Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) Lompos48 válasza imibogyo (#46097) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"...Mivel legalább 65 centire meg kell emelned a felső 3 ládát, ahhoz kell "kartávolság" előre felé is rendesen, ha pedig ehhez még hosszabb erőkart akarsz a túlsó oldaladon, akkor lesz vagy 3-4 méteres a rúd...."

Ráadásul nem csak a hossz a kritikus, hanem a hosszabb vég szabad fel-le mozgása. 3x-os "súlycsökkentéshez" igaz, hogy 3x hosszabb kar kell a kezelő felől, de a 65 cm emeléshez a kezelőnek kb. 2m-t kell lefelé húznia a kart. :)

(#46102) imibogyo válasza Lompos48 (#46101) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, erre (is) gondoltam a több méteres rúd problémakörének említésével, csak nem akartam nagyon részletekbe menni. A lényeg, hogy nem igazán járható út. :N Persze vannak megoldási lehetőségek hosszabb rúdra is (szögben "megtört" rúd stb.), de a kezelhetőséget mindegyik megbonyolítja és mindegyiktől csak nagyobb lesz a gép. Terveztem amúgy egy csörlős megoldást is neki, de gondoltam az már overkill egy ilyen egyszerű problémára. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46103) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Nos, nem bírta sokáig a hűtés moddingom. Abban biztos votlam, hogy ahol megcsináltam, ott tartani fog, inkább mellette féltem, hogy esetleg eltörik majd, és ez be is következett...

Várom az ötleteket, (ez már javíthatatlan) vagy ha esetleg valakinek van lefogatója 1150-hez az ne tartsa magában :R

Szerk: Gyors ötlet: fogok két lemezt. 10mm széles, kb 1, 1,5 vastagot. A hűtőről leszedem a lefogatót, hogy csak a borda maradjon alul, és a két lemezt X alakban közérakom. Nyilván furat menne a helyekre, hogy a gyári pushpinekkel, vagy akár csavarral (inkább utóbbi) rögzítsem, illetve meghajtanám, hogy szépen felfeküdjön az alaplapra, illetve a hűtőre is.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#46104) kalozhun100 válasza Pete55555 (#46103) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ha minden igaz lehet külön is kapni lefogatót. Van univerzális is.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#46105) Pete55555 válasza kalozhun100 (#46104) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Épp nézegetem, de nemnagyon találok. Arctic honlapról lehet rendelni, de a posta 10x-ese a keret árának...
Most nem dolgozom, majd csak jövő héten fogok. Nézek vmi jó vastag (2-es) saválló lemezt abból csinálok 2 db 85mm hosszút, végén furatokkal, illetve középen is. Középsőbe megy majd menet, abba fogatom a hűtőt, szélsők alá meg megy majd M3-as csavar, plusz anyák a szükséges helyekre. Ennyi, meg lesz oldva egyszerűen nagyszerűen.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46106) kalozhun100 válasza Pete55555 (#46105) üzenetére


kalozhun100
őstag

Amúgy milyen hűtőről van szó és 1150es foglalat kellene?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#46107) Pete55555 válasza kalozhun100 (#46106) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Freezer 7 Pro Rev2
1150-re ja.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46108) Pttypang válasza Rivaul (#46100) üzenetére


Pttypang
veterán

En csak siman betoltam a karbantartok ajtaja ele es ratettem egy tablat:
"szerviz, kerekcsere, etc, koszi!"
Asszem meg is csinaltak, szoval mukodik :DDD

Everybody lies.

(#46109) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Most találtam rá a topicra, hatalmas dolgok vannak itt. :R
Kis gányolás, amit korábban idén műveltem:

Adott egy Powercolor HD 4650 aminek szenesre sült a gyári ventilátora, jobb ötlet híján hozzágumiztam egy halott tápegység 12 centis ventilátorát, a kábeleit meg egy 3 pin fan - molex átalakítóhoz celluxoztam. :DD
Azóta hasonló kezelést kapott egy Sapphire 9600 XT is, de az egy méretre vágott bordával immáron passzívan üzemel.



