Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) lappy válasza Caipi (#16999) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Erre gondoltál? [link]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#17002) BuktaSzaki válasza Delila_1 (#16995) üzenetére


BuktaSzaki
tag

Köszi, frankón mükszik :)

(#17003) Delila_1 válasza BuktaSzaki (#17002) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a dolga, szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17004) Excelbarat válasza Caipi (#16999) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi!
Kipróbáltam nálam működik:
=HIPERHIVATKOZÁS("[Munkafüzet1.xlsx]Munka1!D6";"szöveg") Fontos hogy ' jel ne legyen benne, csak idézőjel!. "[Munkafüzet1.xlsx]Munka1!D6" remélem értelemszerű:
"[fájlnév.xlsx]Lapnév!Cella"

(#17005) detroitrw válasza Fire/SOUL/CD (#16982) üzenetére


detroitrw
addikt

Szia!

nem igaz hogy nekem nem megy :O
hogy a vba rossz lenne nem hiszem mert egymástól független gépeken se működik :F (office 2010-2013)

arra megkérhetnélek hogy egy ilyen kis szövegdobozos megjelenítős félét megtudnál osztani ami Nálad működik? :U

Lehet én vagyok az atom láma :B
pedig a több száz soros cuccok meg gond nélkül lefutnak :(( :W

:R

(#17006) Fire/SOUL/CD válasza detroitrw (#17005) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"arra megkérhetnélek hogy egy ilyen kis szövegdobozos megjelenítős félét megtudnál osztani ami Nálad működik?"
Pont ezt tettem itt.
(Létrehozol egy új üres munkafüzetet, beszúrsz 2 darab ActiveX Command Button-t (egyik lesz a CommandButton1, másik a CommandButton2), rájuk klikkelsz duplán és az imént linkelt hsz szerint módosítod a makrót.

Ennél egyszerűbb megoldás nincs és annak mennie kell. :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17007) Excelbarat válasza sarvari (#17000) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi!
Írok rá egy makrót ha megadsz pár adatot:
Vastagság értékei mettől meddig helyezkednek el: pl. amit fényképeztél ott: A6-A8 ig
Szélesség értékei mettől meddig vannak és hányadik sor: pl:5. sor B-D
Név: Cellája(B1)
Szám: Cellája(B2)
és hogy hova kerüljön az új tábla. (Gondolom fejléceket már beírtad :) )

(#17008) D.Orion


D.Orion
veterán

Sziasztok egy meglévő táblázatot kéne módosítanom, de nem boldogulok vele mivel csak alap szinten értek az excel-hez. :( Nos a már meglévő oszlopok egy részében lévő értékek követik egymást. Tehát ha az egyiket mondjuk növekvőbe rakom, kizárok ezt azt, akkor a mellette lévő oszlop adatai követik vízszintesen az adott sort. Azonban vannak olyan oszlopok amiknél nincs beállítva ez a funkció. Így az lenen a kérdésem, hogy ezt hol lehet beállítani? :F Kép, hogy az is megértse, akkor nem olyan hülye hozzá, mint én. :B

[ Szerkesztve ]

(#17009) Delila_1 válasza D.Orion (#17008) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jelöld ki a tábládat. Mivel a címsorban egyesített cellák vannak, anélkül (A9:AE...)
Kezdőlap | Szerkesztés | Rendezés és szűrés | Egyéni sorrend. "Az adatok fejlécet tartalmaznak" négyzet NE legyen bejelölve. A Rendezés legördülőben add meg, melyik oszlop szerint akarod rendezni.
Adhatsz ezen belül is újabb szempontot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17010) Excelbarat válasza D.Orion (#17008) üzenetére


Excelbarat
tag

Ha jól látom az a probléma hogy a szűrő csak az X oszlopig van érvényben.
Kijelölöd a 8. sort B-től X-ig, leveszed róla a szűrőt majd kijelölöd B-től AE-ig és megint "aktiválod" a szűrőt.
Adatok - Szűrő sztem itt lesz.

