Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) bajnokpityu válasza molnarpeter (#20348) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nyugodtan vehetem akarmelyiktol ?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20352) diegho válasza 7Sony7 (#20349) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha csak simán letekerem és utána indítok, akkor ugyanez van, viszont holnap át fogom fúrni a tanksapkát egy vékony fúróval, megnézzük úgy mit mutat. Ha megjavul, akkor veszek hozzá egy új tanksapkát.

(#20353) 7Sony7 válasza diegho (#20352) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor passzolok. Valami szakihoz el kellene vinni...

-

(#20354) molnarpeter válasza diegho (#20352) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az szerintem nem a tanksapka, hanem a -szellőztető hibája lesz, nem ajánlom a fúrást :R

(#20355) molnarpeter válasza bajnokpityu (#20351) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha írja a leírás, hogy kompatibilis, nameg kellően olcsóbb a hazai árnál, akkor én berizikóznám :) Valószínű itthon is ugyanazok az opciók alternatív vonalon...

(#20356) diegho válasza molnarpeter (#20354) üzenetére


diegho
nagyúr

Hol van a szellőztető szelep ebben?

(#20357) cappa72 válasza bajnokpityu (#20324) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az milyen kódnév? Mármint a delfin?
Néha csak pislogok, milyen autók vannak.
Fóka, delfin...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20358) Chereiose


Chereiose
addikt

Nézegetem a StreetKA fordokat is. Eléggé tetszenek, nem is rossz az áruk. Viszont nincsen garázsom, télen egy ilyen vászontetőset nagyon gáz kint hagyni? Valamint sok mindent nem találni róla a neten, nagy szívás lehet egy ilyennel? :U

(#20359) Goose-T válasza e-newsee (#20321) üzenetére


Goose-T
veterán

Tegyetek rá kerekeket egy olyan kocsiról, ami nem ráz, úgy próbáljátok ki. Nekem is ilyen problémám volt, voltam sokfelé vele, a végén egy teljes nyári gumiszett ment a kukába, vettem helyette Hankook Ventus Prime 3-at, azzal megszűnt a rázás. Most reménykedem, hogy a téli Nokian WR D4-eket nem kell kukáznom, mert emlékeim szerint azokkal is rázott a kocsi.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20360) e-newsee válasza Goose-T (#20359) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi, de mint írtam, a kerékcsere nem oldja meg. Külön felnin van a téli, nyári, és cserélgetve vannak a kerekek elöl-hátul szezononként is. Plusz az volt az egyik első dolog, hogy levettük a gumikat, és megnéztük üt-e a felni, nincs-e deformálódva. Még az acélt is a biztonság kedvéért, pedig azt én vettem újonnan.
Viszont, ha jól emlékszel, és nálad majd a téliekkel is rázni fog, akkor esélyes, hogy nem a gumi okozza, max valamiért szerencséd van a nyárival.
Amúgy nekem Dunlop Blueresponse, és Winter response páros van. Szerintem jó kis gumik. Csendesek, és érzésre egész jól is tapadnak.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#20361) bajnokpityu válasza cappa72 (#20357) üzenetére


bajnokpityu
félisten

La Delfin

[kép]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20362) flymi válasza Sub-ZeRo (#20295) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Shell Max 100-ast tankoltam bele és ugyanúgy csattog hidegen indításkor, szóval olaj lesz az.
Remélem következő olajcsere után már nem vagy csak kevésbbé fog.
Gyanítom, h a 10w40 miatt ami benne volt azért. Nem tudom anno miért ilyet töltöttek bele mikor 5w30 kell bele. Majd megpróbálok most valami másik márkájú olajat, bár ugye ford gyári ment bele legutóbb. Tudom h a szabványt kell tudnia, majd úgy keresek belevalót.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20363) cappa72 válasza bajnokpityu (#20361) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oh, be szép!
Gratula! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20364) bajnokpityu válasza cappa72 (#20363) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszönöm. Én is oda vagyok érte. Nah ezért Delfin. Es azért is, mert állandóan esik, ha beleulok, szereti a vizet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20365) #31600896 válasza flymi (#20362) üzenetére


