Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Delila_1 válasza oke (#39000) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A P2 cella képlete legyen

=HA(HIBÁS(SZÖVEG.KERES("lehet";O2));"";HA(DARABTELI(O$2:O1000;O2)>1;"x"))

Több sor esetén az 1000 helyett adj nagyobb számot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39002) Flowtation válasza Delila_1 (#38998) üzenetére


Flowtation
őstag

Nagyon köszönöm a segítségedet, végül sikerült megoldanom. Eleinte kínlódtam a képlettel, mert eltartott egy darabig, mire rájöttem, hogy elnevezett táblánál nem kell a munka2! hivatkozás (másik munkalapra való hivatkozás), de ebből tanul az ember. Ezután már ment minden, csináltam egy kis feltételes formázást is, most már nagyon passzent. A logikát még kicsit értelmeznem kell, de azért nagyjából vágom melyik képlet miért ott van, ahol.

A képletek beágyazásánál, ha pl. van egy HA függvény, akkor annak az értékét ami egy másik függvény azt már kézzel kell beírni vagy van valami képlet szerkesztő eszköz?

Nagyon jó ez az excel, nem is értem miért nem foglalkoztam vele eddig. Az ilyen alap dolgok megvannak, de egy komolyabb képlet már elgondolkodtat. Már meg is van a következő projektem, egy ügyes iktató táblát kellene összehoznom, szerintem abban is kérek majd segítséget.

:R

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#39003) Delila_1 válasza Flowtation (#39002) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kezded beírni a függvényt
=ha(
A zárójel után rákattintasz a szerkesztőlécen lévő fx ikonra, mire feljön a képletszerkesztő ablak.
Beírod a példa szerinti következő függvényt
=ha(hibás(
Újabb fx-re ennek a függvénynek a segítő ablaka jelenik meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39004) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Légyszi tisztázzátok a fejemben a következő problémát:

Excel 2016-ban az A2:A11 cellák formátumát százalékra állítom és feltételes formázásban az ikonkészleteknél be szeretném állítani, hogy melyik százalék tartományban milyen ikont jelenítsen meg a cellákban. Amint a csatolt 2db képen látszik, ha a feltételes formázásban számot hagyok, akkor helyesen működik, ha százalékot, akkor nem. Ez miért van? :F
Előre is köszi a segítséget!

[KÉP1]

[KÉP2]

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#39005) Mutt válasza oke (#38979) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Arra lenne szükségem, ha egy "azonosítóból" több is van és ... a kritérium oszlopban az „elvégezve” szó, akkor ... csak egynél jelölje meg az utolsó oszlopban a sort mondjuk egy x-el. És csak azok közül, ahol a „lehetőség 1-6” megnevezés van. A „nem érdekes”-t ne figyelje.Illetve még azt is figyelni kellene, hogy azonos napon történjen.

A =MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"elvégezve") képlet megmondja, hogy egy azonosítónál melyik napon került beírásra az "elvégezve" szó.

A =MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"lehetőség*") képlet pedig megadja a napot az azonosítóhoz

Ha ez a kettő érték azonos, akkor már csak a duplikációt kell megjelőlni. Mivel csak 1x szeretnéd az azonosítónál a jelőlést, a DARABTELI($E$2:$E2;$E2)=1 képlettel megkeressük az első előfordulását az azonosítónak és oda teszünk egy x-et.

A fenti három képlet egybe gyúrva és O2-es celléba írva:
=HA(HA(MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"elvégezve")=MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"lehetőség*");DARABTELI($E$2:$E2;$E2)=1;HAMIS);"x";"")

Ps. Ha az azonosítónál nincs se elvégezve, se lehetőség akkor is egyezés lesz. Ha ilyen eseted van, akkor
még egy plusz ellenőrzést kell betennünk ÉS függvénybe csomagolva: MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"elvégezve")>0

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39006) Mutt válasza oke (#39000) üzenetére


Mutt
aktív tag

Ezzel menni fog segédoszlop nélkül:
=HA(HA(MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"elvégezve")=MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"lehetőség*");DARABHATÖBB($E$2:$E2;$E2;$F$2:$F2;"lehetőség*")>1;HAMIS);"x";"")

Kérdés:
A mintádban a P12-es sorban van X, pedig az elvégezve és a lehetőség napja nem azonos.
A napot nem is kell akkor figyelni?

