Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) #27070592 válasza Zwodkassy (#21938) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nő az etanol (vagy az azzal egyenértékű etil-tercier-butil-éter) részaránya az üzemanyagokban, 5%-ról 10%-ra.
Állítólag nem para, ha fordos vagy.

"Ford: E10 is cleared for use in all petrol driven Ford models sold in Europe since 1992 excluding:•Ford Mondeo 1.8 SCI from 2003 to 2007. Personal imports not approved by Ford of Europe are not included in the above statement"

forrás

(#21952) molnarpeter válasza Real_Necro (#21950) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Inkább a CR technika sara ez szvsz. Régi, alacsonyabb nyomáson működő befecskendező rendszerek nagyobb részecskéket nyomnak ki magukból. Legalább a lokális szennyezés terén jobban áll az újabb, persze két nyelve van a mérlegnek.

(#21953) cappa72 válasza Real_Necro (#21950) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez is egy lehetséges forgatókönyv, sajnos.
Ez esetben viszont tudnak valamit annál a szerviznél.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21954) Zwodkassy válasza #27070592 (#21951) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Nálunk egy 2003-as 1.6 benzines Fóka érintett a témában.
És ez a több lerakódott koszt "marhat" ki az üzemanyag tartályból és csövekből legenda mennyie igaz.
Cseréltessek, cserélek szűrőt?

(#21955) #27070592 válasza Zwodkassy (#21954) üzenetére


#27070592
törölt tag

Vagyis mk1 fókád van, ebben az esetben még a tank és a blokk között futó benzinvezetékbe van építve egy cserélhető benzinszűrő. Azt már Te tudod (vagy nem tudod) hogy ez mikor volt cserélve utoljára, állítólag 30k kilométerenként már erősen ajánlott cserélni.
Egyébként nem egy nagy kifli kicserélni, én is otthon cseréltem, akna és csápos emelő nélkül.
Valahogy így

Ezt is érdemes megnézni boncolgatják egy kicsit a témát. Egyébként lehet hogy semmi jelentősége, nem ettől fog tönkremenni az autód, csak egy újabb műhiszti az egész.

(#21956) Zwodkassy válasza #27070592 (#21955) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Igen, Mk1 Fóka.
Köszi az infókat!
A szűrő utolsó cseréjét megkérdezem az előző gazditól.

(#21957) redingitell válasza 7Sony7 (#21943) üzenetére


redingitell
senior tag

Természetesen kiútés kizárva, Nem vagyok híve a "barmolásnak" A többi részét pedig leírtátok ti.Valaki esetlg Pécs környékén tud ajánlani szakit?

(#21958) 7Sony7


7Sony7
addikt

Milyen ablaktörlőt használtok, ami bevált, szépen töröl? Nekem oldaltengelyes van, és mind olyan drága, hogy meg kell gondolni milyet vesz az ember.

redingitell: Több száz km-re vagyok tőled, de itt sem tudok szerelőt ajánlani... :(((

Én másodmagammal szedtem ki, de nehéz meló. Vagy inkább nagyon türelmesnek kell lenni, mert nekünk nem a kocsi alatt van, hanem a motor előtt.

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

-

(#21959) Real_Necro válasza 7Sony7 (#21958) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bosoko nekem bevállt. Ugyanakkor télen ha nincs melegebb hely, akár egy mélygarázs, nem cserélnék, mert hidegben minden műanyag előszeretettel törik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21960) patomi válasza 7Sony7 (#21958) üzenetére


patomi
őstag

C-max ugye? Én ezt használom. Kicsivel több, mint 1 éve van a kocsin és most is hibátlan. (kicsit korábban beszéltünk is róla)

(#21959) Real_Necro, nekem a Bosoko alig pár hónapot bírt. De a gyári is, fél évet sem aztán már csíkozott nagyon.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#21961) 7Sony7


7Sony7
addikt

Real_Necro: A régi autón én is Bosoko-t használtam. Nekem is jó törölt, csk fent és lent, mikor iránytvátott a lapát elég hangosan koppant vagy dübbent, nem is tudom hogy írjam.

patomi: Hasonló van mos rajta, csak nem univerzális, hanem gyári klipszes. Ezzel vettük a kocsit. Ez jó, csak jó drága.

