Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) zolee5016 válasza Dimitryj (#32348) üzenetére


zolee5016
őstag

Nekem tx3 van...megkeresem a fölös (amd-s) lefogatóit.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32352) szab.tam válasza Elvagyok (#32350) üzenetére


szab.tam
nagyúr

körülményekről kb.

ideális fordulat: majd megszámolom.... :U

***

"csiagafúrószár" - szmájli is volt utána....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32353) Elvagyok válasza szab.tam (#24046) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Jó ötlet a satu is,az álvány is,üregelő Spray is meg a többi.Mivel látom féldarabokat is munkálsz meg javaslom mindenképp a csavarthornyú dörzsárak beszerzését.Arra ügyelj hogy a tűrés ebben az esetben nem H lesz mert az mozgó-csúszó alkatrészekhez kell,hanem inkább J tűrésű legyen mert az a rögzített kötésekhez való!Laci. :R

Soha többé ...

(#32354) kerekfej válasza KillHates (#32239) üzenetére


kerekfej
addikt

Aranyosak. :)

(#32355) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Üdv.

Olyan kérdésem lenne,létezik e olyan,hogy PCI hosszabbító. Vga-m hűtése miatt nem férne alá a hangkártyám és erre a célra kéne nekem. Ha van ilyen lehetőség,hol tudnám beszerezni,milyen boltban? Fontos lenne számomra,mert zenélek és vga nélkül sem akarok maradni,alaplapomat meg ez miatt nem szívesen cserélném le.

Köszöntem előre is a választ! :R

(#32356) FatalEror válasza TechN7ne (#32355) üzenetére


FatalEror
addikt

riser a neve,fontos,hogy jó minőségű árnyékolt darabot vegyél,talán lelsz apróba,de ezek általában ebay-ről rendelős mókák.De akármilyen jó minőségű a riser attól még time delay out probléma ütközhetsz!

HardCore is my LifeStyle

(#32357) #90933760


#90933760
törölt tag

Arra gondoltam, hogy valami kárpittal kéne a gépházat bevonni. Eltakarná az ocsmány venti kivágásom helyeit, ha az oldallap vágás közben sérül azt is kitakarja. Az egészet bevonni kívül, meg belül is ahol látszik. Nagyon állat lenne és könnyebb is dolgozni vele, mint lemezt méretre vágni és festegetni. Csak valami vékonyabb kell ami jól hajlik és rásimul. Tudni kéne mennyire drága mulatság. Vélemény?

(#32358) siti válasza #90933760 (#32357) üzenetére


siti
senior tag

még akár bőr/műbőr is szóba jöhet, ha szépen meg tudod csinálni.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32359) FatalEror válasza #90933760 (#32357) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát csak is bőr lenne jó szerintem.

HardCore is my LifeStyle

(#32360) Psycho18 válasza siti (#32358) üzenetére


Psycho18
tag

Nálam tervben vagy egy teljes pc bebőrözése, elképzeléseim alapján nagyon állat lesz csak a kivitelezés módja kérdéses, hogy milyen lesz :DDD

(#32361) szab.tam


szab.tam
nagyúr

olyan műbőröket lehet már kapni, hogy jobbak mint az igaziak...

a problémát máshol látom. vegyünk egy sarkot. az egyik élen a bőr lehajlik. még a másik is be tud hajolni, ha úgy van szabva. idáig ok.

de a 3. élnél mi lesz?
vagy csak úgy egymásnak ér? akkor látszik a bőr elvágott éle. vagy vissza lenne hajtva egy szegély? akkor ott dupla vastag az anyag

az éleket belülről összevarrni, (azaz kívülről, majd kifordítani), és ráhúzni a gépre.
ehhez szűcsnek kéne lenni.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32362) FatalEror válasza szab.tam (#32361) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát szerintem rá ragasztanám a lemezre,és behajtanám a bőrt a "lemez alá".

HardCore is my LifeStyle

(#32363) Psycho18 válasza szab.tam (#32361) üzenetére


Psycho18
tag

Ezen agyaltam én is, hogy hogyan lehetne az előlap sarkait szépen kivitelezni.
Ez az összevarrásos dolog jól hangzik és még olyat is ismerek aki szépen ki tudná nekem vitelezni a varrásos részeket
Köszi a tippet! :R
Amint sikerül belekezdeni teszek fel képeket.
Csak még maradt 4 hét gyakorlatom :(((

[ Szerkesztve ]

(#32364) #90933760


#90933760
törölt tag

Maradok a kárpitnál, jobban tetszik, meg dolgozni is könnyebb vele. Én az elejét nem akarom leburkolni, a tetejét, ahol csak a szélein kell lehajtani, az oldalait ahol sehol se kell, meg belül ott se nagyon kell. Ha látszik a vágás akkor látszik, még mindig szebb, mint a fogóval kitépkedett ventilátornyílás. Majd meglátom hogyan lehet alakítani, ha be tudom csíptetni elől akkor a vágás se látszik.

