Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) Fferi50 válasza blountex (#33150) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Veszel két cellát, az egyikbe beírod az n, a másikba a k szorzóját.
Pl. A1 cella az n szorzója, B1 cella a k szorzója, akkor C1-be a képlet: =A1*25+B1*12
Sőt:
Az n számára és a k számára is használhatsz egy - egy cellát és akkor
C1 képlete = A1*A2+B1*B2 (n az A2, k a B2 cellában van).

Remélem, jól értettem a kérdésed.

Üdv.

(#33152) blountex válasza Fferi50 (#33151) üzenetére


blountex
senior tag

Köszi, de hasonlóra jutottam én is amit írtál, viszont ez így nem az igazi.
Talán azt kifelejtettem, hogy mindössze 3 cella áll rendelkezésemre, aminél az egyiknél betűt kell írni mint n, a másiknál hogy hány darab van abból, a harmadiknál pedig a végederményt. Ez addig simán is megy, míg 1 betűt kell írni, de néha előfordul a két betű is, és ekkor ezt külön kell számolni. Nem olyan probléma csak mivel a táblázat több szálon fut át, így nem akarom ezt annyira átvariálni. No persze rejtett sorokat meg képleteket azért bele lehetne csempészni :D

[ Szerkesztve ]

(#33153) poffsoft válasza blountex (#33152) üzenetére


poffsoft
addikt

Segédcellák a megoldás.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33154) bficsor válasza lappy (#33132) üzenetére


bficsor
csendes újonc

Kedves Lappy!

Köszönöm, ezzel a képlettel megcsináltam!

Balázs

(#33155) Fferi50 válasza blountex (#33152) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"az egyiknél betűt kell írni mint n, a másiknál hogy hány darab van abból, a harmadiknál pedig a végederményt"
Kérdés, honnan tudod, hogy melyik betű milyen számot jelent? Mennyi az n és mennyi a k, vagy ha van más betű, akkor azoknak mi az értéke. Mert betűt számmal szorozni, annak mindig 0 az eredménye.

Egy ötlet arra, hogyan lehet 2 betűt is használni:
A1 cellában vannak a betűk - ha két betű van, akkor ; (pontosvessző) az elválasztás közöttük.
B1 cellában van az előfordulások száma, ha két betű van az A1 cellában, akkor ide is két szám kell, elválasztó itt is a ; (Az n = 5, k = 7 állandókat használtam.) C1 cella képlete:
=HA(HIBÁS(SZÖVEG.KERES(";";A1));5*B1;5*BAL(B1;SZÖVEG.KERES(";";B1)-1)+7*KÖZÉP(B1;SZÖVEG.KERES(";";B1)+1;HOSSZ(B1)))

Ezt még meg lehet fejelni pl. azzal, hogy a szorzók (a betűk) értékét is egymásba ágyazott ha függvényekkel választod ki.

Üdv.

(#33156) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv sracok. Szereztem Office 365 elofizetést. De. Telepitettem a gépre és érdekes Németül települt a macre....
van erre valami modosítási lehetőségem ?

Just Ride KTM

(#33157) lenkei83


lenkei83
tag

Jó reggelt!

Látott már valaki ilyet? Fura munkalapok jelentek meg a Project Explorer-ben, a munkafüzetben nem látni ezeket. Honnan jöttek és hogyan tudom eltüntetni?
Ja és az codename mindegyiknél thisworkbook

Üdv.:
P.

[ Szerkesztve ]

(#33158) b3n1t0 válasza róland (#33106) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Szia,

az alábbi makrót bemásolod egy modulba (témaösszefoglaló), a munkalapon kijelölöd azt a tartományt, amit exportálni szeretnél, majd ALT + F8, kiválasztod a Save2Text makrót és indítás. A makróban kommenttel jelölt mentési helyre elkészíti a file-t, lentebb szintén kommentelt résznél tudsz még elválasztó jelet módosítani (vessző, pontosvessző stb...)

