Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) johnywalker válasza BBéci (#7199) üzenetére


johnywalker
őstag

+1
A felskálázás csak kényszermegoldás.De! Egy BD player videóchipje még mindig szebben skáláz mint egy középkategóriás erősítő vagy tv maga.Mivel jobb képjavító ficsőröket épitenek bele, hiába széleskörű már egy újabb Tv formátum kompatibilitása.

(#7202) BBéci válasza Karel666 (#7200) üzenetére


BBéci
titán

Egy biztos, az elosztó általában befolyásolja a hangminőséget. Ha az fontos, ne használj master-slave és hasonló trükkökkel ámítókat.

(#7201) johnywalker
Nem merném kijelenteni, hogy "mindig", de az a jellemző. Éppen ezért állok értetlenül Sanci kijelentése előtt.
Erősítővel semmi szín alatt nem skáláztatnék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7203) Karel666 válasza BBéci (#7202) üzenetére


Karel666
tag

Pont ezen agyaltam, hogy az erősítőhöz kapott tápkábelem 0,75mm2-es keresztmetszetű.
Szeretnék készíteni hozzá a helyett 2,5mm2-est. Ha beteszem az elosztót, akkor ugyan ott lennék kb.
Lehet még valami relés megoldás lesz a vége,....vagy passz.. :D
Lényeg, nem kerget a tatár!

(#7204) arcitec


arcitec
addikt

TX-RZ900 erősítőn keresztül megy az A-400-ról a GT60-ra HDMI-n keresztül a kép és úgy veszem észre,sokkal jobb, testesebb, talán kicsit színesebb, élénkebb, élesebb a kép.Pedig gondolkodtam az A-400-ra tápot cserélni, de audiofil szalonban azt mondták (ahol beszerezhető lenne egyébként) ne tegyem, ennél már nem lesz jobb. (már ami számítana).Jó az erősítő , nagyon jó ... Bár oppá, ez nem is belépőszint ...

[ Szerkesztve ]

(#7205) BBéci válasza Karel666 (#7203) üzenetére


BBéci
titán

Nem a keresztmetszet a legfontosabb szempont, persze az sem mindegy és a 0,75 valóban nevetségesen kevés. Az is igaz, hogy belépő szinten a tápkábel kérdés sokadrangú, viszont nem elhanyagolandó. Csakis kipróbálás után szabad bármilyet megvenni. Ha magad gyártasz kábelt, a csatlakozókra is fordíts figyelmet!

Vacak elosztó esetén is hallható a tápkábel által okozott változás, nyilván csekélyebb mértékben. Igazán jó eredményt csak akkor érhetsz el, ha a fali aljzattól a spéci, de legalább Kontaset elosztóig, majd onnan a készülékekig csakis hangminőségre kihegyezett madzagokat használsz. Még egy lépéssel feljebb a konnektort cserélheted, utána a fali vezetéket a kismegszakítóval együtt, majd onnan a villanyóráig. Egyesek szerint ez utóbbi is hatással van a hangminőségre.
Természetesen nem belépő szinten.

(#7204) arcitec
Nagyon nem szerencsés, inkább gáz, ha az erősítő befolyásolja a rajta átmenő kép bármilyen paraméterét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7206) arcitec válasza BBéci (#7205) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor lehet , hogy csak belelátom , majd közvetlen most bekötöm a tv-re is, lehet azon is ilyen volt ...
Csak hát ez most új és hajlamos az ember a régihez képest mindent jobbnak látni ,hallani (a hallás az nyilván jobb is, sőt sokkal), nem hinnem, hogy ez az erősítő, megmókolná a képet (már ahogy TE írod) , akkor mit csinál a többi? :F Bár mi van, lenne a 4K felskálázással ...

[ Szerkesztve ]

(#7207) Norbi 72 válasza Karel666 (#7203) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ajánlom itt "Optimum hálózati kábel folyóméterben".

Milyen vashoz kell?

(#7208) eldorado8


eldorado8
csendes újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, JBL balboa 5.1 szetthez keresek erősítőt, jelenlegi kereteim mellett egy Yamaha RX-V457 találtam, ez jó lehet hozzá?? Ha nem mit ajánlanátok hozzá? Köszi minden infót!

(#7209) Krisztian101 válasza Norbi 72 (#7191) üzenetére


Krisztian101
tag

Köszi, asszem lassú voltam :)

(#7210) Hapi18


Hapi18
tag

Magnat ic 82 hangfalat epitek be a plafonba de van rajta egy kapcsolo. Surround vagy normal helyzetet valasszam ha atmoshoz akarom csak hasznalni?

