Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54401) FunPro válasza tjsz (#54400) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából nem ütöm meg nagyon, csak épp hogy megpaskolom. Nem is kell ütni igazából, ha egy kicsit megnyomom a gépház tetejét, a zúgás abbamarad.

Egyébként szerintem kettős problémával állok szemben.

Az egyik a vga ventije, a másik meg az egyik gépház venti, ami a tetején van. De az is lehet, hogy csak valami berezonál. A másodikon segít az "ütögetés".

A hdd valószínűleg rendben van, mert a kerregő hang az egyértelműen a videokártya ventilátora. Csak eddig azért nem tűnt fel a dolog, mert ugye energiatakarékos a ventilátor, 60 foknál kapcsol be, és csak 65%-os fordulaton, illetve 75%+-on kerreg. Én meg fülesben játszom általában, ráadásul inkább 2d platformerekkel, amik nem terhelik le a vidkarit. De teljesen olyan hangja van, mint amikor elkezd tönkremenni a fej a hdd-ben.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#54402) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!
Érdekes problémám akadt egy vadiúj, Toshi P300 3tb-s hdd-vel.
A tulaj elmondása szerint megformázta egy Sharkoon USB3-as külső rackel amiben jó is működik, át is másolta a régi d: meghajtója tartalmát a lemezre, viszont ha beszereli a gépbe akkor a bios látja, a lemezkezelő látja viszont maga a op.rendszer baromira nem látja.
Próbáltam a W10 telepítővel mindet legyalulni, de hibakóddal leáll a művelet, nem engedi a particiókat törölni a lemezkezelőben meg mint látható a képen kb semmi hozzáférésem nincs a lemezhez.
Mi a franc az a GPT védőpartició és mit kéne csinálnom, hogy eltűnjön és a W10 egybefüggő 3tb-s particiónak lássa?

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#54403) Milka 78 válasza Milka 78 (#54402) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sry, megoldottam...parancssorból töröltem...kihagy az agyam amióta gyerek van a háznál és kb 2 önálló másodpercem nincs gondolkodni :B

(#54404) King Unique válasza Milka 78 (#54402) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen akkor szokott lenni, ha pl. eltérő a dokkolónál USB-n és a PC-nél SATA-n a logikai-fizikai szektorméret (4kn/4Ke vs.512e), akkor jelenik meg az eredetiből másik környezetbe történő áthelyezés után GPT-védőpartícióként a 2+ TB-os HDD, illetve az azon lévő partíció.

Ha vissza van helyezve a HDD az eredeti helyére (USB-s dokkoló) és az ottani szektorméret szerint van kezelve, akkor viszont újra megjelenik normálisan a rajta lévő partíció és hozzáférhetőek lesznek az adatok.
Ha nincsenek fontos adatok a HDD-n és csak a törlés + újrainicializálás + újraparticionálás és újraformázás a cél SATA-n, akkor az parancssorban oldható meg, mivel a grafikus lemezkezelő védett partíciókat nem enged törölni ami nem újdonság, lásd az alábbi útmutatót.

How to use DiskPart to clean and format drive not working on Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#54405) King Unique válasza Milka 78 (#54402) üzenetére


King Unique
titán

"a lemezkezelő látja viszont maga a op.rendszer baromira nem látja."

Egyébként akkor "nem látja" a meghajtót az operációs rendszer, jelen esetben a Windows 10, ha sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben / tárolóhelyeknél nem jelenik meg a HDD, nem szimplán csak a fájlkezelőben kell nézni ahol amúgy is csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg. Ellenkező esetben viszont nyilván fals az ilyen állítás, meg ha már ugye a lemezkezelőben megjelenik a HDD, akkor értelemszerűen detektálta a Windows 10 is, máskülönben nem jelent volna meg ott.

[ Szerkesztve ]

(#54406) jolti05


jolti05
őstag

sry, átrakom a kérdésem másik topikba

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#54407) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Seagate st2000dm001-9yn164 vinyóm olyan mintha folyamatosan leállna, pár másodpercenként "csippan" egyet, majd vissza... és észre is veszem, mintha tényleg elmenne aludni, mert elérni is tök lassan tudom a rajta lévő fájlokat... van amikor szinte másodpercenként csinálja, van mikor pár percig nem...

HDS szerint hibátlan.

Winfosban a HDD alvás ki van kapcsolva.

Valakinek tipp esetleg?

