Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) Delila_1 válasza tomi5244 (#33650) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A formázandó cellák kijelölése képlettel.

A képleteket az Értékek formázása, ha ez a képlet igaz rovatba kell írnod.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33652) tomi5244 válasza Delila_1 (#33651) üzenetére


tomi5244
őstag

Sikerült! :C :R Köszönöm!

(#33653) Delila_1 válasza tomi5244 (#33652) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen, nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33654) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Munkafüzet egyes Munkalapjaira szeretnék különböző vízjelet (jpg képet) elhelyezni.
Amit eddig találtam a net-en az a fejléces megoldás. Ez nálam nem játszik mert a fejlécet már használom és oda nem fér.
A másik ötletem, hogy beillesztettem mint képet és átlátszóra váltottam a fehér hátteret. Sajna ez sem igazi mert nem lehet teljesen a Munkalap cellái mögé tenni és így elég zavaró.

Valakinek megoldása?
Angol Excel 2007.

köszi

(#33655) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Írtam egy olyan makrót, amivel egy adott sorban lévő adatokat tudok átmásolni egy másik lap utolsó sorába úgy, hogy az eredeti helyről törlöm őket, vagyis effektíve "archiválom" az adatokat:

Public rwind As Long
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim valasz As String, firstemptyrow As Long
If Target.Column = 6 Then
rwind = Target.Row
If Target = "Archiválható" Then
valasz = MsgBox("Szeretnéd archiválni?", vbYesNo, "Archiválás")
If valasz = vbYes Then
firstemptyrow = Sheets("Archivált").Cells(Sheets("Archivált").Rows.Count, 2).End(xlUp).Row + 1
Range(Sheets("Adatok").Cells(Target.Row, 2), Sheets("Adatok").Cells(Target.Row, 6)).Copy Destination:=Sheets("Archivált").Cells(firstemptyrow, 2)
Range(Sheets("Adatok").Cells(Target.Row, 2), Sheets("Adatok").Cells(Target.Row, 6)).Delete Shift:=xlUp
Else: MsgBox "Nem lett archiválva!", vbOKOnly, "Archiválás"
End If
Sheets("Adatok").Cells(rwind, 2).Select
End If
End If
End Sub

Első közelítésben teljesen jól működik. Két "probléma" van vele: ha megosztom a munkafüzetet (sokan használnák), akkor nem működik az archiválás, mert - gondolom - az "Archivált" lapon nem tudja megtalálni az utolsó sort. Valahogy meg lehetne ezt kerülni?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hogy lehet olyat csinálni, hogy egy szöveg egy adott ideig (pl. 5 másodpercig) legyen csak kiírva, utána pedig eltűnjön? Ha jól gondolom, akkor ilyet message boxszal sehogy se lehet csinálni.

Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33656) bteebi válasza csferke (#33654) üzenetére


bteebi
veterán

Az élőfejbe sortöréssel tedd be a képet.

Kipróbáltam, működik:

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33657) bteebi válasza bteebi (#33655) üzenetére


bteebi
veterán

Meg egyébként azt se értem, hogy ha a két Target-es sort megpróbálom összevonni:

If Target.Column = 6 And Target = "Archiválható" Then

Akkor valamiért Type mismatch hibaüzenetet kapok erre a sorra :F.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33658) Delila_1 válasza bteebi (#33655) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam működik így:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim valasz As String, firstemptyrow As Long
If Target.Column = 6 And Target = "Archiválható" Then
Application.EnableEvents = False
rwind = Target.Row
valasz = MsgBox("Szeretnéd archiválni?", vbYesNo, "Archiválás")
If valasz = vbYes Then
firstemptyrow = Sheets("Archivált").Cells(Rows.Count, 2).End(xlUp).Row + 1
Range(Cells(rwind, 2), Cells(rwind, 6)).Cut Destination:=Sheets("Archivált").Cells(firstemptyrow, 2)
Range(Cells(rwind, 1), Cells(rwind, 6)).Delete Shift:=xlUp
Else: MsgBox "Nem lett archiválva!", vbOKOnly, "Archiválás"
End If
Sheets("Adatok").Cells(rwind, 2).Select
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33659) Fferi50 válasza bteebi (#33655) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

" ha megosztom a munkafüzetet (sokan használnák), akkor nem működik az archiválás, mert - gondolom - az "Archivált" lapon nem tudja megtalálni az utolsó sort."
Közös használat esetén csak teljes sorokat vagy oszlopokat lehet törölni, cella blokkokat nem, ezért nem működik abban az esetben a makród.
Range(Sheets("Adatok").Cells(Target.Row, 2), Sheets("Adatok").Cells(Target.Row, 6)).Delete Shift:=xlUp

sor helyett:
Sheets("Adatok").Cells(Target.Row, 2).EntireRow.Delete

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33660) bteebi


bteebi
veterán

Delila, Fferi, nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :R Holnap jobb esetben (ha nem leszek beteg) ki is fogom próbálni mindkettőt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33661) Fecogame


