Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39801) TayRol válasza Studi (#39799) üzenetére


TayRol
veterán

mennyire kis számítók vagytok.:D

schawo: mittomén, mert fele annyiba kerül, valahol spórolni kell.

(#39802) Studi válasza Parci (#39800) üzenetére


Studi
addikt

(#39803) Studi válasza TayRol (#39801) üzenetére


Studi
addikt

A hírek szerint erősebb wifi hardver került bele, mint az E-M1-be, akkor a funkcionalitásán nem hiszem, hogy spórolnak. ;)

(#39804) k1csi válasza HollyBoni (#39760) üzenetére


k1csi
senior tag

Valahogy úgy érzem jól bevált ismert módszerek helyett valahogy mindent az fps-re kihegyezve akarsz megoldani. Egy pillanatig sem kétlem, hogy ha 50p-t használsz 25p helyett 1 Fé-el jobban toleráns lesz a felvétel a rövidebb záridőre (vagy 30p 25p helyett még kevesebb hatással). Viszont ennél én tovább nem mennék és egy napsütéses napon fényerős obival ez az 1 Fé előny nagyon kevés vsz. nem itt kellene megfogni.

De hogy ne legyek annyira off íme egy tényleg kicsit sarkított fotós példa mFT obikkal. Valahogy úgy érzem az egészet mintha valaki elkezdené azt feszegetni egy hobbi portréfotósnak, hogy mi van akkor ha nincs fényerős portré obija (pl. 45 1.8) megoldható az a 12-50-el is, végülis gyutáv megvan.

Ugyis meg lesz nyitva a fájl photoshopban mert a pattanásokat retusálni kell, meg a vérereket a szemfehérből meg úgyis rá kell dobni egy kis kontrasztot. Max elmentés előtt kijelölöd a hátteret és rányomsz egy kis gauss blur-t. Tetszik ugye? :D.

Egyébként én már ott leakadok amikor hobbista olyan SW-eket használ amit ha tisztán szeretné megszerezni simán összemérhető, hogy példánál maradjunk a portréobi árával.
Pl. tegnap mikor erről kezdtünk diskurálni azért ültem gép előtt mert pont GIMPet használtam és ezzel egy pillanatig sem szeretném a photoshop érdemeit vitatni, vagy azt, hogy a photoshop sokkal jobb mint a GIMP, viszont nekem hobbira pont ingyé volt a GIMP és bőven tudta amit kellett.

Egyébként mivel az mFT software-ileg vsz. a legfejlettebbek közt van, szenzorilag meg inkább a kisebbek közt nem lennék meglepve ha ez pl. hamarabb jelenne meg valami art szűrőként belépő vázakon (ugye face detekció már rég van, onnan lehet nem olyan nagy lépés ez már) mint pl. a rektilineár vagy a Panini defish (amit személy szerint hasznosabbnak tartanék és fun kategóriában is versenyképes lenne persze a marketinges azt se tudja eszik-e ezt vagy isszák...).

Szóval röviden én annyi mindennel égettem meg már magam videónál (rossz záridő is rég megvolt már), hogy inkább maradnék a jól bevált ismert módszereknél.
Nemcsak villogás lehet, lehet sötét/világos sávok vándorlása, darabos mozgás vagy csak egyszerűen nem szép. Hogy miért azt nem mindig tudnám definiálni, ahogy valakinek egyfajta háttérmosás jobban bejön mint egy másik.
Ha meg már eljutottunk nagyon szubjektív dolgokhoz akkor én itt le is zárnám részemről a beszélgetést. Nincs arra időm, hogy különböző izlésekről hosszasan diskuráljak.
Ha neked a 50/60p a megoldás, felőlem hajrá.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#39805) Mercutio_ válasza Parci (#39800) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs semmi ellentmondás :N
Eddigi Olyk nem is jöttek be és mindnek volt valami nyavajára, vagy az AF-je bénázott kevés fényben és az af-mező mérete is rettenet volt, az E-M5 már majdnem, de méretben nagy és a hátsó gombjaitól is agyf*szt kaptam.
Ez az M10 az első ami eddig úgy néz ki - kihajthatós tapicskát kivéve - hozza méretben és szolgáltatásban amit a lassan 3 éves G3 és szenzorban is lényeges előrelépést jelentene.
Persze még hátra van az élő tapizás, mert lehet, hogy ott elvérzik.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39806) Parci válasza Mercutio_ (#39805) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de mi a gondod a g3-mal? ez a szenzorosdi nagyon fel van ám fújva, ha raw-ban lősz, pláne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39807) Studi válasza Mercutio_ (#39805) üzenetére


