Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) icecave válasza joey04 (#150) üzenetére


icecave
nagyúr

Jól csinálja, mitagadás,de engem, mint egyszerű usert ez annyira érdekel, mint annak eldöntése, hogy akkor most mindenki más olyan telefonnal szaladgál, mint én, vagy én szaladgálok olyan telefonnal, mint mindenki más :D

(#152) icecave


icecave
nagyúr

Biztos olvastátok a szifonon a swype-os cuccot. Tisztára, mint galaxy-n. Persze, használnám, de akinek IS van fent a képernyőn, kiváncsi vagyok, mennyire csúszik rajta az ujja :D :D

(#153) Zsom! válasza icecave (#152) üzenetére


Zsom!
tag

Köszi, ezt most jól ki is próbálom. :R
Vagy mégse? Nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#154) plus44 válasza icecave (#152) üzenetére


plus44
veterán

IS nélkül sem mindig csúszik azért, sőt!:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#155) icecave válasza plus44 (#154) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem az SGP crystal Clear fólia van rajta, amire több hónap IS "fanság" (hú, ez a szó :D) után váltottam, nagyon megszerettem, legközelebb is ilyen lesz. Na, ezen szépen lehet swypeolni. Persze tiszta kézzel :)

(#156) plus44 válasza icecave (#155) üzenetére


plus44
veterán

Előre semmit sem raknék soha, mert a színek invertálódnak, ez sajnos ilyen, nem lehet kivédeni, de néha így pucéron is nehezen mozog az ujjam, főleg 36fokban...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#157) Zsom!


Zsom!
tag

280
Mi lesz itt, ha ezt megírják a MA-ra.

(#158) plus44 válasza Zsom! (#157) üzenetére


plus44
veterán

te jó ég, ez a megfogalmazás: "levédette a 280-as számot" :U Kik írnak oda cikkeket? 3 évesek?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#159) Zsom! válasza plus44 (#158) üzenetére


Zsom!
tag

Igen elég megtévesztő, és attól tartok itt így értenék az antiapple emberek.

[ Szerkesztve ]

(#160) icecave válasza plus44 (#156) üzenetére


icecave
nagyúr

Pont ezért van ilyen fóliám, a szinek, minden olyanok akkor ha rajta van, akkor is hanem, akár oldalról nézem, akár szemből.
Tegnap életemben először leejtettem az iPhone-t. A beváráslókocsira támaszkodva sms-t irtam, és kicsúszott a kezemből, megpattant a kocsi szélén, és a durva, hogy beleállt a két papucsom közé, szóval nem érte a járólapot. Semmi baja nem lett, de enyhénszólva összerándultak a záróizmaim :D
Rohadt nagy mák volt. A kis "akrobata" jól rám ijesztett.

(#161) Zsom! válasza icecave (#160) üzenetére


Zsom!
tag

Nekem szilikon tokban van, egyszer esett le ~50 cm-ről, pattant egyet de semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#162) icecave válasza Zsom! (#161) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem ez azért "nagy szám", mert 2007 óta, mióta az iPHone megjelent, nekem nem volt másik telefonom, csak az újabb iPhone-okra váltottam mindig, és soha nem ejtettem le egyiket sem. Szóval tudtam, hogy valamikor eljön ez az esemény, de örülök, hogy igy megúsztam, és remélem, hogy nem fordul elő többet.

(#163) máyköl válasza icecave (#162) üzenetére


máyköl
veterán

A 4 -esem sosem ejtettem le, a 3G/3GS -t folyton, a 4 -es beleül az ember kezébe, nehéz leejteni, pedig egy kézzel fogom mindig...

Ki tervezi lecserélni a szeptemberben kijövő iphone -ra a "régi" készülékét?

