Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) molnarpeter válasza nfsu17 (#21897) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

UV adalékkal, illetve vákuum/nyomás próbával utána lehet járni a makacs szivárgásoknak általában.

(#21902) nfsu17


nfsu17
veterán

Tsebacsi

Még annyit tehetek, hogy a szervizvezető e-mail címére - aki 1 hónap után sikeresen válaszolt az e-mail-emre :D - írok, hogy szeretnék akkor erről papírt kapni, akár egy mailt, amit kinyomtatok.

7Sony7

Sajnos ennyire nem értek az autókhoz, hogy egy autóban a fűtés hogy is "keletkezik", min megy keresztül, stb.
Amúgy DE, simán lehet, de én ezt le is írtam a levélben, hogy "télen*" kezdődik a fogyás.
(*mikor már sokat kell fűteni).

molnarpeter

Nyomás próbát (tesztet?) csináltak....legalábbis ezt mondták, mert papírom nincs róla.
Ennyire nem akartak belemenni a dologba, vagy nem is ismerik ezt.

(#21903) Tsebacsi válasza nfsu17 (#21902) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nyomáspróba alatt lehet kompressziómérést értett Peti, de majd elmondja (lehet én is rosszra gondolok és teljesen más a kettő). De kompressziómérést minden szerviznek tudnia kell csinálni, hiszen alapvető diagnosztikai eljárás része (szvsz, nálam is volt motorcserénél).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21904) molnarpeter válasza Tsebacsi (#21903) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hűtőrendszerre értettem :) Hf vizsgálathoz le kéne szedni és röggöny vagy nyomás.

Újonnan pici szint csökkenés normális lehet, ha rendszeres lesz az utántöltés, az a gond (korábbiakra nem emlékszem).

[ Szerkesztve ]

(#21905) #27070592 válasza Tsebacsi (#21899) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ne haragudj, nem akartam a lelkedbe gázolni..
Ismert dolog hogy az itthon kapható 95ös benzinek a MOL-tól származnak és eddig sem volt kétséges hogy ez az "alapbenzin" minden vizsgált szempontból megfelel az aktuális előírásoknak.
Más kérdés az adaléktartalom. Mert a MOL pontosan olyan mennyiségű és minőségű adalékot fog az "alapbenzinhez" keverni, amit a vevő kifizet.
Szóval a linkelt pici segítséged (köszi) igazolja, hogy a MOL alapbenzinje (nem meglepő módon) gond nélkül megfelel az MSZ EN 228-nak. A többi paraméter viszont üzleti titok. :)
Nem azt állítottam hogy az auchan benzinje eleve sz@r minőségű.
Aztán mindenki eldönti hogy hol tankol és mennyiért, ahogy eddig is eldöntötte.

(#21906) Goose-T válasza gabor9991 (#21898) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem nézel te túl sok Cobra 11-et? :DDD Nem hogy komolyan írtam, hanem egyenesen tapasztalatból. Egyébként ha akkorát csattan az autó, hogy kiömlik az üzemanyag, akkor ott már szinte mindegy szokott lenni. Az utascella hamarabb összeroppan, mint a tank, hidd el.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21907) Tsebacsi válasza #27070592 (#21905) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Arra próbáltam utalni, hogy az Auchan benzinje semmivel sem rosszabb, mint bármelyik másik kút sima 95 vagy 98-as benzinje, az adalékokról semmit sem tudunk, ez megint csak feltételezés részedről is, hogy pl. a MOL biztos jobb adalékot rak bele, mint az Auchan. Majd meglátja a tulaj, hogy az adott autó mit szeret. Én sajnos semmit sem vettem észre a különféle benzineket tankolva, ugyanúgy ment és szólt az autó, ugyanannyit evett.
Az meg, hogy ki hogy mennyiért tankol, egyéni szoc, ismerek olyan embert, aki azért tankol mindig csak 5000-ért, mert keveset jár az autóval, és másra kell nekik a pénz, nem benzinre. Más kérdés, hogy jót tesz-e hosszú távon az autónak, vagy sem.
"Ne haragudj, nem akartam a lelkedbe gázolni.." Erre nem tudok a jóízlés határain belül reagálni :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21908) #27070592 válasza Tsebacsi (#21907) üzenetére


#27070592
törölt tag

Frankó hogy nem megyünk el fölösleges hiszti és anyázás felé :-)
Egyébként onnan indultunk, hogy Cappa fórumtárs felvetette az E5 vs. E10 közötti különbséget övező vitát.
Privát véleményem hogy ezeknél a pálinkás benzineknél jobb választás az ETBE-vel hígított prémium benzin, mert az E10 az etanol összes negatív hatását (higroszkóposság, párolgásgyorsítás) is fokozza.