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39007) Mutt válasza csiben1 (#39004) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Részlet a súgóból:
"Akkor használjon százalékértéket, ha minden értéket egymáshoz arányítva kíván megjeleníteni, mert a százalékérték alkalmazásakor az értékek eloszlása egymással arányos."

Vagyis nem csak a cella értékét, hanem a többihez képest az elhelyezkedését is figyelmbe veszi.
Az alábbi képletet használja: = minimum + százalék(maximum-minimum)

Az alábbi képernyő talán jobban elmagyarázza ezt:

Javasolt kerülni a százalékos beállítást. Tisztán a cella értéke a "szám" beállítással lehet szinezni.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39008) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Elnézést, hogy ide, de ahogy néztem, többen is itt jártak sikerrel Google Sheet-es kérdésükkel.

Gyanítom, hogy én bénázok, vagy valami rosszul lehet nálam beállítva. Egy primitív képletet szeretnék szerkeszteni (ilyenekkel van tele a táblázat) és sehogy sem tudom szimplán csak kiegészíteni, "mintha be lenne nyomva az insert billentyű", ráugrál a számokra, cellamegnevezésekre, kijelöli egy részét, de pl. elé gépelni nem tudok csak úgy, jobb esetben sikerül, de inkább átírja a számot/hivatkozást. És nem is látszik a kurzor, hiába kattintok pl. az egyenlőség jel után, ha eggyel jobbra mozgok nyíllal, már nem látszik.

Jól sejtem, hogy ez nem így működik alapesetben? Excelben soha nem találkoztam még hasonló problémával.

Előre is köszönöm a segítséget, remélem nem vagyok nagyon láma :)

(#39009) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Az excel gyári beépített feltételes formázás ikonjain kívül lehet másmilyen automatikus formázást alkalmazni, azaz módosítható valahogy, vagy tölthető le további formázó ikonok?
Ilyen helyett:

valami hasonlót szeretnék:

(#39010) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem: adott egy terméklista, ami két oszlopból áll, az egyikben a cikkszám, a másikban pedig a termék neve található. A lista hossza változhat aszerint, hogy jönnek-e új termékek, vagy esetleg kikerülnek a listából bizonyos régebbiek.
Azt szeretném elérni, hogy egy tetszőleges másik munkalapon lévő táblázatban úgy tudjak hivatkozni a termékekre, hogy a cikkszámot beírva megjelenjen a termék neve a cikkszám melletti oszlopban. Ez a táblázat folyamatosan bővülne, egyfajta készletmozgás nyilvántartás lenne, de egyszerűbbé szeretném tenni azzal, hogy a termék nevét az említett listából automatikusan betenné. Ezt az FKERES függvénnyel tudom megtenni valahogyan, vagy más módja van?
Köszönöm előre is. :R

Up the Irons!

(#39011) oke válasza Delila_1 (#39001) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, majdnem jó, csak ez mindegyik mellé rak X-et, nem hagy ki egyet.

(#39012) oke válasza Mutt (#39006) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, müxik :).
Kell a napot is nézni, mert az azonosító előfordulhat több napon is, de csak napon belül kell küszűrni az egyezőséget.

(#39013) Peterhappy válasza Peterhappy (#39008) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tárgytalan a kérdésem, megoldotta egy gép újraindítás :)

(#39014) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Van 2 cellám, legyen pl A1 és B1, 10 és 11 bennük az érték. Megoldható valahogy, hogy a C oszlopban a 2 közötti értékek legyenek feltüntetve? Pl C1-ben 10, C2-ben 10,05, stb.

Diagram készítéséhez szeretném ezt használni, feltüntetve, hogy az adott tartományban hány érték szerepel.

Köszönöm a segítséget!

