Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40551) Studi válasza madgie (#40550) üzenetére


Studi
addikt

Dettó. :DDD M majd a második körben alkotunk vásárlói csoportot! :DDD

(#40552) Studi válasza TayRol (#40549) üzenetére


Studi
addikt

Na igen, ennyi idő alatt legalább kétszer szoktál cserélni! :P :D

(#40553) Real_Necro válasza Studi (#40551) üzenetére


Real_Necro
veterán

Troll ON
Úgy is lesz aki pár hét/hónap után óccsóbbért eladja... ;]
Troll OFF

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40554) Lassú Víz válasza TayRol (#40549) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha lehet tartsunk egy sörözést miután átveszed és még mielőtt eladod :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40555) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#40554) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyakorlatilag kisérjük el a márkaboltba és azonnal menjünk át a wesselényi utcai pivo-ba :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40556) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#40555) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Addig pont kattint vele ötöt, amennyit a többivel is szokott. :DD

(#40557) TayRol válasza Studi (#40552) üzenetére


TayRol
veterán

ha nem többször.:D

(#40555) Mercutio_: :DDD

btw ha bejön, nem adom. max a kitobit. mert kell nekem egy 9-18.

(#40558) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, ezt olvasgassátok, érdemes

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40559) schawo válasza Real_Necro (#40553) üzenetére


schawo
titán

Occsóér'? Drágábban! Amikor a kuncsorgók majd sorban állnak a használt masinákért, mert csak hónapok múlva, akkor is drágábban lehet újonnan hozzájutni a kütyükhöz, akkor lesz igazán keresleti piac.:DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40560) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

:R

És a kép amit csináltak :)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40561) HollyBoni válasza hegyimorc (#40560) üzenetére


HollyBoni
veterán

Érdekes kép, nincs semmi 3D érzete, vajon miért?

Viszont biztos hogy azt a képet csinálták? Teljesen más, fa padló, stb. :))

(#40562) |AP| válasza HollyBoni (#40561) üzenetére


|AP|
veterán

a kalapok száma sem stimmel :)

szerk: sőt, az emberek száma sem...

[ Szerkesztve ]

(#40563) hegyimorc válasza HollyBoni (#40561) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nyilván csináltak többet is, és biztos más részein is a tetőnek. Itt egy másik.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40564) hegyimorc válasza |AP| (#40562) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Fogadni mernék, hogy az exifet is megnézted :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40565) HollyBoni válasza hegyimorc (#40563) üzenetére


HollyBoni
veterán

Még továbbra is az érdekelne vajon miért nincs a képeknek kb semmi 3D hatásuk. Lehet tudni mivel készítették a képeket?

(#40566) ROBOTER válasza HollyBoni (#40565) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én nem annyira értem a kérdésedet/állításodat...

(#40567) HollyBoni válasza ROBOTER (#40566) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nincs semmi tér érzet, nagyon furán néznek ki az emberek, mintha egyben lennének a háttérrel kb. De lehet csak én látom így... :))

(#40568) ROBOTER válasza HollyBoni (#40567) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem csak a látószög következménye.

(#40569) ROBOTER válasza MLaca (#40502) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ne ezt nyomassad, hanem hogy mikor lesz már március ixedike! :D

(#40570) schawo válasza HollyBoni (#40567) üzenetére


schawo
titán

Kis gyútáv, szűk rekesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40571) Tulku válasza ROBOTER (#40487) üzenetére


Tulku
veterán

200megás bitráta....az mán odab.sz...

Egyre az az érzésem hogy a pana a gh-val egyfajta videós kult termékké akar válni (és válik is) mondjuk szerintem profik is venni fogják ha épp nem mozit akarnak forgatni (dokumentum, természetfilmek..)

