Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#11551) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Plextor M6e 256GB M.2 PCIe SSD picit forrófejű. :Y

⭐ Stella

(#11552) Ice&Lime válasza radi8tor (#11551) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó duma, "kicsit melegebb volt, mint amire számítottunk"... Kicsit?...

(#11553) radi8tor válasza Ice&Lime (#11552) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt azért mégsem mondhatták, hogy bacon-t pirítottak rajta.

⭐ Stella

(#11554) Ice&Lime válasza radi8tor (#11553) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Vajon akkor mikor írják tényleg melegnek, 100 celsius foknál esetleg?

(#11555) Kékes525 válasza Integrale (#11531) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor csinál ilyet, ha a ThreatSense beállítások egyéb funkcióinál az optimalizálás nincs bekapcsolva. Ha bekapcsolod, akkor csak egyszer ellenőriz (pontosabban minden változáskor). Ha nincs változás (ugyanaz a program verzió fut) akkor nem.
Ha mégsem elég, akkor valami nagyon el van állítva benne, például a ThreatSense beállításnál a kiterjesztett heurisztika is be van pipálva.

"Az alacsony rendszerterhelés biztosítása érdekében a valós idejű védelem során a program csak akkor ellenőrzi újra a már ellenőrzött fájlokat, ha módosították azokat. A fájlok újbóli ellenőrzése a vírusdefiníciós adatbázis minden frissítése után azonnal megtörténik. Ennek működése az Optimalizálás segítségével állítható be. Ha a szolgáltatás le van tiltva, a fájlok ellenőrzése a hozzájuk való minden egyes hozzáférés esetén megtörténik. A beállítás módosításához az F5 billentyű lenyomásával nyissa meg a További beállítások párbeszédpanelt, és bontsa ki a Számítógép > Vírus- és kémprogramvédelem > Valós idejű fájlrendszervédelem csomópontot. Kattintson a Beállítások gombra A ThreatSense keresőmotor beállításai felirat mellett, jelölje ki az Egyéb csomópontot, és jelölje be az Optimalizálás engedélyezése jelölőnégyzetet, vagy törölje belőle a jelet." Idézet a helpjéből.

Ilyenkor biztos ami biztos az egész programot alaphelyzetbe kell állítani és a szükséges beállításokat ismét (esetleg egyenként) megtenni, figyelve a működést.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11556) noby


noby
aktív tag

szeretnék kérni segítséget ha valaki már járt esetleg így adott egy z87 extreme4es lap + samsung ssd830 120gb eddig tökéletesen ment minden mármint ami a boot időt illeti viszont mostanában annyi idő alatt tölt be a rendszer mintha sima vinyoról bootolna.mitől lehet lemértem az ssd sebességét semmi gond vele csináltam bios resetet kábelt cseréltem. magán op rendszeren belül nincs lassulás csak a vin 7 töltése közben.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#11557) Kékes525 válasza noby (#11556) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, sőt valószínű, hogy nem az SSD-vel van a gond, hanem a windows 7 bootban van valami, ami lassítja a boot folyamatot. A SysinternalsSuite autoruns.exe programjával pontosan fel tudod deríteni, hogy milyen programok vannak benne és a fölöslegeseket le kell kapcsolni. A Logon, Scheduled Task és a Services füleket nézegesd.

Sysinternals Suite

Amúgy ez nagyon jó segéd program gyűjtemény. :K (Nem a Microsoft fejlesztette ki, hanem felvásárolta ;] )

Persze lehet, hogy valamilyen új driver okozza a hibát. Ha mostanában tettél fel egy újat, akkor lehet hogy az a hibás. Tedd vissza a régit és teszteld.

Ha csak mostanában jelentkezett, akkor egy rendszer visszaállítás is használhat.

Vírus ellenőrzés sem árthat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11558) noby


noby
aktív tag

mérések

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#11559) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Itt is leírnám a gondomat hátha tudjátok a választ, egy ADATA SX900 256GB-ról van szó.

