Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) #75376384


#75376384
törölt tag

Mivel olyan nagy az érdeklődés és sokakat érdekel. /s

Elkészült a sima kastély, amit meg lehetett venni Bricklinken is. Amikor megláttam a kifutás utáni árat csak szörnyűlködtem és bosszús voltam, amiért nem vettem meg idejében. Anno a 200 euró körüli összeg a lehető legjobb ár volt érte. A rengeteg egyedi és speciális elem miatt most azt mondanám, hogy akinek nincs meg legalább az elemek 50%-a lehet jobban jár, ha megveszi a készletet egyben.

Az építése: hát az lerí róla, hogy nem gyerekeknek készült. Köszönhetően a “tákolt”, nem hivatalos összerakásinak és annak, hogy a kiegészítő miatt másik két könyvet is párhuzamosan kellett használni, az építése mondhatni nem volt könnyű. Rengetegszer volt, hogy kb a szentlélek tartotta az egymásra pakolt elemeket és csak a végén állt össze egybe az egész. A torony építése közben pl le se lehetett rakni és kézbe kellett tartani egy jó darabig , mert nem állt meg önmagában sehogy. Ezért sokszor elég kényelmetlen volt, amikor új elemek esetén az “összenyomas” nehézkesen ment és többször “összetört” a kezemben amit addig megépítettem (ez különösen igaz volt torony melletti épületre).
A másik két könyvet azért kellett használni, mert alapból a sima kastély hátulja nem kompatibilis a kiegészítővel és nem lehetne csak úgy összekapcsolni őket.
A végeredmény pedig: elképesztő mennyire részletes és mondhatni minden elemnek feladata van és a látványt a változatosságot szolgálja. Alig pár színt használ, de azokat annyira jól alkalmazza, hogy nem is kell több. Az egész “zsúfolt” amit személy szerint imádok. Nekem az olyan moc-ok sose tetszettek, ahol a “legyen minél nagyobb mert annál jobb” elvet követi valaki. Igaz ez is nagyra sikerült, de sehol semmi üresjárat.

Összegezve, aki szeretné nyugodtan vágjon bele. Eddig a Ninjago city az egyetlen készlet, amit jobban élveztem építés közben. Ez az egész egy mestermű és különösen durva, hogy a srác aki csinálta huszonegy-két éves. A Lego simán alkalmazhatná. Ennyi szöget, törést egy készletben.

Egyetlen negatívum, hogy van pár rész, ami csak úgy oda lett téve. Pl a lakóépület teteje az két A tetején összekapcsolt plate, amit miután a megfelelő szögbe hajlítottam, csak oda kellett tenni és kész. Semmi se rögzíti. Illetve a kapu feletti oroszlános rész, ami eléggé ingatag.

Egy pár kép, bár tele van vele a net is:




Most pedig jöjjön a kieg.

[ Szerkesztve ]

(#33652) Throme válasza zbundy (#33642) üzenetére


Throme
veterán

Tééényleg!! Az egy kis sárga taxi, no meg a park....
Talán nem ez a legérdekesebb jelenet a filmből, de most már megvan!
kösz!

Nekem egyébként bejön, ötletes, ahogy az Indy-s 3 filmes ötlet is!

(#33653) Djuree válasza #75376384 (#33651) üzenetére


Djuree
félisten

jo ez meg minden, en is neztem anno, de nem is minifig scale es olyan kicsit osszecsapott, mindent bele akart rakni a tervezo srac, a kevesebb neha tobb.
ennyiert mar szep minifig scale moc kastelyt lehet osszerakni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#33654) #75376384 válasza Djuree (#33653) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ez a minifig scale dolog nekem is többször eszembe jutott építés közben. Néhol valóban nem fér be a figura, néhol igen, de játszani nem lehet vele (bár ez nem mindenkinek gond), néhol pedig teljesen arányos. Szerintem itt a srác közel tökéletesen eltalálta az arányokat.
Egy-két helyen valóban lehetne picit nagyobb, pl a főépület és talán a torony is.
Az ilyen arányosításnál azonban könnyen bele lehet esni abba a hibába, hogy bár arányos, rengeteg lesz benne az üresjárat, míg oda eljut az ember. Példával szemléltetve: pont a vár MOC-ok esetében szoktam ezt jól megfigyelni. Nagy minifig scale épületek dögunalmas faltextúrával. Hiszen akkor a méretben már kb minden technika képes monotonná válni. Mert lehet a várfal tetején így elfér 2-3 ember egymás mellett, hogy pl a valóságban is, de ez képes úgy megdobni a méreteket, hogy Lego esetében már szerintem nem szép.

