Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54051) tomp válasza ledgeri (#54050) üzenetére


tomp
félisten

Kedvem az van, azért is csinálom. :)
Lassú formázás eredménye:
kép
Csak gyorsformázás megy mert a lemez végén a lassú formázás is kidől.

(#54052) #12516608 válasza tomp (#54051) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én kidobnám azt a Seagate vinyót. :K

(#54053) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, megfelelő topicban járok-e, de ma megadta magát az egyik vinyóm.
Elektronikát keresnék hozzá, mechanikusan jó. (WD Blue 2TB.)
Itt érdeklődjek, vagy HA-n?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#54054) Ciccuka válasza TeeBee73 (#54053) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha csak valami kisebb baja van lehet ő tud segíteni, bár inkább vga-t javít.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#54055) King Unique válasza TeeBee73 (#54053) üzenetére


King Unique
titán

Ha megadta magát a HDD, akkor arra ott van a garanciális csere, vagy ha az már lejárt, akkor lehet kukázni és másikat illetve újat venni helyette, ennyi.

Ha adatmentés a cél, akkor viszont eleve az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban* kellene érdeklődni, nem pedig itt, amely utóbbi címében is szerepel, hogy "nem adatmentés"... Valamint lehet jobb lenne inkább szakemberre, adatmentő cégre bízni a dolgot a potenciálisan kétes kimenetelű otthoni tákolás helyett, pláne hogy a mai HDD-knél nem feltétlen olyan egyszerű művelet ez, lásd a téma topikjában leírtakat.

* Ahol pontosan le kellene írni, akár lefényképezni a címkét (+ a panelt), hogy pontosan milyen HDD-ről van szó - lásd más esetét - , mert ez a "WD Blue 2TB" így elég semmitmondó.

[ Szerkesztve ]

(#54056) Doky586 válasza TeeBee73 (#54053) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"megadta magát az egyik vinyóm"
Add le egy hulladékgyűjtő telepen... :K

(#54057) TeeBee73 válasza King Unique (#54055) üzenetére


TeeBee73
addikt

Köszönöm a válaszokat.

A cél valóban adatmentés lenne, de csak NYÁK-ot keresek, a többit megoldom magam.

Szóval, HA.

#Ciccuka: Ismerem, végső esetben hozzá fogok fordulni, ha nem találok bontott elektronikát.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#54058) liksoft válasza Ciccuka (#54049) üzenetére


liksoft
nagyúr

???????
Ha jól látom, 2011 a dátum. Vagyis használjunk egy 2011-es, az akkor letűnt korok eszközeihez tervezett programot 2022-ben? Talán ne.

Ez a Seagate (Samsung) drive meg már valószínűleg 2014 után készült. Ahogyan a Sentinel képeken látni, ezen a Jóisten sem segít! Valahol valamelyik része bizonytalanul működik. Leginkább valószínű, hogy a fejszerelvényre integrált belső erősítő olvasó áramköre. Hiszen ismert, a mágnesezés idővel veszít az erősségéből. Így közvetlen írás után tudja olvasni, de kicsit később már nem.

A Regenerátort el kéne lassan felejteni! Az SMR HDD-k esetén teljesen értelmetlen, és az egyéb új technológiákkal rendelkező CMR esetén sem éri meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54059) liksoft válasza TeeBee73 (#54057) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Miből gondolod, hogy az elektronika?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54060) TeeBee73 válasza liksoft (#54059) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ha csak a táp van rádugva, felpörög.
Ha az adatkábel is, a gép be sem indul. A BOOT-ig sem jut el.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#54061) liksoft válasza TeeBee73 (#54060) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis a drive detektálása nem történik meg. Mivel kapacitív csatolású a SATA adatcsatorna, így zárlat vagy egyéb probléma nem lehet.
Lényeg:
Az a HDD önálló mikroszámítógép, és az adatait a lemezről olvassa be. Amennyiben nem képes minden működési adatot beolvasni, az alaplap felé jelzi, hogy itt van, de nem tud több információt adni. Az alaplap meg vár rá, hátha magához tér. De a drive nem tudja a fontos adatokat a lemezről felolvasni, és itt megáll az egész.
Vagyis a lehetséges hibák:
- mágneses felület sérülése,
- olvasó fej gyengesége (meghibásodás),
- belső erősítő hiba,
- egy fej semmit nem olvas (összeset teszteli induláskor, és hiba esetén satuzik),
- külső elektronika hiba

