Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) molnarpeter válasza DeFranco (#20500) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Más típusoknál mindig a gyárit mondják, elsősorban szenzor(ok) miatt - nem tudom, F1 esetén hogy működik a történet, ha mindent át lehet szerelni a régiből, akkor én megvenném az olcsót :B

(#20502) gabor9991 válasza DeFranco (#20500) üzenetére


gabor9991
őstag

Én megvenném innen a Hanspries-t.

(#20503) ReFleXx válasza DeFranco (#20500) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyárit, fiestán cseréltem már , pár perces müvelet. nemárt ha van egy fecskendőd csővel leszivni a tartályt csere elott.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20504) DeFranco válasza molnarpeter (#20501) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ööö. szerintem ebben nincs szenzor legalább is én nem láttam semmit, szerintem ez egy sima műanyag tartály

@gabor9991: ezt én is néztem már

@ReFleXx: ezért kérdeztem, hogy fontos-e a gyári (és ha igen miért). bilincseket nem cserélted? elég öregnek tűnnek az enyémen.

[ Szerkesztve ]

(#20505) ReFleXx válasza DeFranco (#20504) üzenetére


ReFleXx
addikt

minek kockáztatni utángyartottal, nem nagy tétel a gyári sem, 12ezer valamennyi a petrányinál.
bilincsek nálam rendben voltak, talán mert már az egyik korábban cserélve volt.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20506) gabor9991 válasza ReFleXx (#20505) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem nagy tétel?
Egy műanyagdarab 12000-ért?
Nekem kimondottan drágának tűnik ennyiért.

(#20507) radi8tor válasza ReFleXx (#20505) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja ilyen tételnél el sem kéne gondolkozni utángyártottban. Nekem amúgy 2 éve adta meg magát, gyári ment a helyére.

gabor9991: az a műanyagdarab bírja 15 évig a 100 fokos vizet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20508) gabor9991 válasza radi8tor (#20507) üzenetére


gabor9991
őstag

Hát nem tudom...a Ford ugye nem gyárt alkatrész így biztosan ez is valamelyik beszállító terméke.
Ha itt is csak annyi a különbség mint pl a hosszbordás szíjnál ahol a dayco-t 1/3 áron meg lehet venni, ugyanaz a dayco szíj Ford logóval meg 3x drágább akkor én továbbra is az utángyártottat venném meg.
De szerencsére nekem még nem kellett vennem semmilyet az enyémben bírja a tartály :)

(#20509) radi8tor válasza gabor9991 (#20508) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Motorcraft tartály került bele, már csak azokat lehet kapni MK1-hez (fékpofából sincs már Fordos csak Motorcraftos gazdaságos)

⭐ Stella

(#20510) gabor9991 válasza radi8tor (#20509) üzenetére


gabor9991
őstag

Lengéscsillapítóból én is a gyárit vettem meg ami ránézésre Monroe.
Hamarosan ki kell cserélni a vezérműszíjat és a vízpumpát szerintem abból is a gyári lesz beszerelve mert az utángyártott csak egy tízessel olcsóbb.
De ebből a tartályból simán az olcsóbbat venném, legfeljebb, ha nem jó visszaküldeném és megvenném a gyárit.
Ettől persze senkit nem akarok lebeszélni a gyári tartályról az biztos jó lesz.

(bár az opel 1.4 twinport motornak volt egy nagy hibája, hitvány minőségű volt az olajnyomás gomba.Családban volt egy ilyen Astra a tulaj a sokadik csere után is ragaszkodott a márkaszervizes alkatrészhez így az autó 13 éves korában is trélerezett mert elfolyt az olaj, de akkor is gyári gombát tették bele újra :D )

[ Szerkesztve ]

(#20511) molnarpeter válasza gabor9991 (#20510) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

15 éves autónál amúgy sem cél jellemzően 30 éves koráig hajtani, bontónak termelni a jó alkatrészt nem éri meg :DDD

(#20512) diegho


diegho
nagyúr

Ezt ti meg mernétek venni? Milyen gondok vannak ezzel a motorral?

Szerk. nem ilyen kategóriában keresek autót (Golf osztály), sőt nem is ilyen árban (3,5M körül), de ezek mindig nagyon tetszettek és nem tudom mekkora szívás lehet egy ilyen. Napi melóbajárásra kell valami megbízható autó, amivel évente párszor el tudunk menni 4-en is kirándulni, nyaralni stb.

