Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#11101) Qru válasza MaTpr0F (#11100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Várjál: a gép bekapcsolástól méred vagy így mint a tesztben?

"A Windows 7 betöltési idejét a post után eltűnő "Boot from CD-ROM" felirattól mértük odáig, hogy teljesen felállt a rendszer, tehát betöltődött az összes ikon, az összes gadget és a tálcára az összes program (ESET, ATI Catalyst Control Center stb.)."

Ha a boot időt is beleveszed akkor viszont jó a 22 sec.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11102) MaTpr0F válasza Qru (#11101) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Onnantól mértem, amikor megjelenik a starting windows felirat.

(#11103) Ice&Lime válasza MaTpr0F (#11102) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezzel mérj: Bootracer. ez csak azt méri, ami tényleg fontos, pont erre a célra van ez a program.

[ Szerkesztve ]

(#11104) Qru válasza MaTpr0F (#11102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bootracer az jó, azzal mérj egyet. Azzal ilyen 16-17 sec lenne jó érték 120GB-os 840 evo-val.

#nincsbennetarcsi

(#11105) MaTpr0F válasza Qru (#11104) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Megnéztem vele 24,3 sec a boot idő.

(#11106) Kékes525 válasza pinnacle (#11085) üzenetére


Kékes525
félisten

Virtuális memória, ha elfogy (megtelt) a rendes memória (RAM) akkor ide írja ki az éppen nem használt, de szükséges adatokat, programkódokat így felszabadít egy kevés RAM-ot az éppen futó alkalmazás(ok) számára.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11107) p87 válasza MaTpr0F (#11105) üzenetére


p87
senior tag

Még megnézheted Soluto-val is, hogy mit tölt sokáig.

(#11108) Kékes525 válasza assemble (#11090) üzenetére


Kékes525
félisten

Teljesen igazad van. Normál esetben, ha a program rendesen megvan írva nem kell. Azonban rendkívül ritkán programozói trehányság miatt kellhet. Ha van elég helyed, akkor keveset adhatsz, biztos ami biztos alapon, vagy nem adsz semmit alapból és ha találkozol olyan programmal, ami hiányolja, akkor adsz neki egy kicsit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11109) Ice&Lime válasza MaTpr0F (#11105) üzenetére


Ice&Lime
veterán

valamiért kb. 10mp-vel több, de ha nem érzed, akkor végülis nem baj.

(#11110) MaTpr0F válasza Ice&Lime (#11109) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Na gondoltam lefuttatok egy crystal-t és elég érdekes eredményt kaptam :F
1
2

(#11111) Ice&Lime válasza MaTpr0F (#11110) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Valami nagyon nem stimmel, sata 3-on, szabványos sata driver, trim, alignálás ok, ez fúrcsa...

[ Szerkesztve ]

(#11112) MaTpr0F válasza Ice&Lime (#11111) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Lehetséges hogy SSD vagy alaplap hiba?

(#11113) Ice&Lime válasza MaTpr0F (#11112) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ennél az esetnél várd meg a többieket is még mielőtt elszomorodnál.
Addig is még nézd meg hd sentinellel is.

[ Szerkesztve ]

(#11114) C4mp3r


C4mp3r
addikt

hi,

840evo, lehet valami gond ha hetente csak 1-2x kapcsolom ki a gepet mert a masik vinyon torrentezek? tehat ssdre nem ir semmit, egyszeruen csak megy a gep, vagy ne foglalkozzak ezzel?

(#11115) redaizoltan válasza p87 (#11107) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Ez pontosan mit mér?

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#11116) p87 válasza redaizoltan (#11115) üzenetére


p87
senior tag

Programok, driverek, windows folyamatok betöltési idejét, mindent, azthiszem a windows logó megjelenésétől mér és ha betölt minden a végén meg lehet nézni fájlnév szerint és összesítve, hogy mi meddig tartott.

(#11117) MaTpr0F válasza Ice&Lime (#11113) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Hd sentinel sem mutatott hibát. Az lehet gond, hogy partícionálva van 2 részbe?

