Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) Tsebacsi válasza darvinya (#21799) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne tetézd könyörgöm... :O

Nfsu: Ellenőriztem a folyadékot tegnap, novemberber 8 körül voltam éves kötelezőn, nem tudom akkor töltöttek-e rá, de nálam hidegen majdnem maxon volt a szint (1.5 ecoboost ami neked is van)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21802) Sub-ZeRo válasza sparta2 (#21800) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Munkatársamnak a Ladában, ami gyári hűtőfolyadék van benne, -50 fokos... :DDD
Mindenre is fel van készítve... :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21803) sparta2 válasza nfsu17 (#21795) üzenetére


sparta2
tag

Nos, a folyadékszintem hibátlan. A min felett egy centi, hideg motornál, ahogy feltöltöttem. Kb. 5e km- nél töltöttem rá, mert akkor került minimum alá egy picivel. Most 16e van benne és úgy látszi azóta nem fogyott.

(#21804) nfsu17 válasza sparta2 (#21803) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi + Tsebacsi is.
akkor ugye már elhiszitek, ha "mindenkinek" oké, de nálam nem, akkor foglalkozom az üggyel és nem is annyira örülök a látottaknak :U
Én is azt hittem, mikor 4000-nél rátöltöttem, hogy csak ennyi és jó lesz, de hát látni, hogy most 10k-nál mi van megint

(#21805) Tsebacsi válasza nfsu17 (#21804) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én simán elhiszem, hiszen én már túl vagyok egy motorcserén :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21806) sparta2 válasza nfsu17 (#21804) üzenetére


sparta2
tag

A feltöltött képeid alapján én nem idegeskednék! A tartály hátsó részén (a kép jobb oldala) például semmi különbség nincs. Ha a két kép azonos talajon és hőmérsékleti feltételeknél készült, akkor sem vészes.

(#21807) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#21805) üzenetére


bajnokpityu
félisten

No, nem is olvastam, mi történt?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21808) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#21807) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pedig nem mai story :)

[link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21809) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#21808) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pont szülinapom volt.
Ez a remap on the fly kemény lehetett..
Emlékszem a mondeo meg volt írva 190lo 400nm re, gyári 140 320,es ha fingott egyet vki a kocsiban, és furi a szag, rögtön vissza akartam rakni. Majd dpf ilyesztgetes, és agyhalal.

De semmisse volt emiatt. Necces alkatrészeket atsegit a túloldalra, de ennyi. Nagyon sok a hiba a benyas fordokkal. Haver is szív a smaxal. Meg nincs egy éves.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21810) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok! Mk1 kombi focus hátsó ülések nem hajthatóak le teljesen?

(#21811) albiosz válasza albiosz (#21810) üzenetére


albiosz
őstag

De. :)

(#21812) cappa72


cappa72
nagyúr

Megjött a benyás titián.
Mostantól naponta figyelem a hűtőfolyadékszintet... :B

Telitank utáni átlagfogyasztás a kompjúter szerint 7.8. Max 100km/h, az is csak rövid ideig...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21813) 7Sony7 válasza cappa72 (#21812) üzenetére


7Sony7
addikt

Ahogy munkatársam mondaná: Szép ló! :)
Egészséggel használjátok!

-

(#21814) Tsebacsi válasza cappa72 (#21812) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gratulálok, sok balesetmentest és még több örömet hozzá! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21815) Vaze válasza cappa72 (#21812) üzenetére


Vaze
őstag

Gratulalok az autohoz,sokk balesetmentes kilometert kivanok :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21816) bajnokpityu válasza cappa72 (#21812) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ceep!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21817) nfsu17 válasza cappa72 (#21812) üzenetére


nfsu17
veterán

"Mostantól naponta figyelem a hűtőfolyadékszintet... :B"

Jobb félni, mint megijedni...de ez ne menjen a vezetés örömére (mint nálam), mert annak semmi értelme.
Pedig milyen jó visszanézni rá a parkolóban.

(#21818) cappa72


cappa72
nagyúr

Köszönöm srácok!

Hú de szép feketeség! :K

ne menjen a vezetés örömére
Magas a parafaktorom, szóval még pár hónapig biztos minden nap mániákusan figyelek minden hangot, minden rezdülést.

Egyelőre azt érzékelem, hogy a ~100Nm nyomaték hiánya azért jelentősen érezhető.
De ez max még papókásabb stílusra ösztökél. Főleg az első időszakban, amikor nem illik 3k fölé vinni a fordulatszámot - ha jól tájékoztattak (na nem a kereskedésben, mert ott ilyenről szó sem volt)
Ami feltűnt, hogy igen erőteljesen elnyeli az úthibákat ez az autó, a régebbinél kevésbé.
Meg külön meg kell tanulni majd a kijelzőjét. 470 oldalas használati útmutató...
Viszont érezhetően kisebb elődjénél. (Persze azért így sem kicsi)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21819) Jorus válasza nfsu17 (#21817) üzenetére


Jorus
nagyúr

MK1 után ez a legjobban eltalált forma. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21820) bajnokpityu válasza cappa72 (#21818) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennyivel kisebb?
nekem nem tünt fel, mikor egymás után ültem a kettőben.
ez a mostani kék ford szin, telitalálat. teljesen függetlenül haverom a cégeset, én is meg Te is ilyet vettünk, nem vvéletlenül. elegünk van a szürke kocsikból :) egyébként minden fordnak ugyanaz a szin egy kicsit másképp áll, de eddig mindenen tetszett, legyen transporter, v fiesta.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21821) sparta2


sparta2
tag

Sziasztok!
A FordEtis-ben hol tudom megnézni a kocsim szeviz bejegyzéseit, ha egyáltalán ez lehetséges?