Public Sub Save2Text()

Dim lineText As String
Dim myrng As Range, i, j, k

Filename = "C:\export.csv" 'hova/milyen néven mentse

Open Filename For Output As #1

Set myrng = Selection

For i = 1 To myrng.Rows.Count
For j = 1 To myrng.Columns.Count
lineText = IIf(j = 1, "", lineText & ";") & myrng.Cells(i, j) '";" mivel legyenek elválasztva az adatok
Next j
Print #1, lineText
Next i

Close #1

End Sub

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#33159) v-paci


v-paci
aktív tag

Sziasztok,

két dátum közötti évek számát szeretném számítani, de folyamatosan #SZÁM hibát dob az excel. Mi lehet a probléma:

=DÁTUMTÓLIG([@Belépés];MA();"É")

Próbáltam táblázat nélkül sima cellamegadással/fix dátumokkal is, de úgy sem működött. 2013-as verziót használom.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#33160) lappy válasza v-paci (#33159) üzenetére


lappy
őstag

=KEREK.LE(TÖRTÉV(D4;D5);0)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33161) v-paci válasza lappy (#33160) üzenetére


v-paci
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#33162) róland válasza b3n1t0 (#33158) üzenetére


róland
veterán

Köszönöm!

Tetszik, de a makrómentes (céges policy miatt) munkafüzettel nem megy. Meg összetett táblázatoknak csak bizonyos részei kellenek a CSV-hez, így új munkafüzet lapra másolva lesz megoldva az exportálás.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#33163) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Excel VBA-ból szeretnék e-mailt küldeni. Egyszer régen már írtam ilyen makrót (még előző munkahelyemen), de most nem működik. Olyasmi rémlik, hogy valahol a VBA menüben kellene valamit átállítani, de nem találom, hogy mit...

Makró érintett sora:
Dim level As Outlook.Mailitem ' levél

Hibaüzenet:
"Compile error: User-defined type not defined"

És kijelőli a fenti sort (meg megáll, vagy inkább el sem indul)

Esetleg valaki tud segíteni?
köszi előre is!

Szerkesztés:
Bocsánat, megtaláltam a megoldást, ideírom, hátha másnak is kell:
Tools / references --> ki kell jelőlni a "Microsoft Outlook 14.0 Object Library" -t!

[ Szerkesztve ]

(#33164) mormota


mormota
senior tag

sziasztok

erőforrásbarátabbá szeretnék tenni egy legyűjtést azáltal, hogy nem ugrálok és copy pastázok két fül között darabonként, hanem tömbbe copy-zom ki a kívánt adatokat egymás után, majd egyszerre illesztem be a kellő helyre

az a muris a dologban, hogy egy adatbázis-szerű táblázatból kell kiszedni, ahol egy sorban van egy adott helyiség, és a hozzá tartozó 2-3-akámennyi (max 22) adat 6-os blokkokban az i oszloptól kezdődően

a legyűjtésnél pedig minden sorban szerepeltetni kellene az adott adatbázis sorához tartozó helyiség két azonosítóját (B és D oszlop)

remélem érthető voltam:)

addig sikerül eljutnom, hogy megszámoltatom vele, hogy hány 6-os blokk van az adott sorban, de hogy ezeket betenni a tömbbe sikerült-e azt már nem tudtam leellenőrizni, azt meg még csak megoldani se tudtam, hogy a legyűjtés kellő helyére bemásolja a 6-os blokkokat

Illusztrálok, tehát vagyok

(#33165) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Hogy tudok egy megadott karaktert kiszedni az excelben?
FKERES függvénynél a keresett értékhez szeretném megadni egy képlettel egy cella 7. karakterét.

(#33166) lappy válasza Dr V (#33165) üzenetére


lappy
őstag

vmelyik szöveges függvénnyel megkeresteted a 7. karaktert és utána
u.i. bár pontosan nem tudom mit szeretnél, így megoldást sem tudok mondani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33167) Dr V válasza lappy (#33166) üzenetére


Dr V
őstag

PL.: Gép 2
Itt a "2" kell, hogy eredményül adja, de ha Gép 12 szerepel, akkor "12" kell, hogy legyen az eredmény.

