Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) LÁZ válasza laci06 (#60598) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Megnézel egy kicsomagolós videót, hogy miképp vannak a zacsik, darabra/számra, aztán ott meg megszámolod/megnézed, simán lehet, hogy a figurát szedte ki belőle vki, másra nem tudok tippelni..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#60602) JSandor válasza maross (#60600) üzenetére


JSandor
tag

Ja az leírja, hogy miből mennyi van a dobozba. Köszönöm, akkor benne van az elemeket kivéve de azt gondoltam, mert van valami szabályzás, hogy azt már nem lehet mellékelni.

(#60603) gaga33 válasza maross (#60597) üzenetére


gaga33
tag

27900 volt amikor megosztottam. Gyorsan elment azon az áron.

(#60604) Mozaart válasza Mozaart (#59640) üzenetére


Mozaart
aktív tag

---AT-AT---

Test 92%
Páncél 95%

Kép nézegetés közben érdemes bekapcsolni

Szerk.:
Most így hogy egyben látom hosszú hónapok után. Szerintetek tökéletes az alakja? Szerintem már annyit nézem hogy nem is látom ha rossz lenne.
Felülről nekem picit de csak picit széles, de minden más honnan tökéletesnek hat az alak aránya.
Szerintem ezek az orto nézetek csalnak, mármint hogy tökéletesen felülről látom így mindent látok de a valóságban van egy kis torzulás.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#60605) balint82 válasza laci06 (#60598) üzenetére


balint82
senior tag

Budakalász euronics-ban pont ma láttam egyet 58.9 e áron.

Google Pixel 4a

(#60606) Mozaart


Mozaart
aktív tag

---AT-AT---

15 perce tudtam meg. Peter Brookdale alias "Cavegod" másolta "Rocko" lépegetőjét még 2012-ben. Huh.. én úgy tudtam full eredeti az övé. :DDD De honnan épített Rocko. :D Tyúk meg a tojás.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#60607) sodokan válasza sodokan (#60286) üzenetére


sodokan
tag


Ahogy "ígértem", elkészült a 42143 Ferrari Daytona SP3. Szuper volt az építése, a Lamborghinihez képest amennyire lehetett más volt, más a felfüggesztés, nyilván a kasztni is, a váltóban pedig a fogaskerekek színeit változtatták :D A piros színben nem fedeztem fel észlelhető eltérést, viszont a kék színnél amit az üléshez használtak, a Lamborghinihez hasonló eltérés volt, képet nem teszek fel mert nem adja vissza, élőben jobban látható.

Vagány a forma és a szögek, hátulról nagyon jól néz ki, és a hátsó rész építése is jó volt. A (hátsó) motorháztető nyitható, és az F40-hez hasonlóan a kereket nem burkolja semmi, ez szuper feelinget ad hozzá, mechanika fogja meg a motortér ajtót viszont hamar visszacsuklik, egy kitámasztó pálca (mint az F40-nél) elfért volna.

Az eleje is vagány, viszont amit szörnyűnek találok, az az A-oszlop, ha megnézitek minden eddigi autónál volt egy gumi-rúd az autó fő színével, itt pedig natúr fekete. Egyrészt ez is olyan semmilyenné teszi, másrészt az ívek rettenetesek szerintem...

A tető levehető és így roadster lesz belőle, viszont ennek az a hátránya, hogy nem lehet a tetőn kereszül ide-oda hurcolni, mint a Bugattit vagy a Lamborghinit.

A poggyásztartó pedig parádésan szörnyű. A végén csak így pislogtam, hogy mi ez, és hogyan gondolták a tervezők. A korábbi modellekhez járt "poggyásztáska" amit be tudtál tenni a poggyásztartóba, itt meg a nagy üres helyet kapod. Gondoltam, hogy hát jólvan, akkor biztos befér a tető ide, és hát nem. Sőt még a plakett se fér bele, úgyhogy ez egy jó nagy mínusz pont az én szememben.