Szerintetek normális, hogy lassul az SSD ? Mikor megvettem még ezeket mértem:

Ma ismét megnéztem, s ezek az eredmények születtek:

Mi okozhatja? Mondjuk az elején még csak a Win 8.1 driverek voltak fenn, de nemrégiben az Asrock A-Tuning Live Update-je felfrissítette az alaplapi meghajtókat.

Még annyi, hogy az első mérés 05.20.-án volt, ami ugye nincs egy hónapja sem.

(#11560) Ice&Lime válasza smiti (#11559) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy ssdok képet dobjál be a mostani állapotról.

[ Szerkesztve ]

(#11561) smiti válasza Ice&Lime (#11560) üzenetére


smiti
addikt

Tessék itt van:

(#11562) Ice&Lime válasza smiti (#11561) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezelőtt is pontosan ez a verziójú sata driver volt fent?
Valami vackot benyomhatott az update még mellé.

[ Szerkesztve ]

(#11563) smiti válasza Ice&Lime (#11562) üzenetére


smiti
addikt

Szerintem nem ez volt, mert ha jól rémlik akkor az asrock progi ezt frissítette. Honnan lehetne leszedni másikat?
Na majd google-zok ha lesz egy kis időm, hátha a régebbi driver jobb volt/ jobb lenne.

(#11564) Ice&Lime válasza smiti (#11563) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor egyszerűbb, ha letörlöd a mostanit és visszaáll a win szabványos drivere. És majd ezután mérj egyet ismét (kb. 20-25GB írással kell számolni pluszban).

[ Szerkesztve ]

(#11565) radi8tor válasza smiti (#11563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a másikat kellene leszedni, hanem ezt eltávolítani, hogy Windows sajátja legyen a gépen.

⭐ Stella

(#11566) Doky586 válasza smiti (#11563) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A témaösszefoglaló cikkeiben bennevan a megoldás.. Semmit se kell törölni, semmit nem kell letölteni, csak átváltani a másik driverre...

(#11567) smiti válasza Doky586 (#11566) üzenetére


smiti
addikt

Elolvastam, visszaállítottam az eredetit, de a 4K QD32 érték még mindíg a töredéke az eredetinek.

(#11568) Ice&Lime válasza smiti (#11567) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig valami driver még akkor is bekavar, lehet nincsen teljesen lepucolva.

(#11569) radi8tor válasza smiti (#11567) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kéne keresni valami SX900 tulajt nézze meg ő is. Lehet ennyit tud az SSD belakott állapotban. :U

⭐ Stella

(#11570) Ice&Lime válasza smiti (#11567) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én megint újraraknám a wint a helyedben és nem tennék fel semmilyen chipset drivert, ahogy ez javasolt is.

(#11571) smiti


smiti
addikt

Esetleg olyan progi nincs amivel a felesleges drivereket lehet eltávolítani? Még az .inf rémlik hogy felment, meg az intel smart connect technology. Ez utóbbi egyszerűen eltávolítható.

(#11572) Ice&Lime válasza smiti (#11571) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem majdhogynem lehetetlen azokat megtalálni és letisztítani. Én újraraknám a 8.1-et.
3.0-án úgy is gyorsan feltelepül, de még 2.0-án is.

(#11573) smiti válasza Ice&Lime (#11572) üzenetére


smiti
addikt

Nem is az OS tart sokáig, hanem a többi progit megint felrakni. De ha nem lesz más megoldás akkor estére nekiesek. :U

(#11574) Integrale válasza Kékes525 (#11555) üzenetére


Integrale
veterán

Be van/volt kapcsolva, akkor is jelen volt ez a probléma.

"Bad reklám is reklám too"

(#11575) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni!