D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46110) szab.tam válasza nonsen5e (#46109) üzenetére


szab.tam
nagyúr

üdv. :))
:C

jó helyen jársz, de van egy kevésbé forgalmas, vga hűtő barkácsolós topk is, oda is berakhatod.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46111) macko20 válasza Pete55555 (#46103) üzenetére


macko20
őstag

a két 1,5mm lemez darab egyenesen,x alakban és csavarral

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#46112) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ezt tegnap egy bankfiókban lőttem.
ami nálunk a gyorskötöző és a fekete szigszalag, az náluk a nyomtatópapír...
:DDD

****

napi környezetvédelmi kvíz:
ekkora pazarláshoz vajon évente hány tündi-bündi kispandának kell meghalnia?
:F
( :DDD )

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46113) #21346560 válasza szab.tam (#46112) üzenetére


#21346560
törölt tag

Miért kéne kispandának meghalnia emiatt? Vagy újabban kispandából is csinálnak papírt, mint pesten kutyából hamburgert? :DDD

(#46114) Pete55555 válasza macko20 (#46111) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Én is erre gondoltam először, csak nem tetszik, hogy a 2 vas átmegy egymáson, illetve hogy így hajlik az alaplap fele. Bár tény, hogy egyszerűbb. Viszont elég kevés lesz a hely a hűtő alatt/mellett meghúzni az anyákat.
Push-pineket megnéztem egyébként, 4mm szélesek, ezek szerint M4-es csavarral jobban járok. Majd még megmérem az alaplapot is, hogy átmegy-e rajta.
Csavarokat gondolom alulról rakjam, rá egyből egy anya, ami rögzíti, és úgy rá a vasakat + anya. Illetve írta itt azt is valaki, hogy vmi szigetelő alátétet is rakjak alá. Van annak értelme?

...Szeretem leracsniztatni...

(#46115) szab.tam válasza #21346560 (#46113) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jajj te tudatlan! :DDD
a természetes élőhelyükből csinálják a papírt.
biztos nem azért halnak ki, mert egy akkora egy lusta, életképtelen banda, hogy még dugni sincs kedvük.
ááá....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46116) triklin


triklin
tag

Sziasztok

Kókányolni szeretnék, de kellene a segítségetek, ugyanis itt van tétje a dolognak. (nem akarom, hogy a telóm tönkremenjen vagy az autóm leégjen)

Hosszabb fesztiválozós/sátrazós akármire indulnánk a haverokkal, ahol a telefonok, "áj lósz@rok" stb töltését nem tudjuk megoldani hálózati áramforrás hiányában.
A gondolat a következő: Most cseréltem a kocsiban akksit, így van egy régi akkum. Arra szeretnék egy szivargyújtó aljzatot gányolni, hogy tölteni tudjuk a készülékeket. Kell nekem, ehhez valami az aljzaton és vezetékeken kívül? Biztosíték/ellenállás beiktatása érdemes? (95ah 850A -es akku. Teljesen még nem döglött, mert kisebb motort vígan beröffent)

Vagy esetleg valami más elképzelés a töltésre? :D

Köszi

(#46117) szab.tam válasza triklin (#46116) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lepukant kempingbicikli, rá dinamo, (ööö izé generátor - áramból hülye vagyok), felbakolni, mint egy szobakerékpárt, és akinek kell töltés, tekerjen meg érte! :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46118) macko20 válasza triklin (#46116) üzenetére


macko20
őstag

Nem kell más,csak még egy volt mérő h polaritás helyesen kösd be a szivar aljzatot,
ha egy biztit beteszel az sem gond mert néha a dugok szét esnek/törnek és fém alkatrészek eshetnek bele,
v lentről fölfelé dugod be,és húzód ki a dugókat...
ja és ki is teheted az autón kívülre ,így az nem ég le...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#46119) macko20 válasza Pete55555 (#46114) üzenetére


macko20
őstag

igen az elv jó ,de az alaplap mindkét oldalára ajánlott a műanyag alátét

(#46112) szab.tam csak mokusokat nyirnak ki,ha nem újra hasznosított olcsóbb papír

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#46120) tatabike válasza triklin (#46116) üzenetére


tatabike
őstag

A kocsi saját akkuja és saját szivargyújtója miért nem jó? Akár egész nap tölthetsz róla telefonokat, ha jó állapotú az akku, az a 8-10 amper, ami két indítás között esetleg kiszalad belőle, nem mérvadó... :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#46121) szab.tam válasza tatabike (#46120) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kérdés, milyen a kenpinghely.
talán külön parkolós.
gondolom a kocsit nem viszi be a sátorba, és nem akar az ülésen telefonokat hagyni.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46122) triklin


triklin
tag

Köszi a válaszokat :D

No, hogy tisztábban lássunk.

