Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180501) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok androidos telefont keresek 12Gb RAM-al, minimum 256 GB tárhelllyel

- Árkategória:
250k-ig
- Használt vagy új?
Csak új
- Hol vennéd meg?
Igazából ha tudtok jó GSM boltot megvenném ott is.
Amazonnál mennyire macerás a garancia?
- Hosszú vagy rövid távra tervezel.
Hosszabb távra tervezek

- Mire használnád?
Játék (Genshin,GRID,), Youtube, fotó funkciók ritkán, inkább videó (4k-t tudjon ha lehet), Navigáció alkalmanként, spotify (Android autó menjen akadás nélkül)

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Xiaomi-t preferálok de szóba jöhet más is.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Nem kicsi a kezem szóval jöhetnek a nagyobb telefonok is. (6.7")

(#180502) vacs válasza littlemamba (#180495) üzenetére


vacs
veterán

"Este már kiírja gyakran, hogy fogytán vagyok memóriából."
Érdekes ez a Blackberry féle android, ilyen kiírással soha nem találkoztam még sehol.
Mint írtam az android kilövi a legrégebben használt appokat, ha már kevés a memória, de elfogyni nem szokás!
Az Asus Zenfone 10 jó választás lenne.
Kérdezz rá az Android szakmai topikban erre a memória elfogyásra kérlek.

(^)(>.<)(^)

(#180503) littlemamba válasza vacs (#180502) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm szépen! Írtam is a másik topikba! :R
Azt meg külön köszönöm, hogy támogatod a választásom! A környezetemben tényleg mindenki almára terel (itt is arra kaptam inkább jóváhagyást első körben) , de egyszerűen azt érzem, nekem a ZF10 kell. Bízom benne, hogy tényleg nem járnék rosszul vele :))

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#180504) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Leendő kisgimnazistának néz kolleganőm telefont...max 80 ezer a keret.
sok játék nem lesz...
android
mi lenne a bestbuy?
fontos a nagy akku...vagyis h minél többet bírjon :)
új jöhet csak szóba.
Előre is köszi!
b. :R

(#180505) szs85 válasza bazsimano (#180504) üzenetére


szs85
tag

OnePlus Nord CE 2 Lite 5G 6GB/128GB - Alza

(#180506) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Yettelnél bármilyen nem törött telefont beszámítanak 30000 forintért.
Pl a Xiaomi 12T 9500 forintos előfizetéssel (nekem ez van) 80K két év hűséggel.Szerintem best buy, nem gyengén.
Samsung A53 107000 ft.

(#180507) IOX válasza Luck Dragon (#180414) üzenetére


IOX
tag

Aki SE modellt vesz, az biztos nem arra szeretné használni mint aki nagyobb kijelzővel megáldottat birtokol. Ezért sanszos, h nem ketyeg neki kevsebb ideig. Aki meg ugyanarra szeretné használni mint aki a nagyobb kijelzőset, azon valami el van állítva. :K

(#180508) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Szeretnem cserelni a redmi note 9-em, amelyik 3gb memorival van. Van ertelme 4gb-re menni, vagy egy redmi notet nezzek 6gb-vel? A 3gb hamar elfogyott, nem cserelnem le, ha 6gb-s lenne, mert minden mas teljesen jo.
Egyebkent ha 4gb-rol van szo, akkor a regebbi 4gb-s redmiket neztem, ha 6, akkor a pro es ujabbakat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#180509) TGWH


TGWH
őstag

Sziasztok.
Nagy dilemma, mit válasszak, készítettem egy táblázatot, hátha könnyebb :C lelövöm a poént, nem lett könnyebb :DDD
Note 11S: minden jó, kicsit drága
Poco M5S: minden jó, még drágább
Note 11: drágább, és nagy kérdés a proci, mennyivel rosszabb, mint a többi?

Moto G32: ez igazából jó lenne, nagy hátrány az IPS kijelző?
Moto G23: butított verzió, felbontás kisebb, de ettől hogy lehet gyengébb?