Csutortokon ujonnan vasarolt alkatreszekbol pakoltam ossze az uj gepem. Tegnap feltelepitettem az ssd-re a win8.1et, s mindeddig megfeleloen futott. Ma ujrainditasok utan elkezdett hisztizni: KÉP ; KÉP2 s ezt követően a fenének s ebírtam elindítani. Ki-be kapcsolgattam mire nagy nehezen ismet bebootolt s elindult. Ezt kovetoen probalgattam az ujrainditgatasokat majd a 2. ujrainditast kovetoen ismet ez a hibauzenet vart... probaltam a helyreallitast is mind dvdrol mind usb rol a kovetkezo hibauzit kaptam: KÉP3

Tudnatok segiteni legyszi, mi lehet agond? az ssd + alaplap vezerloje nem kompatibilis esetleg? - vagy nem tudunk mire gondolni mar.. :(

deszka: ASUS maximus vii ranger
ssd: kingmax smp32 client sata 3 240gb

:R

markbellus.hu 

(#11576) revneiq


revneiq
csendes tag

Sziasztok!
2 napja megvettem első SSD-met a gépbe, mivel ez nekem még új dolog, gondoltam megkérdezem, hogy ezek az eredmények megfelelőek-e. Az SSD egy Samsung 840 EVO 120GB. TRIM funkciók működnek, SATA 6GB/s portra csatlakoztatva.
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-06/14/436692_aqtdch3vzzh0f1xx_ssd.jpg

I don't want to live on this planet anymore.

(#11577) Ice&Lime válasza revneiq (#11576) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Úgy néz ki rendben van. Dobhatsz még be egy ssdok képet is biztonság kedvéért.

(#11578) revneiq válasza Ice&Lime (#11577) üzenetére


revneiq
csendes tag

Itt van az SSDOK kép.

I don't want to live on this planet anymore.

(#11579) Ice&Lime válasza revneiq (#11578) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Úgy néz ki, hogy rendben vagy.
hibernálást kikapcsolhatod ha nem kell.

(#11580) Glaz-dozfhut válasza revneiq (#11578) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én személy szerint sokallom azt az írást hat óra alatt. Én 3 hónap alatt produkáltam ennyit, ami nem mérvadó.
A virtuális memória méretét is levehetnéd fix 400 MB-ra.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#11581) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok!
1,24TB-nál már esik a kondíció?!

Galaxy S23 256GB Cream

(#11582) Kékes525 válasza Integrale (#11574) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is jelentkezett a probléma és az alaphelyzetbe hozás (teljes) segített. Nálam valószínűleg azért lehetett, mert az előző verzióra telepítettem és annak beállításai bekavarhattak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11583) revneiq válasza Glaz-dozfhut (#11580) üzenetére


revneiq
csendes tag

jakos73, Glaz-dozfhut Köszi a válaszokat! Hibernálás ki, virtuális memória levéve.
Viszont valószínű valamit még nem állítottam be, mert sima netezés közben is igencsak megy fölfele az írási mennyiség. 9 óra alatt 225,83 GiB. Ez valahogy nekem is mocsok soknak tűnik.

I don't want to live on this planet anymore.

(#11584) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Vettem még egy 840 EVO-t, ezúttal egy asztali PC-be.
Első amit észrevettem, hogy a BIOS-ban nincs lehetőség AHCI-ra állítani, a másik pedig, hogy Windows keservesen lassan mászott fel rá. Telepítés után azonban nincs probléma sem a sebességgel, sem pedig a stabilitással.
Most felraktam a magiciant, hogy frissítsem a FW-t, de a program nem látja a SSD-t.
Ez mitől lehet? Közben utánaolvasva, az nForce 430 nem tudja az AHCI-t, lehet ez a gond?

"Bad reklám is reklám too"

(#11585) Ice&Lime válasza Simivok (#11581) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ebben az az érdekes, hogy 1 nap alatt esett 2%-ot.
Tegnap-ma nem írtál nagyon sokat rá egyszerre?

(#11586) Simivok válasza Ice&Lime (#11585) üzenetére


Simivok
senior tag

Nem, csak használtam.

