Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) YM válasza Prosector (#21141) üzenetére


YM
senior tag

És a net csak telepítéshez kell vagy minden bejelentkezésnél?
Offline gépen szeretném használni...

(#21152) kisza25 válasza spanglee001 (#21120) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

give usa tank:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21153) kisza25 válasza #21346560 (#21145) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kijelző+ monitor is ment, vagy csak monitor?
tipuka: nekem egy 120GB+ 240GB SSD-van és most vakarózok, hogy mit szedjek le, mert ez nem fog ráférni, BF3-4+BFH van az ssd-n meg pár kép....oh
más: azért itt olvasgatva van baj rendesen, fagyások bugok...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21154) #21346560 válasza kisza25 (#21153) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elnézést, elfelejtettem oda írni, hogy a monitor ment csak

(#21155) kisza25 válasza #21346560 (#21154) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

esetleg nem vált át IGP-re?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21156) ittakary válasza Rasiel (#21150) üzenetére


ittakary
nagyúr

lapozófájlt is bekapcsoltam, de ez sem segített, fossá fagyott :)

[link]

(#21157) daveoff válasza Locutus (#21149) üzenetére


daveoff
veterán

Fogalmam sincs miért fagy, én nem csinálok mást, csak játszok. Lehet, hogy a tuning miatt, de nem hiszem, mert fél éve így megy minden, és soha nem fagyott. Illetve ahogy mondtam, van amikor napokig nincs fagyás, aztán egyszercsak eldobja magát, instabil tuningnál ilyennel még nem találkoztam. Ugyanez volt BF4 megjelenésénél is, van akinél folyamatosan DX hibával fagyott a játék, van akinél meg egyáltalán nem, pl az nálam sem. Szerintem egyrészt nagyon határon van a DX11 kód, ezért instabil egyeseknél, masrészt lehet, hogy én olyan grafikai beállítást/effekteket használok, ami instabilitást okoz, lehet hogy Te azt pont nem használod.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21158) Rasiel válasza ittakary (#21156) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ok, de a jövőben hagyd bekapcsolva, mert, ha nincs, okozhat kellemetlen szitukat.
Nehéz így a launcher- és errorlog alapján mit mondani. Ha a helyedben lennék, én tennék egy próbát az Intel IGP-vel. Tudom, időigényes, meg nem két-három kattintás az egész, de, ha pl. azzal minden gond nélkül működik, akkor a HD7970 körül kell keresni a problémát, ami lehet akár hardveres és szoftveres is egyaránt. Ugyan a .txt alapján én is VGA-t mondanék, de így legalább ki lehet zárni pár dolgot...

Szerk.: Tudom, szokásos kérdés, meg lehet megérdeklődték már páran: VGA/CPU OC nélkül próbáltad?

Szerk2.:
(#21159) ittakary: Ja, de mi van, akkor, ha a köv. patch sem oldja meg? Rockstar oldaláról patchre várhattok, de Nvidia-tól új driver szerintem nem fogja orvosolni a gondot. Én is inkább afelé hajlok, hogy játék hiba lesz ez. Nekem szerencsére eddig nem volt vele gondom, igaz nem is nyúztam még annyit a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#21159) ittakary válasza Rasiel (#21158) üzenetére


ittakary
nagyúr

biztos hogy valami DX hiba van... de ahogy daveoff is mondta, tuti a játék a hibás! lehet hogy telibeszarom, és megvárom a következő patchet..

amúgy már egy GTX 970 van a gépben

[ Szerkesztve ]

(#21160) #21346560 válasza kisza25 (#21155) üzenetére


#21346560
törölt tag

Bár nem tudtam megnézni, hogy átváltott-e igp-re, de grafikus beállításoknál megadtam neki, hogy mindenképp a dedikált vga-n fusson, most jó lett, úgy hogy ez lehetett a baj, köszönöm szépen a tanácsot!
Nem oly rég álltam át asztaliról laptopra, hirtelen nekem ez eszembe sem jutott :B

(#21161) ittakary válasza Rasiel (#21158) üzenetére


ittakary
nagyúr

persze hogy próbáltam, szerintem lassan nem tudtok olyat mondani, amit ne próbáltam volna

BIOS reset, full alapon minden, Windows újratelepítés, friss programok..

olvastam olyat hogy az extra PCI / USB / FireWire eszközöktől kakált be valakinél: kikaptam a hangkártyámat, sőt anélkül telepítettem újra a Win-t. Semmi :(

olyat is olvastam, hogy valakinél a VGA extra kimenetei kavarták meg: HDMI Audio izék. Nosza mindet letiltottam a brébe, ugyanúgy semmi..