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#39015) lappy válasza Traxx (#39014) üzenetére


lappy
őstag

valami olyasmit szeretnél hogy előre megadott részre bontja a két szám közötti különbséget és az jeleníti meg neked a C oszlopban
pl.:
10....11....10,33333333....3
................10,66666667
................11

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39016) huan válasza huan (#39009) üzenetére


huan
őstag

És olyat lehet, hogy egy cella legördülő listájában ezek lennének:
- 0
- 25
- 50
- 75
- 100
de a kiválasztott értéket követően egy kör jelenne meg a cellában, vagyis
- üres kör
- 1/4 teli kör
- félig teli kör
- 3/4 teli kör
- teljesen teli kör
?

(#39017) lappy válasza huan (#39016) üzenetére


lappy
őstag

Hasonló módon meg lehet csinálni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39018) Traxx válasza lappy (#39015) üzenetére


Traxx
őstag

Igen, ilyesmit :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#39019) Mutt válasza huan (#39016) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Csak azzal a módszerrel, ahogy lappy már linkelte. Én ezt a youtube videót tudom még javasolni..

A feltételes formázás ikonkészletei általunk nem változtathatóak.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39020) botond187 válasza Delila_1 (#38965) üzenetére


botond187
csendes tag

Köszi a segítséget, működik.

(#39021) Mutt válasza Traxx (#39018) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

1.
Lehet egy lépésközöd, ami alapján szeretnéd szétszedni a két szám közötti tartományt.
Ez esetben a = induló szám + lépésköz * lépésszám függvény -el tudsz számolni egy köztes értéket.

pl. a harmadik értéked = 10 + 0,1 *3 = 10,3

A lépészámban a =SOROK(fixtartomány:futótartomány) tud segíteni.
pl. a = SOROK($C$2:$C4) 3-at ad eredményül.

2.
Ha mindig csak adott számú köztes elemet akarsz (pl. 10 egyenlő részre osztani),
akkor a lépésközöd = (végső - induló)/lépésszám
A többi lépés ugyanaz mint előbb.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39022) nihill


nihill
őstag

Sziasztok,

Adatbázisos pivot lekérdezés összerakásánál ezt kapom:
"a forrásadatok egyik mezőjében több egyedi tétel szerepel, mint amennyi egy kimutatásban használható..."
A konkrét szűrés alapján 736db tételt kellene kilistáznia. Ez már tényleg sok neki, vagy valamit rosszul csinálok? Vagy van valami beállítás erre hogy mi a korlát? Office 365 a program.

(#39023) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

ilyen hibauzenettel talalkozott mar valaki? vegignyalazva a google talalatait nem jutottam megoldasra

ha megnyitom az excel-t, eloszor jon egy olyan uzenet hogy: we found a proble with some content xxx.xlsx, do you want to recover as much as we can?
yes
utana pedig
excel was able to open the file by repairing or removing the unreadable content

linkek/formazas eltuni, pedig nekem szuksegem lenne ra.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39024) GreenIT válasza dellfanboy (#39023) üzenetére


GreenIT
tag

Vegre valami, amire en is tudok valaszolni.;)

Tipikus hardver hiba, hdd vagy pendrive szektora hibas es a fajlt hibasan olvassa be a program.

Adott hardveres forumokban (pendrive vagy merevlemez) bongeszve rengeteg javaslatot talalsz a megoldasra, evtizedek ota ismetlodo problema.

(#39025) oke válasza Mutt (#39006) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Úgy tűnik mégsem működik tökéletesen, ha az egyik azonosító egy másik napon is szerepel, akkor annál is berakja az X-et mellé, hiába van csak esetleg egy belőle azon a napon.
A sárgával jelzett sorból másoltam be egyet az utolsó sorba, és megjelölte, holott üresnek kellene lennie :(.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#39026) Mutt válasza oke (#39025) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ellenőrízd le a képletet, mert nálam ezen adatsorokra is jónak tűnik.