14-42 / I alapobi polémiához: Hááát én is csak megerősíteni tudom ezisjó véleményét, én konkrétan egy fillért nem adnék a g3-hoz adott obimért, de az első 14-42-m amit a gh1-hez vettem sokkal jobb volt...összehasonlíthatatlan a kettő.
Az első (jobb) ezüst volt, a második (kuka) fekete színű későbbi széria....életemben ilyen ganéj obi nem volt gépemen, mindent kent-mosott, f8-on volt némi élesség, utána megváltás volt a 14-45...

(#40572) HollyBoni válasza Tulku (#40571) üzenetére


HollyBoni
veterán

4K-hoz nem olyan sok az, sokkal nagyobb bitráta kell hozzá mint FHD-hoz. Ha mondjuk FHD-hoz is lehet annyit használni az nem lenne rossz. De ki tudja ezekből a hírekből mi igaz...

[ Szerkesztve ]

(#40573) Tulku válasza HollyBoni (#40572) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem meg mi a brének fhd-re 200 mega... 30-40 megával már kettészeli az elcédét az anyag.

4k az más...újabb technicista őrület...kb 10 évig csak parasztvakítás szinten fog mozogni..

Mint annak idején a 16:9-es tévék...én beléjük buzultam végigvásároltam a palettát, a hatszázezres pixel plus-nál álltam meg, hogy ez már frankó, de hát egy adás sem volt nálunk csak 4:3-ban...persze ma már más a helyzet de azóta eltelt 10-15 év....

[ Szerkesztve ]

(#40574) HollyBoni válasza Tulku (#40573) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jó az ha van, nézd meg a Prores kodekeket, a bitráta mindig jót tesz. 4k még szerintem is felesleges őrület.

Egyre az az érzésem hogy a pana a gh-val egyfajta videós kult termékké akar válni (és válik is) mondjuk szerintem profik is venni fogják ha épp nem mozit akarnak forgatni (dokumentum, természetfilmek..)

Szerintem ez már amúgy GH2 óta megtörtént. :))

[ Szerkesztve ]

(#40575) MrChris válasza Tulku (#40573) üzenetére


MrChris
nagyúr

fhd-re feleslegesnek tűnik, gondolom 4K-ra lesz. De fhd-ra betehetnének egy kis 12bites raw videót olympusos vesztesség mentes tömörítéssel ;] Legalábbis "ha én gazdag lennék" ilyenre lenne most vágyásom :D Utómunkában és részletességben kerály lenne.

(#40576) schawo


schawo
titán

Robin Wong:
for a kit lens the new Pancake Zoom M.Zuiko 14-42mm EZ is a class on it's own.
...
I just could not think of any reason not to highly recommend this lens to go along the OM-D E-M10

ezzel szemben

Dave Pardue (imaging resource):
We're obviously big fans of many Olympus lenses as I'm sure you can tell Geordon, but at this point I would consider steering clear of the new 14-42mm EZ compact lens. The 14-42mm II which has been in use for several years now is great for being a kit lens, so a good all-around option to have as a base, but we've now shot with two versions of the newer EZ compact model and both appear soft in our initial testing. We have yet to put it through a thorough test, as we were hoping the second sample they sent to us would prove to not be soft, but that doesn't appear to be the case. All of the primes you mention are excellent choices for the money, and the 40-150mm is not a bad option to have as well if you need the range. It's not constant aperture of course, but it's fairly sharp throughout and reasonably priced for what you get. We'll try and get you more definitive information on the new EZ kit model soon.
...
The 14-42mm II performs as expected, not nearly as sharp as the 12-40mm but fine for a kit lens. Both 14-42mm EZ units look similar to the 14-42mm II in most areas, except that the lower 1/3rd of the image looks smudged and the lower 1/5th looks very smudged.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40577) gorgo válasza MrChris (#40575) üzenetére


gorgo
őstag

állókép és mozgókép tömörítése sztem két nagyon különböző dolog...
Azt meg hogy valaki ilyet akarjon otthon utómunkázni, megint nem értem... van otthon mini szerverparkod is hozzá?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40578) HollyBoni válasza gorgo (#40577) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pontosan, a RAW videó egy "átlagembernek" felesleges. Ha meg van csinálva normálisan a tömörített videó az már mindenre jó, pl egy hackelt GH2 olyan éles videót csinál, mint egy 5DMK3 RAW-ban ML-el. [link]

Én is ezt mondom mindig, nem RAW kell meg 4k, hanem normális, éles FHD, szép képi világgal, mint mondjuk amit a Blackmagic Pocket kamera tud. :U Az már nagyon hasonlít egy komolyabb S35 kamera képéhez.