-

(#21962) BaLee válasza Zwodkassy (#21954) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem kell túlparázni szerintem. Anno mikor bejött a bioetanol hullám én felesben tankoltam benzinnel a 98as mazdámba, ami már az E10-es benzint sem támogatja a honlapok szerint és semmi gond nem volt soha. 4-5x biztos teletankoltam így aztán rátették a jövedéki adót a bioetanolra és onnantól eltűnt minden kútról érhető módon. :)

(#21963) darvinya válasza darvinya (#21857) üzenetére


darvinya
titán

Motorhoz nem volt olvasóm, így az 500-as besést még nem tudtam orvosolni.
De legalább a bajusz kapcsolót(kormány kapcsolót) megjavítottam.

Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek!
Nekem Ford Magyarország megadta az ajéndékomat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21964) ReFleXx válasza 7Sony7 (#21958) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyári ford logós esetleg bosch autospecifikus szett, a multiadapteres nem jó.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21965) bajnokpityu válasza ReFleXx (#21964) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem mondeon a legjobb törlöm egy multi bosoko volt. Smaxra épp most rendeltem.

Nekem mondeon sokkal jobban bejott, mint akár gyári, akár valeo.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21966) ReFleXx válasza bajnokpityu (#21965) üzenetére


ReFleXx
addikt

Bosoko lutri , Mondeon pár hét után szar volt, Fiestan az első nagyon jó volt a második szett 0km-esen kicsit csikoz felül, utobbit ma vettem szal friss az élmény.
Gyári (Ford logós) ez volt eddig a legjobb és legtartósabb, másik gyári (Motorcraft) ez szar volt pedig nem volt olcsó, elvileg ezt a valeo csinalja, tehát az is szar, a Ford logósat meg a Bosch csinálja ezért az is jó csak multiadaptereset kerülni kell mert az nem olyan stabil, nyeklik...

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21967) bajnokpityu válasza ReFleXx (#21966) üzenetére


bajnokpityu
félisten

júliusban átvett gyári lapát kb az ötödik eső óta csikoz. ki lehet tapintani, hogy meg van nyúlva egy szakaszon a gumi.

bosokot vagy 4et vettem, mindenfélére, eddig jó volt. ha minden ötödik kuka, az se para, mert kb ötöd annyiba kerül, mint a gyári :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21968) molnarpeter válasza ReFleXx (#21966) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

++, szerintem is jobban szór a minőség, de sebaj :) Már azon gondolkodtam, hogy egy felújító gumivágó izét kipróbálok, hátha van értelme. Mondjuk amúgy a gyári lapát is valószínű azért bírja olyan sokáig, mert új a szélvédő.

(#21969) ReFleXx válasza molnarpeter (#21968) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha veszel olyan gumivágó izét érdekelne a tapasztalat :D

most egy pár hónapos szélvédővel tesztelem a pár hónapos bosch aerotwin lapatokat :DD , kivancsi vagyok kihuz-e egy évet.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21970) patomi válasza ReFleXx (#21969) üzenetére


patomi
őstag

Ahhoz képest, h a bosch-rol eddig csak rosszat hallottam, még a cromaxos srác is lebeszélt róla, eddig ez vállt be a legjobban.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#21971) zoger


zoger
tag

Cseréljetek csak gumit a lapátban. Párszáz forint, egy próbát megér. Legutóbb auchanba vettem 70 cm hosszú és talán 400 ft volt egy pár.

(#21972) Sys85


Sys85
veterán

Urak!