És nem is megfizethetetlen 140*70-es darab 1700.

(#32365) FatalEror


FatalEror
addikt

Nem nehéz Agoka megoldotta! :))

HardCore is my LifeStyle

(#32366) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Elkezdtem az alaplapom lefedését plexivel hasonlóan ehhez . még az lején vagyok, ezután carbonfóliázva is lesz.

Pár kép hogy állok:picasa

(#32367) FatalEror válasza mrterminator (#32366) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó lesz,mivel vágtad a plexit?
Kedvet kaptam én is egy kis modd.hoz neki állni már a felniknek,de mindig jönnek a jobbnál jobb 5letek,és nem akarok elhamarkodott döntést hozni. :))

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#32368) Trebron09 válasza mrterminator (#32366) üzenetére


Trebron09
őstag

Én nem sok értelmét látom..hacsaknem a lap megsütése a cél.. :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#32369) mrterminator válasza FatalEror (#32367) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Gemkapocs felforrósítva és azt belenyomva-húzva vágja szépen(mint a vajat), azután reszelővel egyenesre reszelem, nem gyors, de könnyen kivitelezhető. az alaplap méretére vágását, meg sniccerrel jó sokszor vonalzó mellett behúzni, majd szépen hajszál egyenesen eltörni.

Trebron09: nem fő meg az alaplap, hiszen a hűtőbordák kilógnak belőle, és a többi alkatrész semmit nem melegszik, ráadásul kb 5mm van távol az alaplaptól is.
Ja és persze csak esztétikai értelme van, ezt én is tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#32370) FatalEror válasza mrterminator (#32369) üzenetére


FatalEror
addikt

Neked van dremeld is,akkor egy gyémánt szórt,vagy fűrészfoga tárcsával nem lenne gyorsabb?

HardCore is my LifeStyle

(#32371) mrterminator válasza FatalEror (#32367) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Ahh felniknek? beleépíteni a gépet? (ha volt már szó róla, le vagyok néha maradva) :DDD

Leégett a szaros dreamer utánzatom (skill-em van csak) úgyhogy most kézzel kell csinálnom....

[ Szerkesztve ]

(#32372) Trebron09 válasza mrterminator (#32369) üzenetére


Trebron09
őstag

I know...azért volt ott a " :DDD " :)

Fólia helyett én amúgy lefújnám matt feketével a plexit...esetleg v.mi feliratot/mintát hagyni..majd elvilágítani..jól nézne ki. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#32373) mrterminator válasza Trebron09 (#32372) üzenetére


mrterminator
aktív tag

ja ok, félre értettelek :DDD

Legelső gondoltatom az volt, hogy matt fekete és élvilágítás(olvasol a gondolataimba vagy csak jó az ízlésed szintén :) Még agyalok, mert meggondolandó.

(#32374) FatalEror válasza mrterminator (#32371) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja valami olyasmi lenne,imivel mér privibe úgy 200 levelet váltottunk,de mindig jön jobb 5let,aztán már szegényt nem traktálom. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#32375) Dimitryj válasza zolee5016 (#32351) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Köszikösziköszi (pmben értekezzünk)

(#32376) FatalEror


FatalEror
addikt

MAximálisan topik on:első három kép a lényeg. :))

HardCore is my LifeStyle

(#32377) Trebron09 válasza FatalEror (#32376) üzenetére


Trebron09
őstag

Gyönyörű.. :C

Mostanában megszaporodtak a barkács jellegű cikkek a logouton.. :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#32378) KillHates válasza Trebron09 (#32377) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szegényednek az emberek és "magad uram, ha nincs Olgád..." :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32379) zolee5016


zolee5016
őstag

Hát az sli ment...Matrix jött....Alig fér be a Strike-ba... :Y ..egy dologgal szembesültem...Ezt a közel másfél kilós dögöt ki kell támasztani ,mert jönne ki a slot-ból...Kb ilyen tempóban 1 hónapon belül kiszedi a pci-e sint a helyéről....Vajon a tápcsati alatt támassszam meg,vagy a hűtésénél fogva????? :F

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32380) imibogyo válasza zolee5016 (#32379) üzenetére


imibogyo
veterán

Fordítsd el a házat. Jól tehermentesíti az alaplapot és a slot-okat a nagy kártyák súlyától. :K

[ Szerkesztve ]

(#32381) KillHates válasza zolee5016 (#32379) üzenetére


KillHates
nagyúr

Középen, hogy ne csavarodjon a kártya. De effektív mindegy, én már lógattam fel a tápcsatinál fogva is VGA-t :D ami nem volt könnyű: 8800ULTRA :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32382) imibogyo válasza KillHates (#32381) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van én is lógattam már fel 670 DC2-t, egy jó vastag dróttal a tápcsati mellett lévő lyukon átfűzve és tökéletes volt. Egy-két napig a tápcsatira volt rácsavarva a drót és úgy sem volt semmi baja. Sokkal nagyobb gond az, hogy hajlik, mint az, hogy hol támasztod alá, vagy hol függeszted fel. Mondjuk a venti lapátjai talán kivételek ez alól. :D

(#32384) zolee5016: az is jó megoldás, de amit sinya mondott még esztétikus is lesz. Mondjuk a slot takarós megoldást le kell szigetelni nehogy valamit rövidre zárj.

