Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Makróban kérnék egy kis segítséget:
Makró segítségével kijelőltem a nyolc legnagyobb cellát egy tartományon belül (conditional formattinggal). Ezt követően szeretném azokat a cellákat átmásolni egy másik táblázatba, amelyek a 8 legnagyobb cella feltétel miatt zöldre vannak szinezve. Hogyan lehet ezt megtenni?

Az alábbi sorok választják ki 8 legnagyobb cellát:

With Selection.FormatConditions(1)
.TopBottom = xlTop10Top
.Rank = 8
.Percent = False
End With
With Selection.FormatConditions(1).Interior
.PatternColorIndex = xlAutomatic
.ThemeColor = xlThemeColorAccent3
.TintAndShade = 0.399945066682943
End With
Selection.FormatConditions(1).StopIfTrue = False
With Selection.Interior
.Pattern = xlNone
.TintAndShade = 0
.PatternTintAndShade = 0
End With

"Step into - F8" alapján az alábbi sor emeli ki ténylegesen:

.ThemeColor = xlThemeColorAccent3

De nem tudom ezt if feltétellel kiszedni (az alábbi nem segít):

If ActiveSheet.Cells(sm, 44).FormatConditions(1).Interior.ThemeColor = xlThemeColorAccent3 Then

Meg ez sem:
If ActiveSheet.Cells(sm, 44).FormatConditions(1).Interior.TintAndShade = 0.399945066682943 Then

Ez utóbbi logikusabbank tűnt volna, ott soha sem lép be az if-be, az elsőnél meg mindig...

Van valakinek esetleg ötlete?

köszi előre is!

(#33352) Delila_1 válasza Lasersailing (#33351) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyszerűbb lenne a NAGY (LARGE) függvénnyel. Most formázol a függvénnyel, majd a makróban visszaszámolod a formázás eredményét. :N

Sub NyolcNagy()
Dim i As Long, sor As Byte

sor = 43
For i = 1 To 8
Sheets(2).Cells(sor + i, "M") = Application.Large(Sheets(1).Columns(2), i)
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33353) Fferi50 válasza Lasersailing (#33351) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A feltételes formázás alapján színezett cellák tényleges formátumát a 2010-es Exceltől meg tudod nézni a DisplayFormat tulajdonsággal,
If ActiveSheet.Cells(sm, 44).DisplayFormat.Color=ActiveSheet.Cells(sm,44).FormatConditions(1).Interior.Color Then

megvizsgálja, hogy a cella tényleges színe egyezik-e a feltételes formázásban megadott színnel.

A feltételeid azt vizsgálják, hogy milyen a cella feltételes formázása, ezért viselkedik úgy, ahogy írtad.

Üdv.

(#33354) Fferi50 válasza Lasersailing (#33351) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az előző hozzászólásom hibás volt, kimaradt belőle az interior egy helyen. :(

A feltételes formázás alapján színezett cellák tényleges formátumát a 2010-es Exceltől meg tudod nézni a DisplayFormat tulajdonsággal,
If ActiveSheet.Cells(sm, 44).DisplayFormat.Interior.Color=ActiveSheet.Cells(sm,44).FormatConditions(1).Interior.Color Then

megvizsgálja, hogy a cella tényleges színe egyezik-e a feltételes formázásban megadott színnel.

A feltételeid azt vizsgálják, hogy milyen a cella feltételes formázása, ezért viselkedik úgy, ahogy írtad.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33355) Lasersailing válasza Fferi50 (#33353) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Office 2010-et használok. Válasz:

"Run-time error '438'.

Object doesn't suppor this property or method"

Delila:
igazából a feltételes formázásra is szükségem van. A megoldássoddal egy gondom van. Igazából nem az adott cella értékére, hanem a sor számára lenne szükségem (a sor másik oszlopa tartalmazza a nevet, amire igazából szükségem van).

