Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) grampus


grampus
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogyan tudom egy másik fájl adatainak átmásolásnál a szövegként tárolt számokat számmá átalakítani. Az alábbi makró sorokat használom:

'Kiegészítő adatok másolása
Workbooks.Open Filename:=ThisWorkbook.Path & "\Kiegészítő adatok.xls"
Range("B2:B22").Select
Selection.Copy
Windows("Adatok.xlsm").Activate
Sheets("Forrás-Kiegészítő adatok").Select
Range("B2").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=False
Range("A1:B1").Select
Windows("Kiegészítő adatok.xls").Activate
Application.CutCopyMode = False
ActiveWindow.Close

Mivel kellene kiegészítenem?
Köszönöm!

(#33202) balzsa válasza dbalint (#17405) üzenetére


balzsa
újonc

Találtam egy megoldást, mert ugyanez a hiba ugrott fel nekem is.
xlsx formátum helyett elmentettem 2003-as xls formátummal a beszart táblámat és onnantól kezdve megint kezesbárány lett. Persze ez csak annak lesz megoldás, aki nem egymilliós sorral bizbaszol.
B

(#33203) Delila_1 válasza grampus (#33201) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy régi hozzászólásban leírtam, hogy lehet egyszerűen számokká alakítani egy számjegyeket tartalmazó, de szöveg típusú tartományt.

Rögzíts egy makrót ezzel a módszerrel, és írd hozzá a jelenlegi makródhoz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33204) Delila_1 válasza Dr V (#33196) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Úgy gondolom, hogy a fix-relatív átalakítást 1, vagy több oszlopban kell végrehajtanod.
Az egyes oszlopokban alakítsd át az első hivatkozást, amit másolással átvihetsz a többi sorba.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33205) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!

Kerestem ezt a könyvet: "Az Excel programozása" Kovalcsik Géza

Sajnos, már nem kapható sehol. Tudnátok ajánlani helyette valami hasonlót? Belemerülnék egy kicsit komolyabban a makrózásba...

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33206) Delila_1 válasza Juditta_56 (#33205) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Pár link, ahol vagy megvan a könyv, vagy előjegyezhető.

[link]
[link]
[link]
[link]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33207) Juditta_56 válasza Delila_1 (#33206) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Köszi, Delila :R, de mivel céges vásárlás lesz, nem valószínű, hogy az előjegyzés játszik...
Azért gondoltam valami hasonlóra, esetleg újabbra, amit könyvesboltból simán meg lehet venni.

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33208) Mexildos válasza Fferi50 (#33200) üzenetére


Mexildos
aktív tag

köszi a segítséget, működik.

(#33209) loscsaba86


loscsaba86
újonc

Sziasztok!

Az Excel kerekítésével lenne gondom.

A lényeg, hogy az A oszlopba beírt számok hányadosait kiíratom a B oszlopba. Majd a C oszlop adott üres celláinak értékeit úgy kapom meg felülről lefelé, hogy az eggyel felette lévő cella értékét szorzom a tőle balra lévő tizedes törttel.

Az 1200 értéke még érthető, hiszen 1000*1,20=1200.

De miért kapok mindenhol "szép" kerek értéket, ha a képlet másolását használom? Azaz a többi lejjebb lévő számot úgy kaptam meg, hogy az 1200 jobb alsó sarkát megfogva szépen lehúztam és az automatikus kitöltés kiszámolta. De valami nem oké...

Köszi előre is a válaszokat!

(#33210) lappy válasza loscsaba86 (#33209) üzenetére


lappy
őstag

Nezd meg a cellaformazast vagy pedig a tizedesjegyeket ha noveled akkor is ugyanezt kapod?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33211) Fferi50 válasza loscsaba86 (#33209) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nincs itt semmilyen kerekítésről szó.
Ne csodálkozz azon, hogy az 1000 alapról induló, azonos összeggel növekvő értékek mindig kerekek lesznek. Nem történt semmi más, csak az A oszlop adatait megszoroztad 20 ezerrel.
Hiszen az eredeti (A oszlopbeli) értékeid mindig 1 századdal növekszenek (ami az eredeti érték 20 %-a). A C1-be írt 1000 pedig éppen 20 ezer szerese az A1 értékének, ezért a különbségek is mindig az eredeti 1 század különbségnek a 20 ezer szeresei (azaz 200) lesznek.
A lehúzott képleted mindig az 1000-ből, mint alapból indulva számolja (kumulálva) az értékeket, hiszen a C oszlop megszorzott előző értékét használja.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33212) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni hogy hogyan tudnék számokat kettes számrendszerből tizesbe váltani.
A =bin.dec() függvény nem kezel ilyen hosszú számokat. =bin.dec(1010100000000) -> #SZÁM!

