Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) DZs válasza troll81 (#20949) üzenetére


DZs
senior tag

Ford-Getrag váltóval szerelik.

(#20952) LZs?! válasza Vaze (#20948) üzenetére


LZs?!
aktív tag

OK, köszi szépen. :)

Nevermind...

(#20953) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Focus MK2-ben megadta magát a két hátsó hangszóró. Kaptam egy ajánlatot 8 hangszórós bontott Sony rendszerre, viszont nekem "trend" felszereltségű a gép, amiben gyárilag csak 4 hangszóró van (+2 csipogó elöl). A plusz 2 db csipogót bele lehet varázsolni valahogy a kárpitba? A Sony hangfalaknak örülnék, de ha rajtam maradnak a csipogók, az eléggé pénzkidobás - ugyanakkor nagy kiadást sem akarok a beszereléssel, mert azért annyit nem ér nekem a dolog... Valaki szerelt már be 8 hangszórós gyári szettet Trendbe?
Illetve milyen patentek kellenek az ajtókárpithoz? Ha netán eltörök egyet-kettőt...

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#20954) mtade válasza 7Sony7 (#20950) üzenetére


mtade
aktív tag

Hogy milyen gyakran regenerál, azt nem tudom, de ha nem megyek hétvégén messzire, 3000km alatt felhigítja az olajat az s-max. Alapjáraton 5mbar, nyélgázon 300mbar környéke a deltapé.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20955) nfsu17 válasza LZs?! (#20947) üzenetére


nfsu17
veterán

a benzinesemre ezt írja a szakirodalom:

"AUTO-START-STOP

A használat korlátai:
Kézi és automatikus sebességváltó esetén is előfordulhat, hogy a rendszer nem állítja le a motort bizonyos körülmények között, mint például:
*A motor alacsony üzemi hőmérséklete esetén.
*A belső tér klímájának fenntartása érdekében.
*Ha az akkumulátor töltöttsége alacsony.
*Ha a külső hőmérséklet túl alacsony vagy túl magas.
*Ha mozgás közben kinyitják a vezetőajtót.
*Ha a szélvédőfűtés be van kapcsolva.
*Ha a dízel-részecskeszűrő regenerációja folyamatban van.

Kézi és automatikus sebességváltó esetén is előfordulhat, hogy a rendszer újraindítja a motort bizonyos körülmények között, mint például:
*A belső tér klímájának fenntartása érdekében, például a klímaberendezés használatakor.
*Ha az akkumulátor töltöttsége alacsony.
*Ha a szélvédőfűtés be van kapcsolva.
*Ha a gépkocsi üres fokozatban lejtőn lefelé kezd gurulni.

Megjegyzés:
Ha a rendszer hibás működést észlel, kikapcsol.
Ha a gyújtási ciklus befejeződése után sem működik, ellenőriztesse a gépkocsit egy hivatalos márkakereskedésben.
Megjegyzés:
Előfordulhat, hogy a rendszer nem működik, ha a gyújtás kikapcsolásakor csatlakoztatva hagy elektromos fogyasztókat, mivel ezek lemerítik az akkumulátort."

(#20956) 7Sony7 válasza mtade (#20954) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Köszi. Az enyém már 100 km enként regenerál. Szerintem lassan cserés lessz. :(

-

(#20957) mtade válasza 7Sony7 (#20956) üzenetére


mtade
aktív tag

Mennyi a nyomáskülönbség? Próbáltad hosszú úton megzavarni?

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20958) 7Sony7


7Sony7
addikt

Jelenleg 3000 fordulatszámnál 19 kPa, (190mbar) és már elkezdte a regent. Alapjáraton 1 kPa (10mbar). Most rövidtávokat kapott, de holnap megzavarom. 300e km fölött jár már, állítólag 200 nál volt tisztítva.

[ Szerkesztve ]

-

(#20959) adam900331


adam900331
csendes tag

Sziasztok.

Igazn nem Focus témában szeretnék kérdezni, de általánosságban elmondható, hogy Fordhoz kapcsolódik. Van egy Fiesta MK8 2015 évjáratú autóm aminek eljött az 5. Éves szervize. Olajat és szűrőket szeretnék cserélni. Pollenszűrő, levegőszűrő, olajszűrő és olaj tekintetében milyet tudnátok ajánlani ami ár-érték arányban megfelelő? A Unixtól szeretném beszerezni és elöljáróba az AZ Mesterteile termékeit néztem.
Köszönöm.