Q12-es cellában ez a képlet:
=HA(HA(MINHA($N:$N;$E:$E;$E12;$F:$F;"elvégezve")=MINHA($N:$N;$E:$E;$E12;$F:$F;"lehetőség*");DARABHATÖBB($E$2:$E12;$E12;$F$2:$F12;"lehetőség*")>1;HAMIS);"x";"")

Az O-oszlopra nincs ezen képlethez szükséged.

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39027) oke válasza Mutt (#39026) üzenetére


oke
senior tag

Szerintem a dátumommal van gond. Ugyanis azt egy másik oszlopból képeztem le az eredeti táblámban, mivel az évet órát, percet, másodpercet is tartalmaz, nekem pedig csak a hónap nap kell. Lehet ezt kellene máshogy megoldanom. Most így működik:

2018.08.29 18:47:37 --> ebből ezzel a függvénnyel nyerem ki: a hónap.napot: =TNÉV(SZÖVEG(C2;"hh.nn"))

Valószínűleg ezt nem tudja értelmezni, viszont van egy kimutatásom belőle, ami napon belül összesíti az adatokat, így kell ez a formátum.

[ Szerkesztve ]

(#39028) oke válasza oke (#39027) üzenetére


oke
senior tag

Egyszerűen nem jövök rá, hogy lehetne kinyerni ebből csak a hónap és nap értéket, hogy kezelje a fenti képelt :(

2018.08.29 18:47:37 --> 08.29

Nincs valami ötletetek?

(#39029) Mutt válasza oke (#39027) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Megis adtad a problémá indokát: a szöveg függvény eredménye szöveg lesz, amin a MINHA függvény szépen "elhasal" (0-t ad vissza, hiszen a betűknek nincs minimuma).

A gyors megoldás, hogy akkor kell egy segédoszlop, amiben a dátumnak látszó szöveget dátumra alakítod vissza és azon már menni fog. =DÁTUMÉRTÉK(N2) kell neked.

A Kimutatásban a Mező csoportosítása opciót nézd meg, mert az jobb megoldás mint a szöveggé alakítás.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39030) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Sziasztok!
Milyen megoldás van arra, hogy több ezer soros adatból, pl vonalkód olvasóval beírt adat után megkeresse az egyezőket ugorjon is oda arra a sorra és emelje is ki színnel. Találtam egy vba kódot de az csak megmutatja a sor sorszámát.Sub hanyadiksorbanvan()
Dim Prompt As String
Dim RetValue As String
Dim Rng As Range
Dim RowCrnt As Long

Prompt = ""

With Sheets("Munka1")
Do While True

RetValue = InputBox(Prompt & "Give me a value to look for")
'RetValue will be empty if you click cancel
If RetValue = "" Then
Exit Do
End If

Set Rng = .Columns("A:A").Find(What:=RetValue, After:=.Range("A1"), _
LookIn:=xlFormulas, LookAt:=xlWhole, SearchOrder:=xlByRows, _
SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False, SearchFormat:=False)

If Rng Is Nothing Then
Prompt = "I could not find """ & RetValue & """"
Else
RowCrnt = Rng.Row
Prompt = "I found """ & RetValue & """ on row " & RowCrnt
End If
Prompt = Prompt & vbLf
Loop

End With

End Sub

(#39031) Fferi50 válasza lcdtv (#39030) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Pl. így:

Else
Rng.Interior.Color=vbYellow ' sárgára színezi a cellát
RowCrnt = Rng.Row
Prompt = "I found """ & RetValue & """ on row " & RowCrnt
End If

Üdv.

(#39032) lcdtv válasza Fferi50 (#39031) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Köszi!
Esetleg még azt hogy a keresés beírásakor oda is ugorjon. ( több ezer sornál gyorsabb lenne )

(#39033) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

Van arra mód excelben, hogy az egy sorban vesszővel elválasztott szavakat valamilyen módon egymás alá transzformáljuk?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#39034) lcdtv válasza Teejay83 (#39033) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Nekem is kellett ilyen de kicsit másképp. Szerintem tudod használni. Ez azt csinálja hogy pl. A oszlop az mindig egy fix szöveg a B oszlopba vannak a vesszővel szeparált szövegek, és a D oszlopba szétszedi őket egymás alá de a fix szöveggel együtt.
Sub vesszovel_szetszedett()
Dim rng As Range, Lstrw As Long, c As Range
Dim SpltRng As Range
Dim i As Integer
Dim Orig As Variant
Dim txt As String