(#17011) D.Orion


D.Orion
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, sikerrel jártam. :R

(#17012) detroitrw válasza Fire/SOUL/CD (#17006) üzenetére


detroitrw
addikt

tudom s láttam :U

csak munkahelyen nem működött ez, üresbe se (valszeg valamit elszúrtam)
itthon üresbe működik, de módosítottba már nem :(

ez nektek működik? klikk

(#17013) sarvari válasza Excelbarat (#17007) üzenetére


sarvari
csendes tag

Ahogy a képen van azt veheted alapul, ha az alapján írsz nekem egy makrót azt már talán rátudom huzni arra amire nekem kell.
Az új táblát pedig oda szeretném alá csinálni, de ha új fülre kerül nekem az is jó, végül is az tök mindegy hova kerül az új tábla.

Köszi Józsi!

(#17014) Fire/SOUL/CD válasza detroitrw (#17012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"ez nektek működik?"
természetesen nem, de csak azért, mert figyelmetlenül olvasol: [link]
(Public-ra nem módosítottad, utána már működik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17015) Caipi válasza Excelbarat (#17004) üzenetére


Caipi
tag

Igen, ez működik, tudom.
A kérdés arról szólt, hogy hogyan tudnám ezt működtetni, ha a fájlnév helyén egy függvény szerepel (függvénnyel szedem át a fájl nevet egy cellából)
Mivel, ha beraktam a zárójelek mögé a függvény funkció megszűnt, sima szöveggé vált.

(#17016) Excelbarat válasza Caipi (#17015) üzenetére


Excelbarat
tag

Ahogy nézem fkeres fv keresné meg az értéket.
Próbáld összerakni úgy hogy összefűz fv-t vagy "&" ezt használod.
Próbálgasd csak magát azt a részt ahol a hivatkozás van, hogy normálisan visszaadja a cellában a hivatkozni kívánt fájl elérési útvonalát, tehát a kiszedett képleted ezt az eredményt adja: (D1 cellám ahogy kinéz /képen illusztrálva/ és ilyenkor nem kellenek az idézőjelek a D1 cella kiírásában)

Ha ilyen formában adja vissza, akkor beteheted az összetett függvényed részébe.
Ha összetett függvényt csinálsz javaslom, így járj el! Nehéz kapásból megalkotni többszörösen összetett függvényt, persze ha már gyakorlott vagy nem fog problémát okozni ;)
Valami ilyesmi elindulásra gondolok:
="[" & Fkeres(A:A; munkafüzet) & "]" & ".xlsx" & Fkeres(B:B;lapnév) & "!" & Fkeres(C:C;cella)
Talán így már el tudsz indulni, ha jól értettem mit szeretnél :)

[ Szerkesztve ]

(#17017) Caipi válasza Excelbarat (#17016) üzenetére


Caipi
tag

Holnap megnézem, köszönöm szépen! :-)
Igen, sokszorosan összetettek a függvényeim, mivel esztétikusan is igyekszem megcsinálni, hogy hiba vagy érték hiánya esetén ne szerepeljen semmi a cellákban. Mindig az alap funkciótól építgetem fel őket, így kiderül, hogy nem műxik :-)
Szval, holnap ráfekszem és próbálgatom.

(#17018) Excelbarat válasza sarvari (#17013) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi!
Igazából nagyon nem akartam elbonyolítani így a makró a vastagság és szélesség oszlopokat tölti fel a súly értéket pedig függvénnyel már meg lehet oldani.
1. lépés Beírod ugyan arra a munkalapra a fejléceket pl A11: Név, B11: Szám, C11:Vastagság, D11: szélesség
2. makrót elindítod. Működése: a vastagság értékeket beírja annyiszor egymás alá ahány szélesség van. (megkeresi adott esetben C oszlop legalsó értékét és az alá tölti, ezért kell C,D11-be pl beírni a fejlécet, mert az a mérvadó). Majd a szélesség értékeket transzponálja D oszlopba egymás alá addig amíg C oszlopban van érték.
3. a Súly oszlopba beírod ezt a képletet és végigmásolod (katt a jobb alsó sarkában lévő kis fekete pöttyre 2x)
=INDEX($A$5:$D$8;HOL.VAN(C12;$A$5:$A$8);HOL.VAN(D12;$A$5:$D$5)) a te példád szerint vannak a hivatkozások! a dollár jelekre figyelj!
4. makrót törölheted így nem kell makróbarát fájlként elmentened.

