Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) Rcsi válasza Fferi50 (#33844) üzenetére


Rcsi
csendes tag

Nagyszerű, működik!

Köszönöm szépen!

Te vagy a Jolly Joker :)

(#33852) Kasya


Kasya
nagyúr

Gyors kerdesem lenne:
Hogy tudom a pontokat a diagramban összekötni úgy, hogy hianyos mezőket átugorja? :R

(#33853) Delila_1 válasza Fferi50 (#33838) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Felvittem az elsőt.
Aki tudja, folytassa!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33854) Fferi50 válasza egil2 (#33848) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

[Ide tettem fel]
Bármelyik munkalapon állva elindíthatod a makrót.

Üdv

(#33855) Fferi50 válasza Kasya (#33852) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld a Pont(X,Y) diagramot, vonal jelölőkkel v. anélkül.

Üdv.

(#33856) Fferi50 válasza Delila_1 (#33853) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem a megoldás hozzászólásának a linkjét kellene feltenni, onnan ugyanis visszakövethető a folyamat, igy viszont csak annyit tudunk, hogy valahol utána van a válasz.

Üdv.

(#33857) Delila_1 válasza Fferi50 (#33856) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igazad van. Most nem érek rá, később kijavítom, de Te is megteheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33858) Kasya válasza Fferi50 (#33855) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ugyan az marad, sajnos.
Jelen megoldasom az, hogy megadok egy "fals" kozeperteket, majd a Jelölőt törlöm egyesével. Csak igy macera...es sok van.

[ Szerkesztve ]

(#33859) Reahand válasza Fferi50 (#33845) üzenetére


Reahand
újonc

Köszönöm, ez nagy segítség volt.

(#33860) egil2 válasza Fferi50 (#33854) üzenetére


egil2
csendes tag

Nem is gondoltam ilyen komoly segítségre. Ugyan én csak példaként tettem külön lapokra, ahogy írtam, külön fájlokba kell, de valahogy kiguglizom ezek után:-)
Nagyon köszönöm, ez tanulásra sarkall:-)

(#33861) Fferi50 válasza egil2 (#33860) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A Next elé tedd be az alábbi sorokat:
wsb.Move
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=cl.Value & "xlsx"
ActiveWorkbook.Close

Ezután az adott mappába fognak kerülni a fájlok.

Üdv.

(#33862) Delila_1 válasza Fferi50 (#33861) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az okosok ezt mondták:

Mindkét pipát meghagytam.
A linket meghívom, ezt kapom:

A kép szerinti, most 40-esre kattintva:

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33863) Delila_1 válasza Delila_1 (#33862) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az előző hsz véletlenül került ide, privátban akartam elküldeni. :W :W

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33864) Fferi50 válasza Delila_1 (#33862) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Én viszont ezt látom. Ezen nincs más lehetőség, csak hozzászólás írása. Valószínűleg azért, mert csak Te szerkesztheted.

Ha másképp nem megy, akkor én is elkezdek egy sorozatot és átküldöm a linkeket Neked. Azzal is kevesebbet kell dolgozni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33865) Delila_1 válasza Fferi50 (#33864) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Látok ott egy iratkozz fel szöveget. Esetleg?

Hogy kerül oda vajon Sztanozs?

Jó lenne, ha a sűrűn ide járó Olvtársak segítenének az összeállításban. Ők tudják, mik azok a kérdések, amikre már n-szer válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33866) Fferi50 válasza Delila_1 (#33865) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem az csak az RSS szolgáltatásra vonatkozik.

Üdv.

Ps: a linket levetted az összefoglalóból?

(#33867) Delila_1 válasza Fferi50 (#33866) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Előbb írtam utána kattintottam rá. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33868) Traxx válasza Delila_1 (#33850) üzenetére


Traxx
őstag

Hát a cseresznyéből sajnos csak a mag maradt :D Vagyis nem jött össze, 7 szintet enged max. a 2003 (ez a táblázatodban a tartomány oszlopban lép fel, a sornál hiába kilométer hosszú, megette az excel, és számolja is. Amellett, hogy megpróbálom racionalizálni a kategóriákat, és levenni kb. a felére (ez nem egyszerű, de ha minden kötél szakad, talán megy), van valami más módszer esetleg?

