Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Delila_1 válasza Roxy27 (#33400) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Biztosan. Írd majd meg, mire jutottál!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33402) Roxy27 válasza Delila_1 (#33401) üzenetére


Roxy27
tag

Szia,
sehogy se jön össze... de biztos én vagyok a béna. :F
Arra gondoltam, hogy inkább megmutatom az eredeti Excel-t... itt még egy fülön van a teljes lista.
Kékkel az egyező adatok, amit kerestetni kell... majd a sárga tartamok, kellenek a zöld helyre.
Így:

A lényeg, hogy egy sorba kellene minden adat az adott cikkszámhoz.

Lehet így könnyebb, és megértem mit kell... nem haragudnék meg, ha leírnád mit kell beírnom az FKERES-be... :B

Köszi!!! :R :R

[ Szerkesztve ]

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#33403) HREH válasza Fferi50 (#33382) üzenetére


HREH
senior tag

Jól megy, viszont lenne még egy kérés:
ki lehet úgy egészíteni a makrót, hogy görgessen fel az összes munkalapon teljesen fel és teljesen balra?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#33404) Fferi50 válasza HREH (#33403) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az

Application.ScreenUpdating = False
Application.ScreenUpdating = True

sorokat töröld ki légy szíves.

Üdv.

(#33405) Delila_1 válasza Roxy27 (#33402) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Képlet az F2 cellában:

=FKERES($A2;Munka1!$A:$E;3;0)

Az A2 cella értékét keressük a Munka1 lap A:E tartományának első oszlopában. Eredményként a tartomány 3. oszlopában lévő értéket kapjuk.

Ebből következik, hogy a G és H oszlopok képletében ezt az oszlopszámot kell átírnod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33406) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Van egy munkafüzetem, aminek cellái különböző más excel file-hoz vannak rendelve/csatolva.

A problémám az, hogy tegnap újra raktam a gépem, és az excel minden indításnál jelzi, hogy külső forrásra mutató hivatkozást tartalmaz, és mindig rá kell nyomnom, hogy frissítés.

Eddig ezt automatikusan csinálta, nem jelzett be semmit.

A beállításokban találtam erre állítási lehetőséget, de hiába rakom automatikusra, akkor is rá kérdez.

Valaki tudna ebben segíteni.

Előre is köszönöm!

Ui.: A beállítás képét csatoltam.

(#33407) szbery


szbery
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni vonalkód nyomtatás ügyben.
Van egy olyan bajom a vonalkód nyomtatással,illetve szerkesztéssel,hogyha
a 7 számjegyű vonalkódot a vonalkód nyomtató (zebra gk420d) saját szoftverével készítem és nyomtatom akkor minden rendben.
Azonban le akarom egyszerűsíteni a dolgomat és Excelben szeretnék nyomtatni ,illetve szerkeszteni vonalkódot.
Ilyenkor az eredmény nem megfelelő és az olvasó nem ismeri fel a kinyomtatott karaktereket,de még a mobilom vonalkód olvasó alkalmazása sem.
Csatolok egy képet, a felső vonalkódot az Excel csinálta,az alatta lévőt a vonalkód nyomtató szoftvere.
A különbség szemmel is jól látható a 2 vonalkód nem egyforma,de az exceles nem is olvasható.
Találkozott már valaki hasonló problémával ?
A betűtípus mindkét esetben cod128.

Előre is köszönöm segítségeteket.
Szabi

[ Szerkesztve ]

(#33408) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Excel diagramkészítésnél akadtam meg. A diagramom most így néz ki. Az adatfeliratokat szeretném átállítani egységesen, ez a fenti képen 2016-os oszlopnál látszik is, hogy ne az értéket mutassa hanem az adatsor nevét, és még ezen egy kicsit formázgatni is. A gond hogy sehogysem tudom rávenni az adatfeliratok egységes beállítására az excelt, bárhogy közelítem meg a dolgot, mindig csak egy oszlopnál tudom azt szerkeszteni. Egyenként tuti nem fogok 40 oszlopon végigmenni, 4 almenübe belépni és 8 dolgot ugyanúgy beállítani mindenhol. :N Ezt hogy lehetne egységesen módosítani?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#33409) Pulsar


