Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) gdodi válasza Delila_1 (#27984) üzenetére


gdodi
csendes tag

Mégis sikerült gép mellé kerülnöm, és meg is csináltam a javaslatodat. Tökéletes! :R
Nagyon hálás vagyok!
Köszönöm szépen! :B

(#28002) Musuz


Musuz
csendes tag

Sziasztok

Egy megjegyzés szerű szöveges részt akarok elhelyezni egy munkalapon úgy,hogy 7 oszlop és 90 sort foglaljon el,tudjam sárgára színezni a hátteret,a kb 6-8-as betűméretet feljebb tudjam állítani 12-re,ne csorduljon túl az alján és legyen a szöveg mellett görgetősáv.

Próbálkoztam szövegdobozzal,többféle listapanellel,stb,de nem igazán boldogulok,és a VB-t se ismerem. :((
Ha a szöveget berakom egy szövegdobozba,7 oszlop szélesen majdnem háromszor annyi sort foglal mint amennyit szeretném,hogy foglaljon.

Nos ebben kérnék ötletet vagy segítséget.

(#28003) m.zmrzlina válasza Thrawnad (#27980) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Excel beállításai>Speciális>Megjelenítés>Az összes ablak megjelenítése a tálcán csekboxot kattintsd be.

(#28004) Fferi50 válasza Musuz (#28002) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem ezt csak Userformon lehet megoldani. A munkalapra pedig kell tenni egy parancsgombot, ami megjeleníti a formot.

(Bár nem igazán tudom, mit szeretnél ebben a megjelenítésben közölni a felhasználóval...)

Üdv.

(#28005) Delila_1 válasza gdodi (#28001) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28006) Musuz válasza m.zmrzlina (#28003) üzenetére


Musuz
csendes tag

Köszönöm,megnézem

egyébként a munkalapon végezhető műveletekhez és a hozzájuk tartozó stratégiákhoz fűződő leírásról van szó kezdőknek!

(#28007) Fferi50 válasza attilalr2 (#28000) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld ki ezt a makrót:
Sub cserelo(ByRef rng As Range, ByVal mit As String, ByVal mire As String)
Dim cl As Range, xx As Integer
If Len(mit) <> Len(mire) Then MsgBox "Nem egyforma a két szöveg!", vbInformation: Exit Sub
For Each cl In rng.Cells
If Not IsEmpty(cl) Then
For xx = 1 To Len(mit)
cl.Value = Replace(cl.Value, Mid(mit, xx, 1), Mid(mire, xx, 1))
Next
End If
Next
End Sub

A VBA nézet immediate ablakából indíthatod, pl. így:
cserelo Sheets("Munka1").Range("A1:C72"),"áéó","aeo" a végén enter.

Tehát az első paraméter a tartomány címe (vba-szerint beírva), a második a cserélendő betűk, a harmadik pedig amire cserélni kell. A második és a harmadik paramétert "szinkronban" kell tartani, mert az azonos pozícióban levő betűket cseréli (tehát első betűt az elsőre, második betűt a másodikra és így tovább).

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28008) csongi


csongi
veterán

Olvasgattam a világhálón, olyan létezik, hogy megadott cellák értéke be van állítva mondjuk üres vagy 0 akkor az automatikusan elrejtésre kerülnek.
Ti tudtok ilyenről? Persze ez már makrós.

(#28009) Fferi50 válasza csongi (#28008) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem egy db cellát önmagában nem tudsz elrejteni, mivel a cellák sorokba és oszlopokba vannak szervezve. Csak egész sorokat ill. egész oszlopokat lehet elrejteni (nomeg egész munkalapokat...).

Üdv.

(#28010) csongi válasza Fferi50 (#28009) üzenetére


csongi
veterán

Igen, igen, javítom. Sorok kerülnek elrejtésre. Jó lenn egy ilyen.

