Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162301) agabe válasza Kalandor (#162276) üzenetére


agabe
addikt

Tultoltam a dolgot, mar irtam domperkenek is, hogy sorry.
Valoban nem lehet egyszeru eldontenetek mi legyen, mi meg konnyen mondhatjuk akar megerzesre, hogy nem koser.
Fuggetlenul a konkret esettol fogalmam sincs mi lehetne jo megoldas kiszurni a valodi csalokat, talan nincs is ra valasz. Az a baj, hogy felduhit, ha csaloba utkozok (akkor is persze, ha nem jol itelem meg, mert azt nem tudom, ha tevedek), es kepes vagyok orakat kutakodni mindenfele hol erheto meg el, milyen infokat lehet begyujteni rola stb. A valakinek nem eladasnak tenyleg szamtalan oka lehet ... megint csak konnyu nekunk megerzesekre hagyatkozni, mert semmi kulonos nem lesz ha tevedunk.
Azert a megerzes is informaciohalmazbol hamozodik ki csak sok esetben reszben / egeszben nem tudatos, igaz azt meg ti szinten nem tudjatok megitelni, hogy mennyire.
Na nem akarom itt is tulragozni inkabb probalom elengedni a temat.

[ Szerkesztve ]

(#162302) Totheground


Totheground
addikt

Nekem az LTE S3 bramira bejott, egyeltalan nem bantam meg es nehezebb lenne nelkule.
A legjobb feature, hogy a retyobol ki lehet loni a haloban ebreszto telefont. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#162303) lugosi válasza nitro16 (#162300) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen pont ezen a területen nem szerepel jól a csuklón mért pulzus. De tényleg tök olcsó egy mellkaspánt. Én a decathlonost vettem, azt hiszem 11k volt.

(#162304) válasza lugosi (#162303) üzenetére



őstag

Mellkaspánt pont annyira gagyi mint a rossz miltitask, program nem válaszol, vagy a merítő beragadt app és társai. Vannak kínai órák amik vérnyomásmérővel is rendelkeznek. Állítólag van köztük jó is. Szerencse hogy nekem megfelel a Stowa, vagy a Steihart :D

(#162305) icecave válasza (#162304) üzenetére


icecave
nagyúr

Esetleg nézz utána mondjuk egy Polar (akár régebbi H7-esnek) mellkaspánt pontosságának, aztán tegyél ilyen kijelentést.

(#162306) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Szerintetek hol érdemes vásárolni bicikli alkatrészeket?

Jó áron, jó minőségben. :)

(#162307) szekra válasza .Szaki. (#162306) üzenetére


szekra
őstag

Bicikli boltban

(#162308) .Szaki. válasza szekra (#162307) üzenetére


.Szaki.
addikt

:Y

(#162309) b4zsi- válasza .Szaki. (#162306) üzenetére


b4zsi-
őstag

Magyar oldal az ebike innen többször vásároltam elégedetten és szerintem jó áron lehet találni kiegészítőket.
Külföldről meg a Bike-Discount . Itt bizonyos márkák termékeit jóval olcsóbban megkapod, mint itthon csak számolnod kell a 10 EUR-os postaköltséggel, ezért nem árt több mindent rendelned vagy összeállni valakivel és szétdobni a fuvardíjat.

[ Szerkesztve ]

(#162310) .Szaki. válasza b4zsi- (#162309) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszi szépen, megnézem őket! :R

Elég sok mindent kell még beszereznem, szóval jól jön ha van olyan hely amiben meg lehet bízni és nem csesznek át.

(#162311) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Valaki használ elektromos grillt?
Van ajánlott darab?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#162312) -secret- válasza gyuromoj (#162311) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekünk ilyesmi van, de hadd ne mondjam, hogy lóf*szt sem ér...

(#162313) válasza icecave (#162305) üzenetére



őstag

Nem érted. Nem a pontssággal van bajom hanem h. az intenzív osztályon érezném magam benne.