(#11118) xuldar válasza MaTpr0F (#11117) üzenetére


xuldar
őstag

Nem, nyugodtan lehet partícionálni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11119) Ice&Lime válasza MaTpr0F (#11117) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A partícionálásnak semmi köze hozzá, mert azt lehet végezni az ssd-n is ugyanúgy, mint hdd-n, kivéve akkor lehet baj, ha rosszol van alignálva, de a te esetetben ezzel sincs gond a program szerint.

(#11120) WiZARD válasza WiZARD (#10883) üzenetére


WiZARD
addikt

További fejlemények az ügyben, ha valakit érdekelne... :)

Vettem egy Adata SX900-at, átklónoztam rá a PM830 tartalmát, és hibátlanul megy minden. Tehát különböző ssd-től független hibaforrások kizárhatóak.
De nem hagyott nyugodni a dolog, hogy ilyen formában ment tönkre esetleg a PM830.
Ez nem retail pm830 volt, hanem oem, dell-es, így dell firmware volt rajta, amihez nem volt frissítés. itt találtam megoldást arra, hogy hogyan lehet a legfrissebb (2 éves) retail firmware-t felnyomni rá, így felraktam.
Visszaklónoztam rá mindent, és tegnap este óta ismét a pm830 megy a gépben, és még nem fagyott. "sajnos" a fagyást korábban se tudtam szándékosan előidézni, így még idő mire kiderül, hogy tényleg megoldódott-e a gond.

fw frissítés előtt:


fw frissítés után:


Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11121) Ice&Lime válasza MaTpr0F (#11117) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Még azt megpróbálhatod, hogy kipróbálod a legújabb inteles sata ahci driverrel is, innen. 12.9.0.1001.

(#11120) WiZARD: lehelletnyit visszaestek a 4K-s értékek utána.

[ Szerkesztve ]

(#11122) WiZARD válasza Ice&Lime (#11121) üzenetére


WiZARD
addikt

igen, a seqential meg nőtt, érezni meg egyiket se fogom :)
Ami engem jobban érdekelt, hogy a tesztek szerint egyértelműen megváltozott a működése, tehát talán nem csak valami egyéb jelentéktelen bug-ot javítottak, és nem csak a verziószám változott.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11123) Ice&Lime válasza WiZARD (#11122) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mit írt a gyártó, milyen hibát javított az új fw?

(#11124) WiZARD válasza Ice&Lime (#11123) üzenetére


WiZARD
addikt

ez jó kérdés, mert ami rajta volt, az a CXM02D1Q, ami az oem dell firmware.
ehhez lehet hasonló a retail CXM02B1Q , de ki tudja, hogy a dell mit variált át rajta...

A CXM03B1Q meg elvileg nem másabb mint a CXM02B1Q, csak valami frissítési hibát javítottak:
-Improved compatibility and stability of Firmware Update Tool. (Fixed update scheme from previously released CXM02B1Q firmware package)
- Features and functionalities are identical to previous CXM02B1Q firmware.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11125) Ice&Lime válasza WiZARD (#11124) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát ez tényleg nem sok.

(#11126) Fire/SOUL/CD válasza WiZARD (#11120) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyszerűsítsük le: SSDOK-ról dobj képet.
(Az eddigi összes hsz-ból még az sem derül ki, hogy pontosan milyen OS-t használsz...)

Sk8erPeter #11094
Nem kellett volna ennyit írnod, ha figyelmesebben olvasod az idézett hozzászólásokat, mert
1. Leírtam mikor van értelme használni a Magician-t és mire
2. Nem azt írtam, hogy mindenkinél, minden esetben elxarja a dolgokat, hanem hogy "...aztán van akinél helyre is teszi a dolgokat a Magician..."
3. Parancssorból le lehet tiltani azokat a szolgáltatásokat, amire nincs szükség, ehhez (sem) kell Magician. [link]

Te amúgy minek telepítetted fel? Olyan OS-t használsz, ami nem támogatja a TRIM-t? OS alól frissítettél FW-t?
Ha mindkét válasz igen, akkor csak egy teljesen felesleges program van telepítve a gépedre, ami ráadásul időszakonként még felesleges karbantartást is végez...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11127) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#11126) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sorry, elcsesztem, szóval helyesen: "Ha mindkét válasz nem, akkor..."