(#21909) zoger válasza nfsu17 (#21897) üzenetére


zoger
tag

A hűtővíz nem tud csak úgy nyom nélkül elpárologni. A rózsaszín lerakódás ott marad a szivárgás helyén.

(#21910) flymi válasza kcsa (#21892) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én is remélem, h ennyi volt és most már minden rendben. Mondjuk lehet ezzel kellett volna kezdeni, de hát ugye utólag mindig okosabbak vagyunk... Azt hiszem jövőre még fogok rá költeni a kötelezőkön kívül is, de nem szeretnék hasonló meglepődéseket és váratlan helyzeteket. Végeredményben még eddig egyszer sem hagyott ott sehol, annál az első pumpa hibánál is csak meg kellett volna noszogatni kicsit.
Mondjuk számíthattam volna rá már az első pillanatban hogy makacskodni fog mert a forgalmi billogja alapján is egy:

Ugye? :D

Csak most már le kell törni a szarvát és jó háziállat lesz. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21911) cappa72 válasza nfsu17 (#21902) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem hívod fel a ford központot?
Nekem ott segítettek, amikor egy hónap után sem kaptam visszaigazolást a szalontól - igaz, nem ennyire kényes témában.
Annyi volt a gondom, hogy a szerződésen az autó színe kézzel javított volt (pecsét és aláírással ellátott módon), de mindenhol, ahol alá kellett írni, ott Baze Blue volt; mi meg Chrome Blue-t rendeltünk.
Felhívtam a központot, alávzszám alapján megkérdeztem, hogy akkor ez végül is milyen, és egy óra múlva visszahívtak, hogy Chrome Blue.
Hátha neked is tudnak tanácsot adni, hogy a te esetedben mi a teendő. +3617777555

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21912) nfsu17 válasza cappa72 (#21911) üzenetére


nfsu17
veterán

zoger

Oké, hogy nyomot hagy, de szerintem minden apró rést nem tudnak meglátni egy beszerelt motornál, mert ez az egyöt ecoboost azért elég jól be van oda zsúfolva. Nekem el kell hinnem, amit mondanak, mást nem tudok.

cappa72

Kösz a tippet. Holnap megnézem, hogy most hogy áll a szint...matek szerint 1000-1500km múlva megint minimumon lesz. Na akkor futok még egy kört, addig nem akarom itt a topiklakókat sem bosszantani...aztán esetleg jön a központ.

(#21913) Tsebacsi válasza nfsu17 (#21912) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem bosszantassz senkit, sőt! Engem igenis érdekel mi lesz a végkifejlete a dolognak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21914) gabor9991 válasza Goose-T (#21906) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem, nem nézek ilyesmit :)

(#21915) cappa72 válasza nfsu17 (#21912) üzenetére


cappa72
nagyúr

Csak nyugodtan írd, ami történik. Én speciel kíváncsi vagyok. És akár érintett is letehek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21916) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Ford Connect Tourneo 2019 1.5 kályha :
Hol tudok a hátsó ablakhoz (mosás) olyan spricnit venni, ami nem egy, hanem (legalább) két helyre spriccel?

(#21917) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!

C-max 2008 1,6 tdci. Engine malfunction hibakód
Próbáltam visszakeresni, találtam is egy-két okosságot. Gondoltam végigcsinálom én is az oil reser megoldást viszont valamit folytán bénázhatok, mert nekem odáig sem jut el, hogy kiírja az oil reset complete feliratot.
Egyszerre nyomom a gáz és a fékpedált, utána kapcsolok gyujtásra de semmi nem történik.
Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#21918) mtade válasza redingitell (#21917) üzenetére


mtade
aktív tag

Ugyan s-maxról tudok sak nyilatkozni, de ott jó 5 másodpercet várni kell, mire történik valami.

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21919) cappa72 válasza redingitell (#21917) üzenetére


cappa72
nagyúr

15-20 másodpercig folyamatosan tövig kell nyomni (s-max esetén tuti működött).

De az az engine malfunction-ra nemigen lesz hatással.
Ott valami más, akár komolyabb dolog is lehet. Meg az is fontos lehet, hogy van-e valami érezhető jelenség mellé (erővesztés, ésattöbbi).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21920) redingitell válasza cappa72 (#21919) üzenetére


redingitell
senior tag

Leszabályoz, nem megy 3500 fölé a fordulat, olyan érzés mintha elment volna a turbó, lassan gyorsul.
Mást nem vettem észre, vizuálisan sem-
Egyébként vagy egy percig biztos tapostam a pedálokat.......

