Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Közérdekű: aszonta a zímél, hogy Brendonéknál 20% van bizonyos készletekre, oldalt még nem láttam, de talán biztos talál olyat vki, ami érdekes lehet :))

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13452) Throme válasza LÁZ (#13451) üzenetére


Throme
veterán

Budaőrsiben sok kis city szett van, de azt nem tudom mi akciós, a 31038 creator volt 13990 mint akció. Mivel máshol olcsóbban nem láttam nekem ez jó ár volt.
Technics-et nem igazán láttam...

Nem ezért voltunk ott, mert ugye baba bolt, de csak ránéztem :B

(#13453) LÁZ válasza Throme (#13452) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ez így szokott lenni :DDD , anno amikor úgy nézett ki, hogy aktívabb a projekt, babakocsi ügyben nézelődtünk, és 10k-ért volt a creator Aviation Adventures 3-1, nagyon gondolkoztam rajta, de ott maradt, azóta is bánom :DDD , de majd a snowspeeder kárpótol ;]

ps. a speederre még a főnökasszony is azt mondta , hogy jól néz ki, mikor azt hallja a monitor felől, hogy o...ó, már vágja, hogy baj lesz legó ügyben :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13454) balint82


balint82
senior tag

snowspeeder ki van listázva, azért a 70e, kicsit sok a 200EUR-hoz képest. May4

Google Pixel 4a

(#13455) LÁZ válasza balint82 (#13454) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, ott azért nagy a difi, akkor valszeg vagy egy bécsi boltos vásárlás lesz ojróban, vagy osztrák lokalizációval rendelem bécsi címre :K

ps.Gondoltam ha másnak is kellene majd, sztem megoldható a barátom segítsége ojrós ár ügyben, de azt irják, hogy 1db a limit, igy a bécsi címre csak 1et lehetne rendelni, viszont ha többen lennénk /2-3an/, simán megérhetné ha összedobjuk a benzint, és kimegyünk a boltba, én vállalom a jobb1-et :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13456) Throme válasza LÁZ (#13453) üzenetére


Throme
veterán

Számunkra az a szerencse, hogy a brendonról nem sokan gondolják, hogy lego-t is árusít, így rájuk ragadhat sok készlet. Anyukák nem is foglalkoznak ezzel, talán inkább apukák....
Ráadásul ott van mellette- Budaörsön - a régio játékbolt, aminek a kirakatában is látható a sok lego, és hova menne az átlagember legot venni, ha nem egy játékboltba?
Viszont ez utóbbi objektum lego shop árakkal dolgozik, ahogy a tesco is, ami baromi drága a webshop-okhoz képest, és még pontok se járnak érte (ha csak nincs saját - régiós - kártyájuk)...

Lényeg, hogy gyakorló - lego őrült - apukáknak is érdemes brendonba menni, mert nem csak túlárazott babakocsik vannak ott, hanem ki lehet fogni lego szetteket is, habár sokkal kisebb a választék, mint a "szak"boltokban.

(#13457) Janaboy válasza balint82 (#13454) üzenetére


Janaboy
veterán

200 eur= 60eFt.

Nem mondom, hgoy 10e nem pénz, de annyira nagy difit nem látok :)

Janaboy

(#13458) balint82 válasza Janaboy (#13457) üzenetére


balint82
senior tag

Tudom, ott az ÁFA eltérés is, de akkor is 15-16%-ról beszélünk, szerintem az nagy eltérés.

Google Pixel 4a

(#13459) LÁZ válasza Janaboy (#13457) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ha meg lehet csípni, akkor miért ne ugye, 'szerencsére' Bécs még nem a világvége :D

vagy a dolgozói bolt :P

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13460) balint82 válasza LÁZ (#13459) üzenetére


balint82
senior tag

május 19, jól emlékszem?:D

Google Pixel 4a

(#13461) bobafett válasza Janaboy (#13457) üzenetére


bobafett
tag

nem muszáj a shopból venni, itthon lesz ez 55 körül is.
(Most vettem bontatlan Slave1-et 58e Ft-ért és Tie Fightert 48e-ért, szóval semmi sem lehetetlen)

(#13462) bobafett


bobafett
tag

Na, ma is kiköltekeztem... :)

(#13463) Jim-X válasza bobafett (#13462) üzenetére


Jim-X
őstag

Jeeee

A játék az nem játék!

