Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) Tsebacsi válasza molnarpeter (#21450) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

600 Dollár :O Hülyék ezek?
De köszönöm hogy találtál! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21452) Sys85 válasza molnarpeter (#21450) üzenetére


Sys85
veterán

Uhh köszi!
El is mentettem az oldalt,ehhez egyelőre dobálni kell a malacperselybe nem keveset. :D
Vámmal és áfával ez olyan ~235-240e ft.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#21453) #49155328 válasza Tsebacsi (#21449) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez úgy bebassza az ajtót, hogy a grand cmax-nál tuti szétrobbanna az üveg. :N

(#21454) jupp008 válasza molnarpeter (#21450) üzenetére


jupp008
senior tag

Előző Octavia -n évekig használtam ezt a rugós megoldást: [link]
Igaz csak nyit és nem zár, de kb 1200 Ft. ból megvolt.

(#21455) Tsebacsi válasza #49155328 (#21453) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kombi alapban így záródik (jó nagyot csattan).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21456) nfsu17


nfsu17
veterán

A márkaszerviz továbbra sem válaszol az emailemre.

Cserébe észre vettem még egy hibát.

Ha már egy ideje megy a fűtés, mindegy hogy auton, vagy én állítom az erősséget, irányt, egy idő után a középső kettő fújóka közül a bal oldali mindig melegebbet fúj kicsit. Átteszem a kezem a jobb oldalira és az hűvösebb.
Két, két és fél fok minimum a különbség, bármikor mértem. Volt hogy több is volt. Ha feljebb teszem a hőmérsékletet, akkor is érzésre nem fúj melegebbet sokkal a jobb oldali.
Ha kikapcsolom és újra be, akkor egy ideig jó. Aztán megint elfelejt meleget fújni. Nem hideget fúj, mert nem fázik aki ott ül, csak érezni, hogy melegebb a bal.

Kétzónás, auto, természetesen azonos hőmérsékletre téve.

(#21457) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#21455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyári motorosnál is?
smaxnál az utolsó 2cm-t nagyon lassan teszi meg, és előtte se csapkodós.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21458) Sys85 válasza bajnokpityu (#21457) üzenetére


Sys85
veterán

A gyári motoros alapjáraton lelassul a végén,jóformán a zárat úgy húzza be tudtommal.
A teleszkóppal viszont nem éppen halkan puffan.Semmit se lassul a végén.Legalábbis az enyémen,bár lehet egy teleszkópcsere javítana rajta,hiszen 7 éves.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#21459) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#21457) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az mk3nál nem volt még motoros csomagtérajtó, csak az új mk4-től van.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21460) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

TotálKár kártörténet-lekérdező szolgáltatás

Épp most fizettem, kíváncsian várom az adatokat a székben ülve és előre bekészítve egy adag repülősót...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21461) jupp008 válasza flymi (#21460) üzenetére


jupp008
senior tag

Komolyan, te annyira egy mazochista alkat vagy ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#21462) flymi válasza jupp008 (#21461) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Lehetséges. :B
Sajnos nem lettem sokkal okosabb, azt eddig is tudtam h körben javítva volt... (Szermre is láthatóan BH sárvédő elem, jobb első sárvédő, első lökös, hátsó lökösnél is látszik némi lógás. Méréssel minden elemen körbe van javítás.)
Csak a hatodik vagyis a legutolsó 2015-ös kalkulációnál írnak alkatrészt (fartáj) és km óra állást, a korábbi 5 kalkulációnál csak összegek szerepelnek.
Összesen így is szép summa de legalább kiderült amit eddig is tudtam, h nem volt totálkáros. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21463) Morales72


Morales72
csendes tag

Sziasztok!

A Loctite fűtőszál javítójával volt valakinek valamilyen (jó/rossz) tapasztalata?

"I'm too old for this sh.t..."

(#21464) kcsa válasza Morales72 (#21463) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem igen.

;]

(#21465) Morales72 válasza kcsa (#21464) üzenetére


Morales72
csendes tag

Kezdetnek nem is rossz.
:)
Megköszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait.

"I'm too old for this sh.t..."

(#21466) pn4hvq válasza Morales72 (#21463) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nekem van: is-is. Az Mk2-es sedan Focus-nál tökéletesen jól sikerült a javítás, az MK3-as kombi Mondeonál nem tudtam vele megoldani, pedig többször is nekifutottam :(.