(#54408) liksoft válasza CoolBoy323 (#54407) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Csak érzés, de szerintem ami fontos, mentsd le róla. Fontossági sorrendben. Ami a legfontosabb, azt legelőször.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54409) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Van egy WD Red 3TB (wd30efrx), ami pár éve "megpusztult". NAS-ban volt és gyorsan kellett a csere ezért nem foglalkoztam vele, de most megtaláltam (gyakorlatilag 1-2 évet ment csak).

Most megnéztem és első nekifutásra kicsit több mint 110 hibás szektort talált magán. Most fut egy low level format.

Mennyire érdemes ezzel küzdeni? Előtte simán rámásoltam 1-2TB adatott, bár amikor hibás szektort talált, akkor kifagyott.. de újraindítva ment tovább.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#54410) ricsip válasza amargo (#54409) üzenetére


ricsip
addikt

Most fut egy low level format.

Olyan már nem nagyon van földi halandók által futtatható módon.

-

(#54411) amargo válasza ricsip (#54410) üzenetére


amargo
addikt

Akkor nem tudom micsoda ez, de ezt írják rá (bár lehet csak a neve ez): [link]

Eddig itt tart:

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#54412) amargo válasza amargo (#54411) üzenetére


amargo
addikt

hdsentinel se mond róla túl jókat, akkor ennek kampó:
HDD Device  5: /dev/sde
HDD Model ID : WDC WD30EFRX-68EUZN0
HDD Revision : 82.00A82
HDD Size     : 2861588 MB
Interface    : SAT Standard USB/ATA
Temperature  : 31 °C
Highest Temp.: 63 °C
Health       : 17 %
Performance  : 100 %
Power on time: 1432 days, 11 hours
Est. lifetime: 17 days
  There are 338 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
  Based on the number of remapping operations, the bad sectors may form continuous areas.
  There are 26 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
  More information: https://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_weak_sectors.php
  It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.
    It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#54413) CoolBoy323 válasza liksoft (#54408) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

WD Purple jó lesz helyette? Lehet hiányozna a 7200rpm... :U

(#54414) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#54413) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Vagy Seagate ST6000NM0115? Vagy ST2000VX008?

Van olyan app, amivel lehet, szabad, érdemes klónozni 1:1-be, mert vannak rajta programok is, amiket nem szívesen telepítenék újra, ha nem muszáj :B

(#54415) amargo válasza CoolBoy323 (#54414) üzenetére


amargo
addikt

CloneZilla
mindent megcsinál, amit szeretnél :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#54416) King Unique válasza CoolBoy323 (#54413) üzenetére


King Unique
titán

Milyen belső merevlemezt vegyek? topik
8 Best Hard Drive Cloning Software [2022 RANKINGS] (+ akár egy HDD Raw Copy Tool is megteszi)

(#54415) amargo:
Igen, akár a CloneZilla is opció, de ha Windows alól akar klónozni és nem pendrive-ról bootolva, akkor pl. a Macrium Reflect jobb választás és kényelmesebb is használni.

[ Szerkesztve ]

(#54417) King Unique válasza amargo (#54411) üzenetére


King Unique
titán

A mai HDD-knél olyan hogy Low Level Format nyilván nincs és értelmetlen is, ami korábban már el lett magyarázva itt és más topikokban szintén, ezért is rejtély miért emlegetik, ajánlgatják manapság is... + 0-kkal teleírni Vista óta a Windowsok lassú formázása is tud, ahhoz megint nem kell külső program.

Ha gond van a WD HDD-vel, akkor a tesztelési és egyéb lehetőségeket illetően lásd az alábbiakat.

WD Data Lifeguard Diagnostic for Windows vagy Western Digital Dashboard
How to Do Western Digital Hard Drive Test? Here Are the Tools
HDS - Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
Garanciális csere (akár RMA) / további használat / kuka és új HDD vásárlása.

[ Szerkesztve ]

(#54418) pear-g


pear-g
tag

Sziasztok! Másik témában nem jártam sikerrel felteszem ide is:

Remélem tud valaki választ adni a problémámra. Netet már feltúrtam angolul is, nem találtam ehhez hasonló furcsaságot. Adott egy Toshiba DT01ACA300 merevlemez. Pár éve megvan, adatot tárolok rajta másodlagos meghajtóként, minőségi konfig, semmi gagyi alkatrész.
A hibajelenség, hogy egy ideje folyamatosan kerreg, dolgozik, de semmi nem utal adatmozgásra. LEHÚZOTT SATA csatlakozó mellett is csinálja!!! Időnként megáll elcsöndesedik, majd újrakezdi. HDDSentinel szerint 100%-os, se bad sector, se más hiba, SMART szerint is minden rendben. Kezd az agyamra menni. :(((
Táp egy régi de stabil Enermax belsős Sapphire 625W, feszültségek AIDA szerint stabilak még terhelve is.