És lehet e olyat, hogy a megnyitott fájlra csak jelszó estén lehessen menteni, alapból a mentés másként lehetőséget adja fel. De a másképpen mentett fáj már ne rendelkezzen ezen tulajdonsággal.

(#28011) Fferi50 válasza csongi (#28010) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Üres sorok elrejtésére szerintem megfelel az adatok - szűrés menüpont, ott kiválasztod a nem üres lehetőséget valamelyik oszlopban és máris elrejti az üres sorokat.

A fájlt mentheted úgy, hogy csak jelszóval lehessen megnyitni "felülmentésre". A mentés máskéntnél van olyan lehetőség, hogy eszközök - beállítások - jelszó betekintéshez - jelszó módosításhoz.

Ha a módosításhoz adsz jelszót, akkor a jelszó nélkül csak olvasásra lehet megnyitni a munkafüzetet, ezért nem lehet felülírni - csak másként menteni. Ha ott nem adsz meg jelszót, akkor a továbbiakban nem fog kérni.

Üdv.

(#28012) csongi válasza Fferi50 (#28011) üzenetére


csongi
veterán

Köszönöm!
Van egy kicsi baj. :)
A képleteknél alkalmaztam a jelet, ami nem rossz, csak most nem tudom sokszorosítani az oszlopokat, mert ugye mind ugyan arra cellára mutat vissza, :O
Szóval törölnöm kell az összes $ jelet. De van kb 300 cella amit megírtam :D
Hállelúja,
Van arra lehetőség, ha kijelölöm a függvényt akkor egy parancs vagy akármivel törölné a $ jeleket?
Kézzel végigmenni....ÁÁÁÁÁÁ
:D

(#28013) lappy válasza csongi (#28012) üzenetére


lappy
őstag

Ha ilyen van akkor válts át képletekre a cellák tartalmát. Majd egy Ctrl+F és csere $ . Nem kell beírni semmit és az összest kiveszi.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#28014) csongi válasza lappy (#28013) üzenetére


csongi
veterán

:R :R :R
Köszönöm! Nagy mentés volt. Kb 1500 Klikkeléstől mentettél meg

(#28015) Thrawnad válasza m.zmrzlina (#28003) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Az be van, de attól még nem külön ablakban vannak, csak a tálcán látszanak.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#28016) Thrawnad válasza cekkk (#27999) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Milyen Office van neked? Ugyanis én is ezzel küzdök!
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#28017) csongi


csongi
veterán

Erre mi a jó függvény?

ha j7=fehér akkor d1=k7 ;ha j7=barna akkor d1=k7 ha j7=ezüst akkor d1=k8;ha j7=bronz akkor d1=k8.
És a végén mindig legyen felszorozva f10-el.

(#28018) lappy válasza csongi (#28017) üzenetére


lappy
őstag

=f10*HA(VAGY(J7="barna",J7="fehér"),K7,HA(VAGY(J7="ezüst",J7="bronz"),K8," "))

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#28019) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

van egy első és egy utolsó cella meghatározásom pl:

ecell = Range("A1")
ucell = Range("E1664")

Amit egy kimutatás ezen részébe szeretnék behelyettesíteni:

SourceData:="Munka3!R1C1:R1664C5"

tudom hogy egyszerű, de most nagyon nem forog az agyam... :(
tudtok segíteni?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#28020) TomTeke2


TomTeke2
csendes tag

Sziasztok!

Beviteli listával akadt gondom. A vezérlő tökéletesen működik, ám amikor a vezérlőn kívülre kattintok a beírt szöveg olvashatatlan lesz. Megváltozik a betűméret, a vastagság, a betűköz.

Mi lehet a gond?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.: TomTeke

ui. A képen a hiba látható

(#28021) Fferi50 válasza alfa20 (#28019) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy kis probléma: az ecell és ucell változókat Range típusú objektum változónak kell definiálnod.
dim ecell as Range, ucell as Range
set ecell=Sheets("Munka3").Range("A1")
set ucell=Sheets("Munka3").Range("E1664")
sourcedata:=Range(ecell,ucell).address

Az objektum változóknak set változónév= valami formában kell értéket adni.