Első körben boldog karácsonyt minden kedves fórumtársnak!

Az lenne a kérdésem,hogy valakinek van e arról információja,hogy a focus mk3.5 kormánya kompatibilis e az mk3-mal?
Sokkal jobban tetszik,ránézésre talán kisebb is,viszont autót emiatt inkább nem cserélnék. :D
Ha bele lehetne rakni komolyabb átalakítás és gányolás nélkül (tempomat csati,médiavezérlő csati stb) úgy,hogy minden működjön is,az nagyon jó lenne.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#21973) bajnokpityu válasza molnarpeter (#21968) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tényleg, van alirol gumivagom is. Parszaz forintos. Általában az volt, hogy megvartam a potalkatreszt, hogy majd akkor kiprobalom. Aztán megkott, és hát tököm szórakozik vele, ha ott az uj :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21974) nfsu17 válasza 7Sony7 (#21958) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem másfél éves a gyári. Azt nem mondom, hogy hibátlan, de ahhoz képest szépen töröl.

(#21975) 7Sony7 válasza nfsu17 (#21974) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi mindenkinek az ablaktörlős eszmecserét!
(Jó topic ez, itt legalább kapok értelmes válaszokat) :)

[ Szerkesztve ]

-

(#21976) ReFleXx válasza zoger (#21971) üzenetére


ReFleXx
addikt

a ford logós lapátban nem egyszerű a csere, szétnyúlik a a gumi mire átcibálad rajta..

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21977) Jenne


Jenne
senior tag

Én az elmúlt évek alatt a Fordon a gyári Ford ablaktörlők után használtam már több típust is ablaktörlőből, Valeo - Champion - Bosoko - Bosch Aero Twin. Ezekből a kettő utóbbi volt a legrosszabb. :O
Jelenleg (a hagyományos) Hella lapátok vannak az itthoni autóinkon (Ford/Mazda/Honda) és ezek váltak be messze a legjobban. Emagról rendeltem be mindegyiket. Két év után még szépen törölnek.
(a helyi városi járatos buszos ismerősöm javasolta, Nekik vannak az összes, több mint 100 buszon ettől a gyártótól és nagyon beváltak) Egy próbát megért, de mivel bevált így maradtam ennél.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#21978) nfsu17 válasza 7Sony7 (#21975) üzenetére


nfsu17
veterán

Nagyon fontos, hogy milyen állapotban van a szélvédő és pár apróság, ami meg tudja hosszabbítani az élettartamát.

Az előző kocsimon nagyon karcos volt a szélvédő, a 10k-s bosch se bírta addig, míg az 1000 ft-os obi-s, így inkább gyakran vettem olcsóbbat.

Nagyon keveset használom "szárazon" (értsd: száraz idő van, de mosni kell és a tartályból kell spriccelni). Hogy miért?
Szerintem nem okos nálam (vagy minden focuson?) ez a technika.
Ha pár hétig nem spriccelsz, akkor kiürül a vezetékből a folyadék. Eddig még OK.
Rányomok, hogy spricceléses mosás és már rég töröl az ablaktörlő, mire a folyadék egyáltalán megjelenne a szélvédőn. Ahelyett, hogy várna 2-3-4 másodpercet, mint az előző olasz kocsimnál, aminél ez a folyamat nem zavart. Itt inkább nem is használom.
Pár naponta megemelem az összes lapátot, hogy az alatta felgyülemlett por, kosz kimenjen alóla, hogy a legközelebbi törlésnél ne ezzel a sok szeméttel húzza végig első törlésnél az üveget.
Autómosásnál egyszer végighúzok egy rongyot minden lapát gumiélén.
Sajnos a hátsó lapátot nem tudom felállítani (90 fokra), azaz úgy megemelni, hogy álljon a levegőben a penge (vagyis az egész kar), tehát ne az üvegre feküdjön. Ezzel lehetne megakadályozni a ráfagyását.
Nálam egy tartály mosólé elég majdnem 1 évig, vagy tovább, inkább csak szemerkélő esőben szoktam párszor használni, hogy be ne száradjon. :D
Ha annyira koszos, hogy ki sem látok, fogok egy rongyot....