Studi
addikt

Tényleg nagyon patent lett. Ettől függetlenül lehet, hogy érdemes picit várni, mert a Pana bátrabban vágja az árakat, és lehet, hogy a GX7-et lehúzzák az E-M10 közelébe. És hát az se rossz váz. El vagyunk kényeztetve, nagyon. :)
Már csak a telék hiányoznak... :)

(#39808) jjeahh válasza madgie (#39787) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, ezen gondolkodtam én is, csak nem tom elég érthető-e előzmények nélkül :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39809) Parci válasza Studi (#39807) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet tippelni, hogy lesz-e 199 dollár a g6 vagy megáll 299-nél? :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39810) Mercutio_ válasza Parci (#39806) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem raw-ozom :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39811) Parci válasza Mercutio_ (#39810) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pana és nem raw? jaaaaa, így már értem. és nem fáj? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39812) TayRol válasza Mercutio_ (#39810) üzenetére


TayRol
veterán

úúú...:D

(#39813) madgie válasza Parci (#39806) üzenetére


madgie
titán

A G3 szerintem nagyon jó váz, de könnyen "kiakasztható" a puffere (raw-val pár kép ás várhatsz fél percet), meg sajnos hosszúexpóban nem remekel.

Az előbbi akkor bosszantó, ha az ember nem ismeri a vázat és mondjuk egy gyűrűhúzásnál el akar lőni egy rövid sorozatot, hogy legyen benne olyan kép, amin tuti lesz mosoly meg ponjó gyűrű, meg mittoménmi is. Aztán ez OK, a gyűrű fent van, smacizna a pár, te meg állsz ott bambán, tele pufferrel és kínodban talán egy szem képet tudsz ellőni :DDD

Amúgy baba igásló a kicsike, igazán rosszat nem tudok rá írni, az idejét sem tudom, mikor volt nálam ilyen hosszú ideig egy gép :)

[ Szerkesztve ]

(#39814) Studi válasza Parci (#39809) üzenetére


Studi
addikt

Az mindegy, az már zsákban van. :DDD A kérdés az, hogy a GX7-essel mi lesz. Azért GX1 méretű, 200 dodós akcióra ott nem számítok. :(

(#39815) Parci válasza Studi (#39814) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz az is olcsó. előbb-utóbb lesz utódja is, addigra tényleg nem ér már majd semmit.

na, az e-m10 stabitesztjére leszek kíváncsi, nem érdekel az ilyen 3,5 fé és hasonló dumák, a pen-ek stabijára is írtak valamit, csak épp szar. az e-m5-é meg nagyon-nagyon jó. ha az e-m10-é is, hurrá, ha viszont leporolták az e-pl vázakét és azt hívják 3-tengelyesnek, akkor köszi, de nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39816) Mercutio_ válasza Parci (#39811) üzenetére


Mercutio_
félisten

És utófeldolgozni is lusta vagyok :B
De kétlem, hogy lényegesen javulnának a képeim tőle:DDD

TayRol: Ne hörögjé rémszarvas! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39817) Parci válasza Mercutio_ (#39816) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gx7 kell neked sztem. vagy x-t1 :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39818) madgie válasza Parci (#39817) üzenetére


madgie
titán

Bőség zavara, csupa f*szagép :K

(#39819) TayRol válasza madgie (#39818) üzenetére


TayRol
veterán

és az fog nyerni, aki a legjobb árat hozza ki magából. nem csak a vázra, hanem a kiegészítőkre is.

szvsz ha a hazai Oly mintabolt nem akciózna ilyen szupereket az sokat nyomna a latba - minden tekintetben (kínálat, használtpiac, stb...)

(#39820) FEDman válasza Parci (#39817) üzenetére


FEDman
addikt

Igazából mindig az a legjobb váz amit 50-é hirdetnek nem? :DD

(#39821) Mercutio_ válasza Parci (#39817) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindkettő túl drága, x-t1 ráadásul obik terén nem is annyira vonz :N na majd 50-ér ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39822) Parci válasza Mercutio_ (#39821) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem magasan és egyértelműen az x-t1 vonz leginkább, igaz, a 18-135-tel "pazarlás".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39823) Studi válasza Parci (#39815) üzenetére


Studi
addikt

Persze, csak kérdés, hogy milyen mértékben, meg mennyi idő alatt. Azért a GH széria tagjait nem dobálták olyan olcsó kitekben soha, mint a G-ket, GF-eket. Kérdés, hogy a GX7 melyik kategóriába esik majd: a gyakrabban frissítős/áresős vázak közé, vagy az "elitebb", árukat jobban tartókhoz.

