Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) CPT.Pirk válasza CloZee (#27499) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt tudom elképzelni, hogy nem arra az eszközre került a grub, ahonnan bootolni akarsz. Általában ez alapértelmezés szerint annak a vinyónak az MBR-je, amelyiken a "/" is van.

Dumber: kapitány a kincs, a kincs! Hárrr!!! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27502) BoB válasza CloZee (#27497) üzenetére


BoB
veterán

Úgy értettem bent a pendrive, és arról boot-olsz...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27503) CloZee


CloZee
aktív tag

Megoldódott. Csináltam egy EFI partíciót és jó lett.

(#27504) Sub-ZeRo válasza fradi81 (#27494) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi, megnézem majd! :R

Más. A bt adapterem nem ismeri fel az egeret újraindtás után. Emlékezik rá, hogy van eszköz csatlakoztatva nem csatlakozik hozzá és timed out-tal hibát vág. 7 alatt nincs gond vele. Ötlet?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27505) MurdR


MurdR
veterán

Na azt hiszem ma Neki is ugrok a próbálgatásoknak :D
Abban bízok, hogy a Lenovo T61 egy nagy darabszámban eladott noti, csak nem lesznek problémák driver szinten...

A partíciókiosztás hogyan alakuljon 60 gigán?
30-on hagynám a C-t, amin a W7 van.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27506) MurdR válasza MurdR (#27505) üzenetére


MurdR
veterán

Mindegy, türelmetlen voltam, már telepítem a 14es ubit :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27507) MurdR


MurdR
veterán

Na, megtörtént a telepítés, rendszer megy, minden ok, arról pötyögök.
1.: A telepítőre bíztam a sorsomat, nem találom a win7-et :DDD
Grub be sem jön, egyből a linuxot tölti be.
2.: rohadt gyors az egér, pedig a beállításokban minimumra van véve. Erre van valami megoldás? Eléggé kényelmetlen, mert hozzáérek a TP-hez, és már 3-4centivel odébb van a nyilacskám.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27508) Vladi válasza MurdR (#27505) üzenetére


Vladi
nagyúr

nekem t60-van, semmilyen utólagos driver mizériát nem igényelt. :N

mod: A tapipadon?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27509) MurdR válasza Vladi (#27508) üzenetére


MurdR
veterán

Igen.
Tökéletesen megy, csak zavar hogy gyors.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27510) BoB válasza MurdR (#27509) üzenetére


BoB
veterán

Mozgasd meg a csúszkát és húzd vissza minimumra.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27511) pitman válasza bazsi83vp (#27389) üzenetére


pitman
őstag

Azért mert abban akarom látni a végeredményt. Nincs különösebb szükségem az .odf formátumra, mert az meg MS oldalról tud kellemetlen lenni. (Addig, amíg az odf konverterek MS alatt nem adják vissza azt, amit Libre alatt látok, illetve a Libre alatt nem azt látom, mint Excel alatt, addig elég kellemetlen a helyzet, mert soha nem tudhatja az ember, hogy a valós végeredmény van-e a szeme előtt.)
A fő problémám az, hogy úgy jönnek ki sorra az új Libre verziók (akár főverzió is), hogy alapvető hibákat tartalmaznak. Ezek egy része már akkor látszik, amikor megnyitok egy állományt, a súlyosabbak azok, amik csak a mentés és újranyitás után válnak nyilvánvalóvá. Ezek képesek tönkretenni a megnyitott állományt és nincs visszaút. Az is elszomorító, hogy pl. a 4.2-es sorozat visszahozott olyan hibákat, melyeket a 4.0-ás okozott, majd javították és a 4.1.x-es sorozatban már jó, most megint nem.
Arról nem beszélve, hogy egészen alap funkciók esetén már többször belefutottam ebbe a jelenségbe, még azt sem mondhatom, hogy speciális, egyedi problémáról lenne szó. Nem hiszem, hogy az lenne a normál ügymenet, hogy minden egyes verziófrissítést követően azzal kell kezdeni, hogy megnyitom a kritikus állományokat és tesztelem, hogy minden jó-e? Sajnos most ezt kell tennem. Felvetődhet persze a kérdés, akkor minek frissítgetek: mert várom azt a verziót, ami működik és a sebessége is összevethető végre az Excel teljesítményével, már annak örülnék, ha csak megközelítené azt. Lehet, hogy jó a nyílt formátum, de nem vagyok kisegítve vele, mert ha nem klappol valami ugyanúgy nem tudok vele mit kezdeni, mintha MS alatt tenné ezt. MS alatt visszamenőleges kompatibilitási problémával eddig szerencsére nem találkoztam, pedig gyakorlatilag minden verzióból vannak állományaim, nem is kevés - bízom benne, hogy a jövőben sem futok bele ilyesmibe.
„Kívülálló” szoftverként pedig azért várom el, hogy tökéletesen megnyissa és mentse az MS dokumentumait, mert örülnék neki, ha eljönne az idő, amikor tényleg ki lehetne vele váltani az MS termékét. Amíg erre nem képes, addig az első bekezdésben leírtak az érvényesek. Próbálom követni a Libre fejlesztéseket és látom, hogy nagyon jó dolgokat is tud, viszont azt is látom, hogy bizonyos területeken mennyire le van maradva a vetélytárs mögött. Vannak olyan dolgok, amik jobban tetszenek, mint MS alatt, de olyanok is, amiket kár volt „újra feltalálni”, simán átvehették volna a konkurenciától vagy esetleg más szoftverből (pl. kiadványszerkesztők) azt ott már kiforrott és jól használható megoldásokat.
Elnézést, hogy kicsit hosszú lett, de jelenleg ez a véleményem a kérdéskörről és így talán érthetőbb, hogy mit is szeretnék.

