Hirdetés

2020. január 28., kedd

Gyorskeresés

(#21501) Gixxer88 válasza flymi (#21492) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Én megvettem a Turtle Wax szettjét még az egyes fókához.
Sokkal jobb lett mint előtte volt,de olyan közel sem lett mint egy rendes polírozás.
A végső kezelő folyadéka meg kb mint halottnak a csók.
Fél év alatt visszamattult...
Szerintem ne sajnáld a pénzt egy rendes polírozásra és lakkozásra.
Az legalább szép lesz,plusz tartós(abb).

(#21502) patomi válasza flymi (#21498) üzenetére

patomi
(senior tag)

Neki lehet állni kézzel, kell rá jóóópár óra. De legalább te csináltad. :K
[link] Ezt én csináltam, saját kocsin. Nyilván nem tökéletes, de nem lett rossz.

(#21503) Gixxer88 válasza patomi (#21502) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Na ez az!Jóóópár óra.Az ideg elkap amikor még felénél nem tartok,de már leszakad a karom. :D

(#21504) Real_Necro válasza bajnokpityu (#21477) üzenetére

Real_Necro
(veterán)

Kb 3 évet bírt. Szerintem most ez is Exide lesz mint az Astrámban. Többet vártam a Boschtól.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21505) flymi válasza gabor9991 (#21499) üzenetére

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

Ment pü.

patomi + Gixxer88 : Én végtelenül türelmes ember vagyok, de ha egy szaki által felújított tovább kitart és nem horror az ár, akkor szvsz megéri a belefeccölt pénz a ráfordított idő ellenében.

[ Szerkesztve ]

Abit alaplapokat keresek gyűjteménybe! /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A)

(#21506) Gixxer88 válasza flymi (#21505) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Amiket eddig láttam árakat,azok nagyjából 7-10e ft/pár áron mozogtak.
Persze van ennél drágább is,de 15/pár felett nem nagyon láttam.
Olyat kell választani,aki utána normális,fényszóróra való lakkal le is fújja
Anélkül hamar bemattul újra.
Olvastam már olyat a neten,hogy a szaki azt ajánlja,hogy ne lakkozd,mert nem ér semmit.Ja,persze!Ha lakkozná,akkor nem mennél hozzá vissza évente...

(#21507) patomi válasza Gixxer88 (#21503) üzenetére

patomi
(senior tag)

Részben egyet értek, viszont én szeretek ilyesmivel “vacakolni ” :D

(#21508) Gixxer88 válasza patomi (#21507) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Hála égnek most az új(abb) mk3-as fókán nem kell ezzel “vacakolnom”,hibátlan a fényszóró.
Szeretem az autóm,sokmindent magam megcsinálok ha kell,de bizonyos dolgokra inkább áldozok a malacperselyből. :)
Pont ma délután cseréltem helyzetjelzőt elöl.
Hát remélem csuklott a mérnők aki megtervezte ezt a fényszórót! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21509) molnarpeter válasza flymi (#21498) üzenetére

molnarpeter
(veterán)

Elit car cosmetics pl jó Bp-n, vagy futár.

Maga a lakk rondul meg szerintem, én kihagynám, inkább kerámia és azt rendszeresen ismételni, vagy fólia.

[ Szerkesztve ]

(#21510) flymi válasza molnarpeter (#21509) üzenetére

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

Jó lenne helyben vagy a környéken találni egy megbízható helyet, már keresem a neten de még körbekérdezek a jövő héten.
Azért kösz, mentettem az oldalukat! :R

Abit alaplapokat keresek gyűjteménybe! /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A)

(#21511) ReFleXx válasza gabor9991 (#21499) üzenetére

ReFleXx
(addikt)

xenonoknal ugytom epp mindegy, mert allithato jobb/balkormanyosra, de lehet hogy Focus MK2-nel nem igy volt.

(#21512) molnarpeter válasza Gixxer88 (#21508) üzenetére

molnarpeter
(veterán)

Ha már lámpa, nézz rá a klímacsövekre, emlékeim szerint a fényszóró egyik pöcke hozzá tud érni és kidörzsöli.

[ Szerkesztve ]

(#21513) molnarpeter válasza ReFleXx (#21511) üzenetére

molnarpeter
(veterán)

Tudtommal jellemzően a vakító részt takarja csak ki az ilyen állító, de nem lesz belőle fordított vetítési kép :F

(#21514) gabor9991 válasza ReFleXx (#21511) üzenetére

gabor9991
(őstag)

Lehet állítani rajta az igaz, én is próbáltam utána nézni és annyit sikerült megtudni, hogy az állítás az úgy működik, hogy az a rész lesz kitakarva ami az angol fenyszóróknál az út bal szélén messzebbre világít így a jobboldali közlekedés esetén nem vakítja azt aki szemből jön.
Egy falra egy vízszintes vonal lenne a vetítési képe nem lehetne teljes mértékben úgy átállítani hogy az út jobb szélét világitsa meg hosszabban a bal oldal helyett.
Rendes műszakin így nem mehet át és olyan autóba kellett amit rendes műszakira kellett vinni.
molnarpeter is pont ezt írja feltettem, úgyhogy valószínűleg tényleg így van.