(#7211) Norbi 72 válasza eldorado8 (#7208) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez egy ősmodell.Mennyi a keret?

Mi(k) a forrás(ok)?

[ Szerkesztve ]

(#7212) liszi70 válasza Karel666 (#7203) üzenetére


liszi70
nagyúr

Még mielőtt az ajánlások hatására 19k/m árú Optimum kábelt vásárolsz, kicseréled a konnektort, a kismegszakítót és fali vezetéket, előtte én a helyedben letesztelnék normálisan egy "audio célra" eladott tápkábelt a rendszeremben, hogy hoz-e bármilyen valós javulást a saját viszonyaim között. (Például Kácsából lehet elhozni tesztre kábeleket letét esetén, de fórumtársak is szoktak kölcsönadni.) Ha ténylegesen hallható javulást hoz, és ezt egy vakteszt is megerősíti, akkor kell ezzel a kérdéssel foglalkozni. Addig felesleges pénzkidobás mindez!

De ha a kommentek alapján feltétlen késztetést érzel a tápkábel-cserére, például ez is bőségesen elegendő hozzá, hogy megnyugodjon a tudatod. :) Dugónak meg például Audio Crast. Ez így még nem eget rengető költség, ennyit megér a pszichés nyugalom. :D Többet már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#7213) eldorado8 válasza Norbi 72 (#7211) üzenetére


eldorado8
csendes újonc

A keret max. 40 (Amit írtam 30-ért van, dobozos első gazdás. )

(#7214) Karel666


Karel666
tag

Nyilván nem szeretnék 40-50k-ért tápkábelt venni.
Ami, az áramomat illeti:
Oszlopról karomnyi kábel az óráig - gondolom ez pipa
Órától lakáselosztóig 5x10 mm2-es földkábel - gondolom ez is ok
Kismegszakítók: Összes schneider e. 16A-c
Osztótól konnektorig - 3x2,5mm2-es - onnan minden egyes konnektorra külön vezetékkel kötve -
(szerintem ezzel sincs nagy baj "belépő szinten")
Mivel a gyári tápkábel 0,75mm2-es, az erölködő 1 kw teljesítmény felvételű, ezért gondoltam csinálok egy 2,5mm2-est. 2db dugó 2000, vezeték megint 2000, tehát max 5000-ből megvan. Gondolom jobb lesz mint a gyári, és nem lesz gyenge láncszem az áramfelvételben.
De, ahonnan indult az egész, hogy tudnék valami kis aktív hűtést ráapplikálni az
Onkyo TX-NR3007-re? Élettartam növelő megfontolásból a melegedő HDMI panel miatt.

(#7215) lajthabalazs válasza Karel666 (#7214) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az USBt csak kapcsolóként használva vezérelhetsz egy kívülrõl táplált ventilátort, és akkor nem kell házat bontanod, és a DC motor sincs fémesen az erõsítõ belsejéhez kötve.

[ Szerkesztve ]

(#7216) Karel666 válasza lajthabalazs (#7215) üzenetére


Karel666
tag

Csak sajna a hátlapon nincs USB, előlapról meg nem szeretném vinni....

(#7217) arcitec válasza Karel666 (#7214) üzenetére


arcitec
addikt

Már nem először olvasok itt az ONKYO hűtésről és nem is igazán értem, ja és csak ONKYO semmi más.Az enyémen 4 ohm hangfalak vannak és az erősítő 6 ohm-on ezerrel melegedett.Beállítottam az erősítőt a hangfalakhoz (4 ohm) és mondhatni épp, hogy langyos. Tehát szóba sem jöhet rá a plusz hűtés, mert minek.Passzív hűtésem van az A-400 on , de ott nyilván a beépített HDD okán 37 fokos a HDD így, passzív hűtés nélkül 45 fok fölé akár 50 fok közeli is lehetne. (amit bírna a HDD -papírfoma szerint- de jobb a békesség és sikerélmény a megoldás). Szóval, más erősítők nem melegednek? Az ONKYO tulajok a régebbi HDMI hibák okán nem túlaggódják a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#7218) Karel666 válasza arcitec (#7217) üzenetére


Karel666
tag

A HDMI rész melegszik, nem a trafó meg végfok....azok épp csak langyosak.

Azért majd megnézem, amit írsz...

[ Szerkesztve ]

(#7219) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Mélyláda "kongó" hangját mivel lehetne javítani? (Esetleg gránitlap?)