(#39824) Mercutio_ válasza Studi (#39823) üzenetére


Mercutio_
félisten

GF1 is elitt volt aztán mostanra már 20-25k-ra taksálják, GH1 is 45-ért lőhető...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39825) Studi válasza Mercutio_ (#39824) üzenetére


Studi
addikt

Lehet, hogy félreérthető voltam: én az új árak csökkenésére gondolok elsősorban. A már kifutott, használt termékek teljesen más kategóriát jelentenek.
Inkább olyanra gondolok, hogy a G6 váz kb bevezető árán most mi már hivatalos elfogadott kereskedőtől megkaptuk 14-140 kitben. És igaz ez a korábbi G, GF modellek zömére is, de ugye a GX1-et is adták 200 dodóért.

(#39826) schawo válasza Parci (#39822) üzenetére


schawo
titán

Ennyiért én inkább az M1-et vinném. De a 400k-s váz nekem sok bármiért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39827) Mercutio_ válasza Studi (#39825) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, így tiszta, sajnos abból a 200 dodó GX1-ből nem jutott, pedig "zsebbenhordani" ;] másodvázként jó lett volna :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39828) TayRol válasza Mercutio_ (#39827) üzenetére


TayRol
veterán

én talán 250 dodó körül vettem egyet annó...

(#39829) Mercutio_ válasza TayRol (#39828) üzenetére


Mercutio_
félisten

nem mindenkinek vannak kapcsolatai, hogy hazajuttassa :P

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39830) TayRol válasza Mercutio_ (#39829) üzenetére


TayRol
veterán

de mondjuk az sem ~45e volt, mire hazaért, de úgy is szuper vétel volt.:)

(#39831) sebgutkopf válasza MrChris (#39756) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vagy nem. :)
Feleségem gyakran zsörtölődik, ha egy filmben gyors a kameramozgás, vagy rángatják a kamerát valami akciósabb jelenetnél, mert baromi kellemetlen nézni a darabos, szaggatott, nem folyamatos képet. Nagyon zavaró. Ilyen jeleneteknél néha én is inkább becsukom a szemem, mert fárasztja a szemem.

(#39832) Warter válasza sebgutkopf (#39831) üzenetére


Warter
őstag

Cserélj TV-t :)

(#39833) madgie válasza Warter (#39832) üzenetére


madgie
titán

Olyanra, ami nem tudja a 24p-t és 2:3 pulldownt csinál? :DDD

(#39834) Warter válasza madgie (#39833) üzenetére


Warter
őstag

Pontosan erre gondoltam. Egy gondolat olvasó vagy. ;]

(#39835) Mercutio_ válasza Warter (#39832) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39836) jmakk


jmakk
őstag

Jön a focus peaking az E-M5-höz is.
...és véletlenül nem a sunyi tiltotta meg az olynak eddig a használatát. Egyre jobban hiszek benne, hogy a videóval is ez a helyzet.

(#39837) Freddy76


Freddy76
addikt

Egyre inkább azt hiszem, hogy nekem az oly em10 lesz a vázam. Az em5-tel csak annyi bajom volt, hogy kissé nagyok a fókuszmezők, és frusztrálóak (számomra) a hátsó gombok. Úgy tűnik, az em10-ben ez orvoslódott...

Persze egy fuji xe-2, xt-1 jobban kellene, de az egyelőre nem pálya. Ha összeadom az obikat is, az oly jóval olcsóbb: az x-2 és xt-1 esetében 400e fölött van a váz a 18-55 kitobival, amire még jó lenne valami fix, itt ebből a pénzből megvan a váz, az új 14-42, és két fix... Persze megvárom, mire alaposabban lesz tesztelve a váz, és meg is tudom tapicskolni. A 14-42-re pláne kíváncsi vagyok, ez egy elég kompakt cucc, lehet, hogy nekem kiváltaná a 20/1.7-et. Tudom, nem egy kategória a két obi, de azért 14-20 mm körül nagyobb záridő még a három tengelyes stabival is kitartható, és talán 20 körül még nem kezd el nagyon sötétedni az induló 3.5. A fényerő nyilvánvaló hátrány a 20-hoz képest, de azért ez mégiscsak egy egész kellemes tartományban mozgó zoom, kíváncsi leszek a képminőségére. És akkor jönne mellé az új 25, meg talán a 45, ki tudja.