[ Szerkesztve ]

(#21515) cyanide válasza flymi (#21492) üzenetére

cyanide
(tag)

Én tsztító, alapozó és 2K lakk szettet vettem. Az általános kellékek szerintem túl vannak árazva az ilyen csomagokban. A többi kelléket külön vettem, csiszolóm volt. Két kocsira elég volt a szett, de mivel aktiválni kell nem lehet tárolni. Szerintem nem a csiszolás vagy a polírozás maga a nehézség, hanem, hogy a lakkot megfolyás nélkül vidd fel 2 rétegben.
Az egyik pár fényszóró nagyon szép lett a másik ronda, de jobb mint amilyen volt. Utólag már látom, hogy a legfinomabb papírral sokkal többet kellett volna csiszolni.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#21516) flymi válasza cyanide (#21515) üzenetére

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

Kösz a tapasztalat megosztást. Én tartanék tőle, h nem lesz szép és időtálló ha én csinálnám. Gépem nincs.

(#21517) Gixxer88 válasza molnarpeter (#21512) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Nem rég lett forgalomba helyezve,előtte az egyik fordmágus cimborám az utolsó “csavarig” átnézte,mindene tökéletes és igazából én sem láttam semmit sem rajta,pedig vagy 2 napig álltam és fetrengtem mellette/körülötte.
De kösz az infót,figyelni fogom.

(#21518) molnarpeter válasza Gixxer88 (#21517) üzenetére

molnarpeter
(veterán)

Fórumtársnál volt ilyen probléma. Pöcök lecsippent, hibaforrás kiiktatva :)

(#21519) Vaze válasza ReFleXx (#21500) üzenetére

Vaze
(őstag)

Koszi,berendeltem az IPA-t,varom a szallitast,jovoheten kiderul.
A szelvedorol,szep finoman szikevel leszedtem.
Koszi a segitseget,remelem jo lesz :R

Ford Mondeo MKV 2015,BMW 2 Series Gran Tourer 2018

(#21520) Gixxer88

Gixxer88
(őstag)

Tapasztalt már valaki olyat,hogy az autó hangrendszere aux-on (BT,pendrive,linein) halkan sípol a háttérben?Teljesen digitális a sípolás hangja,hangerő növelésével ez is erősödik.
Rádiónál,CD-nél nincs ilyen.
Marha zavaró....
MK3-as fóka az alap BT-s fejegységgel,nem a sonyval.

[ Szerkesztve ]

(#21521) ReFleXx válasza Vaze (#21519) üzenetére

ReFleXx
(addikt)

lehet kis palinkas vattapamacs is vitte volna, de sose baj ha van otthon IPA, nekem is van egy literes flakon itthon, higithatod is sztem.

(#21522) Vaze válasza ReFleXx (#21521) üzenetére

Vaze
(őstag)

Igen,azt olvastam rola,hogy kell higitani,foleg ha kasznira akarom hasznalni.
30%-ot irnak,hogy azt lehet mar ''locsolni'' autora.

Ford Mondeo MKV 2015,BMW 2 Series Gran Tourer 2018

(#21523) x_424

x_424
(aktív tag)

Én is vettem egy 2K lakkot fényszóróra. Egy átb.szás az egész véleményem szerint, ráadásul 4000 forint volt. Levettem a flakon kupakját a nyomókája le is esett, visszaraktam, aztán mikor fújtam volna a lakkot spriccolt minden irányba csak előre nem a fényszóróra.
Kezemről napok alatt jött le a lakk, de még az első lökhárítóm is kapott pár spriccet belőle. Földhözvágtam és ment a kukába. Érdemes amúgy lakkozni polírozás után?

(#21524) Gixxer88 válasza x_424 (#21523) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

A lakk védi a műanyagot az UV-től,anélkül hamar visszamattul.Gyárilag is van lakk rajta,az mattul be idővel rajta.Nélküle a műanyag hamar feladja a harcot az UV-val szemben.
Meglehet oldani nélküle is a védelmet,csak akkor rendszeresen waxolni kell.
Amúgy hol vettél lakkot és milyet?

[ Szerkesztve ]

(#21525) 7Sony7 válasza molnarpeter (#21483) üzenetére

7Sony7
(őstag)

Sajna az androidos Forscan nem mutat semmit az abs ről, a jeladók meg úgy látom, benne vannak a kerékagyban.
Tudsz olyan progit, ami mutatja a jeladók értékeit?