És hangsúlyozom: az a durva, hogy percek alatt kivág a játék: 1-5 perc max!

[ Szerkesztve ]

(#21162) kelekyle válasza ittakary (#21161) üzenetére


kelekyle
őstag

Hálózat nélkül, offline módban próbáld indítani a játékot

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21163) Zorel


Zorel
senior tag

A kifagyásokkal kapcsolatban nekem annyi észrevételem van, hogy teljesen random dobta nálam az ERR_GFX_D3D_INIT hibaüzenetet. Volt, hogy 7-8 óra játék alatt egyszer-kétszer, de volt, hogy egyszer sem.
Aztán kikapcsoltam a háttérben futó MSI AB+RTSS-et és onnantól kezdve már nem tapasztalom a hibát 25-30 óra játék után...

(#21164) ittakary válasza Zorel (#21163) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem fel sem volt telepítve, úgy is csinálta

(#21165) duc válasza ittakary (#21161) üzenetére


duc
aktív tag

Gondolom van telepítve valami logger program (aida pl) ami folyamatosan naplózza a rendszeradatokat, itt sem található semmilyen összefüggés a fagyásokkal?

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#21166) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Üdv Mindenkinek,

GTA3 óta nem játszottam, most megvettem Steam-en az V-öt, ha esetleg valaki befogadna online játékokra megköszönném. Még a legelején vagyok az egésznek, nem tudom hogy álljak neki :), már valami kérdőjeles küldinek futottam neki, egy autót kell elvontatni de a leakasztással vannak problémák sehogy nem megy :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21167) Rasiel válasza ittakary (#21161) üzenetére


Rasiel
senior tag

Gondolom, akkor az is meg volt, hogy teljesen friss Windows és csak a szükséges drivereket telepítetted fel, tehát a Social Club-on kívűl egyetlen programot sem.

AMD kártyával minden frankón működött?

Ezek alapján azt sem lehet mondani, hogy mondjuk a GTX970 lenne hibás, mert ha jól olvastam vissza, akkor más játékokkal problémamentesen játszol...

(#21168) ittakary válasza Rasiel (#21167) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen, megvolt: feldobtam W8at, a frissiteseket, driverek, es utana egybol Steamet a GTAval. Igazabol mar azon is gondolkoztam h Win update tett be neki, de akkor sokkal globalisabb lenne a problema es nem csak 1-1 usernel.

Tippem sincs lassan...

Semmi az eg vilagon nem fut a hatterben mert fel sincs mas telepitve kb semmi

[ Szerkesztve ]

(#21169) kelekyle válasza JoceeHunt (#21166) üzenetére


kelekyle
őstag

H betűt nyomd hosszan

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21170) pendre54 válasza ittakary (#21161) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
"olvastam olyat hogy az extra PCI / USB / FireWire eszközöktől kakált be". Nálam egy külsős USB-s DAC dolgozik[link], és semmilyen fagyásom nem volt eddig szerencsére. Cserébe viszont ezzel a DAC-al külön élmény a játékban a zenehallgatás.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#21171) JoceeHunt válasza kelekyle (#21169) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi :)
Egyébként mikortól érdemes nekiállni tőzsdézni?
Bár nem értem mert még a fél millió kezdésit sem kaptam meg 350 dodóm van :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21172) daveoff válasza Zorel (#21163) üzenetére


daveoff
veterán

Köszi az infót, akkor valószínűleg nálam is ez okozza, ugyanezek a tünetek, és megy az AB+RTSS. Kilövöm a fenébe, aztán próba....:R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21173) Mr.Csizmás válasza JoceeHunt (#21166) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bal shift, bal ctrl, de az ilyenek szokta írni a felső sarokban tippként :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21174) kelekyle válasza JoceeHunt (#21171) üzenetére


kelekyle
őstag

Franklinnel az első Lesteres feladatot kell megcsinálni a többit a végére hagyod. De ha itt visszaolvasol többen linkeltek segéd oldalakat a tőzsdéről

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21175) Firestormhun válasza Zorel (#21163) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Megerősíteni tudlak, az ERR_GFX_D3D_INIT üzenet következménye az instabil VGA tuning és a Rivatuner engine-t használó tuningprogramok (EVGA Precision, MSI Afterburner, stb...) bekapcsolt OSD-je.

[ Szerkesztve ]

...