(#21467) Morales72 válasza pn4hvq (#21466) üzenetére


Morales72
csendes tag

Értem. Köszi.

"I'm too old for this sh.t..."

(#21468) BaLee válasza flymi (#21460) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én is kipróbáltam két kocsival. Egyrészt a sajátommal amivel egy kisebb baleset volt anno, én voltam a vétkes de kötelező biztosítást is érintett, de én mondjuk nem márkaszervizben javíttattam az enyémet, úgy hozza a rendszer, hogy nincs káresemény.

A másik kocsin ott hozza szépen, hogy volt káresemény.

(#21469) flymi válasza BaLee (#21468) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez a rendszer sem százas, de egy jó alapot ad a JSZP-vel együtt ha valaki épp kocsi vásárlás előtt áll. Ennyit szerintem mindenképp megér, még akkor is ha hiányos vagy nem jól dokumentált.
Talán így kevesebb lesz a kitűnőként hirdetett kocsi mondjuk hahun is és nem tudja egy kereskedő elsumákolni, h javítva volt. Ez talán 2-3-5 éves autóknál lehet inkább releváns, 10+ éveseknél az lenne a meglepő ha nem lenne semmi, ott inkább a kár mértéke és értéke ami számottevő.

Az én esetemben mikor láttam a hirdetést kitűnő állapotúnak volt hirdetve, a helyszínen a kereskedő nem is titkolta, h kié volt előzőleg és hol, miként használta. Egy elemet meg is mutatott, h a festés ha úgy esik rá a fény nem pont ugyanolyan, mint a gyári és mutatott még 1-2 apróságot. Ez normál esetben már eleve nem kitűnő állapot, az igazi meglepi akkor jött mikor fel lett emelve a kocsi állapotfelmérésen. Ekkor már féloldalas volt a "hiba" lista és szóvá is tettem, h a hirdetésben nem erről volt szó. No meg később kiderült, h enyém céges kocsiként kezdte a karrierjét és a második-harmadik életévében látszik is, h nem vigyáztak rá. Félévente volt vele valami.
No mindegy, csak gondoltam leírom.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21470) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Normális, hogy Silver Bosch akku 3 évet bírt a Mondeomban, vagy van egy számláló mkiv+ben és idővel kiírja, hogy akkufesz alacsony?
Napi 2x 35km-t megyek vele általában.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21471) ReFleXx válasza Real_Necro (#21470) üzenetére


ReFleXx
addikt

Silver S5? nekem most 3.5 eves, egyelore birja (kopp-kopp) , de amugy normalis lehet sajnos. 3ev utan minden ev ajandek, ugy kell nezni. Mennyi az akkufesz ilyenkor amikor irja h akkufesz alacsony? probaltad mar hogy ratoltesz ilyenkor ?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21472) BaLee válasza flymi (#21469) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jó dolog az tény, csak sajnos nem 100%os. Mondjuk én sem ezen spórolnék egy többmilliós használtautó vásárlás előtt...

(#21473) Real_Necro válasza ReFleXx (#21471) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem mértem, P+R-be raktam le reggel a kocsit, garázsból indulva. Még hazafele sem volt gond, csak amikor egyszer leraktam a kocsit és mentem vissza parkolóba, akkor már ez fogadott. Indul, meg látszólag oké, örülnék, ha még 1 évet legalább bírna.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21474) bajnokpityu válasza Real_Necro (#21470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyon előre szól. Én amikor kiirta, onnantól időnként feltettem töltötte, és ennyi. Sztem min egy évet kibirhat meg így.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21475) Real_Necro válasza bajnokpityu (#21474) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sarukat le kell előtte kapni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21476) ReFleXx válasza Real_Necro (#21475) üzenetére


ReFleXx
addikt

en nem szoktam

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21477) bajnokpityu válasza Real_Necro (#21475) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem. At kell kötni az újrol. Vagy töltő is jó. Mondeon nehéz helyen van, gornyedni kell, nem tudod másodpercek alatt megcsinalni. Utána meg tanithatsz mindent Újra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21478) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, olyat csinál a gép, hogy néha induláskor gyorsításkor mintha egy pillanatra befogna a fék, és reccsen párat az abs/esp. Minden más rendben, hibatárolóba semmi. Hol kellene kezdeni a hibakeresést?

-

(#21479) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na, megvolt a mai napi csináld magad szerelés!