(#54419) FunPro válasza pear-g (#54418) üzenetére


FunPro
senior tag

Hello!

Biztos, hogy a HDD a ludas?
Mert én is ugyanezt kérdeztem itt két hete (nekem egyébként egy DT01ACA100 van), és a végén rájöttem, hogy nem is a hdd zúg.

Igazából 2 dolog volt nálam.

1) A gépben egy giga gtx1060 windforce oc, amin a venti nem pörög folyamatosan (60 foknál kezd el működni). Mint kiderül, ő ad ki egy hdd-re nagyon-nagyon hasonlító hangot, 70%-os fordulatszám fölött.

2) A gépházam zalman, aminek az elején van egy porszűrő. Most vettem észre, hogy a jobb szélén elvált egy nagyon kicsit a háztól, ami berezonált az első ventivel. Kiékeltem egy gyorskötözővel, azóta nem hallottam zúgást. :D

+1) Nekem 2 hdd van, ezek egymás alá voltak közvetlenül beszerelve. Én sem tudom miért csináltam így alapból, de most hagytam egy hézagot a kettő között. Lehet aztán ez a kettő rezonált össze, és ez oldotta meg végül a gondot, de szerintem az első két pont volt nálam a nyerő.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#54420) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Vettem most egy HDD-t, (WD HUH721212ALE600,) es probalnek rajta futtatni egy smartctl tesztet, long beallitasokkal. Sajnos mindig ezt az eredmenyt kapom:
=== START OF OFFLINE IMMEDIATE AND SELF-TEST SECTION ===
Sending command: "Execute SMART Extended self-test routine immediately in off-line mode".
Command "Execute SMART Extended self-test routine immediately in off-line mode" failed: Connection timed out

Az latszik, hogy fut a teszt a hatterben, de eredmenyt nem kapok.
Tudnatok segiteni, hogy mit rontok el?
Vagy valami mas linuxos tesztprogramot tudtok ajanlani?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54421) King Unique válasza tvamos (#54420) üzenetére


King Unique
titán

How to Test SSD/HDD Health in Linux
Linux programok topic - (Milyen program, ami..? Linux verzio)
HBCD PE (pendrive-ról bootolva)
SATA-n történő csatlakoztatás USB helyett

(#54422) tvamos válasza King Unique (#54421) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja, azt el is felejtettem, hogy a gnome disks-el is megprobaltam, de ott ki van szurkulve a "SMART Data & Self-Tests..." menupont.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54423) bőrfejűbandi


bőrfejűbandi
újonc

Sziasztok.Nekem van egy WesternDigital Blue 500gb-s vinyóm lenovó laptopba.(wd500lpcx).Így egyik napról a másikra kikapcsoltam ugye használat után,és másnap mikor bekapcsoltam a laptop nem indult el csak a led villog kb 3 mp-enként és fekete képernyő fogad,közben nagyon halkan 5 másodpercenként kattogott.Szétszedtem csutkára a laptopot megnéztem minden-t hibátlan minden a procit újrapasztáztam ami volt forrasztási hiba kijavítottam.Majd összeraktam a laptopot és ugyan ezt csinálja csak már nem is kattog a vinyó.

Tudni kell 2x leejtettem a laptopot ,de semmi baja nem volt,kb fél éve ejtettem le.Lehetséges ,hogy végleg megadta magát a winchester vagy valami más lehet a hiba?

Kérem aki tudhatja mi a baja válaszoljon!Előre is köszönöm!!!!

(#54424) FunPro válasza bőrfejűbandi (#54423) üzenetére


FunPro
senior tag

Mennyire fekete az a képernyő?

Mert ha semmi nem jelenik meg, az nem hdd lesz.

Az hogy mi lehet, sajnos meg nem mondom. Alaplap, áram, kijelző, gpu, ram, proci...

Úgy ebben a sorrendben. :B

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#54425) mcm2022


mcm2022
újonc

Sziasztok!

Van egy kb. 2 éves Maxtor 1 TB-os külső USB-s HDD-m, amit filmlejátszásra használok a TV-men. Egy ideje időnként magától megszakad filmlejátszás közben, vagyis kiírja a TV, hogy "külső HDD leválasztva", majd utána azonnal újra kapcsolódik. Volt már, hogy a 9. percnél ezt csinálta, 5 percre rá meg megint. De tegnap elvittük szervizbe, és ott azt mondták, hogy folyamatosan tesztelték, de egyszer sem szakadt meg. Viszont tegnap este kipróbáltam egy másik USB kábellel, és 1 óra lejátszás után megint megszakadt. Biztos, hogy nem a TV-vel van a gond, ugyanis számítógépen is megszakadt már egyszer a másolás, amikor mentettem le róla a fontosabb filmeket.