(#7220) Nemir Ombe válasza arcitec (#7217) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A legtöbb esetben “nem aggódjàk túl” mivel a “régebbi” Onkyo-kon egy konstrukciós hiba miatt melegszik túl a hdmi panel,ami nem ugyanaz,mint az “általános melegedés” az avr-eknél. Bár a hdmi panel “felhűtőbordázása” megoldás szokott lenni,ennek ellenére sokan jobban szeretik az “aktív hűtést” is.

eumano:
Cserével. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7221) Karel666 válasza Nemir Ombe (#7220) üzenetére


Karel666
tag

Van rajta hűtőborda.
Szerintem az lenne a tuti, ha menne rá egy kis levegő is....

(#7222) arcitec válasza Karel666 (#7218) üzenetére


arcitec
addikt

Nálam is igen, ott a hátsó résznél melegedett, de ott sok minden más is van szerintem ... ;)
Az RZ900 - on nem kis lemez hűtés van , hanem elég roboszt alu .. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7223) lajthabalazs válasza eumano (#7219) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Metevítés, tömés?

(#7224) bp19 válasza #00137984 (#5) üzenetére


bp19
újonc

Zsébernardo! Kérhetném a véleményedet? Totál kezdőként belép szintű rendszert szeretnék és végigolvasva, amiket írtál, nagyon megköszönném, ha segítenél választani.

Ezeket néztem ki abban az árfekvésben, ami elfogadható számomra:
1) Onkyo HT-S3505 - HT-R358 rádióerősítő + HTP-358 5.1 csatornás hangsugárzó rendszer aktív mélynyomóval BL5.1 Házimozi szett (kb. 130 ezer)
2) Onkyo HT-RC 630 + Onkyo SKF-4800 + SKS-4800 (kb. 150 ezer)
3) Denon AVR-X520BT + Eltax Cinema szett 5.1 (kb. 145 ezer)
4) Harman Kardon HDCOM 1515S - AVR151S+HKTS5 (kb. 150 ezer)
5) Pioneer HTP-073-as szett (kb. 110 ezer)
6) Yamaha YHT-181 BL (kb. 130 ezer)

Ár-érték arányban te melyiket ajánlanád? Vagy milyen sorrendbe állítanád ezeket?

Háttér:
- házimozira használnám elsősroban és csak másodsorban zenehallgatásra.
- UHD-s tv
- amerikai konyhás nappali, ami ugyan 50 nm, de ebből a nappali rész, ahol a rendszer lenne, csak körülbelül a fele (ha ez számít ebben az esetben)

Előre is nagyon köszönöm!

(#7225) BBéci válasza arcitec (#7206) üzenetére


BBéci
titán

Ismét felteszem a kérdést, miért kellene az erősítővel skáláztatni a képet?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7226) Valkűr válasza arcitec (#7217) üzenetére


Valkűr
őstag

Nálam nincs a melegedésből eredő probléma, évek óta használom és elégedett vagyok vele. Bár ha nagyon biztosra akar menni az ember akkor a bordázást érdemes meglépni a gari lejárta után.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#7227) arcitec válasza BBéci (#7225) üzenetére


arcitec
addikt

Bocsi , de én ezeket félszavakból, lehet nem értem :(
pl ha uhd a tv

[ Szerkesztve ]

(#7228) arcitec válasza Valkűr (#7226) üzenetére


arcitec
addikt

OK. és csinált már valaki ilyet? Hogy néz ki hogy hova kell építeni. Vagy ez itt már olyan? :F
Ott a chipek-en az a vagy 10 db? Mert pl a RZ900 -on olyanok nincsenek

Szép munka ... :K

[ Szerkesztve ]

(#7229) BBéci válasza arcitec (#7227) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik TV, - Full HD és UHD is - tud skálázni, totál felesleges ezt az erősítőre bízni.

A képen tisztán és világosan látszanak a bordás hűtőpanelek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7230) Nemir Ombe válasza arcitec (#7228) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem a jelenlegi Onkyo-k “szériahibásak”, hanem a jópár évvel ezelőttiek. Azokról volt szó korábban .... ;) Az újabbakkal nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7231) Valkűr válasza arcitec (#7228) üzenetére


Valkűr
őstag

Nyilván tipusonként más a chip készlet is...Nálad látni a chipeket, azokra igény szerint lehet pakolni, de csakis a gari után bontanám meg. De ha nem jellemzi ez a hiba akor eleve feleslegesnek tartom.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#7232) arcitec válasza Valkűr (#7231) üzenetére


arcitec
addikt

Apropó, ha már itt tartunk, ott az az usb szerű kábel az mi célt szolgálhat ? :B

[ Szerkesztve ]

(#7233) Dorian válasza BBéci (#7229) üzenetére


Dorian
félisten

Arra kell bízni, ami a legjobban csinálja a felskálázást. Esetemben pl. a lejátszó a legjobb, erősítő a köv. és a tévé az utolsó. A DVD lejátszómnál úgy kaptam a legjobb eredményt, ha 720p-ig arra bíztam, felette erősítőre v. tévére.
De pl. ha amellett, hogy az erősítőbe mindig 1080p jel megy, ha a menüjében bekapcsoltam vmi HDMI skálázásra vonatkozó pontot (nem emlékszem pontosan) bekapcsoltam határozottan jobb lett a kép.