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11128) WiZARD válasza Fire/SOUL/CD (#11126) üzenetére


WiZARD
addikt

(jelenleg 17 órája megy fagyás nélkül hasonló taskok mellett, mint amivel korábban néha akár fél óra után is fagyott)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11129) _BM_


_BM_
senior tag

A mai napon elhalálozott a Kingtson SV100-as vinyóm.
Három évet élt XP-vel békességben. :C

(#11130) Zebu


Zebu
addikt

Talán inkább ide passzolna a kérdés nem a Samsung vinyósba.
Valaki:
HDD wear count kérdés

(#11131) Fire/SOUL/CD válasza WiZARD (#11128) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Miért UEFI-ben telepítetted a W8.1-t?
2. Ha már abban, akkor illett volna a W8.1 telepítővel teljesen letörölni, majd újraparticionáltatni az SSD-t, mert akkor nem lenne gond egyes partíciók partíció-eltolás értékével
3. Csapnivaló Wear Leveling érték, ennyi írás kapcsán, ennyit nem csökkenhet egy 830-ason...
(Bár megvizsgálom majd, nem-e a progim téved-e tekintetben, pl elcsesztem valamit a kódban)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11132) WiZARD válasza Fire/SOUL/CD (#11131) üzenetére


WiZARD
addikt

1. Gondoltam haladok a korral, nem gondoltam, hogy hibát okoz. de az Adatával hibátlan így is, sőt tegnap óta a Samsunggal is jónak tűnik.
2. Úgy telepítettem, és rendben voltak, csak az ide-oda klónozással csúszott el, de továbbra is a lényeg jó helyen van.
3. Az írás az nullázódott az új FW hatására :( előző hozzászólásomban látszik, hogy előző FW mellett még 11.5 TB írás volt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11133) Ice&Lime válasza WiZARD (#11132) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mik ezek a 3 darab pár száz megás partíciók így együtt? Van ott minden....

[ Szerkesztve ]

(#11134) MaTpr0F válasza Ice&Lime (#11121) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Rendben akkor még megpróbálom azt, de ha az sem akkor elviszem szervízbe.

Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#11135) WiZARD válasza Ice&Lime (#11133) üzenetére


WiZARD
addikt

win 8.1 telepítő alkotása a szűz ssd-n...
szerinte így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11136) Ice&Lime válasza WiZARD (#11135) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És akkor még mindig ott van egy kakukktojás, ami helytelen.
Én a helyedben újraraknám a win8.1-et, nem uefi-ben, hanem hagyományosan, ahogy kell, és letörölném az összes partíciót és megcsinálnám újra az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#11137) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#11126) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"1. Leírtam mikor van értelme használni a Magician-t és mire"
Tudom, láttam, hogy csak két esetben, OS alól történő firmware-frissítésre, illetve akkor, ha olyan OS alól használod az SSD-t, amin nincs támogatva a TRIM.
Szóval felfogtam elsőre is, ha már idézgettem. :DDD
"2. Nem azt írtam, hogy mindenkinél, minden esetben elxarja a dolgokat, hanem hogy "...aztán van akinél helyre is teszi a dolgokat a Magician...""
Igen, ezt is láttam. :)
Az egész felvetésnek csak annyi volt a lényege, hogy szerettem volna megérteni, konkrétan mire gondolsz, hogyan cseszi el a sebességeket adott esetben, és mitől, konkrétan milyen szolgáltatások engedélyezésétől/letiltásától, mire gondolsz, amikor azt írod, hogy olyan, mintha HDD-hez optimalizálná, és ha tényleg így van, akkor annak mi értelme van, ha már kifejezetten egy SSD-hez készített elméletileg optimalizáló programot a Samsung (simán lehet, hogy nem a legjobb hozzáértéssel készítették el, mobilhoz is írnak rakás szart sem érő szoftvereket a Samsungnál, ilyen a Samsung Kies például). Meg amiatt is szerettem volna tovább beszélgetni az egészről, mert érdekelt, vajon nem egy korai Magician-verzióra volt-e igaz, amiket írsz, vagy még mindig érvényes - meg azért is, mert nálam is fent van, most már csak érdekességképpen is, amíg dumálunk róla. :D
Lehet, hogy félreérthetően írtam le, és kötekedésként jött ki (vagy cinikusan) az egész, ha igen, akkor sorry, nem ez volt a cél. :) Inkább a megértés szándéka, mert ez egyelőre az eddigiek alapján nekem csak egy homályos massza, hogy VALAMITŐL elronthat dolgokat, és az se biztos. Az informatikában BŐVEN van ilyen "attól függ"-eset (sőt, olyan is, hogy azonos környezetben lehetetlen reprodukálni egy hibát, mert van olyan apró, de mégis jelentős tényező, aminek létezéséről nem is tudunk, és ami befolyásolja az egészet), de itt azért viszonylag egyértelműnek látszik gyors átfutás alapján, hogy milyen szolgáltatásokat tilt le vagy épp engedélyez. Persze lehet, hogy ez is ilyen reprodukálhatatlan eset, és a háttérben mást is megváltoztat, mint ami látszik, és programkód ismerete nélkül ezt nem igazán lehetséges megállapítani, vagy csak nagyon komoly vizsgálódások eredménye lenne (bár registry-figyelésből is gondolom egy-két dolog kiderül, a Process Monitorral (amibe a korábbi RegMont bevonták) lehet figyelgetni, milyen registry-bejegyzéseket változtat meg).