(#21176) Mr.Csizmás válasza Firestormhun (#21175) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+steam osd is lehet a ludas :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21177) daveoff válasza Firestormhun (#21175) üzenetére


daveoff
veterán

Akkor elvileg elég, ha leszedem az RTSS-t? AB maradhat?

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21178) Rasiel válasza ittakary (#21168) üzenetére


Rasiel
senior tag

Biztos van rá valami megoldás, csak így látatlanban borzasztó nehéz megmondani, mert "milliónyi" dolog lehet, amitól csinálhatja. Emellett meg egyikünk sem távgyógyító sajnos. :) Alaplapi BIOS-odat futottam most át, de nem találtam benne olyan beállítást, ami megoldhatná a problémádat.

Win Update-k nélkül tehetsz egy próbát, ha van kedved hozzá, de az sem garantálja, hogy jó lesz. Updateket nem szoktam erőltetni, igaz most jelen pillanatban Win 10-et használok, ahhoz meg szinte csak új build-ek jönnek ki, tehát külön pár kilo-, megabyte-os tapaszok nem igazán, így update nálam abszolút nincsen.

(#21172) daveoff: RivaTuner-ben a "rendering mode" Vector vagy Raster3D-re van állítva nálad? Utóbbinál szoktam hasonló problémák lenni, legalábbis akkor, amikor még az AB+RTSS kettőst használtam, tapasztaltam ilyeneket néhány játéknál.

(#21179) Firestormhun válasza daveoff (#21177) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Nem kell letörölni, csak a Rivatuner statistic server beállításainal a Show On-Screen Display-t Off-ra kell tenni. A stabilnak hitt VGA tuningból is érdemes első lépésben vissza venni 25-25 MHz-et(core/mem), ha dobálja a hibaüzeneteket továbbra is.

...

(#21180) CJ3


CJ3
senior tag

Több Crew-ba is benne lehet lenni Social Club-ban? :F

Crypto

(#21181) Mr.Csizmás válasza CJ3 (#21180) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21182) daveoff válasza Rasiel (#21178) üzenetére


daveoff
veterán

Igen Raster3D-re van állítva, kikapcsolom az on-screen displayt, az a biztos. Ha akkor is fagyizik, akkor lehet tényleg a tuning, de azt erősen kétlem....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21183) ittakary válasza daveoff (#21182) üzenetére


ittakary
nagyúr

kizárt hogy a tuning legyen :U szerintem egyetlen perc LinX többet terhel, mint 10 perc GTAzás...

És ez a VGAra is igaz: hogy lehet hogy 1,5 óra BF4 full maxon meg se kottyan?

(#21184) gali777


gali777
őstag

Nekem 96 óra játék alatt csak egyszer fagyott ki valamelyik nap, pont ezzel az ERR_GFX_D3D_INIT amit fentebb írtatok, pedig nem is tuningolom a kártyát és ilyen monitorozó progikat se használok.

Más: A Self FM másnak is csinál olyat, hogy ha azt hallgatja akkor késve töltenek be a textúrák? Amint átváltok gyári rádiókra akkor rögtön tölti be a textúrákat ahogy kéne. Aztán kéne erre valami megoldás, mert már kezdem unni a gyári rádió adókat :D

(#21185) kelekyle válasza ittakary (#21183) üzenetére


kelekyle
őstag

próbáld offline elinditani a gtad....

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21186) ittakary válasza kelekyle (#21185) üzenetére


ittakary
nagyúr

Rendben, este megpróbálom!

Ezt merrefelé olvastad, hogy esetleg ez megoldhatja?

(#21187) kelekyle válasza ittakary (#21186) üzenetére


kelekyle
őstag

tippelem. elég érzékeny a hálózatra a játék, főleg a sokszoros omline kapcsolat és ellenőrzés miatt.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21188) esgabee válasza gali777 (#21184) üzenetére


esgabee
tag

A Self FM-nél nekem is ezt csinálja + játszhatatlanul akadozik a játék.
A gyári rádiókkal gyönyörűen fut a játék... :F

[ Szerkesztve ]

(#21189) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

to all:

jobban fut 8 giga rammal:

pagefile (nem-windows partícióra) 4096-16384
task manager, gtav.exe high prior

tálcás vicikvackokat bezárom.

(persze utána összefosta magát, reinstall szintjére)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21190) ittakary válasza Mr.Csizmás (#21189) üzenetére


ittakary
nagyúr

pagefile (nem-windows partícióra)

márpedig én Win particióra fogok neki adni, mert csak 1 db SSD particióm van :P

(#21191) Prosector válasza Mr.Csizmás (#21189) üzenetére


Prosector
addikt

Ha nem a c-n van a pagefile, jobban fut a jatek?