Ötlet?
Office 2010

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#33213) grampus válasza Delila_1 (#33203) üzenetére


grampus
csendes tag

Köszönöm a választ, de valójában két problémám van.
Egyrészt ha konkrétan Value=1 vagy Selection.Value = 1-et adok meg a cellába megadott érték helyett (Range("D1")), rossz eredményt kapok, másrészt gondoltam, ha már úgy is a Pastespecial-t használok, egy műveleten belül is letudhatom a beillesztést.

(#33214) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok!

Két külön excel file bizonyos mezőit egymásra hivatkoztatnám. működik is gyönyörűen, de mit lehet ( ha lehet egyáltalán ) csinálni, hogy a file-ok máshová másolásakor is megmaradjanak az egymásra hivatkozott útvonalak?

(#33215) Delila_1 válasza grampus (#33213) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Range("D1").Copy
Range("A1:A100").PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlMultiply
Application.CutCopyMode = False
Columns(1).NumberFormat = "General"

Az utolsó sor általánosra állítja az A oszlop celláinak a formátumát. Enélkül, bár számok lesznek a felszorzás után, az adatok balra igazítva látszanak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33216) Delila_1 válasza konigjanos (#33214) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sajnos át kell írni az útvonalakat.
Ezt megteheted a Csere funkcióval, vagy egyszerűbben az Adatok menü, Kapcsolatok csoport Hivatkozások almenüjével kitallózod az új helyet a Váltás gomb segítségével.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33217) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Lenne egy excel lapom (2016-os Personal Plus csomag része), amiben van egy Webes lekérés (fix helyen, de minden lekérdezésnél változnak az adatok). No, és ezt kéne rendezzem a lekérést követően, illetve formázni kéne a színeit pl. Lehetséges ez makró nélkül?

Ha nem, akkor kezdőként hogy kéne nekiállnom?

Köszi! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#33218) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy adott egy cella ami szimplán csak lemásolja egy másik cella értéket, tehát mondjuk a B2 cella értéke =A1. Viszont vannak olyan cellák amikben ezt a képletet átírom manuálisan egy számmal.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy azokat a cellákat amikben átírom a képletet számra, megjelölődjenek automatikusan.
Első körben feltételes formázással próbálkoztam, ott van egy olyan lehetőség, hogy akkor formázza a cellát ha nem tartalmaz egy adott szöveget.
Megpróbáltam úgy, hogy az egyenlőségjelet megadni neki, mert ugye amelyiket nem írtam át kézzel az tartalmazza az egyenlőségjelet(lásd fentebb =A1) így a kézzel átírt cellát beszínezném pirosra, de valahogy az egyenlőségjel nem érdekelte, valószínű azért mert a függvény részének tartja, tehát nem csak egy szimpla egyenlőségjel.
Hogyan tudnám ezt a problámát megoldani? Más megoldás is érdekel. :)
Köszönöm

(#33219) mdk01 válasza mdk01 (#33218) üzenetére


mdk01
addikt

Jobban belegondolva egy sima HA függvénnyel is működik a dolog, ha a függvényben megtudom adni, hogy színezze a cellát, vagy a betűt, vagy akármit, csak jelölje meg. :)
Elvégre, ha a két cella nem egyenlő(mert ugye bele nyúltam) akkor már jelölnie kellene a cellát.
Hogyan tudok ilyet? Neten, csak a feltételes formázást ajánlgatják.
Köszönöm

(#33220) SssunnyyY válasza Fferi50 (#33197) üzenetére


SssunnyyY
újonc

Szia!
Bocsánat, természetesen nem ugyanaz a két dátum, csak gyorsba másoltam az oszlopot, hogy vázoljam a problémát és nem írtam át...

