Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40501) TayRol válasza schawo (#40497) üzenetére


TayRol
veterán

mondandód 2. fele meggondolandó.

(#40502) MLaca


MLaca
őstag

most beszéltem az olympus képviselettel: mindenképp a mintaboltnak kell jeleznetek az igényt és individuálisan meg kell rendelni a gépeket. az első szállítmány vagy február 27-én indul (érkezés +1 hét), vagy március 2-án (érkezés +1 hét). a mintaboltnak oda lesz szólva, hogy lesz egy ilyen kb 8-10 darabos rendelés, valamit engedjenek az árból.

http://mlzphoto.hu/

(#40503) MLaca válasza ROBOTER (#40495) üzenetére


MLaca
őstag

a gh4 adatlapja itt van épp előttem (a hivatalos) és annyit tudok csak mondani, hogy nem kell mindent elhinni a rumor oldalaknak ;)

http://mlzphoto.hu/

(#40504) TayRol válasza MLaca (#40502) üzenetére


TayRol
veterán

:R

valamilyen titkos kód kell, hogy aki rendeli, az tagja a csoportnak.:D

(#40505) schawo válasza MLaca (#40502) üzenetére


schawo
titán

Köszönjük a közbenjárást.:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40506) Freddy76 válasza Studi (#40500) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszi.

MLaca: neked is köszi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40507) ROBOTER válasza MLaca (#40503) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem is szoktam. No meg annyira nem is izgat fel ez a gép, amíg egyszer rá nem harapok a videózásra rendesen.

(#40508) MLaca válasza TayRol (#40504) üzenetére


MLaca
őstag

meg köll említeni a csoportos rendelésben való részvételt.

http://mlzphoto.hu/

(#40509) schawo válasza MLaca (#40503) üzenetére


schawo
titán

MLaca-féle teszt mikor várható? Ahogy látom, néhányan enélkül meg sem merik nyomni a rendelés gombot.:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40510) MLaca válasza schawo (#40509) üzenetére


MLaca
őstag

tesztpéldány érkezése valszeg a kereskedelmi darabok után várható, vagy kivesznek egyet a raktárkészletből és azt nevezik ki tesztpéldánynak, tehát legkorábban március eleje.

http://mlzphoto.hu/

(#40511) MLaca válasza schawo (#40509) üzenetére


MLaca
őstag

(aki nem rendeli meg, az nem fog kapni egy jó darabig, mert korlátozott számú gép érkezik kis hazánkba, fontosabb piacokra kell a mennyiség)

http://mlzphoto.hu/

(#40512) TayRol válasza MLaca (#40511) üzenetére


TayRol
veterán

akkor már érdemes most megrendelni?

(#40513) schawo válasza MLaca (#40511) üzenetére


schawo
titán

Sejtettem:)

Köszi, az infót.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40514) MLaca válasza TayRol (#40512) üzenetére


MLaca
őstag

nemtom, de én jövő hét elején tuti jelezném már a mintabolt felé az igényt..

http://mlzphoto.hu/

(#40515) TayRol válasza MLaca (#40514) üzenetére


TayRol
veterán

lehet hogy jelzem most az igényt. a csoportban való részvételt meg átvételkor.

(#40516) FEDman


FEDman
addikt

Megérkezett az első szállítmány E-M10-es!!

:D

(#40517) ROBOTER válasza FEDman (#40516) üzenetére


ROBOTER
addikt

Most gondold el, ha az E-M10-et az Apple gyártaná! :) Ülhetnénk ott éjjel pokrócban a mintabolt előtt!

[ Szerkesztve ]

(#40518) madgie válasza ROBOTER (#40517) üzenetére


madgie
titán

Nem menne benne a wifi, ha rosszul fognád :D

"Handrás pedig olympussal tolná, nem canonnal, olyan lenne ő olympusnak, mint pite a fujinak."

A hideg is kirázott, B+ :))

[ Szerkesztve ]

(#40519) Freddy76 válasza madgie (#40518) üzenetére


Freddy76
addikt

Ellenben lehetne szidni a samsungosokat. Handrás pedig olympussal tolná, nem canonnal, olyan lenne ő olympusnak, mint pite a fujinak.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40520) Studi válasza ROBOTER (#40517) üzenetére


Studi
addikt

Azon a környéken még be is illenénk az utcaképbe... :D :(

(#40521) Lassú Víz válasza MLaca (#40514) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha valakinek nem kell a 14-42 EZ, társulnék egy olyan obira. Egyáltalán nem létszükséglet, tehát annyit adok érte amennyivel az ugyanolyan konstrukcióban vásárolt váz áránál több a kit ára.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40522) TayRol válasza Lassú Víz (#40521) üzenetére


TayRol
veterán

így szerintem bárki megveszi neked, akinek csak váz kell.