Futtatás előtt egy másolati példányon teszteld mert makró általi módosításokat nem lehet visszavonni!
Íme a makró:
Sub tolt()
Dim darab
Dim kezd
Dim ertek
darab = 3 - 1
'3-at módosítsd, hogy hány db szélesség érték van(a példádban 10,20,30 tehát 3)!
For i = 6 To 8
'Vastagság kezdő(6) és végső(8) értékének sorszámait módosítsd!
ertek = Cells(i, "A").Value 'A oszlop i sorait írja be megadott számszor az új táblába
kezd = ActiveSheet.Cells(Rows.Count, "C").End(xlUp).Row + 1
Range(Cells(kezd, "C"), Cells(kezd + darab, "C")).Value = ertek
Next i
'vastagság oszlop feltöltve
Range(Cells(5, "B"), Cells(5, "D")).Copy 'módosítsd a szélesség adatok kezdő és végső oszlopát
kezd = ActiveSheet.Cells(Rows.Count, "D").End(xlUp).Row + 1
Do While Cells(kezd, "C").Value <> ""
Cells(kezd, "D").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Transpose:=True
kezd = ActiveSheet.Cells(Rows.Count, "D").End(xlUp).Row + 1
Loop
Application.CutCopyMode = False
'feltöltve a szélesség oszlop
End Sub

Alkalmazása: jobb gomb a lapfülre kód megjelenítése oda bemásolod és F5-tel elindítod (vagy felül a zöld play ikonra katt)
A név és a szám értékeket pedig = jellel végigmásolod.

(#17019) Mutt válasza Excelbarat (#17018) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Itt van az én megoldásom is.

Sub Szorzat()
Dim i As Long, j As Long, k As Long
Dim sor As Long, oszlop As Long
Dim nev As Range, szam As Range, vas As Range, szel As Range, hely As Range

Set nev = Range("B1") 'itt van a név pl. név
Set szam = Range("B2") 'itt van az azonosító pl. 1234
Set vas = Range("A5:A7") 'itt találhatók a vastagságok pl. 3 cm, 4 cm, 5 cm
Set szel = Range("B4:D4") 'itt találhatók a szélességek pl. 10 cm, 20 cm, 30 cm
'a szélességek alatti sorokban találhatók a tömegek
Set hely = Range("A11") 'az eredmény első mezője

sor = hely.Row
oszlop = hely.Column

'fejléc
Cells(sor, oszlop) = [A1]
Cells(sor, oszlop + 1) = [A2]
Cells(sor, oszlop + 2) = [A3]
Cells(sor, oszlop + 3) = [B3]
Cells(sor, oszlop + 4) = "súly"

k = 1

For i = 0 To vas.Rows.Count - 1
For j = 0 To szel.Columns.Count - 1
Cells(sor + k, oszlop) = nev
Cells(sor + k, oszlop + 1) = szam
Cells(sor + k, oszlop + 2) = vas.Resize(1, 1).Offset(i)
Cells(sor + k, oszlop + 3) = szel.Resize(1, 1).Offset(, j)
Cells(sor + k, oszlop + 4) = vas.Resize(1, 1).Offset(i, j + 1)
k = k + 1
Next j
Next i

End Sub

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17020) Excelbarat válasza Mutt (#17019) üzenetére


Excelbarat
tag

Ezért szeretem a fórumot :) Mindig láthatok több&jobb megoldást.
A primitív makróimra mindig csinálsz egy jobb és működőképesebbet :)
Azért igyekszem :D
Jó pap is holtig tanul.

(#17021) sarvari válasza Excelbarat (#17018) üzenetére


sarvari
csendes tag

köszi kipróbálom holnap
és majd irok hogy ment
mégegyszer kössz

(#17022) Mutt válasza Salex1 (#16983) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A második munkalapon van egy név és egy dátum, ha ez a dátum a mainál régebbi, akkor a nevet kellene áttenni az első munkalap következő üres sorába.

2 megoldást is találsz itt.