Szerintetek mi baja lehet? Lehet, hogy azért csinálja ezt, mert sokáig kényszeresen nagyon nyomkodtam a kábel HDD-be menő csatlakozóját, amikor a TV-hez csatlakoztattam, mert mindig azt hittem, hogy ki akar esni? Lehet, hogy ettől megsérült a HDD csatlakozója? Mert mást már elképzelni sem tudok. Ilyen esetben mit lehetne tenni? Ki lehet azt valahogy cserélni? Vagy ha problémamentes filmnézést szeretnék, akkor kénytelen leszek már venni egy másik külső HDD-t? Igazából 20 ezerért már neten lehet ennél jobbat is rendelni, így nem akarok a javításra súlyos ezreket költeni. Csak az az érdekes, hogy tegnap a szervizben órákig tesztelték, és akkor egyszer sem csinálta ezt.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#54426) ricsip válasza mcm2022 (#54425) üzenetére


ricsip
addikt

Mennyit fizettél annak a szakmaszégyene kontár vállalkozásnak, aki ezt a semmitérő "szakvéleményt" adta?

-

(#54427) mcm2022 válasza ricsip (#54426) üzenetére


mcm2022
újonc

Melyik szakvéleményre gondolsz? A nyomkodással kapcsolatos csatlakozós elmélet az enyém, persze nyilván lehet, hogy tévedek, mert nem értek hozzá. Mindenesetre "csak" az új kábelt fizettem ki, de az 3 ezer Ft volt, szóval lehet, hogy ebben már benne volt a "bevizsgálás" is. Épp ezért nem tudom, hogy érdemes e még egyáltalán visszavinnem, mert lehet, hogy lassan már elköltök rá annyit, mint amennyibe egy új kerülne. :-(

(#54428) King Unique válasza tvamos (#54422) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan többek között azt is, hogy SATA-n vagy USB-n van-e csatlakoztatva a HDD, az utóbbinál lehet jellemző a Disk alkalmazás esetében vezérlőtől és programverziótól függően a ki van szürkülve a SMART opció, nem véletlenül volt az előző válaszban a SATA-n történő csatlakoztatás USB helyett javaslat.

(#54429) King Unique válasza bőrfejűbandi (#54423) üzenetére


King Unique
titán

"Tudni kell 2x leejtettem a laptopot"
"Lehetséges ,hogy végleg megadta magát a winchester"

Igen, lehetséges hogy a leejtés okozta mechanikai sokk szerepet játszott a kattogásban és abnormális működésben, meg hogy később tönkrement, a rendeltetésszerű használatba nyilván nem fér bele az ilyen.

(#54430) ricsip válasza mcm2022 (#54427) üzenetére


ricsip
addikt

De tegnap elvittük szervizbe, és ott azt mondták, hogy folyamatosan tesztelték, de egyszer sem szakadt meg.

-

(#54431) King Unique válasza mcm2022 (#54425) üzenetére


King Unique
titán

A "2 éves Maxtor 1 TB-os külső USB-s HDD-m" nem pontos megnevezés, csak sejteni lehet, hogy a 2,5"-os Maxtor M3 Portable sorozatról van szó. Ami nem éppen mai darab, eredetileg 2015-ben jelent meg ez a sorozat, vagyis jó 7 éve és már nem is forgalmazzák.

Ha tévén és PC-n használva az eszközt egyaránt tapasztalható a jelenség, akkor az adatkapcsolat megszakadása lehet az USB-s csatlakozás, annál az USB-kábel és / vagy az eszközön lévő USB-s csatlakozóaljzat hibája miatt, valamint 2,5"-os külső HDD-knél az elégtelen USB-s tápellátás miatt is, nem véletlenül van a normálisabb tévéken azokhoz "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port. Ha nem a kábel a probléma forrása mert másikkal is ki lett próbálva és az sem oldotta meg, akkor marad a másik kettő, azaz az elégtelen USB-s tápellátás és az eszköz (külső merevlemez) csatlakozási / egyéb problémája.