A hátulját felnyitva létszanak a dugattyúk ahogy mozognak, annyi van hogy nálam csak "R"-ben mozog, "N"-ben és "D"-ben nincs összeköttetés a motor és kerekek közt, valószínű valamit rosszul raktam össze, ez nem a LEGO hibája :D

Összességében pozitív élmény.


[ Szerkesztve ]

(#60608) jackal79 válasza sodokan (#60607) üzenetére


jackal79
aktív tag

Ez brutálisan jó lett! Gratulálok!

(#60609) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne használt/új leg city kerekekre tengellyel együtt. Találtam ilyen-olyan csomagokat de egyik sem lett az igazi. Hol találok szerintetek ilyet? Nem 1-2 farab kellene hanem mondjuk 20-30-40 inkább.

köszi

(#60610) kbalage2 válasza JSandor (#60599) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A dobozra az van írva hogy "smart device required but not included", azaz okos eszközre van szükséged (telefon, tablet) az irányításhoz, ezt nem tartalmazza a készlet. A doboz oldalán egyébként jelölve van hogy milyen mennyi elektronikus alkatrészből milyen van benne.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#60611) Pötyi válasza Lipton (#60609) üzenetére


Pötyi
őstag

Képet, vagy azonosítót dobj be, hogy melyik típusra, színre van szűkséged. Amúgy hol találtál csomagokat? Netes boltban? BL-en? Fizikai boltban?

QNX is cool!

(#60612) JSandor válasza kbalage2 (#60610) üzenetére


JSandor
tag

Úristen erre nem is gondoltam!! :DDD Köszönöm szépen!

(#60613) ADAM1337 válasza sodokan (#60607) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Netes pdf alapján szerelted össze ? (ott javítva volt az összeszerelés)

(#60614) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Ideiglenesen meglett a helye az Eiffel toronynak. Láz kollégának köszönöm a display plexi címet, a mai napon emailban megkerestem őket hogy a toronyhoz és a Titanichoz legyártanák-e a búrát, várom majd a válaszukat és az esetleges árajánlatot.

(#60615) RapaNui1 válasza Mozaart (#60604) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Na akkor lassan jöhet a teszt fázis. :)

(#60616) Sundesz válasza RapaNui1 (#60614) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez egy Ikeás dohányzóasztal? A plexi árra kíváncsi lennék.

Hörcsög Powa'

(#60617) RapaNui1 válasza sodokan (#60607) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Tényleg szép bár én inkább a creator autókat preferálom. Megvolt a Sián meg a Bugatti is maga az építési élmény a megoldások és a végeredmény is nagyon impozáns volt, de kicsit nagynak éreztem őket. Technic vonalon az én szívem csücske inkább a munkagépek, de ez nem von le abból hogy építési élményben valóban a technic legjavát képviselik és maga a végeredmény tényleg szép lett. Gratula hozzá.

(#60618) RapaNui1 válasza Sundesz (#60616) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igen ez egy Ikeás dohányzó asztal. Direkt gurulósat szerettem volna mert így ha útban lenne csak odébb tolom, 15-16k volt az ára. Amint tudok valamit a plexivel kapcsolatban úgy is jelzem felétek is.

(#60619) sodokan válasza RapaNui1 (#60617) üzenetére


sodokan
tag

Hát én is gondolkodtam már nagyon sok vonalon, pl. NASA, SW sisakok, vagy akármi, és arra jutottam, hogy a Technic szupersport gyűjtése a legoptimálisabb. Kétévente jön csak új készlet, jó nagy, így impozáns is, ebből fakadóan nem kis összevissza építmények, amik eltűnnek a rengetegben. Valamint helyet is csak kétévente kérnek extrába :D

#60614RapaNui1 szép lett a végeredmény és még a helye is paszentos. Arra én is kíváncsi vagyok milyen árajánlatot kapsz erre :D

#60613ADAM1337 igen az online pdf alapján építettem össze, de ebben is biztosan volt hiba, az egyik lépésnél az elemszám nem stimmelt (mármint hogy hány darabot kell felhasználni)

(#60620) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Új modular - jazz club

(#60621) Mozaart válasza RapaNui1 (#60615) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nagyon lassan Lépeget az a teszt fázis. :D Egyébként vicces infó 9.1 kg a 2021-es modellemnek a lábak nélküli súlya.