Pszt.... Szerintem nem a panel lesz a hibás...... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54062) TeeBee73 válasza liksoft (#54061) üzenetére


TeeBee73
addikt

Köszönöm! :R

Lehetséges opciók?
(Holnap, ha hazaértem, megpróbálom külső USB-s "cuccal" is, most melóból, laptopról vagyok.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#54063) King Unique válasza TeeBee73 (#54062) üzenetére


King Unique
titán

(#54064) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Toshiba MQ04ABF100 1TB vinyó, laptopba volt használva fő vinyóként.
100% -os, de van egy furcsaság.
Működési idő: 108 nap
Összes indulás/leállás száma: 34 094

Akkor ez tényleg naponta 158 -szor indult el majd állt le?! :Y

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#54065) ElektrikusDE válasza Truman (#54064) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Igen, mivel laptop HDD így energiát spórol.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#54066) ricsip válasza Truman (#54064) üzenetére


ricsip
addikt

Indulás/leállás az leginkább a Start/Stop count lehet. Ha windows, akkor nézd meg a Vezérlőpultban az Energiagazdálkodás alatt az éppen aktív séma részleteit, hogy a HDD leállítás hány perc inaktivitás után van engedélyezve. Érdemes lehet az értéket 0-ra állítani, akkor nem fogja leállítani a HDD-t sosem.
Ha folyton leállítgatná a lemezt, akkor a napi 158 felpörgés/leállás egy használatban levő rendszeren minimum agyfaszbaj-t okozó esemény lenne. Mivel a HDD teljes leállás-ismételt felpörgés több (3-4) másodperces művelet, és totálisan megakasztja ennyi időre az éppen adatot író/olvasó programot, vagy magát az operációs rendszert is.

Nem inkább a "load cycle count" értéke lehet ez a 34 ezer? Azaz félrefordította valaki a 2 dolgot. Ez utóbbi egy másodperc-alatti megakadást okoz csak. Mert nem a lemez pörgetést állítja le (a lemez végig pörög, hallani is), csak az író-olasó fejet parkoltatja. Onnan visszaállni pedig kb. fél másodperc vagy még kevesebb idő. Akkor érezhető a megakadás, ha pontosan fülelsz erre a fej-mozgatásra. A lemez felpörgése/leállása pedig csendes környezetben teljesen jól hallható esemény, még fülelni se kell hozzá görcsösen.

-

(#54067) King Unique válasza Truman (#54064) üzenetére


King Unique
titán

Nem újdonság, ezek az egyes 2,5"-os HDD-k már csak ilyenek, lásd mások 18 ezres és akár 62 ezres példáit az indulásuk és leállások számára.
Ha a kondíció 100%, akkor elvileg nincsen gond és a 2,5"-os HDD-k bírhatják az ilyen jellegű igénybevételt, viszont ez nem feltétlen jelenti azt, hogy akármennyi lehet ez az érték, ahol szükség esetén a tiltást is érdemes megfontolni, meg ha nagyon intenzíven növekedik.

(#54068) ledgeri válasza tomp (#54051) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja én itt gyorsformázásra gondoltam ebben az esetben ;] ...

