Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#11901) Doky586 válasza #56474624 (#11900) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már bocs hogy megkérdem: de nem tök mindegy milyen sorrendben látod őket?

[ Szerkesztve ]

(#11902) M107 válasza #56474624 (#11900) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem történik semmi következő boot-kor visszaállítja a vezérlőket u.úgy mint korábban voltak.

De próbáld meg ezt még :

- Kapcsold ki a gépet, húz le minden SSD-t, HDD-t, USB- adatárólot. ( ha indításkor van benn pendrive memóriakártya).
- Egyesével köss vissza mindent Sata 0 portra az SDD-t (amin a rendszer van)
- Indítsd újra csak az SSD-vel a géped s lépj be a lemezkezelőbe, elvileg lemez 0 kellene lenni a SSD-nek
100 % (mivel csak ő van)
- Tégy így minden egyes lemezmeghajtóval majd végül az USB-s dolgokkal pendrive memóriakártya olvasó, ha indításkor benn volt. (ha nem akkor nincs értelme) bár én jobban szeretem a betű szerinti rendet. :DDD

Ha végeztél meg kellene lenni a sorrendnek, persze ha az alaplapodon is minden sorba következik,
0 port-1-2-3-4-5 port (egy 6 sata csatis lap esetén).
0 az (1-es port), az 5 a (6-os port).

Nálam ez így néz ki :

0, 840 SSD
1, 500 GB
2, 2TB
3, 1TB
4, 320 GB (USB HDD)
5, memória kártya olvasó

utána jönnek az optikák.

Bekötésileg pedig : (Sata portonként sorba)

0, SSD
1, 500 GB
2, 2TB
3, 1TB
4, PIO BD-RE
5, Samu Dvd +-RW

Utánuk jönnek : USB HDD, USB Dvd-+rw, Memória kártyaolvasó, + nincs mindig benn egy M: pendrive

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11903) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Hozott ismerős egy gépet, amiben Kingston V300 van, hogy furán működik, chkdsk fut Win induláskor, ilyesmik.

Megnéztem HDS-el, és 80% teljesítményt illetve 95% kondíciót ír. A kondíciót még talán érteném a 265 nap működési időből és a ~3Tb írási mennyiségből, de a 80% teljesítmény furcsa.
A gép maga nem egy mai játékos, ABIT KN9, nForce chipsettel.

SSDOK-t próbáltam, egyedüli problémája a TRIM-el van, amire a HDS is azt mondja hogy letiltva.
Ami gyanús, hogy az SSDOK addig nem indult el, amíg az nForce chipset drivercsomagot fel nem tettem, mert arra panaszkodott, hogy nem talál kompatibilis meghajtót.

(#11904) M107 válasza Doky586 (#11901) üzenetére


M107
addikt

:R

Van aki szereti a betű szerinti rendet, például én is.
A végeredmény tiszta és átlátható rendszer.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11905) M107 válasza m0ski (#11903) üzenetére


M107
addikt

:R

Milyen oprendszer van rajta ?
Ha Win 7 akkor alap ACHI drivert tedd fel rá, persze állítsd át a Bios-ban ACHI módra a sata portokat.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11906) M107 válasza m0ski (#11903) üzenetére


M107
addikt

:R

Találtam valamit :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11907) worxland válasza m0ski (#11903) üzenetére


worxland
addikt

80% = nincs TRIM

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#11908) Doky586 válasza m0ski (#11903) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SSDOK-t ne csak nézzed, hanem a screenshotot csatold..

(#11909) m0ski válasza Doky586 (#11908) üzenetére


m0ski
aktív tag

(#11910) M107 válasza m0ski (#11909) üzenetére


M107
addikt

:R

Itt néz körül frissebb Nvidia driver ügyben :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11911) Doky586 válasza m0ski (#11909) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen. Két hiba is van: [link]
1.: IDE helyett AHCI-t kellett volna biosban választani telepítés előtt (ez utólag egy registry-módosítás+restart+biosmódosítás után is megoldható valahogy, ha van a biosban ahci)
2.: Nvidia helyett a win7 beépített driverét kellene használnod.