"Vagy ha problémamentes filmnézést szeretnék, akkor kénytelen leszek már venni egy másik külső HDD-t? "

Egyrészt ahhoz először értelemszerűen tisztázni kellene az előbbieket. Ahol ha a tévén nincsen "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port, vagy 2 db USB-port Y-kábel használatához, akkor egy másik 2,5"-os külső merevlemeznél is lehetnek ilyen-olyan anomáliák az elégtelen USB-s tápellátás miatt.
Másrészt ha csak maga a külső ház, annak USB-s csatlakozója ment tönkre vagy lett kontakthibás ellenben a benne lévő HDD állapota (HDS) oké, akkor nem feltétlen kell 1:1-ben új külső HDD-t venni, adott a lehetőség kiszerelni a meglévőből a HDD-t és beletenni egy másik külső házba. Ahol a Maxtor M3 Portable sorozat 1-2 TB-os modelljei már nem integrált USB-s kivitelűek mint korábban a Samsungok, az utóbbiaknál nyilván nem volt opció ez a megoldás. + Értelemszerűen akkor érdemes ezt megpróbálni, ha már a 3 éves gyártói garancia is lejárt, mert ellenkező esetben ugye nem javasolt a házilagos szétszerelés a garanciavesztés kockázata miatt. + Javítani az ilyen eszközöket nem nagyon szokták, normál esetben vagy a meglévő garanciális cseréje, vagy egy új külső merevlemez vásárlása lehet opció, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#54432) mcm2022 válasza King Unique (#54431) üzenetére


mcm2022
újonc

Ami nem éppen mai darab, eredetileg 2015-ben jelent meg ez a sorozat, vagyis jó 7 éve és már nem is forgalmazzák.
Kép alapján szerintem ez az, és ez nagyon érdekes, mert 2 évesél nem lehet (sokkal) több ez a HDD, szóval akkor ezek szerint egy ilyen régi darabot "sóztak rám".

"az adatkapcsolat megszakadása lehet az USB-s csatlakozás, annál az USB-kábel és / vagy az eszközön lévő USB-s csatlakozóaljzat hibája miatt, valamint 2,5"-os külső HDD-knél az elégtelen USB-s tápellátás miatt is"
Szerintem az USB-s csatlakozóaljzat lehet a hibás, ugyanis egyrészt mint írtam, TV-hez való csatlakoztatás előtt mindig nyomkodtam erősen (OCD-s vagyok és az volt a 'kényszerem', hogy nincs jól beledugva), és ettől elromolhatott. Másrészt meg eddig (2 évig) SEMMI baj nem volt vele, mármint SEMMI ilyesmi baj (pedig a TV is meg minden tök ugyanaz). Szóval szerintem most "elégelte" meg az USB aljzat, hogy nyomogatom. De ez persze csak az én véleményem.

egy másik 2,5"-os külső merevlemeznél is lehetnek ilyen-olyan anomáliák az elégtelen USB-s tápellátás miatt.
Hát mivel eddig ezen sem voltak, és az előző külső HDD-mnél (ami ADATA volt és 6 évig is bírta) sem volt ilyen problémám, szerintem (legalábbis remélem), hogy nem lesznek már ilyenek, ha újat veszek. És nyilván annál már nem fogom nyomkodni befelé a csatlakozót, mert drága mulatság ez nekem.

Értelemszerűen akkor érdemes ezt megpróbálni, ha már a 3 éves gyártói garancia is lejárt
1 év garanciát kaptam csak erre, az előző (ADATA HDD-re) 2 (vagy 3?) évet.

Igazából a végét nem nagyon értem, amit írtál, ezt a "külső ház" cserét (nem értek hozzá), de szerelési költséget + új alkatrészt figyelembe véve szerintem már nem jönnék ki (sokkal) olcsóbban, mint ha vennék egy újat.

Mindenesetre köszönöm a hozzászólást, valószínűleg akkor jól gondoltam, és nem kellett volna erővel 'nyomkodnom' befelé a csatlakozót (bár emlékeim szerint a régivel is ezt csináltam már, és az 6 évig bírta, és akkor sem emiatt romlott el, hanem rossz szektorok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#54433) pjen válasza mcm2022 (#54432) üzenetére


pjen
félisten

Sokkal olcsóbb lenne, egy uj ház mondjuk 3K+4 csavar ki és be.

(#54434) mcm2022 válasza pjen (#54433) üzenetére


mcm2022
újonc

És a szerelési költség? Én azért egy ilyet nem mernék egyedül (technikai analfabéta vagyok, még egy szöget sem tudok beleverni a falba, de tényleg)... Arról nem is beszélve, hogy ha igaz ez, hogy ez egy 2015-ös modell, és én nem kaptam róla se számlát, se jótállást, könnyen lehet, hogy átcseszett vele a kereskedő / szervizes, akkor már inkább az új (20-ért már egy ennél sokkal jobbat veszek).