(#33221) Dr V válasza Delila_1 (#33204) üzenetére


Dr V
őstag

Sziasztok!

Sajnos egyik leírt megoldásal sem tudtam megoldani a függvény problémámat.
Egyesével át tudnám állítani a hivatkozásokat fixre, de ez kivitelezhetetlen lenne.
Ha az első sorban átírom a hivatkozást C$2-re akkor értelemszerűen minden további képlet a 2. sorra fog hivatkozni.

(#33222) SssunnyyY válasza Fferi50 (#33197) üzenetére


SssunnyyY
újonc

Szia!
Köszönöm, ismét siker! :)

(#33223) Delila_1 válasza Dr V (#33221) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Három féle hivatkozást különböztetünk meg: relatív (C2), fix ($C$2), és vegyes ($C2, vagy C$2).

A $ jel azt fixálja, ami előtt van. A $C2 a C oszlopot. Ezt akkor szoktuk alkalmazni, mikor jobbra, vagy balra másoljuk a képletet, de mindig a C oszlop egyik cellájára akarunk hivatkozni.
A C$2 hatását már leírtad, az a 2. sort rögzíti.

A képletek másolásánál fontos, hogy a megfelelő típusú hivatkozást alkalmazzuk. Pl. egy FKERES függvénynél a tábla paraméter mindig fix legyen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33224) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Jó hír!

Kovalcsik Géza feltette az Excel programozása c. könyvét a netre, mivel már nem lehet kapni, és a kiadója is megszűnt. Az új kiadáshoz jelentősen át kellene dolgoznia.

A leveléből:

"... a pdf változatát nyilvános mappába mentettem.Ebben megvannak a könyvhöz tartozó minta munkafüzetek is, még xls formátumban. Benne van két tömörített mappa is. Ebben egy jól használható menüszalag szerkesztő program próba változatai vannak benne. Az egyik a 32 bites a másik a 64 bites változat. A link ahol eléred : https://1drv.ms/f/s!AmsKK5RFf64JgZAdgJi6Oc6pUONCQg . Használjátok egészséggel."

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33225) Agostino válasza Delila_1 (#33224) üzenetére


Agostino
addikt

köszönjük! : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33226) Delila_1 válasza Agostino (#33225) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Egy másik fórumra is feltettem, ahol ezt a használati utasítást írta egy olvtárs:

"Az esetleges kezdők számára engedtessék meg egy kis eligazítás: A kezdő nehogy a 01. fejezet, 02. fejezet stb. tanulmányozásával kezdje, mert ezek az eredeti CD mellékletek anyagai, és mint ilyenek, nem önmagukban olvasandók.

Az xlMacro.pdf olvasásával érdemes elkezdeni. És ott az egyes fejezetek mellett a lap jobb oldalán olvasható, hogy melyik CD mellékletet nézze hozzá s szöveghez."

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33227) Agostino válasza Delila_1 (#33226) üzenetére


Agostino
addikt

akkor már értem, ez mindenképpen hasznos adat : ) éppen nézegetem az anyagot, meg is nyitottam az első fejezetet, látom a programkészítést feszegeti. gondoltam magamban hát oké, biztosan azért van, hogy megértsük az excelt, átlássuk de így már teljes a kép : ))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33228) grampus válasza Delila_1 (#33215) üzenetére


grampus
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ, de sehogy sem akar működni.
A tört számokat nem tudja átalakítani, igaz ezt megoldottam a

Cells.Replace What:=",", Replacement:=".", LookAt:=xlPart, SearchOrder _
:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, ReplaceFormat:=False
sorral, de a beillesztés után a cellákban, elhelyez egy 0-át.

Ha az alábbi sort
Cells.Replace "0", Null
alkalmazom, onnét is kitörli a 0-ákat ahhol kellenek, ha az
ActiveWindow.DisplayZeros = False
akkor meg szemre nem látszanak a 0-k, de valójában benne marad a cellában.