Nos a toronynak 6-9 kg-ot olvasok, mivel még nagyon nem mérte meg senki a sajátját. De ha minden igaz elkell bírja pl a tornyodat. Szóval kölcsönkérném egy szép napon szigorúan csak tesztelésre. :DD

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#60622) RapaNui1 válasza Mozaart (#60621) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Renben :)

(#60623) Tony21 válasza Mozaart (#60606) üzenetére


Tony21
tag

Tiédről másolta (csak összecsapta), honnan máshonnan :DDD
Amúgy jól néz ki, de így, hogy a páncél csak 95%, egy olyan cuki szőrös maci is bedobja kaviccsal, szóval első a páncél, aztán jöhet a teakonyha :DDD
Le a rohamosztagos sisakkal!

(#60624) Mozaart válasza Tony21 (#60623) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Igazság szerint azért 95% mert most csak tükröztem a páncélt, az egyik oldalon van plusz egy ajtó a középső nagy ajtó felett, plusz van egy másik pici eltérés, de ezek mindkettőgyike már meg van egy korábbi verzión, szóval csak erre az újra kell heggesztenem majd.

Egyébként 99%. :DD Mivel sose lesz ez 100%. De valahol majd elkell kezdeni összeépíteni. De a 99%-os páncélt már engedem erre a fázisra. Ha ez a katyvasz mind érthető volt.

Egyébként akit még érdekel:
- még a testben kell kicsit fejlesztenem, ez már majdnem szőrözés de nekem fontos
- motorokat beül a gépházban még igazítanom kell az új hátsó tat részhez

És ezután jön a fej-nyak-láb átfejlesztése. A fej egyébként már most is mondásra 95%-on van, azt sikerült eltalálnom. De arra is csekkolok még.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#60625) joe-ker


joe-ker
senior tag

(#60626) goran78


goran78
tag

FB-on most láttam, hátha érdekes lehet (76399) a Tesco-ból:

(#60627) Lipton válasza Pötyi (#60611) üzenetére


Lipton
őstag

Igazából mindegy :) az a lényeg, hogy ne "tengely" legyen hanem egy kerék egy darab 2x2 felfogatás. Inkább "kisebbek" de a méret sem szempont. Gyerekek építenek kisebb "tankokat" és elfogytak a kerekek... Ez lenne mondjuk optimális.

(#60628) Dilikutya válasza Lipton (#60627) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor nektek a 42121-et kellene levadászni valahonnan olcsón. :)
Nekem megfordult a fejemben, hogy leszedem a felépítményt, a lánctalpakat picit közelebb rakom egymáshoz, esetleg rövidebbre veszem, és rakok rá lövegtornyot meg a sallangot. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60629) Pötyi válasza Lipton (#60627) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha beballagsz a Wesselényi utcai boltba, turkálhatsz a kerekes dobozban pár ezer ilyen kereket.

Azt hittem, valami spéci kell. :DDD

QNX is cool!

(#60630) Mauzes


Mauzes
őstag

Guys, most építettem össze a 42145 Airbus helikoptert. Felüdülés volt valami különleges Technic-et építeni a guruló járművekhez képest. Viszont azt vettem észre, hogy nálam mintha lassabban forogna a rotor, legalább is videókhoz képest (Balázs, Sariel, stb). Lehet, hogy ez érzékcsalódás és a videók nem adják vissza pontosan a gyors forgás valódi sebességét, de látásra nekem eléggé így tűnik. A lassú (teknős) mód az szemre ugyanolyan, mint a videókon. De a gyors (nyúl) mód az a videókon nagyon - meglepően - gyorsnak tűnik, amit az enyém nem ér el.

Ami még ötletem volt, hogy esetleg az elemek nem elég erősek, de frissen feltöltött akksival is ugyanaz az eredmény. Van esetleg bárkinek ötlet, hogy ez hogyan lehetséges? Ha funckionálisan teljesen működik, akkor lehet olyan "építési hibát" elkövetni, mai csakis a sebességre van hatással?