Azt nem is mondtátok, h elbactam a rendelést. Elöl kicseréltem minden izzót, majd jött a hátulja és ekkor esett le, h hátra irányjelzőnek nem rendeltem PY21W-t. :D

Egyébként elég vegyes volt a felvágott, amiket kihorgásztam. Volt benne Osram, Bosch, GE, Tungsram.
Most mindenhol friss Osram, kivéve a hátsó irányjelzőt ami maradt a régi Bosch és a pótféklámpa, amit nem piszkáltam. A jobb oldalsó irányjelző annyira fekete volt, h egyáltalán az volt a csoda, h adott valami színt, erről sajnos már nem csináltam képet.
Bal oldali az új égő, jobb oldaliak a régiek:



Hátrébb az eredeti régi lámpatest, elől a fekete hátteres használt, de szintén gyári.

Sajnos egyik rögzítő fülecske sincs meg a fekete lámpapáron, ami a búrát rögzíti a lámpatesthez de nem mérvadó. Leesni nem fog.

Végül, de nem utolsó sorban itt van az eredeti lámpával és a fekete hátteressel beépítve. Nektek melyikkel jön be?

Sötétedés után készítettem még pár képet, itt azért jól látni, h nem vadiúj a cucc. Ezt el lehet tüntetni polírral?

Az állító motor is kiválóan működik. A kiszerelt lámpatesteket megtartom.
Sokkal vadabb lett a kinézete. :C

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21480) A Zéé válasza flymi (#21479) üzenetére


A Zéé
addikt

A fekete autóhoz a sötét lámpa sokkal vagányabb, én mindenképp azt használnám. :K

Én ma a téli gumikat akartam felrakatni (ostoba mód nem vitettem el előre megnézetni őket), de maradt a nyári még. Mindkét jobboldali külső széle el van nyalódva, épp csak megvan az 1,6mm profilmélység, azt mondta a gumis, hogy ezt ő már nem rakná fel. És mivel egyoldalú szar, ezért nem lehet variálni, 4 új gumi lesz. :( Bíztam benne, hogy ezt a szezont kibírják, de sajnos nem.

Just a simple Lineman...

(#21481) ReFleXx válasza A Zéé (#21480) üzenetére


ReFleXx
addikt

téli guminál egyébként is 4mm a minimum profilmélység azalatt kuka. :Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21482) flymi válasza A Zéé (#21480) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja, plusz felraktam a motorháztető burkolatot is (gondolván, h most aztán majd jöhet a tartós hideg de elnézve az omsz előrejelzést... :( ) de szomorúan konstatáltam, h nem kaptam hozzá megfelelő darabszámú rögzítő karmocskákat.

Utólag is elnézést a nem túl jó minőségű képekért, talán jövőre én is beruházok egy jobb fotós képességekkel megáldott mobilra. Asszonynak nem túl rég vásár't Redmi Note 7-ese minimum kétszer jobb, mint az én Lenovo P70-em.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21483) molnarpeter válasza 7Sony7 (#21478) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Élő adatban nézd folyamatosan az ABS jeladókat, az egyik érték szerintem el fog térni. Aztán tárcsa és szenzor vizuális inspekció, lehet, hogy megcsócsálta a rozsda, vagy kosz ment az egyik lyukhoz és takar.

[ Szerkesztve ]

(#21484) A Zéé válasza ReFleXx (#21481) üzenetére


A Zéé
addikt

Ja-ja-ja. Amikor elhoztam a kocsit, akkor nem tűnt fel, hogy ennyire oda vannak. Lehet azért, mert a másik 2 még egész jó amúgy (5,6 és 4,8). Meg ezeknek sem rosszabb a belső oldala, csak hát a külsők... Megnézettem a nyáriakat, az nem tűnik félre kopottnak, de mindenesetre most mehetek futóművet állíttatni.

KvikFittel van valakinek tapasztalata? Ilyen "aprósággal" nem mennék Cromaxba, ebből még útba esik egy hazafelé.

Just a simple Lineman...

(#21485) molnarpeter válasza flymi (#21479) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Dög lett :D Nappali fényben nézd meg, ha nem belülről van szennyeződés, akkor jöhet a polír.

(#21486) BaLee válasza flymi (#21479) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek a tapasztalatodra! Egyrészt mennyivel világítanak jobban másrészt majd hosszú távon, hogy mennyit bírnak. Amúgy a Night breaker izzókhoz jól mennek a Xenon hatású (kék színű) helyzetjelző izzók.