Pedig csak pár szövegként tárolt számról van szó :W

(#33229) Delila_1 válasza grampus (#33228) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem törli ki, csak az idézett sorral azt adtad meg, hogy a nulla értékek ne jelenjenek meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33230) mdk01 válasza mdk01 (#33218) üzenetére


mdk01
addikt

:))

(#33231) alfa20 válasza Delila_1 (#33224) üzenetére


alfa20
senior tag

Ez egy nagyon jó kis anyag, elkezdem olvasni egészen más mint amikkel eddig találkoztam azok többnyire nagyon szárazak voltak.
lehet érdemes lenne betenni az összefoglalóban, amennyiben a szerző erre az áldását adja.

Köszönet a linkért!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#33232) Repe


Repe
csendes tag

Sziasztok ! Valaki tudna segíteni nekem?
Adott a H2-es mező, amibe ha azt írom hogy IGEN akkor az L2-es mezőbe adja össze a K2 és a B2-t. De ha viszont azt írom hogy NEM akkor az L2-es mezőben a B2-ből vonja ki a K2-t.
Jól sejtem hogy a HA függvényel ezt meg lehet oldani? Még nem csináltam ilyet.
Köszönöm a segítséget előre is !

(#33233) Juditta_56 válasza Repe (#33232) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Szia!

Jól sejted, igen! Az L2-be (és tovább is lehet húzni a soron):

=HA(AZONOS(H2;"Igen");B2+K2;HA(AZONOS(H2;"Nem");B2-K2;"?"))

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33234) Delila_1 válasza Juditta_56 (#33233) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy kicsit egyszerűbben az L2 képlete::

=HA(H2="IGEN";K2+B2;HA(H2="NEM";B2-K2;""))

Mikor a H2-ben az IGEN, és a NEM szövegtől eltérő érték van, vagy üres a cella, a képlet eredménye üres string ("") lesz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33235) stigma


stigma
addikt

Szasztok!

Olyan problémát kellene lemakróznom, mely az alábbi:
Adott egy Exelc fájl 3 munkalappal. Az egyik munkalapon, nevezzük ,,fő munkalapnak" ahol van 1 táblázatom melyben a maradék 2 munkalapról képlettel számolja az értékeket.
Erről a ,,fő munkalap" táblázatában változás történik, akkor küldjön egy emailt a változásról megadott fix 4 mail címre. Email-es modult már megírtam , igazából az érdekelne, hogy ezeket a globális változókkla meg lehet adni?
Ahogy én képzeltem:
Maradék 2 munkalapon történik az adatfeltöltés, ahonnan a ,,fő munkalapnak" táplálkozik.
Arra gondoltam Excel indulásakor elmenteném egy változóba a táblázat értékeit ( ami kb 5-6 érték), és ezt a maradék munkalapokon új sor felvitelekor vizsgálnám.

Én úgy képzeltem makró nyelven:
1.Excel indulásakor a Workbook_Open metódussal elmenteném az értékeket a globális vátozásba
2.A ,,fő munkalap" adatai akkor változnak, ha az I oszlopban lévő adatokat kitöltjük fixen a maradék 2 munkalapon.
Ezt mindkét ménkalapon tudom úgy kezelveni, hogy Workbook_Change(byval Target as RAnge) metódusával vizsglnám meg.

Engem az érdekelne van e olyan változó melyet külön modul-ból vagy Thisworkbook-ból elérem?
Próbálkoztam már Public, Public Const, Private változók deklarálásával, de sajnos nem jártam sikerrel.

Remélem nem írtam le bonyolultan, magát a makró kodot meg tudom írni, azal problémám nem lesz.
Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#33236) Repe válasza Delila_1 (#33234) üzenetére


Repe
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget mindkettőtöknek !😀

(#33237) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Van egy makrom ami annyit csinal, hogy nezi az A4-es cellet ha a nev megeggyezik a D:\\kepek folderbol vmelyik kep nevevel akkor beilleszti a B13as cellaba es utana resize-olja.

Hogy tudnam megcsinalni, hogy akkor hajtsa vegre ezt a muveletet amikor a pivot tablam slicerjaban valtozas tortenik?

(#33238) Fferi50 válasza stigma (#33235) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"van e olyan változó melyet külön modul-ból vagy Thisworkbook-ból elérem?"