(#20960) Sub-ZeRo válasza adam900331 (#20959) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olajból csak gyári, szűrőkből meg mehet mann, vagy gyári.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20961) flymi válasza adam900331 (#20959) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ford gyári olaj, Mann Filter szűrő. :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20962) tibbike01


tibbike01
őstag

A Ford TDCi motorok mennyire halnak le városban? Leginkább Budapesten lenne használva, de havonta egyszer 2x250km-t menne pályán.
Ahogy nézem lényegesen olcsóbbak a dizel Focusok, mint a benzinesek. Elgondolkodtam rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#20963) bajnokpityu válasza tibbike01 (#20962) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Necces. Menj haza gyakrabban😔

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20964) gabor9991 válasza tibbike01 (#20962) üzenetére


gabor9991
őstag

Ja, lényegesen olcsóbbak és ez nem véletlen.
Beárazta a piac mi mennyit ér.

(#20965) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

2008-as Ford Focus mk2.5 1.6 benzin (74kW SHDA kód) motorral szerelt autómban hamarosan esedékes lesz az olajcsere. LIQUI MOLY Special Tec F 5W-30 a kiszemelt, de érdekes módon erre a motorra nem találtam meg az ajánlott specifikációt a Ford Műszaki Zsebkönyvben.

Jelenleg Valvoline SynPower FE 5W-30 van benne, problémám nincs vele, de nehezebb beszerezni és nem megyek olyan sokat, hogy ne érje meg esetleg egy drágább olaj. Mit szóltok, jó lesz bele a fent említett Liqui Moly?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#20966) kcsa válasza 4ron (#20965) üzenetére


kcsa
veterán

Mindkettő jó.

(#20967) bajnokpityu válasza gabor9991 (#20964) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem igy van. Lényegesen túl lett dramatizalva a diesel para. Ennyivel nem rosszabbak, ha egyáltalán rosszabbak.

Viszont tény, h nem való mindenféle használatra, mint pl egy szivobenyas.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20968) updog válasza bajnokpityu (#20967) üzenetére


updog
senior tag

Na ja, eléggé nézőpont kérdése, engem az 1.6 TDCi (nem DPFes) az eddigi 20k kilométeren mióta megvan, a világból is kivitt gond nélkül, mondjuk én pont fordítva használom az előzőleg leírthoz képest (pályán gyakran kikormolom a púzóját, és a lehető legkevesebb alkalommal kínzom városban). Nyilván aki minden nap a Hungárián araszolna vele, annak sz*r.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#20969) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Start-Stop-os autó aksijának a töltése csak speciális töltővel lehetséges, vagy egy sima pl Lidl-ben kaphatóval is lehet?

(#20970) kcsa válasza SPeti1984 (#20969) üzenetére


kcsa
veterán

Emlékeim szerint a téli (hópihe) programmal lehet AGM akkut tölteni.

(#20971) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

elérkezett a téli papucs vásárlás ideje. 6,5jx16-os ET52,5 acélfelnire rá szabad rakatni 215/55 R16 gumit? Anno mikor vettem a télit 205/55 R16-al kaptam, a nyárim alufelnin viszont 215/55 R16. Gondoltam ne legyen már télen "csalás".

Egyébként Firestone winterhawk 3-at fogja a Continental wintercontact ts860 váltani.

(MKIV Mondeo 2.0 dízel 2011-es)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#20972) mtade válasza Real_Necro (#20971) üzenetére


mtade
aktív tag

6"-7,5" szélességig jó a felni a 215 szélességhez. A 6,5 teljesen jó.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20973) Real_Necro válasza mtade (#20972) üzenetére


Real_Necro
veterán

Valahol azt találtam, hogy 215 a maximum de nem ajánlott. Egyébként ez a gyári acélfelni méret vagy a 7es?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#20974) flymi válasza mtade (#20972) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+RN: 215/55 vs 205/55 volt a kérdés szerintem. Nem tom mondeónál mekkora r16-ban a gyári méret de én azt venném. Fókára is rá lehetne húzni a 215-öst de minek?!

Szerintem 205/55 olcsóbb is.

MÁS: Vennék néhány égőt tartalékba. Tesco-ba vettem Osram-ot a kiégett tompított helyére de láttam Lumenet-en minden kapható. Szabad onnan venni?
Illetve "emelt/normál" vagy "emelt/emelt" vonalon érdemesebb elindulni? Hátsóknál van még gyári standard is az előbb említetteken kívül.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20975) nfsu17 válasza flymi (#20974) üzenetére


nfsu17
veterán

"Fókára is rá lehetne húzni a 215-öst de minek?!"

mert van, amikor ezzel jön ki gyárilag :D

[ Szerkesztve ]

(#20976) flymi válasza nfsu17 (#20975) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ugyanabból a szériából? :U Tudja rosseb. Azt tudom, h mk2 pufókámnak 195/65 r15 a télije acélon és 205/55 r16 a nyárija alun és ezek a gyári méretei is (így nem is néztem mást).