De ha kockáztatsz -most jutott eszembe- akkor valamelyik progival szerintem egyeztetni lehetne a HDS-ből szerzett infót, és addig/azt particionálni, amíg nem bajos...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54069) Truman válasza King Unique (#54067) üzenetére


Truman
senior tag

Értem, köszönöm a válaszokat. Már új felhasználási területe van, egy külső merevlemez házban. A laptopba SSD került a helyére.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#54070) bandiras2


bandiras2
senior tag

Helló! Problémám van.
15 nap alatt 400 újraindulás. ÉS ezt néhány napja kezdte. Folyton azt hallom, hogy percenként leáll, majd utána rögtön felpörög. Videózásnál irritáló, mert a felpörgés alatt áll a kép.
Energia gazdálkodások Win 10 alatt be vannak állítva hogy sose kapcsolja ki a HDD-t

A SMART adatok szerint semmi baja.
Van ebben a szériában valami belső energiagazdálkodás, vagy firmware frissítési lehetőség hogy ne csinálja?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#54071) King Unique válasza bandiras2 (#54070) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég lett itt n+1-edk alkalommal újra kitárgyalva, linkelve hogyan lehet tiltani, lásd HDS-nél a lemezek leállásának akadályozása funkciót...
+ Egyes WD HDD-knél adott a gyártó saját szoftvere, ami témának van is külön topikja, viszont a wididle3 program alapértelmezetten a fejparkolás kikapcsolásához való, nem pedig az indulások / leállások számának mérsékléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#54072) bandiras2 válasza King Unique (#54071) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszönöm!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#54073) ricsip válasza ricsip (#54066) üzenetére


ricsip
addikt

írkálja itt b+ az ember a megoldást (ingyen! pc szervízben meg 10 ezerről indul a rezsióradíj), oszt füle botját se mozgatja hogy reagáljon rá

-

(#54074) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

sziasztok, olyan problémával fordulnék hozzátok, remélem hogy jó helyen
nos a konf.
asus rog strix b450 gaming II
ryzen 5 1600
2*8 gb g skill rgb 3200 mhz
fsp hyper x 500

128 gb kingston
500gb wd
1 tb wd
2 tb wd
és a kérdés...vettem egy samu 500gb 980 m2es ssd-t
ha a helyén van akkor az 1 és a 2 tb os vinyo eltűnik ha kiveszem az m2 t akkor felbukkan...
előre is nagyon köszönöm a segitő hozzászólásokat...

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#54075) King Unique válasza DeaTHeX (#54074) üzenetére


King Unique
titán

ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II

Note

* PCIe x16_3 slot share bandwidth with PCIe x1_1, PCIe x1_2 and PCIe x1_3
* When the M.2_1 Socket 3 is operating in SATA or PCIE mode, SATA6G_5/6 ports will be disabled.
* When the M.2_2 is occupied by M.2 device, PCIe x16_1 will run at x8 mode.

[ Szerkesztve ]

(#54076) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

hát halljak meg ha értem, bizti én vagyok a balf@sz...annyi tiszta hogy valami olyasmi módba van az m2es hogy lekapcsolja az 5ös 6os sata portot :F

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#54077) JHC válasza King Unique (#54075) üzenetére


JHC
tag

A manual 34. oldala tartalmazza a kérdésre a választ. Nekem is ilyen alaplapom van, csak még az előző verzió, én is átállítottam a BIOS-ban, ezt az opciót, bár nekem így csak x2 módban megy, de muszály volt mert sok kártya, és HDD van a gépben, és csak így tudtam kisakkozni, hogy menjen minden. Mondjuk én kisebbet álmodtam, és beértem egy Kingston A2000-el, mert ezt is csak az miatt vettem, hogy felszabaduljon egy SATA port.

(#54078) King Unique válasza JHC (#54077) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de ezt miért nem a kérdezőnek írod? :))

(#54079) JHC válasza King Unique (#54078) üzenetére


JHC
tag

Bocs elnéztem.

(#54080) JHC válasza DeaTHeX (#54076) üzenetére


JHC
tag

Sikerült megtalálni a BIOS-ban a beállítást?