Minden Public -ként deklarált változót elérhetsz a projekten belül. Hivatkozni úgy tudsz rá, hogy megadod a teljes "elérési útját".
Pl. A Thisworkbook modulban Public valami, erre más modulokban úgy hivatkozhatsz, hogy Thisworkbook.valami, Munka1 munkalap kódmoduljában meghatározottra pedig így: Munka1.valami, de ez igaz az általános modulokban meghatározottakra is Modulnév.változónév biztosan a publikusan (vagy modulszinten) deklarált változóra hivatkozik.
A Const kulcsszóval konstansokat határozhatsz meg - ergo ezek értéke a programban nem változhat.
A Private változót csak az adott eljárás látja.

Üdv.

(#33239) stigma válasza Fferi50 (#33238) üzenetére


stigma
addikt

Re köszi.

Nem tudom miért nem jutott ez eszembe :DDD
De most már leesett, mert Java esetén is így tudom használni a más osztályokban deklarált váltózókat. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#33240) Delila_1 válasza alfa20 (#33231) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Óhajod parancs. :)

A köszönet Kovalcsik Gézát illeti.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33241) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok,

Office 2016 vállalati verziót használok.
Készítettem egy ütemtervet, egy munkaütem 5 napos, ezt feltételes formázással csináltam 0=kék 7=piros és akkor ez szépen "pirosodik" a határidőre .Viszont van, hogy át kell ütemezni a munkát. elcsúszik a dolog stb. Erre létrehoztam egy másik feltételes formázást. Ha beírom hogy "0" az a cella piros lesz. Ha pl 3 nappal későbbre írok egy 0-t ezzel a projekt vége az a nap lesz. Annyit szeretnénk hogy írja ki az excel melyik az utolsó nem üres cella (oszlopra találtam megoldást sorra nem). Ennek írja ki a sorszámát. És ha ez a sorszám megvan akkor egy másik függvény írja ki a hozzá tartozó dátumot.

Remélem meglehet oldani,
Nagyon szépen köszönöm a segítséget

(#33242) Delila_1 válasza attila199207 (#33241) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az AR2 képlete:

=HAHIBA(HOL.VAN(0;D2:AQ2;0)+3;HOL.VAN(5;D2:AQ2;0)+3)

Egy hosszabb képlet az utolsó nulla, vagy 5-ös érték címét adja meg az AR2-ben:.

=HAHIBA(CÍM(SOR();HAHIBA(HOL.VAN(0;D2:AQ2;0)+3;HOL.VAN(5;D2:AQ2;0)+3));"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33243) attila199207 válasza Delila_1 (#33242) üzenetére


attila199207
tag

köszönöm a segítséget, írtam privátot.

(#33244) mdk01 válasza mdk01 (#33218) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor erre gondolom nincs megoldás.

(#33245) Delila_1 válasza mdk01 (#33218) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vegyük, hogy az =A1 hivatkozás a C2-ben van.

A C2 feltételes formázásának képlete =C2<>A1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33246) pigster válasza mdk01 (#33244) üzenetére


pigster
senior tag

Delila_1 válaszát kiegészítve:
Az ő megoldása csak azt vizsgálja, hogy egyenlő-e a két cella, nem a képletet. Ha pl. kézzel ugyanazt írod be, ami a képlet alapján is ott lenne, akkor nem megfelelően működik. Ha persze mindig mást írsz be kézzel, akkor jó.

Feltételes formázásnál (is) a képletet vizsgálja (persze a hivatkozást megfelelően át kell írni):

=KÉPLET($A1)

Ha képlet van, akkor IGAZ, különben HAMIS

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#33247) mdk01 válasza Delila_1 (#33245) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek. :R
Jól gondolom hogy a Képlet függvény 2011+ -os verziókban van csak?

(#33248) pigster válasza mdk01 (#33247) üzenetére


pigster
senior tag

Mintha azt olvastam volna, hogy 2013 utáni. Én a legújabb Excellel próbáltam, ott biztosan működik.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#33249) Aladaar


Aladaar
tag

Sziasztok,

azt hogyan tudom elérni, hogy .csv fájlban ne írja át dátummá az excel pl. a következő számot?
1958,11

köszi,
A.

(#33250) Fferi50 válasza Aladaar (#33249) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Alakítsd át szöveggé. Cella elején aposztróf. Esetleg ="1958,11". Cellaformázás - szöveg.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.