A másik gondom azzal a képlettel van, ami a súlyt, stb-t hozza be a másik munkalapról. Így építettem fel: =HA(Mintalap!$C4>"";INDEX((Munka1!$H$2:$H$45;Munka1!$S$2:$S$50;Munka1!$AD$2:$AD$120;Munka1!$AO$2:$AO$70;Munka1!$AZ$2:$AZ$37;Munka1!$BK$2:$BK$47;Munka1!$BV$2:$BV$25);$Q4;;$R4);""), ahol a Mintalapon történik az adat megjelenítése, és a Munka1 lapról húzza be az adatokat. A végén a Q4, R4 cellák a táblázatodban lévő sor és tartomány cellák (az utóbbinál csak az első 7 szintet írtam be, és úgy működik, adja a megfelelő cellában az értékeket). A hiba az, hogy ha a Munka1 fülben a H1:H45, ill. az S2:S50 tartományba írok be adatot, ott kiválóan hozz is, és számol, de a következőkből nem akarja, csak #HIV! hibát kapok :(

Mit csinálhattam rosszul? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#33869) Delila_1 válasza Traxx (#33868) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valamikor a délelőtt folyamán megnézem, most el kell mennem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33870) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Egy kimutatás formázásában kérném a segítségeteket. A "végösszeg" oszlop celláit szeretném átszínezni akkor, ha a benne lévő érték 5-nél kisebb. Ezt feltételes formázással meg tudtam oldani, de ahogy ráfrissítek a kimutatásra, eltűnnek a színezések. Illetve a "végösszeg" oszlop sem esik mindig ugyan abba az oszlopba. előfordul, hogy egy két oszloppal előrébb vagy hátrébb kerül.
Excel 2007

(#33871) Delila_1 válasza Traxx (#33868) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kérlek, tedd fel a fájlt, hogy ne kelljen újabb típusokat felvinnem.
Megadhatod priviben is, ha nagyon titkos.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33872) Delila_1 válasza oke (#33870) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Töröld ki a feltételes formázást.
A kimutatásban jelöld ki a végösszeg oszlopot.
Feltételes formázás, szabályok kezelése, új. Fent, a szabály hatókörénél megjelenik a kijelölt tartomány. Alatta A kijelölt cellák opció legyen érvényes. Ezután a többi beállítás már megy.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33873) oke válasza Delila_1 (#33872) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Köszi, így műxik :)

(#33874) Delila_1 válasza oke (#33873) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33875) Traxx válasza Delila_1 (#33871) üzenetére


Traxx
őstag

Rendben, elküldtem privátban :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#33876) kezdosql válasza Fferi50 (#33773) üzenetére


kezdosql
tag

Például azt, hogy milyen módon szeretnéd az összehasonlításokat elvégezni.

Irtam, a grafikonos abrazolason bukik minden, mert nem tudom neki megmondani, hogy az utolso cellakat, ahol nincs adat, azt nincs adatnak kezelje, nullanak kezeli, ezert hamisitja az eredmenyt. :(((

(#33877) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

OptionButtont szeretnék tenni sorokba: B és C
Hogyan tudom csoportosítani az OB-ket, hogy soronként kezelje őket ne az összeset egybe?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#33878) Fferi50 válasza kezdosql (#33876) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha megmondanád, hogy milyen grafikonos ábrázolásra gondoltál vagy tennél fel egy általad elképzelt mintáról képet, lehet közelebb kerülnénk. Így csak elbeszélünk egymás mellett, nem látom, milyen eredményt hamisít. A világon sok ezer statisztikus készít havi és éves adatokból grafikonokat is.
Egyébként pedig mindenki tudja, hogy a hónapok nem egyforma hosszúak és számításba is veszi, amikor lát ilyen statisztikákat.
Miért nem csinálsz heti grafikonokat, a hetek egyforma hosszúak.

Mindezekkel együtt, még most sem tudjuk, hogy milyen adatokból mit szeretnél. Jó lenne ha feltennél egy mintát, akár képben, hogy milyen adataid vannak és mit szeretnél abból látni (bocs az ismétlésért, csak erősíteni szeretném, hogy nem vagyunk gondolatolvasók). Konkrét problémára tudunk konkrét megoldást javasolni.

Üdv.

(#33879) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Belefutottam egy kemény problémába, amihez egyszerűen nincs elég tudásom, Nektek viszont biztos menni fog (legalábbis nagyon remélem :)).

Az alap feladat, hogy egy adott Excel fájl adott cellájában lévő tartalmat minden egyes nap délben át kellene másolni ugyanezen fájl egy másik cellájába, de úgy, hogy a cél cella minden nap más és más. Tulajdonképpen arról van szó, hogy van egy SQL lekérdezés, amely eredménye bekerül egy adott cellába, és ezt az eredményt kellene napi szinten megőrizni, nyilvántartás szerűen, dátum szerint.