(#162314) icecave válasza (#162313) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, látod abban igazad van, Polaromat is össze lehet kötni az Apple Watch-al, mégsem teszem, mert csomó dolog a kondiban parás vele. Még azt mondom, szobabicaj, vagy futás az okés.

(#162315) gyuromoj válasza -secret- (#162312) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hambi lenne a terv hétvégére, főleg tesztelésre. Lehet akkor marad a serpenyőben való sütés.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#162316) -secret- válasza gyuromoj (#162315) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Maradjon a serpenyő inkább. Komoly grillek már biztos tudnak teljesíteni de az ilyen 15-20k-sok semmi. Virslit nem lehet rajta normálisan sütni.

[ Szerkesztve ]

(#162317) gyuromoj válasza -secret- (#162316) üzenetére


gyuromoj
veterán

:K

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#162318) lugosi válasza (#162304) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Mellkaspánt pont annyira gagyi mint a rossz miltitask, program nem válaszol, vagy a merítő beragadt app és társai."

Bár nem teljesen értem, amit írsz, szerintem a mellkaspánt úgy általánosságban nem gagyi megoldás a mozgás közbeni szívritmus monitorozására. Sőt, általában jobbnak tartják a tesztek, mint a csuklón mért pulzust, bár nekem azzal sincsenek problémáim, amire használom. Azok alapján amiket eddig láttam és olvastam, a mellkaspánt jobban követi a pulzus értékeinek hirtelen változását, illetve olyan mozgásformák vagy edzések esetén, amikor a csukló erősen igénybe van véve, problémássá válik a csuklón mért pulzus és általában ilyenkor ajánlják.
Én akkor használok mellkaspántot, ha hosszabb bicikliútra megyek, mert nagyobb rázkódás esetén elforog a kezemen az óra (nem szeretem szorosra húzni) a rázkódástól és az izzadságtól, így jobban rábízom magam a mellkaspánt által mért értékekre.

(#162319) Gsx-rr válasza lugosi (#162318) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Minek a pulzusmeres? Edzeni kell es kesz!
Ugy tapasztaltam, aki ilyenekkel bohockodik annak tokmindegy ,hogy jar edzoterembe vagy futni. Nem latszik meg rajta!

Akik normalisan sportolnak semmi szukseg ilyenre!

[ Szerkesztve ]

(#162320) icecave válasza Gsx-rr (#162319) üzenetére


icecave
nagyúr

Súlyzós edzéshez én is feleslegesnek tartom, de ha van pl. egy aerob edzésed, arra jó, hogy belődd a pulzus tartományod (szobabicaj, lépcsőzőgép, futópadon gyors séta, stb).

(#162321) nitro16 válasza icecave (#162320) üzenetére


nitro16
senior tag

Ezeknél a gépeknél meg kb mindegyiknél van beépített pulzus mérő ami van olyan pontos mint a watch....

(#162322) icecave válasza nitro16 (#162321) üzenetére


icecave
nagyúr

Épp akartam írni, de ha már van watch.... persze, aki csak erre veszi, az úgy nem nagyon éri meg.

(#162323) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Új Venom előzetes. :D Tetszetős. [link]

Én is ebike szoktam. Elég nagy a kínálat, noha néha várni kell, ha épp nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#162324) icecave


icecave
nagyúr

Én most új, HALK szobabicajt keresek. A mostaniban már annyi km van, hogy recseg, ropog, szerintem az 5 kilós lendkerék sincs már "kisúlyozva".

(#162325) kali válasza Gsx-rr (#162319) üzenetére


kali
legenda

Vannak olyan edzési módozatok, ahol nagyon hasznos.
Részben másképp által volna a dolgokhoz anno, amikor még nagyon aktívan sportoltam, ha olyan technológia állt volna rendelkezésre, mint mostanság egy megfelelő okosóra és -telefon képében.