A kemping területére csak a fesztiválról lehetséges a bejutás, tehát autó, akkumulátor, dinamós kempingbicikli (az ötlet jó, csak legyen valaki aki az enyémet is "feltekeri" :DDD ) és hasonló nem igen fesztiválra való dolgok bevitele elég nehézkes. Tehát autó marad az őrzött parkolóban, annak a csomagterében pedig az akku. Eleve, ha be is vihetném a sátorig , akkor is az autóban tölteném, mert azért abban nagyobb biztonságban van, mint egy műanyag akármiben, amit még lezárni sem tudsz. Az autóról nem azért nem töltöm mert sajnálom azt a pár ampert a telóktól, hanem mert egyrészt gyújtás nélkül nem ad szuflát az aljzatoknak, másrészt az autónál nem leszek ott addig, amíg feltölt, harmadrészt akkor már járatnom is kellene, mert gyújtáson nem hagyjuk az autót feleslegesen.

Tehát az autó külön, lezárva, benne az akku, és arról töltené a telefonokat. Mert amíg én a Balatonba szerencsétlenkedek, vagy éppen a sok üszökfospermetrészeg ember közt tombolok, a telefonra nincs szükségem és nagyobb biztonságban van az autóban.

Akku-kábel-aljzat-dugasz-kábel-teló :D értem
Az mennyire para, h nem 12V ot fog kapni, hanem 12,6 V ot? Mert ugye nincs fesszab.... :F

(#46123) flashpointer


flashpointer
őstag

Tudja esetleg valaki hogy egy kis/közepes hagyományos vegyestüzelésű (nem faelgázosító, nem vizet melegítő) kazánban kb hány C° az égéstér átlaghőmérséklete és nagyjából átlagban hány m/s-al áramlik a levegő az égéstérben?
De valami ilyesmiket tartalmazó linket is megköszönnék
Sajnos kazánoknál akárhogy keresem nem találok ilyen adatokat :/

(#46124) #21346560 válasza triklin (#46122) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én a helyedben a "rendes" akkuról vezetnék be kábelt a csomagtartóba, és oda applikálnám a szivargyújtó(ka)t fixre.
Fesz.szab. nem kell, hisz a gyári szivargyújtóben sincs, és arról is töltöd. A telefon töltők elég nagy határokon bellüli értékkel tudnak dolgozni.

Elosztó, de ha ehhez vezetsz feszültséget a csomagtartóba, akkor ajánlott a kábel csere a hossz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#46125) Pete55555 válasza flashpointer (#46123) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Az attól függ mit raksz bele.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46126) Kernel válasza triklin (#46122) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az autó saját szivargyújtó-csatlakozója sem stabilizált, az akkuról megy. A szivargyújtós töltő pedig arra való, hogy akkuról menjen. Biztosíték egyébként nem opcionális, hanem kötelező ilyenkor.

Zárlat esetén egy ilyen akku könnyedén felizzítja, elégeti a vezetéket. Vagyis a vezeték lesz a biztosíték, így attól nem kell tartanod, hogy zárlat esetén kirobban akku oldala. (Egy katonatársam járt így, híradóskocsink sofőrje, de ő egy villáskulcsot ejtett az akkura, ami már nem tudott kiolvadni, ehelyett az akku robbant.)

Viszont biztosítékon keresztül akár az autó saját akkujára is köthetnéd.

nem azért nem töltöm mert sajnálom azt a pár ampert a telóktól

Az nem amper, hanem amperóra (Ah).

(#46120) tatabike

az a 8-10 amper, ami két indítás között esetleg kiszalad belőle, nem mérvadó..

