Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#32345) Kékes525 válasza Doky586 (#32344) üzenetére


Kékes525
félisten

Csessze meg, ezt jól elnéztem. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32346) King Unique válasza Kékes525 (#32340) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az adatátviteli sebesség kissé harmatos a mostani és az újabb CDM teszt szerint is USB 3.0-n. A "0 Fill" beállítással próbáltad, vagy mondjuk ATTO-val? Valamint PC-n az előlapi / hátlapi USB 3.0 port sem teljesen mindegy, némelyiknél az előlapon lévők gyengébb értékeket produkálnak. Egyébként meg igen, ha van a gépen USB 3.1 Gen 2 port, akkor teljesen kihajtani ahhoz csatlakoztatva lehetne.

Arról pedig ugye korábban már volt szó, hogy ez a sorozat hivatalosan támogatja USB-n a TRIM-et, amit elvileg most a HDS screenshot is megerősít.

[ Szerkesztve ]

(#32347) Kékes525 válasza King Unique (#32346) üzenetére


Kékes525
félisten

A helyzet változatlan. Nem tudom, hogy mi lehet az oka.

"Arról pedig ugye korábban már volt szó, hogy ez a sorozat hivatalosan támogatja USB-n a TRIM-et, amit elvileg most a HDS screenshot is megerősít."

:K Ennek megerősítésére tettem be a képet.

"Egyébként meg igen, ha van a gépen USB 3.1 Gen 2 port, akkor teljesen kihajtani ahhoz csatlakoztatva lehetne."

USB 3.1 Gen 2 port van, de vagy hardverhibás, vagy a driverrel van gond, mert nem müködik rendesen, csak 94 GB-ig jó. [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32348) Doky586 válasza Kékes525 (#32347) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nincs okod így se panaszra..

(#32349) Kékes525 válasza Doky586 (#32348) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs is, a célnak tökéletes. Gyorsaság nem létkérdés, csak biztonságos legyen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32350) King Unique válasza Kékes525 (#32347) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi linkelt teszt alapján látszik, hogy USB 3.1 Gen 2 porton mit tud az 500 GB-os T5. USB 3.0-n viszont értelemszerűen lassabb lesz, de pont az a lényeg, hogy mivel az SSD miatt 6 Gbps a plafon, ezért azt javarészt az USB 3.0 is kiszolgálja. Vagyis normál esetben ilyenkor nem kellene olyan sokkal visszaesni a sebességnek, amit pl. egy korábbi prohardveres teszt jól szemléltet. Ezért is írtam az előbb azt, hogy nálad USB 3.0-n a kapott eredmények kicsit gyengék. Ha pedig USB 3.1 porton ráadásul nem is működik rendesen, akkor ott valami alapból nem stimmelhet annál a hardver- és szoftverkörnyezetnél.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.