Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Delila_1 válasza wjani (#17993) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A változó nevének a végén a $ jel azt jelenti, hogy szöveg típusú érték tárolására alkalmas.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18002) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Triviális kérdés de nem tudom a választ:

Adott egy munkahelyi excel, ami megmondja hogy mikor mehetsz haza - annak függvényében hogy mikor jöttél és hogy mennyi a munkaidő.
Tettem be egy pontos időt (MOST), amivel számolja hogy mennyi idő telt el a napból. De a hátralevő időt valahogy nem tudom kiszámolni, mert ha jól tudom a (MOST) függvénynek nincs értéke, nem tudom műveletekhez használni, különbségként nem működik

Tudnátok segíteni hogy milyen módon tudnám eme apró gondot megoldani? :)

Köszi!
TayRol

[ Szerkesztve ]

(#18003) Geryson válasza m.zmrzlina (#17997) üzenetére


Geryson
addikt

Szövegnek szöveg az összes érték az A oszlopban. Erre azért volt szükség, mert van olyan szám, ami nullával kezdődik (pl. az első 01701) és ha számnék lenne engedélyezve, akkor eltüntetné a nullát előle.

Szorozzak így is? Ráadásul vannak lentebb cellák, ahol az adagszám pl. LT123456, tehát ott már szorozni sem tudok...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#18004) Delila_1 válasza Geryson (#18003) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor az F2 cella formátuma is legyen szöveg. Add meg a formátumot, és újra írd be a keresendő értéket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18005) Jofi81 válasza Delila_1 (#18000) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm szépen! :)

(#18006) Delila_1 válasza Jofi81 (#18005) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18007) Jofi81


Jofi81
őstag

Mi lehet az oka annak, ha a DARABTELI függvény 0 értéket ad, miközben a keresett szöveg nyilvánvalóan ott van? Bizonyos szavakat megtalált, de többet nem.

(#18008) Delila_1 válasza Jofi81 (#18007) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg ezt, és a rá adott válaszokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18009) Jofi81 válasza Delila_1 (#18008) üzenetére


Jofi81
őstag

Átállítottam szöveg formátumra, de semmi nem változott. Jobban megnézve egyik esetben sem működik, mert ha talál is valamit, akkor is csak kevesebbet a ténylegesnél (8-at 26 helyett például).

Így néz ki a függyvényem: =DARABTELI(E$2:E$82;A201)

(#18010) Geryson válasza Delila_1 (#18004) üzenetére


Geryson
addikt

Így sem akarja. Átállítom az F2-öt "szöveg"-re, kiütöm belőle a képletet (merthogy ebben most egy "=KÖZÉP(E2;1;SZÖVEG.KERES("-";E2;1)-1)" képlet dolgozik. Beleírom manuálisan a "10463" értéket és így sem találja meg. Mellékelek egy képet, itt látszik, hogy hány értéket nem talál meg úgy, hogy ezek mindegyike megtalálható a "Forrás" fülön. Szemmel láthatóan a többivel nincs gondja... (Természetesen a "G" oszlop HIÁNYZIK értékeire gondolok, ott van a gond)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#18011) Delila_1 válasza Geryson (#18010) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hogy biztosan szöveg legyen a Forrás lap A oszlopában, azon a lapon vegyél fel egy segédoszlopot. Első (a címsoron kívül) cellája legyen =A2 & "".

Másold az új oszlopot, majd irányítottan, értékként tedd rá az A oszlopra. Segédoszlop törölhető.
Most nézd meg a képletedet. Jónak kell lennie, mert az F2 gyönyörű szöveges értéket produkál.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18012) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Honnan tudok letölteni forrásfájlokat?

(#18013) Delila_1 válasza Jofi81 (#18009) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szokványos hiba, hogy ahol keresel, látszólag a keresett szöveg van, csak éppen van utána egy nem látható, pl. szóköz karakter.