[ Szerkesztve ]

(#40579) schawo


schawo
titán

A gianni-féle GX1+20/1.7 továbbra is elérhető, nem vitte el a vevője (ha esetleg valakit érdekel).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40580) TayRol válasza schawo (#40579) üzenetére


TayRol
veterán

real_necro-t az obi tutira. vegye már meg valaki azt a vázat mellé.:)

(#40581) arn válasza schawo (#40576) üzenetére


arn
félisten

nahat, nem karcol ugy, mint a 12-40? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40582) MrChris válasza gorgo (#40577) üzenetére


MrChris
nagyúr

kanonéknál van raw videó, akkor nekünk is legyen :D
ML-el a raw video 2Mp-es állóképek sorozata tömörítés nélkül. Az Oly mint tudjuk veszteség nélkül jól összenyomja, nem mintha más ezt ne tehetné meg. Fhd. esetén kb 75mbájt/s helyett lenne 50. Ezek az állókép sorozatok tű élesek, még a sima hd is nagyon jó. Egyszerűen LR-al behívják a sok 100 képet, aztán mehet az egész csoportra az utómunka. Gondolom felesleges ecsetelnem mennyivel több lehetőség és tartalék van dinamikában, WB-ban, színelésben, utóvilágosításban... Nyilván egy amatőrnek felesleges, de jó játék. Mint ahogy a kipotyogó jpg sem felel meg legtöbbünknek és utómunkázik vele, pont ugyan így lenne ezzel is. Kell hozzá tárhely, de a mai vinyóáraknál kibírható, én nem órákig nyomnám az anyagot amit egyébként sem néz vissza senki, hanem rövid snitteket, ha már úgy is zabálja a helyet. A sima videonál a nagy bitráta csak az élességet tudja valamelyest pótolni. Mivel ezek 2MP-es rawképek valszeg elég 'gyorsan' menne a konvertálás jpgbe, az E1 5MP-es rawjait pillanat alatt feldolgozza a koros gépem. Egy izgalmasabb effekt (lassítás, stabilizálás...) jobban lehalasztja a gépem.

(#40583) Freddy76 válasza arn (#40581) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez egészen megdöbbentő számomra is...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40584) schawo válasza arn (#40581) üzenetére


schawo
titán

Még egyszer: Both 14-42mm EZ units (két különböző darabot próbáltak, mert elsőre gyártási hibának vélték a jelenséget) look similar to the 14-42mm II in most areas, except that the lower 1/3rd of the image looks smudged and the lower 1/5th looks very smudged.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40585) HollyBoni válasza MrChris (#40582) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nézd meg a videót amit linkeltem, meg próbálj meg RAW videót feldolgozni, nem ugyanaz mint a 2mp-es RAW állókép... Ott van pl a Canon C100, ami asszem 24Mbit/sec-el vesz fel AVCHD-ban, élességben és részletességben agyonver egy GH2-t a legdurvább hackkel, szerintem 5D-t is ML RAW-al. Én már nem tudom mi kell a jó videó minőséghez, de nem bitráta, kodek, meg RAW, hanem valami más. :))

De pl a szenzor minél kevesebb infót dob el videónál, magas a tömörítés, akkor már sokkal nagyobb bitrátát lehet elérni, szóval nem kell feltétlen RAW a nagy dinamikához.