Fecogame
veterán

Van egy sorom:

wp_1_comments

És ezt szeretném folytatni így, ha "lehúzom" a táblázatban, egészen ~14000-ig:

wp_2_comments
wp_3_comments
.
.
.
wp_13999_comments
wp_14000_comments

Hogyan tudnám megcsinálni? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33662) Fferi50 válasza Fecogame (#33661) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A következő képletet használd:
ha az első sortól indul akkor: "wp_" & sor() & "_comments"
ha nem az elsőtől, akkor: "wp_" & sor()-(sor()-1) & "_comments"
Ezt húzd végig az oszlopon lefelé, amíg kell.
Majd kijelölöd az oszlopot. Másolás - irányított beillesztés - értéket Ezt teheted ugyanarra az oszlopra, vagy egy másikra is - a képletes oszlop ezután törölhető is.

Üdv.

(#33663) csferke válasza bteebi (#33656) üzenetére


csferke
senior tag

Az élőfejbe sortöréssel tedd be a képet.
Ezzel próbálkoztam már én is.
Az Élőfej bal oldalán már van egy cégnév-logó amely nyomtatáskor jórészt lefedi a lap középső részét is. Az Élőfej Középbe is betettem egy jpg-t, sortöréssel elmozgattam, hogy a lap közepén legyen.
Ekkor nyomtatásnál az Élőfej bal oldali képének bal szélét és a nyomtatandó Munkalap első sorait is kinyomtatja még egyszer, csak halványabban, kb. a nyomtatóhenger egy fordulatával lejeb-re. :F

(#33664) csferke válasza csferke (#33663) üzenetére


csferke
senior tag

:W sőt, most vettem észre még egy hibát.
Nyomtatnám papírra (Samsung ML-2250) és pdf-be is (Bullzip PDF Printer).
Csakhogy a vízjel nem ugyanoda nyomtatódik. Pdf-ben 5-6 cm-el feljebb van. :F

(#33665) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hali!

Erre valakinek esetleg ötlet?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#33666) Delila_1 válasza Véreshurka (#33621) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáld az Excel beállításai | Népszerű elemek | Színséma beállítást módosítani, hátha...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33667) Véreshurka válasza Delila_1 (#33666) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Sajnos nem nyert, de azért köszi! Most jól megnéztem minden beállítást excelben is meg win-en is, de sehol semmi. Majd még akkor nézelődök.

El Psy Kongroo

(#33668) bteebi válasza csferke (#33664) üzenetére


bteebi
veterán

A pdf az egy érdekes probléma. Nézd meg az oldal/margóbeállításokat. Esetleg azt próbáld meg, hogy a két képet összegyúrod egybe, és úgy teszed be, hátha az segít. Sajna a konkrét file nélkül nehéz segíteni, bár azzal együtt se biztos, hogy menne...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33669) #04331520 válasza Delila_1 (#33647) üzenetére


#04331520
törölt tag

Remek lett. Köszönöm a segítséged.

(#33670) Fecogame válasza Fferi50 (#33662) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi, sikerült :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33671) Delila_1 válasza #04331520 (#33669) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33672) csferke válasza bteebi (#33668) üzenetére


csferke
senior tag

A pdf az egy érdekes probléma.
Köszi.

Picit nyakatekerten, de megoldottam másként.
Az előszámla pdf-et, amit csak e-mailban küldök azt pdf-be nyomtatom.
A számlát, amit viszont ki kell nyomtatnom ott a nyomtatóhoz készítettem egy vízjelet. Itt csak az a szépséghiba, hogy minden nyomtatáskor plusz 2-3 kattintásra kel. Ezt még elviselem amíg nem találok jobb megoldást.

(#33673) csferke


csferke
senior tag

Most viszont egy másik kérdésem lenne.
A oszlopban - évek
B oszlopban - hónapok nevei (minden évben újraindul)
C oszlopban - értékek
K1:K12 - hónapok nevei
a C oszlop MIN és MAX értékét keresem hónapokra (k1:k12-re) kimutatva (januárMIN januárMAX, februárMIN februárMAX .......)
A C oszlopban szerepelnek mezők melyeknek nincs értéke, üres mező.

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#33674) muszty


muszty
tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem. Egy olyan táblázatot szeretnék készíteni, aminek az értékei attól függően változnak, hogy mennyit adok meg.