[ Szerkesztve ]

(#20513) Gergőke88 válasza diegho (#20512) üzenetére


Gergőke88
addikt

Brutal nagy hátul is és nagyon kényelmes.
Valszeg lomha és sokat fogyaszt.

(#20514) diegho válasza Gergőke88 (#20513) üzenetére


diegho
nagyúr

Országúton használnám 90%-ban, 100 tempomat, ez menne napi 55km-ben, így is sokat enne? Városban nem megyek éves szintem 100-200km-nél többet.

(#20515) gabor9991 válasza Gergőke88 (#20513) üzenetére


gabor9991
őstag

Annyira nem durva a fogyasztás [7.93 az átlag]
Nekem a focus átlaga 7 liter, ahhoz képest nem sok ez szerintem.

Országúti fogyasztás szerintem olyan 6 liter lehet 100 tempomattal.
De nagyon megemeli a fogyasztást a hideg, szóval hiába fogyaszt melegen országúton keveset ameddig bemelegszik addig fogyaszt rendesen.Az átlag a végén biztos több lesz mint 7 liter még úgy is ahogy te használnád.

[ Szerkesztve ]

(#20516) flymi válasza molnarpeter (#20511) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért nem? :U
"jellemzően" -> Mondjuk aki megteheti az cserélje 2-3-5 évente, de szvsz az átlag magyarnak marad a 10+ éves használt.

Okés, azzal én is tisztában vagyok, h sosem lesz a kombim egy OT-s autó. :DDD
Az enyém 14 és szeretném addig használni amíg a motorja bírja vagy ki nem rohad alólam, illetve többe lenne a leves, mint a hús.
Rohadás elkerülése végett jövőre el fogom vinni mindenképp egy alváz és üregvédelemre, elég sok alkatrészt cseréltem már rajta, h azokhoz többé remélhetőleg már soha nem kell majd hozzányúlni így marad a motor és annak élettartama. Még 6-8 év múlva is szeretném használni vagy a fentiek tükrében még tovább is ha megadom neki ami kell és "ő" is úgy gondolja.

Unokanagybátyám anno mondhatni újonnan vásár't Pug 307-ese már megtett 700e km-t (16 v 17 éves az autó), épp ma volt itt nálunk. Most küszöböt kell neki cserélni mert volt valami pótkocsi meg szalagkorlát puszi és a helytelen javítás óta eszi a rozsda és darabokban válik le róla az anyag. 150-200k lesz ha jól emlékszem a mutatvány, ennyit mondott.
Motorikusan tipp-topp, de körülötte szinte minden haldoklik és rohad el. Egy másik kocsira ami használt de jó arra meg full költséggel 1,5-2 misi környékén érdemes nézelődni, de mivel már nyugdíjas kábé esélytelen ennyit leakasztania. Így marad a kivénhedt, fogatlan oroszlán.

Apósom öreg R19-ese már körben rohad, szerintem ennek a kocsinak ez az utolsó éve, mert nem éri meg kilakatoltatni, mert többe lenne a dolog mint a kocsi értéke. Na itt kell majd elengedni. Elvégre huszonpár éves már. (25 talán, nem esküdnék meg rá) Plusz az autószerelő haverja is meghalt már 1-2 éve.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20517) molnarpeter válasza flymi (#20516) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én már "túl sokat" foglalkoztam autókkal, nagy átlag azért 20-25 éves autót már bontóba ad le inkább szvsz. Cégnél volt 1.6-ért 2012-es Focus, alig vették meg azt is, pedig elég közel volt a magyar valósághoz. Nekünk 16 a Golf, 300-on túl, és marad is egy darabig, mert a szükséges minimumot minimum költségen nyújtja, de lassan kell rozsdával elbánni érdemben, stb. Utóbbi elég problémás volt másik autóknál, az alapján én inkább sűrű fényezés javítgatás, üregvédelem, és lehetőleg 0 hegesztés pártján állok. Használtan már közel lehetetlen tökéletesen aládolgozni egy rücsis alvázvédelemnek, inkább a waxos-olajos dolgokat támogatom, meg a pöttyözést. Ha már egyszer hegeszteni kell, ott később is nagyobb eséllyel indul az oxid. Már a régebbi típusok galvanizált kasztnija is felvet néhány kérdést, hát még egy újabb, nagy szilárdságú acéllal készült darab... Alkatrész terén lutri néha az olcsó, de ha valaki odafigyel az autójára, könnyebben spórol. VW vonalon találkoztam ablakemelőhöz fém csúszkával - a gyári műanyag 15-20 évesen eltörik, akkor a következő 5-10 évet csak kibírja az utángyártott (szintén műanyag). Nade kinek hogy, az egész autóipar arról szól, hogy különböznek az emberek, mindenki máshogy ütötte be a fejét :D

