Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#11751) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Első SSD-m, most alaplap váltás után már sata 3-ra tudtam kötni.
Jók ezek az adatok:

KÉP

Köszi előre is

(#11752) kerxy


kerxy
senior tag

Bocs kifutottam az időből, most veszem észre, hogy a HD SENTINEL ezt írja: "Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez."
Pedig nem raktam fel chipset drivert, mitől lehet ez?

(#11753) Ice&Lime válasza kerxy (#11751) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Rendben.

(#11754) Bodor válasza kerxy (#11752) üzenetére


Bodor
veterán

Legújabb HD SENTINEL-t használd!

(#11755) kerxy válasza Bodor (#11754) üzenetére


kerxy
senior tag

Wow, már kezdtem megijedni, de itt a legújabban, már azt mutatja minden rendben.
Köszi :R

(#11756) xuldar válasza kerxy (#11751) üzenetére


xuldar
őstag

Nem értem, miért ilyen fos oldalra kell feltenni a képet, ahol jönnek a kikapcsolhatatlan hirdetések, amik a kép felét kitakarják. Itt a PH, fel lehet tölteni képet ide is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11757) kerxy válasza xuldar (#11756) üzenetére


kerxy
senior tag

Bocs, nálam le vannak tiltva a reklámok, szóval nem tudtam, hogy dobál fel olyanokat, meg azt se hogy ide a PH-ra fel lehet tölteni képeket, de akkor megkeresem hova.

(#11758) Kékes525 válasza hackeeeee (#11739) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon tanulságos. Sokan félnek az SSD túlzott igénybevételtől, pedig mire tényleg (átlagban) feldobná a talpát, addigra réges-rég elavult és sokkal nagyobb (teljesítményű és adattárolási mennyiségű) SSD-éket olcsón (esetleg olcsóbban) lehet majd kapni. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11759) Ice&Lime válasza Kékes525 (#11758) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azért nem jó ezt hangoztatni, mert megkaphatjátok az 1 éves ssd-t is, ha csak az kell.

(#11760) Kékes525 válasza Ice&Lime (#11759) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11761) Fire/SOUL/CD válasza Nemo1001 (#11736) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dobj képet a Hard Disk Sentinel-ről(áttekintés fül egésze jól látszódjon) vagy Crystal Disk Info legújabbról (ahol minden SMART adat látszik) (privátba), mert ez furcsa, hogy ennyi írás esetén sem csökkent még az MWI. Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11762) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Ocz Agility 3 128GB ssd + WD 500GB hdd kombómat szeretném lecserélni egy Samsung 840 EVO 500GB ssd-re. Az lenne a kérdésem hogy van-e értelme a samsung mellé egy másik kisebb ssd-t beszerezni csak a windows számára? Sebességben érezhető lenne valami különbség?

(#11763) Ice&Lime válasza pepejoe (#11762) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyáltalán miért akarod a mostani kombót lecserélni?

(#11764) M107 válasza pepejoe (#11762) üzenetére


M107
addikt

:R

Felesleges.....

Ha mégis vagy egy Samu PRO 840 240-500 GB SSD-re.
Kisebbet felesleges.

Személyem most egy Samu PRO 250-500 GB Csak rendszergyorsításra évekig elég !!!!!
Okosan használva.
Még a 250 120 PRO is főleg hogy MLC.

Előnye annyi minnél nagyobb a tárhely annál később öregszik el a meghajtó, persze ha normálisan keveset pakolsz rá mondjuk a rendszer + Office és az aktuálisan használt segéd progik.
Meghálálja, persze ha betartod a játékszabályokat.(! Csak rendszergyorsításra használod !) az SSD-t

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11765) M107 válasza Kékes525 (#11760) üzenetére


M107
addikt

:R

Átléptem a 900 GB-ot.

8 hónapos,8 napos SSD (B)(kímélve csak rendszergyorsításra) (/B)!

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

NICE :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11766) Ice&Lime válasza M107 (#11765) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A smart adatoknál a wear leveling count mennyi?

Egyébként szerintem furcsán méri erre a meghajtóra a kondíciót a program.

(#11767) Glaz-dozfhut válasza M107 (#11765) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

:R
Én valamivel kíméletesebb voltam. Az 1 Terrát léptem át ebben a pillanatban, de kétszer annyi üzemidővel. 1,3 éves 60 Gb méretű, a win végig rajta.

- csak a példa kedvéért -

- Glaz-doz-fhut -

(#11768) pepejoe válasza Ice&Lime (#11763) üzenetére


pepejoe
tag

Van egy másik pc is itthon - nem mai darab (Athlon 64 x2 6000+, 2 gbram) - még xp-vel telepítve amin netezni szoktunk. Az eredeti tervem az volt, hogy veszek hozzá egy kisebb (40-60Gb) ssd-t és arra telepítem a win7-et. De aztán átgondoltam a dolgot és inkább úgy döntöttem hogy az Ocz-t átrakom a régi gépbe és az enyémbe veszek egy újat. Ha már újat veszek akkor veszek egy nagyobbat amivel kiváltom a ssd+hdd kombót.

