Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63914) Piftuka válasza BB9000 (#63913) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszönöm! :R (A "peltier" úgy került szóba, hogy egy nagy borhűtőt is szeretnék majd venni, és olvastam, hogy abból kompresszoros és "peltier" elven működő változatok léteznek.)

Azt le tudod írni kérlek röviden, hogy az abszorbciós, és hőszivattyús
megoldások milyen fő jellemzőkkel, előnyökkel bírnak a kompreszoros megoldással szemben?

- Például kell-e tartanom a szoba páratartalmának emelkedésétől? (A kompresszoros párologtatja a lecsapódó vizet, a hátsó falról elolvadt jeget ugyebár.)

- Milyen élettartam várható a 3 féle típusnál vica-versa?

- Mennyire hangos (dB számokban) a hőszivattyús, és milyen szempontból jobb a hatásfok? Gyorsabban hűl le a belső tere a bekapcsolás után?

Vagy hamarabb lehűt bármilyen italt?

- És még egy dolog... :) A linken található márkák, ill. termékek jónak számítanak? Soha nem hallottam egyikről sem. Egy Liebherr, Candy, LG, Samsung, Gorenje csoportot el tudok helyezni a "ranglétrán", de ezeket sajnos nem.

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.