Az ecell=Range("A1") értékadásban az A1 cella értékét kapja az ecell változó (vagy hibát kapsz, ha nem variant típusú).

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28022) Fferi50 válasza TomTeke2 (#28020) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Milyen vezérlő működteti a beviteli listát?

Üdv.

(#28023) alfa20 válasza Fferi50 (#28021) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszönöm! :R

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#28024) TomTeke2 válasza Fferi50 (#28022) üzenetére


TomTeke2
csendes tag

Szia!

ActiveX vezérlő működteti.

(#28025) spe88


spe88
senior tag

Hello,

Létezik oylan függvény, ami egy adott oszlopból eltávolítja az ismétlődő elemeket!

Hangsúlyoznám, hogy függvény kell, a rákattintós módszer nem automatizált szóval az nem jöhet most szóba!

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#28026) alfa20 válasza spe88 (#28025) üzenetére


alfa20
senior tag

2010-ben van egy olyan:
Adatok -> Adateszközök -> ismétlődések eltávolítása.

ez nem jó?

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#28027) spe88 válasza alfa20 (#28026) üzenetére


spe88
senior tag

nem, írtam is!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#28028) alfa20 válasza spe88 (#28027) üzenetére


alfa20
senior tag

Hát ha nem baj, hogy nem az első érték marad meg, akkor talán ez segít:

=HA(DARABTELI($A2:$A$20;A2)>1;"";A2)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#28029) spe88 válasza alfa20 (#28028) üzenetére


spe88
senior tag

ezzel a függvénnyel az a gond, hogy minden olyan elemet kivesz, ami többször szerepel az adott listában!

Nekem konkrétan ugyanaz a funkció kellene, mint az ismétlődések eltávolítása!

pl, 1,1,1,1,2,2,3,1,5,5,5,6,5,5,1,2

és akkor csak ezeket jelenítené meg: 1,2,3,5,6

tudom, hogy az Excel nem igazán egy adatbáziskezelő program, de azért ilyen opció csak van benne és mindenképpen függvény kellene, mert ebből megy tovább a többi függvény!

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#28030) szatocs1981 válasza spe88 (#28029) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Próbáld meg így:

Vizsgált cellák: A1:A99

B1: = A1
B2 pedig:

{=HA(SZUM(DARABTELI(A$1:A$99;B$1:B1))>=DARAB2(A$1:A$99);"";INDEX(A:A;HOL.VAN(1;(DARABTELI(B$1:B1;A$1:A$99)=0)*(A$1:A$99<>"");0)))}

[ Szerkesztve ]

(#28031) csongi


csongi
veterán

Eddig minden működik :)
:R Köszönet az eddigi segítségért.
A finisbe értem, még maradt 3-4 függvényem,

Olyat szeretnék.
Fkeres a1,b5 (ez készen van) között ha a cella értéke nagyobb mint 0 és d1= Bkny jobb vagy bkny bal, vagy kfny jobb vagy kfny bal. Akkor a k1 cella értéke 1.
amennyiben valamelyik feltétel nem teljesül akkor az érték 0-a.

Köszönöm.

(#28032) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

Létezik olyan függvény amely egy oszlopban megszámolja hogy hány különböző sor van? Van egy 7000 sorból álló oszlopom és azt szeretném kiirattatni, hogy hány különböző név szerepel benne de úgy, hogy függvény legyen, tehát hogy a többi oszlopra is tudjam alkalmazni utána.

(#28033) szatocs1981 válasza RedHarlow (#28032) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Igy meg tudod oldani:

{=SZUM((HOL.VAN(A1:A99&"";A1:A99&"";0)=SOR(1:99))*1)}

[ Szerkesztve ]

(#28034) RedHarlow válasza szatocs1981 (#28033) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Ez a rész pontosan mi?