(#27512) Fritz Teufel válasza pitman (#27511) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

mz/x te vagy az?! :-)

Csak vicc volt, nem bírtam kihagyni. :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#27513) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Fordult már elő valakivel az alábbi szitu?
?
Online fiókot szeretnék hozzáadni (történetesen fb; a google fiókkal nem volt gond), de ez a kép fogad. Nem, nem tudom az ablakot nagyobbra venni :/
Kali, Gnome

sudo rm -rf /*

(#27514) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, tudna valaki írni 2-3 hasznos parancsot példával keresésre?

Pontosítok:

1: megkeresni egy adott fájlt rekurzívan egy könyvtárban
eddig ezt így csináltam: find . -name akarmi.xml

2: megkeresni egy adott stringet rekurzívan egy könyvtárban
eddig ezt így csináltam: grep -R "ezt keresd" .
ez nem működik, pedig ez kéne: grep -R "ezt keresd" *.xml
ez sem működik: cd .. ; grep -R "ezt keresd" dir/*.xml

Esetleg még: locate ant.sh

Ilyen és ehhez hasonló keresési parancsokra szeretnék ötleteket kérni, mert mostanában sokat kell keresnem, és szeretném minél gyorsabban, és hatékonyabban megkeresni amit kell. Mármint real -time időben, nem a keresési sebességre gondolok :)

Üdv

(#27515) BoB válasza Jim-Y (#27514) üzenetére


BoB
veterán

35 Practical Examples of Linux Find Command

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27516) MurdR válasza BoB (#27510) üzenetére


MurdR
veterán

Az sem segít.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27517) kovaax válasza Jim-Y (#27514) üzenetére


kovaax
őstag

find . -type f -name "*.xml" -print -exec grep -R "ezt keresd" {} \;

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#27518) Jester01 válasza Jim-Y (#27514) üzenetére


Jester01
veterán

Ha nem muszáj konkrétan scriptbe, akkor az a legegyszerűbb ha fogod a neked tetsző fájlkezelőt és használod a keresési funkciót. A linuxosok sem mazochisták feltétlenül ;)

Jester

(#27519) Jim-Y válasza Jester01 (#27518) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát én nem nagyon szoktam megnyitni a fájlkezelőt, max a legritkább esetben, ha van terminál, akkor minek szórakozzak a guival? :U ;]

(#27520) _Dumber_ válasza MurdR (#27507) üzenetére


_Dumber_
őstag

H a teleptőre bíztad magad, akkor 90%, hogy pá-pá win7....

(#27521) MurdR válasza _Dumber_ (#27520) üzenetére


MurdR
veterán

Sejtettem, de csak egy netezésre használt rendszer volt, semmi extra. Viszont ha az egeres problémámra is tudnál mondani valamit akkor nagyon hálás lennék. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27522) _Dumber_ válasza MurdR (#27521) üzenetére


_Dumber_
őstag

Arra nem merek.
Ubuntut nem ismerem.

(#27523) Fritz Teufel válasza MurdR (#27521) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Milyen egered van konkrétan?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#27524) Jester01 válasza Jim-Y (#27519) üzenetére


Jester01
veterán

Van ám nem gui fájlkezelő is ;)
Nekem első dolgom mc-t indítani, ha van mc akkor minek szórakozzak a parancsokkal? ;]

Jester

(#27525) Speeedfire válasza Jim-Y (#27514) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt lesd meg.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27526) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#27523) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A kurzor szenzivitását (érzékenységét) is érdemes visszavenni. Ezen két paraméter állításának kombinációjával lehet elérni a kívánt sebességet és pontosságot.

