Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71187) imibogyo válasza Essejó (#71184) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, így értettem én is. :K Az előző műhelyemben volt külön mérőórám (ide is szeretnék) és napi szinten a 8-10 kW simán lecsúszott a torkán még az említett minimális napi 1-3 órás (emberi) használattal is. Elég ha csak belegondolok, hogy amikor lemegyek a műhelybe és még nem is csinálok semmit sem, akkor is indul azonnal az elektromos fűtés (persze ez nem megy folyamatosan és most már csak ideiglenes fűtésnek tekinthető, mert a napokban már elkezdtem átcsövezni a házból a központi fűtést) 2500W óránként, három számítógép monitorokkal legyenek mondjuk 500W-nyi fogyasztás óránként, a 3d nyomtató lényegében 24/7-ben megy, ami nagyságrendileg napi 1500W. Szóval ha csak 2 órát töltök a műhelyben, akkor is az alap műhelyem megeszik mondjuk 3-5 kW-ot napi szinten és akkor még nem ment az eszterga, a marógép, a körfűrész, a lézergravírozó, a sarokcsiszoló, az ütvecsavarozó, a kompresszor stb...

Én sem szeretem a felesleges fogyasztást. Az új műhelyben annyi természetes fényt próbálok beengedni (új ablakok is lesznek hamarosan), amennyit csak lehet és minimalizálom a fényforrások számát is, a fűtést is nem hiába korszerűsítem, valamint természetesen nem hiába LED-es mindenem a műhelyben és a házban jelenleg is (a mostani 100 m2 ház + 40 m2-es műhely annyit fogyaszt havonta elektromosságból, mint az előző 57 m2 ház + 11 m2 műhely, ami szerintem sokat elárul). De összességében azt gondolom, hogy 10-100 W spórolás óránként egy átlagos otthoni műhely szempontjából az az elhanyagolható kategória, a természetes (és elvárható) alap környezettudatosság mellett is és mindegy, hogy itt most világításról, vagy bármi másról beszélünk. Ha pedig valaki napi 8-10 órában járatja a műhelyét és (az adott estben sokat zabáló) világítását, fűtését akármilyét is, az majd úgyis mérlegel. :K

#71186 macilaci78: igen ezzel teljesen egyetértek. Azért is próbáltam végig hangsúlyozni, hogy otthoni környezetről és (szerintem, az eredeti kérdés/hozzászólás alapján) átlagos használatú műhelyről garázsról van szó. És oda is említettem meg a LED-szalagot, mint alternatívát, nem egy sokat használt helyiség fővilágításaként.

Nekem a házban pl. nincs és valószínűleg nem is lesz LED-szalagom és a műhelyben is csak eshetőség ez (főleg mivel tegnap az apummal közös vizsgálódás után eldöntöttem, hogy emelünk a műhely belmagasságán, így már viszont számomra is megkérdőjeleződik a LED-szalag létjogosultsága itt (is)). :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.