=SOR(1:99))*1)}

(#28035) szatocs1981 válasza RedHarlow (#28034) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

ha nem szimpatikus, akkor csinálhatod így is:

{=SZUM(HA(A1:A99<>"";1/DARABTELI(A1:A99;A1:A199)))}

Nem ajánlom egész oszlopra, mert nagyon belassul töle az EXCEL!

(#28036) Pakliman válasza attilalr2 (#28000) üzenetére


Pakliman
tag

Hali!

Nem tudom, Nálad milyen kódolás van.
A munkahelyemen spec. program TXT kimenetét kellett átalakítanom olvashatóbbá.
A makró (standard modulba rakod):

Private Declare Function CharToOemBuff Lib "user32" Alias "CharToOemBuffA" (ByVal lpszSrc As String, ByVal lpszDst As String, ByVal cchDstLength As Long) As Long
Private Declare Function OemToCharBuff Lib "user32" Alias "OemToCharBuffA" (ByVal lpszSrc As String, ByVal lpszDst As String, ByVal cchDstLength As Long) As Long

Public Function Konvert(mit, Optional KellKonvertálni As Boolean = True) As String
Dim vissza As Long
Dim dest As String

If KellKonvertálni Then
dest = Space(Len(mit))
vissza = OemToCharBuff(mit, dest, Len(mit))
Else
dest = mit
End If

Konvert = dest

End Function

Ezt használhatod cellába beírva, vagy akár egy újabb makróban is, amelyik végigfut a szükséges cellákon és átalakítja a tartalmukat. :)

[ Szerkesztve ]

(#28037) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Másnál is előfordult már olyan probléma,hogy DisplayPort kábellel csatlakoztatva a monitort a win néha nem ismeri fel.Beáll alapfelbontásra (640x480),és semmiféle állítási lehetőséget nem ajánl fel.DVI-D,ill. HDMI kábellel összekötve nincs probléma,pontosabban az csak asztalszámozási gebasz.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#28038) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a táblázatomhoz! Link: [link]

Azt szeretném kiszűrni a táblázatból, hogy melyik hívószámok (B oszlop) azok, amiket egyáltalán nem vettek fel (F oszlop) egész nap! Ehhez szeretnék kérni egy képletet, köszönöm előre is a segítséget!

(#28039) atyca válasza atyca (#28037) üzenetére


atyca
senior tag

Bocs!Rossz helyre írtam...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#28040) szatocs1981 válasza ThaBoss (#28038) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

A-tól F-ig rádobsz egy szűrőt....az nem jó megoldás?

(#28041) Fferi50 válasza ThaBoss (#28038) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld meg ezt a képletet:
=DARABTELI($B$2:$B$300;$B2)=DARABHATÖBB($B$2:$B$300;$B2;$F$2:$F$300;"nem vették fel")
valamelyik következő oszlop második cellájában és húzd az oszlop végéig.
Ezután szűrő az oszlopra - igaz mutatja azokat a sorokat, ahol egész nap nem vették fel a hívást.

(A képlet megszámolja, hány hívás volt a nap során és összehasonlítja a fel nem vett hívások számával. Ha a kettő egyforma, akkor nem vettek fel hívást egész nap.)

Annyit még hozzá, hogy egy szám többször is szerepelni fog, ezért a B oszlopra is rá kell tenni a szűrőt, ott fogod látni, hány érték maradt meg.

Üdv.

(#28042) ThaBoss válasza szatocs1981 (#28040) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Képletezve szeretném, de az ötlet jó, köszönöm! :R

Fferi50:
Köszönöm, jónak tűnik! Örök hála! :R

(#28043) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Létezik módszer arra vonatkozóan, hogy 3 pivot tábla egyszerre frissüljön egy adott cellába megadott feltétel szerint?