Egy nap egyetlen értékre van szükség, így az már csak hab lenne a tortán, ha egy adott nap a makró csak egyszer futna le, akárhányszor is próbálják meg lefuttatni, mert például ellenőrzi, hogy ha az adott napra már történt értékrögzítés, akkor nem írja felül a cél cella tartalmát.

A legszebb pedig az lenne, ha a makró úgy futna le, hogy az Excel fájlt meg sem kellene nyitni hozzá, hanem időzítve, megnyitás nélkül is aktualizálná az értékeket, és mentené a változtatásokat.

Megoldható mindez egyáltalán Excelben, vagy ez már inkább programozási kérdés?

(#33880) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

sziasztok!

mivel lehetne megszámolni, hogy hány cellában van "sz" az A1 és E1 között.
A cellában a következők lehetnek: üres, szám, "x" vagy "sz".

(#33881) Juditta_56 válasza Sanyi.mTs (#33880) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

=DARABTELI(A1:E1;"sz")
bocs, el is szúrtam, egyenlőségjel nem kell

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33882) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Óriási segítségre lenne szükségem. Igaz hogy péntek óta lázasan fekszem, de csak betaláltak egy dologgal, amit ráadásul a hozzáértésem híján meg sem tudok csinálni :( (halkan jegyzem csak meg, hogy takonnyal és lázzal teli fejjel annak örülök h élek)
Van két excel táblám. Van bennük 3 oszlop ami alapja kell hogy legyen egy összehasonlításnak. Hogyan lehet megtenni az összehasonlítást, hogy az eltérések (az első tábla a megrendelés, a második a visszaigazolás - és mocskos nagy a különbség a két végszám között, de nem azonos formában kaptuk vissza csak h biztosan ne sikerüljön összehasonlítani) kiemelésre kerüljenek a hiányzó tételekkel együtt. A hiányzó tételt és a darabszám eltérés közötti különbséget is jelölni kellene, mert utána kézzel kell egy pdf( hurrá, hogy sikerült egy másik formátumot is belekeverniük :W ) formába kiállított teljesen más felépítésű doksival összeolvasni ahol tudnom kell jelölni h csak mínusz x db vagy egyáltalán nincs.
A file itt található, a Men+Women fület kellene összehasonlítani (ebben van a több) a 2compareW füllel.

Tudnátok segíteni egy haldokló phórumtársnak ebben?
Előre is nagyon szépen köszönöm!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33883) nordican


nordican
tag

Sziasztok, az internetről van egy ilyen parancsom, amivel elvileg meg lehet változtatni a sárga hátterű cellák hátterét átlátszóra (vannak zöld hátterűek is, azokat nem szeretném megváltoztatni):

Range("F" & y).Select
With Selection.Interior
.ColorIndex = 6
.Pattern = xlSolid
End With

VBA-n belül ezt hová kell beszúrnom?
Próbáltam Modullal és a ThisWorkbook-ra kattintva is, beírni sikerül, de nem jelenik meg a Makrók között, így lefuttatni sem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#33884) Fferi50 válasza nordican (#33883) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sub
Range("F" & y).Select
With Selection.Interior
.ColorIndex = 6
.Pattern = xlSolid
End With
End Sub

Modulba írhatod be, de az y -nak előtte értéket kell adnod: pl. y=2 az F2 cellát jelenti.

Üdv.

(#33885) nordican válasza Fferi50 (#33884) üzenetére


nordican
tag

És ha azt szeretném, hogy csak bizonyos munkalapokon vadásszon az összes sárga hátterű cellára?

(#33886) lappy válasza bitpork (#33882) üzenetére


lappy
őstag

{=H2-FKERES(A2&E2,VÁLASZT({1,2},'2compareW'!A2:A333&'2compareW'!E2:E333,'2compareW'!H2:H333),2,0}
ez kiiszámolja a két munkalap téteteli közötti különbséget többszörös feltétel alapján
a felételet az A oszlop és az E oszlop úgy láttam ezek már egyedi azonosítók

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33887) Fferi50 válasza bitpork (#33882) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez is működik tömbképlet (Ctrl+Shift + Enter) formájában.
=H2-INDEX('2compareW'!H$2:H$333;HOL.VAN('Men+Women'!A2&E2;'2compareW'!A$2:A$333&E$2:E$333;0))
I2 cellába beírod, majd végighúzod az I oszlopon.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33888) bitpork válasza lappy (#33886) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amennyire két köhögőroham között bírtam próbáltam úgy megalkotni összemásoláskor hogy a második (2comapreW) tábla hasonlítson az elsőre. A oszlop az egyedi azonosító, az E elméletileg (ruhákról van szó) méret jelölő ami egyedi, a H pedig a darabszám.