Még annyi kérdésem lenne (mindenkihez) - bár ez már eléggé OFF -, hogy a TV ugye attól nem rongálódik / nem lesz baja, ha így nézem még ezen a hétvégén a filmeket, hogy időnként (valószínűleg ezúttal is majd) többször megszakad? A HDD már nem érdekel, de a TV-t féltem (bár már az sem egy mai darab, de nekem tökéletesen megfelel még mindig).

[ Szerkesztve ]

(#54435) pjen válasza mcm2022 (#54434) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ahol veszel házat, 1K ért 5 perc alatt átrakja az eladó, ha lassan csinálja.

(#54436) King Unique válasza mcm2022 (#54432) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az egy készletről megmaradt utolsó darab lehetett, mert már évek óta nem forgalmazzák az M3 Portable sorozat modelljeit sem Maxtor, sem Samsung néven.

Ha erősen feszegetne lett az USB-kábel csatlakozója az aljzatban, akkor nem meglepő amiatt a kontakthiba, érintkezési probléma...

Az csak egy dolog, hogy korábban XY külső HDD X évig volt használva azon a tévén. Az viszont tény, hogy 2,5"-os külső merevlemezeknél fontos a stabil tápellátás USB-n, azaz a tévén lehetőleg a már említett "HDD 5V 1A" jelölésű USB-porthoz legyen csatlakoztatva, máskülönben előbb-utóbb gondok lehetnek az elégtelen tápellátás miatt.

Mind a Maxtor, mind az ADATA külső merevlemez esetében eleve 3 év a gyártói garancia, ami pl. az előbbi adatlapján is világosan látszik. Az, hogy egyes hazai webáruházak nem erőltetik meg magukat és csak a törvényben előírt 12 hónapot vállalják, vagy ki tudja honnan szerzik be a terméket és azért kevesebb a garanciaidő, az más dolog. Viszont attól még normál esetben a gyártói garancia érvényes marad, ami a gyártó weboldalán ellenőrizhető, valamint szükség esetén opció az RMA (példa), azaz közvetlenül a gyártóval (Seagate) intézni a garanciális cserét, oda kiküldeni a hibás terméket.

Ha maga a külső ház ment tönkre, akkor egy másik USB-s külső ház 2,5"-os HDD / SSD meghajtókhoz manapság azért egyáltalán nem olyan drága (példák) és az összeszerelése sem űrtechnika, meg pláne ha tool-free típus (példa), a vásárlás helyén akár ingyen / pár ezresért össze is pattintják ha kéri a vásárló, stb. De ha nem, hát nem, lehet nyilván új külső merevlemezt is venni.

[ Szerkesztve ]

(#54437) mcm2022 válasza King Unique (#54436) üzenetére


mcm2022
újonc

Akkor az egy készletről megmaradt utolsó darab lehetett, mert már évek óta nem forgalmazzák az M3 Portable sorozat modelljeit sem Maxtor, sem Samsung néven.
Nem neten rendeltem, hanem személyesen egy boltban-szervizben vettem, maga az eladó-vezető tette félre nekem a HDD-t, hogy ez nagyon jó lesz (már eleve ez is eléggé gyanús szerintem).

Az csak egy dolog, hogy korábban XY külső HDD X évig volt használva azon a tévén. Az viszont tény, hogy 2,5"-os külső merevlemezeknél fontos a stabil tápellátás USB-n, azaz a tévén lehetőleg a már említett "HDD 5V 1A" jelölésű USB-porthoz legyen csatlakoztatva, máskülönben előbb-utóbb gondok lehetnek az elégtelen tápellátás miatt.
Ez egy régi, 2014-ben vett 3D-s LG LED TV, aminek (tudomásom szerint) csak egyetlen egy USB-portja van, és oda csak az van írva, hogy "USB IN", semmi más. Ráadásul mint írtam korábban, számítógépen is csinálta már ezt egyszer másolás közben, hogy magától leválasztódott, pedig a számítógépem vadiúj, azt mostanában vettem.

Mind a Maxtor, mind az ADATA külső merevlemez esetében eleve 3 év a gyártói garancia, ami pl. az előbbi adatlapján is világosan látszik. Az, hogy egyes hazai webáruházak nem erőltetik meg magukat és csak a törvényben előírt 12 hónapot vállalják, vagy ki tudja honnan szerzik be a terméket és azért kevesebb a garanciaidő, az más dolog.
Mint írtam nem neten vettem, hanem boltban, és 1 év garit adtak rá (direkt mondta is most, hogy bevittem neki, hogy már nem garanciális). Ráadásul kb. 7-10 ezerrel drágább volt így ugyanez a modell, mintha neten vettem volna, amit azzal indokolt, hogy a garanciális javítás így egyszerűbb, mint a netes vásárlásnál.