#31600896
törölt tag

5W40 is mehet bele nyugodtan. ;)

(#20366) Goose-T válasza e-newsee (#20360) üzenetére


Goose-T
veterán

Te tudod. Ugyanígy voltam vele, cserélgetve voltak a téli, nyári gumik, elöl, hátul, centrizték meg minden. Én sem gondoltam az elején, hogy a gumik szarok, mégis azok lettek. Amióta lecseréltem a nyári gumikat, teljesen sima a futás. Raktak rá simán futó kerekeket másik kocsiról, és az enyém is simán futott vele. Akkor a felnit hibáztattuk, elvittem felnijavítóhoz, ő pedig mondta, hogy a felni tökéletes, a gumi a fos. Az lett. Sajnos a Nokianokról sincsenek túl jó véleménnyel, pedig az nem rossz márka elvileg. Szóval lehet, hogy a téli gumikkal rázni fog újra. Nálam annyi a különbség, hogy egy szett felnit használok, nincs külön lemezfelnin a téli gumi, rakosgatják mindig.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20367) bajnokpityu válasza Goose-T (#20366) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Wrd4 nagyon jo gumi

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20368) DeFranco válasza Goose-T (#20366) üzenetére


DeFranco
nagyúr

idővel is rázhat jobban, nekem a winterresponse még nincs elöregedve, kopva sem nagyon de már olyan mint egy öreg kuvasz, morog, robog, rezonál, hangos.

a nyárim barum volt, rázott az is, eladtam más okból, lett helyette comfort-life, ez most újonnan nagyjából simán fut.

nagyjából = van olyan útfelület ahol nem rezonál, de az utak 90%-ában olyan a felület ahol azért 110 körül már érzem a talpamon a rücsiket, főleg pályán. országúton ritkán megyek ennyivel.

(#20369) cappa72 válasza bajnokpityu (#20364) üzenetére


cappa72
nagyúr

És akkor ez már az új, 7 személyes?
(Mi még vacilálunk... Touran vs S-Max. Alapvetően eldőlt, hogy benzines lesz.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20370) bajnokpityu válasza cappa72 (#20369) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, logóval fenekén.
Smax Max a készleten lévő business lehet benyas. Titán csak diesel volt. És csak azzal rendelhető.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20371) cappa72 válasza bajnokpityu (#20370) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, logóval fenekén.
És zavaró a logó? (nem befolyások semmit, csak kíváncsi vagyok)
Igen, mondták, hogy ha benzineset akarunk, akkor tán év végéig még a behozottakból lehet válogatni, oszt' annyi.
(Ha lemaradunk, akkor sem lesz világvége, szerencsére a Touran is egészen jó volt mindenkinek - kényelemre pl. A műszerfal, a belvilág azért nem annyira barátságos... meg kb. 1MFt-vel pénztárcakímélőbb)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20372) ReFleXx válasza bajnokpityu (#20361) üzenetére


ReFleXx
addikt

tisztára mint egy felpumpált fiesta :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20373) bajnokpityu válasza cappa72 (#20371) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Abszolút nem zavaró. Egyébként milyenk kívül van, papírból.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20374) gabor9991 válasza Goose-T (#20366) üzenetére


gabor9991
őstag

Volt a kocsin Bridgestone nyári gumi, rázott vele.
Vettem téli Bridgestone gumit, rázott azzal is.
Eldobáltam a Bridgestone gumikat a francba vettem normális gumikat azóta nem ráz se télen se nyáron.