(#11912) m0ski válasza Doky586 (#11911) üzenetére


m0ski
aktív tag

1. AHCI nincs a BIOS-ban, direkt megnéztem telepítés előtt.
2. Ha nem rakom fel az NVIDIA drivert, akkor az SSDOK el se indul.
:F

(#11913) M107 válasza Doky586 (#11911) üzenetére


M107
addikt

:R

[link]

Kézikönyvében nincs benne ACHI mód csak IDE/RAID mód

De szerintem driverből meg lehetne oldani, de lehet hogy tévedek akkor elnézést, azért ajánlottam egy frissebb Nforce drivert keresni a már egy kicsivel korábban belinkelt lapon.

M0ski :
Mondom nézz szét itt frissebb Nforce driver után :

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11914) m0ski válasza M107 (#11913) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nézem nézem, de itt 2008-as dátumú driver van, amit én driverkeresővel felraktam az 2010-es.

(#11915) M107 válasza m0ski (#11914) üzenetére


M107
addikt

:R

Ez a legfrissebb Nforce driver remélem felmegy rá :

[nForce Driver Version 15.58 WHQL]

UI :

Ha így sem megy, alaplap csere ami már támogatja az ACHI
Például :

Asrock 960GM/U3S3 FX támogatja az AM2 megy ACHi mód is sata vezérlővel biosból is :

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11916) Doky586 válasza m0ski (#11912) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azt mondtam hogy ne rakd fel...
Csak azt hogy utána (azaz most) válts át az eszközkezelőben szabványos-ra... (illesztőprogram fül - frissítés) Persze nálad nem ahci hanem csak IDE van ott..
Az ne zavarjon hogy régebbi dátumú lesz.. (2006) - Ha akarsz bármikor ugyanígy visszaállhatsz nvidia-ra..

[ Szerkesztve ]

(#11917) m0ski válasza M107 (#11915) üzenetére


m0ski
aktív tag

Felment gond nélkül, de TRIM továbbra sincs. :(

(#11918) Fire/SOUL/CD válasza m0ski (#11917) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11919) m0ski válasza Doky586 (#11916) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ez van most. Illetve az MS-féle IDE megvolt eddig is.

(#11920) Doky586 válasza m0ski (#11919) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az ssdok-ban most is az van mint az előbb: akkor félredugtál...
dugd át a másik vezérlőbe a sata kábelt.

(#11921) m0ski válasza Doky586 (#11920) üzenetére


m0ski
aktív tag

Direkt megnéztem a könyvét. 6 SATA port, nincs kiemelve, hogy bármelyik is külön vezérlőn menne, színre is egyeznek. Természetesen az 1-es portra dugtam.

(#11922) m0ski válasza Fire/SOUL/CD (#11918) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ha visszarakom a Win7 alap nForce driverére, akkor ugyanott vagyok, hogy nem indul el az SSDOK. Ha felrakom csomagból, akkor indul. :O :O

(#11923) Fire/SOUL/CD válasza m0ski (#11921) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Cseréld már le az ÖSSZES NVidia drivert az OS alap driverére... Előbb linkelt képeden ott figyel 3 darab is... :(((
(Ha meg nem megy, akkor adj hozzáférést a gépedhez, 5 perc alatt megcsinálom. Ha ez mellett döntesz, akkor írj privátba)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11924) m0ski válasza Fire/SOUL/CD (#11923) üzenetére


m0ski
aktív tag

Visszaraktam mind a hármat a Win7 alap nForce driverre, SSDOK nem indul.

(#11925) m0ski


m0ski
aktív tag

Megint okosabb lettem...köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni :R :R :R

(#11926) 3.Aragorn válasza Fire/SOUL/CD (#11898) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem. Tessék a kép.

Nem minden vándorút céltalan...

(#11927) Fire/SOUL/CD válasza 3.Aragorn (#11926) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elsőre nem igazán értettem milyen kép is ez, aztán rájöttem, hogy a korábbi kép...
(Mert ezen a képen még particionálva sincs a meghajtó, semmi írás, utoljára meg sebességmérésről dobtál képet(ami particionálatlan SSD-n nehéz lenne...)):DDD

Ha jelenleg is ezt írja ki az SSDOK, akkor nincs semmi gond.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11928) King Unique


King Unique
titán

Tudom, h nem a tipikus "sláger kérdés", másik SSD topikban se bagózott rá senki, de azért megkérdezném újra, hátha vki lesz szíves pontos, értékelhető és bővebb választ adni > > > [link] < < < :R

[ Szerkesztve ]

(#11929) Doky586 válasza m0ski (#11925) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Attól nem lettél okosabb hogy a kérés ellenére az összes nVidia drivert másik nForce-ra cserélted (a kért szabványos helyett)..