Galaxy S23 256GB Cream

(#11587) #56474624 válasza revneiq (#11583) üzenetére


#56474624
törölt tag

Cache mappá(ka)t helyezd át vagy irányítsd át (parancssorból mklink /D paranccsal, ajánlott ramdisk-re), azzal csökkentheted az írásmennyiséget. Bár nem biztos, hogy tényleg a böngésző ír ennyit.
ctrl+shift+esc Teljesítmény-->Erőforrásfigyelő-->Lemez, ott figyelemmel kísérheted, mi okozza a sok írást.

(#11588) revneiq válasza #56474624 (#11587) üzenetére


revneiq
csendes tag

A Firefox cache adagját átirányítottam ramdisk-re, és ez az amit elfelejtettem előbb átrakni... Most már sokkal barátibbnak tűnik a helyzet. Az Erőforrásfigyelőnél pedig úgy látom a firefox igen csak dolgozik.

I don't want to live on this planet anymore.

(#11589) omikron23


omikron23
senior tag

Üdv Urak!

Végre belaktam az új meghajtómat, egy Crucial 512GB MX100-at... (5 év garival)
Korábban egy OCZ Vertex 4 128GB-om volt, amit nagy megelégedéssel használtam, de egy idő után kezdett szűkössé válni. Először 256GB volt a cél, de mivel egész jó áron kapható kishazánkban is a crucial 512-es meghajtója, így rá esett a választásom. :))

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#11590) smiti válasza smiti (#11573) üzenetére


smiti
addikt

Az jutott még eszembe, hogy esetleg a Win telepítőjével nem lehet helyrehozni? Mondjuk elindítom a telepítőt és csak a javítást választom? :F

(#11591) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Pakolgatom át a cuccaim szépen lassan az SSD-re. Most így elsőre "meglököm" az írást, de ennyi belefér.

Viszont a kérdés, játékok szempontjából.. A Diablo 3-at rápakolnám, mert arra elég jótékony hatással tud lenni a sebesség. Az belefér?

Véleményem szubjektív...

(#11592) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nem tudjátok, hogy mért lehet az, hogy az SSD van a sata3-as portok közül az elsőre téve (0-ás), utána az 1-esre a HDD, de mégis a windows pont fordítva látja?

Segítségetek előre is köszönöm! :R

(#11593) M107 válasza Tiby_83 (#11592) üzenetére


M107
addikt

:R

Van rajta Sata 2 port is ?
Mármint az alaplapon....
Mert úgy logikus IDE-SATA (1) - 2-SATA3 port a sorrend

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11594) Tiby_83 válasza M107 (#11593) üzenetére


Tiby_83
tag

Szerintem nincs. Asrock B75 Pro3 típusú egyébként.
Asmedi-as port van rajta, de azt nem használom.

(#11595) Glaz-dozfhut válasza Tiby_83 (#11592) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Megnéztem magamnál is. A windows nem az alaplapi számozás alapján rakja sorba.

- Glaz-doz-fhut -

(#11596) Tiby_83 válasza Glaz-dozfhut (#11595) üzenetére


Tiby_83
tag

Akkor elvileg nincs gond. Megnyugodtam, köszönöm!

(#11597) ebali


ebali
csendes tag

Sziasztok!

Egy intel 530 480G ssdről van szó:

Ami zavaró, hogy a 4K random write sebesség igen messze van a gyári specifikációtól (80).
Próbáltam sokféle beállítást, standard ahci drivert, másik gépet, mindig hasonló eredményt kaptam.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, mielőtt visszaviszem...

Köszi!

(#11598) #56474624 válasza ebali (#11597) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha cnq vagy hasonló be volt/van kapcsolva, a mérés idejére ajánlatos azt is kikapcsolni. Egyéb ötletem nincs.

(#11599) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Lassan közelít az első használati éve felé a Corsair SSD-m, így gondoltam bedobok róla egy képet, hogy rendben vannak-e az értékei.

Illetve most néztem, hogy kijött az M311-es firmware, szóval az még frissítésre kerül.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#11600) MuLLeL


MuLLeL
csendes tag

Intel 530 SSD (240GB) utolsó firmware-ről infó? Mehet fel, működik?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.