én ellenben megrendeltem egyet, nemérdekel. március közepétől írták az átvételt.
addig meg egy régi tükrössel elcsattogok.

(#40523) hegyimorc válasza ROBOTER (#40517) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"ha az E-M10-et az Apple gyártaná!"

Akkor még SD kártyát sem tudnál beletenni, mindent csak az iTunes-on keresztül tudnál letölteni, és a RAW-konverziót is az csinálná, úgy ahogy az szerintük jó .... de lehetne kapni fehérben is :DD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40524) MC Pite válasza Studi (#40459) üzenetére


MC Pite
veterán

Hátő... Azért képminőségre oké a 14-42 a kategóriájában, de építésre sem nagy szám, használni meg... S100fs fém obija után majdnem sírtam. Rosszabb ilyen szempontból nem jut eszembe, öreg orosz üvegek közül sem. Igaz, kezdők üvege, amíg nem próbálnak jobbat, őket nem zavarja, utána meg a jobb felé tereli. Nem dramatizálom túl, de * érzés használni, kész (jobb üvegek után).

Sok meglepi nem lehet az EM10be, de azért kíváncsi vagyok pár userrivjúvra...

Freddy, és Handrásnak is még a videóit is kétkedve néznéd, esetleg manipulált-e ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#40525) nord_ válasza gorgo (#40473) üzenetére


nord_
veterán

"10 és akkor az már tényleg egy komoly szám". ezen most jót nevettem.

Ne nevess, ez tényleg komoly szám. Amikor megjelent a Nikon D300, már 3 db váz rendelésére kaptunk kedvezményt. Pedig az a válság előtti időkben volt, most esélyes, hogy jobban kapkodnak a vevők után.

(#40526) Studi válasza MC Pite (#40524) üzenetére


Studi
addikt

De építésre sincs mit szégyelnie, ha egy CaNikon 18-55 kitobi mellé tesszük mondjuk, sőt...

(#40527) Freddy76 válasza MC Pite (#40524) üzenetére


Freddy76
addikt

Azokat most is kétkedve nézem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40528) .mf


.mf
veterán

600 hsz... tuggyátokkivelszórakozzatok :))

Valami fura van az E-M5-ömmel. Ha egy ideje már be van kapcsolva, vagy talán a kinti meleg is közrejátszik (épp Malajziában járok, errefelé 30-35 fokok vannak, árnyékban is), egy pár pixelnyi terület vörös hotpixel lesz, főleg feketében, este vagy obisapival nagyon feltűnő. EVF-ben és hátsó LCD-n is látszik, de képeken még nem tűnt fel. Ha hidegen bekapcsolom, akkor sem látszik. Wétéef. Miután hazatértem, szerintem teszek egy látogatást a szervizbe.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40529) jjeahh válasza .mf (#40528) üzenetére


jjeahh
nagyúr

koszos a mattüveg :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40530) gorgo


gorgo
őstag

A magyar mintabolt a cseh Olympus "fiókja", onnan jön a szajré...
A csoportos rendeléssel meg kérem vigyázni, nehogy a rendőrségnek feltűnjön, mert még feloszlatja a gyülekezetet :)
Nagyon szexi az a G4k azzal a dokkolóval, vagy mi a tököm az az alsó képen. Kiskoffer ;]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40531) arn válasza ROBOTER (#40482) üzenetére


arn
félisten

Ezt nem is mondtam. A regisztralni sem kell mindig :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40532) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#40521) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pont ezen gondolkodtam, hogy nyári túristás gyösznek lehet jó lenne, de a G3-on stabi nélkül nem annyira kóser, kinyitva nem is annyira kicsi, látószögben meg a 12-32 jobb lenne.
Persze, ha lenne E-M10-re keret más lenne a szitu, a jobb lapka, jpg-motor és vázstabi valamennyit kompenzálna.
Ehh, akáhogy matekozom nincs racionális ok ennyit beletolni vázcserébe :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40533) b.vr válasza schawo (#40479) üzenetére


b.vr
őstag

"Optimális estben a kínálat végtelen" vs. "aki nem rendeli meg, az nem fog kapni egy jó darabig, mert korlátozott számú gép érkezik kis hazánkba, fontosabb piacokra kell a mennyiség" :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#40534) arn válasza schawo (#40497) üzenetére


arn
félisten

Az arfolyam tenyleg erdekes lesz... Meg 300as arfolyam korul jelentettek be az arat, most meg mar rebesgetnek 330 koruli arfolyamot is. Gyanitom ez a kedvezmenymoka is reszben az arfolyamingadozasokat csokkenti. A hivatalos arban fole lonek, a kedvezmennyel meg ala.