(#11930) 3.Aragorn válasza Fire/SOUL/CD (#11927) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet, hogy nem jó képet küldtem. Elvileg ez már jó lesz.

Egyébként az ssd nincs particionálva, egyben hagytam és úgy ment rá a rendszer. (Csak a szokásos 100 megás részt választotta le a win.)

Nem minden vándorút céltalan...

(#11931) #56474624 válasza M107 (#11902) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csináltam már hasonlót, csak a vinyót lehúzva, akkor megkapta az SSD a Lemez0 jelölést. Egészen addig, amíg a HDD-t vissza nem dugtam. A sorrend az alaplapon biztosan stimmel, az előző windows 7 telepítésemnél jól működött.

(#11901) Doky586: Nem. Idegesítő, hogy hd sentinel is a vinyót veszi előre, meg minden. A másik pedig, hogy nem értem a dolgot, most miért így osztotta ki. :U

(#11932) m0ski válasza Doky586 (#11929) üzenetére


m0ski
aktív tag

Tekintve hogy az eddigi, nForce-hoz kapcsolódó tapasztalatom kb. 0 volt, így ez is tapasztalat számomra, hogy a Win7 által felrakott driver kuka.
Inteles cuccokkal eddig nem volt problémám, régebbi chipsetekkel se, most sikerült belenyúlnom rendesen.

(#11933) Vakegérke válasza #56474624 (#11931) üzenetére


Vakegérke
veterán

Innen idézek:
"Nem dugtam át semmit, bios-ban sem állítottam semmit, mégis most az ssd Lemez1 néven fut. Az egyedüli különbség az, hogy akkor úgy telepítettem, hogy a HDD-ből kihúztam a kábelt, most ezt nem tettem meg."

Itt van a kutya elásva.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11934) S-IW válasza King Unique (#11928) üzenetére


S-IW
tag

Engem is érdekelne, hogy USB porton használva egyáltalán szükséges-e a TRIM? Rendszermeghajtóként természetesen a gyorsaság miatt fontos. Adattárolásnál mennyire lassulna? Van idő újraírni a cellákat. Szakértő válaszát megköszönném!

(#11935) King Unique válasza S-IW (#11934) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom pontosan, de minden bizonnyal szükséges, hiszen azért írás-törlés adattárként is van.
Korábban azt a választ kaptam, h USB-n a TRIM nem működik, de ha eleve firmware szinten támogatja némely SSD, akkor vajon mi a helyzet?
Jó lenne, ha egy szaki tudna erre választ, mert egyelőre rendszermaghajtóként alkalmazzák őket inkább, de külső adattárként történő használat is majd egyre gyakoribb lehet a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#11936) #56474624 válasza Vakegérke (#11933) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na ki ne találjuk, hogy újra kell telepíteni a windows-t a vinyót kihúzva. Kell lennie más megoldásnak.

(#11937) Vakegérke válasza #56474624 (#11936) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pedig az lenne az üdvözítő megoldás. Legközelebb ha rendszert telepítesz, pánikszerűen lehúzol minden mást, csak a céleszköz (, meg a telepítő eszköz) marad a lapodon. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11938) #56474624 válasza M107 (#11899) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az IDE-ATAPI vezérlők törlése sem volt rá hatással, pedig le volt húzva a vinyó, mikor először bekapcsoltam. De végül, mikor a vinyót is csatlakoztatom, mindig megkapja a vinyó a Lemez0-t, az SSD a Lemez1-et.
A registryben biztos át lehet állítani valahol, csak nem találtam még erre infót. Nem értem, ha a betűjelet simán lehet állítgatni, ezt miért nem. :U

(#11937) Vakegérke: Keresek más megoldást. Egy telepítés mindennel együtt túl sok idő. Mármint egy tiszta telepítés, nálam csak az jöhet szóba. :K

[ Szerkesztve ]

(#11939) Sk8erPeter válasza m0ski (#11932) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Tekintve hogy az eddigi, nForce-hoz kapcsolódó tapasztalatom kb. 0 volt, így ez is tapasztalat számomra, hogy a Win7 által felrakott driver kuka."