Viszont ezen írás közben rájöttem segítségeddel a megoldásra: large (<tömb>,8) megadja, hogy mely számnál nagyobbakat kell keressek!
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

A mostanit és az összess többi, nem is nekem írt megoldásaitokat :R

Szerk: A 33354-es hozzászólást még nem láttam, amikor írtam, de így már valóban működik az is, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33356) Delila_1 válasza Lasersailing (#33355) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a sor kell, akkor

Sub NyolcNagySora()
Dim i As Byte, sor As Byte

sor = 43
For i = 1 To 8
Sheets(2).Cells(sor + i, "M") = _
Application.Match(Application.Large(Sheets(1).Columns(2), i), _
Sheets(1).Columns(2), 0)
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33357) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Egy táblázatot szeretnék sorba rendezni egy védett munkalapon, de nem igazán sikerül. Szűrést meg tudtam oldani, de a sorbarendezésnél már a védelem miatt elakadom.
Hogy tudom úgy levédeni a munkalapot, hogy a sorbarendezés is megmaradjon?

(#33358) Delila_1 válasza Dr V (#33357) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lapvédelem megadásakor a Minden felhasználónak engedélyezve felsorolásban jelöld be a Rendezést.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33359) Nowitzki válasza Nowitzki (#33348) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Valaki valami ötlet?

(#33360) Iginotus válasza Iginotus (#33349) üzenetére


Iginotus
őstag

Ennek a második felét segít valaki elkezdeni?
Merre kutakolódjak?

Plug and Pray... :)

(#33361) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

2016-os Excel-ben MySQL-ből adatok lekérdezésével és a feldolgozásával nincs problémám, de nem van rá mód hogy Excelből vissza mentsem MySQL-be a feldolgozott adatokat?
oszlopok nem változnak a csak sorokkal bővülne.

valakinek lenne ötlete a visszatöltésre?
Néztem az Excel szerkesztőjét, de ott nem találtam új sor hozzáadást. :(

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#33362) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Kis segítséget szeretnék kérni nagy mennyiségű adat kezelésével kapcsolatban.
Adott egy esetenként több állomány, amiben rengeteg e-mail cím található.
Ebből a listából kellene nekem különböző kulcsszavak alapján kiszűrni az azokat tartalmazó címeket, amiben pl szerepel ilyen szó, hogy alma, ajto, ablak stb.

Hogy tudnám ezt a legegyszerűbben megoldani? Csak szűrés segítségével, vagy van ettől gyorsabb jobb megoldás is?

Köszi

(#33363) beherit


beherit
tag

Sziasztok!

Excel 2007-ben, ctrl+p billentyűkombinációra néha nem a nyomtatás jön be, hanem egy kis ablak, cellák eltolását ajánlja fel, aztán megjavul egy idő után. Ez mitől van? :)

amor fati

(#33364) Dr V


Dr V
őstag

Szaisztok!

2013as excelben a képletek nem müködnek. PL: =munkalap!F4 esetén nem másolja be a hivatkozott cella értékét.Múlt héten a lapokat védtem le, illetve szerkeszthető területeket jelöltem ki.
Hogy tudnám visszaállítani a képletek működését?

Update: közben meglett a megoldás: az automatikus számítás ki lett kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#33365) Badb0y


Badb0y
addikt

Hogy tudnám ezt a 2 képletet összehozni egybe?

=LOWER(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(CSVimport.I2;" ";"-");"->";"/");"|";"/"))

=LEFT(C2;LEN(C2)-FIND("/";C2)+1)

A 2. képletnek is a csvimport.i2-n kellene dolgozni, de nem tudom, hogy tudnám összerakni ezt egybe :(

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#33366) Badb0y válasza Badb0y (#33365) üzenetére


Badb0y
addikt

közben összeállt.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#33367) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Ha egy táblázat alá új sorba elkezdek írni, az autómatikusan a táblázat részéé válik, és a táblázatban szereplő képleteket bemásolja. Viszont, ha lveédem a lapot, akkor ez a funkció nem működik, ami eléggé nagy problémát jelent számomra. Hogyan védjem le a lapot, hogy ez a funkció továbbra is működjön?

(#33368) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

szenvedek egy pár napja egy problémával, de nem jövök rá a megoldásra.
Adott egy szám egy táblában. Ezt a számot átmásolom egy másikba makróval. Átmásolás után a képen látható "hiba" jelenik meg. A másolt cella, és a hely, ahová másolom cella is számra van formázva.
Ha itt rányomok arra, hogy átalakítás számmá, akkor minden kafa. De ezt a lépést szeretném valahogy makróval kiváltani, mert sok sok szám van.
Van erre ötlete valakinek?
Előre s köszönöm :R

(#33369) Dr V válasza Pulsar (#33368) üzenetére


Dr V
őstag

Makrókat nem ismerem, de ha az értéték (angol verzióban value) függvénnyel hivatkozol a cellára, akkor számként fogja kezelni.
Én szövegből vettem ki számot képlettel, de nem tudta számként kezelni, amig nem tettep az egyész képlet elejére a VALUE függvényt.

