Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) kcsa válasza Pippen (#20397) üzenetére


kcsa
veterán

Pontosan így működik. De ha utána kapcsolok egy rükvercet, megint visszakapcsol az adott időre.

(#20402) ReFleXx válasza 7Sony7 (#20398) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem teljesen, vagy rukibe rakva vagy a gombot benyomva kapcsol a parkradar. es mindig erzekel elol is es hatul is. kulon nem kapcsolhato. gombot ujra benyomva vagy egy bizonyos sebesség felett kikapcsol.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20403) 7Sony7 válasza ReFleXx (#20402) üzenetére


7Sony7
addikt

Így pontosabb, köszönöm!

-

(#20404) #49155328 válasza ReFleXx (#20402) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szerintem nem kapcsol ki, mert tegnap állandóan jelzett mikor az előttem levő valagában voltam.

(#20405) ReFleXx válasza #49155328 (#20404) üzenetére


ReFleXx
addikt

nalam kikapcsol az biztos

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20406) sparta2 válasza #49155328 (#20404) üzenetére


sparta2
tag

Sebességfüggő, az biztos! Reggel megnézem a kezelésit, mert úgy emlékszem le van írva, hogy hány km/ó-nál kapcsol ki (vagy be).

(#20407) #49155328 válasza sparta2 (#20406) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jó nem százzal mentem, az m0-on tötymörögtünk. kb. 20-30 km/h sebességgel.
Bár most belegondolok esőben is néha bejelez menet közben mikor egy vízcsepp megáll rajta.

(#20408) kcsa válasza #49155328 (#20407) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy említettem, enyém sem gyári (bár elvileg nem gagyi, Valeo), de ahogy esőt sejt egy kilométeres körzetben, össze vissza csipog. Ha a gyári is ilyen, meg is tarthatják maguknak :D

(#20409) ReFleXx válasza #49155328 (#20407) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyári? milyen kocsi?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20410) #49155328 válasza ReFleXx (#20409) üzenetére


#49155328
törölt tag

2016-os Cmax grand, 12 szenzoros,gyári.

[ Szerkesztve ]

(#20411) sparta2 válasza #49155328 (#20410) üzenetére


sparta2
tag

Nos, megnéztem (kicsit késve) a kezelésiben. Hátramenetben 5 km/óránál és alatta, előremenetben 12 km/óránál és alatta lép műkődésbe, ha nincs kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#20412) Joker88


Joker88
őstag

Urak !
Segítséget kérnék.. bár eddig csak read-only módban voltam itt..

A beteg egy MKIV-es 1,3-as Endura-E motoros , JJA motorkódú, 1998-as évjáratú Fiesta.. ( kép : [kép] )
Betegségének tünete : álló helyzetben, alapjáraton ketyegő motornál az utastérben nagyon érezni a benzinillatot.. de úgy töményen..
Javallat ? Házilag gyógyítható , vagy doktorbácsi szükségeltetik ?

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#20413) radi8tor válasza Joker88 (#20412) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínűleg kilyukadt a leömlő (első kipufogó darab). Ha mázlid van, akkor csak a flexicső.

Ameddig ez nincs megcsinálva ne használd álló helyzetben a ventilátort, mert nem csak benzingőz jön be, hanem CO is aminek nincs szaga cserébe mérgező.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20414) gabor9991 válasza radi8tor (#20413) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha benzinszagot érez akkor miért a lyukas kipufogó irányába akarod terelni?

(#20415) radi8tor válasza gabor9991 (#20414) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oké, akkor benéztem. :B

⭐ Stella

(#20416) flymi válasza Joker88 (#20412) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem csöpög valahol a nafta? Lehet elöregedett a benzincső.
Csak egy tipp.

gabor9991: Egyébként ha nem 100% hatásfokú a motorban az égés akkor van el nem égetett benzin is, ami a kipufogón keresztül távozik tudtommal, szóval annyira nem lőtt mellé szvsz de aztán én amennyit értek hozzá... :DDD
Legalábbis láttam már számtalanszor a lámpánál az előttem álló kipufogójából fröcsögni valami átlátszó folyékony halmazállapotú anyagot és gyanítom nem víz volt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20417) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok 2003-as faceliftes focus mk1 kombihoz milyen hátsódobot nézzek betéttel? ABS-szel szerelt a hátsó dob!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20418) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#20417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én eredetit vettem hozzá, igaz hogy a duplája az utángyártott árának, de szerintem ez egy olyan alkatrész, aminél fontos a tartósság.