(Még mindig nincs új erősítőm, egyszerűen nincs mostanában időm ezzel foglalkozni, hazavinni, meghallgatni őket stb. Igazából lehet, h az lesz, h a 4520-at megveszem és kész. Gondolom lesz legalább olyan, mint a 3808...)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7234) BBéci válasza Dorian (#7233) üzenetére


BBéci
titán

Az első mondatoddal egyetértek, mert alapigazság.
Sajnos sok erősítő még az elvileg érintetlenül átengedett videojellel is tesz valamit, amitől romlik a képminőség. Ezek után semmiféle skálázást nem bíznék rá. Pláne a belépő kategóriába tartozókra.
Bár az AVR-3808 messze nem belépő kategóriás, mégis meglepő és szinte hihetetlen, amit írtál.
A 4K/UHD-re skálázás még neccesebb, azt végképp nem erősítővel végeztetném, eleve elhibázott ötletnek tartom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7235) lajthabalazs válasza embe (#7194) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem tudom mennyire jó. Helyszínen nem volt sok időm kipróbálni, meg nem néztem végig a beállításokat. Otthon először beállítottam mindent pontosan, aztán jött a hallgatózás. Nagyon jól szólt, végigmentem a "klasszikusokon", Beethoven 5, 9, Metallica S&M, és zárásnak Two Steps from Hell. Kicsit féltem, hogy a hangszórókon fog bukni a dolog, de állták a sarat.

Aztán jöttek a könnyedebb darabok, Piano Guys, Norah Jones, és arra lettem figyelmes, mintha balra húzna, a fronténekes mindig bal oldalon állt, mondjuk 1:4 arányban a bal hangszóróhoz közelebb. Megnéztem minden beállítást, teljesen szimmetrikus. Cseréltem a hanszórókat, cseréltem a kábeleket, de konzisztensen a bal kimenet irányába borult a sztereó. Meghallgattam a számokat laptopon fülessel, ott is volt, amiben mintha balra kerülne a hangsúly, de találtam számokat, ahol mintha középen lett volna az énekes. Ahhoz hangolva az erősítőt kb 2dB-t kellett adni a jobb oldalnak hogy meglegyen az egyensúly.

Vannak esetleg teszt-számok, amikkel pontosabban lehet hangolni? Lehet ilyen "gyártási eltérés" a két oldal közt, vagy ez hiba? És ha igen, a balance-szal lehet korrigálni és használni boldogan, vagy valami nagyobb bajnak az előjeje?

[ Szerkesztve ]

(#7236) fehér_ember válasza lajthabalazs (#7235) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jó kérdés; szerintem nem hiba, mert ilyet már mindenki tapasztal(t). Én ha zavar állítgatni (pakolgatom az előadót a színpadon ;) ) szoktam, de utána mindig visszateszem a kiindulási helyzetbe. Szerintem ha alapból egyforma hangosnak hallod a két oldalt akkor jó a beállítás (énekes nélküli és/vagy "monós" zeneszámmal teszteld).

[ Szerkesztve ]

(#7237) lajthabalazs válasza fehér_ember (#7236) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Alapból nem veszem észre, hogy az egyik oldal halkabb lenne, kb 8dB különbségnél kezd feltűnni, hogy az egyik oldal egyértelműen hangosabb sztereo tartalomnál.

Csináltam egy dual-mono számot, ott nem volt olyan meghatározó az eltolódás, de azért inkább 1.5dB-nél volt középen.

[ Szerkesztve ]

(#7238) fehér_ember válasza fehér_ember (#7236) üzenetére


fehér_ember
addikt

Valóban jó lenne ha volna egy tesztszám.

[ Szerkesztve ]

(#7239) Danex


Danex
addikt

Üdv ismerős kért, hogy nézzek utána milyen hang"technikát" vegyen a TV-jéhez.

A keret olyan 20-25-30ezer lenne, én elsőre azt mondtam neki, hogy egy normálisabb 2.0-val többre menne mint valami csipogós 5.0,5.1-el, de inkább megkérdezem, hogy mit ajánlanátok ezért az összegért?