Pulsar
veterán

Fferi50, Juditta_56, Dr V
Megoldottam úgy a problémát, hogy a véletlenszerűen generált számot ezres nagyságrendben generálom, és osztom százzal. Így a megfelelő számokat kapom, és másolás után is számként tudja kezelni az excel.
Köszönöm nektek a segítséget :R

(#33410) Fferi50 válasza Polllen (#33386) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mivel az E betű a számok tudományos ábrázolásának része, ezért sajnos ez a két "karaktersorozat" ugyanazt a számértéket jelenti.
Ezért praktikusan azt tudom javasolni, hogy az E karaktert hagyjátok ki a cikkszámokból :(
Célravezető lehet még az is, ha a betű a cikkszám elején van, ebben az esetben szintén nincs "keveredés".

Üdv.

(#33411) róland válasza szbery (#33407) üzenetére


róland
veterán

Ránézésre: Az Excelben lemarad a vonalkód két széle, jó 1/3-ad rész hiányzik.
(Valószínű, a vonalkódot tartalmazó keret/szövegdoboz nem fér bele a kinyomtatandó tartományba.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#33412) Delila_1 válasza szbery (#33407) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyes vonalkódolvasónál a szöveget csillaggal kell kezdeni, és befejezni.
Ha az "alma" szöveget akarod kódolni, akkor "*alma*" szöveget adj neki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33413) Bobrooney válasza Delila_1 (#33412) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Azt hogy lehet megszámolni Excelben hogy mondjuk 20x20.as táblázatban vannak nem egész számok, és azt kellene megszámolni, hogy amelyeknek a 10szerese páros.
Adatérvényesítés -> speciális? Sajna nem tudtam olyan feltételt írni, hogy ne azt írja ki hogy több mint 255 adat van.
Nem VBA megoldás kellene.
Köszönöm a válaszotokat előre is!

(#33414) Polllen válasza Fferi50 (#33410) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Köszi a magyarázatot. Az a baj, hogy a cikkszámok adottak, uh máshogy kell a problémát megoldanom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33415) Fferi50 válasza Polllen (#33414) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az Excel miatt az E a cikkszámon belül sajnos mindig be fog zavarni. Próbáld meg egy háttér munkalapra lemásolni az adatokat és azon elvégezni a cserét és a számolásokat. Majd az eredményeket az új munkalapról hivatkozni. Szerintem ez lenne a legegyszerűbb.

Üdv.

(#33416) Polllen válasza Fferi50 (#33415) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erre gondoltam én is. :K

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33417) Delila_1 válasza Polllen (#33414) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A teljes oszlopot szövegessé kell tenned egy üres oszlopban.

=A2 & "" (dupla idézőjel, üres string).
Végig másolod, majd a teljes oszlopot irányítottan, értékként beilleszted az eredeti helyére. Most már szövegként kezeli a csakis számjegyeket tartalmazó cikkszámokat is, rendbe jön a keresés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33418) Delila_1 válasza Bobrooney (#33413) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy tömbfüggvénnyel megoldható. Vegyük, hogy a tartományod A1:T20.

A képlet

=DARAB(HA((A1:T20*10/2)=INT(A1:T20*10/2);A1:T20))

Shift+Ctrl+Enter-rel kell bevinned.

Ilyen lesz: {=DARAB(HA((A1:T20*10/2)=INT(A1:T20*10/2);A1:T20))}

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33419) Bobrooney válasza Delila_1 (#33418) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi, ilyesmire már én is gondoltam, de ez vizsgaminta feladat, oda pedig az adatérvényesítést kérik. Csak sajna nem sikerült olyan spec feltételt írnom ami megfelelt volna erre :(

(#33420) Polllen válasza Delila_1 (#33417) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Minden cikkszám exportálása szövegként történik, akkor is ha szám van benne. Az excel jelzi is, hogy ez szöveg formátum, bár szerinte szám.

vlookup, index-match kombó jól is kezeli. A sumifs az első ami nem.

Amúgy az általad javasolt megoldás és aközött, hogy aposztróffal kezdődik a számsor, van különbség?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33421) Delila_1 válasza Bobrooney (#33419) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"...azt kellene megszámolni..."

Érvényesítéssel hogy lehet számolni?!