[ Szerkesztve ]

(#21921) 7Sony7 válasza redingitell (#21917) üzenetére


7Sony7
addikt

Ez nem működik ennél. Állítólag nem is kell olajcserekor resetelni. Nekem legutóbbi ilyet akkor írt ki, mikor beragadt az egr. Kéne egy hibakódolvasás.
Simán lehet Egr, kihasadt turbócső, eldugult dpf... (Ha van benne)

[ Szerkesztve ]

-

(#21922) mtade válasza redingitell (#21920) üzenetére


mtade
aktív tag

Azt ki kell olvastatni. Nem találtam infot a lekhelyről, de Székesfehérváron ki tudom neked olvasni.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21923) redingitell válasza mtade (#21922) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Pécs, sikerült találnom embert aki hétfőn kiolvassa. Igen DPF van benne.
Egyébként most volt olajcsere.,... :)

(#21924) 7Sony7 válasza redingitell (#21923) üzenetére


7Sony7
addikt

Írd meg majd, kíváncsi vagyok.

-

(#21925) redingitell válasza 7Sony7 (#21924) üzenetére


redingitell
senior tag

Rendben, remélhetőleg hétfő este már többet tudok.

(#21926) Zwodkassy válasza bajnokpityu (#21864) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A FORScan-t milyen kábellel használod, használjátok? Hol érdemes venni?

(#21927) cappa72 válasza Zwodkassy (#21926) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én bluetooth modulon keresztül használom, ilyesmivel

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21928) bajnokpityu válasza Zwodkassy (#21926) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egy időben rászálltak a kinai elm modulokrra a CD miatt, ezért ahol az eladó nagy betűkkel nem irta ki, h CD nélkül árulja, onnan ne vegyél. és a régebbi verziót (1.5) kell venni belőle, ezek a V1,6 meg mittomén, ezek kevesebbet tudnak. van vaterán is minimálisan drágábban, mint a kinai, és nem jön a vvámos, a jogász, meg nem kell egy hónapot vvárni.

nekem van kapcsolós kábeles is, meg miniatűr BTs is, mindkettő hibátlan. a BT nagyjából 4 éve fixen be van épitvve a kocsiba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21929) Zwodkassy válasza cappa72 (#21927) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Egy ilyet találtam a polcon :

Pár éve kaptam egy kollégámtól :-)

[ Szerkesztve ]

(#21930) Zwodkassy válasza cappa72 (#21927) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Valahol kéne lennie egy BlueTooth adapternek is, de azt (még) nem találom :-(

(#21931) cappa72 válasza Zwodkassy (#21929) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elméletileg tökéletes lehet.
Forscan, azt' hajrá diagnosztika, hibakód kiolvasás!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21932) troll81


troll81
addikt

sziasztok ez menyire lehet jó? [link] a 2007 s max hoz vennék egy jót. :F

(#21933) Zwodkassy válasza cappa72 (#21931) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ahogy elnézem, nem egy ökör ára 😁

(#21934) mtade válasza troll81 (#21932) üzenetére


mtade
aktív tag

Conversmod.de-n nézz körül, a cm327 35 juró postával, és tudja autómatán a kapcsolást hs/ms can között.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21935) ReFleXx válasza mtade (#21934) üzenetére


ReFleXx
addikt

eleg lehet a kapcsolos is 25euroert ebayrol ingyen postaval, nekem evek ota mukodik.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21936) redingitell válasza 7Sony7 (#21924) üzenetére


redingitell
senior tag

Kiolvasták.
Részecskeszűrő eldugult.
Hát nem vagyok boldog, de valahol tudtam, hogy előbb utóbb eljön ez is.

[ Szerkesztve ]

(#21937) 7Sony7 válasza redingitell (#21936) üzenetére


7Sony7
addikt

Vannak szervizek, ahol átmossák. 30eft körül van a leszerelés (gondolom benne van a felszerelés is) + kb 30 az átmosás. Mennyi km van a kocsiban?
Mit írt a gép, ne tudott regenerálni, vagy simán csak megtelt a sok km miatt?
Adalék van még a tartályban? (Eolys)

-

(#21938) Zwodkassy válasza #27070592 (#21908) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Én csak most halottam az E5 vs E10 történetről foszlányokat.
Mit is jelent ez pontosan?