(#20518) bajnokpityu válasza diegho (#20514) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Oda én inkább vennék 2.0 dieselt. Nagyon jó motorok, és könnyedén elbirjak chippel a kasznit. És még olcsóbb is. 2 2.4 között leinformalhato magyarok vannak 2013 utaniak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20519) pn4hvq válasza diegho (#20512) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Szerintem nincs rendszámos matrica a szélvédőn. A km nekem kevésnek tűnik, de ki tudja. Nekem MK3-as Mondeom van 2.0TDCi (és ekkora motor kell is bele, pedig én is nyugis sofőr vagyok), az alapján a motor kicsi egy ekkora autóhoz.

(#20520) Gergőke88 válasza diegho (#20514) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem tudom, nem volt soha ilyenem, csak sokat utaztam egy dízelben többször is.
Ez a motor a focusba van kitalálva, nyugis közlekedéshez biztos elegendő.

(#20521) diegho válasza bajnokpityu (#20518) üzenetére


diegho
nagyúr

Sose volt dízelem, félek tőle na... Ráadásul dpf regenerálás sem megoldott az én használatommal.

(#20522) DeFranco válasza flymi (#20516) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én elengedtem ezt az alvázvédelem kérdést, nincs aki megcsinálja rendesen, az meg hogy telibetaknyolja rücsivel és alatta rohad csak nem látod azért meg nem adok pénzt.

plusz hondás topicban van azt hiszem egy olvtárs, akinek úgy elbántak a kocsijával hogy még a tetőkárpitra is jutott a rücsiből (és ami a szomorúbb hogy a motortérbe is)

(#20523) molnarpeter válasza diegho (#20521) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Majd ír más pontosabbat, de 15-20 km-es utakra már simán vehető szvsz. Nameg persze valahol a benzin preferencia központjában álló kisebb anyagi rizikó egyik támpillére lehet, hogy a kereskedések nem szeretnek semmit gariban fizetni, miután egyszer el van adva az autó - meg kell válogatni az eladókat, és akkor nem kell félni hibáktól, bár az általános dízel-para indokai között lehet a sok tekert kocsi is, amik látszólag idő előtt krepálnak be.

(#20524) bajnokpityu válasza diegho (#20521) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt írod h 90 országút uzemmelegen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20525) diegho válasza bajnokpityu (#20524) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen, de a regenerálás nem 10 perc. Reggel garázsból ki, kb 5 perc járás után indulunk, 2km falu, 2km országút, 4km falu, 4km országút, 3km kisváros, itt be boltba, páromat kirakom, további 3km lakott területen, onnan 9km országút és 1km lakott területen és megérkeztem. Ez megy minden nap.

(#20526) gabor9991 válasza molnarpeter (#20523) üzenetére


gabor9991
őstag

15km az még nem biztos hogy elég a dízelnek.
Kollégám kb 15-18 km-ről jár be dolgozni és a céges Octavia sokszor félbehagyja a regenerálást, ezt onnan lehet tudni hogy álló helyzetben még jó sokáig megy a hűtőventilátor.

(#20527) bajnokpityu válasza diegho (#20525) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez tenyleg nem dieselnek való

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20528) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

2003-as Ford Focus-ba lehet utólag IsoFix rögzítési pontokat szerelni/szereltetni?
Ha igen, milyen áron?

(#20529) ALgore2


ALgore2
tag

Sziasztok!
2004es Cmaxnak nincs alapjáraton szervoja, semmi!
Kis gázra, magasabb fordulaton jó, olaj folyás nincs, a szintje jó!
Tavaly cserélték a szervoszivattyút!
Járt már így valaki és lett megoldás?
Köszi!

(#20530) DeFranco válasza Zwodkassy (#20528) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

ott az alvázon a bekötési pont, minden más van a csomagban, a legnagyobb gondod a T50-es torx kulcs leszen

[link]

a dugókat ha akarod ellenőrizd előtte hogy tényleg ott vannak de ez valószínű.