Természetesen manuálisan is állítható, terminálban:

xset m 12 60 <-ez az általános érték

12 érzékenység
60 sebesség

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#27527) joecontra válasza joecontra (#27409) üzenetére


joecontra
addikt

Chromium alól hibátlanul működött a K&H netbank utalás.

Üdv,
J

(#27528) Jim-Y válasza kovaax (#27517) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi!

A végén mi a {} \; ? Láttam már olyan verziót is, ahol {} +; Mi a különbség?

A többieknek is köszönöm a linkeket. üdv

(#27529) MurdR válasza Fritz Teufel (#27523) üzenetére


MurdR
veterán

T61 beépített táccsped

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27530) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#27512) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:Y No, ebből dzsihád lesz! :DDD De legalább jó poen volt és Te leszel a fő célpont, remélem!

Bocs a képért, de most ide kívánkozott!


MZ/X MZ/X jelentkezz, jelentkezz-kapcsford

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#27531) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sok rizsa között a lényeg.

Gondoltam egyet hogy lecserélem a LM16-ot win7+14,04 kombóra.
Feldobtam a Win7. Telepíteném a Gubuntu-t. Nem lehet mellé. Oké csere Ubira, ezzel sem lehet :( .
Akkor fel a Ubi. 2 óra múlva maradandó agykárosodással csere. Fel a Gubuntu, bezzeg ezt meg lehetne mellé.

12,04-nél lehetett mellé, most mit néztem el hogy hogy nem bírtam Winfos mellé feldobni?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27532) joecontra válasza ubyegon2 (#27530) üzenetére


joecontra
addikt

Szükség volt erre? Végre elült a probléma, nem kellene feleslegen szurkálódni véleményem szerint.
Béke.

Üdv,
J

(#27533) _Dumber_ válasza Klaus Duran (#27531) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ebből a leírásból nem tudni mit néztél be, de valamit biztos..
Nekem volt ilyen is:

Win7_boot+Win7_system+ NTFS_DATA+Kubuntu+Manjaro+Chakra+Swap

És most is csak a win7+NTFS lett összevonva egy ext4-re, valamint a Chakra lett kicserélve másra.
szóval bármit fel lehet rakni...

(#27534) Klaus Duran válasza _Dumber_ (#27533) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én sem értem igazán, mert korábban a win7 után telepítettem a 12,04-et és látta, fel is ajánlotta hogy mellé. Most viszont a win7 hez nem ajánlotta, de amikor lecseréltem Ubuntura, a Gubuntu felajánlotta hogy mellé is telepíthetem. Win7 cd ubu+gubu usb-röl. Ha ha már nagyon unom magam megpróbálom újra.

ui.
Bármit fel lehet rakni ha az ember ért hozzá és van türelme. De nekem csak 2 program miatt kéne.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27535) _Dumber_ válasza Klaus Duran (#27534) üzenetére


_Dumber_
őstag

Csak ajánlani tudom, hogy hagyd az automatát a fenébe.
Ha nincs fontos dolog a gépeden, és ilyen könnyedén cserélgetsz, akkor én biztos, hogy kézi particionálást és telepítést próbálgatnám. Nem veszíthetsz semmit.

Én olyan élő rendszer mellé telepítgettem elsőnek is kézzel, amin másnap dolgoznom kellett. (persze azért lepróbáltam vmware alatt, és clonezillával lementettem előtte :) )

[ Szerkesztve ]

(#27536) ubyegon2 válasza joecontra (#27532) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R Igazad van effendi, bár én csak figyelmeztettem egy fórumtársamat, de a poenja akkor is jó volt és főleg nem sértő!
béka
(határozottan elnézést kérek, ha hozzászólásom zaklató jellege felfedezhető akár csak nyomokban is)

(#27531) Klaus Duran
MINT- et cseréltél le Win+Ubi párosra és csodálkozol? :N :F

(#27533) _Dumber_
win7+NTFS lett összevonva egy ext4-re
Ezt tényleg nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#27537) Klaus Duran válasza ubyegon2 (#27536) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mint írtam az Ubi 2 órán tovább nem volt fen. Gnome számomra sokkal kényelmesebb mint a Cinnamon, na meg ezt lehet frissíteni egyszerűen kiadásról kiadásra.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27538) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#27536) üzenetére


_Dumber_
őstag

Pedig nem bonyolult.