⭐ Stella

(#20419) gabor9991 válasza flymi (#20416) üzenetére


gabor9991
őstag

Miért?
Szerinted mi folyik a kipufogóból? Az el nem égett benzin? :D
De, víz volt az.

[ Szerkesztve ]

(#20420) flymi válasza gabor9991 (#20419) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mittomén. :U Még sosem nyaltam meg, h megtudjam. :N :DDD
De azért elmagyarázhatnád miért jön az auspuffból víz, ha nem hidrogén hajtású a kocsi.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20421) radi8tor válasza flymi (#20420) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kondenzvíz.

⭐ Stella

(#20422) Sub-ZeRo válasza flymi (#20420) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gondolom a hideg-meleg találkozásnál létre jön víz az távozik...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20423) flymi válasza Sub-ZeRo (#20422) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Érdekes azért. Lehet csak mert nem látom az enyémből is jöhet? Csak mert a kipufogóm amióta megvan a kocsi csont száraz.
Ha meg hideg-meleg és kondenzvíz akkor nagyjából kábé egyszerre az összes kocsinál látható kéne legyen ez a jelenség nem?! Ehhez képest csak ritkán találkozom ilyesmivel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20424) radi8tor válasza flymi (#20423) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gázadás is kell hozzá, lehet alapjáraton nézve nem csöpög ki, de egy nagyobb gázadás utáni indulásnál már csurog is kifele.

⭐ Stella

(#20425) Sub-ZeRo válasza flymi (#20423) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Majd ha adsz egy kis gázt neki folyik az. Alapon semmi. De nem hogy csöpög, folyni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20426) flymi válasza Sub-ZeRo (#20425) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+ radi8tor: Mindig ötös voltam hittanból, hiszek nektek. :D
Még nem volt alkalmam megnézni a saját kocsim hátulját gázadás közben. Annyira azért nem gyorsul, h lobogjanak a szemeim. :N :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20427) DeFranco


DeFranco
nagyúr

mk1 fókában nem boldogulok egy beltéri elemmel

le akartam venni a középkonzol borítását hogy kicseréljem az izzókat, ehhez ki kell kötni fent 3 lent 5 csatlakozót.

mindet ki tudtam kötni csak a két henger alakút, a hőmérséklet szabályozóét és a légbefúvás helyének (szélvédő, láb, közép) tárcsájáét nem. hogy kell ezeket kikötni?

fent van egy körmös kapaszkodó, azt ki tudom pattintani de lent is fogja valami, de hogy pontosan hol meg mit kellene ott kipattintani vagy lehúzni azt nem találtam, majdnem letört már a végén.

(#20428) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Az jutott még eszembe az első tolatóradar gombjának elhelyezésével kapcsolatban, hogy nekem a klíma kijelző alatt bal oldalon van a start stop meg a kormányfűtés gomb jobb oldalon pedig nincs gomb hanem csak ilyen vízszintes csikozásos kártyatartó. Oda annak a helyére ha vennék egy ilyen dupla gombos részt (gyárilag pont az első radar és az automata parkoló gombjai) akkor azok benyomhatóak lesznek vagy alatta nincs ez kialakítva? Illetve nem tudom erre az első radaros gombra rálehet-e kötni a radar vezetékét mert itt gondolom valami spéci gyári foglalat lehet. Talán így nézne ki a legjobban fel sem tűnne igaz lenne egy automata parkoló gomb ami inaktív lenne illetve talán ennek a 2 gombnak a háttérvilágítása nem menne még ha jól gondolom. Szerintetek?

Kép

(#20429) DeFranco válasza DeFranco (#20427) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megöltem a topicot úgy látszik :D

senkinek semmi infója?