Az nem amper, hanem amperóra (Ah).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46127) #21346560 válasza Kernel (#46126) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem akarok kötekedni, de amikor "kiveszed" az áramot az akkuból, akkor nem Ah, hanem A...
Amperóra a töltés mértékegysége (nem, nem a telefon töltésé), az Amper pedig az elektromos áram erőssége.

[ Szerkesztve ]

(#46128) flashpointer válasza Pete55555 (#46125) üzenetére


flashpointer
őstag

Azért került bele a kérdésbe hogy általánosságban/kb/nagyjából.
Ezért nincs is ott hogy ha pl. fa akkor az milyen fajta milyen nedvességtartalmú stb mert az már számolható, de mivel nincsenek pontos paraméterek ezért kérdezek egy intervallumért. (pl kisbusz 500-600C°)

(#46129) Kernel válasza #21346560 (#46127) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak itt a hozzászólók nem az áramról írtak, ha megfigyeled a szövegkörnyezetet. Csak olvass vissza... Szerintem egy kis tévedésben élnek, mint sokan mások mellesleg, ezt igyekeztem korrigálni.

Az elektromos töltés mértékegysége egyébként a coulomb (C).

Az Ah simán amperóra-kapacitás mértékegysége, amit töltés vagy kisütés közben lehet mérni, mint betöltött vagy kisütött Ah-mennyiséget.

Az Ah sajátossága, hogy nem határoz meg energiamennyiséget, mint a Wh, ami már tartalmaz egy harmadik változót is, a feszültséget, ami már a cellák számával is kapcsolatban áll. Az Ah viszont csak az áram és idő szorzatát hordozza önmagában.

Ezért valójában helytelen az Ah-t simán a kapacitás, illetve energiatárolási-kapacitás mértékegységének nevezni, mert nem az. Egyszerűen csak amperóra-kapacitás, ennyit tud a fogalom.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46130) #21346560 válasza Kernel (#46129) üzenetére


#21346560
törölt tag

"Az elektromos töltés mértékegysége a coulomb (kiejtése: kulomb) (C), jele: Q.
Az elektromos töltés mértékegységeként használható nem SI egység: amperóra (Ah)"

Amúgy tudtam én, hogy elektromérnökök járnak erre, és mindent megmagyaráznak :DDD
Az általad leírt dolgoktól függetlenül, ha áram erősségről beszélünk, ezután is Amperben fogom mondani, ugyanúgy ha megkérdezik, mennyivel töltöm a telefonomat, Amperben fogom megadni :P

(#46131) Kernel válasza #21346560 (#46130) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez az, hogy nem SI-egység. Tőlem amúgy mondhatod, pláne ha áramról van szó, csak legalább írd kisbetűvel...

W, A, V, nagybetű, de watt, amper, volt: kisbetű.

Egyébként onnan lehetett látni a tévedést, hogy a hozzászóló 8-10 ampert emlegetett, annyi bizonyára nem kell a töltéshez. Hanem inkább arról volt szó, hogy például egy 60 Ah-s akkuból kivesz 8-10 Ah-t, ami még nem vészes, az autó beindítása szempontjából.

A másik hozzászóló pedig erre kontrázott, szintén ampert emlegetett, szerintem helytelenül. Erre írtam én, hogy meg kell nézni a szövegkörnyezetet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46132) #21346560 válasza Kernel (#46131) üzenetére


#21346560
törölt tag

Túltárgyaltuk ;)

(#46133) Irmscher 353 válasza triklin (#46122) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

2005-ben az Efott-on volt talán Telenor sátor, ahol bementél leadtad a telódat, és feltöltötték Neked.
Ez ~10 éve volt, hogy kellett-e érte fizetni, vagy sem, már nem emlékszem, de egy működőképes dolog volt.

Ma 2014-ben mekkora bevételt csinálhatna bármelyik szolgáltató, vagy E-ON vagy akármilyen cég, aki kitelepül, egy rahedli elosztóval, az embereknek ad egy papírt (átvétel-átadásnak legyen nyoma), h ekkor és ekkor leadtad a telefonod, feltették tölteni, és te meg fizetsz érte egy sörnyi jómagyar Forintot...