[ Szerkesztve ]

(#164) Zsom! válasza máyköl (#163) üzenetére


Zsom!
tag

Én tervezem, de nem valószínű, hogy még idén meglesz a csere.
Egy Mac beszerzése, most fontosabb. :))

(#165) icecave válasza máyköl (#163) üzenetére


icecave
nagyúr

Én lefogom, valószínűleg. Mikor átjöttem a T-hez, direkt nem írtam alá hűséget a MM S díjcsomagra, pont azért, hogy ha majd jön az új iPhone, akkor aláírok 1-2 évet, és vagy marad ez a csomagom, vagy váltok ikonra, még meglátom. Az meg, hogy ez mikor következik be, mikor tudja árulni a T, mikor lesz rendesen raktáron (nem fogok virrasztani az Aréna plázában, az is biztos), az kiderül. Nem kapkodunk sehova. Csak azért, hogy nagyobb legyen az e-péniszem a topikban, nem fogok nyomorogni meló után egy éjszakát, hogy elsőnek vehessek iPhone-t :D

(#166) LordAxwell válasza icecave (#165) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Dehogynem fogsz! :D :DDD

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#167) icecave válasza LordAxwell (#166) üzenetére


icecave
nagyúr

Pedig nem fogok, hidd el, eddig sem tettem, ezután sem fogok. Viszont megvolt az az előnyöm, hogy a testvérem kint él Angliában, így mikor Londonban már rég nem volt tömeg, és nem kellett várni, megvették nekem és hazaküldték, itthon meg még akkor kezdett el bejönni a T-hez az i4.

(#168) máyköl válasza icecave (#167) üzenetére


máyköl
veterán

Én baromi jól megvagyok ezzel az I4 -el.
Ha tényleg csak a sebességen meg a kamerán változtatnak, akkor nem cserélem le +50 rugóért.
De a nagyobb képernyőn már elgondolkoznék, mert az tényleg nagyon hasznos.

Ezt elég elképzelhetőnek tartom... :K

(#169) máyköl


máyköl
veterán

Nem sokan frissíthettek 4.3.4 -re...

Az 5.0 -át viszont már várom... Augusztus 16 -ot hallottam, ami egyben az új iPhone bejelentése is... :K

(#170) icecave válasza máyköl (#169) üzenetére


icecave
nagyúr

Minek is tennék? A kis picsafüst, jelentéktelen (gyakorlatban) biztonsági foltozás miatt? Ugyan már, nem érdemes frissíteni :)
5-öst én is várom,karöltve egy untethered JB-vel. Akármennyire is kikupálják az alap OS-t, nekem akkor is szükségem lesz pár kiegészítő dologra (NEM a warezra gondolok), max. annyi, hogy az OS verziószámok növekedésével csak csökken a JB segítségével felrakott kényelmi dolgokat szolgáló programok száma (mert megoldják gyárilag).

(#171) máyköl válasza icecave (#170) üzenetére


máyköl
veterán

Nem tudom, kb. mennyi idő alatt csinálják meg a JB -t rá, de nekem is szükségem van rá.

Egyébként mi történik, ha egy JB -s 4.3.3 -ból a backup -ot iOS 5 -re backupolom?

Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire fog zuhanni az I4 ára, miután kijön az új ifón.

(#172) icecave válasza máyköl (#171) üzenetére


icecave
nagyúr

Pont az a lényeg... hogy a frissítesz nagyobb verziószámú OS-re, fel tudd tenni a dolgaidat backupból. Gondolj bele. Ha frissítesz, az új OS-en még nincs backupod, hog azt tedd vissza :D
Szóval semmi nem történik, ez a normális-logikus-ésszerű.
Ha nagyobbról downgradelsz, akkor viszont nem tudod feltenni a nagyobb ver.számú OS backupját a kisebb ver. számúra.

JB elvileg hamar kijön, azért hagyják tethered szinten a mostaniakar, hogy az Apple ne foltozza az untethered JB-hez szükséges rést a hivatalos megjelenésig.

(#173) máyköl válasza icecave (#172) üzenetére


máyköl
veterán

Nem értem, de mindegy. :DDD

(#174) icecave válasza máyköl (#173) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor egyszerűbben: ha frissítesz, mert kijön egy iOS-s, ha ven backupod, mindent vissza tudsz tenni az új OS-re, ami a RÉGI OS-en is megvolt neked. Fordítva viszont nem megy (hogy új OS backupják régi OS-re teszed vissza).

(#175) máyköl válasza icecave (#174) üzenetére


máyköl
veterán

Azt értem...
De ha még nem lehet JB -zni az iOS 5 -öt, de én egy JB -s backup -ot mentek el, akkor minden, ami JB -ből volt az előző OS -be, az elveszik?