(#20430) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tegnap komplett bal visszapillantót cseréltem, de mivel kíváncsi természet vagyok atomjaira szedtem. :B
A bontóból szerzett tükörben voltak döglött alien-ek, rengeteg por és némi állati szőr valamint egy méretes darázsfészek amit hála égnek nem laktak már a zümik.
Szóval szétkaptam mint floki a lábtörlőt, kipucoltam majd összeraktam. Ugye kijött belőle 8 darab csavar, ennyi fogja össze az egész misungot, de vissza már csak 6 darab került. A jó ég tudja honnan maradt ki, pedig vagy hússzor átnéztem. No mindegy, most már a bal első tükör burkolata sem repedt, rendben működik.
Mondjuk azt nem tudom, h az a két kábel ami a tükörlap hátulján csatlakozik az mire jó. Talán a fűthető tükör előkészítése lenne? :U
Az enyém originálba csak sima elektromos mindenféle más extra nélkül. Ahogy elnéztem és próbálgattam még manuálisan sem hajtható be.
Következő projekt a két első ajtó lesz majd. Már említettem, h kell némi kenés az eblakemelő mechanikának és a bal első ajtóhatárolót is ki akarom cserélni.
De ilyen melegben még élni sincs kedvem nemhogy szerelni.
Téli gumikat (Conti TS860 195/55 r15) most rakattam fel az acélfelnire, a régi 7 éves abroncsokból meg talán jövő tavasszal virágágyás lesz. Le van a gond úgy 4-5 évre a téli-nyári szettel.
Isofix vasat már pár hete beszereltem, a gyerekülés (Cybex Sirona Q) ma került bele. Sokkal jobban élvezi az autókázást, mint a hordozóban. Csak akkor kezd elkámpicsorodni, ha megállunk. Igaz még csak városban furikáztunk vele délelőtt, hosszabb útra nem megyünk még vele mostanában.

Szerelő most jött meg nyaralásból, de már elmaradása van. Nem ígéri, de jövő héten talán sor kerül a kipuff flexi cső és a hátsó első szilent + olaj és szűrők cseréjére és szeptember vége felé mehet műszakira. Váltóolaj esetleges cseréjét meg a kuplungtárcsák megvizsgálását már nem is mertem felhozni... Harmadikba előfordul, h nem akar becsusszanni, ötödikbe meg csattanva lehet csak felváltani. Rükit nem mondom, mert nem szinkronizált, de azt többször nem akarja bevenni, de úgy tudom ennél a típusnál ez normális és vannak "trükkök". Bár nem igazán rajongok a "B" megoldásokért.

Vajon mennyire vannak/lehetnek betáblázva a vizsgaállomások ilyenkor ősszel? Még nem érdeklődtem sehol.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20431) 7Sony7 válasza flymi (#20430) üzenetére


7Sony7
addikt

Az utolsó bekezdésre: Szerdán hívtam a Danexát (vizsgáztató áll Debrecen), hogy mikor mehetek műszakira. Du már kész is volt.

-

(#20432) flymi válasza 7Sony7 (#20431) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor no para. Szinte az utcánk végében is van egy, majd rájukcsörgök amint kész lesz a szilent és a flexi cső csere.
Mi van akkor ha a kötelezőt nem csekken fizetem be, hanem átutalással rendezem. Úgy tudom kérik a befizetésről a bizonylatot/feladóvevényt. Na ilyenkor? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20433) Mikulásbá válasza flymi (#20432) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én reggel 8-ra odamentem,9 körül otthon voltam.

(#20434) 7Sony7 válasza flymi (#20432) üzenetére


7Sony7
addikt

Mi is utaljuk, az Allianz küldött emailben elismervényt, amit ki kellett nyomtatni.

-

(#20435) gabor9991 válasza flymi (#20432) üzenetére


gabor9991
őstag

Én is utalom, utána kérek egy zöldkártyát az van a forgalmiban.Mindjuk én egyben fizetem az évet.
Műszaki nálunk úgy működött, 9-re kimentem műszaki előtti átvizsgálásra, rendben volt minden és már csinálták is a vizsgát élesben.
Tükörben a két vezeték az a fűtés lehet valóban a hátsó szélvédőfűtéssel együtt bekapcsol a tükörfűtés is.

