Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) glocker


glocker
tag

Sziasztok

bocs, ha ez már volt kérdés :))

(Office 365 ProPlus, Excel version 1808)

hogy lehet kikapcsolni, hogy számnak értelmezze / kezelje a számnak tűnő szöveget?!

pl. csv-ben ez van: '000012345';'Gipsz Jakab' ...a táblában ez látszik:

A B
1 12345 Gipsz Jakab

Előre is kösz...
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#40002) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnátok légyszíves segíteni abban, ha van egy ilyen táblám, amiben az A-oszlopban ismétlődnek elemek, a B-oszlopban számok vannak, és képlettel a C-oszlopban összegezni szeretném az A előfordulás melletti B-oszlop értékeit, összesen:

(itt manuálisan adogattam össze a számokat)

[ Szerkesztve ]

(#40003) Pakliman válasza huan (#40002) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

A SZUMHA() függvény kell Neked.

(#40004) föccer válasza huan (#40002) üzenetére


föccer
nagyúr

Szumhatöbb() függvény pont erre van kitalálva. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40005) huan válasza föccer (#40004) üzenetére


huan
őstag

(#40003) Pakliman, (#40004) föccer : :R :C

(#40006) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

van egy makró, mait használok, de nem én készítettem. Szeretném kicsit értelmezni, mi mit csinál, de ez régi típusú makróként lett elkészítve, nem visual basic-ben, hanem az egyik lapon vannak az utasítások egymás alatt. Függvényként nem találtam meg őket:

Hogy értelmezzem pl ezeket, normál makrónál mivel tudom kiváltani?

=LÉP("i";2;DARAB2(!$B:$B);1)
=KIJELÖL("S6O1")
=KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";i;"O3"))
=KÉPLET(A10)

Egyébként sem vagyok egy makró mágus :)

(#40007) lappy válasza oke (#40006) üzenetére


lappy
őstag

Ha jol gondolom akkor ezek personal makrok amik el vannak mentve a gépen xlsb formában

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40008) benkez


benkez
újonc

Üdvözölök minden excel rajongót!

Van kérdésem, de előtte a hála, hogy vagytok. Rengeteget jelent nekem, hogy olvashatom ezt a fórumot! Köszönöm!

Kérdés;

Adott egy dokumentum, amely (ránézésre), egy adatbázisból veszi az adatokat (az adatbázishoz nincs hozzáférés).
A számomra szükséges szövegrészeket miként tudom a legegyszerűbben és leggyorsabban átmásolni belőle (vagy bármilyen szövegből) egy excel táblába? Létezik erre megoldás? Lehet ezt makrózni?

Hálás vagyok mindazoknak, akik segítik a hozzám hasonló excel rajongókat, akik számára feladat és idő hiányában szinte lehetetlen a profivá válás. Köszönöm!

(#40009) föccer válasza benkez (#40008) üzenetére


föccer
nagyúr

Elég sok és jó szöveg függvény van. Gyakorlatilag ha egy cellába sikerült berakni, akkor onnan bármelyik részét ki kehet ollózni, akár fix, akár keresett pozíciókkal és karakter számokkal.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40010) total90


total90
veterán

Hali,

lenne egy kérdésem VBA-val kapcsolatban.
Adott egy Excel dokumentum, ahol meg van adva egy cím, pl. így:

Név Utca Házszám Irányítószám Város

Ezt szeretném egy másik Excel domentumba beilleszteni egy előre megadott táblázatba, ahol a név, utca... külön vannak.
A probléma, hogy a fent említett Excel dokumentumban, amiből ki szeretném másolni az adatokat, ott minden egy sorbanban van és csak szóközzel van elválasztva, meg ugye minden esetben más hosszúságú a kimásolni kívánt infromáció.
A probléma még az is, hogy van, hogy a név 3 részből áll, vagy az utca neve nem csak egy szó és így sehogy nem tudom egy bizonyos kritériumhoz tenni, hogy mi legyen az elválasztó pont.