Ha maga a külső ház ment tönkre, akkor egy másik USB-s külső ház 2,5"-os HDD / SSD meghajtókhoz manapság azért egyáltalán nem olyan drága (példák) és az összeszerelése sem űrtechnika, meg pláne ha tool-free típus (példa), a vásárlás helyén akár ingyen / pár ezresért össze is pattintják ha kéri a vásárló, stb. De ha nem, hát nem, lehet nyilván új külső merevlemezt is venni.
Hát most már elbizonytalanodtam. Főleg úgy, hogy ma megnéztem 2 filmet is vele, és egyiknél sem szakadt meg a lejátszás egyszer sem. Szóval tényleg nagyon érdekes. Tegnap egyszer megszakadt 1 filmnél, azelőtt viszont 2x is rövid időn belül, de akkor ki is kapcsoltam utána, mert gondoltam nem tesz jót az sem a HDD-nek, ha szabályos USB-ről való leválasztás helyett csak úgy lekapcsolódik 'szabálytalanul', majd azonnal vissza.

[ Szerkesztve ]

(#54438) King Unique válasza mcm2022 (#54437) üzenetére


King Unique
titán

Webáruház, PC bolt / szerviz olyan szempontból egyre megy, hogy ha árulnak ott egy ilyen terméket, akkor azt normál esetben lehetőleg újan és bontatlanul + hiánytalan tartozékokkal kellene, adjanak a vásárlásról számlát és szükség esetén garanciapapírt, stb. Ellenkező esetben viszont nem nagyon van miről beszélni és jobb inkább kihagyni az olyan "tuti ajánlatokat", vagy csak saját felelősségre vásárolni olyan terméket.

Az "USB IN" lehet akár 1-1,2 A-es port is, ami a jobbik eset és úgy már oké lehet egy 2,5"-os külső merevlemez tápellátása. Ellenben ha csak 500 mA-es és csak 1 db port van a tévén, akkor az viszont nem éppen a legideálisabb és bizonytalan tápellátást eredményezhet, ami miatt pedig lehet ilyen-olyan anomália az eszköz (külső merevlemez) működésénél.

Olyanról már halottunk, hogy a vásárlásnál + X ezerért lehet venni azonnali cseregaranciát és / vagy + X év kiterjesztett garanciát, akkor van értelme a + X ezer forintos felárnak. Ellenkező esetben viszont nyilván nem sok, meg ha még drágább is mintha a megszokott webáruházakból vásárolná az ember, akkor pláne no comment kategória. :B
+ Az előző válaszban ugye már le lett írva, hogy az egy dolog mit állít, mit ír a kedves webáruház, bolt a termék garanciaidejével kapcsolatban, az viszont egy másik hogy ténylegesen mennyi a gyártói garancia, lásd a gyártó weboldalát, ahol esetedben is adott a lehetőség a sorozatszám megadása után ellenőrizni a (hátralévő) garanciaidőt, stb. ;)

Legyen biztosítva stabil adatkapcsolat (megfelelő port és kábel, szükség esetén azok cseréje, 2.5"-os külső merevlemezekhez hosszú helyett rövid kábel használata) és stabil tápellátás USB-n (USB 3.X / 1-1.X A-es port használta tévén és PC-n egyaránt), ennyi. Ha ezek adottak, ellenben megszakad működés közben az adatkapcsolat, akkor az vagy a gazda (tévé / PC / azokon futó OS), vagy az eszköz (külső HDD) hibája. Amit nem ártana alaposan letesztelni és utána fixen megnevezni, hogy akkor most pontosan mi a probléma forrása, mert nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#54439) bőrfejűbandi válasza FunPro (#54424) üzenetére


bőrfejűbandi
újonc

Hát sajnos semennyire ,olyan mintha alvó állapotban lenne a laptop.Ja és egy érdekesség ,bekapcsolt üzemmódban ha rádugom töltőre egyet pittyen.

(#54440) FunPro válasza bőrfejűbandi (#54439) üzenetére


FunPro
senior tag

Csipogni akkor szoktak a kütyük, ha nem tudnak képet adni.
Igazából én a hdd-t elvetném, mint fő hibaforrást.

A ram és az alaplap is tud olyat csinálni, hogy megy a gép, de nem ad képet. A vidkari/kijelző nyilván tud ilyen hibát produkálni. A táp is lehetne, de laptopban nem gondolnám.

Két dolgot próbálnék meg:
1) Rádugnám a laptopot egy monitorra, hátha ad képet.