(#21822) BaLee válasza sparta2 (#21821) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem azt nem lehet megnézni. Csak azt, hogy van-e rá valami visszahívás meg általános dolgokat.

(#21823) sparta2 válasza BaLee (#21822) üzenetére


sparta2
tag

Most cseréltettem gariban a bal első ajtó élvédőjét, mert nem simult rá az ajtóra és a munkafelvételen mondta az ügyintéző, hogy az ETIS-ben bejegyzésre került az elvégzett munka. Meg tudom nézni az Információk - DSR részben. Nekem nincs DSR az Információk menüpont alatt.

(#21824) kcsa válasza sparta2 (#21823) üzenetére


kcsa
veterán

Ha lehet is ilyet, én nem jöttem rá, csak személyesen adták oda kinyomtatva.

(#21825) sparta2 válasza kcsa (#21824) üzenetére


sparta2
tag

Szerintem is csak így lehetséges.

(#21826) cappa72 válasza bajnokpityu (#21820) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gondolom a biztonság miatt kicsit jobban körbeépítették, pl a lábtér a vezető ülésnél térdnél vagy ennyire más, vagy kisebb, én az utóbbira szavazok. A régit két és fél évig vezettem, így rögtön az első benyomásom már ez volt, nem is változott. Ez persze nem panasz, csak megállapítás.
A középső sorban még feltűnőbb. A réginél erősebb volt az ülőfelületen az oldaltartás, és "vállban" is tágasabb volt.Talán valahol egyszer utána is néztem, és méretezett rajzon is ez jött vissza. És a legfeltűnőbb diff a középső sor középső ülése, ami elé a középkonzol belóg elég erőteljesen - a réginél simán elfért lányom lába, most nem.
Holnap, holnapután lesz egy (oda-vissza) 500km-es pécsi kanyar, majd meglátjuk, hogy ott mit produkál a kényelem, a vezethetőség, ha már a bejáratás miatti magas fordulatszámot mellőzni kényszerülök. :O

ez a mostani kék ford szin, telitalálat.
Az bizony. Mákunk volt, hogy le tudtuk foglalni. Éppen időben. Egyöntetűen ilyet szerettünk volna

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21827) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üzemanyag szivattyú csere megvolt, viszont hiányzik a tankomból jó pár liter és a hatótáv is csökkent. Szerelő tanulója vitte el egy (nem kis) körre mert mondta, h gyorsításkor és néha lassításkor koppanás hallatszik elölről. Mondtam, h cserélve lett már az összes tartó, talán meg kéne nézetni hátha ott se lettek rendesen meghúzva anno a csavarok, mint a jobb hátsó futóműnél a szűnni nem akaró kopogás... :((( (Ott is egy kilazult v nem megfelelően meghúzott csavar volt a ludas).
Lötyögős váltóra annyit mondott, h elnyúlt a bovden. Lehet megveszem a bontott komplett váltót, dróttal, kulisszával meg mindennel együtt aztán tavasszal csere.

MK2 alsó motorvédő lemez felszerelése lenne a héten a program csak épp a köcöllék nincs meg hozzá.
EZ jó lehet?
Vagy EZT találtam még.
A képen a HN2 és a HN3 a két különböző patent anya, a HS2 a csavar. Viszont a linkelt oldalakon csak egyféle anya van, ez probléma lehet?

A tartó fülecskék sajnos már letörtek a műanyag lemezről, de megpróbálnám magam megcsinálni mert ilyen piti dolgokkal szerelők nem foglalkoznak még akkor se ha tudják, h nekem nincs itthon szerelőaknám, de még pénzért se... Meg amúgy se érnek rá soha semmire.
Krokodillal talán meg tudnám oldani... Még rendes árkunk sincs ami fölé be tudnék állni.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21828) 7Sony7 válasza flymi (#21827) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv. A C-max alsó motorburkolat csavarjai ránézésre olyanok, mint neked az első linken, ahol 10 van a készletben. (Ha ez segít)
Ha meg van emelve simán hozzáférsz. Tegyél a küszöb alá valamit, aztán emeld meg a másik oldalt is. De oda is tegyél valamit az emelőn kívül. Tuskót, gerendát, akármit.