"3. Parancssorból le lehet tiltani azokat a szolgáltatásokat, amire nincs szükség, ehhez (sem) kell Magician. [link]"
Tiszta sor. :)
De a Windows Search letiltásának mi értelme van? Ezt sosem értettem. Igaz, van jobb alternatíva (én ezt ajánlom mindenkinek, aki gyorsan akar megtalálni fájlokat/könyvtárakat: Everything - http://www.voidtools.com/), de a Start menüben és adott esetben Windows Explorerben kereshetőség azért igen hasznos tud lenni, nem látom értelmét letiltani, még ha ezzel jobban pátyolgatom is az SSD-t.

"Te amúgy minek telepítetted fel?"
Ezt pont az előző hsz.-emben írtam le. :) Idézem: "Azért kérdeztem ezt az egészet, mert még amikor vettem a Samsung 830-at, meg amikor újraraktam a Windows-t, én is eljátszadoztam a Magiciannel, "ész nélkül", és akkor én még nem láttam hsz.-t azzal kapcsolatban, hogy problémát tud okozni az itt történő babrálás (bár lehet, hogy közben ment már bőven a fórumon az eszmecsere erről, csak akkor még nem követtem)."
Szóval igazából ennyi, kíváncsiságból telepítettem fel, meg akartam nézni, mit tud, és korábban nem láttam a híreszteléseket róla, hogy káros hatást is ki tud fejteni. Most már tudom. :D

"felesleges program van telepítve a gépedre, ami ráadásul időszakonként még felesleges karbantartást is végez"
Rendben, majd jön az uninstall. :) Írtad korábban, hogy ez a Force Garbage Collection szolgáltatás, ami TRIM hiánya esetén tartja karban az SSD-t. A Samsung nem úgy írta meg ezt, hogy ELŐBB csekkolná, engedélyezve van-e a TRIM, és csak utána végezne ilyen jellegű karbantartást (tehát amennyiben tényleg szükséges)? Ezzel kapcsolatban vizsgálódtál, és úgy jött a következtetés? Mostani verziókra is igaz még a dolog? (Ezeket is mind érdeklődésként kérdezgetem, nem kötekedésként, nehogy megint félreértsd. ;))

Sk8erPeter

(#11138) WiZARD válasza Ice&Lime (#11136) üzenetére


WiZARD
addikt

nincs kedvem újrarakni, sokat nem ír-olvas arra a helytelen partícióra szerintem, így nem hiszem hogy van jelentősége, de max megpróbálom azt eltolni...
uefivel meg nincs bajom, mivel jobb a hagyományos?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11139) Ice&Lime válasza WiZARD (#11138) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig megérné rendbe szedned a gépedet és nem tart olyan sokáig egy 8.1-gyet újrarakni, ez már nem xp, főleg ha pednrive-ról rakja az ember. az uefi telepítés meg felesleges volt, egyszerűen nem lett volna rá szükséged.