Redmi 10: erős közepes, nincs jobb? Kijelző mennyivel rosszabb a többihez képest?

Redmi 9: á ezt engedjük el :D

Passz, az első 3 között vacilálok, vagy még a G32 ha jó.
Segítenétek dönteni? :R esetleg más versenyző hasonló paraméterekkel?

szerk.: és akkor vannak ilyen állatorvosi lovak, amit nem tudok hova tenni, pl. Redmi C55, 12-es és 10-es sorozat.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#180510) jeni válasza ProEvoFan (#180506) üzenetére


jeni
félisten

OIS a készülék? a régi mobil beszámítást én egyelőre nem találom.

(#180511) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok a poco f5 pro telefont hol lehet beszerezni gyári garanciával?
Coolmopbile-nál látom, a garanciális visszajelzések nem túl jók, amiket olvasgattam. Maga a bolt jóra van értékelve, de aki dícsérte az kb csak lerendelte a cuccost aztán nem volt gondja vele. Ebből nem lehet tudni valójában milyen a bolt, ha gariztatásra kerül a sor, mivel nem adna gyári garanciát.

(#180512) sfdrakex válasza nerozol (#180511) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Úgy emlékszem hivatalosan még nincs nálunk sehol.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#180513) Arween válasza nerozol (#180511) üzenetére


Arween
senior tag

Itthon nincs még hivatalos garanciával.Amazonról rendelve van két év garancia.

(#180514) TGWH


TGWH
őstag

Ezt nem tudom hova tenni, mint ha nem is létezne. Ez így mi? :F
[link]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#180515) nerozol válasza Arween (#180513) üzenetére


nerozol
tag

#180512 sfdrakex, #180513Arween:
köszönöm válaszaitokat: Az amazonos garancia, hogy működik?

(Amiatt kérdezem ennyire a garanciát, mert éppen úgy jártam, hogy egy poco F4 GT küldtem vissza garanciába FOXPOST-al és jelenleg úgy néz ki, hogy a csomagom elveszett el sem jutott a szervízbe. A dologban az a dühtítő, hogy egy februárban vásárolt szinte új készülékről volt szó karc sem volt rajta. Szerettem, a telót annyi bajom volt, hogy 30%-nál egy percen belül lemerült mintha nem is létezett volna az utolsó 30%. Jelenleg küzdök, a szálltó céggel, hogy legalább kártérítést kérhessek, de ki kell várnom a 15 napot. Se telefonom nincsen sem a pénzemet nem látom minimum októberig, ha a hivatalos határidőket betartják.
Biztos GLS-el kellett volna küldeni, mivel a Foxpost házhoz szállítás esetében külsős céget vesz igénybe na ezt nem tudtam. Mindegy felháborító az egész.)

Emiatt néztem a poco F4 GT-vel majdnem ekvivalens telefont.

(#180516) jeni válasza TGWH (#180514) üzenetére


jeni
félisten

itt valami nem stimmel
ekkora eltérés a RAM szerint nem lehetséges.
a Teledepo boltban 8Gb RAM
a Yettel boltban 4Gb RAM

(#180517) TGWH válasza jeni (#180516) üzenetére


TGWH
őstag

Olvastam olyat, hogy ,,a tárhely rovására bővíthető a RAM''. Az azért ha van is, valami virtuális, nagyon nem ugyan az. Tetszetős a Poco, frissítést gondolom kapnak, bár ugye ez egy 2021-es 10s frissített verziója elvileg.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#180518) tasiadam válasza TGWH (#180517) üzenetére


tasiadam
veterán

Swapelni tudnak a telefonok, es ebbol 1 swap bovitheto. Igy lehet pl a Xiaomiban 3+1 es 4+2. De a problema az, hogy az eMMC meg a flash sosem eleg gyors ahhoz, hogy hatekonyan tudja hasznalni. De pl ha valaszthato lehetne,hogy a swapelt memoriaba mi menjen, akkor en a hatterben futo nonszensz appokat raknam, ahogy egy Linux csinalja. Egyebkent 3+1+1 a valos memoria 3gb eseteben. 3gb fizikai, 1gb valthato swap es 1gb fix rendszer swap.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#180519) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Melyik okostelefont javasoljátok: iPhone 14 Pro vagy Samsung Galaxy S23?
Melyiknek jobb az üzem ideje, kijelzője, teljesítménye, fényképezője?