[ Szerkesztve ]

(#40586) arn válasza schawo (#40584) üzenetére


arn
félisten

Ertem en, de nem is erre reflektaltam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40587) Freddy76 válasza schawo (#40584) üzenetére


Freddy76
addikt

The 14-42mm II performs as expected, not nearly as sharp as the 12-40mm but fine for a kit lens.

Ezen döbbent meg Arn, hogy a párezres kitobi elmarad élességben a több százezres pro lencsétől.

Szerk.: szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40588) HollyBoni válasza HollyBoni (#40585) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na, ezt elba*tam, és már nincs szerkesztési idő. :DDD

Szóval ha kevés infót dob el a szenzor, magas bitráta szóval kevés a tömörítés, jó a kodek, sokkal nagyobb a dinamika, szóval nem kell feltétlen RAW ahhoz sem szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#40589) schawo válasza arn (#40586) üzenetére


schawo
titán

Ja, értem :) A wall of textből kiragadtal egy (kevesebb mint) félmondatot: not nearly as sharp as the 12-40mm. Mégsem értem ;] :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40590) Mercutio_ válasza Freddy76 (#40587) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez csak egy jól hangzó kifejezés ami tudat alatt osszekapcsolja az olvasóban az átlagos terméket a prémium kategóriával, pedig semmi köze hozzá. Szimpla marketinges módszer.
"Az új Suzuki Swift úgy teljesített ahogy várható volt, bár nem közelítette meg a BMW Z5-öt, de kategoriajahoz képes elegedettek voltunk vele " ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40591) MrChris válasza HollyBoni (#40588) üzenetére


MrChris
nagyúr

értelek. Láttam már sok összehssonlítást, ezt is. Még egy jutott eszembe az 5d3-al van olyan video, hogy dualISO vagy mi. Az nagyon állat. Olyat bitrátával nem lehet megoldani az nekem most a csúcs fhd videó minőségben. Csak videókat láttam ezzel, még nem néztem utánna mi is ez.

(#40592) Real_Necro válasza TayRol (#40580) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha jó az obi 70-et beadok az árba, a váz meg 50-ért lehet bárkié. De csak holnap, mert hét végére kellene az obi... utána már ráér áprilisig...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40593) schawo válasza Real_Necro (#40592) üzenetére


schawo
titán

Vedd meg és dobd fel ebayre :) 200 + Preisvorschlag, és még nyersz is rajta.

És egyébként titkos infó ( :DDD ), de 115-ért is el lehetne vinni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40594) TayRol válasza schawo (#40593) üzenetére


TayRol
veterán

vagy indexre. szvsz 50-55e-ért egy dobozos GX1-et elvinnének.

(#40595) HollyBoni válasza MrChris (#40591) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az nem csak 5D3, sima ML funkció. Felvesz egy képet mondjuk ISO 100-on, ISO 3200-on, szóval villog a videó, de meg tudod csinálni egy külön szoftverrel. Ha mozgás van akkor szellemképes lesz, ha kicsit gyorsan svenkelsz mondjuk akkor is szellemképes lesz.

Ilyet az egyik RED is tud, csak ott nem lesz szellemképes a cucc, egyszerre vesz fel két záridővel. Az durvább. :))

[ Szerkesztve ]

(#40596) Real_Necro válasza schawo (#40593) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor 45-ért megkapja valaki a vázat... Nem kockáztatom meg, hogy rajtam maradjon a váz...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40597) Lassú Víz válasza schawo (#40584) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Letöltöttem Robin Wong tesztképeit. Ha annyit fog tudni a többi példány is, nem aggódom annyira.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40598) schawo válasza Lassú Víz (#40597) üzenetére


schawo
titán

Őszintén szólva én sem látom a lelki bánatát a IR képein.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40599) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Tyűha. :DDD

(#40600) rbalint88


rbalint88
addikt

Ha valaki keres G3 vázat, akkor nálam van egy eladósorban dobozzal, pótakkuval. Topiklakóknak 50e-ért, egyébiránt 55e-ért.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.