(#162326) Cyberpunk válasza kali (#162325) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja elég sokat számít, hogy például optimális határon belül vagy-e pulzus szempontjából. Nyilván ha nem gondolja komolyan, csak mozogni akar elhagyható, de motivációt adhat, és ez már jó, lehet nem hagyja abba, mert nem lát benne semmit, vagy nem tapasztal fejlődést. Én is használok appot, Strava.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#162327) radi8tor válasza icecave (#162322) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem edzőteremben használják arra jó. Futásnál, stb.
Polar mellkaspántja meg úszásnál is jól jöhet.

⭐ Stella

(#162328) kali válasza Cyberpunk (#162326) üzenetére


kali
legenda

Én pont ellenkezőleg, hajlamos voltam gyakran túlhajtani magam, főként futáskor, nagyobb is mára - ha csak minimálisan is - a szívem.
Terheléses EKG-n is kiakadt kicsit a dokicsaj, amikor kérdeztem a sokadik fokozatnál egy idő után, hogy mikor tolja még feljebb, mert még bírom, de közölte, hogy már a maximális fokozaton van és a szívfrekvenciám is elérte a maximumot, így már csak levezetés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#162329) nitro16 válasza kali (#162328) üzenetére


nitro16
senior tag

Az, hogy a szív egy bizonyos idő után morfológia változásokon esik át az teljesen normális tényező, és szükséges is.

(#162330) Totheground válasza kali (#162328) üzenetére


Totheground
addikt

Én mostanában max freki körül szoktam futni, szerintem a meleg is rásegít, mert annyira nem megyek gyorsan. Főleg ha meg kell állni lámpa/taxi/bicikli miatt... Az a horror, ha nem jut a menetszél, csöpög rólam az izzadság + pára.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#162331) lugosi válasza Gsx-rr (#162319) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egy nagyon egyszerű vélemény. Túl sok időt pazarolnék el rá hogy feleslegesen vitatkozzak vele.

(#162332) kali válasza nitro16 (#162329) üzenetére


kali
legenda

Viszont részben befolyásolható lenne, illetve lett volna.

Totheground: A meleg miatt is jobban terhelve van ilyenkor a szervezet, ezért még jobban érdemes figyelni mindenre.

(#162333) Totheground válasza kali (#162332) üzenetére


Totheground
addikt

Mire kell odafigyelni? Komolyan kérdezem, nem kötözködés.
Inni iszok eleget, ahhoz meg fiatal vagyok, hogy 1 óra terhelés megártson (szerintem).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#162334) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na engem majdnem kivasaltak ma reggel szemből. Áttért a sávba egy Suzuki egy kanyar után, a faszikámnak megártott a meleg. Aki közlekedik vigyázzon ebben a melegben! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#162335) nitro16 válasza kali (#162332) üzenetére


nitro16
senior tag

Miért akartad volna befolyásolni? Ezt nem értem.

Vagy saját magad ellensége akartál volna lenni??, hogy csökkented ezt holott a szervezeted pont azért csinálja, hogy a legoptimálisabban tudjon működni.

állóképességi sportágaknál/edzéseknél: nagyobb üreg, vastagabb szívfal, csökkent nyugalmi pulzusszám, magas maximális perctérfogat, kiváló kapillarizáció a jellemző míg erőemelő/testépítő edzéseknél: mérsékelten nagyobb üreg, kifejezetten vastagabb szívfal, mérsékelten nagyobb perctérfogat, enyhén emelkedett nyugalmi vérnyomás, mérsékelt kapillarizáció.

Nálam is volt párszor szűrő orvosi vizsgálatnál, hogy mondják magas a nyugalmi vérnyomás aztán már küldenék az embert mindenfajta vizsgálatra, mert ennyit nem tud néhány általános orvos... nevetséges.
Ilyenkor közlöm amit fent írtam aztán még ők vannak megsértődve, hogy ne hogy már te jobban tudd. :U

Ha meg a későbbiekben vissza vesz az ember az aktivitásából akkor meg szépen egy idő után vissza fog fejlődni ez is. Itt nem arról van szó, hogy az egyén elhízott és azért van szívmegnagyobbodása mert az más tészta megint ott befelé akkor szűkülnek a kamrák stb.