Van ötletetek, hogy miként tudnám kinyerni a helyes adatokat? Egyszerűen nem jutok egyről a kettőre :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40011) Mutt válasza oke (#40006) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ez az Excel 1993-ig használt makró nyelve, "Excel 4 macro" kulcsszóra keresve még találsz hozzá súgót,
Valószínű több sorod van mint amit megadtál, de a sorok a következőket csinálják:

1. =LÉP("i";2;DARAB2(!$B:$B);1)
Ez egy FOR - NEXT ciklus; lesz vhol egy sorod KÖVETKEZŐ() paranccsal. Ami ezen sorok között van azt fogja annyiszor végrehajtani ahány adatod van a B-oszlopban. Létrehoz egy i nevű változót, amit 2-es értékről indít és növeli folyamatosan amíg a kívánt darabszámot el nem éri. A képlet végén az 1, a lépésköz.

Szószerinti VBA megfelelője pedig:

Dim i As Long

For i = 2 To WorksheetFunction.CountA(Range("B:B")) Step 1
'lépések
Next i

2. =KIJELÖL("S6O1")
Kijelöli a 6-os sor 1 oszlopának metszetét, vagyis az A6-os cellát. RC (row-column, magyarul SO - sor-oszlop) hivatkozás van használva, Valószínű ez egy felesleges lépés, általában a kijelölés után egy művelet szokott jönni amit lehet kijelölés nélkül is végrehajtani.

VBA megfelelője:

Cells(6, 1).Select

3. =KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";i;"O3"))
Itt is egy kijelölés van, csak felhasználjuk a FOR-NEXT ciklusban létrehozott változót, vagyis a harmadik oszlop sorain megyünk végig.

Dim i As Long

For i = 2 To WorksheetFunction.CountA(Range("B:B")) Step 1
Cells(3, i).Select
'egyéb lépések
Next i

4. =KÉPLET(A10)
Ez nem makró függvény, hanem az egyik beépített függvény, amely megmondja, hogy az A10-es cella képletet tartalmaz-e vagy sem?

Szószerinti VBA megfelelője:

van_benne_keplet = WorksheetFunction.IsFormula(Range("A10"))

Hatékonyabb változat:

van_benne_keplet = Range("A10").HasFormula

Érdemes az Excel 4 makrót lecserélni.
Ha feldobod, hogy mi a feladat akkor kapni fogsz segítséget a fórumon.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40012) Delila_1 válasza benkez (#40008) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem biztos, hogy jól értem. Egyik Excel táblából akarod másikba másolni a szövegeket, attól függetlenül, hogy a másolandó valahonnan veszi az adatokat?

Ha igen, az új lapon (füzetben) írd az A1-be: =eredeti!A1, és ezt másold jobbra és le. Ha szükséges, itt az eredeti füzet nevét is meg kell adnod a lapnéven kívül. Legegyszerűbb az = jel után átkattintani a másolandó helyre.

Mikor kész, jelöld ki az új területet, másold, és irányítottan, értékként ugyanoda illeszd be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40013) Delila_1 válasza total90 (#40010) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézz el ide!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40014) Mutt válasza total90 (#40010) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Tudsz mutatni pár mintát? Magyarországi címekről van szó?

Név Utca Házszám Irányítószám Város

Én hátulról kezdeném ezen lépések alapján:

1. Az utolsó szóköz után a város van. VBA-ban SPLIT és UBOUND ezt vissza tudja adni vagy JOBB függvény.
2. Eggyel előtti szöközig van az irányítószám, vagy mivel az irányítószámok 4 jegyűek lehet az utolsó 4 karakters is nézni.
3. "Név Utca Házszám" kombónál az segíthet talán, hogy a közterek jelleg nem olyan sok "út, utca, tér, dűlő stb" vagyis ha ezt megtalálhuk, akkor ami előtte van az lesz a cím, ami utána az pedig a házszám.
pl. SZÖVEG.KERES(" u. ";"Alkotás u. 6/A 2.em") megmondja hol kell szétszedni a szöveget.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40015) Mutt válasza benkez (#40008) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ha megpróbálod megnyitni az eredeti fájlodat Excelben, akkor a szövegbeolvasó varázsló tud segíteni, hogy az egyszerűbben tagolt adatokat táblázattá alakítsd.