M.2_1 Control
[Auto] If M.2_1 is detected, run X4 mode or SATA mode and disable SATA65
otherwise enable SATA65
[SATA65] M.2_1 X3 mode and enable SATA65.

Magyarul ha visszaveszel egy PCIe szálat az SSD-től, akkor lesz SATA56 portod.

[ Szerkesztve ]

(#54081) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Pár hete egymás után kezdett bedögleni 2db 2TB-os vinyóm is. Ez most nem is lényeges (lett szerezve új, plusz akkor már megejtettem egy táp cserét is, mert függetlenül attól, hogy nem csinált anomáliákat a gép mégiscsak 10+ éves volt már a táp). Az egyik vinyom 52%-os lett, a másik 2 nap alatt 100-ról 17%-ra romlott. Szerencsémre az adataim 90%-át meg tudtam menteni.

Egy külföldi fórumon olvastam, hogy próbálkoztak meg adatmentés után azzal, hogy újra inicializálom a vinyókat. Neki is ugrasztottam a HDS-t az 52%-os vinyónak. Laza 15 óra elteltével újra 100%-osnak mutatja, nulla szektor hibával. A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire tartós? Tényleg hihetek a 100%-nak? Egyáltalán mi lehetett a gond? Meg fogom próbálni a rosszabb vinyóval is persze, bár ahhoz nem sok reményt fűzök.

[ Szerkesztve ]

(#54082) ElektrikusDE válasza Nordic (#54081) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én már több HDD-men is végrehajtottam ezt az eljárást, amik visszaálltak 100%-ra azok már több hónapja (van amelyik majdnem 1 éve) azon is maradtak, pedig van rajtuk igénybevétel bőven! :)

Igaz ezek régi "hagyományos" HDD-k, 500 és1000 GB tárhellyel. (már hozzám is használtan kerültek)

Ui:

Az én vagy mások tapasztalatai természetesen nem garantálnak semmit!
Csak annyit jelentenek hogy az eljárás működhet nálad is! (akár hosszabb távon is)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#54083) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy ilyen HDD HGST HTS725050A7E630 laptoban ha jól
emlékszek a DVD helyén caddy ben.
Sokszor hallom, hogy elindul és leáll
gondoltam megnézem sentinelben is
egyenlőre hibátlan az állapota ,de
nagyon magas a indulások leállások száma több ezer.
Ki tudom ezt valahol kapcsolni illetve érdemes e?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#54084) Nordic válasza ElektrikusDE (#54082) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát fontos adatot nem fogok ezek után rájuk tenni, de kicsit megnyugtató, hogy legalább az egyik nem megy végleg a kukába. A másikról majd kiderül(azon most reggel indítottam el a HDS-t).

(#54085) pjen válasza DonThomasino (#54083) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom, de nem értek hozzá, energia spórolási okokból,kapcsolgatja le a HDD t.

(#54086) DonThomasino válasza pjen (#54085) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezzel tisztában vagyok én is,
a kérdés az hogy ki lehet e kikapcsolni illetve érdemes e ?
Engem kicsit zavar.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#54087) fede94


fede94
tag

Sziasztok,
inicializáltam egy új 4 Tb HDD-t (külső usb rackkal), minden jó csak az furcsa, hogy a kötet létrehozása után pillanatok alatt készen volt, már látja a gép. Legutóbb amikor ilyet csináltam úgy emlékszem azért eltartott jó pár percig mire 0-100% lett. Mielőtt használni kezdem gondoltam megkérdezem, hogy lehet hogy valamit rosszul csináltam?

(#54088) Nordic válasza Nordic (#54084) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát at hiszem a másik vinyóval nem lett szerencsém. A HDS még csak 1%-nál jár, de már 100 fölött van a hibás/rossz szektorok száma. Szerintem ezt a vinyót elengedem, erre kb semmit se mernék tenni amúgy sem. Az újrainicializálás során le is dobta magáról a windows(lehet elfogyott a maradék százalék is). Nem tudom mit kaphatott a vinyó(fizikai behatást biztos nem), de az odavágott rendesen. :U

(#54089) fede94 válasza fede94 (#54087) üzenetére


fede94
tag

újrainiciálni hogy kellene?

