Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Nemir Ombe válasza Doky1988 (#10796) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha álló frontokat akarsz, azt is lehet, de akkor kicsit meg kell emelned a keretet. Normalisabb alló frontos 5.0 + sub min. 200e + kell egy avr is .... ;) De megjegyezném, hogy a belépő kategóriában nem előny a "nagyobb méret".

Ha "látványt" akarsz, akkor vedd amit először linkeltél, ha jobb hangot kb. ua-ért akkor pl. amit linkkeltem vagy válogathatsz még, de az drágább lesz.... minden attól függ mennyit szánsz rá ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#10802) Beni2360 válasza szpali (#10800) üzenetére


Beni2360
félisten

Úgy látom feléd kemény az élet hát mostanában rám jár a rúd.Ma van két hete, hogy súlyos fülgyulladást kaptam és hetente 4x járok kezelésre, kötözésre. A TV se nagyon hallom. Ahhoz, hogy beállítsam az állványokat 4 szekrényt kell átrámolnom és se időm se energiám nincs jelenleg hozzá. És még nem beszéltem a fali tartót és a többi apróságot nem is említettem. Talán jövő héten bele kezdek. Nekem is 1.8 m magasról kerül le de az én frontjaim 43 cm magasak.
De azért köszönöm a beszámolódat és örülök, hogy tetszik a látványa nekem még az asztal is ilyen kivitel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10803) Norbi 72 válasza oszkarfincs (#10799) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nagyon alacsony a keret,most használtan sem látok megfelelő cuccot.

(#10804) szpali válasza Beni2360 (#10802) üzenetére


szpali
addikt

Kitartás, előbb-utóbb majd csak rendbe jössz :K
¯\_(ツ)_/¯

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10805) Bakus


Bakus
tag

Hali, tudnátok nekem véleményezni ezt az erősítőt: Sony STR-DH540.
Egész jutányos áron juthatnék hozzá.

"A víz örök, de a gép változik"

(#10806) oszkarfincs válasza Norbi 72 (#10803) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

És nagyobb kerettel mit lenne érdemes választani hozzá? Mi lenne a minimum?

Én amúgy ezeket néztem ki a Yamahához, bár nyilván írtad volna, ha jók:
https://edigital.hu/hangfal-szett/onkyo-skf-4800sks-4800-50-hangfal-szett-fekete-p244978
http://www.extremeaudio.hu/yamaha-ns-50f-ns-p60-50-hangfalszett

Talán egy ilyen szett beleférne, ha megéri az árát: http://www.extremeaudio.hu/hi-fi/hazimozi_szettek/denon-avr-x520-jbl-arena-170-51-hazimozi-szett-7815

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10807) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, ez még belépő szint? ;]

Bele szerettem a képbe :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10808) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#10807) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már meg is untad a jelenlegieket? Végül is "mindig van mit fejleszteni", hajrá .... ;]

Hmm ....

(#10809) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#10808) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

neeem, csak láttam ezt a hirdetést, és hát bele szerelmesedtem :C
850 ezer magyar píííz :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10810) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#10809) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerelem első látásra .... és még nem is hallottad.... :D

Hmm ....

(#10811) Dorian válasza Lacielvtárs (#10807) üzenetére


Dorian
félisten

Ez le van öntve olajjal? :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10812) szpali válasza Dorian (#10811) üzenetére


szpali
addikt

Szerintem igen, akár csak ez :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10813) Beni2360 válasza Dorian (#10811) üzenetére


Beni2360
félisten

Politúrozva van mint anno a szekrények és állandóan kezelve.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10814) Norbi 72 válasza oszkarfincs (#10806) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát a Yamahát és a JBL-t hallgasd meg,de nagyon belépő cuccok.

De lehet,hogy tetszeni fog neked.