Az egyik makró mentes, és kimutatást használ.
Nálam Referencia nevű lapon van az adatsor, ebben van a dátum és egy számított mező (a pivot miatt kell) amely megmondja, hogy lejárt-e már a dátum. Az egész egy igazi táblázatban van, amely biztosítja hogy amikor új sort viszel be akkor a számított mező automatikusan létrejön (nem kell neked másolnod) és hogy a pivot az újabb értékeket is megtalálja. Az első munkalapon pedig van egy kimutatás, amely a fájl minden megnyitásakor automatikusan frissül és a számított mező alapján szűr. Ami gond, hogy a kiimutatás sorba rendez, így nem a dátum szerint fogod látni az eredményeket. És csak akkor frissül ha újra megnyitod a fájlt.

A másik megoldás pedig egy makró használata, amely a munkalapra váltáskor mindig lefut. Azonban hogy feleslegesen ne vigyen át adatok kell neki egy jelzés azon sorokról amelyeket már átmásolt, ez van a negyedik oszlopban (ez elrejthető ha zavar). Az eredményt a Makroval lapra rakja.

A kód pedig:
Private Sub Worksheet_Activate()
Dim vLastRow As Long
Const vTargetSheet As String = "Makroval" 'a lap neve ahova másolni kell a lejártakat
Const vDatumOszlop As Long = 2 'hanyadik oszlopban van a dátum
Const vFlagOszlop As Long = 4 'jelzés hogy melyik lett másolva már
Dim i As Long

'megnézük a cél helyen az utolsó sort
vLastRow = Application.WorksheetFunction.CountA(Sheets(vTargetSheet).Range("A:A")) + 1

'az aktuális lap sorain végigmegyünk
For i = 2 To Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A:A"))
'ahol nincs kitöltve a másolás oszlop és a dátum a múltban van azokat másoljuk
If IsEmpty(Cells(i, vFlagOszlop)) And Cells(i, vDatumOszlop) < Date Then
Range(Cells(i, 1), Cells(i, vDatumOszlop)).Copy Destination:=Sheets(vTargetSheet).Range("A" & vLastRow)
'flaget beállítjuk
Cells(i, vFlagOszlop) = "x"
vLastRow = vLastRow + 1
End If
Next i

End Sub

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17023) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

"HA" függvénnyel megoldható valahogyan ha egy cellában lévő változó értéket közelíteni szeretnék egy létező konstanshoz? Pl. azt mondom, hogy ha az érték 300 és 550 között van, akkor a cellában az 500 jelenjen meg;
ha 551 és 780 között, akkor a 750 értéket adja, stb.
Kiválasztáshoz kellene. A képlet ad egy számot (méretszám), de ilyen méretű termék nem létezik és közelíteni kell egy meglévő mérethez, a méretskála mondjuk 5db méretet tartalmaz.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#17024) Delila_1 válasza commanDOS (#17023) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Felveszel egy segédtáblát, ami legyen pl. az $F$1:$G$3 tartományban, ezt bővítheted
F1–F3: 300, 551, 781. G1–G3: 500, 750, 900.
A számok az A, a mellettük megjelenő érték a B oszlopban van.
B1 képlete: =FKERES(A5;$F$1:$G$3;2;1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17025) detroitrw válasza Fire/SOUL/CD (#17014) üzenetére


detroitrw
addikt

:W
sikerült rosszat küldeni :Y
valszeg küldés előtt felülírtam a fájlt :((

az a lényeg hogy a szövegdoboz téma megjelenik, de utána jön a hiba :F

[ Szerkesztve ]

(#17026) commanDOS válasza Delila_1 (#17024) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszi, de ha jól értelmezem akkor ez konkrét értékekre ad válaszul egy másik értéket.
Viszont nekem a cellába gyakorlatilag 100 és 2000 között bármilyen szám kerülhet, amit meg kell feleltetnem a krititériumnak megfelelő 5 szám (500,750,1000,1500,2000) valamelyikével.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#17027) Aladaar válasza commanDOS (#17026) üzenetére


Aladaar
tag

paraméterezés kérdése, ha a zárójel bezár előtt 0 értéket írsz, akkor a pontos értékes keresi meg, ha 1 értéket akkor a legnagyobbat azok közül, ami még kisebb nála. Persze csak ha az F oszlop érték szerint sorbarendezett.