(#162336) kali válasza Totheground (#162333) üzenetére


kali
legenda

Az esetleges túlterhelésre, amit nem feltétlenül érzel meg időben.

nitro16: Kicsivel lejjebb húztam volna meg a terhelési határt, szerintem jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#162337) nitro16 válasza Totheground (#162333) üzenetére


nitro16
senior tag

Bemelegítés hossza/fajtája, később a levezetés(nyújtások).

1 órás aktivitás alatt ezek az alapvető változások simán jelen lehetnek mint:izotermia melynél bekerülsz hipertermiás állapotba.
Izovolémiás szintedtől ami függ az életkorod,nemedhez,folyadékszintedhez ha ez csökken dehidratáció lesz,
illetve romlik az izotónia-izoionia is ezáltal.
Valószínű be is savadosz(acidózis) tehát izohidriás állapotba is kerülsz. És esetleg még ha nem étkeztél úgy
akkor hipoglikémia is lehet.

Csökkentések érdekében amiket megtehetsz: megfelelő napszak kiválasztása, megfelelő öltözék, folyadék pótlás ami nem víz hanem akár saját otthon készített izotóniás ital, edzés végén izompólya fellazítás stb stb.
És innen akkor következik az edzéstervezés: ingersűrűség, időtartam,terjedelem, elfáradás szakaszait figyelembe venni és még rengeteg minden van.

Nem is gondolná az átlag ember aki csak sportól, hogy mi minden zajlik/változik ilyenkor a szervezetben, és hogy ez nem is olyan egyszerű.

kali Értem akkor a nem megfelelő edzéstervezés volt jelent illetve rosszul megválasztott intenzitás. Én nekem is volt, hogy elvitt az ego és igaz úgy, hogy teljesítmény csökkenés nem volt de túledzettem magam 3 hónapig. És jól bírtam majd egyszerre berobbant minden komolyabb részleges izomszakadás illetve részleges keresztszakadások, fél év kihagyás, és benne volt a pakliba, hogy soha többet nem lesz olyan, de kézbe vettem a dolgokat és míg helyre nem hoztam addig nem mentem vissza olyan terhelésre. És akkor is tisztában voltam vele mik zajlanak le csak nem akartam figyelembe venni, azóta inkább a lassú víz partot mos, mint hogy egy lépés előre, kettő hátra.

[ Szerkesztve ]

(#162338) szekra válasza nitro16 (#162337) üzenetére


szekra
őstag

Bemelegítek, elmegyek edzeni, kardió, nyújtás, protein shake, jó nagy alvás. Ilyen egyszerű ez, és jól érzem magam. A tököm se akar ezzel jobban foglalkozni. :)

(#162339) b4zsi- válasza nitro16 (#162337) üzenetére


b4zsi-
őstag

Az a baj szerintem sok emberrel, hogy a napi 1x edzésüket úgy monitorozzák minta versenyszerűen sportolnának. Ezt a hullámot lovagolták meg a fitneszórák, okoskarkötők stb. Az emberek pusztán a sport kiegészítőkre képesek 100 000+ Ft-okat elkölteni anélkül, hogy neki állnának a tevékenységnek.