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20977) nfsu17 válasza flymi (#20976) üzenetére


nfsu17
veterán

hogy értve?
215/50 r17 nyári alu
205/55/r16 a téli...ha vennék

(#20978) flymi válasza nfsu17 (#20977) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:U Ez a 17 is váltóméret, nincs ezzel gond. Én csak leírtam nekem mi van.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20979) nfsu17 válasza flymi (#20976) üzenetére


nfsu17
veterán

már leesett, hogy mit is akartál írni.
általában gyárilag nincs olyan, hogy egyszer 205/55 a 16-os, másszor meg 215/55 a 16-os.
Persze utólag tudnak vele játszani a tulajok, amíg hibahatáron belül van.
pl focusokra írnak 205/55/r16-ot is, meg 205/60/r16-ot is.

(#20980) flymi válasza nfsu17 (#20977) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És az hogy érted a télire, hogy "ha vennék"?
Nyárival mész télen is? Egyik kollégám így spórol, de nem ajánlom. Még csak városban autókázáshoz sem.
Ha csak a télen-nyári vagy a nyáron-téli kombó közül kéne választani az utóbbi inkább, ez a kisebbik rossz. De akkor inkább egy négy évszakos.
Vagy télen nem autókázol, mert a fókák a jég hátán is megélnek? :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20981) nfsu17 válasza flymi (#20980) üzenetére


nfsu17
veterán

most van folyamatban, csak a helyi Ford üzlet még nem tette ki a télikerék akcióját...tavaly alig volt drágább náluk, mint ha külön külön venném máshol (felni, gumi, TPMS, szerelés), így gondoltam várok.
de már most 1 ezressel feljebb mentek a gumiárak (/db) pár nap alatt (pl. Marsonál), szóval sokáig ne várjanak Fordék, mert nem ott veszem akkor. Csak egyszerűbb lenne náluk intézni mindent egyben.

a "ha vennék" most azt jelentette, hogy "még nincs", tehát nem írhattam azt, hogy ilyen méretű a kerekem :B

Utólag bevallom, nem büszkén, de tavaly nyárival mentem végig. Nem volt annyira gáz az időjárás úgy általában, ha meg az volt, akkor nem vettem elő. Száraz úton, mindegy hány fok volt, még -6-ban is, semmi extra nem volt. Persze szituációk sem voltak, ott már lehet (biztos) kijött volna a hátránya. Ez a Michelin Primacy HP nyári gumi , ami gyári az autón...hát, nem vennék ilyet, ha én döntenék. Éles kanyarban már nyúlik és megy le az ívről...2-esben is képes a kocsim kicsit megnyúzni. Esőben marha csúszós, főleg ha az aszfalt is olyan, hogy kicsit fényesebb. Egy picit jobban lelépek a gázról, szárazon is kapar. Szerintem a fogyasztásban sem segít, olyan, mint ha túl lágy lenne a gumi. Ez mondjuk télen pont a segítségemre volt.

(#20982) Real_Necro válasza Real_Necro (#20973) üzenetére


Real_Necro
veterán

Valami sántít.
MKIV facelift mondeonál ebben a méretben az ET nem 50es?
Az én télim 52,5, ami elvileg mkiii-ra való...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#20983) Salex1


Salex1
senior tag

Mondeo Mk4.5-ben utólag be lehet építeni egy jobb első légzsák kikapcsolót?
A múltkor kiszedtem a kesztyű tartót és láttam ott egy használaton kívüli kábelt, lehet az lenne a tiltó?
Van ötletetek? Esetleg elérhető valahol huzalozási rajz?
Vagy van valakinek ilyen tiltó és meg tudná nézni hol és milyen kábel nagy rá...

(#20984) flymi válasza nfsu17 (#20981) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Így van, szépen kúsznak fel az árak + szerintem nagyon hamar megjelennek az új téli gumik is, lehet akkor most már érdemes lenne kivárnod az új teszteket.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20985) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Nem hirdetni akarok, csak véleményeket.
[link]
A hirdetés szép és jó, már-már túl van tolva...