(#180520) szs85 válasza tasiadam (#180508) üzenetére


szs85
tag

Én 6gb alá nem mennék.

(#180521) jeni válasza TGWH (#180517) üzenetére


jeni
félisten

6Gb és 8Gb ilyen van de hogy 4 és 8 GB adott márkán belül ezt nem hiszem el. A virtuális memória bővítés az rendben van.

(#180522) aprokaroka87 válasza TGWH (#180514) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom a gsmarena mennyire pontos, de 256gb-os változat nincs is eleve.

Poco m5s specs

(#180523) sfdrakex válasza timelord1987 (#180519) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

iPhone 14 Pro

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#180524) jeni válasza timelord1987 (#180519) üzenetére


jeni
félisten

Iphone 14 Pro nem az ellenfele a Samsung S23-nak. Nem egy szint ,árban sem.
Annak a S23 Ultra vagy esetleg a S23 Plus az ellenfele.

[ Szerkesztve ]

(#180525) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Redmi 3 óta csak Redmiket használunk a családban – 2 felnőtt és három gyerek (általában páratlanra szoktunk váltogatni, 3,5,7,9). Nekem most Note9 van, még tökéletesen bírja a két Redmi7, de a legfrissebben vett másféléves 9C-kből az egyik akkuja teljesen gatya és kuka a telo, a másik meg a belét húzza, mert 100%-ot ír, de egyszer csak leugrik 30%-ra. Anya telefonál néha, sok WhatsAPP és Youtube. Gyerekek whatsapp és youtube, néha játék ha nem buknak le, de nem releváns, mert szemléletem szerint a mobil kommunikációra való, játékra ott a konzol. Okosóra mindenkinek van – már ha ez egyáltalán szempont. Nekem egyértelműen eszköz a telefon. Messenger, WhatsApp, telefonálás, némi böngészés és MT4. NFC igen hasznos, mindenki használja akinek van. Ja és a MAPS, az is megy – hova megyünk, helymegosztás, ki hol van. Én waze nélkül lassan már vezetni se tudok. Kiírja és csipog ha elbambulnék és gyorsabban megyek. KELL – pláne, hogy hozzászoktam a német autópályákhoz. És itt el is érkeztem a lényeghez. Nem tudom és nem is értem miért megy az USB C hypolása, én rühellem. Android Autóval sokkal instabilabb, laptoppal se működik kifogástalanul. A Note9-em már semmivel nem tud kommunikálni, pedig szerintem alig két éves, szóval engem pont nem érdekel, ha még mikrousb-s a töltője. Ezért is néztem a 12C-t, de elég lesújtóak a vélemények és van hozzászóló, aki még egy 10C-t is többre tart… A 9-es széria csalódásai után nem feltétlenül ragaszkodom a Redmihez – nekem a MIUI se ad hozzá semmit, mert NOVA Prime van fent a telon. Ami viszont szempont lenne, az a nagy akksi a hosszú üzemidővel, a stabil akadásmentes működés. A kijelző se számít hogy mennyire csillin megy rajta a legújabb játék,a kamerával pedig elég ha normális fényviszonyok között éles képet lehet lőni – bár a 4k videó a TV-ink miatt nem lenne rossz. Szóval ilyen hétköznapi háromgyerekes apukaként keresek valami telefont, ami azért nem kuka fél év múlva, de nem is sajnálom, ha a gyereknek kiesik a zsebéből bicajozás közben.