(#20531) gabor9991 válasza ALgore2 (#20529) üzenetére


gabor9991
őstag

Tavaly cserélték akkor akár még lehet rá az 1 év garanciából valamennyi.Vagy azon már túl vagy?
Mire cserélték?Bontottra?Felújítottra? Utángyártott újra? Gyári újra?
Folyadék milyen lett töltve bele?Majdnem csak a gyári jó bele.
Zúg is? Vagy csak simán nincs rásegítés?

(#20532) ReFleXx válasza ALgore2 (#20529) üzenetére


ReFleXx
addikt

szervotartalyt is csereltek?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20533) ALgore2 válasza gabor9991 (#20531) üzenetére


ALgore2
tag

Tavaly májusi, utángyártott, gari nics már, 1 hete van a családban a kocsi!
Régi tulaj elmondása alapján a szivattyú csere óta sem könnyebb a tekerés. Ami annyira nehéz, hogy hihetetlen!
Folyadék passz, semmi zúgás!
A nyomás szabályzó szelepet nem tudni, hogy cserélték-e.

[ Szerkesztve ]

(#20534) ALgore2 válasza ReFleXx (#20532) üzenetére


ALgore2
tag

Tartályt nem

(#20535) gabor9991 válasza ALgore2 (#20533) üzenetére


gabor9991
őstag

Csere után se lett jobb?
És ezt kifizették :) ? [Van akinél] már a 3. szivattyú lett beszerelve de még most se jó teljesen.
Ebből az alkatrészből pont nem az utángyártott a jó választás

(#20536) ReFleXx válasza gabor9991 (#20535) üzenetére


ReFleXx
addikt

sok tipusnal a tartalyban van egy nagyon finom szuro ami el tud dugulni es hasonlo hibakat produkal, tartaly csere ilyenkor megoldja ha meg nem keso es nem pusztult meg a szivattyu megint.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20537) molnarpeter válasza ReFleXx (#20536) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valahol volt is egy külön extra szervó szűrő beépítés tutorial...

(#20538) ALgore2 válasza gabor9991 (#20535) üzenetére


ALgore2
tag

Nem
Igen
Néztem kérdőn, hogy dehát miért?
Az volt a válasz, hogy megszokta es rugdosta a gázt parkoláskor... :W

(#20539) ReFleXx válasza molnarpeter (#20537) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen, itt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20540) ALgore2 válasza ReFleXx (#20536) üzenetére


ALgore2
tag

És az kivehető, tisztítható vagy tartály csere?

(#20541) molnarpeter válasza ReFleXx (#20539) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor gyári szűrő OFF, utólagos beépítés ON :DDD

(#20542) ReFleXx válasza ALgore2 (#20540) üzenetére


ReFleXx
addikt

csakis csere
(IMG:http://)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20543) ALgore2 válasza ReFleXx (#20542) üzenetére


ALgore2
tag

Köszi!
Kedden viszem szerelőhöz, mondom neki ezeket a dolgokat!

(#20544) ReFleXx válasza ALgore2 (#20543) üzenetére


ReFleXx
addikt

tartalybol leszivnam a folyadékot, majd kiszedném és egy erős lámpával átvilágitanam, hogy latszodik-e az eltomodes a kozepen

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20545) ALgore2 válasza ReFleXx (#20544) üzenetére


ALgore2
tag

Oké, átadom!
Majd megírom, hogy mi lett a fejlemény!
Köszönöm!

(#20546) Zwodkassy válasza DeFranco (#20530) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Bitte-danke!

(#20547) troll81


troll81
addikt

Sziasztok 1 es kombi focus reggel megalt az ablaktörlő. Lassan kezdett menni majd teljesen megállt. Szerkezet vagy motor lehet a probléma?

(#20549) Zwodkassy válasza DeFranco (#20530) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Megnéztem a kocsiban a helyét, és tényleg ott van ! :-)
Viszont az egyik hátsó ülés hát támla egyik rögzítő csavarnak a feje kicsit meg van gyintolva. Ez egy T40-es fejű csavar. Próbáltam vas-műszaki és csavar boltban ilyet venni, de nem sok sikerrel, mivel ez nem kalaszikus metrikus csavar. Ilyet hol/merre találok?

(#20550) radi8tor válasza Zwodkassy (#20549) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ford alkatrészraktár.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.