Esetleg akik jobban átlátnak sorok között lehet ebbe valami buktató?
Még nem néztem meg a kocsit...

(#20986) tailor válasza Drughi (#20985) üzenetére


tailor
őstag

Szia!

Végre egy hirdetés, amit nem krumplival fényképeztek, szerintem teljesen rendben van. A szövegezés kicsit hatásvadász, de hát ez a marketing...
A képek alapján rendben van a kocsi, a motortér is klasszikusan "használt, de tiszta", szóval én adnék neki egy esélyt. Mondjuk a féktárcsák jó rozsdásak, valahol hosszabban állhatott, de ez csak egy észrevétel, nem jelent még semmit.
Egy dolog furcsa: 7,5 évet volt egy tulajnál, 179 ezer van benne, és tavaly 135 ezernél vizsgáztatták, ami 1 év alatt 44 000 km - vajon volt ez alatt legalább 2 olajcsere? Van valami oka, hogy hirtelen ilyen sokat mentek vele egy évben? Szóval itt érzek egy kis zavart az erőben, de ez megint csak egy észrevétel :)

(#20987) dellfanboy válasza Drughi (#20985) üzenetére


dellfanboy
senior tag

a hirdetesben nagyon jol leirjak ezt a visszavasarlos story-t kerdes az hogy a valosagban ha gond tenyleg ennyire segitokeszek, vagy ez csak a vevocsalogatas resze.
amugy nem tartom ezt olyan jo dealnek. most hirtelen felutve a mobile.de-n a 2011-es benzines focusok 4000eur-tol indulnak.ez itt 5700... raadasul az elmult 1 evbe beletettek 40 k km-t. erzek 1 kis zavart az eroben
pl ez 4500ert hasonloan jo dealnek tunik [link]

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#20988) nfsu17 válasza Drughi (#20985) üzenetére


nfsu17
veterán

biztos megvan valahol a garázsban az a Vredestein gumi, de a kocsin a képeken Falken van

1. kép jobb kerék

[ Szerkesztve ]

(#20989) tailor válasza nfsu17 (#20988) üzenetére


tailor
őstag

Nem tették fel, hogy ne kopjon...

;]

(#20990) Drughi


Drughi
addikt

Köszönöm az észrevételek, az év alatt futott 40e km-en simán átsiklottam.
:R

(#20991) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Feleségem húga autót szeretne venni 700.000 Ft-ig (+egyéb költségek): kombi, benzin, korrekt áron fenntartható, megbízható.
Több típus mutattam neki és ezek tetszettek meg neki:
Renault Megane 1.6 benzin kombi (II, 2002.2009)
Ford Focus 1.6 benzin kombi (1999-2005)

Ajánlott ezen Focus típus? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#20992) DeFranco válasza Land (#20991) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, sokunknak van még mindig. jól sikerült modell.

(#20993) troll81 válasza Land (#20991) üzenetére


troll81
addikt

En 1.8 benzinest hajtok 2002 kombit focusbol 390 000km futott

(#20994) Land


Land
veterán

Akkor már csak azt kiderítenem, hogy a sok hulladék Focus között hol találok jó állapotút. :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#20995) DeFranco válasza Land (#20994) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na ez a millió dolláros kérdés.

(#20996) gabor9991 válasza Drughi (#20990) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem nincs semmiféle probléma ezzel a 40 ezres futással, lehet bármi is az oka.
A vezérlést elvileg időben elvégezték rajta ugye 8 év vagy 160 ezer futás után cserés.
Ez elvileg fél éve volt megcsinálva szóval a futás akár valós is lehet.Azzal meg semmi baj nincs ha használták napi átlag 110km-t.
Lehet ezért eladó mert ekkora futásra már jobb egy dízel.

(#20997) ReFleXx válasza Real_Necro (#20973) üzenetére


ReFleXx
addikt

ugyanezek a méretek vannak nekem is, kivéve az ET, igen az az ET mk3-ra való, valszeg onnan jött a felni.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20998) Real_Necro válasza ReFleXx (#20997) üzenetére


Real_Necro
veterán

Felkerül rá a 215/55 R16. Remélem nem lesz vele gond. Ma rendeltem meg.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#20999) ReFleXx válasza Real_Necro (#20998) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem hiszem hogy szamit az a 2.5mm

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21000) troll81


troll81
addikt

Sziasztok 215/60/16r téli méret jó lehet az S max ra? Nem kell szélesebb szerintem :F a motor teljesítmény télen úgy se befolyásol semmit,mert nem hajtunk gyorsan. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.