Egyfajta dashboard-ot szeretnék készíteni, amin 3 emberre vonatkozó kimutatás szerepel KÜLÖN!. Viszont annak érdekében, hogy pl. a dátumszűrést ne kelljen mind a 3 kimutatástáblában beállítani, szükségem lenne egy módszerre, hogy a dátumot csak egy cellába kelljen átírni és az összes kimutatás ennek megfelelően frissülne. És nem egy napról lenne szó, hanem több nap kiválasztásáról.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#28044) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Hogy lehetne megoldani, hogy adott oszlopba a progi automatikusan berakja a meghatározott dátumokat növekvő sorrendbe, duplázva őket egymás után, mint itt.

Nem lenne jó egyesével pötyörészni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28045) szatocs1981 válasza KubanitoS (#28044) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

duplázni igy tudod képlettel:

=INDEX(A:A;(SOR(A1)+1)/2)

a sorbarendezés sokmindentöl függ. Kicsivel több infó kellene hozzá. Szöveg vagy dátum, milyen formátum?....stb.

[ Szerkesztve ]

(#28046) Louro


Louro
őstag

Arra van lehetőség, hogy makró nélkül, a hivatkozás változót tegyek?

Pl: A2: 2015, A3: 08, A4: 07.

=DARABTELI('blablabla\"&A2&"\"&A3&"["&A4&".xlsx]Munka1!$A$1;"Xyzs")

Mess with the best / Die like the rest

(#28047) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Lenne egy 1 icurka-picurka problémám, illetve szükséges lenne egy roppant egyszerű script.

1. A probléma!

Korábban kaptam egy nagyon hasznos és tökéletes kódot:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$V$3" And Target > "" Then Range("D7") = Range("D7") + Target
End Sub

A gondom csak annyi vele, hogy azon a munkalapon, ahol ez a kód aktívan lefut, formázok tök idegen cellákat, néha bejön a "Type mismatch" Hiba 13-as ablak. Típushiba biztosan, csak nem tudom hogyan kellene javítani. :R

2. A kérés!

Adott egymás alatt 4 cella: A1 : D1 Ebbe a négy cellába generáljon cellánként 1 db számot az 1 és 10 tartományban, úgy hogy ugyanazt nem generálhatja! Tehát 2 db ugyanazon szám nem lehet. Lehet nevetséges de csak erre lenne szükségem. :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28048) Fferi50 válasza KubanitoS (#28044) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az A1 és A2 cella értéke legyen egyforma.
Ezután az A3 cella képlete:
=HA(A2=A1;A2+1;A2)
Ezt végighúzva az oszlopon dupla számokat kapsz. A formátumot valószínűleg át kell állítanod dátumra.

Üdv.

(#28049) Fferi50 válasza Carasc0 (#28047) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

1. A makrót én kiegészíteném ezzel az első sorral:
If Target.Cells.Count>1 then exit sub
Ez azt jelenti, ha több cellát jelöltél ki egyszerre, akkor nem vizsgálja, hogy a V3 cellát hagytad-e el.

2."Adott egymás alatt 4 cella: A1 : D1 " Ez a négy cella egymás mellett van :K
A véletlenszám generáláshoz nézd meg a RandBetween munkalapfüggvényt (Worksheetfunction). Itt megadhatod a határokat. Az eredményt kerekítő függvénnyel kerekítheted. Ezután megnézed, van-e már ilyen számod. Ha igen, akkor új generálás és vizsgálat, ha nem, akkor beírod a cellába.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28050) Carasc0 válasza Fferi50 (#28049) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Bocsi rosszul írtam a tartományt! De nekem fontos, amint átlépek, majd visszalépek a munkalapra, akkor automatikusan újra generálás történjen. Tudom hogy a függvény nevét meg kell hívni, én ezt értem, de a scriptet nem tudom megírni sajna...Az a véletlen függvény működne is. De hogy csinálok a 3. cellába olyan vizsgálatot, hogy nézze meg, hogy az előző 2 cellába érték egyezik-e a generáltal, és ez alapján cselekszik... Sztem cellába írt függvénnyel megoldani sztem összetett de még bütykölöm.. Script lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.