Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) liszi70 válasza bacinus (#7049) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem egészen értem, most kihallottad, vagy nem a különbséget? :B

[ Szerkesztve ]

(#7052) bacinus válasza liszi70 (#7051) üzenetére


bacinus
csendes tag

nem nagyon hallottam különbséget

(#7053) liszi70 válasza bacinus (#7052) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, értem. De ez nem csak az elektronikáidon múlhat, hanem a rendszered egyéb (nagyon fontos) elemein is, elhelyezésen, akusztikán, egyéni érzékenységen is. :)

[ Szerkesztve ]

(#7054) Norbi 72 válasza Karel666 (#7048) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ütős mozivas,ami mellé inkább Ikon illik.

(#7055) bacinus válasza MasterMark (#7050) üzenetére


bacinus
csendes tag

nem, csak az a lényeg, hogy nem gagyi lejátszóval. a laptopról nem akartam a gagyi sztereó kábelemmel

(#7056) MasterMark válasza bacinus (#7055) üzenetére


MasterMark
titán

Az az egyik legjobb lejátszó.

Switch Tax

(#7057) Nemir Ombe válasza Karel666 (#7048) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igazi "mozis" hangú darab, de a HDMI-je még a "túlmelegedős korszakból" való, ha nem volt cserélve érdemes vele vigyázni.

Megjegyzés: a Concept 6-nál kategóriákkal jobb dobozokat érdemel. ;) (és bármennyire is mondják zenére nem az igazi .... szerintem)

Hmm ....

(#7058) bacinus válasza MasterMark (#7056) üzenetére


bacinus
csendes tag

de nem akartam hogy a laptop és sztereó kábel adottságai befolyásolják az eredményt

(#7059) bacinus válasza liszi70 (#7053) üzenetére


bacinus
csendes tag

a letöltött 320-as mp3 és a rippelt wav között viszont elég nagy különbség volt ugyanannál a zenénél

(#7060) liszi70 válasza bacinus (#7059) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha te az ugyanazon forrásról grabbelt 192 kbps MP3 és WAV között nem hallottál különbséget, akkor a "letöltött 320-as mp3" és WAV között csak amiatt hallhattál, mert a letöltött az más forrásról és/vagy szar minőségben készült. :)

(#7061) bacinus válasza liszi70 (#7060) üzenetére


bacinus
csendes tag

nyilván. de akkor a fülemmel nem lehet nagy baj :-)

(#7062) Karel666 válasza Nemir Ombe (#7057) üzenetére


Karel666
tag

Hdmi csere mibe fájna kb?

(#7063) Nemir Ombe válasza Karel666 (#7062) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Konkrétan passsz .... annak idején, mikor ez tömegesen előfordult 40-100.000Ft-os árajánlatokat adtak a szervizek, persze gyártó/típus függvényében.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7064) Karel666 válasza Nemir Ombe (#7063) üzenetére


Karel666
tag

Értem. Akkor konkrétan mire kell figyelnem vásárláskor?

(#7065) Nemir Ombe válasza Karel666 (#7064) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hogy minden megfelelően működjön, illetve hogyan használta az előző tulaj (bár ez általában kideríthetetlen).

Az esetleges HDMI hibát így sem tudod kiszűrni, mert ezeknél típus/gyártási hiba miatt van (az Onkyo egy időben garidőn túl is ingyenesen javította, bár nem kishazánkban)

Szóval "vagy talál vagy halál".... :D

Hmm ....

(#7066) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Erre esetleg van valakinek valami ötlete? Melyik irányba induljak el? :)

(#7067) Karel666 válasza Nemir Ombe (#7065) üzenetére


Karel666
tag

Akkor a 5007-nél is lehet gyártási hiba?

(#7068) Nemir Ombe válasza Karel666 (#7067) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ugyanabból az időszakból valók. (csak ezekre kevesebb a panasz a neten, mivel ritkábbak, mint a "kommerszebb" darabok)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7069) embe válasza TonTomika (#7036) üzenetére


embe
nagyúr

Nem ismerem egyik rendszert sem....guru sem vagyok, de nekem a 3. variáció tetszik.
Azért ez a 3 cm. nem valami sok.
De lehet nem a legjobb dolog polc mérethez venni a cuccot.

De ez az 5.1 meg megint egy másik árkategória. Ha ilyen árban is gondolkodsz, akkor már több lehetőséged lesz. A hozzáértőktől kapsz majd jó ötleteket.
De én a helyedben néznék egy jó használt erősítőt, hozzá egy hangfalszettet.