Pont nem a Windows 7 által alapértelmezetten telepített driver a kuka, hanem az, amit te annyira erőltetsz. Persze lehet széllel szemben is hugyozni, de lehet, hogy van jobb megoldás is.

http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_telepitesi_utmutato_ahci_edition.html

"SATA3 vezérlőkről, általában

Fontos!
Amennyiben az OS AHCI driverével mért sebességeredmények elérik/megközelítik/nem maradnak el nagyságrendileg a gyártó által megadott sebességektől és ezen felül sem indokolja semmi, akkor ne cseréljétek le az OS AHCI drivert.

Intel - Megfelelő sebességet képes produkálni, a piac jelenlegi legjobb vezérlője.
Driver és javaslat: Megfelelő verziójú Intel® Rapid Storage Technology drivert automatikusan lehet telepíteni.
[...]

NVidia (NForce) - Lassabb vezérlő, nagy mértékben elmarad a kívánt sebességtől, és hibás működéssel is párosul több esetben.
Driver és javaslat: Nem támogatja a TRIM-et, ezért használd az W7 alap AHCI driverét.
[...]"

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11940) m0ski válasza Sk8erPeter (#11939) üzenetére


m0ski
aktív tag

Akkor elmondom mégegyszer.
A Windows 7 alapból egy "nForce Sarial-ATA vezérlő" nevű csodát rakott fel. Nem "Szabványos PCI-IDE" és hasonló csodákat, hanem az nForce-t.
És nem, nem driverekkel teletűzdelt, nliteolt telepítő, hanem gyári install lemezről ment a telepítés.

Mivel az OS ezt magától rakta fel, külön kérés nélkül, így az én értelmezésemben ez egy "Windows 7 által alapértelmezetten telepített driver", ami pedig kuka lett, mert a "Szabványos kétcsatornás PCI-IDE vezérlő" lett a megoldás. Amit nekem kellett manuálisan kiválasztani.
Az AHCI-t, meg hagyjuk, mert azt nem is támogatja az alaplap.

(#11941) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy gyors kérdésem lenne: win reinstall előtt vagyok, mert a mostani rendszer fent van mióta kijött a win8, és megélt már 8.1 frissítést, meg update-elést, és jobban örülnék egy friss rendszernek.

A kérdésem a következő: kell az SSD-t formázni reinstall előtt? Vagy csak törlöm a partíciót, és húzhatom fel az újat? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11942) bobalazs válasza LLKobe (#11941) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ssd-t nem formázunk!
biztonságos törlést használunk, ami kb. 2 mp. mivel vertex 3ad van, ocz toolbox-al tudod megoldani. utána mehet az install win 8

(#11943) Bodor válasza LLKobe (#11941) üzenetére


Bodor
veterán

Vagy csak törlöm a partíciót, és húzhatom fel az újat?

Pontosan, ahogy mondod. Előtte teljesen felesleges még le is formázni, biztonsági törlést alkalmazni, vagy bármilyen toolbox-al bohóckodni.

( Egyébként már miért ne lehetne formázni SSD-t? Semmi baja nem lesz tőle.
Ha nem lenne formázva , akkor hogy telepítenénk rá bármit is? :U
Az már más kérdés, hogy a Win8 telepítője a partíció létrehozásánál meg is formázza az SSD-t, ezért sem előtte , sem utána nem kell nekünk formázni.)

(#11935) King Unique : Ahhoz, hogy a TRIM működjön, 3 feltételnek kell teljesülnie.
1: Az SSD vezérlőjének tudnia kell értelmeznie a TRIM utasítást ( a mai SSD-k mind ilyenek)
2: Az oprendszernek tudnia kell küldeni a TRIM utasítást ( XP és Vista ezt nem tudja, Windows 7-től felfelé viszont igen)
3: Olyan alaplapi vezérlőt kell használni, ami tudja továbbítani a TRIM utasítást.