Volt egy win7-em (természetesen NTFS-en) és egy adatpartcióm NTFS formátumban (régen ez volt a D: ).
Töröltem őket és egy particiót csináltam EXT4 formátumba. (Magyarán kirítottam a win utolsó morzsáját is)

[ Szerkesztve ]

(#27539) MurdR


MurdR
veterán

Basszus...
Egér: trackpoint.
Érintőtábla: Touchpad.

Mission complete. :D :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27540) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Mi lehet az oka annak, ha a notebookban benne van a optikai meghajtó, akkor nem ismeri fel a HDD-t, amint kiveszem működik rendesen?? A HDD jó, állítólag az alaplap is. A gyári HHD-t felismeri, de az rossz.

Legközelebb majd a kövi hónap végén kel utalnom, feltelepítetettem az openjdk7-etés maj kiderül segítette-e valamit.

[ Szerkesztve ]

(#27541) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#27540) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bios / uefi frissítés volt már?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27542) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#27538) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg nem bonyolult, én lehetek nehéz felfogású. Mifelénk a törlés/pucolás szónak nem szinonímája a lett összevonva forma, ez okozhatta a félreértést. :D
Ha legközelebb az asszony aszongya, hogy megyek, összevonom már az étkező helyiségben az edényzetet, akkor tudni fogom, hogy kiment végre mosogatni! :P

Félve mondom, hogy mifelénk ezt se így használják: kirítottam - gyanítom, ez se bonyolult egyébként. :N

Menek kissé megbürgenyézem a dörgehinnye hurnyékosítóját. Átojításúlag persze, sugornyába!

(#27537) Klaus Duran
na meg ezt lehet frissíteni egyszerűen kiadásról kiadásra.
Az tényleg nagy előny, a piszok MINT 17- et meg telepíthetem újra 5 év múlva! :Y

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#27543) Fritz Teufel válasza Klaus Duran (#27537) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Gnome-ért itt agyon fognak verni :K Pedig szerintem is a legjobban sikerült WM :D Próbálkoztam az xfce-vel, de az össze-vissza tearing-el, az Openbox meg még nekem is sok vagy kevés vagy mi.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#27544) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#27542) üzenetére


_Dumber_
őstag

Csinálhattam volna úgy is, hogy összevonom (egybeolvasztom) és átformázom :)

(#27545) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#27543) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerencsére van Gnome, mert jó alapja a Cinnamonnak. :) Azt azért tisztázzuk, hogy most WM avagy DE a Gnome!? Vannak jó dolgok abban is, de...csak nem fogom a KDE- t dícsérni. :Y Azt legalább nem kellett a MINT csapatnak átdolgozni, hogy használható legyen. ;)

(#27544) _Dumber_
Igaz! Viszont lehet, hogy azt se értem meg könnyen. :Y

(#27546) MurdR
Synapticban sincs?

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#27546) MurdR


MurdR
veterán

Wine-t honnan szedhetek le? A letöltőközpontban nem találtam

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27547) Klaus Duran válasza Fritz Teufel (#27543) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog (1)

Unity jobban fájt, mint ahogy a verés fog. :))

(#27545) ubyegon2
Nem mindegy melyik esz meg 800+MiB-ot 3 hét után :DDD

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27548) ubyegon2 válasza Klaus Duran (#27547) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

3 hétig ki sem kapcsolod? Itt a Cinnamon feleannyit sem eszik.

Most FF azért felvitte 650- re. :(((

(#27546) MurdR
A MINT- en Ubuntus van a synaptic- ban, fura lenne, ha Ubiban nem lenne benne és PPA- t kéne használni. A lényeg, hogy lehetőleg a stabilt tedd fel, az 1.6.2 verziót.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#27549) CloZee válasza MurdR (#27546) üzenetére


CloZee
aktív tag

Innen

[ Szerkesztve ]

(#27550) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#27541) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

2006-os a gép és BIOS frissítése nem volt még, de ebbe nem merek belevágni.
Két szervízben is volt a gép egyikben azt mondták alaplapi chipset hibás és javíthatatlan -szerintem hozzá sem nyúltak- a másikban azt mondták jó az alaplap, kipróbálták egy másik HDD-vel és azzal müködött amivel bevittem az viszont bootszektor hibás. Visszavittem a HDD-t akitől vettem, berakott egy másikból kivett XP-s vinyot, nem működött, kivette a dvd-írót és, rendesen bootolt a gép, de sajnos megoldást nem tudottm ondani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.