[ Szerkesztve ]

-

(#21829) flymi válasza 7Sony7 (#21828) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21830) Sys85


Sys85
veterán

Urak!
Cseréltetett már valaki szélvédőt mk3-as fókán?
Esőérzékelős szélvédő,de nem fűthető.
Csak a várható árak miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#21831) molnarpeter válasza Sys85 (#21830) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Best glass jut eszembe, ott fent van a részletes lista. Talán Pilkington oldalán is fent lehet, vagy tudsz chaten kérdezni árat.

(#21832) Jenne válasza Sys85 (#21830) üzenetére


Jenne
senior tag

CarGlass [link]
Rokonságban a Ford Fiesta szélvédőjét, (szélvédőfűtéses volt) és 2010-es évjáratú, Cascora ingyenesen cserélték. Időpontkérés majd délelőtt műhelybe el, délután elhoz. Minden papírmunkát Ők intéztek.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#21833) Sys85 válasza Jenne (#21832) üzenetére


Sys85
veterán

és molnarpeter:

Köszi mindkettőtöknek.
Pilkongton chaten érdeklődtem,ott választ nem tudtak adni.Elkérték az alvázszámot meg az elérhetőségeimet és majd küldik az ajánlatot.
Délután kaptam egy kavicsot a szélvédő jobb oldalára a fekete sávba középpen és lett kapásból egy kb 25centis repedés vízszintesen...
Próbáltam szélvédőst keresni délután,hogy legalább a tovább repedést megállítsam,de hiába munkanap volt ma,a legtöbb 2kor bezárt Fváron.
"Majd hétfőn" ezt a választ kaptam.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#21834) ReFleXx válasza Sys85 (#21833) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha zsebbol megy akkor bestglass vagy autouvegek.hu, en utobbinal csereltem osszel.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21835) Sys85 válasza ReFleXx (#21834) üzenetére


Sys85
veterán

Zsebből lesz,nincs cascom.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#21836) molnarpeter válasza Sys85 (#21833) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem hosszú a repedés, csere. Pilkington mailben küldi az ajánlatot, valószínű majd hétfőn.

(#21837) darvinya


darvinya
titán

Nem gondoltam volna márka kereskedéstől.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21838) ReFleXx válasza darvinya (#21837) üzenetére


ReFleXx
addikt

bárkivel megeshet

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21839) ReFleXx válasza molnarpeter (#21836) üzenetére


ReFleXx
addikt

pilkingtont direkt nem akartam

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21840) zoger


zoger
tag

Sziasztok!
Ilyen ablaktörlőt használ valaki mk6-os fiestán? https://ablaktorlo-lapat.arukereso.hu/bosch/ablaktorlo-lapat-3-397-118-427-p356071483/#velemenyek

(#21841) Sub-ZeRo válasza zoger (#21840) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem mk1.5 focuszon van Bosch. Teljesen jó. Csak a megfelelő méret legyen belőle.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21842) zoger válasza Sub-ZeRo (#21841) üzenetére


zoger
tag

Gondolom keret nélküli van neked. Erre a hülye fiestára hiába rakok akármilyen lapátot nagyobb sebességgnél a vezetőoldali középső része elemelkedik a szélvédőtől. Ezért most már veszek rá spoilerest hátha jó lesz.

(#21843) ReFleXx válasza zoger (#21842) üzenetére


ReFleXx
addikt

a gyari milyen ? az is elemelkedik.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21844) zoger válasza ReFleXx (#21843) üzenetére


zoger
tag

A gyárin is volt egy kis spoiler, de az már kb új korában kuka volt. Akkoriban jöttek a keret nélküli ablaktörlők azóta olyan(ok) vannak rajta.

(#21845) patomi válasza zoger (#21844) üzenetére


patomi
őstag

Lehet görbe a szár. Emiatt nekem a hátsó törölt hasonlóan, illetve, mikor fordult a kar hozzá ért a lapát alsó részéhez és kicsit kiemelte a tetejét.
(szerk. Mondjuk az első másképp áll mint a hátsó kar)

Bosch-t használok én is elől aeroblade. Igaz amazonon vettem nem itthon. Ez az első lapát ami több mint egy éve tökéletes. Volt gyári is az sem bírta sokáig, meg bosoko, hát ez sem volt valami nagy szám.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#21846) zoger válasza patomi (#21845) üzenetére


zoger
tag

Próbáltam már mindent, az ablaktörlő kart is hajlítgattam. Gondoltam hátha van valaki aki fiestán konkrétan ilyet használ mielőtt kiadom érte az 5e forintot.

(#21847) DeFranco válasza patomi (#21845) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem a valeo teljesen bevált, igaz az keretes nem ez az aeroblade-típus

(#21848) kcsa


kcsa
veterán

Most vettem egy szett SWF-et. Az árát inkább ne is nézzétek meg :D

(#21849) cappa72


cappa72
nagyúr

Ilyen az én formám... :W

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21850) A Zéé válasza zoger (#21846) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem az Unix sajátmárkás keret nélküli lapátja volt Fiestán nagyon sokáig, és nem volt rá panaszom. Most a Focusra csak azért nem az került, mert nem volt a hosszabb méretből raktáron.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.