Emellett van még egy WD Red is amit torrentezésre és adattárolásra használok.

(#11764) M107: az ssd-n csak win7, progik és pár sűrűn használt játék van, 20% szabad hely mellett.
TLC-töl meg nem tartok mert tényleg nem használom agyon az ssd-t. 263days, 10hours és 2.54TB

[ Szerkesztve ]

(#11769) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy eddig bekapcsoláskor a windows logo töltés nélkül eltűnt most 2-3 kört is megy. Amikor bejön a win az intel rapid szolgáltatás még egy ideig azt írja hogy nem fut. Újra telepítettem de nem változott semmi. Mi lehet enne az oka?

(#11770) Fire/SOUL/CD válasza atish15 (#11769) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell a vezérlőközpontot is felpakolni, hisz nem hinném, hogy azokra a szolgáltatásokra szükséged lenne. Nem tudom milyen telepítőt használsz, de van olyan, ami felajánlja (1 pipa az egész), hogy ne telepítse a központot. Csak megfelelő Intel AHCI driverre van szükség, nem a teljes csomagra.
Ha meg esetleg egy teljes/all in one chipset driver csomag telepítésével került fel az IRST driver is, akkor az lehet, hogy így is marad. (minden leírásban/segédletben leírtuk, hogy senki ne telepítsen semmilyen all in one chipset csomagot automatikusan, csak azért, mert van...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11771) Glaz-dozfhut válasza atish15 (#11769) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem is ilyen volt az Intel Rapid Storage. Alapbeállításban a szolgáltatásokban késleltetett automatikus indításban van. A kérdés első felét nem tudom megválaszolni.

- Glaz-doz-fhut -

(#11772) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

asztali gépben van tapasztalat SATA-mSATA összeállítással?
A gyerekek gépébe kellene egy kis SSD, és mSATA egész olcsón lenne; nem tudom, hogy érdemes-e foglalkozni vele, vagy kár görcsölni, menjen bele egy sima SATA SSD.

(#11773) Fire/SOUL/CD válasza zetecR (#11772) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Maradj a SATA SSD-knél(nem tudom milyen felhasználásra kell, de ha sima rendszermeghajtónak kellene, akkor akár 12K-ért vehetsz 60GB-os SSD-t, pl: [link])

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11774) margithid


margithid
veterán

Az ssd-ről egy másik ssd-re hogy tudok a legkönnyebben biztonsági másolatot késziteni?
Kell hozzá segédprogram? Vagy win7ből meg lehet oldani könnyedén?

(#11775) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet a probléma?
Működik rendesen amúgy, csak a sentinel mutat érdekességet.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#11776) HZoli87 válasza Fr@nkieWilde (#11775) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Az a gond, hogy régi verziót használsz, innen letöltheted a legújabbat.

(#11777) Fr@nkieWilde válasza HZoli87 (#11776) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm, délután megnézem az újat, amikor lesz rá lehetőségem. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#11778) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Fujitsu Lifebook a532 laptopomba szeretnék vásárolni egy 128 GB-os Samsung 840 pro ssd-t. Azt szeretném kérdezni, hogy ez az ssd együtműködik-e a laptopban található Fujitsu FGNBB2A intel HM76 chipsetes alaplappal? Előre is köszönöm a segítséget

(#11779) HZoli87 válasza Tappancs2001 (#11778) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Minden gond nélkül.

jakos73

Tudja a SATA3-at, nem egy régi gép. Link

[ Szerkesztve ]

(#11780) Ice&Lime válasza Tappancs2001 (#11778) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyszerűen muszály, hogy jó legyen az a532 laptopodhoz.
Több, mint valószínű, hogy SATA 2-ön fog üzemelni.

(#11781) atish15 válasza Fire/SOUL/CD (#11770) üzenetére


atish15
aktív tag

Nem nincs szükségem a teljes csomagra. Az intel honlapjáról szedtem le a 12. drivert és nem ajánlott fel semmi ilyesmit. Eddig ment rendesen csak 2napja csinálja ezt. Honnan tudok leszedni olyan drivert amit említettél?

(#11782) M107 válasza Ice&Lime (#11766) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem vagyok otthon, így képet nem tudok küldeni de tudom az értéket 4.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11783) Fire/SOUL/CD válasza M107 (#11782) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Biztosan nem 4(jó lesz az 99 vagy 98-nak is), csak -szokás szerinti user error- rossz oszlopot nézel... ;]

atish15 - akkor lényegtelen, nem kell másik Itel IRST driver. Tedd vissza az OS alap AHCI driverét(gyorstalpalóban le van írva, hogyan), ha akkor sincs változás, akkor meg lehet, hogy nem is az IRST driver okozza (elég felpattintani pl egy Office-t, aztán egyből másodpercekkel lassabban indul a rendszer, stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11784) zetecR válasza Fire/SOUL/CD (#11773) üzenetére


zetecR
addikt

Régebbi, SATA2-es lapba menne; az elsődleges a csend, csak utána jön a tempó. :)

(#11785) adise


adise
őstag

udv!
tisztán telepített win 7 x64
az alaplal nem sata 3as, de a sebességet akkor is keveslem

ssdok

crystal

[ Szerkesztve ]

(#11786) Imy


Imy
veterán

(#11787) hackeeeee válasza Imy (#11786) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vótmá. :)

Véleményem szubjektív...

