Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85526) Tulku


Tulku
veterán

Mivel volt szerencsém pár fej és fülhallgatót hallgatni, leírnék így vasárnap hajnalban pár gondolatot, hátha segít...
A hangdobozok a közvetített légáram teljesen más volumene miatt nem hiszem, hogy ide tartoznak, mind térérzetben, mind a hallott hangokban oly más kategóriát képviselnek, mint ha beszélgetnénk mondjuk a motorozásról, valaki pedig a sárkányrepüléssel kívánná azonosítani....
Alapvetően kijelenthetjük, hogy bármilyen füles és nyitott fejhallgató viszonya sem releváns, sajnos a nyitott hátsó rész miatt (és a fül jóval kevésbé lezártsága miatt is) egy teljesen más világ a két hangkeltő.
Én a zárt fejesekkel tudok párhuzamot vonni, itt ugyanis van párhuzam térérzet, az egyes hangok visszaadása szempontjából....itt van értelme az összevetésnek.
Abban sokaknak igaza van, ha ár érték szempontjából vizsgáljuk, úgy egy 7-10X annyiba kerülő füles hozhatja azt a szintet, mint egy zárt fejes. És ez bizony sokaknál egy olyan szakadék, amit nem akarnak (vagy nem tudnak) átlépni...Az első szempont orvosolható az adott egyén meghülyülésével, a második (ha nem tudja) kizárólag némi frusztráltságot okoz, itt is láthattuk pár ember reakcióját, nyilván ŐK maradnak saját kategóriájukban...nincs ezzel baj, én sem járok Ferrari, vagy Lambo fórumokra...nem vezetek autót ugyanis ;]
Az armatúrás fülesek megjelenésével elkerülhetőek lettek a már kielemzett lassú válaszidejű és ezáltal bizonyos zenékre alkalmatlan dinamikus meghajtók okozta mellékhatások, cserébe jöttek mások, amiket alapos kísérletezéssel és váltó rendszerrel, no meg némi "forradalminak" titulált, de alapvetően a hallókészülékekből vett technikákból átépített megoldásokkal tudtak előnyösebb helyzetbe hozni a gyártók, megkérve rendesen az árát ezen tech megoldásoknak...
Tény, hogy manapság nem ritka az 1000 sőt 2000 dollár fölötti füles sem, főleg ha ad vmi extrát is.
Amennyiben valamilyen extra hangolást, kivezetést tartalmaz, lehetnek valóban olyan térérzet növelő effektusok, amik a megszokott bogyókban elképzelhetetlenek, ergo a fejesekkel ilyen módon jobban összevethetővé válna..
Én pl egy HE560-ról váltottam anno pillanatok alatt saját dap-CIEM kombóra (a fejes csak meghallgatásra volt nálam) de bevallom nem éreztem azt a különbséget, amiért váltanom kellett volna...sőt..
Nyilván egy Abyss, Utopia, vagy LCD4 meghallgatása sok miliós rendszerekről más eredményt hozna, de ha manapság el kezdem hallgatni az N8-saját CIEM rendszert, több dolgot érzek...
1. Vihetem magammal mindenhová, nem vagyok helyhez kötve
2. Nincs sem térérzetben, sem hangminőségben semmilyen hiányérzetem...tehát lehetőség lenne MÁS hangszínt hallgatni, de JOBB hangot bizonyára nekem nem...
Véleményem szerint vitázni egy olyan témában ami az alma-körte kategóriába esik, nem tanácsos, mert az ide tévedők lelki világát rettenti csak meg...anno a két rendszert (vezetékes, vezeték nélküli) is azért raktuk külön, mert nem volt építő jellegű az állandó egymásnak feszülés...nincs is értelme...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.