(#33370) Fferi50 válasza Pulsar (#33368) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Megmutatnád, hogyan másolod át a makróval? Az eredeti cella formázása szám?

Üdv.

(#33371) Pulsar válasza Dr V (#33369) üzenetére


Pulsar
veterán

Ezt probáltam makroba, és át is írja számma, de elvesznek a tozedeset utána, és csak kerekitett egész szám lesz.

Sub test()

Range("D2").Value = Val(Range("C2").Value)

End Sub

Fferi50 persze, de majd csak hetvégén, mert addig nem leszek már az a gép előtt amin van ;)

[ Szerkesztve ]

(#33372) Juditta_56 válasza Pulsar (#33371) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Nem a tizedesvesszővel van gond? Ha átállíttatnád a makróval először ponttá, akkor mit csinálna?

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33373) Pulsar válasza Juditta_56 (#33372) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem tudom, kiprobálom azt is, köszönöm :R
Ami még eszembe jutott, hogy a másold szám egy keplet eredménye. Két random szám van osszebrakva vesszővel elválasztva. Az jutott eszembe, hogy a ket kapott számot össze fűzöm és osztom 100-al is ezt az eremenyt kapom, de mar lehet szamként.

(#33374) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy egy bizonyos értéket, hogy lehet kiíratni, hogy adott tartomány mely cellájában található? pl. a 4-es szám az melyik sorban van 1,2 vagy 3

Illetve ha ez megvan, hogy lehet ehhez értéket rendelni/megfeleltetni? pl. ha az eredmény 1 (azaz első sor) akkor az érték : x1, ha az eredmény 2 (azaz második sor) akkor az érték : x2, és így tovább.....

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#33375) Fferi50 válasza tankraid (#33374) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A HOL.VAN függvényt nézd meg, az a keresett érték helyét adja vissza. Ezután használhatod a HA függvényeket egymásba ágyazva vagy a VÁLASZT függvényt, amelynél a HOL.VAN függvényben visszakapott érték alapján jön létre az eredmény.
Javaslom a függvényvarázsló(állapotsor fx ikon) és a súgó használatát hozzá.

Üdv.

(#33376) tankraid válasza Fferi50 (#33375) üzenetére


tankraid
aktív tag

Köszönöm! Azt már sikerült kiíratni, hogy melyik sorban van a keresett érték a HA viszont nem a legjobb erre a célra. (vagy én legalábbis nem tudtam megoldani vele) 3 érték jöhet ki és a hozzájuk tartozó eredmény. Tehát ha 1 akkor x1 ha kettő akkor x2 ha három x3. Az kellene, hogy monitorozza a cellát ahova kijön a sor száma és annak függvényében adja meg az eredményt. Vagyis, hogy x1,x2 vagy x3.

(#33377) BuktaG


BuktaG
csendes újonc

Sziasztok
Ha excelben(2007) megnyomom a ctrl+c a masolas helyett beilleszt egy új oszlopot. Mi okozhatja??

(#33378) tankraid válasza tankraid (#33376) üzenetére


tankraid
aktív tag

nem a hol.van sem írja ki mindig a megfelelő értéket.... :(

(#33379) Fferi50 válasza tankraid (#33378) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Több HA függvényt kell egymásba ágyazni. A HOL.VAN függvény mindig a keresett érték legelső előfordulását adja vissza, ugyanúgy, ahogyan az FKERES is.
Legalább egy képet tegyél fel légy szíves, vagy egy minta fájlt.

Üdv.

(#33380) Fferi50 válasza Pulsar (#33373) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Két random szám van osszebrakva vesszővel elválasztva." Akkor ez a cella sajnos szöveg eredetileg és az érték függvény ezért hagyja le a "tizedesvessző"-nek gondolt rész után levő értéket.
"Az jutott eszembe, hogy a ket kapott számot össze fűzöm és osztom 100-al is ezt az eremenyt kapom,"
Nem, nem ezt az eredményt fogod kapni - amennyiben ezt szeretnéd, akkor az első számhoz a második szám osztva százzal eredményét kell hozzáadni. Azaz =elsőszám+másodikszám/100
Ebben az esetben maga az Excel fogja kirakni a tizedesvesszőt és szám lesz a cella formátuma is.