(#54090) King Unique válasza fede94 (#54087) üzenetére


King Unique
titán

How to format a new hard drive on Windows 10

Az inicializálás eleve kb. azonnal megvan, itt max. a formázás tarthat sokáig, ha az alábbi screenshoton a gyorsformázás nincs bejelölve...

(#54091) tresh


tresh
addikt

Sziasztok!

Lenne egy TOSHIBA HDWD130 3TB HDD-m ami a képek alapján kezd elfáradni megint.. (adat tárolásra van, tegnap másolni kezdtem rá nagyobb mennyiséget és a hangja brutális volt.) az első 5 nap után széthullott ez most lesz 2 éves pont van még a garanciából 1 hónap. Kérdésem érdemes ezzel foglalkozni gari végett vagy engedjem el aztán majd veszek másikat. Kicsit csalódott vagyok mert a WD 3TB vinyom lassan 5 éve megy 24/7 be NAS/torrent használatba és az hibátlan minden téren. Köszi előre is a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#54092) ledgeri válasza tresh (#54091) üzenetére


ledgeri
nagyúr

HDS-s Hibás szektor növekmény grafikonod van-e (smart fül)? Az mennyire meredek?
Belefér-e egy HDS-s írásos felület teszt és/vagy egy hosszú önteszt? (van-e helyed, és időd? Előbbi mindent töröl, mert az egész felületet átírja...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54093) King Unique válasza tresh (#54091) üzenetére


King Unique
titán

Az érdemes-e ezzel foglalkozni értelemszerűen akkor lenne kérdés, ha már nem lenne garanciális a HDD, akkor lehetne nyúzni az adatok lementése után a HDS tesztjeivel, vagy egy lassú formázással, stb. Ellenben ha még garanciális a HDD, akkor nyilván nem kérdés, hogy ilyen megcsuklott állapotnál eleve egy garanciális cserét kellene megejteni, szükség esetén előtte a gyártó saját szoftverével (az innen letölthető Toshiba Storage Diagnostic Tool) is letesztelni és ha kérik akkor arról mutatni screenshotot a boltnak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#54094) tresh válasza King Unique (#54093) üzenetére


tresh
addikt

Köszönöm mind kettőtöknek az infókat. :R Megírtam a boltnak és elküldtem az adatokat. Meglátjuk mit mondanak rá. Remélem cserélhető és akkor valami másik típust keresek mert már egy 3.ik ilyet nem vállalnék be :D

(#54095) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Volna valakinek valami ötlete?
Asus TUF Gaming X-570 Plus -al valamiért nem akar működni a WD Elements 2TB
Másik gépeken működik, vagy ha nem direktbe dugom rá.
Asus szerint nem az alaplap.
Videón is látszik WD -nek semmi baja...
Cseréltem kábelt, nem az a gond, dugtam mindenhova, még bios szinten se látja direktbe dugva.

(#54096) King Unique válasza lanszelot (#54095) üzenetére


King Unique
titán

Windowson belül az eszközkezelő nem lett megnézve, meg hogy van-e ott hibakód, stb.
Nem derült ki, hogy ugyanazon PC + OS és ugyanazon USB-port használatánál más USB-s tárolóeszköz (pl. másik külső HDD/SSD, pendrive) működik-e.
2,5"-os külső HDD lévén eleve USB 3.X porthoz javasolt csatlakoztatni a stabil tápellátás végett és lehetőleg a gyári / másik rövid USB-kábellel, mivel a túl hosszú kábel miatt is lehet tápellátási és adatkapcsolati probléma.
Ha egyik PC-n gond nélkül működik a WD külső HDD, ellenben a másikon nem, illetve direktbe csatlakoztatva nem, akkor evidens, hogy az nem HDD probléma, hanem PC / OS (Windows) probléma és azon téma topikjában kellene tovább fejtegetni. Ahol pl. a Windows 10-nél nem derült ki, hogy újra lett-e indítva és utána újrapróbálva, maga a rendszer milyen verzió / buildszám és naprakészre van-e frissítve + utána újra lett-e indítva, megfelelő illesztőprogramok lettek-e telepítve, a tálcán a Windows biztonság ikonnál miért van hibára utaló felkiáltójel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#54097) lanszelot válasza King Unique (#54096) üzenetére