(#33168) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
Egy (szvsz) nagyon alap dolgot kerdeznek, de mar nincs erom a dologhoz:
2 oszlopos adathalmazból szeretnek diagrammot kesziteni. Az A oszlop datumokat tartalmaz, a B pedig pozitiv szamokat. A Diagrammban szeretnem, ha az X tengelyen a datum lenne, az Y tengelyen pedig a napok elorehaladtaval folyamatosan osszeadodnanak a szamok. Vagyis egy novekvo függvényt kapnek.

Hogyan tudnam ezt elerni?

[ Szerkesztve ]

(#33169) lappy válasza Dr V (#33167) üzenetére


lappy
őstag

még most sem világos mit is szeretnél, de gondolom megkeresed a gép 2 tartalmazó cellát és azon belül kell neked a szám
a számot pl így lehet kinyerni
=JOBB(D4;(HOSSZ(D4)-SZÖVEG.KERES(" ";D4;1)))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33170) lappy válasza Kasya (#33168) üzenetére


lappy
őstag

egy segédoszlopban összeadod mindig az egymás után lévő adatokat és majd ezt jeleníted meg a dátum szerint

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33171) Kasya válasza lappy (#33170) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom! Kimentem levegozni egyet, aztán eszembe jutott hogy nem a diagramm beallitasai kozt kene keresnem a megoldast. :R

(#33172) mome


mome
tag

Sziasztok!

Cellaformázással megoldható, hogy a 206,23000011 cellaértékből csak az utolsó két karakter a 11 jelenjen meg?

Köszönöm.

(#33173) lappy válasza mome (#33172) üzenetére


lappy
őstag

cellaformázással nem lehet közvetlenül

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33174) mome válasza lappy (#33173) üzenetére


mome
tag

Köszönöm.
Nagyon el vagyok keseredve.

[ Szerkesztve ]

(#33175) dWan


dWan
tag

Sziasztok!

A képen látható zöld cellákba szeretnék sorszámozást. 1,2,3,4... Több százig menne a számozás. A feltétel pedig az lenne, hogy B oszlopban legyen valamilyen karakter. Tehát ahol B oszlopban szöveg van ott az A oszlopban kerüljön elé egy sorszám.

Van javaslatotok?

(#33176) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Angol nyelvű excelt használok.
Az alábbi képlettel egyik cellából kiszedtem egy számot:

=MID([@Column14];3;2)

Eredmény:50

Az így kapott értékekből szeretnék átlagot számolni, de DIV#/0! hibát kapom eredményül.
Ha az 50et kézzel beírom, akkor számol átlagot.
A cellaformátumot számra átállítottam, de ennek ellenére sem kapok jó eredményt. Hogyan tudnám kiszámolni az átlagot? Sajnos a szám, amivel számolnom kell, egy szövegben található, de szerencsére fix helyen, ezért is tudom kiszedni az MID képlettel.

(#33177) dWan válasza Dr V (#33176) üzenetére


dWan
tag

Szia!

Érték függvény?

(#33178) Dr V válasza dWan (#33177) üzenetére


Dr V
őstag

Köszönöm, ez működik! :R

(#33179) Fferi50 válasza dWan (#33175) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha az A oszlopban csak a sorszámok vannak, akkor
A8 képlete =HA(SZÖVEG.E($B8;DARAB2($A$1:$A7)+1;"")
Ezt lehúzhatod az A oszlopon.

Üdv.

(#33180) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Szeretnék képeket beszúrni, ami egy cella értékétől függ. Ha más lesz az eredmény, más képet szúr be.
Ezt hogyan tudom megcsinálni?

(#33181) lappy válasza Dr V (#33180) üzenetére


lappy
őstag

egy lehetséges megoldás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33182) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Egy táblázatban egy oszlopban számla sorszámok találhatóak.
Azt szeretném elérni,hogy ebbe az oszlopba ne szerepelhessen kétszer ugyan az.
Szóval ha elkezdek valamit beírni és ha bejeztem, akkor adjon egy hibaüzenetet, ha már van abban az oszlopban ugyan olyan érték vagy szöveg, mert sajnos betűt és számokat is tartalmaznak a száma sorszámok.
Lehetséges ez excelben?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#33183) Juditta_56 válasza Smogus (#33182) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Ha A oszlopban vannak a számlaszámok, akkor B oszlopba a 3. sortól (Fejlécet is feltételezve):
=HA(HIBÁS(HOL.VAN(A3;$A$2:A2;0));"";"Már van ilyen: " & HOL.VAN(A3;$A$2:A2;0)+1 & " sorban")
és végighúzod, ameddig akarod.