Ha már összetettebb a fájl, akkor a Excel 2010-től van Power Query, ami a feldolgozást segíti.
Nézd meg ezt a leírást.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#40016) benkez válasza benkez (#40008) üzenetére


benkez
újonc

Köszönöm a választ!

Nem excel kiterjesztésű dokomentum. Szöveges, egyéb. Néhány dolognak még nekem is utána kell járnom.

Hálás vagyok mindazoknak, akik segítik a hozzám hasonló excel rajongókat, akik számára feladat és idő hiányában szinte lehetetlen a profivá válás. Köszönöm!

(#40017) total90 válasza Delila_1 (#40013) üzenetére


total90
veterán

Ránézek, köszi :R

(#40014) Mutt

Itt bonyolódik a helyzet, mert a címek a világ minden tájáról jönnek. Épp ez a bajom, hogy teljesen flexibilis szövegből kellene kinyerni az adatokat.

Jelenleg copy+paste megoldás van, de kissé időigényes és ezért akarok valamit összedobni, de ez elég komplex cucc és lehet meghaladja a tudásom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40018) benkez válasza Mutt (#40014) üzenetére


benkez
újonc

Köszönöm!
Kipróbálom.

Hálás vagyok mindazoknak, akik segítik a hozzám hasonló excel rajongókat, akik számára feladat és idő hiányában szinte lehetetlen a profivá válás. Köszönöm!

(#40019) benkez válasza Mutt (#40011) üzenetére


benkez
újonc

Egy szöveges dokumentum, nem excel fájl. Tartalmaz kb. 500-1000 karaktert. Nekem a lényeges adatokra van szükségem belőle (200-300 karakter). Azokat illessze be adott excel munkalap adott sorába, majd a következő dokumentumból is ugyanazon típusú adatokat a következő sorba stb.

Hálás vagyok mindazoknak, akik segítik a hozzám hasonló excel rajongókat, akik számára feladat és idő hiányában szinte lehetetlen a profivá válás. Köszönöm!

(#40020) glocker válasza benkez (#40019) üzenetére


glocker
tag

Szia

lehet csak nekem nehéz elképzelnem a feladatot... de ha semmi struktúra / minta nincs... akkor bizony marad a manuális feldolgozás...

de ha már ide beírtál, akkor valószínűleg el tudsz képzelni valami féle automatizálható megoldást...

lécci pár konkrét adatot mutass mert így nagyon megfoghatatlan...

:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#40021) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

If-es max keresést szeretnék. Mindenhol ezt a formát látom, nem értem miért nem működik.

=MAX(IF('Req. Plan'!M5:M67="";'Req. Plan'!I5:I67))

Az M oszlopban megnézem, hogy üres a cella az adott sorban, ha igen, akkor az I oszlopbeli értékek közül szeretnék maxot keresni. Ez így miért nem működik?

Upsz, most egy tizedik oldalon megtaláltam, hogy mivel array function, ezért Ctrl+Shift+Enter-rel kell megkeresni.

[ Szerkesztve ]

(#40022) gaben86


gaben86
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, egy makróval kapcsolatban, amit találtam.

Munkafüzetek összemásolását végzi egy munkafüzetbe, de teljes másolást végez, nekem csak arra lenne szükségem, hogy a Munka1 lapokat másolja csak ki a füzetekből.

Miként kellene módosítani, hogy úgy működjön, ahogy írtam?

Sub GetSheets()
Path = "C:\Users\dt\Desktop\dt kte\"
Filename = Dir(Path & "*.xls")
Do While Filename <> ""
Workbooks.Open Filename:=Path & Filename, ReadOnly:=True
For Each Sheet In ActiveWorkbook.Sheets
Sheet.Copy After:=ThisWorkbook.Sheets(1)
Next Sheet
Workbooks(Filename).Close
Filename = Dir()
Loop
End Sub

Előre is köszönöm!

Üdv. G.