Amúgy az x20-szal is egész jól el tudnék élni, de beltérben meglehetősen bizonytalan a fókusz, meg azért csak kompakt, akármilyen jó is... Mindenesetre ez a két hét a kis fujival pont elég volt arra, hogy most nem akarok sietni, szépen megvárom, hogy milyen is a valóságban ez az em10.

És csak ezüstben.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39838) Studi válasza Freddy76 (#39837) üzenetére


Studi
addikt

A Mintaboltban februárra már ígérik, így január 30.-án gondolkozva már tényleg meg kell várni azt a pár hetet. Lehet, hogy most .mf is eszi a kefét valahol Hongkongban, hogy miért nem jött az Oly a karácsonyi zűrzavarra ezzel a vázzal. :DDD

(#39839) hegyimorc válasza Freddy76 (#39837) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Az em5-tel csak annyi bajom volt, hogy kissé nagyok a fókuszmezők"

Azt ugye láttad, hogy a 2.0 firmwareben lettek kisebbek is? (Hogy jobb-e mint a nagy, azt még nem tudom, de az eredeti négyzetekben mindig is zavart, hogy sosem tudom, azon a bazi nagy területen belül mire fókuszál)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39840) MrChris válasza jmakk (#39836) üzenetére


MrChris
nagyúr

és még azt is írják: Panasonic G 4K bejelentést a jövő héten pénteken !

(#39841) jjeahh válasza jmakk (#39836) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jééézuus :Y az álmom valóra válik :C ha ez igaz, asszem tényleg nem veszek akkor g5-öt, inkább valamivel többért e-m5 kell... lassan semmi kifogásolni valóm nem lesz ebben a gépben :))

Freddy76: ezek szerint ha az e-m5 gombjait valahogy meg tudtad volna szokni, valszeg vele sem lenne bajod, mivel elvileg frissítéssel a fókuszmező bibit is megoldják :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39842) Studi válasza jjeahh (#39841) üzenetére


Studi
addikt

Sőt, mint kiderült, frissítettek az E-M5 külsején is, beleértve a két kritikus gombot is. Elsőként a 12-40-es kitben árusítják a frissebb E-M5-öt, de hamarosan lecserélődnek a boltokban szerintem a szimpla vázak is.

(#39843) TayRol válasza Studi (#39842) üzenetére


TayRol
veterán

erről a gomb update-ről van valami hivatalos infó?

(#39844) jjeahh válasza Studi (#39842) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, csak az a gond, hogy ettől most ahelyett hogy csökkenne az ára, gondolom az elején még drágább lesz :((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39845) Freddy76 válasza hegyimorc (#39839) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem láttam, ezt megnézem. Kérdés persze, hogy - ha igaz, amit Studi írt - a javított em5 megéri a kb. 100e forintos felárat az em10-hez képest.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39846) MrChris válasza sebgutkopf (#39831) üzenetére


MrChris
nagyúr

az én párom meg hogy brazil szappanoperát csinál az új tv minden nagy mozifilmből! Ennek pont azaz oka amiért meg a feleséged zsörtölődik. Túl folyamatosak a mozgások, minden képkocka közé egy adag plusz képet interplál, tudom nem olyan mintha úgy vették volna fel. De talán mellette szól, hogy a Hobbit filmet 24nél jóval nagyobb kockaszámmal vették fel és ahol alkalmas rá a vetítőgép úgy is jelenik meg. A filmkritikusok meg meg is állapították, hogy olyan mintha egy nagy tv-t néznének. Hát most már nemtudom melyik a jó.

(#39847) jmakk válasza Freddy76 (#39845) üzenetére


jmakk
őstag

Az E-M10-ben van beépített vaku is, ami kritikus helyzetekben jól jöhet. Bár ahogy láttam fix és plafonra sajnos nem irányítható.

(#39848) jjeahh válasza jmakk (#39847) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és én pl. szembe még soha életemben nem vakuztam semmit :DDD van egy kis metz-em, azzal is plafonra, tényleg csak kritikus helyzetekben villantok...valszeg az 5 tengelyes stabival azt sem tenném :))
csak az ára mehetne lejjebb :B

Studi: én is olvastam a gombokról valahol :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39849) Studi válasza TayRol (#39843) üzenetére


Studi
addikt

Húúú, ost nem emlékszem, hol olvastam, de lehet, hogy félre is értettem? Mlaca a tárcsák módosításáról ír, nem a gombokéról. :F

(#39850) TayRol válasza Studi (#39849) üzenetére


TayRol
veterán

na, azt már én is hallottam valahol.:)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.