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33184) Smogus válasza Juditta_56 (#33183) üzenetére


Smogus
őstag

Köszönöm!
Ez frankón működik :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#33185) Juditta_56 válasza Smogus (#33184) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Szívesen máskor is, örülök, hogy segíthettem! :C

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33186) Delila_1 válasza Smogus (#33184) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik módszer az ismétlések tiltására, hogy az A oszlopba érvényesítést viszel be.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33187) SssunnyyY


SssunnyyY
újonc

Sziasztok!
Sosem voltam nagy Exceles, de a 2016-os feladta a leckét, még az alapok se mennek...
Több gondom is van...
1. A VR-számok alatt futó projekteket szeretném ábrázolni ugyanabban a sorrendben, mint a táblázatban (a diagramon jelenleg fordítva van).
2.Az kezdő dátum az x tengelyen mindig az aktuális (MA) nap legyen és az ábrázolt projektek kezdőpontja az indítás időpontja, a végpontja pedig a határidő legyen.
Lehetséges, hogy rossz diagramtípussal próbálkozom?
Köszi előre is!

(#33188) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Mi a billentyűkombinációja a relative/abszoút cellahivatkozásnak? Egyesével beírogatni néha kicsit sokáig tart.

(#33189) SssunnyyY válasza Delila_1 (#33138) üzenetére


SssunnyyY
újonc

Köszönöm szépen! Siker! :)

(#33190) Delila_1 válasza Dr V (#33188) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

F4

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33191) Delila_1 válasza SssunnyyY (#33189) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mégis összejött, szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33192) Dr V válasza Delila_1 (#33190) üzenetére


Dr V
őstag

F4-re nem csinál semmit.
2013-ast használok.

(#33193) Delila_1 válasza Dr V (#33192) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a hivatkozást, pl. az =Munka1!A2-ből az A2-t, majd nyomogatod az F4-et, közben nézed a szerkesztő sorban, hogy mivé alakítja át. ($A$2; A$2; A2$; A2)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33194) andrasa1


andrasa1
újonc

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a p:mp oszlopból hogyan tudok percet nyerni?

Köszönettel:
A.A

(#33195) Delila_1 válasza andrasa1 (#33194) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A PERC függvénnyel.
=perc(A1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33196) Dr V válasza Delila_1 (#33193) üzenetére


Dr V
őstag

Köszönöm így már értem.
A problémam az az, hogy egy táblázatként kezelt, kb 9000 soros adathalmazt kéne így átírnom... Erre van egy egyszerűbb megoldás?

(#33197) Fferi50 válasza SssunnyyY (#33187) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld meg egy Projekttervező (Gantt diagram) sablon alapján megnyitott munkalapon.

Nem egészen értem, hogy a projekteknek hogyan lehet ugyanaz az inditási és a határidő napja is.

Üdv.

(#33198) Fferi50 válasza Dr V (#33196) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha ténylegesen táblázattá van alakítva, akkor az első sorban megváltoztatott képletek érvényesek a többi sorra is. Tehát célszerű táblázattá alakítani. (Kijelölöd, beszúrás táblázat).

Üdv.

(#33199) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne azt megcsinálni Excelben, hogy egy oszlopban vannak szavak. Ezeket a szavakat mind zárójelbe szeretném tenni? Van erre egy egyszerű képlet?

(#33200) Fferi50 válasza Mexildos (#33199) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy segédoszlopba kell a következő képletet beírni, ha a szavak az A oszlopban vannak:
B1 képlete: ="(" & A1 & ")"
Ezt végighúzod ameddig az A oszlopban vannak szavak.
Ezután a B oszlopot kijelölöd - másolás - irányított beillesztés értéket. Vagy ezt másolod rá az A oszlopra, vagy kitörlöd előle az A oszlopot.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.