(#20375) #31733248 válasza bajnokpityu (#20361) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szép gép, gratulálok! :C

(#20376) bajnokpityu válasza #31733248 (#20375) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszönöm, remélem nem sok bajunk lesz vele. Cimborám második benyas új smax at vitte haza. Az első pár ezer, ez most 500km után check engine. Múltkor kaberkorbacs volt gyári hibás, ilyen sajnos bárhol elofordul. De 2/2..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20377) cappa72 válasza bajnokpityu (#20376) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ne tessék ijesztgetni :B !
Persze nem árt tudni ilyenről sem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20378) Nordik


Nordik
őstag

[link]

Mi a véleményetek? :) Nem ismerem a fordokat, úgy alapból évjárat, motor milyen? Érdemes foglalkozni vele? Ez 2ezres motor milyen fogyasztást produkál? Illetve írjak, hogy gázos. Ezeket szerelhettek gyárilag gázzal?

(#20379) Peathee válasza Nordik (#20378) üzenetére


Peathee
aktív tag

Az autó jól néz ki, a titanium a magas felszereltséget jelenti. Mivel Olasz volt rétegvastagság mérővel nézd körbe. Ott szeretnek koccanásig parkolni. De rozsda valóban kevés lesz rajta. A Motor a híres Mazda eredetű eszi az olajat elég rendesen ha a dugattyú gyűrűk el vannak tömődve. Ismert probléma és több műhely is vállalja már a javítását. Fogyasztás tekintetében vegyesben 8,5L / 100km nyugodtan számolj, városban 10-11l/100km könnyedén fog fogyni!
A gáz rendszerről nem tudok semmit.

(#20380) BaLee válasza Nordik (#20378) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szhely környékén vigyázz az olasz autókkal, mert sok nepper egy helyről veszi, egy srác szokta behozni, majd a nepperek tőle veszik, még a helyszínen áttekerik az órát és kirakják hirdetni. Én is majdnem belenyúltam egy ilyen Focusba jó 1.5 hónapja (akkor még nem volt ilyen infóm) de gyanúsan rossz állapotban volt a beltér a megadott km-hez képest, bár mást ez nem zavarhatott mert másnap már nem volt fent a hirdetés.

Amúgy tényleg az olajfogyasztás tud problémás lenni, amit nem nagyon lehet kiszűrni ill. szinte az összes olasz kocsi újra van fényezve ill. az olaszok szeretik garancia lejárta után nem hordani szervizben a kocsikat, így bár rozsda szempontjából tényleg más dimenzió mint egy osztrák autó, de én 10 éves autókkal már nagyon vigyáznék és minimum átnézetném egy márkaszakszervizben.

(#20381) DeFranco válasza BaLee (#20380) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt olvastam, hogy kint még nagyobb divat a kendács mint itthon, simán lehet kiegyenesített vállfa egy testkábel helyén :D

(#20382) e-newsee


e-newsee
addikt

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nagyon utálom, amikor a motortér ki van nyalva eladás előtt, meg szétfényesítik szilikonnal, meg az egész csillog, mint a Salamon töke. Olyankor felmerül bennem a kérdés, hogy vajon el akartak-e tüntetni valamit?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#20383) DeFranco válasza e-newsee (#20382) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amikor vettük a fókát, egy nagyon kedves fórumtárs segített a vételben, én akkor sem értettem hozzá cseppet sem, most sem.

körbenéztük, láttuk amit láttunk, majd nagyon komolyan csak ennyit mondott: "nézd... ez egy őszinte autó"

:DDD

tényleg az volt amúgy, műszakilag is, mint utólag kiderült, de látszott is rajta, hogy "lábról" adják el, használatból.

(#20384) xEon1337 válasza e-newsee (#20382) üzenetére


xEon1337
őstag

Én évente egyszer ki szoktam mosni a motorteret, jobb így a lelkemnek, de eladás előtt eszembe sem jutna, éppen a gyanakvás elkerülése végett.
Viszont a rohadék nyestek miatt a motortakaró burkolatot meg még pár műanyag elemet 1-2 havonta ettől függetlenül is letörlöm és műanyag ápolózom, mert szépen végigkennek mindent a sáros szőrükkel.