Érvényesítés az, mikor egy cellába, vagy egy tartományba csak bizonyos feltételeknek megfelelő adatot engedünk bevinni. Ha az a feladat, hogy egy 20×20-as területre a megadott feltételeidnek megfelelő számot lehessen bevinni, az érvényesítés képlete legyen

=ÉS(A1*10=INT(A1*10);MARADÉK(A1*10;2)=0)

és ezt másold a tartomány többi tagjához is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33422) Delila_1 válasza Polllen (#33420) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A sumifs-nél idézőjelek közé tedd a cikkszámot.

Az aposztrófos kezdet ugyanaz, mint a szöveggé konvertálás (=A1&""), csak kevesebb karaktert kell begépelni. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33423) Delila_1 válasza Delila_1 (#33422) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kipróbáltam, idézőjelek között sem jó a sumifs.

Javaslom, hogy vegyél fel egy segédoszlopot, amit majd szerepeltetsz a sumifs-esben is újabb kritériumként.

=IFERROR(SEARCH("E",A2),0)

Ez megadja, hogy az A2 hányadik karaktere az "E", de nem a sorszám (az E helye a cikkszámban) a lényeg, hanem az, hogy szerepel-e a cikkszámban. Ha nem, akkor ebben a segédoszlopban 0 lesz az eredmény. Az "E"-t tartalmazó cikkszámú tételeknél a feltétel, hogy a segédoszlopban nagyobb szám legyen, mint nulla.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33424) Fferi50 válasza Delila_1 (#33423) üzenetére


Fferi50
őstag

Delila valamint Pollen

Sziasztok!

Szerintem most is egy jó "öreg" tömbképlettel való trükközés fog segíteni, ami az ötleted nyomán jutott eszembe:
=SZUM(($A:$A=D1)*1*B1)
A tömbképletet Ctrl+Shift+Enter billentyűkombóval kell bevinni (hátha valaki még nem ismerné...)
Itt a kritériumok a D oszlopban vannak.
A másik feltételt ugyanígy szorzás formájában adhatod hozzá! Pl:
=SZUM(($A:$A=D1)*1*($C:$C=X1)*1*B1)
Ugyanis az összehasonlításnál tudja az Excel (legalábbis az enyém), hogy nem egyforma az E-t tartalmazó cikkszám az a nélkülivel. (Bizonyára egy kis hiba csúszott a sumif függvénybe Redmondban v. valahol...)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33425) szbery válasza róland (#33411) üzenetére


szbery
újonc

Szia!
Köszi a választ,igazad van tényleg eltűnik balról és jobbról is egy egy rész de nem tudom ezt mi okozza.
A cella elég szélles hozzá.

(#33426) Bobrooney válasza Delila_1 (#33421) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Az érvénytelen adatokat bekarikáztatod, és megszámolod. Nem én akarom így csinálni, de így kérik.

(#33427) Delila_1 válasza Bobrooney (#33426) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adj feltételes formázást a tartományra. Ha a tartomány bal felső cellája A1, a formázás képlete
=MARADÉK(A1*10;2)=0

Megadod a formátumot, és számolhatsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33428) Delila_1 válasza Fferi50 (#33424) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Elvesztettem a fonalat. Melyik oszlopban mi van? Esetleg egy kép...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33429) meke11


meke11
aktív tag

Mi kell ahhoz, hogy a minimum függvény a nullát ne vegye figyelembe? Előre is köszönöm!

(#33430) Delila_1 válasza meke11 (#33429) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(MIN(A1:A15)=0;KICSI(A1:A15;2);MIN(A1:A15))

Itt a tartomány, amiben keresel, A1:A15.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33431) meke11 válasza Delila_1 (#33430) üzenetére


meke11
aktív tag

Köszönöm! :)

(#33432) Delila_1 válasza meke11 (#33431) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33433) Fferi50 válasza Delila_1 (#33428) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Jó hogy visszakérdeztél, így kiderítettem, hogy nem volt egészen jó a képlet, mivel nem a B1 cellát kell venni csak, hanem az egész B oszlopot (illetve nyilván elég mindenütt az a tartomány, amelyben értékek vannak. Az E oszlopban az egy feltételes, az F oszlopban a két feltételes képlet.

Üdv.