Előre is köszönöm! :U

(#7240) johnywalker válasza Danex (#7239) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem írtad milyen csatik vannak a Tv-n.Megkövezés terhe mellett, itt nem szokásos hangszórót javaslok ;] : Genius 2020.
Az ár erősen korlátoz, ez aktív hangszóró tehát nem kell mellette erősítőre költeni.S a legnagyobb pozitívum, hogy az analógok mellett van rajta digitális optikai spidf bemenet is.Tv-hez egy kisebb szobába bőven elég, jahh és persze távirányítható is.

[ Szerkesztve ]

(#7241) lajthabalazs válasza Danex (#7239) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az 5.1 telepítése a nappalik nagy részében körülményes. Egy 30e Ft-os szett miatt én nem kezdenék bele.

(#7242) KovyBoy válasza Danex (#7239) üzenetére


KovyBoy
tag

Ezert az osszegert felejtos az 5.1... es valoban, ersoito+hangfal szett is csak neccesen jonne ki belole, hasznaltan.
Nem szokas itt bogre szetteket javasolni, de ezuttal en is afele terelnem az ismerosodet, figyelemmel arra (!), hogy mennyit szan ra.

Ez a Logitech pl. meglepoen jol szol, egy meghallgatast (akar a linkelt uzletben) mindenkepp meger. Kedves baratomnak ilyet vetunk a PC-jehez egy kb. 16 m2-es helyisegbe, ele nagyot szol. Nyilvan ebben a kategoriaban nem kell tul komolyan venni, de valamiert csak rakerult a THX logo is. Arban picivel tobb a tervezett maximumnal.

Vagy itt ez a masik Logi, ami joval olcsobb. Nekem ilyen van a PC-re kotve, ez sem szol tul veszesen.

Hazimozi hangzast egyiktol sem kell elvarni, ennyi penzert viszont egyik sem olyan rossz vetel.
Genius szvsz felejtos.

(#7243) Danex válasza lajthabalazs (#7241) üzenetére


Danex
addikt

Én is hasonlóan gondolom, Genius SP-HF2020 -t meg kéne hallgatni, nekem még a régebbi 60W-os Fa Genius-o van (2.0) azt nyugodtan ajánlanám neki, de már rég nem gyártják.

(#7244) lajthabalazs válasza johnywalker (#7240) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Genius 2020 szerintem túlárazott erre a célra (nekem V1 van, mi sorozatokat néztünk vele a hálóban, kellemes a hangja, viszont nincs benne sok mély). A távirányító szerintem felesleges, betekered valahova, és onnantól a forrást vezérled. Szintén drágítja a rendszert, hogy van benne DAC: kezeli az optikai jelforrást (a V1 koaxon fogad digitális jelet).

(#7242) KovyBoy -al egyetértve javasolnék inkább egy 2.1-es rendszert, ami odateszi a mélyet, ami a 2020-asból is hiányzik. Pld Logitech Z533. De fele annyiért a Geniusokat is lehet érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#7245) liszi70 válasza Danex (#7239) üzenetére


liszi70
nagyúr

Offtopik, de a Genius SP-HF1250B-t, simán jó a tévé hangszóróinak kiváltására. Magam is meglepődtem a hangján és ár-érték arányán. (Én PC-hez használom.) Ebben a topikban is az ajánlottak között van.

[ Szerkesztve ]

(#7246) KovyBoy


KovyBoy
tag

Hogy lehet feladni egy ilyen hirdetest... bakker?!! xD

(#7247) amtibacsi válasza KovyBoy (#7246) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Én megírtam neki, hogy maradék pénzemből valamennyit adnék érte :-)
Visszaírt, hogy rendben, valamikor, valahol majd találkozunk. Ebben maradtunk :-) :))

[ Szerkesztve ]

(#7248) liszi70 válasza amtibacsi (#7247) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#7249) KovyBoy válasza amtibacsi (#7247) üzenetére


KovyBoy
tag

A felhasznalo tovabbi hirdetesi kozott talalsz roluk kepet is "Feher megye" neven. xDDD

Erdeklodjel telefonon... csak elobb talald ki a szamat.... idiota! :DDD

...besz@ras :D

[ Szerkesztve ]

(#7250) eldorado8 válasza Norbi 72 (#7211) üzenetére


eldorado8
csendes újonc

Érdemes még egy ilyen koru (rx-v457) erősítőt megvenni, vagy inkább gyűjteni a kerethez és egy új 60-80 ezres kategória sokkal jobb választás lehet? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.