(#162340) Totheground válasza b4zsi- (#162339) üzenetére


Totheground
addikt

Ezzel mi a baj amúgy? A gamification egy létező dolog és ez is bizonyos szintig az. És igen, nekem is volt már fuck it hangulatok, amikor végül csak azért mentem el edzeni, hogy záruljon az a tetves karika és ne szakadjon meg a sorozat.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#162341) Cyberpunk válasza b4zsi- (#162339) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezzel nincs gond, mivel ösztönöz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#162342) Gsx-rr válasza lugosi (#162331) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van olimpikon ismerosom is, erdekes modon nincs szuksege ilyen bizbaszokra.
Ez kb ugyanaz mikor a konditeremben a fuzettel szaladgalnak az emberek es olvasgatjak az edzestervet.
Elmeletben probal profi lenni ,holott az alapokat kellene csak eroltetni, es meglenne a fejlodes!

(#162343) -secret- válasza Gsx-rr (#162342) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Erről jut eszembe, jó szórakozást!

NÉMETH ISTVÁN - TESTÉPÍTÉS KAMUK NÉLKÜL

[ Szerkesztve ]

(#162344) icecave válasza Gsx-rr (#162342) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyilván azért átfedés is létezik. Világ életemben elvoltam ilyenek nélkül én is, de ha már van, akkor miért ne használjam erre (is).

(#162345) nitro16 válasza szekra (#162338) üzenetére


nitro16
senior tag

Jó de ezzel a felfogással maradni is akarsz azon a szinten, hogy mozogtam/ jól éreztem magam és kész, mert neked esetlegesen ez a célod. Míg más számolja milyen minőségi tápanyagokat visz-be mennyi fehérje/szénhidrát/zsír , azokat is mikor, megtervezi az edzéseit stb nyilván neki más célja is van mint neked.
Ha komolyabb célja van ezzel az embernek akkor számolni kell mert ha nem számolsz nem tudod hol vagy és merre tartasz, nincs kiindulási pont.

Én ezt meg is értem, ha valaki így áll hozzá, mindenki eltudja dönteni saját maga.

b4zsi- Ha neki úgy könnyebb akkor miért ne, saját pénzét költi. Azzal magában sokat nem ér ha adminisztrál de belőle a konzekvenciát nem tudja levonni (és az átlag terembe járó nem fogja tudni,mert nem olyan egyszerű az ha komolyabban gondolja). Amúgy engem egyáltalán nem érdekel ki mit csinál, lemegyek a terembe, füles be és csinálom a magam dolgát, nem beszélgetni meg másokat figyelni megyek le.

Gsx-rr Olimpikonoknál olyan gárda is ott van mögöttük, akik értik a dolgukat általában. Így nekik csak be kell tartani az instrukciókat.

[ Szerkesztve ]

(#162346) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Jó itt a topikban Ti akkor is sportoltatok gondolom, amíg nem volt ilyen ketyere a zsebben vagy a kezeteken.
Nem Ti rátok gondoltam az előző hozzászólásban.
Biztos ismertek olyat, aki még nem ment le a konditerembe se vagy nem ült fel a biciklire, de már megvolt a kerékpáros mez, klipszes cipő, karbon bicikli, majd fél év alatt beletett 200 km-ert a kerékpárba. Ezekre az emberekre álltak rá a gyártók, mert ahány sportot, hobbit kipróbálnak mindig vásárolni fognak.
Azoknak az embereknek hasznos ez akik utánuk megveszik a használt cikkeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#162347) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

T appban ingyen 3 GB 7 napig!!!

(#162348) szekra válasza nitro16 (#162345) üzenetére


szekra
őstag

Én is számolom és tudatosan táplálkozom. Nem versenyre készülök. :)

(#162349) nitro16 válasza szekra (#162348) üzenetére


nitro16
senior tag

Remek, így tovább. Akkor már jóval többet tettél a mostani és a későbbi egészségedért mint az átlag.

(#162350) kali válasza -secret- (#162347) üzenetére


kali
legenda

Még a korlátlan mobilinternetemhez is felkínálja, bár ahhoz nem sok értelme lenne aktiválni.
Jó hír viszont, hogy nem csak havi díjas előfizetéshez adják, hanem Domino mellé is mehet, akár úgy is, hogy semmilyen külön adatcsomag vagy -opció nem aktív.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.