(#33434) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

ki akarom bővíteni a makromat, hogy az adott munkafüzet adott oszlopait / celláit exportálja csak ki csv-be. makrom jelenleg ez és amíg a ranget nem definiálom, jól is működik

Sub export_first()

Application.DisplayAlerts = False

Dim wb As Workbook, InitFileName As String, fileSaveName As String

InitFileName = ThisWorkbook.Path & "\Kimentett munkafüzet_" & Format(Date, "yyyymmdd")

Sheets("Munkafüzetem").Copy

Set wb = ActiveWorkbook

fileSaveName = Application.GetSaveAsFilename(InitialFileName:=InitFileName, _
fileFilter:="Pontosvesszővel tagolt CSV file (*.csv), *.csv")

With wb
If fileSaveName <> "False" Then

.SaveAs fileSaveName, FileFormat:=xlCSV, Local:=True
.Close
Else
.Close False
Exit Sub
End If
End With

End Sub

amint azonban itt definiálom a helyet

Sheets("Munkafüzetem").Range("A1:Y1").Copy

az egész excel összeesik és minden munkafüzetlap bezárul. rossz helyen akarom definiálni? : S

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33435) Bobrooney válasza Delila_1 (#33427) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszönöm! :R
Nem tudom miért így kell nekik, de sajna így kérik.

(#33436) Fferi50 válasza Agostino (#33434) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha az
Application.DisplayAlerts = False
sort kiveszed (vagy csak kikommenteled), akkor látni fogod, hogy mi történik.

Üdv.

(#33437) Agostino válasza Fferi50 (#33436) üzenetére


Agostino
addikt

szia

azzal nem vagyok előbbre sajnos. ugyan úgy bezáródik minden. export ugyan történik, de az excel első munkafüzete mentődik ki - ez nem változott, eddig is ezt tette. amint nincsen range a sheet mögött, minden oké

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33438) Fferi50 válasza Agostino (#33437) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Van olyan lehetőség is a makró futtatáskor, hogy lépésenként hajtsa végre (akkor láthatod, hogy melyik sornak mi a következménye.)
Egyébként a következő a probléma:
Ha az egész munkalapot másolod paraméter nélkül, akkor a másolat egy új munkafüzetbe kerül át és az lesz egyúttal az aktív munkafüzet is. Így az új munkafüzetet fogod menteni és bezárni, a régi megmarad.
Ha viszont egy munkalap tartományt másolsz csak, akkor az eredeti munkafüzeted aktív munkalapját fogja elmenteni az új néven és egyúttal a neve is megváltozik, továbbá csak ez az egy munkafüzet lesz és ezt fogja bezárni a makró - bármelyik if ágra is kerül.
A SaveAs metódus mindig megváltoztatja az elmentett fájl nevét!
Ha csak egy területet szeretnél menteni, akkor szerintem az a megoldás, hogy a kívánt területet átmásolod egy új munkalapra, majd ezt az új munkalapot helyezed át és mented el csv fájlként:
InitFileName = ThisWorkbook.Path & "\Kimentett munkafüzet_" & Format(Date, "yyyymmdd")
Set NewSheet = Sheets.Add
Sheets("Munka1").Range("A1:C5").Copy Destination:=NewSheet.Range("A1")
NewSheet.Move
Set wb = ActiveWorkbook
stb.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33439) Delila_1 válasza Fferi50 (#33433) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így már tiszta.

Mivel mindegyik képletben szorzás szerepel, a *1-ek nem szükségesek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33440) Agostino válasza Fferi50 (#33438) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

tökéletes, köszönöm, a jelek szerint ez az ég elmókolásom volt a hiba. most már szépen lefut. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33441) Fferi50 válasza Delila_1 (#33439) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Tudod, ez az én mániám (biztos, ami biztos alapon), de majd csak leszokom egyszer róla. :)

Üdv.

(#33442) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Hello.

Nyomtatásnál akadtam meg, amiben kérném a segítségetek.
Vannak nagy, több száz soros táblázatok, aminek a nyomtatását úgy szeretném megoldani, hogy a legelső sor minden oldalra nyomtatva legyen, valamint az oldaltörések ne függőlegesen, hanem vízszintesen történjen.
Oldaltöréseknél kerestem a megoldást, de nem találtam, alapértelmezetten, függőlegesen töri be az oldalakat, nekem viszont vízszintesen kellene.