lanszelot
addikt

1- eszközkezelőben semmi. Minden ok . Mint írtam bios ban sem látja. Mintha be se dugnám.
2- 2 pc ugyanaz a W10 pro teljesen friss, csak alaplap gyártó más, ahol működik intel, ahol nem amd, de Mac OS alatt is működik.
3-asus on csak usb 3 és 3.1 van nincs rajta usb2 tehat ha akarnám se tudnám usb2 be dugni. Mind a 2 pc-n usb 3.0 ba dugtam, asus- on az összeset próbáltam egyik se.
Az új kábel nagyon jó minőségű, drága is volt, és a legrövidebb vettem ami van.
4 semmi koze a W10 hez, mert akkor bios ban látná magát a hdd-t
Nemcsak hogy restart, de hónapok teltek el a 2 felvétel között, frissítések jöttek W10-re mind a kettő frissitve, ami létezik legújabb van rajta. Elvileg ma jön ki új frissítés, amikor felvettem még nem volt elérhető nekem.
Windows biztonsági ikon mert nem pin kód a bejelentkezésem, hanem jelszó, és ezért nyíg.

Leírtak alapján lehetséges, hogy az asus vmiért nem ad neki elég tápot...mivel az eszköz amibe dugom saját tápos az már ad neki....hmmmmm, ez lehet.
De miért nem ad neki? Hisz közvetlen a lapba dugom.
Laptop is ad neki eleget.
Lehetséges hogy az alaplap rosszul ismeri fel /pl pendrive/ és kevés kraftot ad neki? :F

(#54098) King Unique válasza lanszelot (#54097) üzenetére


King Unique
titán

1. Ha az eszközkezelőben egyáltalán nem jelenik meg a külső HDD, akkor nem ismerte fel a Windows és ennek okán nem meglepő ha a lemezkezelőben sem. Ha a BIOS-ban sem, akkor az viszont pláne érdekes, az esetben vagy eszközhiba - ami elvileg kizárható ha másik PC-n működik - , vagy csatlakozási probléma van USB-n, vagy a PC-nél hardverhiba (alaplap, portok, régi BIOS-verzió).
2. A "W10 pro" nem válasz a feltett kérdésre, ahol a verziószám és a buildszám volt a kérdés.
3. Az USB 3.X portok használata oké, azok normál esetben megfelelő tápellátást biztosítanak egy 2,5"-os külső merevlemez számára. Olyan viszont lehet, hogy USB 3.X specifikus a probléma és USB 2.0 porton meg működik az eszköz.
Aj ó minőségű kábel egy dolog, de mivel egy ilyen eszköz érzékeny USB-n a fizikai csatlakozásra, ezért szükség esetén érdemes több porton, több kábellel is kipróbálni, + a kábel csatlakozóját akár mozgatni picit az aljzatban ha nem megfelelő az érintkezés, stb.
4. Ha a BIOS/UEFI menüben sem jelenik meg a külső HDD, akkor igen, elvileg nem Windows specifikus a probléma. Ahol az utóbbi verziójára vonatkozóan linkelve lett mit kell megnézni, a létező legújabb jelenleg a 21H2 verzió 19044.1466 illetve az opcionális OOB CU-val 19044.1469 buildszámmal, ahol ha arról van szó, akkor azt kell írni.