Illetve ha PI-t használsz, meg ámítógéped is van, akkor lehet célszerű lenne egy olyan házimozi erősítő venned amin vannak hdmi csatik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7070) Kiskopika válasza Pepszi (#7045) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Koszonom de nem segitett.

A megoldas egy hdmi splitter lett. Erthetetlen modon a splitter utan kotve az erositobol van kep a projektoron. Fansztikus mikor minden adott es ujjabb 25 ezret kell kidobni kabelekre es erre a splitterre hogy menjen az aminek amugy is menni kene

De mar jo hal istennek, most csak nemi placebo kep szaggatasom van de mas nem latja szoval csak bebeszelem magamnak :C :W

(#7071) junkpod válasza BBéci (#7037) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erősen kétlem, hogy belépő rendszeren az éppen észrevehetőnél nagyobb különbség lenne a DTS-HD MA és annak "magja" között

Mivel pont ugyanezt gondolom (és tapasztalom) én is ezért is furcsállom, hogy a lejátszók közötti hangminőségről kellett ebben a topikban beszélgetni. Szerintem a fenti kijelentésed analógiája lehetne:
- Erősen kétlem, hogy belépő rendszeren az éppen észrevehetőnél nagyobb különbség lenne a 15ezer forintos és 50ezer forintos lejátszó HMDI-passthrough hangkimenetének
- Erősen kétlem, hogy belépő rendszeren az éppen észrevehetőnél nagyobb különbség lenne a 15ezer forintos és 50ezer forintos lejátszó HMDI képkimenetének
És ez nem a bitekről szólt, meg hitkérdésről, hanem arról, hogy ezeknek a belépő rendszereknek a jósági foka nem teszi lehetővé ezeknek a különbségeknek (nem kétlem, hogy vannak) megjelenítését sem képben, sem hangban.

Amúgy (szerintem) Jigsaw04 kolléga arra gondolhatott, hogy érdemesebb beszerezni egy DTS-HD MA sávval rendelkező filmet mint egy sima DTS hangsávval rendelkező filmet, mivel a tapasztalataitok szerint a HD-MA sávval ellátott filmekhez már a core is jobb minőségű. Tehát a felhasználó azt az élményt éli meg, hogy jobban "szól" a DTS-HD MA sávos film mint a másik kiadás (még akkor is ha csak DTS erősítője van vagy akár belépő erősítője aminek van HD fícsöre, de minősége folytán nem tudja kiadni a core és a teljes HD MA közötti különbséget.

Tudom, hogy sok tapasztalatotok van amit sokan itt nagyra értékelünk, sok tanácsotokkal jutottunk előrébb, de néha nehéz nektek erre a szintre leereszkedni és ebből a szemszögből nézni a világot.

Box's don't touch!

(#7072) Ragadozó válasza TonTomika (#7066) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Vagy sztereó vagy 5.1 néznék a helyedben, de a kellő hűtésre oda figyelnék. Ha inkább zene hallgatás a cél, inkább a sztereó vonalon maradnék, a linkek közt a hifis topik elérhetősége.

junkpod: van igazság tartalma az általad leírtaknak. Hogy alap rendszeren kevésbé vagy ki sem hallható a különbség. De az alap felvetés az volt, hogy nincs semmiféle a különbség, ami a többségünk tapasztalta szerint félrevezető, mert van különbség és nem is kicsi. De szerintem itt zárjunk le most már ezt a témát. Én nem olyan tapasztalatról beszélek, hogy olvastam róla, hanem személyesről, remélem hisszel nekem. :U

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#7073) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

A mai nap sikeresen hozzájutottam egy Powercube 10+ típusú mélyládához, viszont elakadtam a vágási frekvenciák terén!
A rendszer:
Denon X1000
Taga Harmony 5.0
Wharfi Powercube 10+

Milyen vágásokat kéne alkalmaznom mind a hangszórókhoz mind a mélyládához? (Tudom fórum legelején ott a válasz de szeretem a könnyebb utat!)

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#7074) Norbi 72 válasza eumano (#7073) üzenetére


Norbi 72
veterán

80/120.

(#7075) eumano válasza Norbi 72 (#7074) üzenetére


eumano
tag

Akkor még 1..2 kérdés!
Az erősítőből a kábelen a nyíl a mélyláda felé mutat?
Illetve, a mélyládán a vágást tehetem maxra tekintve, hogy az erősítő fogja megszabni, hogy mit küld rá és mit nem?

Köszönöm! :R

(#7076) liszi70 válasza Ragadozó (#7072) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De az alap felvetés az volt, hogy nincs semmiféle a különbség, ami a többségünk tapasztalta szerint félrevezető, mert van különbség és nem is kicsi."