Üdv.

(#33381) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Hogyan oldjam meg, hogy egy adott munkafüzeten belül minden egyes munkalapon az A1 cellába kerüljön a kurzor? Nincs rá valami gyors és egyszerű megoldás? Van ~50 munkalapom, kicsit macerás lenne végigmenni egyesével mindegyiken.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#33382) Fferi50 válasza HREH (#33381) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A Thisworkbook kódlapjára másold be:
Private Sub Workbook_SheetActivate(ByVal Sh As Object)
If Sh.Type = xlWorksheet Then Range("A1").Select
End Sub

Ez minden esetben, amikor az aktívvá válik egy munkalap, az A1 cellára viszi a kurzort.
Ne feledd, hogy makróbarát (xlsm) munkafüzetként kell menteni.

Ha viszont csak egyszer szeretnéd áttenni a kurzort, akkor ezt a makrót futtasd le:
Sub allitja()
Dim sh As Worksheet, ii As Integer
Application.ScreenUpdating = False
ii = ActiveSheet.Index
For Each sh In Worksheets: sh.Activate: sh.Range("A1").Activate: Next
Sheets(ii).Activate
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Végigmegy a munkalapokon és mindenütt az A1 cellára állítja a kurzort.
Ezt beteheted egy munkalap kódlapjára, vagy egy általános modulra, majd a futtatás után törölheted a kódot tartalmazó munkalapot és mentheted makró nélkül.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33383) HREH válasza Fferi50 (#33382) üzenetére


HREH
senior tag

Nagyon köszi, délután ki is próbálom :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#33384) Jofi81


Jofi81
őstag

Sziasztok! Segítséget kértek tőlem Excelből, de egy-két dolog nekem sem tiszta:

- Hogyan tudom megoldani, hogy "a számmezők függvény segítségével legyenek kerekítve 4 tizedes jegyre"? Én mindig csak a tizedesjegyek növelését, csökkentését használtam.

- MIN/MAX függvénynél nem azt értéket kellene kiíratni, hanem a sor- vagy oszlop nevét, tehát például "függvény(ek) segítségével adja meg a minimumok közül a legnagyobb értékű fajta nevét".

Előre is köszönöm a segítséget!

(#33385) Delila_1 válasza Jofi81 (#33384) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A =KEREKÍTÉS(A1;4) függvény az A1 cellában lévő szám 4 tizedesre kerekített értékét adja vissza.

A második kérdés addig tiszta, hogy pl. a MIN érték sorát kell meghatározni.

=HOL.VAN(MIN(A1:A20);A1:A20;0)

A képlet az A1:A20 tartomány legkisebb értékének a sorát adja.

Azt viszont nem tudom, mit jelent "a minimumok közül a legnagyobb értékű fajta" neve.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33386) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Kellene egy kis segítség.

Adott két cikkszám:

56116E03
56116000

A sumifs ezeket ugyanannak gondolja és a hozzájuk tartozó értékeket összeadja némi duplikációt okozva a számolásban. (A cikkszám az egyik feltétel.)

Mit lehet tenni, hogy normálisan működjön és ne keverje őket?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33387) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

újabb kérdésem van, egy olyan egyszerű dolgot próbálok kivitelezni, hogy egy oszlopban megtaláljak egy bizonyos értéket, majd az ezen érték alatt lévőket szummázzam. egy darabig működött is, e aztán a Match függvény megadta magát egy 1004-es hibakóddal és azóta ne hajlandó üzemelni. a neten szörfölve több hasonló jelenségről írtak, de nem találtam egy igazán praktikus kódot erre az egyszerű dologra, egy for ciklussal meg nem akarok végigszaladni sokszáz oszlopon. ti hogyan oldanátok meg? köszi előre is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33388) Jofi81 válasza Delila_1 (#33385) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm a segítséget! A MIN/MAX talán így érthetőbb:

De szerintem jó lesz az, amít írtál. :)

Most nézegetem, mégsem jó, mert nem az kell, hogy hanyadik sorban van, hanem hogy mi az oszlop vagy a sor neve.