Amugy linkelhetnél pár ilyen mocot, amit te is említesz. Én eddig egyetlen olyan várat láttam, ami jobban tetszik mint ez. Fent van ideasen is, korábban linkeltem. Ez az: [link] Ezt így egy az egyben hajlandó lennék megvenni.

(#33655) Djuree válasza #75376384 (#33654) üzenetére


Djuree
félisten

ebayen beírod hogy "lego castle custom moc". kidob sokat. en vettem is több tervrajzot, persze szín módosítás kellene bennük mert vagy drága vagy nincs olyan színben alkatrész.

jól néz ki ez az ideasos is.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#33656) koncsik válasza woros (#33641) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

MIndegyik Nintendo-s készlet kapható? A Kapcsolat kártya 5%?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33657) #75376384 válasza koncsik (#33656) üzenetére


#75376384
törölt tag

az 10% ha Lego Store-s kapcsolatkartyat mondod.

(#33658) koncsik válasza #75376384 (#33657) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az ugyanaz, mint a Telekom Kapcsolatkártya?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33659) woros válasza koncsik (#33658) üzenetére


woros
őstag

Telekomost mondom az 10%. Szerintem nincs is masik. Igen ugy lattam mindegyik kaphato, de pl. 220V boltban mar mindegyik olcsobbra jon ki ugyis ha leszeded a 10%-ot a lego storebol. Pl. 220V boltban a Bowser kastely mar csak 25.990,- A storeban a kezdoszettet erdemes megvenni mert kapod melle a monty mole szettet.

En tegnap vettem egy 48x48 szurke classic alaplapot, mert szetesik nagyon konnyen a palya, foleg szonyegen.

[ Szerkesztve ]

(#33660) koncsik válasza woros (#33659) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R A kezdőt megrendeltem a shop-ból még áprilisban (azt hiszem, ahhoz is van a bonuis), gondolom a NES-sel meg a Mandalorian Briskheadz-zel elküldik. Aztán levadászom a legjobb áron ezeket a szarokat és kiiratkozom a topikból meg a LEGO-ból is (illetve még tervezek elaadni készleteket szép sorban). És az alaplap. Vagy elveszem a gyerekektől, bár most a középső egész tűrhető városkát kezdett építeni. :K
Remélem nem lesznek további Nintendo-s készletek, amiket a betegségem miatt meg kell vennem :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33661) koncsik válasza koncsik (#33660) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És most jött, hogy átvehetek egy csomagot a Kocka Store-tól, kicsit gyanús vagyok magamnak... :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33662) woros válasza koncsik (#33660) üzenetére


woros
őstag

:DDD

Átérzem. Én most picit kivárok, hátha lesz nov-dec. valami nagyobb akció és akkor bezsebelem a többit, legalábbis a nagy részét.

(#33663) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

elmegy az ember 3 napra a balcsira, aztán ilyeneket talál az asztalán 🤔 :DDD 😎

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#33664) koncsik válasza LÁZ (#33663) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Már csomagolok és indulok a balcsira, csak kibírok 3 napot ezért :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33665) Janaboy válasza LÁZ (#33663) üzenetére


Janaboy
veterán

Tőlem valamelyik nap levonták, de nem shippelték még :(

Janaboy

(#33666) LÁZ válasza Janaboy (#33665) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

régióban már árulták :DDD ....mint később kiderült

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#33667) Janaboy válasza LÁZ (#33666) üzenetére


Janaboy
veterán

sztem vagy 4 hónapja megrendeltem, még valami cuccal, szóval az 1-2 hét ide vagy oda már nem számít :D

Janaboy

(#33668) koncsik válasza Janaboy (#33667) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ugyanez :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33669) Throme


Throme
veterán

Lambo Sián már közelít a 100k huf-hoz felülről...
Ne rossz. Legolcsóbb 103k huf.
persze van olyan üzlet aki még így is 150k huf áron tartja :DDD ...