"Less but better" - Dieter Rams

(#20385) flymi válasza xEon1337 (#20384) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezek szerint neked nincs bevett nyestriasztó módszered.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20386) Nordik válasza Peathee (#20379) üzenetére


Nordik
őstag

Mondjuk ez a 10-11 literes városi fogyasztás egy kicsit már lehet sok lenne. :(

(#20387) patomi válasza Nordik (#20386) üzenetére


patomi
őstag

10-11 sima liba, akár többet is. Van aki az 1.6-ból is ki tud hozni 10-et :) (én -- 1-2km, tél, napi 20x.. költözés volt)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#20388) Nordik válasza patomi (#20387) üzenetére


Nordik
őstag

Mondjuk télen az 1.6 Megane 2 ami most van az is megeszik városba 8,5-9-et. :)

(#20389) 7Sony7 válasza flymi (#20385) üzenetére


7Sony7
addikt

Neked van? Jöhet az ötlet! Sokat hallottam, de melyik válik be?
Amúgy nekem egér miatt kellene inkább.

-

(#20390) flymi válasza 7Sony7 (#20389) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nincs. :(

Nekem városban 9-10 liter, országúton 6.3 körül alakul átlagban. Pályán még nem mentem vele. 1.6b

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20391) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ha valaki szereltetett be utólag C-Max-ba előre parkolóradart, akkor ő a kapcsolóját hova rakatta? Az enyém 2018-as gyártású. Meta radart raknák be.

(#20392) molnarpeter válasza SPeti1984 (#20391) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári bontottat nem lehet berakni? Akkor lenne kijelzőn távolság és persze gyári kapcsoló is.

[ Szerkesztve ]

(#20393) SPeti1984 válasza molnarpeter (#20392) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Passz. Használtban nem gondolkodtam. Nem néztem belehet e szerezni. Ford-nál pl azt mondták nincs nekik ami gyári lenne csak a Vodafone és X vision márka ami a tartozékok listán is van

(#20394) kcsa válasza SPeti1984 (#20391) üzenetére


kcsa
veterán

Amatőr kérdés: miért tartozik hozzá kapcsoló? Nem a tolatólámpa jelével van vezérelve?

(#20395) Pippen válasza kcsa (#20394) üzenetére


Pippen
csendes tag

Hát..izé...első parkoló radart írt..Amúgy tényleg, az (ha gyári) állandóan be van kapcsolva mikor előre megy a kocsi aztán ha közel van valami jelez?Vagy hogy?

(#20396) kcsa válasza Pippen (#20395) üzenetére


kcsa
veterán

Ó bakker, az "előre" szót észre sem vettem... :B

De: nekem is utólagos első radar van beépítve - tolatásra (és indításra) kapcsol, onnantól számítva saccra 30 másodpercig működik. Külön kapcsoló nincs.

(#20397) Pippen válasza kcsa (#20396) üzenetére


Pippen
csendes tag

Elindulsz előre akkor 30 mp.-ig működik aztán kikapcsol?Ha utána van előtted valami azt nem jelzi?Nem nagyon értem.

(#20398) 7Sony7


7Sony7
addikt

A gyári úgy működik, hogy a hátsó tolatáskor aktív, az elsőt meg parkoláskor bekapcsolod, és ha előrefelé érzékel, akkor csipog. Aztán kikapcsolod. (Ha jól tudom. Nekem csak hátsó van sajnos).

[ Szerkesztve ]

-

(#20399) Pippen válasza 7Sony7 (#20398) üzenetére


Pippen
csendes tag

Tehát az elsőt manuálisan kell ki-be kapcsolni.A hátsó aut.bekapcsol ha hátramenetbe teszem a váltót (az van nekem is).Így értem.

(#20400) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Elsőhöz azért van kapcsoló ha pl garázsba vagy parkolóhelyre beakarsz állni akkor betudod kapcsolni hogy jelezzen mert az utólagos sajnos nem aktív parkradar hogy egyfolytában figyeli. Azt mondták ha pl tolatok akkor az első is bekapcsol így figyeli kiparkoláskor az elejét is. A gyári amit az autó rendelésénél kérhet az ember az olyan legalábbis Kuga-nál olyan hogy nem kell kapcsolgatni hanem magától jelez ha valami van elöl.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.