Nyolc részre szeretném osztani a KÉK mezőbe beírt (jelen esetben 500) értéket úgy, hogy a számok 2,4-es szorzóval növekedjenek. Ennek a szorzónak is jó lenne egy külön mezőt csinálni, hogy később módosítani tudjam. Néha 2,3-as szorzóval szeretném használni.
A képen manuálisan vannak megadva a számok, amiket előre kiszámoltam és lekerekítettem. Tehát a lényege az lenne, hogy ne kelljen számolgatnom az értékeket, hanem amikor módosítom a kék mezőben lévő számot, akkor az összes érték annak függvényében változzon. A nyolc érték összeadva megegyezik a kék mezőben lévő értékkel.
Tehát.
Első: 1.
Második: 1 * 2,4= (kerekítve) 2
Harmadik: 2 * 2,4= (kerekítve) 5
Negyedik: 5 * 2,4= (kerekítve) 12
...stb

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#33675) Fferi50 válasza csferke (#33673) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Két tömbképlettel megoldható szerintem:
=MAX(($C$2:$C$130=K2)*$C$2:$C$130)
=MIN(HA(($C$2:$C$130=K2)*$C$2:$C$130>0;($C$2:$C$130=K2)*$C$2:$C$130;""))

A tömbképletet Ctrl+Shift + Enter billentyűkombóval kell bevinni, az Excel kapcsos zárójelben jeleníti meg.
Beírod így az első cellákba, majd lehúzod az oszlopon. A minimumnál az üres, illetve a feltételnek meg nem felelő hónapok miatt trükközni kellett kicsit, ezért hosszabb a képlet.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33676) Fferi50 válasza muszty (#33674) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Nyolc részre szeretném osztani a KÉK mezőbe beírt (jelen esetben 500) értéket úgy, hogy a számok 2,4-es szorzóval növekedjenek."

Egy mértani sorozat összegének és hányadosának ismeretéből szeretnéd előállítani a sorozat tagjait. Ehhez első körben az összegképletet felhasználva számolható ki az első tag, majd utána a többiek. A kerekítés miatt szükség van egy segédsorra, amiben a tagok száma szerepel.

A segédsor az I2-P2, a célösszeg a H1, a hányados az I1 cellában van.
A képlet az I3 cellában van, ezt kell végighúzni a P3 celláig.
A képen láthatod, hogy az ellenőrző összeg a kerekítések miatt 2-vel nagyobb, mint a cél, de azt gondolom, ezt már kezelni lehet.

Üdv.

(#33677) poffsoft válasza Fferi50 (#33676) üzenetére


poffsoft
addikt

Azt látod, hogy a két sor nem ugyanaz? Te a sorod elemeit kerekíted, őnála a kerekített értékek a sor elemei.
A 4,8 kerekítve nálam 5. Sima szorzással egyszerűbb lenne. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33678) csferke válasza Fferi50 (#33675) üzenetére


csferke
senior tag

Két tömbképlettel megoldható szerintem:

Köszönöm :R
Picit "összekuszálódtak" az oszlopok a képletben de sikeresen javítottam ;)

(#33679) Fferi50 válasza poffsoft (#33677) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Azt látod, hogy a két sor nem ugyanaz? "
Nem is lehet ugyanaz. Gondolom, észrevetted, hogy 30 * 2,4 semmilyen kerekítéssel nem lesz 48.
Ha a 2,4-es szorzóval mész végig a kerekítéses módon, nem lesz az összeg 500, vagy az összeg nem jó, vagy a szorzó. Az Excel célérték keresése sem tudott hasonló feltételekkel eredményt produkálni. :(
Ezért gondoltam azt, hogy a mértani sorozat (hiszen ha minden tag az előző tag ugyanakkora szorosa, akkor erről van szó) elemeinek kerekítése adhatja a jó megoldást. Szerintem ezzel lehet a 2 feltételt egyidejűleg teljesíteni.
Aztán ez vagy megfelel a kérdező elvárásainak vagy nem.

Üdv.

(#33680) poffsoft válasza Fferi50 (#33679) üzenetére


poffsoft
addikt

Igen, azt láttam, hogy a feltételrendszere hiányos...

[ Szerkesztve ]

(#33681) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Van egy grafikon amit mind más felhasználó nyomtat, viszont az élőlábon annak a munkatársnak a neve kell hogy szerepeljen aki nyomtatja valahogy be lehet állítani az élőlábat, hogy ne keljen mindig manuállásan át írogatni?
nincs erre egy parancs mint a dátumra?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#33682) muszty válasza Fferi50 (#33679) üzenetére


muszty
tag

Igen, igazad van, én hibáztam. Rosszul írtam be a számokat a táblázatba. Tehát a táblázat számai a következőek (kerekítés nélkül, ha a kék mezőben a szám 758 és a szorzó 2,4)

1
2,4
5,7
13,8
33
79,6
191
458

Kerekítéssel:

1
2
6
14
33
80
191
458

Valaki meg tudná nekem csinálni? Természetesen megtérítem az árát.