Na most én úgy tudom, hogy nincs egyelőre olyan USB vezérlő, amelyik alkalmas lenne a TRIM parancs továbbítására, bár nem vagyok 100%-ban naprakész ebben az információban.

[ Szerkesztve ]

(#11944) Doky586 válasza LLKobe (#11941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSD-ről törlöd a partíciókat egy másik rendszer alól (vagy pendriveról bootolt rendszer alól), és olyan lesz mint amikor a boltban újonnan megvetted..

(#11945) bobalazs válasza Bodor (#11943) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs szaki, hogy beleugattam, egy valamiért erőltetném azt a biztonságos törlést. A gyári beállításokat és teljesítményt kapja így vissza azzal hogy ha megcsinálja a biztonsági törlést. A formázásban egyetértek hogy fölösleges.

(#11946) Bodor válasza bobalazs (#11945) üzenetére


Bodor
veterán

Gyorsformázással is a gyári teljesítményt kapja vissza a felhasználó.
Biztonsági törlés csak akkor szükséges, ha valaki eladja az SSD-t, és kissé paranoiás, mert egy leformázott SSD-ről is elég nehéz és költséges visszanyerni az adatokat.

(#11947) Sk8erPeter válasza m0ski (#11940) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja értem, ez esetben bocsi, félreértettelek, azt hittem, feldobtál egy nem igazán ajánlott chipsetdriver-gyűjteményt telepítést követően. Mindenesetre a Microsoft saját vezérlőjének visszarakásával ilyen esetben nem nagyon lehet mellélőni. (Pl.) De ha jól értem, akkor meg is oldódott az eredeti probléma.

Sk8erPeter

(#11948) Fire/SOUL/CD válasza King Unique (#11935) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Korábban azt a választ kaptam, h USB-n a TRIM nem működik, de ha eleve firmware szinten támogatja némely SSD, akkor vajon mi a helyzet?"
Az SSD nem tud TRIM-elni, mert ahhoz olyan információk kellenek, amit az OS küld el törléskor. Ebben a "játékban" az OS az "ész". Utólag sem lehet TRIM-t futtatni, csak TRIM-szerű karbantartást, ami annyiban hasonlít a TRIM-hez, mint a nagy/fekete/fa-kocka, a kis/piros/gumi-golyóhoz... ;]

Bodor - "Gyorsformázással is a gyári teljesítményt kapja vissza a felhasználó."
:N (Beépített Secure Erase-el sem amúgy)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11949) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#11948) üzenetére


Bodor
veterán

No miért nem ?

(#11950) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#11949) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert a gyorsformázás semmi adatot nem töröl a meghajtóról, csak a FAT-(ek)et törli ki(most ebbe részletesen nem megyek bele, mert egy bibliát lehetne írni a FAT-ekről(ha épp ez a nevük stb)), azaz csak azokat a szektorokat, amelyek a fájl kezdő szektorát tartalmazzák(nagyon leegyszerűsítve). Ezért van az, hogy gyors-formázott meghajtókról ingyenes recovery alkalmazásokkal is visszaállíthatóak az adatok. A Secure Erase egy magas impulzussal törli a NAND-okat((ez az oka, hogy másodpercekben mérhető a Secure Erase) ez "olyasmi", mint EEPROM-okat UW fénnyel törölni, azaz nem kell minden egyes szektort felülírni), itt visszaállítás már nem lehetséges.

Mindkét eljárás esetén egy közös dolog van, azaz fizikailag nem kerül felülírásra a teljes kapacitást hordozó szektorok és ebben az estben a belső karbantartó algoritmusok sem lépnek működésbe, azaz a statikus és dinamikus területek karbantartása sem zajlik le(nincs TRIM/GC/WL).
Ezek hiányában semmilyen teljesítménynövelő hatás nem érhető el.

Lassú formázásnál az első szektortól az utolsóig felülírásra kerülnek a szektorok és a GC/WL együttműködve dolgozni fog a háttérben és pusztán az összes szektor felülírása miatt is(nullával írja a szektorokat a gyári lassú format) a meghajtó a gyári sebességértékeket fogja újra hozni.

Természetesen a lassú format "durva" módszer és csak azért mert valaki újra telepít nem szükséges megtennie.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.