(#176) plus44 válasza máyköl (#175) üzenetére


plus44
veterán

Minden ami jailbreakes cucc elveszlik mindig, mikor visszaraksz egy backup-ot értelem szerűen. Tört alkalmazásokat akarnál felrakni egy nem támogatott, nem tört OS-re...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#177) máyköl válasza plus44 (#176) üzenetére


máyköl
veterán

Értem.
De akkor minden megmarad, csak ami Cydia -ból van, az elveszik, ugye? Aztán majd pótolhatom, amikor lesz rá JB...

Visszafele backup sehogy sincs, csak SHSH -val?

(#178) plus44 válasza máyköl (#177) üzenetére


plus44
veterán

Visszafele backup sehogy nincs. Egyszerű a képlet: ami gyári, megvetted, stb. megmarad, ami csak jailbreakkel ment fel a telóra az meg elvész.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#179) máyköl válasza plus44 (#178) üzenetére


máyköl
veterán

Értem, köszi!

Ha meg már elérhető lesz a JB, akkor is elveszik a backup -nál? Mert akkor lehet, hogy megvárnám...

[ Szerkesztve ]

(#180) icecave válasza máyköl (#179) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor is. JB-s cuccot nem rak fel a backup. Akkor sem, ha neked most JB-s, és a az új iOS-t is JB-zed backup előtt. Azt manuálisan kell mindig visszraknod, ami JB-s. Van külön JB-s programok backupja, de elégszarül működik az összes, inkább ami kell, visszateszem "sajátkézzel".

(#181) joey04 válasza icecave (#180) üzenetére


joey04
titán

Főleg, hogy már tényleg alig kell jb-s cuccot visszapakolni, mert szinte minden benne van a rendszerben már gyárilag. :)
Persze 2-3 program miatt nekem is kell még. sbsettingsre nem igazán akar az Apple megoldást pl továbbra sem. :W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#182) plus44 válasza máyköl (#179) üzenetére


plus44
veterán

Backup-ot ilyenkor rak vissza a rendszer: restore után, vagy update után. Na most ha van egy előző jb-es os-ről származó backupod, azt szerinted vissza tudod rakni az új os-re? nem, hiszen az jb nélkül, tisztán megy fel a telódra, te jb-eled utána. Az, hogy nem rakod vissza a backup-ot, majd jb-elsz, és utána rakod vissza a backup-ot nem tudom lehetséges-e, de igen, az is csak akkor, ha ugyanarról a jb-es os-ről készült backup-ot rakod vissza ugyanarra a jb-es os-re...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#183) máyköl válasza joey04 (#181) üzenetére


máyköl
veterán

Sbsettings meg youtube leszedő kell csak gyakorlatilag. A többi JB program már nem olyan fontos...

(#184) joey04 válasza máyköl (#183) üzenetére


joey04
titán

kb nekem is ennyi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#185) icecave válasza joey04 (#184) üzenetére


icecave
nagyúr

Ami még nekem fontos és nem írtátok:

- remove recents
- call counter 3
- sms counter 3
- lockinfo (de ezt kiváltja az új értesítési rendszer majd)
- browser changer (hogy mást is tudj alapértelmezetté tenni, ne csak a safari legye)

Van még más is, de a fontosak ezek nekem.

joey20: írtam, hogy egyre kevesebb a program ill. kényelmi cucc, ami miatt JB-znem kell, kicsivel előbb :)

[ Szerkesztve ]

(#186) máyköl válasza joey04 (#184) üzenetére


máyköl
veterán

Te lecseréled az i4 -ed az új iPhone ra? Én jelenleg ezen dilemmázok, mert lehet, jobb lenne most az I4 -et eladni, mert most lejjebb fog esni az ára elég rendesen. De lehet, hogy hagyom a fenébe az egészet...

(#187) icecave válasza máyköl (#186) üzenetére


icecave
nagyúr

Mindenki ezen agyal. :D

Én megvárnám a biztos megjelenési dátumot. Nem sokáig bírnám ki iPhone nélkül (próbáltam pedig de nem ment).
Én hosszabbítok hűséget, ha megjön, így biztos lecserélem. Akkor sem lesz olcsó, de nem érdekel, megkerestem rá a pénzt a két kezemmel, lehet éppen ezért rühellem azokat, akik csak pukkantanak egyet apuci előtt, és már veszi is az édes pici fiacskájának az új iPhone-t? :U ;]