- Árkategória.
Minél olcsóbban
- Használt vagy új?
új
- Hol vennéd meg?
Amazon DE függetlenül, újonnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Szerintem fenti igényeim 3 éve se voltak kirívóik, ahogy 3 év múlva se lesznek, így ezek alapján hosszútáv.
- Mire használnád?
Fent kifejtettem
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Ez a kérdés gondol csak itt maradt régről, mert ahogy nézegetem alig van eltérés méretbe a telefonok között – ha esetleg nem a fizikai dimenziókról lenne szó, akkor elnézés, de nem értem a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#180526) bazsimano válasza szs85 (#180505) üzenetére


bazsimano
őstag

Koszonom szepen a tippet megnezik majd. Egyeb javaslat? Legalabb legyen 2 verzio :) :R

(#180527) timelord1987 válasza jeni (#180524) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#180528) TGWH


TGWH
őstag

Remek, és én tudom állítani, vagy csak amit a gyártó enged?
Van esetleg akkor valami a Poco m5s-en kívül? Akkor 6GB fix RAM, + 1 +1GB-ra állítható. :R

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#180529) tasiadam válasza TGWH (#180528) üzenetére


tasiadam
veterán

Redminel allithato, de nincs koztes, csak 0 es a maximum, ami asszem 4gb eseteben 2gb swap, 6gbnel is talan csak 2gb

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#180530) aprokaroka87 válasza TGWH (#180528) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Realme 9 pro + ban is van erre lehetőség bár nekem 8gb ram van a telefonban, így semmi szükség a ram bővítés opcióra.
Itt 4-6-8 gb van.

[ Szerkesztve ]

(#180531) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!
Nincs saját topic - ja, hatha itt tudtok segíteni.
[link]
Ebben mi az átverés trükk ? Tényleg 7000 Ft-ért távolról tudom követni a gyereket, felhivni, ő is engem, virtuális kerítés, stb? Mindezt úgy, hogy az óra (leírás alapján) 2G hálózatot tud? :F Telefonja nem lenne hozzá.

[ Szerkesztve ]

OK

(#180532) t-joco


t-joco
tag

Jó állapotú, karcmentes, 8 hónapos, napi használatban lévő Galaxy S23 megérhet 160.000 Ft-ot? Milyen állapotban lehet a telefon akkuja ennyi használat után? Érdemes lehet megvenni?

(#180533) jeni válasza t-joco (#180532) üzenetére


jeni
félisten

Megérhet. Aprón láttad?
Nagyon használt napi 16-18 használat esetén napi töltésnél romlik az aksi állaga.

[ Szerkesztve ]

(#180534) t-joco válasza jeni (#180533) üzenetére


t-joco
tag

Marketplacen láttam, találtam. Nő a tulajdonos. 😃
Tokban tartott, kijelzőn fólia van. Elvileg karcmentes, hibátlan a telefon. Elèg "kicsi" az akksija.. ez ami fura nekem.

[ Szerkesztve ]

(#180535) yanna válasza t-joco (#180534) üzenetére


yanna
őstag

Nem dohányzó, nyugdíjas orvos.:DDD

(#180536) juve600 válasza t-joco (#180534) üzenetére


juve600
nagyúr

Vigyázz vele :)

(#180537) szs85 válasza t-joco (#180534) üzenetére


szs85
tag

Ha itt a hardveraprón olvasnék olyat, hogy női tulaj, abban a pillanatban zárnám be a hirdetést. De ez egy másik fórum. :)

(#180538) Sgr_A válasza t-joco (#180534) üzenetére


Sgr_A
addikt

95% hogy előfizetésre hozták ki
Ha így van nekem nem kéne

(#180539) Luck Dragon válasza IOX (#180507) üzenetére

Tudom, mert nekem is van :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#180540) IOX válasza Luck Dragon (#180539) üzenetére


IOX
tag

O.K. Nekem is, 2 napos, 2022-es

[ Szerkesztve ]

(#180541) t-joco válasza Sgr_A (#180538) üzenetére


t-joco
tag

Ajándékba kapta az illető 😃

(#180542) t-joco válasza juve600 (#180536) üzenetére


t-joco
tag

Mire vigyázzak?