Na asszem a következő fesztiválokra váltok meg sátorhelyet, és hülyére keresem magam...

[ Szerkesztve ]

(#46134) imibogyo válasza Irmscher 353 (#46133) üzenetére


imibogyo
veterán

Na asszem a következő fesztiválokra váltok meg sátorhelyet, és hülyére kresem magam...
Most már nem... :D

(#46135) Rivaul válasza imibogyo (#46134) üzenetére


Rivaul
addikt

A következő parádén lesz 36 ph!-s töltősátor :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46136) Irmscher 353 válasza imibogyo (#46134) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

aggregátorokkal és üzemanyaggal felszerelkezve érkezem ;) :C

(#46137) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Vettem ma egy stereo jack apa meg anya lengőaljat, csak nem tudom milyen kábelt vegyek hozzá, mert hosszabbítót akarok csinálni a fejhallgatómhoz.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#46138) Sethdobaloah válasza kalozhun100 (#46137) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

sodrott rezet :) lehetőleg ne a legvékonyabbat, de h nem kell túlzásokba se esni.

...csak én vagyok helikopter?

(#46139) do3om válasza Sethdobaloah (#46138) üzenetére


do3om
addikt

:N
Az a nyakába lesz!

Na jó vastag rezet vegyél 20mm talán elég, átlátszó szigeteléssel, hosszút hogy vagy két kört menjen a nyakadon. Te leszel a helyi vajda de vigyázz!! lesznek akik egyből ki akarják majd égetni a kábeled, csak nehogy a még a nyakadon legyen.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#46140) tatabike válasza Kernel (#46126) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem mindegy, mert lex@rom az ampert is, meg az órát is... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#46141) MBazsee


MBazsee
tag

Nem számítógép, de talán itt elfér.
Ma reggel beázott a cipőm, és gondoltam rásegítek a szárításra.

(#46142) #21346560 válasza MBazsee (#46141) üzenetére


#21346560
törölt tag

Persze hogy elfér, ez nem csak számítógép gányolás topik :K

(#46143) szab.tam válasza MBazsee (#46141) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K :C

***

egyszer egy ilyen problémát én is hardveregységekel küzdöttem le... :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46144) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Ép passzív gép kialakításán fáradozok, már csak a grafkártyát kell majd valahogy megoldani, de a HDD-vel meggyűlt a bajom, mert nagyon idegesítően "mormog". Azon gondolkoztam, hogy bekötnék a 12V-os ágba 1 kapcsolót, és csak akkor kapcsolnám be, ha használni akarom, namost 2 kérdésem van:
1) a sok ki/be kapcsolgatás jelentősen csökkenti az élettartamát?
2) 5V-os ágat is használja? Mert ha igen, akkor azt 1 kapcsolóval egész nehéz lenne megoldani.

Procinál AIDA 2óra után 70° passzívba gondolom belefér?

(#46145) do3om válasza vtomi2 (#46144) üzenetére


do3om
addikt

ŐŐŐŐŐŐ
Mit akarsz kapcsolgatni? A HDD-t élesben :Y
Passzív gépbe eleve HDD-t rakni.... :DDD
HA viszont csak háttértár és ssd-n van minden, és néha kel csak akkor mint én is beállítod a winbe hogy 1-perc után lekapcsoljon ha nincs használva. De ne próbáld külső kapcsolóval basztatni!

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#46146) imibogyo válasza vtomi2 (#46144) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha van az alaplapodon hot-swap állítási lehetőséged akkor (és csak akkor) tudod kapcsolgatni a vinyókat menet közben. Mert ha nem tudod a rendszeren belül leválasztani a vinyót (úgy, mint egy pen-drive esetében), akkor előfordulhat, hogy akkor nyomod ki a kraftot alóla, amikor a fej éppen a tányér felett volt és akkor legrosszabb esetben szépen végigszántja a tányérokat és pápá adatok.

Más különben működhet a kapcsolgatás külső kapcsolóval de csak gép indulása előtt és kikapcsolás után. Vagyis ha tudod, hogy kelleni fog a vinyó, akkor bekapcsolod, ha meg nagy valószínűséggel nem, akkor hagyod kikapcsolva. Úgy mint ha egy sima mobil rack lenne.

