Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46575) imibogyo válasza ƬΛЯΛ (#46572) üzenetére


imibogyo
veterán

Én maximum csak elmondtam volna a srácnak, hogy menjen az anyjába és, hogy vacsorára szarjon sünt, hogy ekkora barom, de anyagi kárt okozni a semmiért (mert hát végül is csak egy idegesítő dolog és még néha veszélyes is lehet, de nem közvetlen veszély, csak eshetőség).

A direkt károkozásnak pedig nagyon nem vagyok a híve, én sem tenném soha. Nem vagyunk állatok, még akkor sem, ha egy ilyen barommal hoz össze minket a sors. Hasonló szituban ha velem szemben lép fel így a "fater" és előkap egy kést és veszélyben érzem a családomat és a vagyonomat, akkor lehet térdkalácson lőttem volna, vagy áthajtok rajta. Még akkor is ha történetesen én vagyok az a barom aki miatt az egész szituáció kialakult.

Nincs joga a vagyonomban kárt okozni és a családomra veszélyt jelenteni, mert az én gyorshajtásom neki nem okoz közvetlen anyagi kárt (majd ha okoz, akkor úgy is felelősségre leszek vonva (vagy Ő általa agyonverve)), de amíg ez nem történik meg, addig ő milyen jogon okoz nekem előre anyagi kárt? Csak azért mert gyors-hajtottam? Pusztán nevelő célzattal? Ennyi erővel akkor én meg pusztán nevelő célzattal hajtsak át rajta autóval, hogy ezt legközelebb ne tegye meg? Nem hiszem, hogy ez jó irányba terelné a magyar közlekedési morált...

Ha kiszáll és elhord minden szarnak rendben van. Ha még esetleg egy kis pofozkodás is kialakul még so-so rendben van mert hát ugye barom vagyok/voltam (bár ezt sem hagytam volna csak úgy), de hogy csak azért mert barom vagyok a lehordás helyett Ő "előre" okozzon nekem mondjuk több százezer forintos kárt, az számomra a nagyon nem-nem kategória és nem is maradt volna ennyiben az ügy az biztos. :U

Bár én soha nem vezetek így, tehát ez csak elméleti kérdés... :K

(#46573) Pete55555 így van, nyugodt maradtam.

(#46574) Rivaul: nekem csak egy kis Twingom van. Szerinted? Mindenki kötelességének érzi, hogy eltaposson, mert nem gyorsulok 3 másodperc alatt 100-ra. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.