(#17028) Mutt válasza commanDOS (#17026) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...100 és 2000 között bármilyen szám kerülhet, amit meg kell feleltetnem a krititériumnak megfelelő 5 szám (500,750,1000,1500,2000) valamelyikével.

Az FKERES (VLOOKUP) fog itt segíteni, csak itt fontos hogy a függvény 4-ek paramétere (IGAZ legyen, vagy üres). Ilyenkor a legközelebbi találatot adja az Excel, ezért a keresési tartományt mindenképp rendezd sorba.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17029) commanDOS válasza Mutt (#17028) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm, ez egyszerű és jól működik, csinálja a dolgát. :)
Lehet, hogy Delila_1 megoldása is jó, csak félreértettem.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#17030) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok,

Ilyen magánszemélyeknek pénzügyi nyilvántartó mintát ami úgy jó, egyszerű is (nem ezek a bonyolultak, apeh szintűek :) ) Hol találok? Tudtok javasolni? Amiknek van számítás is?
Bevétel, kiadás, megtakarítás ilyesmi érdekelne :) :R

(#17031) Fire/SOUL/CD válasza detroitrw (#17025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor kivételesen küld el/oszd meg a rossz munkafüzetet és lehetőleg már ne hibázz...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17032) atillaahun


atillaahun
veterán

Szép estét,
lehet hülye kérdés, de létezik valami olyasmi, hogy két dimenziós szűrés? :U
Tehát egy több sorból és oszlopból álló tartomány celláit leszűrni egy bizonyos feltétel szerint?

Delila_1 már írt nekem egy ehhez hasonló makrót múltkor, csak az valamiért nem szereti ha üres cellák is vannak a tartományban, amin végigfut.

[ Szerkesztve ]

(#17033) detroitrw válasza Fire/SOUL/CD (#17031) üzenetére


detroitrw
addikt

a debug funkcióval végigléptettem s az derült ki hogy a "CommandButton1"-es a saját helyén ("Munka1") akarja végrehajtani a műveletet, így raktam a "CommandButton2"-be egy "Munka2" fülre (önmagára) való lépést
szal e szerint le tudom futtatni a "CommandButton1"-el a "CommandButton2"-be lévő utasításokat

Private Sub CommandButton1_Click()
Munka2.CommandButton2_Click
End Sub

Public Sub CommandButton2_Click()
Sheets("Munka2").Select
.... utasítások ....
End Sub

ja s mindent köszi :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#17034) Delila_1 válasza atillaahun (#17032) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az üres sorok után – ha feltétlen kellenek üres sorok – újabb autoszűrőt rakj be.
Ha csak valami csicsás forma miatt hagysz üreseket, az egyik cellába írj valamit, és a karakter színét állítsd a háttér színére. Akkor a szűrő 1 táblának veszi az adatokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17035) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Ismerem egy excel fáljnak az elérési útját és a nevét.

Hogyan tudom makróból legkönnyebben lekérdezni, hogy az adott fájl nyitva van-e?

(#17036) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#17035) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

On Error Resume Next
Workbooks.Open Filename:= utvonal & fájlnév

Ha már meg van nyitva az utvonal és a fájlnév változókban meghatározott fájl, nem fut hibára a makró.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17037) Mutt válasza Delila_1 (#17036) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Így is meg lehet oldani:
http://www.vbaexpress.com/kb/getarticle.php?kb_id=468

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17038) Delila_1 válasza Mutt (#17037) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17039) Mutt válasza Lacces (#17030) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello

A http://financialsoft.about.com/od/spreadsheettemplates/tp/Free-Budget-Spreadsheets.htm oldalon van összegyűjtve pár link ahol vannak ilyen sablonok.