(#33670) adalbert1 válasza koncsik (#33660) üzenetére


adalbert1
veterán

Én totál elfelejtkezdtem azóta a kezdő szett megrendeléséről, és pénteken jött az sms, hogy levonták a pénzt :) - szóval azt még tutira megnézem, kíváncsi vagyok, de a NES árára nagyon húzom a számat továbbra is, meg azt talán nehéz is lenne itthon beadni, hogy 80k-t elvertem rá (amiből ugye simán kijönne egy city vonat + egy modular épület). A Mandalorian Brichkeadz viszont nekem is kell :D

(#33671) woros


woros
őstag

Ilyen lett. Gyerek amugy nagyon elvan vele, bejon neki es csak 3,5 eves. :D

(#33672) Gergőke88 válasza woros (#33671) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szuper.
Ez az alap és a kiegészítő ajándék?

(#33673) woros válasza Gergőke88 (#33672) üzenetére


woros
őstag

Igen, csak az a kettő.

(#33674) koncsik válasza woros (#33671) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nélkülözhetetlen része lesz mindennapjaimnak. Legalább nem kell kibontanom (vagyis izé, lehet 2x rendeltem, akkor kibontom). Szürke lap hol a legolcsóbb? :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33675) adalbert1 válasza woros (#33671) üzenetére


adalbert1
veterán

Jónak tűnik, várom már én is (nálunk fél évvel fiatalabb a gyerek, de szerintem neki is tetszeni fog) :) - mondjuk most számoltam össze, hogy az official shopban ha minden kiegészítőt meg akarna mellé venni az ember, az majd 200k, és akkor még a NES-t nem is számoltam :D
De ahogy nézem, itthon olcsóbb pár ezerrel a legtöbb helyen (a 71369 kb. tíz ezerrel, szóval szerencsére ez nem olyan lesz, mint az ideas készletek), szóval remélhetőleg akciókkal együtt azért jóval olcsóbban elhozhatóak lesznek, mint a shop árai.

(#33676) Revolit


Revolit
senior tag

Na, Osprey-t most rakott fel valaki 399.999 forintert, ha valakinek nagyon ke`ne :D

[ Szerkesztve ]

(#33677) Freddy76 válasza Revolit (#33676) üzenetére


Freddy76
addikt

No látjátok. Felesleges volt a hiszti, lehet ezt kapni :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33678) LÁZ válasza Freddy76 (#33677) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C :C

@osprey: ez az ár max az ebay-en életképes, mert ott lesz ember aki elviszi ennyiért, a licitesek is simán elmennek 1000 fontig....

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#33679) Saccco válasza Revolit (#33676) üzenetére


Saccco
nagyúr

Höhö, most jelent meg nekem is. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33680) balint82 válasza Revolit (#33676) üzenetére


balint82
senior tag

Gondolom kiszállítottak neki egy visszaigazoltat pl. az edigital-tól.
Egy ilyenre már simán rámehetne a NAV...
Lassan véget ér ott a kommentcunami😂

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#33681) kbalage2 válasza balint82 (#33680) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Vagy inkább belsősként hozzájutott a "sajnos nincs raktáron" szettekhez. Ahogy megjelent az edigitalnál már fel is adtam a megrendelést, aztán hosszas csend után 29-én jött ez a szöveg:

Tájékoztatunk, hogy az imént, nagykereskedelmi partnerünktől kapott információ szerint a következő termék beszerzésére sajnos nincs lehetőségünk, így azt törölnünk kell rendelésedből.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#33682) Janaboy válasza Revolit (#33676) üzenetére