(#21939) redingitell válasza 7Sony7 (#21937) üzenetére


redingitell
senior tag

180 ezer van benne. Hol tudom megnézni az adalékot hogy van e benne? Kiütötték a hibát most jó

(#21940) 7Sony7 válasza redingitell (#21939) üzenetére


7Sony7
addikt

"Kiütötték a hibát most jó" jellemző szervíz hozzáállás. Nem mondták konkrétan mi volt a hiba? 100e km után általában ráfér a tisztítás, de nem tudom az autód előéletét. Nekem 200 nál lett tisztítva, és most 300 nál megint ráfért már. Az adalékot meg lehet nézni a szoftverrel amit rádugott a szerelő, de lehet venni ELM327-et+ forscan szoftver. Azzal elvileg otthon is meg lehet nézni.

-

(#21941) 7Sony7 válasza redingitell (#21939) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha eldugult, az kehet attól is, hogy egymás után többször is nem tudott regenerálni, mert nem voltak meg hozzá a feltételek, vagy attól hogy felhalmozódott a hamu, de ahhoz ki kell szedni, és átmosni.

-

(#21942) redingitell válasza 7Sony7 (#21941) üzenetére


redingitell
senior tag

Konkrétan annyit mondtak, hogy eldugult ennyit jelzett a szoftver. Viszont azt tanácsolták, hogy üttessem ki a szülőt fizikálisan, utána pedig szoftveresen is, mert akkor az életben nem lesz bajom vele.....
Hát nem tudom

(#21943) 7Sony7 válasza redingitell (#21942) üzenetére


7Sony7
addikt

"azt tanácsolták, hogy üttessem ki a szülőt fizikálisan, utána pedig szoftveresen "
Ide ne menj vissza többet. Keress vslami normális szerelőt.

-

(#21944) mtade válasza redingitell (#21942) üzenetére


mtade
aktív tag

Fl előtti s-maxszal szívtam viszonylag sokáig. Mindenki azt mondta, üttessem ki a dpf-et, mert a rövid városi etapokat sose fogja bírni. Most ugyanilyen körülmények között 5-600 kilóméterenként regenerál, ami Q jó ettől a technikától és használati móddal. Csak akarni kell megcsinálni, nem rögtön kiüttetni...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21945) bajnokpityu válasza redingitell (#21942) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ragyogó. az ilyet feljelenteném a csába. konkrétan törvénysértésre biztatott. a DPF elméletben irdatlan hosszú életű( többszáz e km), viszont ha valahol valami nem működik gyárihoz jól, akkor az képes megölni az egységet.

annyira durva dolog, hogy normális szerelő ha a kuncsaft megkéri, akkor se vállall DPF kiütést, ez meg hiba feltárás helyett erre buzdit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21946) molnarpeter válasza bajnokpityu (#21945) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ésszel vs erővel megoldani a feladatot :)

(#21947) cappa72 válasza redingitell (#21942) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezzel azt is szerette volna mondani a szerviz, hogy ne csináltass karbantartást az autódon.
Pont ez a szűrő próbálná biztosítani azt, hogy élhető legyen a dízel (is) a további generációnak (is).
A hasonló gondolkodás/cselekedet tette közutálat tárgyává, mert (idézem pár kollégámad) "előttem megy, beletapos a gázba és fossa a fekete kormot magából... és mindegyik ilyen dízel". Persze ez is egy szintű korlátozott gondolkodás, és pont azokat felejtik el ezzel, akik igenis foglalkoznak az autójukkal, vállalják a karbantartási költségeket.
"okosba', sufnituning módszer"

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21948) Pippen válasza redingitell (#21942) üzenetére


Pippen
csendes tag

Ráadásul a vizsgáztatásnál is főhetne a fejed.Vagy azt is vállalták volna "okosba"?
cappa72 - tök igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#21949) 7Sony7


7Sony7
addikt

Most értem haza, gondoltam összefoglalom, miért ne üttesse ki. De megoldottátok helyettem, köszi! :)
Jó látni, hogy más is így áll hozzá! :R

[ Szerkesztve ]

-

(#21950) Real_Necro válasza cappa72 (#21947) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én úgy tudom a "fossa ki" helyett rosszabb a részecskeszűrő hatása az emberre, pont azért, mert olyan apró szemcsékre szedi szét a kormot, hogy ami eddig simán lerakódott a talajra, elmosta az eső stb, az most szépen száll a levegőben és rakódik le a tüdőnkbe.
Ugyanakkor én is dízellel járok nap mint nap, 293ekm van lassan a kocsiban és még nem volt problémám (kop-kop-kop) a részecskeszűrővel.
Igaz, naponta 2x20-30 percet autópályázok.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.