(#188) joey04 válasza icecave (#185) üzenetére


joey04
titán

olvastam, csak helyeseltem rá lényegében :)

mályköl: hát én ma egy Sensationt vettem majdnem. :B :D
Eredetileg nem akartam megvenni az új iPhonet, de most bizonytalan vagyok. fene tudja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#189) máyköl válasza icecave (#187) üzenetére


máyköl
veterán

"Nem sokáig bírnám ki iPhone nélkül"

Na, ez ismerős. Sokszor úgy gondoltam, hogy eladom, nem kell ez nekem, elvagyok én nélküle, és mindig 1 hétre rá valamilyen iPhone volt a zsebemben.
Bár most a 4 -esem nem is szeretném nagyon eladni, tök jól megvagyok vele, csak az árzuhanástól tartok.

joey20: HTC -t? Nálam van egy Desire HD, de én frászt kapok ettől az Android rendszertől. Kezelhetetlen, ronda, átláthatatlan.

(#190) joey04 válasza máyköl (#189) üzenetére


joey04
titán

most engedtek éppen 5k-t az árából. vadiúj gép... :O
de akkor marad az i5, vagy legyen bármi a neve

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#191) máyköl válasza joey04 (#190) üzenetére


máyköl
veterán

De miért, ki árulja ezt?
I5 -öt várd ki szerintem is...

(#192) plus44 válasza joey04 (#190) üzenetére


plus44
veterán

Nem vagyok Apple hívő, de szerintem is várd meg hogy mit mutat fel az I5, aztán utána még mindig válthastz, bár én élből nem vennék Androidot (HTC-t meg főleg nem, mert akármilyen jó készülékeket készítenek [néha meg nagyon nem...], ennyi pénzt nem érnek, csak kikiáltották magukat prémium telefongyártónak..) Én inkább már WP7-et vennék, sokkal inkább.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#193) máyköl válasza plus44 (#192) üzenetére


máyköl
veterán

Ha muszáj lenne Androidos telefont vennem, akkor én a Galaxy S -t venném, de esküszöm, szívesebben választok inkább egy iPhone 3G -t, fényévekkel jobb nála... :U

(#194) icecave válasza máyköl (#193) üzenetére


icecave
nagyúr

Hehhe, amíg Angliából megjött az i4-em, de a 3GS-t már eladtam, volt Galaxy S-em. Tökéletes példa arra, hogy hiába egy 1 GHz-es proci, olyan lagok vannak, hogy hajjaj. Feltettem mindenféle turbó izét (már nem emlékszem), akkor jó volt, csak napi 1-2 lag volt, de azok olyanok, hogy szanaszéjjel b*szták az idegeim, annyit kellett valamire várni.
Meg androidon is ,mindent összehányva lehet tárolni, különböző méretű, nem egységes ikonok, a market igénytelensége, és még sorolhatnám. Lehet, másnak király ez a káosz, én szeretem,ha rendezettek a dolgok.

(#195) máyköl válasza icecave (#194) üzenetére


máyköl
veterán

Pontosan.
Sosem értettem, mit szeretnek ebbe az Android izébe, de mikor neked jönnek, hogy az iOS milyen sz@r, az kicsit vicces...
Aztán általában észreveszed 1 év múlva, hogy ezek az emberek váltanak iPhone -ra. :DDD

(#196) joey04 válasza máyköl (#193) üzenetére


joey04
titán

Én meg samsungot biztos nem. Első helyen a HTC van, aztán valami SE-t néznék. Az Arc meg a Neo egész jó, a Ray meg nagyon szép és igényes, csak kicsi a kijelző.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#197) máyköl válasza joey04 (#196) üzenetére


máyköl
veterán

Most, hogy mondod, a SE Arc -ot most próbálgattam, egész jó lett. Egész használható a többi Androidhoz képest... :K

(#198) máyköl


máyköl
veterán

Használ valaki bumpert? Az eredeti műanyagból vagy gumiból van? Mert gumisat nem szeretnék, mivel elég macerás tőle a zsebből ki-be vétel...

(#199) icecave válasza máyköl (#198) üzenetére


icecave
nagyúr

Eredetim van, az apple küldte, amikor még ingyen adták hozzá.
Oldala műanyag, 2 széle gumi, de simán kivehető a zsebből. Nem para egyáltalán.
Eredeti elég drága, az ilyen 1-3k-sak mind utángyártott szarok, kemény-rideg gumival a kétoldalán.

(#200) máyköl válasza icecave (#199) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor lehet, hogy eredetit kéne vennem. Milyen színű a tied?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.