(#40023) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

excelbe importalok egy txt file-t, eleg nagy sok adattal, ezt probal emeszthetove tenni.
van benne a cimnek egy ilyen resz
5.sor: Cim
6sor: utca neve
7.sor utca szama
8.sor orszag

ez ismetlodik (sok massal egyutt) kb 10-20k soron keresztul, random. van ra vmi mod, hogy ha kivalasztom
az 5.sor-t akkor lassam a 6.ikat is. azon kivul hogy a filterbe 1egyesevel kivalasztom oket?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#40024) Delila_1 válasza gaben86 (#40022) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A

For Each Sheet In ActiveWorkbook.Sheets
Sheet.Copy After:=ThisWorkbook.Sheets(1)
Next Sheet

programrész helyett legyen

Sheets(1).Copy After:=ThisWorkbook.Sheets(1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40025) dellfanboy válasza dellfanboy (#40023) üzenetére


dellfanboy
senior tag

esetleg vmi excel fv, makro, letezik ami azt adja hogyha a5 cellaban cim szerepel akkor az a6-ot adja eredmenykent?
if-el probaltam "idezojelbe" rakni a szoveget de value-ra fut

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#40026) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám a következőt kivitelezni?
Adott egy munkafüzet (pl. Book1) több munkalappal (pl. Sheet1, Sheet2, Sheet3...). Az újraszámítás automatikus-ra van állítva. Addig amíg nem történik semmi változás rajta, addig nincs újraszámolás.

Azt szeretném, hogy ha bármikor kiválasztódik/aktiválódik pl. a Sheet1 akkor automatikusan újraszámolódjon (F9) ez a lap.

köszi a segítséget

Angol Excel 2007

(#40027) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Akadt egy bonyolultabb feladat.

Van egy lap, ezen belül ID-k. Egy másik lapon az ID-khoz tartozó mérések, egy ID-hoz több is van. A mérésben van 3 cella, ha mindhárom true, akkor végeredmény jó, egyébként false. Azt kéne csinálni, hogyha van a mérések között egy jó, akkor azt az egy jót meghagyni, és a rosszakat törölni. Ha nincs jó, akkor egy rosszat meghagyni és a többit törölni. Tehát végeredményben minden ID-hoz egy jó vagy egy rossz maradt. Azt már kiszedtem egy munkalapon, hogy melyek, amelyekhez nincs jó, de ezt a mérések között nem tudom hogy kéne kiválasztani. Illetve mivel ezt napi szinten meg kéne csinálni, jó lenne minél jobban automatizálni.

(#40028) föccer válasza Dinter (#40027) üzenetére


föccer
nagyúr

Én ezt egy segéd munkalapon oldanám meg. Darabhatöbb függvénnyel megszámoltatni, hogy az aditt ID-hoz mennyi jó és mennyi rossz érték tartozik. Ha megvan, hogy a jó vagy rossz érték van, akkor jön a móka.

Hol.Van() függvénnyel kikeresed az ID-t sor azonosítóját, majd erre építesz egy másik HOL.VAN()függvényt, amelyben INDIREKT() függvénnyel ágyazod be a keresés sorát. Ez meg fogja adni, hogy melyik oszlopot kell kiolvasnod. Ezután egy sima cella hivatkozással (amelyben a sor és oszlop azonosítókat a két indirekttel adod meg) kinyerheted a kívánt értéket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40029) Dinter válasza föccer (#40028) üzenetére


Dinter
addikt

Addig megvan, hogy hány jó és hány rossz van.

Az indirektes részt nem teljesen értem. A leírásod alapján az csak visszaadná a cellát, ahol van a duplikáltak között, nem? (vagy lehet rosszul értem, indirektet még nem igazán használtam.)

(#40030) Dinter válasza Dinter (#40029) üzenetére


Dinter
addikt

Eszembe jutott egy másik megoldás: kiszűröm a duplikációkat úgy, hogy a ID-t és a jó/rossz-at nézem, így vagy egy rossz, vagy egy jó, vagy egy jó és egy rossz marad, ez már egy nagy lépés. Már csak az a kérdés, ha szűrésnél kiválasztom ezt a két oszlopot, akkor így működik, ahogy elképzeltem, vagy külön-külön nézi a duplikációt?

(#40031) Delila_1 válasza Dinter (#40027) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ilyesmire gondoltál?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40032) Delila_1 válasza csferke (#40026) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A VB szerkesztőben a ThisWorkbook laphoz rendeld ezt a makrót:

Private Sub Workbook_SheetActivate(ByVal Sh As Object)
Calculate
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40033) Dinter válasza Delila_1 (#40031) üzenetére


Dinter
addikt

Igen, ez a része megvolt. Ez után az kellett, hogy egy eredmény maradjon egy ID-hoz, ha volt jó. akkor a jó, egyébként egy rossz.

