Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) plus44 válasza GALARDO (#249) üzenetére


plus44
veterán

Azért ez túlzás amúgy. Van pénz, de ez egy teljesen irreleváns összehasonlítás, több szempontból is. Nyilván sok megtakarítása van az Apple-nek, de mennyi kiadása van egy államnak, meg egy cégnek? Ráadásul az a pénz, nem a bankban, páncélteremben lévő össz. pénz...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#252) icecave válasza plus44 (#251) üzenetére


icecave
nagyúr

Mármint melyik pénz az, amelyik nem bankban, páncélteremben lévő össz. pénz...?

(#253) plus44 válasza icecave (#252) üzenetére


plus44
veterán

Nem feltétlenül erre a cikkre reflektálva, van ebben a témában cifrább is. Lényeg, hogy az állam 74 milliárd dollárja, nem az összes, hanem amit jelenleg elkölthet az adósságplafonig. Az a baj, hogy teljesen irreleváns és értelmetlen összemérni egy céget és az USA-t. Oké, hogy csak pénz, de az egyik oldalon ott van az hogy egy cég össz pénze ami kiadásokkal bár jár, de közel nem annyival, mint egy államé, országé, még az USA infrastruktúrája, adója és minden egyebe mellett is. Tehát nyilván több és több pénze van az Apple-nek, relítíve kevesebb bevétel melett, de ezzel arányosan mérföldekkel kevesebb is a kiadása.

szerk: jah és a kincstár felé adóssága is van az államnak, tehát még kevésbé releváns ez az adat.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#254) icecave válasza plus44 (#253) üzenetére


icecave
nagyúr

Na azért, már azt hittem, szavadon foghatlak ;]
Persze, felesleges összehsonlitás, de nyilván erre kapja fel a fejét aki látja a cimet.
Egyébként meg, számomra ebből csak annyi a lényeg, hogy jól megy az Apple-nek és ami azt illeti, menjen is, mert az csak nekünk usereknek jó, mert ebből kifolyólag mindenki a mi eszközünkre fejleszt.
Szegény Steve, Ő meg aztán most végképp megtapasztalja, hogy hiába bármennyi pénz, egészséget nem vehet rajta.

[ Szerkesztve ]

(#255) plus44 válasza icecave (#254) üzenetére


plus44
veterán

Kóstolgatsz? ;] :DDD

Nyilván én is örülök ennek, mert addig tudom, hogy van jövője a telefonoknak, PC-knek, szoftvereknek, stb.

szerk: Szegény Steve nem tehet arról, hogy jól megy, sőt, ez kb. csak az ő érdeme, egyszer már írtam, hogy félek, ha ő leváltásra kerül, akárki is veszi át a helyét, azt a termékek sínylik meg.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#256) icecave válasza plus44 (#255) üzenetére


icecave
nagyúr

Még szép :D

Persze, nem lesz ugyanolyan a cég, ez biztos. Miért is lenne. Nincs mégegy ilyen ember.
Viszont arra majd kiváncsi leszek, hogy a egy termékre azt mondják, hogy nem lett túl jó (Jobs távozása után), akkor az vajon azért lesz-e, mert tényleg igy van, vagy azért, mert nem ő jelentette be, stb...

(#257) plus44 válasza icecave (#256) üzenetére


plus44
veterán

Ha majd azt mondják nem lett túl jó, azt majd, vagy inkább az egyes emberek fogják eldönteni, csak úgy mint most. Nyilván nem mások véleményére alapozva mondok saját véleményt, hisz pont ez a lényege; saját. ha látom, hogy tényleg nem olyan, akkor az ezért lesz, ha nem, de mégis mondják (lesz ilyen), akkor csak szimplán jön a szokásos fikázás.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#258) máyköl


máyköl
veterán

Ha már ekkora a forma -1 láz. ;]

(#259) GALARDO válasza máyköl (#258) üzenetére


GALARDO
addikt

Már az F1 pilóták is a legjobb telefont használják? ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#260) GALARDO


GALARDO
addikt

Ezt be kell hogy linkeljem, én már leestem a székről:[link] :C :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#261) Magnum_


Magnum_
nagyúr

hol tudok most a legjobb áron iphone 4-et venni? T-s vagy független kellene, rendes garanciával és persze új.
köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#262) pite4 válasza Magnum_ (#261) üzenetére


pite4
tag

T-st a T-be, függetlent külföld ( ha olcsóbban szeretnéd) . De nemsoká itt a szeptember, és hátha Sztív papa mutat valami újat ;) .

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#263) joey04 válasza máyköl (#258) üzenetére


joey04
titán

Buemi, Vettel, Alonso oké. De Hamilton váltson már át valami másra. :(( :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#264) Magnum_ válasza pite4 (#262) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kulfoldit hol tudok venni? :DDD

Akkor varjak meg? Nekem a 4 tokeletes lenne 6-12 honapig..