(#10815) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#10810) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony nem hallottam, nem merném meghallgatni csak akkor ha a zsebemben lenne a rávaló :D
Dorian olaj?
nem csak az olajtól szexy valami :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10816) zöldfülű


zöldfülű
csendes tag

Sziasztok! Erről mi a véleményetek? Csinál moziélményt a filmből? Vagy nem éri meg ilyen szettet venni mert csak lakásdísz? Semmi gyakorlatom nincs ilyen téren, eddig csak simán minden hangfal nélkül néztem a tévét, de már többször szemeztem egy házimozival, hogy nem lenne rossz...De egy korábbi hozzászólásban olvastam, hogy az ilyen előre gyártott szettek nem érnek semmit sem. Ha ez így van akkor inkább nem veszem meg. Hallgatok a tanácsotokra... én tényleg nem értek hozzá. Köszönöm előre is a válaszokat.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#10817) Lacielvtárs válasza zöldfülű (#10816) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

attól függ mire van igényed?
ha a tévé hangszórója helyett akarod, akkor nem biztos hogy rossz döntés...
szerintem minden másra - kivéve virág állványnak by Dorian ;] - alapvetően alkalmatlan.
nekem anno volt ilyenek csak dvd lejátszó volt, és működött, volt minimális térhang is, de házi mozi élményt soha nem éltem át vele

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10818) zöldfülű válasza Lacielvtárs (#10817) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Köszönöm a választ! Azt hiszem tv hangszóró helyett kicsit drága megoldás lenne :N Akkor inkább lemondok a vételről és maradok a sima tévézésnél :) eddig is meg voltam vele. Virágállványnak már van más :D

Köszönöm :R

Üdv

Beatrix

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#10819) Lacielvtárs válasza zöldfülű (#10818) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

persze azért nem csak az én véleményem alapján dönts el...
majd jönnek még nálam sokkal okosabb emberek is, és alkotnak majd véleményt

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10820) Dorian válasza zöldfülű (#10816) üzenetére


Dorian
félisten

Tévé hangjánál minden bizonnyal jobb, moziélménytől baromira messze van.
Amiket már esetleg érdemes megvenni azok az Onkyo erősítő + 5.1 szettek 120 körül, ebben lejátszó nincs, de az nem szokott ezen a szinten probléma lenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10821) zöldfülű válasza Dorian (#10820) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Köszönöm! :)

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#10822) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#10807) üzenetére


Beni2360
félisten

Merre található ez a szépség? Új vagy használt? Egyáltalán mi a márkája? És ha kártyán van a pénz attól még meg lehetne hallgatni? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10823) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#10822) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem tudom, avx.hu-n láttam, a kérdéseidre nem tudok választ adni, de biztos meg lehet hallgatni :)
annyit tudok, hogy három hónapos [link]
részemről nem ajánlat volt, és ELAC a márkája, ami nekem most a hangIsten :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10824) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#10823) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi álmodoztam egy sort én is. A kistestvér jól jönne. De mivel az én hallásom már nem a régi,teljesen felesleges ekkora összegeket kiadni hangfalakért, nem tudnám értékelni igazából. :(

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10825) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#10824) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem tudom te most milyen hangfalat hallgatsz, de hidd el kérlek, az ELAC hangját szerintem álmomból felébredve is fel tudnám ismerni :)
nagyon szerethető hangja van :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10826) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#10825) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért a 407-ben és az 57-ben a rajta lévő feliraton kívül nem sok "közös" van, érdemes lenne meghallgatnod .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#10827) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#10825) üzenetére


Beni2360
félisten

Wharfedale fr és sr. Eco center és ELAC sub. A sub már megvan.De mivel állandó kukta fazék van a felembe ami sistereg hát nem egy élmény. Egyedüli elfogadható hang élményem a fejhallgató ami direkt a fülembe közvetíti a hangot és ott mindent meghallok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10828) BBéci válasza Lacielvtárs (#10825) üzenetére


BBéci
titán

Az ELAC FS 407 valóban remek darab, egyik kedvencem. Viszont kiszolgálás is kell ám hozzá, mondjuk Primare SPA23, Arcam AVR750/850, Marantz elő/végfok, szóval ilyesmi, no meg a kábelezés és a lejátszóról sem szabad megfeledkezni. 4 millióval a zsebedben már érdemes elkezdeni a készülékek beszerzését. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10829) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#10826) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

látod ebben biztos is vagyok, éppen ezért nem merem meghallgatni, mert a végén a jelenlegi hangfalaimból gyorsan tűzifát csinálnék, ha meghallgatnám a 407-es hangját :DDD

BBéci: :R
akkor már csak 3,7 millió hiányzik hozzá ;]

én is gondoltam hogy a jelenlegi erősítőt, körbe mosolyogná az a hangfal párt

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10830) oszkarfincs válasza Norbi 72 (#10814) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Értem, a JBL szett hangzásban melyikhez illik jobban? Denon vagy Yamaha? Vagy mindegy?