A régebbi, és a 2007-es verzióban a TRIM függvény a szöveg elején, és végén lévő szóközöket levágja, valamint a szöveg belsejében lévő, több egymást követő szóközből 1-et hagy meg. =TRIM(A2)
A 2010-es verzióban nem tudom, mi ennek a függvénynek az utódja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18014) Geryson válasza Delila_1 (#18011) üzenetére


Geryson
addikt

Valóban így már megy, köszönöm! :) :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#18015) Jofi81 válasza Delila_1 (#18013) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, közben rájöttem a megoldásra, csak csillagok közé kellett raknom a keresett szövegrészt. :)

[ Szerkesztve ]

(#18016) Jarod1


Jarod1
addikt

hogy lehet az megcsinálni hogy adott 12 hónapba lévő számokra számoljon átlagot, de ahol még 0 érték van azt ne számolja , csak az ami 0 felett van, mert igy csaló az átlagszámítás..

(#18017) lappy válasza Jarod1 (#18016) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Átlagha fgv-el

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#18018) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello

Meg lehet azt csinálni valahogyan hogy egy adott függvény onnan vegye az adatot ahová a végeredmény is kerül?
pl.
HA(A1="";A2;A1) ha jól tudom nem működhet mert körkörös hivatkozás.

Youth hides the key to salvation

(#18019) sztanozs válasza DelArco (#18018) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem, de ha függvénnyel számolod ki az adott mezőben, akkor csak "köré" kell tenni:
=HA(eredetifv(...)="";A2;eredetifv(...))

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18020) stupid user


stupid user
tag

Sziasztok,

hogy lehetne kicserélni egy adott excel tábla kijelölt celláin belül a + jeleket - jelekre?
Nem függvényben vannak, önállóan szerepelnek egy egy cellában.
A cellaformátum "általános".
A csere parancs viszont nem talál egyezést.

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#18021) lappy válasza stupid user (#18020) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Az összes cseréjével megy csak, de nem tudom hogy mindet cserélni szeretnéd-e.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#18022) m.zmrzlina válasza DelArco (#18018) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ha ez az "A1" képlete akkor valóban nem fog működni. De ha a worksheet change eseményébenmegadod, hogy mi történjen az "A1" értékével akkor jó lehet:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Cells(1, 1).Value = "" Then Cells(1, 1).Value = Cells(2, 1).Value
End Sub

Ez akkor fog működésbe lépni amikor írsz, vagy törölsz valamit az "A1"-be(ből).

(#18023) m.zmrzlina válasza stupid user (#18020) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Próbáld meg kivenni a "Ha ez a teljes cella tartalma" elől kivenni a pipát.

(#18024) Caipi válasza m.zmrzlina (#18023) üzenetére


Caipi
tag

Ha kiveszed működik. Kipróbáltam, nálam megcsinálta

(#18025) stupid user válasza Caipi (#18024) üzenetére


stupid user
tag

köszi, tényleg működ, de belefutottam a következőbe:

HA függvényt szeretnék beilleszteni, ami egy cella értéke alapján ad értéket egy másik cellába.
Konkrétan, amennyiben a vizsgált cellában + jel van akkor kéne véletlenszerű számot generálnia 0 és 20 között, de nem tudom bevinni a képletet, mert hibát jelez: "a megadott név érvénytelen"

ezzel próbálkoztam:

=HA(AO10="+";([=VÉLETLEN.KÖZÖTT(1;AN10)]);([=VÉLETLEN.KÖZÖTT(AN10;20)])

előre is köszönöm ha valaki megpróbál segíteni

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#18026) Delila_1 válasza stupid user (#18025) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(HIBÁS(SZÖVEG.KERES("+";AO10));"";VÉLETLEN.KÖZÖTT(0;20))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18027) gyga


gyga
senior tag

Van vmi gyors bill kombináció arra, hogy ha kijelölök egy tartományt függvénnyel pl a1:b9 beszúrja a $ jeleket $a$1:$b$9 így. itt egy videóban csinálta vki 8:17-nél [link]

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#18028) Dinter válasza gyga (#18027) üzenetére


Dinter
addikt

F4

(#18029) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Régen excelleztem de aztán mivel nem volt rá szükségem jól kiestem belőle , szeretnék valamit megcsinálni én úgy gondoltam meg lehet oldani valószínűleg meg is lehet csak én nem tudom kivitelezni...

