Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56467) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

A kérdésem 2,5"-os külső házak extra (külső) tápellátásával kapcsolatos.

Például az alábbi külső ház + külső tápegység kombónál megadják, hogy ø 3,5 / 1,35 mm a DC jack dugó mérete. Ez eddig ok. Viszont pl. a 3,5"-os típusok tápegységén a polaritást is fel szoktál tüntetni. Az előbbi tápegységnél a "Plus innen" + ezen kép alapján pozitív lehet?

Illetve a fentebb említett tápegység, vagy egy hasonló eBay-es típus megfelelne-e mondjuk ehhez a külső házhoz? A méret talán stimmel, illetve az áramértékek is, csak ez a polaritás bizonytalanított e. Ami az adatlapján, illetve a DC aljzatnál nincs egyértelműen feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#56468) Gyula84 válasza pjen (#56428) üzenetére


Gyula84
veterán

csak az zavart, hogy egy kínai noname méter meg jóval pontosabb adatot adott

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#56469) Kernel válasza King Unique (#56467) üzenetére


Kernel
nagyúr

Középső pozitív az általános, ritka az ellenkezője (vérnyomásmérőn, asztali telefonon láttam már ilyet).

Külső háznál eleve negatív testelésű az elektronika, attól még persze lehetne fordítva bekötni a csatlakozót, csak nem szokás. Mindenki inkább tartja magát az általánoshoz, ez így ésszerű.

A keresőszavak, amit megadtál, viszont nem a legjobb szerintem:

5V AC adapter 2,5" external HDD

Inkább csak így szoktam:

5V 2A power supply 3.5mm

A minőségét nem tudom, talán annyi, hogy a képen a felső számít gagyibbnak, az alsó jobbfajta lenne, de azt is hamisíthatják, úgyhogy soha nem lehet tudni:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.