(#21979) molnarpeter válasza nfsu17 (#21978) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hátsó ablaktörlőt néha csak felhajtva megjáratom, az előző motor megszorult :D

(#21980) nfsu17 válasza molnarpeter (#21979) üzenetére


nfsu17
veterán

de a focuson (mk3,5) nem lehet, nem áll meg, alig 40 fokig engedi felhajtani és vége, az a végállás, ha tovább emelem fel, eltöröm. Én bénázok?

(#21981) darvinya válasza nfsu17 (#21978) üzenetére


darvinya
titán

Érdekes, hogy csak akkor működik a spricni, ha működik a lapát.
Erre nem külön gomb van erre, ami magában is üzemel gyújtás alatt is?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21982) 7Sony7 válasza nfsu17 (#21978) üzenetére


7Sony7
addikt

Sajnos a szélvédő már ezen is eléggé megviselt, de csak ezért nem akarnám lecserélni. Én is megtisztítom a lapátokat, és szeretem tisztán tartani a kocsit. Bár a mostani időkben ez egy napig tart. Igen, azt a priccolós mosást jól elcseszték, de nekem eddig még nem volt szerencsém olyan autóhoz, amin normális.
Amúgy még réggn vettem ilyen "üvegkezelőt". Foltokban rákentem, hogy lássam a különbséget. Kár volt. Nagyon rossz lett, és semmivel sem bírom lemosni. Esőben sokkal rosszabb ott a törlés, mint máshol.

-

(#21983) nfsu17 válasza 7Sony7 (#21982) üzenetére


nfsu17
veterán

próbáld meg alkoholos clin-nel, vagy valamilyen folyékony zsíroldós mosogatószerrel...első körben csak egy tenyérnyi felületen

(#21984) 7Sony7 válasza nfsu17 (#21983) üzenetére


7Sony7
addikt

Próbáltam már többféle cuccal, de a mosogatót kipróbálom...

-

(#21985) ReFleXx válasza 7Sony7 (#21984) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha glaco/rainx akkor ugytudom az csak polirral jon le.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21986) molnarpeter válasza ReFleXx (#21985) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy akkor már az egészet le lehet kenni. Illetve idővel lekopik.

(#21987) 7Sony7


7Sony7
addikt

ReFleXx és molnarpeter : Nem ezek, valami magyar cucc, csak nem írom le, nehogy az legyen, hogy le akarom járatni a cuccot...
De ez nem nagyon nyugtatott meg. na majd lekopik. Azt sem tudom eszik-e vagy isszák az üvegpolírt.

-

(#21988) darvinya válasza 7Sony7 (#21987) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom hol vagy, de itt 11. kerben van autóüveges, aki síkolja, s karc, stb. mentesíti.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21989) zoger válasza 7Sony7 (#21982) üzenetére


zoger
tag

Ecettel próbáltad már?

(#21990) 7Sony7 válasza darvinya (#21988) üzenetére


7Sony7
addikt

230km, messze van :)
zoger: Azzal még nem. Gondolod leszedi?

[ Szerkesztve ]

-

(#21991) zoger válasza 7Sony7 (#21990) üzenetére


zoger
tag

Szépen letisztítja az üveget. Hogy azt leszedi-e amit rákentél nem tudom.

(#21992) darvinya válasza 7Sony7 (#21990) üzenetére


darvinya
titán

Akkor keres közeledben, s tudakold meg mit kezdene vele és milyen eszközzel.
Ha lakk féle folyadékot raktál rá, azt ecet nem hozza le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21993) zoger válasza zoger (#21846) üzenetére


zoger
tag

Végül gyári ill. motorcraft keretes és spoileres lett a vége. Igaz nem olyan trendi mint egy flat, de nagyon szépen és hangtalanul töröl autópálya tempónál is. Úgy néz ki erre a kocsira ilyen kell és pont. Egyébként lengyel gyártmány és a kis felfogató műanyagra SWF van írva.