(#21487) kcsa válasza A Zéé (#21484) üzenetére


kcsa
veterán

Szentendrei úti kwikfit elküldött, mert Fordék állítható hátsó futóművével nem akarnak foglalkozni. Nálam ennyi volt, többet nem megyek oda, pedig a szó legteljesebb értelmében a szomszédban dolgozom...

(#21488) flymi válasza molnarpeter (#21485) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megnéztem hidd el, végigtapiztam de fogalmam sincs ez most kívülről ilyen vagy belülről.
Ha belülről ilyen akkor mit lehet vele csinálni? :U
Azt mondják kimosni nem szabad, mert száradás után foltos marad(hat).
Ami 100%, h a másik lámpatesten van kívülről egy kisebb horzsolás nyoma.

Világosban alig látszik:

Sötétben még jelölnöm sem kellett volna:

BaLee: Hát én is. Távolságiból azért rendeltem a Silvert, mert arany középútnak tűnik. Úgy is le kell kapcsolni ha jönnek szembe vagy hátulról utolérek egy másik járművet, így elvakítani nem fogok vele senkit de ha szabad a pálya több a fény, jobban látok.
Persze mutatósabb meg minden, de direkt nem akartam Xeon hatású izzókat még helyzetjelzőbe sem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21489) ReFleXx válasza kcsa (#21487) üzenetére


ReFleXx
addikt

akkor most mar tudjuk hogy a villamos muveknel :D

flymi, poliroz(tas)d fel ha ugyis karcos, azt majd meglatod hogy megoldja-e.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21490) kcsa


kcsa
veterán

Vagy az aldiban? ;]

(#21491) A Zéé válasza kcsa (#21487) üzenetére


A Zéé
addikt

Jól hangzik. Hétfőn megkérdezem, hátha...

Just a simple Lineman...

(#21492) flymi válasza ReFleXx (#21489) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van valakinek tapasztalata a kereskedelemben kapható polírozó készletekkel? Kezelő folyadék, háromféle csiszikoló papír + utókezelésnek lakk.
Vagy inkább szakember/műhely csinálja?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21493) 7Sony7 válasza molnarpeter (#21483) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Köszi. Megnézem, hátha tudja a Forscan. Meg szemrevételezem, hátha látszik valami.

-

(#21494) kcsa válasza A Zéé (#21491) üzenetére


kcsa
veterán

Próbáld meg a gumi.hu szervizét a békási mekivel szemben. Inkább őket ajánlom :K

(#21495) DeFranco válasza A Zéé (#21491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

futóművet egyszer állíttattam a 15. kerületben, korrektek, szimpatikusak voltak, ha kell túrok elérhetőséget.

(#21496) molnarpeter válasza flymi (#21492) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mindenképp profihoz vinném, ha beleszámolod az időt, amit kézzel rá kell szánni (és az eredmény is kérdőjeles), olcsóbb géppel rendesen megcsináltatni. Top gear top tip: csináltasd meg a karcosat, ha sikerül eltüntetni ezeket a kis dolgokat, akkor a másikat is.

(#21497) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Fa gyantat pucolt mar le valaki az autojarol? (szelvedo + kaszni)
Sajna fogalmam sincs,hogy mit csinaljak meg vele :F Ket kulon fajta szert is probaltam (direkt ez miatt vettem autos boltban) de sajna nem ertem ell vele semmit :((
Valaki tudna tanacsot adni?
Elore is koszi

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21498) flymi válasza molnarpeter (#21496) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Okés, így lesz. Majd körülnézek hol és mennyiért csinálnak ilyet.
:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21499) gabor9991 válasza flymi (#21479) üzenetére


gabor9991
őstag

Fényszórókat hol sikerült jó áron szerezned?
Mikor én kerestem F2-be xenon fényszórót akkor mindenhol (jófogás,bontópláza,racingbazár stb.) jobbkormányosból bontottakat árultak, mikor megjegyeztem hogy az annyit nem ér amennyibe a telefonhívás került nemhogy annyit amennyiért árulják akkor meg meg voltak sértődve.Hirdetésben elvétve találtam olyat aki kiírta, hogy angol autóból bontva.

(#21500) ReFleXx válasza Vaze (#21497) üzenetére


ReFleXx
addikt

alkohollal probald (IPA), esetleg benzin

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.