Nagyon szépen köszönöm a képletet, most bedrogozok egy lavór tűzforró neocitrán+Rubophen itallal, és utána megnézem mit tudok elbszni a kész megoldáson :B :R

MOD:
kérdés, mert ugye taknyosan még magyarul is elfelejtek vlookup és choose, ugye?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33889) bitpork válasza Fferi50 (#33887) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Neked is köszönöm nagyon szépen, mindjárt gyön a próba.

Beillesztésre a következőt teszi az excel: [kép]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33890) lappy válasza bitpork (#33888) üzenetére


lappy
őstag

Igen :DD jobbulást!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33891) nordican válasza nordican (#33885) üzenetére


nordican
tag

Összebarkácsoltam egy ilyet, de ez még nem tökéletes, mert minden hátteret eltüntet, én meg csak a sárga hátteret szeretném kiszedni, és a Range-hez is az adott munkalapot kellene beírni.

Sub Makro1()
Range("A1", "F100").Select
With Selection.Interior
.ColorIndex = None
.Pattern = xlNone
End With
End Sub

(#33892) bitpork válasza lappy (#33890) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos nem használ semmi, de nagyon szépen köszönöm :R Pénteken kapott el a kórság, estére 39,8°C volt, ami gyógyszerek és hideg fürdő ellenére sem ment le vasárnapig. Hétfő doki ott már lázcsillapító szuri, most meg pillegek.

beillesztettem az általad adott megoldást, és a következő történt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33893) gregus021 válasza gregus021 (#33771) üzenetére


gregus021
tag

A makrós megoldás helyett sikerült egy iqy fájllal adott cella alapján lekérni az adatokat, de sajnos így csak kiírja a lekérdezett adatokat egy cellába, nem alakítja őket lekérdezésse.
A fájl szövege az alábbi:
WEB
1
http://www.omdbapi.com/?i=[]

, ahol a paraméter az adott film IMDB száma (pl. tt0111161).
Hogyan lehetne az így megkapott adatokat cellában kiírt szöveg helyett lekérdezéssé alakítani?

Előre is köszönöm!

(#33894) Fferi50 válasza bitpork (#33889) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az angol excelben a pontosvessző elválasztókat vesszőre kell cserélni :( Ezt sajnos beillesztés esetén nem tudja az excel ezek szerint.

Jobbulást!

(#33895) poffsoft válasza nordican (#33891) üzenetére


poffsoft
addikt

Egy bizonyos lapon lévő rangera a hivatkozás:

Sheets(1).Range("A1", "F100").Select
vagy
Sheets("Munka1").Range("A1", "F100").Select

a sárga cellák szűrése (feltéve, hogy a colorindex=6 sárgáról van szó):

With Selection.Interior
If .ColorIndex = 5 Then
.ColorIndex = None
.Pattern = xlNone
End If
End With

[ Szerkesztve ]

(#33896) poffsoft válasza nordican (#33891) üzenetére


poffsoft
addikt

Én ezt barkácsoltam:

Sub Makro1()
Dim list() As String
Dim liste As String
Dim i As Integer
Dim c As Range
Dim rng As Range

liste = "Munka1,Munka2,Munka3" 'a munkalapok nevei, ahol keresni kell, vesszővel elválasztva
list() = Split(liste, ",")
For i = 0 To UBound(list)
Set rng = Sheets(list(i)).Range("A1:F100")
For Each c In rng
With c.Interior
If .ColorIndex = 6 Then
.ColorIndex = None
.Pattern = xlNone
End If
End With
Next c
Next i
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#33897) bitpork válasza Fferi50 (#33894) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még jó hogy egységes :D
Viszont ezzel sem kerültem közelebb a dologhoz. Lehet holnap soronként átnézem, lassan egyszerűbbnek tűnik.

MOD:
Mindenesetre a próbáért, szegedi kirándulás esetén jár a házi süti (1 nappal előtte értesítés kell!) vagy egy pohár valami! :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33898) poffsoft válasza bitpork (#33897) üzenetére


poffsoft
addikt

még mindig nem cserélted le a paraméterek közt a vesszőket pontosvesszőre....

[ Szerkesztve ]

(#33899) bitpork válasza poffsoft (#33898) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem fordítva kellett?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33900) lappy válasza bitpork (#33899) üzenetére


lappy
őstag

A vesszo csere amire figyelni kell illetve hogy tombkeplet igy a vegen ctrl shift enter-t kell nyomni anelkul nem jo

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.