(ex)Haier w910

(#21526) Gixxer88 válasza 7Sony7 (#21525) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Szerintem ahhoz nem elég egy ilyen mobilos app.
Ehhez inkább már laptop kéne komolyabb szoftverrel.
Ios-en a drágább OBD Fusionból sem lehet mindent előhívni.

(#21527) 7Sony7 válasza Gixxer88 (#21526) üzenetére

7Sony7
(őstag)

Laptop még akad is, csak valami progi kéne... Az sem baj, ha demo verzió, egy -két alkalom alatt úgyis kiderül, ott van-e a hiba, vagy máshol.

(ex)Haier w910

(#21528) x_424 válasza Gixxer88 (#21524) üzenetére

x_424
(aktív tag)

Ezt vettem, innen. Személy szerint nem javaslom senkinek, de lehet másnak bevált. Nekem csak rossz tapasztalatom volt vele. El kell vinnem lepolíroztatni a lámpáimat, mert csúnyán összefröcskölte. Ez pénteken volt, azóta betonkeményre száradt rajta...

(#21529) Gixxer88 válasza 7Sony7 (#21527) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Windowsra van Forscan,az egy kicsit komolyabb,bár annak vannak fizetős “prémium” részei ha jól tudom.
Plusz nem biztos hogy az ilyen BT/Wifi adapterekkel működik normálisan.
Cimborám az én fókám lelkében egy erre dedikált laptoppal,delphi szofverrel, plusz egy komolyabb kábeles obd csatlakozóval turkál.Csak az obd-s kütyü olyan 15-20k volt aliról.

(#21530) Gixxer88 válasza x_424 (#21528) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Ha jó festéket/lakkot akar az ember autóra,akkor Mipa.

(#21531) 7Sony7 válasza Gixxer88 (#21529) üzenetére

7Sony7
(őstag)

Ha nem lesz más megoldás, én is elviszem valami hozzáértőhöz, csak az a baj, hogy olyat nehezebb találni, mint egy jó szoftvert. Sajnos. Megnézem a PC-s Forscant, ha lesz időm, köszi.

x_424: Body 496- osat vettem, nekem bevált.

(ex)Haier w910

(#21532) bajnokpityu válasza Gixxer88 (#21529) üzenetére

bajnokpityu
(nagyúr)

For scan van androidra is. Mondeos szaktekintely is használja. Más kérdés, h én abban a szereloben bízok, akinek megvett bosch programja van.

De nagyon sok mindenre jó a forscan is. Anno még kocsit is lehetett vele lopni.

(#21533) Gixxer88 válasza 7Sony7 (#21531) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Nekem szerencsém van,cimborám járműmérnök és nagyon profi,nagyon vágja a dolgokat.
A forscan kérdéses,hogy mondjuk win10 alatt hogyan működik.
Cimborám pont a kompatibilitási gondok miatt vett egy régebbi eredileg is win7es gépet,azzal megy normálisan minden diagnosztikai szoftver,10 alatt voltak anomáliák.

(#21534) Gixxer88 válasza bajnokpityu (#21532) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Nekem iphonera megvan a forscan és az obd fusion is,nem mondom hogy rossz szoftver bármelyik is,de közel sem olyan komplex mint egy komolyabb windowsos szoftver.
Laptopon pl tök jó kis szoft a FoCCCus is,azzal is lehet ezt azt babrálni a fókán.
Pl ha upgrade-elek ezt azt a kocsiban gyári/oem cuccokkal,akkor betudom majd kapcsolni vele a kocsi rendszerében.
Pl DLR,de akár a klímát is feljebb tudom csavartatni ha beállítom neki azt,hogy panorámatetős a gép. Meg még egy csomó mást is. :)

(#21535) 7Sony7 válasza Gixxer88 (#21533) üzenetére

7Sony7
(őstag)

Win7 van a gépemen. A 10 hez még nem vagyok elég érett :D (meg szerintem szar). :)
Erről a Focccusról még nem hallottam, megnézem van-e valami ingyenes verziója. Csak serial porttal működik, bukta.

[ Szerkesztve ]

(ex)Haier w910

(#21536) Gixxer88 válasza 7Sony7 (#21535) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Ingyenes alapból. :)
A legfrissebb (v8.x)valamiért nem akart működni,a hatos és hetes viszont jó volt.

(#21537) 7Sony7 válasza Gixxer88 (#21536) üzenetére

7Sony7
(őstag)

Nekem csak bluetoothos van, azzal meg nem megy. Mindegy, majd megnézetem.

(ex)Haier w910

(#21538) 7Sony7

7Sony7
(őstag)

Olajcserekor kell nullázni? C max 2008, 1.6 tdci. 2 es fóka is ugyanaz állítólag.