(#60631) ZsZso válasza HUN_Sector (#60620) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Tetszetős! Kíváncsi vagyok az árára. Könyvesboltméretűnek tűnik, az meg 77k most, de 60 alatt lazán elérhető. Ez az a téma, amit az első (Garázs) óta nem tudok kihagyni, úgyhogy remélem egy jó akcióban lesz majd 50 alatt is. (bilibe ér a kezem, mi?)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#60632) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A jatekneten vannak kellemes akciók
kórház 21999ft
galaxis felfedező 26999ft

(#60633) HUN_Sector válasza Dilikutya (#60628) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

12 körül láttam az auchanban

(#60634) Janaboy


Janaboy
veterán

Milyen szettbe érdemes fektetni, ami ha kifut, akkor később jó áron eladható?

Janaboy

(#60635) zskovacs72 válasza ZsZso (#60631) üzenetére


zskovacs72
csendes tag

Elvileg 200/230 dollár és 2899 darab. Ez szivárgott ki.
Kb. 15%-kal vann benne több elem, mint a könyvesboltban.
Nincs az a "kell" érzésem, ami pl. a sarki garázsnál meg volt.

[ Szerkesztve ]

(#60636) LÁZ válasza Janaboy (#60634) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

jobban jársz, ha másoltatsz egy kulcsot a vaulthoz :DDD :DDD :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#60637) Dilikutya válasza HUN_Sector (#60633) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én 8-ért vettem 1-2 hónapja ugyanott a 40%-os akcióban. :)
Ha nem építem át tanknak, akkor is megérte, közel 600db, mechanikusan működik a markoló. Pneumatikus biztos jópofább, de az nem ennyibe kerül. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60638) Mauzes válasza HUN_Sector (#60632) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, ezek jó árak. Amit én még ajánlok, az a 76956 T Rex szökés 30-ért.

(#60639) Tyler Durden

Beütött itthon is a karácsonyi feeling, meg végre volt kis időm is így nekiláttam összerakni az Elf Clubhouse-t. Tudom már, hogy sokaknak ez so last year, összerakta szinte mindenki, nekem viszont ez volt az első winter village szett amit építettem. Megmondom őszintén, hogy a design -mint itt sokaknak- nekem is tetszett élről, viszont nem gondoltam, hogy maga az építés is ennyire jó élmény lesz. A játékfunkciók amiket belecsempésztek, a trükkös megoldások amiket alkalmaztak /pl tetőnél/ nekem teljesen újak voltak, a végén meg az összhatás az valami parádés. All time top 3 lett nálam ami az összerakást illeti, innentől kezdve jövőre fix, hogy beszerzem a Mikulást látogatását illetve ki tudja milyen lesz a következő évi karácsonyi készlet + a régiek közül is van amire fenem a fogamat /karácsonyi vonat pl../
Most annyi, hogy a héten még a Mikulás szánkóját szeretném összerakni, hogy teljesen legyen a kép, és akkor a karácsonyi témájú buildekkel idénre megvagyok (:

Pár kép az építésről:

RapaNui1: jól mutat a torony a tologatható asztalon, de látom a Razor hangár is is helyett kapott alul, ez igy 2 in 1 megoldás :D

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#60640) sb válasza ZsZso (#60631) üzenetére


sb
veterán

Welcome to 2023.
HUN_Sector már utalt rá, hogy megjelentek az oldalon az új készletek, árak.
Speed Champions Skyline: 10.500Ft, amennyire tudom ugyanúgy 25EUR mint a 9500Ft-os Aston Martin: 420-as EURHUF jön ki.

Ez alapján ha 230 EUR lenne akkor az 97k.