(#13464) R3ĐßuŁŁ válasza bobafett (#13462) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Elfogyott pikk pakk, alig tudtam jó helyet szerezni. :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#13465) bobafett válasza R3ĐßuŁŁ (#13464) üzenetére


bobafett
tag

Jó helyet? Csak az állóhely a jó hely, nem színház ez vagy opera... :)

(#13466) R3ĐßuŁŁ válasza bobafett (#13465) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Színpadhoz közel, úgy értettem.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#13467) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem tudom követitek e ezt az oldalt, de elég kemény MOC-ok vannak itt. :Y [link]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#13468) XFishboneHUN válasza Frenky89 (#13450) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Most muszáj kötekedni? :DDD Elírtam...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#13469) bobafett


bobafett
tag

Na, megjött a traktor. Nagyon minimális kopás van rajta, a doboz kívülről 99%-os. De erről a fóliáról akkor is át kellene állniuk dobozra...

(#13470) Jégkokó válasza bobafett (#13447) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát én teljesen meg vagyok elégedve a porscémmal ami kinából jött.Semmivel nem rosszabb mint akármelyik másik igazi technic legom.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13471) Peathee válasza R3ĐßuŁŁ (#13467) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én szoktam itt is olvasgatni.
Meg még ezeket is:
rebrickable
Eurobricks
newelementary
thebrickfan

(#13472) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Tegnap nekikezdtem a Tydiriumnak, ma be is fejeztem. Azt hittem, lassan fog menni így kezdőként, de szépen haladt. :C Az gyakori, hogy kimarad alkatrész? Nekem maradt a végére vagy 30 db. Párat megnéztem a füzet végén az alkatrészlistánál, és azok tényleg felesleges darabok.
A párom egyébként jól fogadta, és már puhul is: önként felajánlotta, hogy névnapomra lehet szó valami olcsóbbról (nem szoktunk már drága ajándékokat venni egymásnak). :C Arról persze nem tud, hogy közben berendeltem egy x-winget meg egy at-st-t is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13473) balint82 válasza Ereshkigal (#13472) üzenetére


balint82
senior tag

:D

Google Pixel 4a

(#13474) Saccco


Saccco
nagyúr

Azért ez a 10854 és 10704 jó nagyra megnőtt...

:DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13475) xedos


xedos
addikt

Megjött a rendelt alkatrész csomag a 75101-es Tie vadászhoz [link]. Rakom össze, pár elem hiányzik??? Nézem az alkatrészjegyzéket- Brickseten és Bricklincken is - Nem szerepel! 4fajta összerakási van hozzá... Szóval ebből a Tie vadászból is adtak ki legalább 1 módosítottat. Sajnos pár elem nem volt, pár elem meg abban a színben nem volt - így picit színesebb lett.
Neten árulják bontatlan dobozzal 18000Ft-ért, nekem meg az itthon lévő elemekkel nem számolva(40%) kb 12.000Ft-ba került és nincs doboz, leírás és figurák :-(
Hogy én mekkora marha vagyok!!!!!!! :W
Holnap rakok fel képeket. nem a marháról... :))

[ Szerkesztve ]

(#13476) thesound válasza Ereshkigal (#13472) üzenetére


thesound
őstag

Igen, szokott lenni pár darab cserealkatrész, ha netán elveszne 1-1 darab.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#13477) Lipton válasza Saccco (#13474) üzenetére


Lipton
őstag

...és félig van mindegyik, ma bontottam én is :)

xedos én 16-ért vettem boltban

[ Szerkesztve ]

(#13478) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Elektromos LEGO kocka (third party, nem hivatalos LEGO)

https://www.facebook.com/thisisinsidervideo/videos/453584671649834/

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#13479) balint82 válasza Saccco (#13474) üzenetére


balint82
senior tag

Ezen én egy kicsit felhúztam magam. A LEGOban (A duplot nem vettem meg) gyakorlatilag a fele levegő. A környezettudatosság jegyében áttervezhetnék az ilyen dobozokat. Értem én, hogy így jobban el lehet adni, mert nagyobbnak tűnik, de akkor is...

Google Pixel 4a

(#13480) Freddy76 válasza balint82 (#13479) üzenetére


Freddy76
addikt

Értem. Tehát téged az zavar, hogy a pár kiló totál környezetszennyező, nem lebomló, nem újrahasznosítható műanyag csomagolására a szükségesnél három négyzetdeciméterrel nagyobb felületű lebomló, újrahasznosítható papírt használtak fel.

FELHÁBORÍTÓ!

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13481) balint82 válasza Freddy76 (#13480) üzenetére


balint82
senior tag

Sejtettem ezt a választ :) jogos.