[ Szerkesztve ]

(#32383) sinya85 válasza zolee5016 (#32379) üzenetére


sinya85
senior tag

Én nem a nyákot támogatnám. Felkötöttem egy damillal a hűtést, nem is látszott és jo is volt.

ஜ۩۞۩ஜ

(#32384) zolee5016 válasza imibogyo (#32382) üzenetére


zolee5016
őstag

Olyan megoldáson agyalok,mint ahogyan a kimeneti oldalon van a kari megcsinálva...tehát teljesen keresztbe alátámasztani egy slottakaróval...csak az alaplapi tálcát kell átfúrni..... :B a slottakarót meg vizszintesen becsavarozni és ráfektetni a vga-t....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32385) sinya85 válasza zolee5016 (#32384) üzenetére


sinya85
senior tag

felesleges végig feküdnie. elöl fogják a csavarok valahol középütt vagy a vége felé kell alátámasztani

ஜ۩۞۩ஜ

(#32386) zolee5016 válasza sinya85 (#32385) üzenetére


zolee5016
őstag

nem végig...hanem a végén kereszbe..mint egy polctartót úgy raknák be kereszbe egy slottakarót....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32387) FatalEror válasza zolee5016 (#32384) üzenetére


FatalEror
addikt

PowerColor PowerJAck?
Ezeröccá' forint.

HardCore is my LifeStyle

(#32388) cool13


cool13
őstag

(#32389) TESCO-Zsömle válasza Trebron09 (#32377) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahogy Kill is mondja. Mostanában nincs az embereknek pénze gyári megoldásra.

sz: Én arra várok, hogy mikor indítanak a szegényeknek államilag támogatott Prána-tanfolyamot, különös tekintettel a Pránatáplálkozásra, mikor is az ember fényt eszik.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32390) zolee5016 válasza FatalEror (#32387) üzenetére


zolee5016
őstag

Hol??? ez jó alternatívának tűnik....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32391) FatalEror válasza zolee5016 (#32390) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]

HardCore is my LifeStyle

(#32392) zolee5016


zolee5016
őstag

Most egy kicsit padlón vagyok....A Matrix eddig teszi a dolgát rendesen...de a méreteinél fogva a kari köré kell épiteni a gépet....a háttértáraknak nem lesz helye marad a a Raptor egyedül....Ki kelett venni a takarófalat,és át kellett rendezni mindent,mert a kari helyigénye brutális.....Búcsú a sok melóval járó kábelektől,és a teljes elrendezéstől.....Mókuskerék...most még 30% -osan van összállitva a gép,csakhogy hajtsam a karit......lehangoló a látványa de a teljesitménye persze ott van...neki kellene állni..... :U

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32393) zolee5016


zolee5016
őstag

szörnyű

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32394) FatalEror válasza zolee5016 (#32393) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem kell odanézni. :P

HardCore is my LifeStyle

(#32395) zolee5016 válasza FatalEror (#32394) üzenetére


zolee5016
őstag

Igazad lehetne...de látom ha kell ha nem...azért már van elképzelés....persze az egész alapjaira bontása után

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32396) KillHates válasza zolee5016 (#32386) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát most néztem utána, tényleg elég horrort tud csinálni egy nehéz kártya:

Ha van ilyen vállalom a javítását :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32397) KillHates válasza zolee5016 (#32393) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fú! Nézem az utolsó képet, valami nem stimmel.... Hol a fenébe van ebből a gépből az alaplap?! :Y
Aztán rájöttem... :B Nagyon állat cucc! Nem láttam még ilyet :R

(az az Aranyhajas fonat ezért eléggé nyomhatja a kártyát... :U :D :DDD)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32398) zolee5016 válasza KillHates (#32397) üzenetére


zolee5016
őstag

Hát igen ezt a kinézetet adtuk át a múltnak.....link

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32399) FatalEror válasza KillHates (#32396) üzenetére


FatalEror
addikt

Látom barátunk nem tanult,csak berakta a kettővel alatti szlotba....

HardCore is my LifeStyle

(#32400) szab.tam válasza KillHates (#32396) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem nem tudta kiszedni a vga-t, mert nem birizgálta meg előtte a fehér pöcköt. és valszeg elfogyott a cérnája, majd kitépte.
én is jártam már úgy, hogy nem fértem hozzá a kiakasztóhoz, elfogyott a türelmem, és szabályosan kitéptem. de ott nem sérült semmi.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.