Azonban nem biztos, hogy Excel-re (vagy akár Access-re) szabad bízni ilyen adatokat, s emiatt esetleg jobb választás lehet egy dedikált program. Ezen vagy ezen az oldalon vannak ingyenesek.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17040) atillaahun válasza Delila_1 (#17034) üzenetére


atillaahun
veterán

Az a gond, hogy nem üres sorok vannak, hanem üres cellák, százával, különböző sorokban és oszlopokban elszórtan. Sajnos mivel maga az adatbázis, egy Outlook-ból csv-ként kiexportált, majd széttagolt levelek százainak ömlesztett szemétdombja, ezért egy pöppet kaotikus a felépítése. A rendszer az utolsó dolog amit ebben meg lehet találni. :U

De 20-30 oszlopnál több nincs benne szerencsére, úgyhogy mindre ráküldtem egy szűrőt, aztán egyenként kézzel végigmegyek rajtuk "@"-ot tartalmazzon-al Végülis kb. dél óta már a végére értem.
Úgyhogy most jöhet a maradék 7 adatbázis. :(((

[ Szerkesztve ]

(#17041) Caipi válasza lappy (#17001) üzenetére


Caipi
tag

Ezzel kezdtem, de az a gond vele, hogyha
- átnevezed a filet
- átmásolod máshova
- munkalapot átmásolod

Megszűnnek ezek a linkek. Emiatt kezdtem el keresgetni más megoldást, mivel a fájlnak többször kell más nevet adnom, emailban küldeni, stb. Ilyenkor meg az összes link elúszik....
Érdekes módón viszont függvényként követi a változásokat.

(#17042) Excelbarat válasza atillaahun (#17040) üzenetére


Excelbarat
tag

Ha az üres cellákba írsz @-ot egyesével akkor arra van gyorsabb módszer. Kijelölöd az adatbázist, Keresés és kijelölésre katt - Ugrás - Irányított üres cellák pipa Ok, nyomsz egy F2-t beírod a kívánt szöveget és Ctrl+Enter így feltölti az összeset.

(#17043) CsabiHT


CsabiHT
csendes tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni, a problémám a következő:
kb. 1500 excel tábla adatait kellett, egy közös excelbe összefűznöm, ami egy kis makrózgatás után sikerült is, viszont, minden egyes tábla különböző embert jelölt, és minden emberhez tartozik egy szám ami viszont többször is szerepel az adott emberhez rendelve.
Ami megkülönbözteti őket egymástól az jelen esetben a fejlécek amik ugye elválasztják őket egymástól, jah és a fejléc mindenkinél természetesen ugyanaz.
Azt szeretném megtudni, hogy összesen hányszor szerepel ugyanaz a szám az összes embernél?

Példa:

Termék
4
4
4
4
Termék
3
3
3
3
3
Termék
3
3
3
3
3
3
3
Termék
4
4
4

Hányszor szerepel a 4-es szám? Az eredmény ami kell nekem az a 2.
A 7 azért nem jó eredmény, mert egy emberhez hiába szerepel többször ugyanaz a szám, nekem csak az kell, hogy egy fejléc alatt van-e négyes vagy nincs és ha van azokat számolja meg.

Nem tudom mennyire voltam érhető...kérlek segítsetek!

(#17044) CsabiHT


CsabiHT
csendes tag

Bocsi az előző kérdésem JEGELVE!!!!

(#17045) Delila_1 válasza atillaahun (#17040) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Excelbarát 17042-es válasza remek, azzal a különbséggel, hogy ne @-ot, hanem pl. egy pontot írj az üres cellákba. Az Ugrás menü a Ctrl+g kombinációval jön elő 2003-tól a 2010 verzióig.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17046) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#17036) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Köszönöm.

(#17047) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#17046) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Mutt is írt egy változatot, nézd meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17048) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok!

Excelben hogyan tudok olyat csinálni, hogy a legelső sor folyamatosan látszódjon, akkor is, ha tovább görgetek rajta.

Tehát ha pl kitöltök egy excel táblát, legelső sorba írom, hogy darabszám, ár, készlet stb stb, és ha van már több 100 tétel a listán, akárhova a görgetek, az első sor fix legyen és mindig látsszon :R

üdv

(#17050) werszomjas válasza #05304832 (#17049) üzenetére


werszomjas
őstag

Super, köszönöm, működik :R :R

üdv

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.