Másik, hogy írod hogy nagyon belépő cucc. Ezt értem, de ettől még itt is van valami rangsor, nem? Mert ha a 250 ezres Denon+JBL szett ugyanolyan rossz, mint egy random 100-150 ezres szett, akkor nem dobok ki feleslegesen kétszer annyit.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10831) 0pityesz0 válasza BBéci (#10828) üzenetére


0pityesz0
tag

Ezt tanusítom!

Egyre gyorsabban lassulok...

(#10832) Norbi 72 válasza oszkarfincs (#10830) üzenetére


Norbi 72
veterán

Először próbálj meg meghallgatni egy belépő,utána meg egy alsó/középkategóriás szettet.

Utána beszéljünk.

(#10833) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#10832) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10834) #98221312


#98221312
törölt tag

Valamelyik nap rákötöttem a régi sub-ot az erősítő 2.-es sub kimenetébe, gondoltam megnézem milyen 2 mélynyomóval de a kettes kimenetbe lévő szinte semmilyen hangot nem adott, max-ra tekerve is nagyon halk volt. Mi lehet az oka. Denon520 az erősítő.

(#10835) Krisztian101


Krisztian101
tag

Kedves Mindenki!

Köszönöm az eddigi segítségeteket, mivel sok infót erről és a haladó hm topikból kaptam, mióta elkezdtem házimozizni ~1 éve.

Bár sok tanácsot nem fogadtam meg, mentem a saját fejem után, de sokat tanúltam tőletek!

Jelenleg összeállt egy rendszerem (Onkyo TX-SR 806 + Wharfedale Vardus szériás hangfalakkal), amivel nem mondom, hogy teljesen elégedett vagyok, de elvagyok :-)

Ami most számomra egy hihetetlen történés volt, az az elcsatolás!

Őszintén megmondom, hogy Én nem hittem ebben de hát a Vardus 400-asok nagyon anyátlanul néztek ki tüskék nélkül, viszont a parkettára nem rakhattam, így lett a gránit lap.

Miután felkerültek a helyükre, egy kis ideig nem érekelt, nem is hallgattam, aztán eszembe jutott, hogy hu azt mondták ettől jobb lessz a hang, na mondom, bár vigyorogtam, hogy hallgasssuk meg a placebóm...éééés ami történt az hihetetlen!

Tényleg szebb lett a hang, pontosabb és több a mély hang a közép is javult, szóval összességében minden jobb lett a kövekkel! :)) :DD :C

(#10836) Nemir Ombe válasza Krisztian101 (#10835) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"minden jobb lett a kövekkel"

Ez inkább a tüskék érdeme szokott lenni, de a lényeg a végeredmény....üdv a "hivők" között .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#10837) #09634560 válasza oszkarfincs (#10830) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én JBL mellé Onkyót tennék. Vagy Jobb H/K..

(#10838) Krisztian101 válasza Nemir Ombe (#10836) üzenetére


Krisztian101
tag

Igaz! A tüskékkel! :R :K :)

(#10839) #09634560 válasza zöldfülű (#10818) üzenetére


#09634560
törölt tag

lehet neked soundbar volna a megoldás, vagy jobb 2.1 szett.

(#10840) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv.!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy Sony KDL-50W808C tv-m és egy Yamaha HTR-2067 5.1 erősítő.
Áramszünet után a tv nem vezérli az erősítő hangját, amit eddig hibátlanul tett. Látszik, hogy az erősítőn mekkora a hangerő, ha megnyomom a tv távirányítóján a hangerő állítást, de nem állítja.
Ha a tv hangszórók szólnak, minden tökéletes.
Újraindítottam mindent, kihúztam, bedugtam mindent, amit lehetett, újraállítottam amit kellett, de nem akarja az igazságot.
Minek lehet baja? Esetleg a tv nem jókor lett áramtalanítva, pont akkor, amikor a winchestereket pörgetni szokta?
Remélem, érthető volt a problémám.
Előrei is köszönöm a segítséget, tippeket!