(#180543) sfdrakex válasza t-joco (#180542) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha előfizetéssel vették kedvezménnyel, és nem fizetik az előfizetést, akkor tilthatják a telefont.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#180544) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni manapság milyen telefont lehet kapni ami nagyon gyors, és kisebb mint a mai "átlag" tepsi telefonok.

Jelenleg egy Galaxy S10-et használok, egy a problémám vele, hogy az akkumulátora már elhasználódott, és egy napot sem bír ki töltés nélkül.

100e Ft.-ot költöttem rá anno használtan, és nagyon bevált.
Előtte mindig új telefont vettem, de nagyon lassúak voltak, mint pl. Huawei P9 Lite, P8 Lite, Galaxy A71.
Persze nagyon gyors az iOS, ezt nem tagadom, ugyanolyan telefont szeretnék androidosban. Nem tudtam megbarátkozni az iPhone 8 iOS rendszerével, hiába gyorsabb.

- Árkategória. max 150e Ft.
- Használt vagy új? csak használt
- Hol vennéd meg? igazából mindegy, csak megbízható hely legyen(legyen az akár egy GSM bolt)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? hosszú távra
- Mire használnád? telefonálás, böngészés, chatelés
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? kb ugyanakkora, mint a Galaxy S10

Kinéztem egyébként a ZenFone 8-at, esetleg az jó lehet? Ha találok használtan ennyiért.
Úgy tudom még a OnePlus telefonok is gyorsak, csak sajnos hatalmas az én kezemhez.

(#180545) M4T4D0R válasza M4T4D0R (#180544) üzenetére


M4T4D0R
tag

Bocsánat, azt elfelejtettem odaírni, hogy akkumulátorban mindenképpen olyat szeretnék ami legalább 2 napot kibír töltés nélkül. :))

(#180546) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok

A vegytiszta android rendszerű telók közül melyiket javasoljátok ha a rendszer sebessége a fontos(hasítson) max 100k a keret és lehet használt is?

Hulligaaan

(#180547) jeni válasza M4T4D0R (#180544) üzenetére


jeni
félisten

miért akarsz mindenáron használtat?
A54-t megveszed és elégedett leszel vele.
5000-s aksi van benne,8Gb Ram ,4 főverziót kap.
2 napos használat esetén min.5000mAh aksi vagy ennél nagyobb kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#180548) M4T4D0R válasza jeni (#180547) üzenetére


M4T4D0R
tag

Mert nem éri meg. :) Galaxy A szériát próbáltam anno, sajnos nem jött be. Nagyon akadozott, lassú volt. Mindenképpen valami olyan telefont akarok ami régen "csúcs" mobil volt, mint a Galaxy S10.
Véleményem szerint jobb megvenni egy egykori csúcsmobilt olcsóbban, mint egy középkategóriás telefont újonnan. Valószínűleg gyors telefont kapok majd alacsonyabb áron.

Illetve az A54 nekem nagy telefon. :( Az A71 is kb ugyanakkora, nekem nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#180549) BiP válasza M4T4D0R (#180544) üzenetére


BiP
nagyúr

Én hasonlóképp vagyok (szintén használtan vett S10-em van) , S21-ben gondolkodom, ekkora keretből talán S22 is kijön.
De nem lesz meg a 2 nap.
2nap csak tepsiméretben lesz.
A54 már nem annyira lassú, mint a régebbi A szériák. De én sem merem bepróbálni.

(#180550) Sgr_A válasza M4T4D0R (#180544) üzenetére


Sgr_A
addikt

Droidban ennyiért nincs ilyen teló
főleg nem olyan ami kibír 2 napot

a zenfon 8 már nem kap több frissítést melegszik meg merül mint a titanic, hosszútávra biztos nem venném meg

hosszabb távra a frissítés miatt csak samsungot vagy iphonet vennék
az s10 méretében ami elmehet 2 napot az szerintem az s23, i13, i14, de ezeket nem kapod meg 150-ért

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.