(#21192) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Erősen fontolgatom, hogy megvásárolom a játékot. Ahogy nézem elég szép helyigénye van a játéknak, szóval az SSD-men nem fog elférni. Az SSD mellett viszont egy WD black winyóm van, ami elég gyors.

A kérdésem az lenne, hogy mekkora különbség van a futtatásban, vagy a betöltésben? Érdemes-e csak a játék kedvéért nagyobb/másik SSD-t venni?

Köszi a segítséget előre is! :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21193) kisza25 válasza #21346560 (#21160) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem volt pár lapos és játszottam is minddel külső monitoron, én már jártam így, örülök, hogy megoldódott:)
ittakary: írtad, hogy új a kártya, más játékkal nem volt vele gond?
azt próbáld meg, hogy a játék adatok között a dx mappába belemész és lefuttatod a dx.exe-t
GPU hőmérsékletek rendben vannak? IGP letiltva a biosban? tuning van (akár gyári is)
GPU-ba tápkábelek jól be vannak dugva? bios reset

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21194) kigyi_23 válasza Prosector (#21191) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az attól függ, mert nem a partíció betűjele a lényeg. Inkább az, hogy másik meghajtón legyen akármi is az SSD vagy hagyományos HDD csak ne ugyanaz legyen mint amin a windows van, de ha olyat tudsz, hogy 3.-on van amint sem a játék sem a windows nincs az jobb :D Persze ez csak szőrszálhasogatás a köbön :D

Madn!ght: Nem hinném, hogy nagy különbség lenne a procit pörgeti betöltés közben, de nem tűnik fel, hogy vadul töltene az SSD-ről. Majd megnézem mennyi adatot tölt be indításkor (csak kiírja valami monitorozó program ezt is).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21195) Mr.Csizmás válasza kigyi_23 (#21194) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legjobb lenne egy kicsi 16 gigás ssd-t venni a pagefile-nek, nem? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21196) Prosector válasza kigyi_23 (#21194) üzenetére


Prosector
addikt

Azert irtam a c-t, mert altalaban ott van az OS.

Van meg egy ssd-m, atrakom arra a pagefilet, megnezem jobban fut-e.

Nekem igy is jol megy, de ha ez meg radob egy kicsit, akkor miert ne?

(#21197) ittakary válasza Madn!ght (#21192) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szóval érdemesnek érdemes, ez csak rajtad múlik hogy mennyit szánsz rá. Én pl csak is emiatt a játék miatt dupláztam 250esre :)

(#21193) kisza25

- más játékkal nincs gond
- IGP letiltva, a VGA pedig remekül szerepel: 60°C alatt van, gyári tuningot nem lehet állitani, magától boostol, de nem ez a baj, mert másfél óra BF4 Ultra preset meg se kottyant neki
- tegnap volt BIOS reset (LOAD optimized defaults) (tehát CPU tuning nélkül is fagyott)
- tápkábelek jók (mondom, máshol semmi baja)

[ Szerkesztve ]

(#21198) RazoR válasza Wiz Khalifa (#21143) üzenetére


RazoR
veterán

Nem egészen. A 290/290x helyére jön a 380/380x ergó ugyanaz a kari átnevezve magasabb órajelekkel (szokásos rókabőr), és a 390/390x lesz az új Fuji chippes HBM memóriás szörnyeteg, 4096bit-es memória sávszéllel, 8 Gb Vrammal, 160-180k körüli árral jön június/július környékén. Na én erre tervezem a cserét majd... :C

Pagefile kérdés tekintetében elgondolkodnék a helyetekben a RAMDisken is, persze ha van min. 8Gb ram...

[ Szerkesztve ]

(#21199) gabi182 válasza Madn!ght (#21192) üzenetére


gabi182
tag

Szerintem csak emiatt nem érdemes SSD-t venned!
Nekem sincs SSD-m, és teljesen jók a töltési idők, onlineban meg mindegy, így is úgy is többet látni a tötlő képernyőt mint amennyit játszik az ember! Én HDD-vel nagyon sokszor előbb joinolok egy szeróra mint a többiek, ez teljesen netfüggő szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21200) Mr.Csizmás válasza Prosector (#21196) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

4-5k-ért vannak 16-32 gigás mSATA SSD-k, nem is rossz ötlet :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.