Janaboy
veterán

Pár kollégám is szeretett volna venni, hogy legyen a nyugdíjalapba pénz :D

Janaboy

(#33683) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

következő teknik flagship :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#33684) Szada85 válasza LÁZ (#33678) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azért a német eBay apróhirdetéses oldalon is van "gap" a kereslet-kínálat között, 250-500€ között vannak a "keresek" ajánlatok, és 1550€-s írányáron raktak fel tegnap egyet. :)

(#33685) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Egy kis LEGO Art Iron Man testközelből - [link]
Remélem gyorsan elkezdik akciózni ezeket is, mindenképp kell még kettő a nagyhoz :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#33686) Throme válasza kbalage2 (#33685) üzenetére


Throme
veterán

Nemrégiben a brickheadz-ekről mondtad (ha jól emlékszem), hogy totál értelmetlen, vagy felesleges szettek...
Szerintem meg ez a képkirakó az. Unalmas lehet rakosgatni, Neked se volt sok türelmed, ahogy látom, mert segítséget hívtál ;] . Oké más a fedősztori ;)

Nálam a lego szettek igaz, hogy kirakati tárgyak, de legalább tud velük játszani a gyerkőc.
Ezeket csak nézegetni lehet. Esetleg megjelennek MOC-ok rá :DDD

Azt nem értettem minek akarod visszatenni a dobozba?
Legtöbben eldobják a dobozt, miért tervezett volna a lego vele bármit is?

(#33687) Parson válasza Throme (#33686) üzenetére


Parson
addikt

Ez már izlés kérdése. Ekkora áron pl nekem se kell, de ha pl választani kellene, naná, hogy én is inkább a képeket választanám. A Brickheadz figurák számomra amorf, béna figurák. Egyet se kivánok belölük a polcomra. De egyértelmü, hogy másnak meg az jön be, abban lát vmi szépet, amit én meg szinte csak a gépészetben találok meg. Sebaj.

A dobozba visszarakásra pedig igenis gondolhattak volna. Oké, hogy a 3 részes akkor se férne bele, de alapból a sima, ha ilyen kis mértékben tér el méretben a dobozától, akkor a dobozt igazán hozzáigazithatták volna. ès hogy miért? Valóban vannak, akiknek a doboz csak szemét, de vannak, akiknek a doboz is érték, és miért ne lehetne elfogadni, hogy vannak akik szeretik megtartani azt, és esetleg a dobozba visszarakva tárolni a képet. Ha lehetöség lenne rá, mert passzolna a dobozméret, lennének páran, akik igy gondolkoznának, és ez igazán nem okozott volna hatalmas extra költséget a LEGO-nak. Ha ezen akarnának sporolni, az a pár pötty belefért volna egy sokkal kisebb dobozba is szvsz. Eképpen ez szimpla hanyagság.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33688) Throme válasza Parson (#33687) üzenetére


Throme
veterán

Itt most nem a doboz elrakásról van szó, hanem egy szett aktív részeként való felhasználásról. Ez egy kép, akkor miért dobozban akarod tárolni?

Akinek érték a doboz, elrakja padlásra, garázsba, szekrénybe... de nem beleállítja az összerakott szetteket szvsz . Vagy nálad mindegyik a dobozába figyel megépítés után?

(#33689) Parson válasza Throme (#33688) üzenetére


Parson
addikt

Itt nem arról van szó, hogy számodra mi egyértelmü, vagy mi kizárandó, hanem arról, hogy mások számára mi lehetöség - akármilyen okból.

Az, hogy én hogyan tárolom az egyéb legokat, az ehhez a témához teljesen irreleváns. De egy képet tárolnék akár igy is. Pont azért mert kép, és francnak van kedve szétszedni-összerakni, egy müszaki szerkezettel ellentétben. De van aki ezt is szivesen szétszedi, és van aki pl a darukat meg egyszer összerakja, és csak csodálja. Legyünk kicsit nyitottabb felfogásúak. ;)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33690) kbalage2 válasza Throme (#33686) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Lehet hogy a Brickheadz másnak szobadísz, nekem nagyon nem az. Ez a kép viszont simán megállja a helyét akár egy gyerekszobában, vagy a nappali falán is. Persze ez tökéletesen szubjektív, de a saját videómban remélem azért kifejthetem a saját véleményemet :)

Egyébként ha már Brickheadz, azzal se lehet sokkal többet játszani mint ezzel a képpel... a dobozba pedig teljesen praktikus okból szeretném visszarakni, pl. kirakod az asztalodra dísznek, aztán átrendezed/pakolsz/költözöl stb. és jól jönne egy tárolódoboz. Mennyire kapóra jönne ha pont beleférne a saját dobozába! Hát nem... Nekem pl el kellett vinnem otthonról hogy normálisan le tudjam fotózni/videózni, és valóban tök evidens lett volna ha a saját dobozában vihetem.