(#33443) kacsaesokos válasza kacsaesokos (#33442) üzenetére


kacsaesokos
tag

Megtaláltam, hátha másnak is hasznos: lap elrendezés, címek nyomtatása menüpontban mindent szépen lehet állítani..

(#33444) Delila_1 válasza Fferi50 (#33441) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Baj nem származhat belőle. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33445) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Egy VBA kódot használok, aminek egyik része frissít egy pivotot, és ráfilterez bizonyos dolgokra a pivotban.

With ActiveSheet.PivotTables("Included").PivotFields("Final Level")
.PivotItems("Level 2").Visible = True
.PivotItems("Level 1").Visible = True
.PivotItems("Level 3").Visible = True

A gondom az, hogy ha bármelyik hiányzik az eredeti adatsorból, akkor a kód hibára fut, hisz miután befrissítette a pivotot, nem lesz pl "Level 2", amire szűrhetne. Mivel egészítsem ki a kódot, hogy csak akkor próbáljon erre filterezni, ha van is ilyen?

Köszi!

(#33446) Fferi50 válasza szőröscica (#33445) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az egyik lehetőség, hogy hibakezelést építesz be: On Error Resume Next sorral.
Ha tudod, hogy csak ez lehet a hiba, akkor semmit nem is kell tenned, csak a programszekció végén visszaadni a hibakezelést a VBA-nak: On Error Goto 0
Ez azért szerintem kissé kockázatos, bár természetesen minden sor után meg lehet nézni, milyen hiba keletkezett (If ERR= x akkor mi legyen - a hibaszámokat megtalálod a helpben).

Másik megoldás, hogy végigmész a tételeken:
Dim pvti as PivotItem
For Each pvti in ,PivotItems
If pvti.Name = "Level 2" Or pvti.Name = "Level 1" Or pvti.Name = "Level 3" Then pvti.Visible = True
Next

Nekem ez utóbbi jobban tetszik.

Üdv.

(#33447) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!

A megfelelő képletet keresem, aki tud, kérem segítsen!
A következő dolgot szeretném megoldani: szöveget beírva, leenterezve, a szövegre hivatkozott szám kerüljön a cellába.
Miért is kell ez nekem?
Tegyük fel, egy oszlopba szeretném bevinni, hogy hétfőn banánt ettem, ennek ára 348 Ft, kedden dinnyét, ennek 99 Ft stb.
Tehát beírom, hogy banán, és Enterre írja be, hogy 348. A lapon lenne két oszlop, ahol szerepelnek a szövegek és mellettük a számok. Ezeket kellene "kihivatkozni".
Excel 2016

Köszönöm! :R

(#33448) Fferi50 válasza zolikaDB (#33447) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Neked az Fkeres függvényre van szükséged. Alapesetben ez a függvény egy külön cellába írja az értékeket, de kicsit ügyeskedve az adott szöveg mellé is be lehet írni.
Első lépés: Nevezd el a Szöveget és számokat tartalmazó oszlopokat (vagy csinálj belőle táblázatot).
Ezután képlet egy cellában:

="Dinnye " & FKERES("Dinnye";táblaneve;2;0) & " Ft"

Üdv.

(#33449) zolikaDB válasza Fferi50 (#33448) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm :R

(#33450) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

A következő VBA kódot a microsoft oldalán találtam. Ezt használtam eddig, némi módosítással.
Sub MessageBoxTimer()
Dim AckTime As Integer, InfoBox As Object
Set InfoBox = CreateObject("WScript.Shell")
'Set the message box to close after 10 seconds
AckTime = 10
Select Case InfoBox.Popup("Click OK (this window closes automatically after 10 seconds).", _
AckTime, "This is your Message Box", 0)
Case 1, -1
Exit Sub
End Select
End Sub

Mára viszont gondolt egyet az egész és az égnek sem akar működni. Nem hajlandó a megadott időkereten belül kilépni. Percekig otthagytam és semmi.

A legidegesítőbb, hogy eddig ment, de most nem.
Olyan mintha nem menne a visszaszámlálás.

Valakinek valami ötlete?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.