(#60641) Major Lion válasza RapaNui1 (#60614) üzenetére


Major Lion
senior tag

szegeny razor crest a pincebe szorult :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#60642) Tyler Durden válasza szombatitomi (#60575) üzenetére

Ehh lejárt közben a szerkesztés. Köszi a beszámolót, nagyon igényes lett. Nekem igazából az a hihetetlen így képek alapján, hogy ez durvább megoldásokat tartalmaz, mint a helikopter, de respect, hogy ilyen részletes beszámolót rittyentettél róla. :R

HUN_Sector: nagyon jól néz ki a Bowser is így összerakva + a mini Marios cuccok mellette. Itthon amúgy ez mennyire megy? Engem a sima Mario cuccok egyáltalán nem érdekelnek, ez viszont megint olyan, hogy be kéne szerezni, mert eszméletlen jól megcsinálta a lego. Mondjuk így az áresésből arra következtetek, hogy ez se lett egy slágertermék.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#60643) Throme válasza Janaboy (#60634) üzenetére


Throme
veterán

... én meg arra lennék kíváncsi, hogy innen a fórumról szokott vásárolni bárki is kifutott szettet? Ha igen mennyire biznisz és mennyire magán használatra (építés, játék, kiállítás...stb)?

Ha ránézel az itteni adok-veszek listára, akkor azokat ne, mert nem nagyon pörögnek.

(#60644) ZsZso válasza sb (#60640) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Így darabszámot is figyelembevéve tényleg mellélőhettem. Fene. És akkor még az EUR problémát bele se kalkuláltam. :B :U

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#60645) apholyon


apholyon
aktív tag

Sokatoknak biztosan ismerős a The Brick Wall, nekem eddig periférián kívül volt... nem vagyok nagy Technic fan, de ezek a kreálmányok betegek :DDD . Aki esetleg nem ismeri, itt van néhány példa:
Taco gyár
Hógolyó gép
Uborkarönkház gyártósor

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#60646) Throme válasza Tyler Durden (#60639) üzenetére


Throme
veterán

Kellemes, hangulatos szett, még ha az elfek nem is szerepelnek a mi karácsonyi szokásainkban. Igaz egyre jobban betörnek.
Már nálunk is van elf (nem csak legó). Minden este bohóckodhatok, hogy milyen csínt is csináljanak másnapra, mert gyerkőc szereti...
Ez a Lego manóház kihagyhatatlan annak, aki szereti a WV témakőrt.

(#60647) Throme válasza sb (#60640) üzenetére


Throme
veterán

nem csak a forint miatt. szép lassan kúsznak felfelé az árak legóéknál is.
jó ötlet ez a filmes SC vonal, csak a filmes licensz is hozzáadódik.

(#60648) Dilikutya válasza Throme (#60643) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi szoktunk a gyereknek, meg 1-2 régebbi 6 studos Speed Champions-t közösbe, ártól függ. Vettünk már Hidden Side-ot, meg Friends katamaránt, lakókocsit, Creator kalózos hullámvasút. Hiánytalan, és reális árazású legyen, nem adok 5x gyűjtői árat semmiért. Lehetőleg ne kerüljön többe, mint a rendes, forgalmazott bolti ára volt. Marketplace-en is akad 1-2 birka, aki beárazza a kockashopos viccárak alá lőve 10%-al, aztán azt hiszi, mekkora jófej, Bricklinken meg meg tudod nézni, hogy a kifutott ára szállítással is max fele annak, amit kapni akar érte. :)
Persze vannak drágán valós használtpiaci árak is, a Fort Legoredo 6769/6762 a maga 600 elemével húzós pl. közel 100 ezerért, akkor is, ha a vadnyugati téma ritka, és azok a figurák se voltak, csak pár évig forgalomban. Pedig mennyire tetszett anno az az erőd. :)

Első Technic szettem tavaly télen a 42007 krosszmotor volt, 2013-as, 5000-ért vettem, a gazdája nem tudta, hogy aprón nagyjából 20 körül ment épp akkor. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60649) Lipton válasza Pötyi (#60629) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi! Ez milyen bolt pontosabban?

(#60650) Llew válasza Dilikutya (#60648) üzenetére


Llew
senior tag

30-40 éves szettek használt árai az megint más teszta mint a nehany éve kifutottak.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.