Pont nem ez volt az alapfelvetés, hanem az ellenkezője, mert alap rendszeren nagy különbséget hallott a HD hangok javára, és ezt kétkedéssel fogadták többen is. :)

(#7077) Nemir Ombe válasza liszi70 (#7076) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az a vita valahol ezzel kezdődött: ;)

#6894
“Én eddig azt hittem a pt a lejátszás szempontjából a legjobb minőséget adja, nem gondoltam, hogy van különbség pt és pt között.”

Hmm ....

(#7078) liszi70 válasza Nemir Ombe (#7077) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, a HD-hangos vita itt kezdődött. (A pt vs. pt korábbi vita volt. :) )
"Tudom, hogy a belépő kategóriában jelen esetben DenonX520-al sokak szerint nem hallhatom a HD hangok előnyeit, mégis nekem sokkal jobbnak tűnik mint a hagyományos DTS, vagy DD."
Erre írtak többen, köztük BBéci is, amire reagált junkpod délután. :)

[ Szerkesztve ]

(#7079) Norbi 72 válasza eumano (#7075) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen.

És igen. :K

(#7080) Nemir Ombe válasza liszi70 (#7078) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Na jó .... ennyire nem “tekertem” vissza. :D

Hmm ....

(#7081) eumano válasza Norbi 72 (#7079) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm segítséged! :R :K

(#7082) antistati


antistati
tag

Úgy olvastam, hogy 200 usd-ért megjelentek a Denon és Marantz gépekre az Auro 3D upgradek:

http://www.us.marantz.com/us/Products/Pages/ProductDetails.aspx?CatId=AVReceivers&SubCatId=0&ProductId=Auro3DUpgrade

https://usa.denon.com/us/product/hometheater/upgrades/auro3dupgrade

Ha nincs rá film, akkor van értelme?

(#7083) Nemir Ombe válasza antistati (#7082) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez nem egy friss hír, már lassan 2 éve elérhető. Európában 150€ a frissítés, tök jó (nem natív Auro hangsávnál is), de ellenben tök más hangszóró elrendezés kell, hozzá, mint az Atmos vagy DTSx-hez, nem biztos megéri "külön rendszert" kialakítani csak az Auro kedvéért. ;) Amúgy már van rá film is, ha nem is bőven.

[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7084) BBéci válasza Nemir Ombe (#7080) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, onnan indult ki az egész, hogy a médialejátszók hangja között van vagy nincs különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7085) liszi70 válasza BBéci (#7084) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nincs igaza, és ezt ő is belátta. :) Természetesen eszedbe nem jutott volna ezzel egyetérteni, ha én nem mást állítok, ez biztos. :D

Megismétlem neked, úgy látszik nem sikerült megérteni, visszaolvasni meg ezek szerint nem szeretsz. : A konkrét HD hanggal kapcsolatos vita, amire te is reagáltál, az innen indult. És a HD-hang kérdéskörre adott válaszaid egyikére válaszolt junkpod. Ez tény. A médialejátszós pt vs. pt kérdés korábbi volt, már lecsengett, aztán jött az MP3 vs FLAC, aztán a HD hang. Jó lenne, ha a tényeket is szem előtt tartanád, mielőtt másoknak írt hozzászólásokban üzengetsz nekem. Ezt én is szoktam csinálni, de akkor nekem általában igazam van. :D

[ Szerkesztve ]

(#7086) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Polcsugárzós rendszer összeállítását tervezem. Milyen hangfalakat ajánlanátok ebben a kategóriában 80k/pár plafon áron? Más fórumokon a PolkAudio TSx110b-t ajánlották.

Nem vagyok márkafüggő, bármilyen tippre vevő vagyok, DE csak újan vásárolnám meg őket és mindenképp férjen bele a 80k-ba, a "kicsit még rádobnál és ..." nem játszik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7087) tylerddd válasza tylerddd (#7086) üzenetére


tylerddd
veterán

Talán még az fontos lehet, h elsősorban filmekhez, majd játékhoz és legvégső opcióként kell zenéhez. Csak mert állítólag attól, h pl. zene nem áll jól az adott hangfalnak, mozira lehet tökéletes.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7088) Nemir Ombe válasza BBéci (#7084) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Onnam indult szerintem is, de ott a PT és PT közötti különbség volt a "téma" Liszi viszont a HD vs nem HD hangokról "írt", annak "eredetét" már nem kerestem vissza, elhittem neki .... ;)

(a PT vs PT viszont onnan indult, amit írtam .... de már én sem tudom melyikről van szó .... :D )

Hmm ....