(#11788) Fire/SOUL/CD válasza adise (#11785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A SATA2_0 feliratú portra legyen kötve az SSD és a BIOS-t így állítsd be: [link] (a Gigabyte GA-P35-DS4 (rev. 2.1) deszka leírása alapján, mert azzal teljesen megegyezik a BIOS-od)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11789) laci06 válasza laci06 (#11669) üzenetére


laci06
senior tag

(#11790) adise válasza Fire/SOUL/CD (#11788) üzenetére


adise
őstag

megcsináltam köszi, így már 270 körül van a read/write. sata2-vel az megfelelő már gondolom. Az alaplapon a fehér csatlakozóba volt bedugva nem is a kékbe :U

(#11791) Handball94 válasza adise (#11790) üzenetére


Handball94
aktív tag

Sata2-vel az tökéletes.

(#11792) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok,tudtok valami jó programot ami minden információt mutat az SSD-ről?
Hard disc sentinel az jó?És honnét lehet letölteni?
Meg hogyan tudok képet menteni a kijelzőmről,amit ide töltenék fel?
Segítséget előre is köszönöm. :))

(#11793) Kékes525 válasza Janika-1982 (#11792) üzenetére


Kékes525
félisten

A Hard Disk Sentinel nagyon jó erre a célra.

Képlopók, válassz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11794) keke69 válasza Janika-1982 (#11792) üzenetére


keke69
őstag

Nem kell hozzá semmilyen képlopó program! Print Screen-el kimásolod Paintbe beilleszted!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11795) Kékes525 válasza keke69 (#11794) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van itt ez a legegyszerűbb, mivel teljes képernyő kell.

(Részletek, vagy képernyőnél nagyobb lapok lemásolásához viszont már kell.)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11796) adise válasza Janika-1982 (#11792) üzenetére


adise
őstag

windows gyári képmetsző?

(#11797) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeket vagy offban beszéljétek vagy ne itt. :R

⭐ Stella

(#11798) M107 válasza Fire/SOUL/CD (#11783) üzenetére


M107
addikt

:R

Az érték 4.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11799) Fire/SOUL/CD válasza adise (#11790) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az a Gigabyte SATA csati volt(GSATA feliratú), és ha beleolvasol kicsit a korábban linkelt telepítési segédlet eleje felé, akkor olvashatod, hogy oda ne legyen SSD kötve és miért ne.

M107
Ahogy írtam, 99-en van az MWI értéke(Samsung-nál Wear Leveling Count a neve) csak te az Adat mezőt(oszlopot) monitorozod, ami nem helyes, mert az Érték mezőben(oszlopban) van a helyes érték.
Gyártótól és azon belül is SSD típusonként változik, hogy a kívánt infók melyik SMART attribútumban vannak, annak melyik mezőjében vannak és hogy milyen mértékegységben.
Samsung EVO pl az írt adatmennyiséget szektorszámban adja vissza, azaz a visszaadott értéket meg kell szorozni 512-vel, így kapjuk meg a helyes írt mennyiséget, de pl SF2281-es SSD-k (általában) GiB egységben adják vissza, aztán megint mások 32MiB vagy 64MiB egységekben, stb. Ezért van az, hogy nekünk fejlesztőnek folyamatosan kell egy adatbázist vezetni az SSD-kről, hogy melyik SSD, hol, milyen néven, melyik mezőben, milyen mértékegységben stb adnak vissza infót magukról, és ezért kerülnek be újonnan megjelent meghajtók kicsit késve az adatbázisba. (Sajnos az SSD gyártók többsége hivatalosan semmi ilyen jellegű infót nem ad ki, ezért van az, hogy ha valakinek nincs az adatbázisba az SSD-je, akkor küldhet riportot, mert azt kielemezve "rá lehet jönni" a SMART adatok jelentésére és feldolgozhatóságára.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11800) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Át bogarásztam nagyjából a fórumot,de nem találtam választ kérdésemre.
Van ez a Sata Express csatoló az új lapokon. Olvastam a PH-s cikket róla,de még mindig nem tudom hogy hogyan is tudnák kihasználni.
Samsung 840 Evo 120 GB ssd-t szeretnék ezen keresztül csatlakoztatni. Ehhez elég lesz csak a kábelt beszerezeni vagy olyan Ssd-t is kell venni ami ezt tudja?
Mert jó lenne,de nekem nem ér meg jóval többet az a sebesség.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.