I humbly and respectfully decline™

(#265) pite4 válasza Magnum_ (#264) üzenetére


pite4
tag

Kulfoldon :C . Vagy vegyél használtat. Aztán tavaszal majd látod, cseréled, vagy marad. Bár ahogy téged ismerlek cseréled :DDD

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#266) joey04 válasza plus44 (#215) üzenetére


joey04
titán

Itt egy részletes elemzés a helyzetről.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#267) plus44 válasza joey04 (#266) üzenetére


plus44
veterán

Hm..Ez nyilván nekünk, mint felhasználóknak jó, kérdés, hogy mennyire helytállóak a felvetései a srácnak, vagy ha azok, kérdés, meddig lesznek azok. Nyilván örülök, ha azt látom, olvasom, bár valahol mélyen érzem, hogy nem csupán egy vezető Jobs, tényleg ad egy jelleget is a cégnek. Ha ezt a vállalati atmoszférát át tudja öltetni a mostani alsóbb vezetőkben, akkor nyilván fenn lehet tartani a mostani termelést és minőséget, de én erre meg azt mondom neked, meg közvetve neki is, ez olyan, mint a filmezés, vagy fotózás: a dokumentum film sem, dokumentum film, mert bár a valóságot veszi fel, úgy, ahogy az megtörténik, mégis kap az egész egy szubjektív felhangot, hiszen az operatőr, vagy fényképész stílusa, érzései ugyanúgy jelen vannak, más kérdés, hogy stílustól, műfajtól függően más és más mértékben, de mindig ott vannak. Tehát ugyanolyan nyilván nem marad a cég Jobs után, mert akárki kerül a helyére és akármilyen jól ki is lett tanítva, a maga feje után fog menni valamilyen szinten és a Jobs féle atmoszférát és vállalati kultúrát a saját szája íze szerint alakítja tovább.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#268) joey04 válasza plus44 (#267) üzenetére


joey04
titán

ugyanolyan nyilván nem marad a cég Jobs után, mert...
ezekkel sajnos egyetértek. Tényleg nagyon érdekes lesz a jövő náluk, Jobs után. Remélem azért hasonló elképzelésekkel megy tovább majd a cég. Na majd nekiesek elolvasni a teljes szakdolgozatot...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#269) plus44 válasza joey04 (#268) üzenetére


plus44
veterán

Ha lesz időm én is, épp nyaralás előtt állok, azt viszont remélem hogy még jó pár évik hinti az igét a cégen belül Jobs apánk, és áradjanak a jó termékek, aztán majd elég az után gondolkozni, ha már meg van az új nagyfőnök.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#270) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Hello, valaki tudna egy olyan programot ami csinál főképernyőt ahova widgeteket lehet rakni, és külön alkalmazás menüt, mint az androidnál?(privátban is jó a program neve ha van)
Am nem nekem kéne, hanem egy ismerősömnek, aki androidos, és az iPhoneból csak a widgeteket hiányolja, és ha találna egy ilyen programot akkor váltana iPhonera

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#271) plus44 válasza CoDWaW07 (#270) üzenetére


plus44
veterán

Nem nagyon van ilyen, hivatalos semmiképp, talán JB-es verzió, de szerintem vagy maradjon az Androidnál, vagy szokjon hozzá ehhez a rendszerhez. Annak semmi értelme, hogy vált, de megpróbálja olyanná alakítani, mint amilyen az előző volt. Ez nem így működik.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#272) GALARDO


GALARDO
addikt

Ezen már meg sem lepődök.[link]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#273) joey04


joey04
titán

AT&T dolgozók: nincs szabadság szeptember második felében

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#274) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

A backup-ot hova menti el a számítógépre az itunes?
Amikor rádugom a telót a gépre, akkor mindig csinál egy backupot és mind megmarad?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#275) CoDWaW07 válasza GALARDO (#272) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Sztem ez eddig is egyértelmű volt:):D

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#276) Everman válasza plus44 (#253) üzenetére


Everman
addikt

"Lényeg, hogy az állam 74 milliárd dollárja, nem az összes, hanem amit jelenleg elkölthet az adósságplafonig."

A lényeg az, hogy az USA-nak az a 73 milliárd a hitelmaximuma, vagyis az egyenleg előtt mínusz jel áll. Az Apple 75 milliárdja meg nem hitel, hanem meglévő készpénz és gyorsan pénzzé tehető értékpapírok, vagyis az egyenleg pozitív (és valójában ez nem az Apple teljes vagyona, csupán a mobilizálható készpénztartaléka, részvényekben ennek sokszorosa van még).
Ha így nézed, akkor még durvább a dolog.

Ha Jobs és a részvényesek úgy döntenének, hogy lemondanak erről a pénzről, akkor az USA gazdasági problémáinak nagy részét egy hétvége alatt meg tudnák szüntetni :D

(#277) joey04 válasza plus44 (#269) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Rendszeresen telefonál, egyeztet Tim Cookkal, átbeszélik a fontosabb ügyeket, irányítja az ügyeket nagy vonalakban, de a mikromenedzsmentben nem vesz részt"

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#278) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

No comment...