Egy kis háziversenyrol van szó ahol gyerekek versenyeznek amugy ,,,

Szóval a accessba létrehoztam egy adatbázist amely tartlmazza a következő oszlopokat
sorszam, nem , nev , kategoria , ido ezt szepen be is illesztettem excellbe.

És most jön a csavar ami már nem megy - excellbe kell nekem egy mező ahol en beírom a gyerek sorszamat majd az excell feldobja nekem a nevet a fent emliett adatokkal beírom az idejet és kategoriajat nyugtazom majd szépen kiiratom mellette az eredmenyeket..1-től ahányan vannak az adott kategoriaba.

Kifogott rajtam nem boldogulok vele...Nyugtassatok meg ,hogy nem kell hozza VB scriptezni mert akkor lehet mas megoldast kell keresnem...

(#18030) Delila_1 válasza petir (#18029) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erre gondoltál?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18031) petir válasza Delila_1 (#18030) üzenetére


petir
senior tag

Igen valami hasonlóra csak nekem kell egy kereses mező. Ugye vannak a mérő emberek akik mérnek ők felírják a mért eredményt és gyerekek sorszámát a papírrra. Ezt behozza hozzám a futár Nekem pedig sorszám alapján meg kell keresni a gyereket és párosítani őt az idejével...egyre biztosabb vagyok, hogy ebbe VB is kell... :F :F

(#18032) Delila_1 válasza petir (#18031) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor induljunk el a kályhától.

Van egy névsorod, amiben van 5 oszlopod: sorszám, nem, név, kategória, és idő.
Ebből csak az idő nincs kitöltve. Azt szeretnéd, hogy mikor a futár hozza a sorszámot az idővel, azonnal be tudd írni a gyerek sorának megfelelő oszlopába.

Ehhez elég az autoszűrőt bekapcsolnod, kiválasztod a sorszámot, és máris csak az az 1 rekord látszik, ahova az eredményt be kell írnod.

Ha 1 gyerek több kategóriában is indul, akkor azt is hozza a futár, te meg arra az oszlopra is szűrsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18033) petir válasza Delila_1 (#18032) üzenetére


petir
senior tag

Ez stimm így van van 5 oszlopom. amiből egyedül az idő hianyzik.

Ezt az auto szűrőt nem teljesen értem van egy minta táblám ha autoszurot hasznalok akkor a többi elemet miért tünteti el?

Illetve a beírt eredményt ahogy képen szemléltetted , hogy tudom kiiartni ?Úgy hogy már minden adat szerepel benne?
Meg most kicsit elbizonytalanodtam kell Nekem az acces adatbázis vagy elég ha simán excellbe irom be?

(#18034) Delila_1 válasza petir (#18033) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eltünteti a többi rekordot, de csak látszólag. Beírod az időt, a szűrőt visszaállítod, hogy megint minden tétel látható legyen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18035) Sprite75 válasza Delila_1 (#17982) üzenetére


Sprite75
tag

Elküldtem... Így kezdődött. :)
Itt is szeretném megköszönni azt a sok munkát amivel leegyszerűsítetted a táblázatomat.
Nagyon jó lett a táblázat :)

Kedves Fórumozók
Továbbra is forduljatok bizalommal Delila_1-hez Nekem nagyon sokat segített.

Örök hála :)

(#18036) Delila_1 válasza Sprite75 (#18035) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18037) petir válasza Delila_1 (#18034) üzenetére


petir
senior tag

Háát működik de elég macerás. Nem tudom , hogy lehetne megvalósítani könnyen kezelhetőre..Rájöttem , hogy régen se szerettem az excelt most se változott :D

(#18038) Delila_1 válasza petir (#18037) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor csináljuk meg automatikusra.
A lenti makrót a lapodhoz kell rendelned. Lapfülön jobb klikk, kód megjelenítése. Bejutottál a VB szerkesztőbe, ott is annak a lapnak a kódlapjára, ahonnan indultál. Jobb oldalon látsz egy szép nagy üres felületet, oda másold be.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim usor As Long
If Target.Address = "$G$1" Then
usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
If IsEmpty(Target) Then
ActiveSheet.Range("$A$1:$E$" & usor).AutoFilter Field:=1
Else
ActiveSheet.Range("$A$1:$E$" & usor).AutoFilter Field:=1, Criteria1:=Target
End If
End If
End Sub