(#21994) kcsa válasza zoger (#21993) üzenetére


kcsa
veterán

SWF-et vettem én is a noname szett után. Sokkal csendesebb, érezhetően és láthatóan jobban töröl.

@7Sony7: korábban nekem is voltak olyan foltok amik csak esőben látszódtak erősen zavaró módon, illetve amiket nem tudtam lemosni semmivel (elmentem egészen az ecet - vízkőoldó szintig). Nálam a szintetikus hígító vált be. Persze festésre vigyázni, stb.

(#21995) Bicskás


Bicskás
tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.

Szeretnék vásárolni egy 2009-es Ford Focus DA3 Ghia csomagtér ajtó díszlécet a belsejével együtt.

Hol / merre / mennyiért szerezhető be ?

Kaposvár és környéke preferált, de webshop is játszik.

Köszönöm a válaszokat.

Üdv: Bicskás

(#21996) 7Sony7


7Sony7
addikt

Na végül mérgemben rámentem acetonnal. Persze ilyenkor nem látszik rendesen, de szerintem ez sem szedte le. :) :(
Lehet et drótkoronggal kell. :)
Na, majd esőben fog ez meglátszani. Eddig is akkor látszott jobban. Na, majd meglátjuk. Políroztatni nem akarom, van már rajta repedés is, meglátjuk, mit hoz a hideg.

-

(#21997) darvinya válasza Bicskás (#21995) üzenetére


darvinya
titán

Cromax, Unix, stb.

7Sony7

Ha már repedt, akkor új üveget érdemes berakatni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21998) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

7Sony7: +1 Új üveg!
Én nem várnám meg amíg végigreped, mert ha egyszer az elindul...

Hangos a benzinpumpa, kocsi mellett állva is hallhatóan magas hangon szól, sípol és szabályosan hallani ahogy tolja a lötyit. A réginek hangja se volt (igaz akkor se amikor nem indult el).
Mondjuk ha egyedül utazom nem gond, bent csillapítja az ülés. Meg aztán csak feltekerem 8-10 közé a hangerőt és máris nem hallani a csomagtérbe bedobott BP huppogótól.
Kicsit kezdem unni, h amihez hozzá kell nyúlni a kocsin azt nem hogy gyári állapot közelébe nem tudom visszahozni a jó minőségű alkatrészekkel, hanem rosszabb lesz.
Nem is tudom belevágjak-e így egy olyan főalkatrész cserébe jövőre mint a váltó és/vagy alkatrészei.

Asszony azt mondta ennek 10 év múlva is kocsinak kell lennie főleg az eddig rálocsolt pénzmag miatt. Bár ha azt nézem még mindig a közelében sem vagyok egy kombi Tipo új árának feléhez sem ami az egyik legolcsóbb kisbenzines családi puttonyos.

A szerdai lottóhúzás előtt azért néha el szoktam kalandozni, h milyen lenne egy kombi RS6-os vagy egy Panamera - urambocsá egy kevésbé családias GTR R35 - volánja mögött nap mint nap. Aztán persze a számhúzás után mindig bele lóg a kezem a bilibe ahogy ma is, mert nem én nyertem. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21999) darvinya


darvinya
titán

Az Európában 1992 óta hivatalosan forgalmazott benzines Fordok egyetlen kivétellel probléma nélkül használhatók E10-essel. Ez a kivétel a
– Ford Mondeo 1.8 SCI (2003-2007)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22000) kcsa válasza flymi (#21998) üzenetére


kcsa
veterán

Normális, hogy hangja van. Csak ugye normál esetben nem figyeled, mert minden működik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.