2) Kiszedném a ramot/ramokat. Ha egy van, átdugnám egy másik foglalatba. Ha több, akkor egyenként kezdeném el próbálgatni őket, minden ramot minden foglalatba. Remélhetőleg hamarabb életre kel, minthogy 8x ki-be kelljen dugdosni mindent.

Több és jobb ötletem nincs sajnos.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#54441) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Nem pont a témába vágó de hátha tudok segíteni!

Van olyan program ami nem engedi a hddket lekapcsolni?
Már be állítottam a win10, hogy ne kapcsolja le a hddket de a hd sentinel alapján mégis.
A hd sentinelben is van valami ilyen mok ha minden igaz?

Vagy ha nem akkor tudtok valami ilyen programban segíteni ?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#54443) bőrfejűbandi válasza FunPro (#54440) üzenetére


bőrfejűbandi
újonc

Jólvan már mind .egvolt a próba máma ,és a tippem a proci lesz ,mert rá van forrasztva az alaplapra APU proci és lehet túl melegededt nemtudom ,megpróbálom újraforrasztani a régi praktokus forrasztásokkal hátha ,de szerintem elraktározom ,mert nem annyira van kedvem vele szórakozni már .Köszi szépen a segítséget pacsi neked✋🤘

(#54444) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!
Egyik nap azt írta a HDD Sentinel hogy 1160bad sector van az egyik winyómon és 5% a kondíciója. Néhány nap múlva meg 100%-ot ír ugyanarra. :F [kép] [kép]

Give them hell Ukraine!

(#54445) King Unique válasza TaaT (#54444) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha az aktuális 6.01-es verzió helyett a 4 évvel (!) ezelőtt kiadott 5.20-as verzió van használva (...), akkor annyira nem meglepő, meg pláne hogy a S.M.A.R.T. sem mutat különösebb hibát, a kritikus attribútumok értéke = 0. :))

Nem derült ki, arról nem lett mellékelve screenshot, hogy mi van a "Napló" fülön, ami azért lényeges, mert ha volt hiba, akkor ott visszanézhetők az események (példa).
+ Ha nem tökéletes vagy bizonytalan a HDD állapota, akkor adott a lehetőség a gyártó diagnosztikai szoftverével (SeaTools) és / vagy a HDS programmal tesztelni a mélyrehatóbb elemzéshez, lásd az alábbiakat.

SeaTools —► How to use SeaTools for Windows
HDS —► Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#54446) TaaT válasza King Unique (#54445) üzenetére


TaaT
veterán

Ez van a naplóban. :) [kép]

Give them hell Ukraine!

(#54447) pjen válasza King Unique (#54445) üzenetére


pjen
félisten

Nem értek különösebben hozzá, de egy 5-6 éves HDD hez egy négy éves sentinel megfelelő kéne, hogy legyen.

(#54448) King Unique válasza pjen (#54447) üzenetére


King Unique
titán

Olyan alapon elvileg igen, de ugyanakkor nem véletlenül adnak ki újabb verziókat a HDS és egyéb hasonló programokból különféle hibajavításokkal + fejlesztésekkel, pont ezért normál esetben nyilván mindig az éppen elérhető legújabb verzió használata javasolt, a programon belül az alapértelmezett beállítás is eleve hetente új verzió keresése és telepítése. Ha ingyenes promót használ a kedves user, azok szoktak jellemzően régebbi verzióra épülni és azoknál szokták önkényesen letiltani a frissítést - mivel verziófrissítés után már érvényét veszti az ingyenes, promós licenc - , de a muzeális 5.20-as verzió akkor sem indokolt, mivel pl. az itteni topikban is többször elérhető volt 5.61-es - már annál is sok fejlesztés és hibajavítás volt - / újabb verzió ingyenes promó keretében, ezért is érthetetlen miért használ a kedves user annál is jóval régebbi verziót.

(#54449) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nagy problémával találkoztam reggel. Bekapcsolnám a gépet és csak a bios indult. Amikor beállítottam hogy a rendszer ssd-m induljon, nagyzöld betűkkel ennyit írt ki:
"Erased by Active Killdisk" stb stb és hogy ez 2021 01 27-én történt ( a bios dátumom jó)
Próbáltam rögtön macriummal lementeni a rendszert, de üresnek tűnik az ssd.
na ez mi lehet?

Én nem telepítettem ezt a programot és nem isnagyon jártam anapokban olyan oldalon ahol valami bejöhetett volna

[ Szerkesztve ]

(#54450) TaaT válasza King Unique (#54448) üzenetére


TaaT
veterán

Feltettem a legújabb verziót az is azt mutatja, jelenleg 100%-os.

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.