Ezt a következőképp oldottam meg: mivel az Excel duplikáció esetén az első előfordulást tartja meg, és a többit törli, ezért ID majd jó/nem jó alapján rendeztem. Így a jók kerültek előre, és azok maradtak meg, ha volt.

(#40034) Delila_1 válasza Dinter (#40033) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makró?

Sub dupla()
Dim sor As Long

Columns("E:F").Copy
Range("E1").PasteSpecial xlPasteValues
sor = 2
Do While Cells(sor, 2) > ""
If Cells(sor, "E") = "True" Then Cells(sor, "B") = "True"
If Cells(sor, "F") = "False" Then Cells(sor, "B") = "False"
Range("C" & sor & ":F" & sor) = ""
sor = sor + 1
Loop
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40035) oke válasza Mutt (#40011) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Köszönöm a részletes bemutatást, nagyon hasznos :)
Valóban több sorból áll, csak kiemeltem néhányat, az egész így néz ki:

Párosít
=MFÜZET.KIJELÖLÉS("SQL Res";"SQL Res")
=LÉP("i";2;DARAB2(!$A:$A);1)
=KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";i;"O12"))
=AKTÍV.CELLA()
(adat kód)
=KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";i;"O3"))
=AKTÍV.CELLA()
(Feladat elnevezés)
=KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";i;"O1"))
=AKTÍV.CELLA()
(N ID)
=MFÜZET.KIJELÖLÉS("Adatlap";"Adatlap")
=KIJELÖL("S2O1")
=KÉPLET(A5)
(adat kód)
=KIJELÖL("S4O1")
=KÉPLET(A8)
(Feladat elnevezés)
=KIJELÖL("S6O1")
=KÉPLET(A11)
(N ID)
=KIJELÖL("S29O2")
=AKTÍV.CELLA()
(NULL)
=KIJELÖL("S5O4")
=AKTÍV.CELLA()
(END)
=HA(ÉS(A24="Igen";A27=0))
=MFÜZET.KIJELÖLÉS("NULL";"NULL")
=KIJELÖL("S2O7")
=AKTÍV.CELLA()
(sor ahol van a NULL-os kód)
=KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";A32;"O4"))
=AKTÍV.CELLA()
(helyettesítő kód)
=ÖSSZEFŰZ(A35;"_";Adatlap!B2)
=MFÜZET.KIJELÖLÉS("Adatlap";"Adatlap")
=KIJELÖL("S2O1")
=KÉPLET(A37)
(Helyettesítő kód)
=HA.VÉGE()
=KIJELÖL("S6O4")
=AKTÍV.CELLA()
(Feladatidő)
=MFÜZET.KIJELÖLÉS("SQL Results";"SQL Results")
=KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";i;"O9"))
=KÉPLET(A44)
=KIJELÖL(ÖSSZEFŰZ("S";i;"O10"))
=HA(A44>0;KÉPLET("Igen");KÉPLET("Makróban nincs"))
=KÖVETKEZŐ()
=VISSZA()

[ Szerkesztve ]

(#40036) gaben86


gaben86
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséged, kipróbáltam, de nekem "Compile error"-t ír.

Ha megkérlek a teljes makrót beillesztenéd, lehet rosszul helyettesítettem be a programrészt. :R

(#40037) gaben86 válasza Delila_1 (#40024) üzenetére


gaben86
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséged, kipróbáltam, de nekem "Compile error"-t ír.

Ha megkérlek a teljes makrót beillesztenéd, lehet rosszul helyettesítettem be a programrészt. :R

(#40038) lappy


lappy
őstag

Ki szeretném gyűjteni az első legmagasabb pontot elért személyeket (ez megvan)
majd a pontokhoz tartozó neveket is kigyűjtöm (ez is megvan)
viszont ha azonos a pontszám akkor mindig csak egy személy jeleneik meg pedig 3 különbözőnek kellene (nincs névazonosság, de ez mindegy is)
hogyan tudom ezt megoldani
köszönöm!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40039) Delila_1 válasza lappy (#40038) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A pontszámokat tartalmazó oszlophoz rendelsz egy újat, pl. az M oszlopba.