(#10841) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#10836) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tüskék?
szerinted érdemes lenne a Canton szubot is tüskékre rakni ahogy az ELAC frontokkal is tettem?
már sokat gondolkodtam rajta hogy a frontok hangján is segített, lehet a canton is picit jobb lenne :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10842) Dorian válasza Lacielvtárs (#10841) üzenetére


Dorian
félisten

Subot is érdemes, persze. Nagyonis

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10843) Lacielvtárs válasza Dorian (#10842) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ohh, köszönöm a választ :R , akkor ma el is ugrok tüskékért...

abba a lyukakba, bele menne szerinted/szerintetek egy ilyen tüske?

ui: vagy vegyem le azokat a lábakat?
bár nem szeretném szét "barmolni" éppen ezért kérdem hogy elegendő e ha a talpak lyuk méretéhez keresek tüskéket?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10844) Dorian válasza Lacielvtárs (#10843) üzenetére


Dorian
félisten

A talpak lyukaiban van menet?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10845) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#10843) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha menetes tüskét akarsz rá, le tudod tekerni a jelenlegi talpakat és annak a helyére tudod betekerni (ugy enlékszem M6 menet) a talpakon a lyukak csak azért vannk, hogy hozzáférj a csavarokhoz....

....vagy vegyél ragasztható tüskét, az mehet a talpakra. ;)

Hmm ....

(#10846) arcitec válasza Lacielvtárs (#10843) üzenetére


arcitec
addikt

Azért ott jóval nagyobb a rezgés(lehetősége) mint a frontokon. Gumi talán még jobb lenne, kár hogy azok a talpak nem gumiból vannak, mert akkor úgy jó lenne, ahogy van. Nem véletlenül van ez[link], nálam bevált működik.Az is igaz, hogy kövön van, oda meg kell is.

[ Szerkesztve ]

(#10847) Dorian válasza arcitec (#10846) üzenetére


Dorian
félisten

Én határozottan azt gondolom, hogy a guminál sokkal jobb a tüske, de subhoz masszív tüske kell, és ha van rá lehetőség akkor csavaros, nem öntapadós

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10848) arcitec válasza Dorian (#10847) üzenetére


arcitec
addikt

Indok ? :U U.I : Amit linkeltem az eléggé lágy gumi, mintha légpárnán lenne....Ettől függetlenül persze áll rajta mint a cövek ...

[ Szerkesztve ]

(#10849) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre, vélemény nyilvánításra lenne szükségem!

Szeretném bővíteni a 5.0-ás szettet egy aktív méllyel!
Egyéb okok miatt csak a JBL 250P és 260P jöhet szóba! Panel nappaliban lenne használva, ahol ugye kevésbé lehet kihajtani, de idővel (biztos, hogy nem mostanában cserélném le, ha nem lesz baj vele talán még örökös is lehet) remélem olyan helyen is használhatom, ahol több ampert fogyasztana... :)
A lényeg, hogy kb. 10000 Huf különbség lenne a kettő közt. Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni, összehasonlítani a kettőt. Ezért érdeklődnék, hogy érdemes volna-e inkább a 260-at venni, úgy hogy lehet még évekig ki sem tudnám igazán használni.
Akár a paraméterek, konkrét számok és eddigi tapasztalatok alapján is szívesen vennék bármilyen véleményt!

Köszöntem!

(#10850) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm mindannyiótok válaszát.
azok ott a talpakban jelenleg lyukak, adta hozzá valami műanyag "tabletta" szerű valamiket...
pont belemennek a lábak lyukaiba.
be az most tuti nem menetes.

de megpróbálom akkor levenni a jelenlegi lábakat, és ahhoz keresek tüskéket :K
kíváncsi vagyok megúszom e fúrás faragás nélkül :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.