Mint említve volt már, az USB 3.X portok normál esetben megfelelő tápellátást biztosítanak egy 2,5"-os külső merevlemez számára, tehát az elvileg nem lehet gond, meg ha a csatlakoztatásnál felpörög rendesen - amit lehet hallani + érezni a burkulotan a vibrálást - a külső merevlemez és nem kattog, csipog, stb.

Amit ki lehetne még próbálni és amire most sem érkezezett válasz, hogy más USB-s tárolóeszközök, azaz másik külső HDD/SSD, pendrive, stb. működnek-e direktben csatlakoztatva a problémás PC USB 3.X portjain. De azt is lehetőség úgy próbálva, hogy az egyéb és felesleges USB-s eszközök addig fizikailag le vannak választva, szükség esetén Windows előtte újra van indítva, stb. Ha nem, akkor ott valami nagyon el van kefélve... Ha csak a WD külső HDD nem működik, akkor az viszont még a jobbik eset, bár annak miértje akkor szintén érdekes ha közben másik PC-n meg kifogástalanul működik.
A problémás, AMD-alapú PC-n be lehetne bootolni pl. pendrive-ról egy Linux Live / WinPE rendszert és úgy megnézni mi a helyzet. Ha ott sem működik, meg nemcsak a WD, hanem egyéb USB-s meghajtók sem, akkor eleve gondok vannak azzal a PC-vel, ahol hogy most a BIOS-t kellene frissíteni vagy ott valamit beállítani ha esetleg le van tiltva vagy mást babrálni, azt majd a megfelelő alaplapos topikban megmondják, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#54099) lanszelot válasza King Unique (#54098) üzenetére


lanszelot
addikt

1 - nem a windows nem ismeri fel, fel se pörög, csak a led világít.
bios legújabb van fent, asus azt pakoltatta fel elsőnek, mikor levelezgettem velük.
2 - bocsánat, melóztam, nem voltam itthon, 19043.1466 build szám
a régi videó frissítésekkel előrébb volt, nem tudom akkor mi volt a build szám de mind a kettőn a legfrissebb, és ugyanaz volt az tuti.
3 - tudom hogy az usb3 elegendőt kellene biztosítani, de mi van ha valami miatt nem kap vmi miatt elegendőt? Akkor ez a tünet lenne pontosan.

--------------------
Linux nagyon jó ötlet, mihelyt lesz időm kipróbálom, és írok azonnal, hogy mi lett. Sajnos meló miatt nem tudom, hogy hétvége előtt meg tudom e nézni. De hétvégén tuti neki esek
Azért ide írtam nem alaplap, mert asus azt mondta, nem alaplap probléma.

(#54100) King Unique válasza lanszelot (#54099) üzenetére


King Unique
titán

1. Ha tényleg fel sem pörög - közel hajolva nem hallani és nem vibrál a burkolata - a külső HDD, akkor nem csoda ha nem működik megfelelően, meg emiatt akkor a Windows sem detektálja.
2. A 19043-as buildszám 21H1 verzió, a 21H2 (19044) a legújabb. De mivel a 21H1 is még támogatott decemberig, ezért az is oké.
3. Hát igen, ez is a kérdés, hogy ha fel sem pörög a külső HDD, akkor mi miatt, mert ugye az USB 3.X portnál normál esetben nem kellene ilyen gondnak lennie. :F Meg ha pl. letapadt volna mint másnál, akkor a másik PC-n sem működne, ott sem pörögne fel.

Igen, alapesetben jó ötlet lenne a Linux live rendszer alatti tesztelés és akkor a Windows esetleges hibáját is ki lehetne zárni, vagy éppen megerősíteni. Viszont ha tényleg fel sem pörög a külső HDD, meg pláne USB 3.X porthoz csatlakoztatva, akkor ott nyilván addig nincs miről beszélni amíg ilyen állapotban van és amiatt kb. felesleges is másik OS alatt tesztelni, meg ott akkor nagyon nem stimmel valami... :B

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.