Arról beszéltünk, hogy 5 oszlopod van. Az első a címsor, ide tegyél be autoszűrőt. A tartományod A1:E(valahány).
Ha a G1 cellába beírod a sorszámot, a szűrő azt az egy rekordot mutatja, ahol az A oszlopban ez a szám szerepel. Beírod az eredményt, adhatod a következő sorszámot a G1 cellába.
Az összes rekord mutatásához töröld a G1 tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18039) petir válasza Delila_1 (#18038) üzenetére


petir
senior tag

Profi! Erre gondolt Peti!
Köszönöm szépen!!!

(#18040) Delila_1 válasza petir (#18039) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18041) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello

Lenne megint egy alap excel kérdésem.
Feltételes formázást szeretnék csinálni a táblázatomra úgy hogy a teljes sorokat színezze be ha adott feltételek teljesülnek.
Létrehoztam egy feltételes formázást ezzel a képlettel úgy hogy kijelöltem az adott sort:
=VAGY(N2>60;C2="n")
Ez be is színezi de csak az első cellát nem az egész sort.

Hogyan lehet megcsinálni azt hogy az egész sort beszinezze ilyen esetben?
Előre is köszi a segítséget.

Youth hides the key to salvation

(#18042) lappy válasza DelArco (#18041) üzenetére


lappy
őstag

Szia be kell allitani a tartomanyt hogy mire legyen a szinezes. Ha megnezed a szabalyt akkor latni fogod hogy most mire igaz

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#18043) Delila_1 válasza DelArco (#18041) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az N és C oszlopokban rögzítened kell $ jellel a képletben.

=VAGY($N2>60;$C2="n")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18044) DelArco válasza Delila_1 (#18043) üzenetére


DelArco
aktív tag

Köszi szépen már megy is. :R
Még az is sikerült hogy az egész táblázatra működjön ezzel a képlettel szóval öröm boldogság.

Youth hides the key to salvation

(#18045) Delila_1 válasza DelArco (#18044) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Helyes. Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18046) nimmy001


nimmy001
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis checkbox problémám lenne. Van egy remek kis makrós excelünk, nagyon jól tudnánk benne dolgozni, de mondjuk a 200. sornál leállnánk, elmentenénk a tartalmát külön, és ürítenénk a táblát, hogy újat kezdjünk. Vannak checkboxok is benne néhány oszlopban (makróval van hozzácsatolva a cella). Minden szép és jó többnyire, egy dolog nem megoldott, tábla ürítésekor a checkboxokat is jelöletlenné kellene tenni, minden mást tudnánk üríteni egy billentyűkombinációs megoldással, gombot nem szeretnék, ha nem muszáj, egyedül a checkboxokból nem veszi ki a pipát. Mindet meg nem akarnánk végigkattintani.

Valami ötlet valakinek?

(#18047) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítség kellene. Tudok úgy oldaltörést automatikusan beállítani, hogy az A oszlopban 10-20 soronként változik csak az adat. Ha változik akkor azt már következő oldalra nyomtassa? Persze jó lenne ha az eredeti méretet megtartaná.

Pl.:
100
100
100
100
100
100
--------------------oldaltörés
120
120
120
120
--------------------oldaltörés
130
130

(#18048) artiny


artiny
őstag

Hogyan kell logaritmikus grafikont kesziteni?
https://www.dropbox.com/s/hichem987gvpcly/Book1%20-%20Copy.xls

(#18049) sztanozs válasza artiny (#18048) üzenetére


sztanozs
veterán

Kiválasztod az y tengelyt, jobb gomb, formázás és átállítod logaritmikusra.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18050) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Excel 2003-ban csináltam egy szótárat, mivel azonban a szavak száma már jóval túl vannak az ezren, ezért érdekelne, hogy nincs-e valami olyan megoldás, amivel ki tudnám szűrni a duplán szereplő szavakat (mondjuk pirossá válnának).

A szótárban 4 oszlop van: angol, kiejtés, magyar ill. a leckék száma.

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.