(ex)Haier w910

(#21539) x_424

x_424
(aktív tag)

Sziasztok!
Már biztos sokszor feltett kérdés, csak nem sikerült visszakeresnem, hogy milyen hibakód olvasót és törlőt ajánlotok Focus II-höz? 1.4 benzin 2005-ös. Laptopos megoldás is játszik.
Előre is köszi. :R

(#21540) Sub-ZeRo válasza x_424 (#21539) üzenetére

Hali

[link] Nekem ilyen van. Autó!kamionra is jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#21541) troooper

troooper
(tag)

Sziasztok!
Ford Focus Mk3, manuális klímával van olyan gondom, hogy autó indítását követően mindig elindul a klíma, viszont ha pár kilométer után szeretném menet közben elindítani, akkor nem mindig indul el (nincs kattanás, a hűtőn lévő ventilátor nem indul, nem fúj hideget). Szakszervizben nem tudnak vele mit kezdeni mert nem mindig jön elő, bár a hibát ők is észlelték. Vkinek vmi ötlete, esetleg másnak is előjött ilyen probléma?

(#21542) DeFranco válasza troooper (#21541) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

gáz mennyi van benne? töltéssel, nyomáspróbával kezdenék.

[ Szerkesztve ]

(#21543) troooper válasza DeFranco (#21542) üzenetére

troooper
(tag)

Azon már túl vannak. Klímahűtőt cseréltek, mert lyukas volt, de azóta is hiába tömített a rendszer és tartja a nyomást, mégsem mindig indul el.

[ Szerkesztve ]

(#21544) Tsebacsi válasza troooper (#21541) üzenetére

Tsebacsi
(veterán)

Ezen csak röhögni tudok, mármint hogy a szakszerviz nem tudja mi a baja. Hol voltál? Lehet meg kéne próbálni egy másiknál is, ahol nem pékek dolgoznak. Én elsőre gondolnék klímakompresszorra és ?kuplungra? is (ha nincs egyben).

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!

(#21545) A Zéé válasza DeFranco (#21495) üzenetére

A Zéé
(őstag)

13. kerületben, Béke utcában simán vállalták, csütörtök délután vihetem is.

Just a simple Lineman...

(#21546) m3tr0

m3tr0
(senior tag)

Sziasztok,

főnököm 2013-as Mondeojában múlt héten részecskeszűrő hiba miatt első körben a tisztítás mellett döntöttünk de 10 km megtétele után ismét jelzett a Check Engine.
Vélhetően ismét az lesz a hiba bár még nem rakta magát szervizmódba az autó.
A szerviz azt mondta,hogy a tisztítás vagy sikerül vagy nem - mondjuk ennyi pénzért többet vártam volna - így gondolom más lehetőség nincs,mint megvenni a méregdrága részecskeszűrőt, kérdésem az lenne,hogy hol érdemes utána nézni?

Tudtok esetleg konkrétan ajánlani beszerzési forrást?

Köszi :R

(#21547) Goose-T válasza m3tr0 (#21546) üzenetére

Goose-T
(veterán)

Először azt kéne kinyomozni, hogy mitől tömődött el a részecskeszűrő. Mert hiába veszitek meg horroráron az újat, pár hét alatt azt is telehányja korommal a motor, ha ott van a probléma. Csak viszonyításképpen: nekem 2011-es Mondeom van, de még mindig a gyári DPF van benne.

Jó zene: https://tinyurl.com/voysv3w

(#21548) Gixxer88 válasza Goose-T (#21547) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Az én 12-es fókámban is gyári,pedig van benne 282k.
Egy dpf szenzort kellett csak cserélni.
Dpf hibát dobott,de csak a szenzor volt hibás.

(#21549) molnarpeter válasza m3tr0 (#21546) üzenetére

molnarpeter
(veterán)

Dpfcleaner.hu (nem vennék újat, ha nincs szétégve stb).

Nézd meg a partner szervizek listáját, körbe kell diagnosztizálni a problémát alaposan, az eltömődés általában csak tünet. Ha volt forced regen, akkor meg olajcsere.

[ Szerkesztve ]

(#21550) bajnokpityu válasza m3tr0 (#21546) üzenetére

bajnokpityu
(nagyúr)

nekem anno főfordosfórumosszerelő azt monta, h DPF kuka, irány csere. de inkább bontottat, mint utángyártottat.

namost, semmi baja nem volt. kimentem pályára, kikormolta magát, tudtommal azóta is hibátlan, pedig már taxi. a DPF, ha a motor állapota oké, akkor lassan megy tönkre.

szóval elsőre is keresni egy leinformálhatóan jó diagnosztát, aki nem küld el takaritani, cserélni, mikor nem is az a baja. második, imádkozni, hogy ami baja most van a kocsitoknak, az nem ölte még meg a DPFet.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.