[ Szerkesztve ]

(#33389) AKG


AKG
tag

Üdv Mindenkinek!

Következő segítségkéréssel fordulnék hozzátok:
Adott egy excek táblázat,több munkalap füllel.
Az egyik munkalap adott értékéhez keresnék a másik munkalapban hozzátartozó értéket.
Az fkeres függvényem így néz ki:
=FKERES(A2;adatbázis!A2:J719;10;HAMIS)
Az oszlop,amihez a keresést hozzáadom,700 sorból áll.
Az oszlop első sorába beírom a függvényt,majd lehúzom a majd 700 sorba.
Igen ám,de a lehúzás miatt az adatbázisban keresendő első érték is változik,azaz:
=FKERES(A21;adatbázis!A240:J719;10;HAMIS)

Hogyan tudnám a adatbázis A értékét állandónak megadni?

Ha dollárjelet teszek a betűjel mellé,jó lehet?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33390) Delila_1 válasza Jofi81 (#33388) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Na és a kimutatás, ahonnan az adatokat kell venni?
Jobb lenne, ha a füzetet tennéd fel, ebben nem lehetnek titkos adatok, hiszen iskolai feladat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33391) Delila_1 válasza AKG (#33389) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=FKERES(A21;adatbázis!$A$240:$J$719;10;HAMIS)

A $ jelekkel rögzíted a tartományt, amiben keresni kell. Ez az abszolút hivatkozás, másoláskor nem változik a terület.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33392) Delila_1 válasza bandus (#33387) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt nézd meg, hogy egyezik-e a keresett érték típusa és a tartomány tagjaié, amiben keresel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33393) Jofi81 válasza Delila_1 (#33390) üzenetére


Jofi81
őstag

(#33394) AKG válasza Delila_1 (#33391) üzenetére


AKG
tag

Köszönöm!

Ahogy én is tippeltem,a dollárjel volt a megoldás!

(#33395) Delila_1 válasza Jofi81 (#33393) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

B20: =INDEX($A$5:$C$16;HOL.VAN(MAX($B$5:$B$16);$B$5:$B$16;0);1)
B21: =INDEX($A$5:$C$16;HOL.VAN(MAX($C$5:$C$16);$C$5:$C$16;0);1)
C20: =INDEX($A$5:$C$16;HOL.VAN(MIN($B$5:$B$16);$B$5:$B$16;0);1)
C21: =INDEX($A$5:$C$16;HOL.VAN(MIN($C$5:$C$16);$C$5:$C$16;0);1)
D20: =MAX(B5:B16)
D21: =MAX(C5:C16)
E20: =MIN(B5:B16)
E21: =MIN(C5:C16)

Jópofa feladat. Különösen az tetszik, hogy "jelölje piros háttérrel, és piros szöveggel a 2,0000-nál nagyobb értékeket". Ekkor nem látszanak az adatok. :DD

AKG: szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33396) Jofi81 válasza Delila_1 (#33395) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm szépen! :)

(#33397) Delila_1 válasza Jofi81 (#33396) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.
Feltettem ide.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33398) Roxy27


Roxy27
tag

Sziasztok,

lenne egy (számomra) bonyolult kérésem... :B :U
A következő dolgot szeretném egy excel-ben.
Van több fül... az egyik sheet az tartalmazza a fő listát, a többi már szűrt és csoportosított.
A lényeg, hogy az A oszlopban 6 jegyű számok vannak, a mellette levőben pedig különböző adatok.

Arra lenne szükségem, hogy az első sheet A oszlopában levő számot megkeresné a többi fülön, és ahol megtalálta az egyezést, ott az 1-es sheet-en szereplő ugyanebben a sorban lévő adatokat (3 cella) másolja a megtalált sheeten levő adott cellákba
(egy sorban az egyező cellával, de adott helyre... a többi adat mögé)
Remélem érthetően írtam le... Előre is köszi a segítséget! :R :R

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#33399) Delila_1 válasza Roxy27 (#33398) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez egy tipikus FKERES függvényes megoldás. A keresett érték az A2 cella értéke, a tartomány a másik lap A:E tartománya, és pontos keresésre van szükséged.

Nézd meg a súgóban a függvény leírását!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33400) Roxy27 válasza Delila_1 (#33399) üzenetére


Roxy27
tag

Köszi előre is! (remélem elbírok vele...) :B :R

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.