Lstrw = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
Set rng = Range("A2:A" & Lstrw)

For Each c In rng.Cells
Set SpltRng = c.Offset(, 1)
txt = SpltRng.Value
Orig = Split(txt, ",")

For i = 0 To UBound(Orig)
Cells(Rows.Count, "D").End(xlUp).Offset(1) = c
Cells(Rows.Count, "D").End(xlUp).Offset(, 1) = Orig(i)
Next i

Next c

End Sub

A kód elindítása után így néz ki.

(#39035) oke válasza Mutt (#39029) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Már tényleg nem tudom mi a gond, a mintafájlnál most dátumok szerepelnek, de ha egy azonosító előfordul a következő nap, akkor bejelöli mindet, azt is, amit egyébként nem. Lehet kellene bele még ez az ellenőrzés:
MINHA($N:$N;$E:$E;$E2;$F:$F;"elvégezve")>0

(#39036) Delila_1 válasza Teejay83 (#39033) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha csak 1 ilyen sorod van, az Adatok | Szövegből oszlopok menüponttal egymás mellé írathatod az egyes tagokat, majd a másolás, irányított beillesztés, transzformálva menüponttal egymás alá rendezheted a szétválasztott adatokat.

Több sornál futtathatod a lenti makrót.

Sub trans()
Dim sor As Long, usor As Long, ide As Long
Dim szoveg As String, hossz As Integer

usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
ide = 1
For sor = 1 To usor
szoveg = Cells(sor, 1)
Do While InStr(szoveg, ",") > 0
hossz = InStr(szoveg, ",")
Cells(ide, "B") = Left(szoveg, hossz - 1)
szoveg = Mid(szoveg, hossz + 1, 100)
ide = ide + 1
Loop
Cells(ide, "B") = szoveg
ide = ide + 1
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39037) NGA


NGA
addikt

Kis segítséget szeretnék kérni. Egy külső webshopból kapok adatokat. TXT formában érkezik, és a képen láthatóan:

Ezt kellene ebbe a formában átalakítani:

Mi lenne a megoldás?

(#39038) Delila_1 válasza NGA (#39037) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A tábládban állva a Beszúrás, Kimutatás menüpontok segítségével készíts kimutatást.
A sorokhoz húzd a Megrendelő-, az oszlopokhoz a Cikkszám-, végül az értékekhez a Mennyiség mezőt.
Ennyi...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39039) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

sziasztok!

ismét segítségetekre lenne szükségem :R

Születési dátum cellaformátuma "általános", nekem dátum formátumra lenne szükségem, ha módosítom akkor nem állítja át dátum formátumra csak abban az esetben ha belépek az adott cellába és nyomok egy entert. Ezzel nem is lenne baj de kb 5000 sorról van szó és mire egyesével a végére érek.. :DDD Van erre valami egyszerű megoldás?
Az alábbi képen az első sor általános a második a dátum formátum amire szükségem van.

Remélem érthetően írtam le. Köszönöm előre is :R

(#39040) NGA válasza Delila_1 (#39038) üzenetére


NGA
addikt

Ezt automatikusan, egy makróval vagy programmal kellene megoldani. Azaz az első tábla egy makro végrehajtására automatikusan hozza létre a második táblát.

- vevő lehet 100-200 naponta
- termékkód van 190 féle

Azaz nem csak ez a pár darab.

(#39041) Delila_1 válasza NGA (#39040) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Táblázattá alakítod az adataidat. Beszúrás, Táblázat. Ebből készíted el a kimutatást.

Mikor bővíted a sorokat, a táblázatod mérete automatikusan az új tartományhoz idomul. Ekkor annyi a teendő, hogy a kimutatást frissíted (kimutatásban állva jobb klikk, frissítés). Minden alkalommal az aktuális tartomány lesz az alap a feldolgozáshoz.