A 12V és 5V is kell a merevlemeznek. De mind a kettő kapcsolását meg tudod oldani egy darab kapcsolóval, szimplán két áramkörös kapcsolót kell venni, aminek 4 (ON-OFF), vagy 6 lába van (ON-OFF-ON, vagy ON-ON).

[ Szerkesztve ]

(#46147) #90933760 válasza imibogyo (#46146) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem szánt végig semmit. Egy pillanat alatt kicsapódik a fej, miközben a tányér még a tehetetlensége miatt szinte ugyanannyival pörög. Inkább a kicsapódással van a baj, de sok vinyóban láttam hogy direkt puhára csinálják az ütköző felületet, na most ezt ki tudja az ő vinyója milyen. Meg ettől még mindig nem jó dolog csapkodtatni a fejet.
Hot swapos megoldásnál tudná megoldani a kapcsolgatás kapcsolóval, de minden alkalommal előbb le kell Winből választani, a kivágódást elkerülendő. Vagy automatikus leállítást állít be neki X idő után. De az NTFS miatt fél óránként be fog kapcsolni, meg akárhányszor Sajátgépbe mocorog. És igen, rohadtul nem szeretik a vinyók ha feleslegesen vannak ki-be kapcsolva.
SSD-t kell venni vagy 5400-as notivinyót ami kussba van.

[ Szerkesztve ]

(#46148) vtomi2 válasza do3om (#46145) üzenetére


vtomi2
őstag

Persze, hogy van SSD-m, már 2-3 éve, a hdd-t meg azt hiszem a te megoldásoddal fogom használni. Köszi a segítséget.

imibogyo, Baltoafarkas Nektek is :)

Még annyit, hogy 59°-nál jobban nem hűl vissza, az nem probléma ugye?

(#46149) Kernel válasza vtomi2 (#46144) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megoldható a kapcsolás, én úgy szoktam, hogy először a HotSwap! nevű programmal szoftveresen leválasztom a HDD-t. Ez a program alkalmas motorleállító parancs kiküldésére is, ha bejelölöd a "Spindown" opciót. Nem biztos, hogy minden HDD veszi is a parancsot, de az sem baj, ha nem áll le forgás.

A merevlemezek fel vannak készítve arra, hogy az áramot lekapcsolják róluk, illetve áramszünet lehet bármikor, ettől nem hibásodik meg. Amelyiknél lekapcsoláskor egy kattanó hang hallatszik, ezeknél egy permanens mágnes kirántja a fejet, vagy egy külön tartóbakra (WD-nél vannak ilyen megoldások, de másnál is), vagy a parkolópályára. Vagy ahová kell, tökmindegy, ez meg van oldva gyárilag.

A szoftveres leválasztás után én régebben kétáramkörös kapcsolóval megszakítottam az 5 és 12 V-ot egyaránt. Később rájöttem, hogy ez valójában felesleges. Egy külső USB-ház vizsgálata során vettem észre, hogy az elől lévő mikrokapcsoló egy FET-et vezérel, ami a HDD 5 V tápját kapcsolja ki-be.

A 12 V-ot pedig semmi, az marad rajta folyamatosan.

Akkor kapcsoltam én is, hogy tulajdonképpen felesleges a 12 V-ot (a motortápot) levenni, hiszen a digitális részeket tápláló 5 V megszakítása után, a motortekercseket három fázisban kapcsolgató tranzisztorok vezérlése úgyis megszűnik, innen kezdve a motor nem kap áramot és annyi.

Bekapcsoláskor pedig (nyilván a számítógép üzeme közben), bármelyik HDD-t áram alá helyezem, megjelenik a Windowsban, ez is csak ennyi.

Persze az sem mellékes, hogy az alaplapom SATA-csatlakozói hotswap-képesek. Amellett van egy PATA rack is, hátába dugva egy SATA átalakító, azt is tudom használni ilyen módszerrel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46150) vtomi2 válasza Kernel (#46149) üzenetére


vtomi2
őstag

Uh, ez elég bonyolult, meg nem hiszem, hogy van ilyen funkció az alaplapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.