M2 -> =B2+sor()*0,0001

Itt a B oszlop tartalmazza a pontszámokat. A sor()*0,0001 az eredeti pontszámhoz ad egy nagyon kicsi értéket (lehet még kisebb is), aminek az értéke soronként változik a sor() függvény miatt. Így a különböző sorokban lévő azonos értékeket az M oszlopban eltérővé alakítod, a sorrendet eszerint állapíthatod meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40040) lappy válasza Delila_1 (#40039) üzenetére


lappy
őstag

köszi sikerült megoldani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40041) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Abban kérem a segítséget, hogy van egy oszlopom, amiben több száz név szerepel, de ezek között rengetek található, ami előtt üres karakter (kód160) van, így az ABC rendezés false eredményt hoz. Hogy lehet ezt gyors módszerrel eltüntetni (mármint az első üres karaktert)?
Köszi a segítséget előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#40042) lappy válasza andreas49 (#40041) üzenetére


lappy
őstag

kimetsz vagy ha angol akkor trim függvény

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40043) lappy


lappy
őstag

Egy táblában hogyan tudom meghatározni hogy az 1 elemhez (több ilyen is van benne) milyen sor és oszlopnév tartozik.
Az oszlopok és sorok kaptak egy egy elnevezést amikre kíváncsi vagyok, ezeket szeretném kigyűjteni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40044) andreas49 válasza lappy (#40042) üzenetére


andreas49
senior tag

a kimetsz függvénynél be kell írni mindig a szöveget. nekem több száz van, ezzel nem lehet automatizálni ( lehúzni az egérrel a képletet

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#40045) lappy válasza andreas49 (#40044) üzenetére


lappy
őstag

nálam működik :F

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#40046) andreas49 válasza lappy (#40042) üzenetére


andreas49
senior tag

megoldva: csere függvény

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#40047) Delila_1 válasza lappy (#40043) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Esetleg

Sub HolVan_1()
Dim CV As Range, sor As Long

For Each CV In Range("A2:F20")
If CV.Value = 1 Then
Cells(sor + 1, "J") = CV.Address
sor = sor + 1
End If
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#40048) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van egy csv file:[link]

Ezt hogyan tudnám megnyitni úgy excelben, hogy minden adat a helyes oszlop alatt legyen? :R

(#40049) ny.janos válasza szente (#40048) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Próbáld meg az itt írtakat.

(#40050) A`rpi


A`rpi
addikt

Sziasztok, rendszergazda vagyok egy általános iskolában Pesten. Most az Enapló bevezetése végett a vezetőségben felmerült hogy az iskola bizonyítványait kézírás helyett majd nyomtassam (én) jó kis rendszergazdai feladat höhö. :O

Egyelőre még semmi konkrétumot nem tudok.

Amit sejteni lehet egy PDF fájlt kapok, amiből az adatokat majd valamilyen módon szeretném átexportálni, egyelőre valószínű ez kézzel fog történni, és egy Excel táblába szeretném cellánkként felvenni a kívánt paramétereket: név, cím, érdemjegyek, stb stb...

Kérdésem az lenne, van e arra valami egyszerű mód, hogy az általam megadott lapméret után, merthogy a bizonyítványlap, és a törzslap, egyedi méretű nem A4, egyszerű módon ki tudom e jelölni mondjuk milliméter pontossággal hova nyomtassa a kívánt cellákat?

Tehát arra szeretném használni az Excel, hogy a kívánt űrlapot ezzel kitöltsem.

Itt lenne egy kép szemléltetésül, mondjuk ez egy érettségi bizonyítvány a zölddel kihúzott részek felelnének meg egy-egy cellának, amire majd hivatkoznék.

Várom a válaszotok, ha túlgondolom és van egyszerűbb megoldás, azt is örömmel fogadom, köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

Üdv.:A'rpi :R

Újra itt: Megelőzőleg próbáltam vissza keresni, de a problémámra megoldást nem találtam, tehát örömmel fogadok minden tanácsot, keresőszót stb... :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.