Google Pixel 4a

(#13482) Freddy76 válasza balint82 (#13481) üzenetére


Freddy76
addikt

A viccet és a maró gúnyt félretéve, tényleg a műanyagok jelentik inkább a problémát. A Lego mindenhol nyilatkozza, hogy amit tud, megtesz (pl. környezetbarát gyártási technológia, festékek), és dollármilliókat költ a műanyag újrahasznosítási lehetőségeinek kutatására. De ettől még tény, hogy évente sok tonna műanyagot termelnek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13483) Saccco


Saccco
nagyúr

Ford GT40:

Kamion:

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13484) xedos


xedos
addikt

Lipton.... NEM szeretlek!!!! :-)

Rájöttem, nekem jobban tetszik az alkatrészek összevadászása, majd az elkészülő építmény, mint a gyári dobozból kibontott cuccok. Nekem a LEGO az építésről szól, kár hogy kevés saját ötletem van ...
Szóval fogadjátok szeretettel a két "kis" színes SW járművemet :-)
Ja igen, persze, hogy rendeltem a lépegetőöz is pár elemet, hogy csak, fehér, szürke esetleg fekete elem legyen rajta...

Saccco: Az a GT40 nagyon bejövős!!! lehet megépítem...

[ Szerkesztve ]

(#13485) Janaboy válasza xedos (#13484) üzenetére


Janaboy
veterán

A szines SW csapat :)

Janaboy

(#13486) Brumi


Brumi
senior tag

Fabulandék kirándultak :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#13487) EGOKA válasza thesound (#13476) üzenetére


EGOKA
tag

Az igazából nem cserealkatrész.

Nem tudom észrevettétek-e, hogy mindig csak a legkisebb elemekből van benne plusz (ha nagyobb, akkor valszeg vmi hiányzik)? Ezek olyan könnyűek, hogy a mérlegek, amikkel nézik, hogy az adagoló beledobta-e az adott elem(ek)et nem tudják mérni, ezért szinte mindig többet dob bele.

[ Szerkesztve ]

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#13488) Ereshkigal válasza EGOKA (#13487) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, ez mind pici volt.

(#13489) Jim-X válasza EGOKA (#13487) üzenetére


Jim-X
őstag

Meg altalaban a pici elemek vesznek el... De sokszor a B modell miatt van egy-ket darab a keszletben :K

A játék az nem játék!

(#13490) Djuree válasza EGOKA (#13487) üzenetére


Djuree
félisten

ez nettó marhaság...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#13491) azka79 válasza Djuree (#13490) üzenetére


azka79
aktív tag

pedig így van

(#13492) Djuree válasza azka79 (#13491) üzenetére


Djuree
félisten

:N

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#13493) LÁZ válasza EGOKA (#13487) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ntom, nekünk a régi legogyár túrán a vezető 3x is eljátszotta ezt a dupló gyártósoron, különböző kisebb-nagyobb elemekkel, hogy demonstrálja, ami nem egyezik a beállított értékkel, azt kiköpi a gyártósor egyből.

persze mindegyik készletben van plusz elem, de sztem ez nem attól kerül bele, hogy rossz a mérés...de ezt könnyen kideríthetjük, ha megkérdezzük majd a mostani gyárlátogatás alkalmával :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13494) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Elkezdtem a traktort osszerakni, hát valahogy nem úgy élvezem mint régen. De mostmár marad :D maradok a speed champion készleteknél. Azért még a 42055 jön a házhoz :DDD

(#13495) Freddy76


Freddy76
addikt

Megvettem a BMW-t. Most lesz némi kiköltekezés, az Arocs-ot nem akartam megvenni, de annyira dicsőíti itt mindenki, hogy kénytelen leszek, mielőtt visszavonják... Aztán jön az UCS Snowspeeder is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13496) LÁZ válasza Freddy76 (#13495) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

snowspeederre próbálom beszervezni a bécsi barátomat, így lehet ojrós árban meg tudom oldani a boltból ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13497) Throme válasza Freddy76 (#13495) üzenetére


Throme
veterán

Aztán nehogy rákapj a technics motorokra. Elég sok zsetont kérnek a régi szettekért, ahogy azt más szetteknél is szokás.
Nekem csak egyet kellett pótolnom utólag, ésaz még nem is volt a kegdrágább típus....

(#13498) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Elkészültem a CLASS Xenion 5000 traktorral, gondoltam megosztom veletek :DDD

Szép napot mindenkinek! :C

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#13499) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Technikai jellegű kérdésem lenne. Az ilyen vagy ehhez hasonló típusú Legó motorok közvetlenül üzemeltethetőek hálózati adapterről, 5-9-12V-ról? Illetve mekkora a percenkénti fordulatszámok? (erről nem találtam információt)

Válaszotokat köszönöm.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#13500) XFishboneHUN válasza Spet (#13499) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Szia!

Csak egy ilyen adapter-ről működnek.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.