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#279) joey04 válasza GALARDO (#260) üzenetére


joey04
titán

ez is odaver :DD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#280) plus44 válasza joey04 (#277) üzenetére


plus44
veterán

Érdekes. Nyilván ha nem teljesen egészséges, akkor a maga és a cége egészségét sem fogja veszélyeztetni.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#281) GALARDO válasza joey04 (#279) üzenetére


GALARDO
addikt

Olvastam. :DDD Inkább nem írom le a véleményem, mert még a végén megtalál, és itt kezd osztani. ;]

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#282) CoDWaW07 válasza GALARDO (#281) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Még rádküldi a behajtóit,és ők bannolnak az életből:DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#283) GALARDO válasza CoDWaW07 (#282) üzenetére


GALARDO
addikt

Menj haza az avataroddal együtt! ;] Ránéztem, és majdnem szívrohamot kaptam. :P :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#284) CoDWaW07 válasza GALARDO (#283) üzenetére


CoDWaW07
őstag

:DHát igen már lassan ideje lenne lecserélni:DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#285) GALARDO válasza CoDWaW07 (#284) üzenetére


GALARDO
addikt

Csak ne szenttehén legyél. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#286) CoDWaW07 válasza GALARDO (#285) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Eszemben sincs:DInkább leszek alma:D

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#287) joey04 válasza GALARDO (#283) üzenetére


joey04
titán

jah elsőre engem is elkapott a röhögőgörcs, de aztán láttam, hogy csak az avatar egyezik. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#288) máyköl


máyköl
veterán

Olvasta valaki a Steve Jobs -ról írt könyvet? A "prezentáció mestere" címen lehet íródott. Egy ismerősöm most fogja kölcsönadni, azt mondta neki nagyon tetszett.

(#289) joey04 válasza máyköl (#288) üzenetére


joey04
titán

Én még nem, de tervben van. Eddig csak a "Steve Jobs és az Apple sikertörténete" amit olvastam. Meg ezt is várom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#290) máyköl


máyköl
veterán

Ja, és még valami. Én még mindig nem értem teljesen ezt az iCloud dolgot...

Ha kijön a végleges 5.0, akkor hogyan frissítsek? Restore és backup? Backup -ot hogyan lehet visszatenni? Mert azt tudom, hogy minden szinkronizációnál csinál egyet, de hogyan lehet visszatenni, ha restore -t nyomtunk a telefonon?

És mi köze ehhez az iCloud -nak?

(#291) máyköl válasza joey04 (#289) üzenetére


máyköl
veterán

Azt mondta az ismerős, hogy rengeteg dolgot írnak le róla Jobs -ról, és neki nagyon átjött, oda is adja, hogy elolvassam.
A "Steve Jobs és az Apple sikertörténete" milyen volt? Mert ha érdemes megvenni, akkor lehet, hogy beruháznék egyre. Mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

(#292) joey04 válasza máyköl (#291) üzenetére


joey04
titán

Szerintem igen jó könyv az is, 3400 környékén van.

Azért tetszik, mert egy csomó embert megszólaltatnak, és ezek a beszélgetések személyes ízt adnak minden sztorinak ami az Apple és SJ történetében fontos. Benne van a NeXTes időszak is, valamint a Pixar-Disney vonal is részletesen. Személyes, családi kérdések is előjönnek benne. Jobs régi önfejűségét és egyéb hibáit is leírja a könyv, nem csak bájolgás meg istenítés az egész. Az egyetlen hiba talán, hogy az iPhone és az újabb cuccok sikere már csak a fordító által van kissé szárazon leírva, amolyan kiegészítésként a könyv végén.

Itt meg egy kis iCloud bemutató.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#293) joey04 válasza joey04 (#292) üzenetére


joey04
titán

jah yt-n van csomó restore-backup-icloud vidi, hogy hogyan is működik a dolog a gyakorlatban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#294) máyköl válasza joey04 (#293) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi!

(#295) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Mostanában valamikor nincs kedvetek Modern Combat 2 multizni? :) Am szerintem is ez a legjobb fps iOS-re, bár nekem a Rainbow Six:Vanguard is bejött,de a többi mind nagyban elmarad ezektől, még a gameloft többi játéka is :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#296) plus44 válasza Ragnar95 (#295) üzenetére


plus44
veterán

Jó lenne már újra! :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#297) Ragnar95 válasza plus44 (#296) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor este tolhatunk egyet,ha összejövünk páran :D
Ki hanyas szintű multiban? :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#298) plus44 válasza Ragnar95 (#297) üzenetére


plus44
veterán

Rég nem toltam, de valami 16-7-8 kb.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#299) plus44


plus44
veterán


Most már embermagasságban kell elhelyeznem pár aljzatot.:D

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#300) GALARDO


GALARDO
addikt

Na ez már durva. :Y ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.