Hat remelem, hogy megrekedunk kint, aztan majd hazajarok vasarolni :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40535) .mf válasza arn (#39997) üzenetére


.mf
veterán

Abban a barlangban pont most pár órája voltam. Egy korábbi képsorozatában már láttam, de élőben eléggé csalódás. Az állatkert majomházában nem volt olyan intenzív majomsz@rszag, mint ott kültéren. Mocsok, kosz, szemétdarabok, takarítatlan madárguánó, rengeteg majom, még több galamb, és a már említett bűz. A barlangban belül nagy kibetonozott üres tér, bejárat mellett (pár kint, pár bent a barlangban) boltok, beljebb néhány bezárt, elhanyagolt szentély, és mutatóba egy-két szobor. A barlang egy nagyon magas belvilágú csarnok, a bejáraton kívül pár helyen jókora lyukakon beszűrődő fény; majd beljebb egy nagyobb, valószínűleg beomlás miatt égre kilátós, de már zsákutca tér. Ennyi, nincs tovább. Üresség, elhanyagoltság, ha két szóban akarnám jellemezni. A harmadik a majmok lenne.
Kint, lent még van pár templom, de szinte mind zárva voltak.
Legalább ingyé' van és a vonat oda is filléres (2 ringgit, azaz ~140 HUF belváros KL állomásról)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40536) arn válasza .mf (#40535) üzenetére


arn
félisten

Mondom en, hogy ugyes fotos :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40537) Mercutio_ válasza .mf (#40535) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lehet, hogy az ünnep miatt most minden ilyen hely kihalt és látogatók hiányában feltűnőbb a kosz/lepusztultság?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40538) Studi


Studi
addikt

Ha már barlang: jövő hét végén elvileg meglessük ezt a helyer. Kíváncsi leszek hogy néz ki élőben. :)

(#40539) TayRol válasza Studi (#40538) üzenetére


TayRol
veterán

ide én is vágyom. azt hiszem Ikarus buszokkal viszik le az embereket, akkora a hely.
de lehet, hogy az egy sóbányában van...

(#40540) Schanyee válasza TayRol (#40539) üzenetére


Schanyee
senior tag

Az a parajdi, bár lehet ide is buszok visznek, itt még nem voltam.

(#40541) Studi válasza TayRol (#40539) üzenetére


Studi
addikt

Ez is sóbánya, csak másik, ahogy Schanyee is irta, az a parajdi.

(#40542) jmakk válasza Schanyee (#40540) üzenetére


jmakk
őstag

Nem visznek le buszokkal. Gyalog kell menni. Néhol fából kiépített karzaton megyegetsz a sófal oldalában, melletted meg a 80-100m mélység. :)
Azért lent van egy óriáskerék, szóval a busz elég simán beférne.

(#40543) Studi válasza jmakk (#40542) üzenetére


Studi
addikt

Ez f@szán hangzik egy tériszonyosnak. :DDD

(#40544) Real_Necro válasza Schanyee (#40540) üzenetére


Real_Necro
veterán

A parajdiban voltam még 1992-ben. Saját (Ikarus) busszal mentünk le, meg is húztuk a tetejét. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40545) jmakk válasza Studi (#40543) üzenetére


jmakk
őstag

Mindent egy ütős képért! :)

(#40546) Mercutio_ válasza Real_Necro (#40544) üzenetére


Mercutio_
félisten

Máltán az emeletes buszok felső sarka van behorpadva, a házak erkélyét néha lekoccolják ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40547) gorgo válasza Studi (#40538) üzenetére


gorgo
őstag

Nagyon tuti hely, már én is voltam. Kölcsönadom a halszemet ha kéred, de a vele készült képeket énisénis...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40548) Mercutio_


Mercutio_
félisten

E-M10 bubusokat - és MLaca'-t - kérdezném: Jól emlékszem, hogy elvileg lesz 25/1.8-as obival is kitben?
Annak a várható érkezésére/árára vonatkozóan van már valami - akár nem pblikus - infó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40549) TayRol


TayRol
veterán

olyan sem volt még soha, hogy megrendelek egy fényképezőgépet, amit ~5-6 hét múlva vehetek át...

[ Szerkesztve ]

(#40550) madgie válasza TayRol (#40549) üzenetére


madgie
titán

Én azért ennyire nem vagyok lelkes.

Magyarul nincs még meg rá a pénz :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.