Még egy példa a doboz vonalra - a karácsonyi X-wing pl külön instrukciót kapott hogy hogyan tudod szépen visszarendezni a saját dobozába, pedig az csak egy dolgozói szett volt. Ha ott sikerült erre gondolni akkor itt miért nem?

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#33691) Throme válasza kbalage2 (#33690) üzenetére


Throme
veterán

... én hsz-em is csak 1 vélemény, nem mondtam, hogy ettől töröltetném a videót, vagy szövegezd át ... :N :R

Kezdetben nekem se jött be a BH, de párat vettem, mert idő közben jöttek olyan figurák, amiket nem lehetett kihagyni :) .
Nekem ez olyan, mint a speed champoins 6 bütyök széles verdák.
Van bennük egy karikatúra jelleg.
... ez most nem meggyőzés akart lenni....

Tavaly költözködtünk. Hát nem tudnám elképzelni, hogy 1 lego kép miatt keresgéljem a dobozát a többi közt :N .

(#33692) kbalage2 válasza Throme (#33691) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem nagyon tudna sztem a LEGO olyan figurát kiadni ami miatt érdekelni kezdene a BH sorozat :D

A doboz logikája egyébként fordítva működik - ha extra fícsörként rá van írva (mint a karácsonyi x-wingnél) hogy "heló öcsém összerakva is pont vissza tudod csomagolni a dobozba" akkor az egyszeri júzer nem eldobja automatikusan hanem megfontolja hogy hasznosítható-e neki ez a tulajdonság és adott esetben félrerakja a dobozt.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#33693) Throme válasza kbalage2 (#33692) üzenetére


Throme
veterán

.... de, amin van valami fogaskerekes mechanizmus :)) ... esetleg megfejelik távirányítóval

" ha extra fícsörként rá van írva"
Úgy érted a dobozra, amit alapból kidob az átlag vásárló? ;)
... még a végén kötözködésnek veszed .... :B

(#33694) kbalage2 válasza Throme (#33693) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Most komolyan elő kell túrnom a képet az X-wingről? :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#33695) Janaboy válasza kbalage2 (#33694) üzenetére


Janaboy
veterán

Uh teljesen megfeletkeztem erről a szettrol, latom szép áron pörög.

Janaboy

(#33696) LÁZ válasza Janaboy (#33695) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

pedig 1 röpülhetne errefele is :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#33697) kbalage2 válasza Janaboy (#33695) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Hát ha úgy nézzük akkor a review miatt nagyon nem érte meg kinyitni :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#33698) Throme válasza kbalage2 (#33694) üzenetére


Throme
veterán

Jól látom, a legkisebb felülettel bíró belső oldalon? Jó ötletnek tartom, de őszintén, ki nézi ezt?
Ha ez a "fícsőr" számodra ennyire fontos (illetve a hiányát megemlíted a kép esetében), akkor az összes többi videódban miért nem hangzik el, hogy bezzeg a limitált x-wing szettet visszadobozolhatóvá tervezték?
Tudom, nem vagyok elég nyitott, meg minden, ettől függetlenül mondva csinált kifogásnak tartom, hogy egy lego szettet, még ha az egy falikép is, nem lehet a dobozába - szétszedés nélkül - visszailleszteni.

(#33699) Throme válasza kbalage2 (#33697) üzenetére


Throme
veterán

Ha ezt tudtam volna, akkor nem győzöl meg a Charger videóval :N ;) :R

(#33700) Djuree válasza Throme (#33699) üzenetére


Djuree
félisten

:DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.