(#11140) Fire/SOUL/CD válasza WiZARD (#11138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem kedv kérdés. Direkt legyalultam most az egyik SSD-m, hogy lásd, hogy egy W8.1 UEFI install esetén milyen partíciószerkezetnek kell létrejönnie. [link]
Azt hiszem jól látható a különbség...
Mindig elmondom szépen(meg leírtam már "párszor", hogy
1. Windows telepítőlemezről először indítsátok el a parancssort, majd a DISKPART progit, és a CLEAN paranccsal le kell gyalulni az aktuális meghajtót
2. telepítés idejére ne legyen másik SSD/HDD csatlakoztatva az alaplaphoz

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11141) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#11140) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát nem vagy semmi, hogy csak ezért megcsináltad, hogy megmutasd.

(#11142) WiZARD válasza Fire/SOUL/CD (#11140) üzenetére


WiZARD
addikt

Elvileg igy kell.
Gyakorlatban mit szamit?

Ha lenne felesleges x oram, amikor nincs jobb dolgom mint a telepitgetes, akkor is csak akkor allnek neki, ha egyertelmu elonyom szarmazna belole.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11143) Ice&Lime válasza WiZARD (#11142) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azért helytelen partíció eltolással használni szvsz nem valami jó hosszabb távon. Nem véletlenül jelzi a program a hibát.
De konkrétan ne kérdezd meg mit fog eredményezni...nem tudom, de jobb mindent jól beállítva használni.

[ Szerkesztve ]

(#11144) Zebu válasza Zebu (#11130) üzenetére


Zebu
addikt

Ezek az értékek rendben vannak így?

(#11145) Fire/SOUL/CD válasza WiZARD (#11142) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Gyakorlatban mit szamit?"
Nálad valami súlyosabb gebasz van, szóval még szép, hogy számít.
# Nem jó az egyik partíció eltolási értéke -> gebasz, mert ilyet nem csinál a W8.1 telepítő (1MiB-os eltolást alkalmaz az első particionál automatikusan)
# Nem lehet megállapítani a partíciók típusát (Type oszlop üres) -> még nagyobb gebasz, akár hardver hiba is lehet
# Nincs Boot-nak megjelölve egyetlen partíció sem -> akkor honnan indul? Vélhetően arról a HDD-ről, amit telepítés idejére csatlakozva hagytál(vélhetően ha minden egyén meghajtót lecsatlakoztatnál most, akkor már el sem indulna az SSD-ről az OS)

Szóval ha abban kérsz segítséget a topikban, hogy fagyogat a géped stb, akkor legalább a legalapvetőbb dolgoknak illik rendben lennie, mert most nagyon nincs rendben. Amíg meg ezen hibák javítására nem teszel kísérletet/nem oldod meg, addig meg nincs miről beszélni fagyások meg egyéb furcsa anomáliák kapcsán...(és ezt nem rossz indulatból írom, csak ha valamilyen hibát kell kizárni, akkor a fent leírtak alapból orvosolni kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11146) Qru válasza Zebu (#11144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#11147) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#11145) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én egy olyat kérdeznék tőled, mindezektől függetlenül, ha helytelen az eltolás, akkor az hosszabb távon mit okoz az ssd-nek, esetleg kondíció csökkenést is?

[ Szerkesztve ]

(#11148) Qru válasza Ice&Lime (#11147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, csökken az élettartama.

#nincsbennetarcsi

(#11149) Ice&Lime válasza Qru (#11148) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor bizony ezt érdemes lenne komolyabban venni, az ember saját érdeke.
(#11150) Fire/SOUL/CD: Köszi neked is, és a cikket is, elég érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#11150) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#11147) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.