(#7089) liszi70 válasza Nemir Ombe (#7088) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a PT vs PT viszont onnan indult, amit írtam"

Az onnan indult, de hogy jön az ide? :D Az egy másik vita volt! Amiről szó van, az a HD HANGOK vitája.

"Liszi viszont a HD vs nem HD hangokról "írt"

Erről van szó.

(Tényleg naggggyon fontos volt a kihűlt témát felmelegíteni, szerintem az agyára megyünk ezzel a fórumtagoknak. :D Sajnos többünknek nincs meg az a jó tulajdonsága, hogy tudjunk "elengedni" dolgokat. :) )

[ Szerkesztve ]

(#7090) BBéci válasza Nemir Ombe (#7088) üzenetére


BBéci
titán

A Mede8er lejátszó említésével indult az egész, pontosabban azzal, hogy felesleges annyiért venni, mert úgysem jobb a hangja, mint az olcsóbbaké, passthrough és kész.
Aztán előjöttek egyéb témák is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7091) liszi70 válasza BBéci (#7090) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ilyen alapon visszamehetsz fél évvel is, akkor is volt téma, hogy jobb-e a drága lejátszó.

"Aztán előjöttek egyéb témák is."

Erről van szó, ez a lényeg. Hogy már rég másról volt szó, és egyszer csak, egy teljesen más konstellációból előjött a HD hangok témája. :K

[ Szerkesztve ]

(#7092) Nemir Ombe válasza liszi70 (#7089) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igazad van, zárjuk le!

Konklúzió: belépő szinten mindegy mit veszel csak szóljon, aki "feljebb akar valamiről beszélni" (írni) az meg "húzzon át" a haladó topikba! :DD

Hmm ....

(#7093) liszi70 válasza Nemir Ombe (#7092) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ámen. :)

(#7094) junkpod válasza BBéci (#7090) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ebben igazad van tényleg így kezdődött csak nem így volt megfogalnazva, illetve erre a belépő szintre vonatkozott (ahol nincs különbség jo-mp3 és flac, hd-hang és magja kozott) .
A pt vs pt közötti különbség okára még mindig kíváncsi vagyok. Tényleg szeretném ha elmagyaraznatok , hiszen azért olvasom ezt a topikok mert erdekel a téma. Hiszem, hogy ha értem valami mukodeset , akkor az majd vásárlási döntésben is segíteni fog.

7092: ez így sarkos, a fehér és a fekete között sok árnyalat van.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#7095) liszi70 válasza junkpod (#7094) üzenetére


liszi70
nagyúr

"így kezdődött csak nem így volt megfogalnazva"

:C :D

"A pt vs pt közötti különbség okára még mindig kíváncsi vagyok."

Azt itt nem fogod itt megtudni, ahhoz műszaki szakértelemre van szükség. De van a fórumon pár ember, aki tényleg ért hozzá, de nem ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#7096) Nemir Ombe válasza liszi70 (#7095) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kellene mégegy “ámen”,de előtte egy “hallelúja”! :D

Hmm ....

(#7097) Nemir Ombe válasza junkpod (#7094) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“A pt vs pt közötti különbség okára még mindig kíváncsi vagyok”

Liszi-nek is ígértem ezzel kapcsolatban cikkeket/teszteket (hogy mi minden befolyásol(hat)ja a “tisztán digitális átvitelt”),ha lesz időm megkeresgetem ezeket,ha megtaláltam bemásolom. ;)

Hmm ....

(#7098) BBéci válasza junkpod (#7094) üzenetére


BBéci
titán

Kicseréled a hangdoboz keresztváltójában az egyik kondenzátort egy minden műszaki adatában ugyanolyanra, csak más gyártó termékére és a hang más lesz. Miért?
Csak. Azért, mert.
Természetesen van magyarázat, akit érdekel, rátalálhat. Keresgélj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7099) liszi70 válasza BBéci (#7098) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Kicseréled a hangdoboz keresztváltójában az egyik kondenzátort egy minden műszaki adatában ugyanolyanra, csak más gyártó termékére és a hang más lesz."

Biztos így van, de ennek mi köze a digitális átvitelhez, amiről most kérdezett? :F Bár én sem vagyok szakértő műszakilag, de gyanítom, hogy a különböző kondenzátorok különbségét jóval egyszerűbb lehet tudományosan megmagyarázni, mint a még csak nem is mérhető digitális átviteli különbségeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#7100) junkpod válasza Nemir Ombe (#7097) üzenetére


junkpod
nagyúr

Várom.

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.