Ilyen sok terméknél talán célszerűbb, átláthatóbb elrendezés a sorokhoz a megrendelőt ÉS a cikkszámot behúzni, az értékekhez menjen a mennyiség.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39042) Teejay83 válasza Delila_1 (#39036) üzenetére


Teejay83
tag

Igen több sorom van és valamiért ha ezt lefuttatom csak az A oszlopban található neveket szedi egymás alá.
Konkrétan ilyen formában kellene:

lcdtv által linkelt makró az már majdnem jó csak ott így néz ki a végeredmény és nekem a nevekből elég lenne mindenhová egy.:

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#39043) NGA válasza Delila_1 (#39041) üzenetére


NGA
addikt

Tökéletes, köszi!

(#39044) Delila_1 válasza Teejay83 (#39042) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor javaslom lcdtv megoldását.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39045) Delila_1 válasza NGA (#39043) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)
Megnézted azt is, amit utólag írtam a válaszba?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#39046) Teejay83 válasza Delila_1 (#39044) üzenetére


Teejay83
tag

Köszi a segítséget mindenkinek!

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#39047) ny.janos válasza szabonorbkk (#39039) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

A korábban már javasolt jegyzettömbös trükköt javaslom neked is.

[ Szerkesztve ]

(#39048) Mutt válasza oke (#39035) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A gondot az okozza, hogy ugyanazok az azonosítók és értékek más nappal is bekerülnek a táblába, viszont a jelenlegi képletet csak a legkorábbi nap érdekli.

pl. a 21-es sorban a 4455-ös azonosítóhoz az elvégezve dátum augusztus 4, miközben a 2-es sorban van már egy elvégezve augusztus 2-vel. A MIN függvény augusztus 2-át fog vissza adni, és mivel a 4-es sorban meg van a párja ugyanarról a napról, így minden további eset amikor a 4455-ös azonosító fel van sorolva már duplikáció lesz.

A feladatodat érzésem szerint bővíteni kell és téged azok az esetek érdekelnek, amikor:
1. ugyanazon a napon van az azonosítónál ELVÉGEZVE és LEHETŐSÉG és
2. csak azokat a sorokat akarod megjelölni, ahol több lehetőség van és azok napja egyezik az elvégezve napjával.

A megoldás, hogy nem keressük meg a legkorábbi napot, hanem megszámoljuk hogy az adott napon hányszor van ELVÉGEZVE és LEHETŐSÉG:

=HA(HA(DARABHATÖBB($E:$E;$E2;$F:$F;"elvégezve";$N:$N;$N2)*DARABHATÖBB($E:$E;$E2;$F:$F;"lehetőség*";$N:$N;$N2);DARABHATÖBB($E$2:$E2;$E2;$F$2:$F2;"lehetőség*";$N$2:$N2;$N2)>1;HAMIS);"x";"")

Ennek a megoldásnak a számodra még annyi előnye van, hogy a nap oszlopnak nem kell innenől dátumnak lennie, visszarakhatod a korábbi állapotába.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#39049) Fferi50 válasza lcdtv (#39032) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Esetleg még azt hogy a keresés beírásakor oda is ugorjon. ( több ezer sornál gyorsabb lenne )"

Ezt hogyan gondolod? Ha talál három egyezőt, mindháromra nem tud ugrani egyszerre. Vagy egyesével ugrál és megvárja, hogy csinálj vele valamit, vagy a legelsőre esetleg a legutolsó találatra tud ugrani.
Az ugrás maga:
Rng.Activate
mondjuk ez elé:
Rng.Interior.Color=vbYellow ' sárgára színezi a cellát

Üdv.

(#39050) Fferi50 válasza Teejay83 (#39042) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ennyit kell módosítani lcdtv megoldásán:

For i = 0 To UBound(Orig)
if i=0 then Cells(Rows.Count, "D").End(xlUp).Offset(1) = c
Cells(Rows.Count, "D").End(xlUp).Offset(, 1) = Orig(i)
Next i

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.