[ Szerkesztve ]

(#20436) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ahamm! Értelek benneteket!
Én is évest fizetem cakkpakk, minek darabolni?!
Tehát akkor hátsó ablak + tükör egyben fűt. Na kíváncsi vagyok/leszek műkszik-e. A fene se figyelte tavaly.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20437) mepet válasza flymi (#20436) üzenetére


mepet
addikt

Nekem is pont a múlt héten mesélték a kollégák, hogy a tükörfűtés nem automatikus. 3 év alatt sosem vettem észre, hogy én magam kapcsoltam együtt a hátsó ablak fűtéssel. :B

(#20438) cyanide válasza flymi (#20430) üzenetére

A nehéz váltáson lehet segíteni fog a szilent csere. Nálam legalábbis így történt. Láttam, hogy olajos a nagy szilent teteje, kicseréltettem és alig akartam elhinni milyen más lett a váltás és az egész motor járása. A váltóolaj cserét viszont én jóval előtte csináltattam, az is segített, de nem volt annyira feltűnő. Viszont biztos vagyok benne, hogy nem volt fölösleges.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#20439) gabor9991 válasza cyanide (#20438) üzenetére


gabor9991
őstag

Ő a hátsó lengőkar szilentjét cserélné, gondolom te meg a motortartó bakra gondolsz.
Könnyebb lett váltani meg más a motor járása?Lehet, bár szerintem semmi köze egyikhez se a motortartó baknak.
Bár, ha nagyon lógott már a bak akkor állhatott annyira ferdén a motor, hogy a váltó Bowden szoruljon ami a csere után helyreállt.

(#20440) cyanide válasza gabor9991 (#20439) üzenetére

Igen, az olajtöltetű motortartóbakra gondoltam. A hátsó szilent dolgot elnéztem.
Viszont valami a helyre került a kocsiban, mert akkor csak ezt csinálták rajta.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#20441) molnarpeter válasza cyanide (#20438) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A kormányváltós Wartburg sem akarta bevenni a fokozatokat, mikor az egyik bak rossz volt :D Rudazattal elég jelentős a különbség új bakkal, talán bowdenes váltókarral kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#20442) ReFleXx válasza molnarpeter (#20441) üzenetére


ReFleXx
addikt

de egy mai autonal ami bowdenes szamitana? nem tudom elkepzelni

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20443) cyanide válasza molnarpeter (#20441) üzenetére

Csak azért írtam le a tapasztalotamat, hátha valaki ott áll, hogy felgyújtja a kocsiját a szar váltó miatt, de még utoljára benéz a PH Ford topikba... :DDD
Elég fogékony vagyok a hasonló autós parajelenségekre.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#20444) #49155328 válasza molnarpeter (#20441) üzenetére


#49155328
törölt tag

Egyszer vezettem wartburgot, a kezemben is maradt a váltó! ;]

(#20445) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!
Új autó vásárlása közben bukkantam rá a fiesta aktuális ajánlatára. 1.1es 85os 3 hengeres szívó motor tech felszereltség stb stb. Mennyire élhető ez a motor? Nem kell gyorsulásra, sem autópályára, pörgetés nem zavar, 20 éves literes 3 hengeres swiftből ülnek át, ha attól jobb akkor elég. Csak ne kelljen előzéskor gondolkodni (erősebb ugyan, nyomatékosabb, de nehezebb is a fiesta) Illetve sok nyügje van még a fordoknak?
Köszi a válaszokat:)

[ Szerkesztve ]

(#20446) dellfanboy válasza siege5 (#20445) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sztem az a ford motor lett az ev motorja valamikor. sztem elheto, foleg egy swift utan

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#20447) bajnokpityu válasza siege5 (#20445) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sok nyugje van a fordoknak? Pont annyi, mint a mai átlagnak. Ma már se a BMW, se merci, se Toyota nem hiba nélküli

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20448) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem is olyan egyszerű kicserélni az ajtó határolót. :(
De megoldottam.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20449) siege5 válasza bajnokpityu (#20447) üzenetére


siege5
aktív tag

Természetes, hiszen egyre több az elektronika, és egyre kevésbé hozzáférhetőek az alkatrészek is, viszont egyes típusoknál vannak nevezetes típushibák, egyes gyártókra ez szintén igaz.
Leginkább ilyen oldalról érdekelt, mire is érdemes esetleg odafigyelni.
Nos a motor miatt még akkor kipróbálom, de maga az autó így jónak tűnik, a felszereltség is bőven elegendő.
Abban viszont reménykedtem, hátha akadt valaki, aki hasonló körülmények között váltott, és van véleménye.

(#20450) Gergőke88 válasza siege5 (#20445) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért nem tesztvezeted? Akkor le tudod szurni, hogy neked jó-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.