[ Szerkesztve ]

(#33683) lappy válasza alfa20 (#33681) üzenetére


lappy
őstag

ezen az oldalon a nagyobb kódot próbáld ki

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33684) Fferi50 válasza muszty (#33682) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A múltkori hozzászólásomban bemutatott képlettel ez jön ki:

Gondold végig.

Üdv.

(#33685) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok a kovetkezo problemara keresem a megoldast (angol nyelvu excel 2013)

Sheet1
C oszlop: (nevek) D oszlop (start date) E oszlop (end date) F oszlop (Tag)
ember1 2017.01.01 2017.01.06 HOL
ember1 2017.05.01 2017.05.01 BUS

Sheet2

A oszlop (nevek) B oszlop - AF oszlopig (datumok 2017.01.01 es igy tovabb)
ember1

A feladat az hogy a Sheet2 B tol AF oszlopig beirjuk a Sheet1 F oszlopaban levo Tag erteket pl HOL.
A Sheet1 peldajat kovetve ezert Sheet2 -n a kovetkezot szeretnem latni ember1 -nel:

A B C D E F G H
Nevek 2017.01.01 2017.01.02 2017.01.03 2017.01.04 2017.01.05 2017.01.06 2017.01.07
Ember1 HOL HOL HOL HOL HOL HOL ures

Ameddig en eljutottam az az hogy egy adott datumot meg tudok keresni egy range-ben (lasd Sheet1 D es E oszlop) ha az a range csak egyszer szerepel az adott Sheet-en. A problema az hogy nem tudom az adott range-et az Ember1-hez kotni es ha a range tobbszor is ismetlodik csak mas emberrel akkor nem mukodik illetve a Sheet1 -en is tobbszor szerepelhet az adott ember csak mas tag-el (de nem ugyanazzal a date range-el :(

=LOOKUP(2,"1"/('Holiday IGBS'!D:D<=B1)/('Holiday IGBS'!E:E>=B1),'Holiday IGBS'!F:F)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33686) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Arra van lehetőség, hogy makróval egyfajta felugró értesítő üzenetet jelenítsünk meg, ha egy munkalapon egy bizonyos feltétel fennáll?
Röviden felvázolnám a lényeget: van egy nyilvántartás, ami több munkalapból áll, az egyik lap egyfajta jegyzetfüzetként szolgál, beírom, ha valami kérés, igény van, és az esetleges teljesülését is megjelölöm egy "i" vagy "n" betűvel a mellette lévő oszlopban, szóval látható, hogy mi teljesült és mi nem, viszont csak akkor, ha konkrétan rámegyek a lapra és átnézem a listát. Viszont ha más kolléga kezeli a dokumentumot, vagy csak simán elfelejtem, akkor maradhatnak elintézetlenül dolgok, és ez kellemetlen.
Azt szeretném megoldani, hogy a dokumentum megnyitásakor (plusz akár X időnként újra) egy felugró üzenetben jelezze, ha ezen a lapon az "i" vagy "n" jelölést tartalmazó oszlopban bárhol található "n" jelölés, a helye és mennyisége érdektelen, a lényeg az lenne, hogy felhívja a figyelmet, hogy mindenképp nézzek/nézzünk rá a lapra. Vagyis egy adott lapon egy adott oszlopban egy adott érték meglétéről kellene egy felugró értesítés.
Ez valahogy megoldható? Köszönöm előre is, ha van ötlet, segítség. :R

Up the Irons!

(#33687) Fferi50 válasza EmberXY (#33686) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezt a dokumentumot egyszerre többen is nyitva tartják és módosíthatják (közös használat) vagy egyszerre csak egy embernél lehet nyitva?

Természetesen megoldható makróval az üzenet, viszont lenne egy makró nélküli javaslatom:
A munkalapok egy cellájába betenném ezt a képletet:
=Darabteli(jegyzetlap!A:X;"n")=0
Feltételes formázással ezt a cellát úgy formáznám, ha az értéke nem 0, akkor legyen pl piros, egyébként zöld.
Ha az egyes munkalapokhoz más-más oszlopba kerül a jegyzetlapon a megjegyzés, akkor ahhoz kell igazítani a tartományt.

Üdv.

(#33688) EmberXY válasza Fferi50 (#33687) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Ez csak egyszerre egy helyen van megnyitva, csak néha más-más kezeli.
Azért szeretném, ha inkább valami felugró üzenet lenne, mert azt biztosan észreveszi, aki éppen a gépnél ül, és kénytelen utánajárni, mert így is rengeteg ilyen-olyan jelző mező van, amik felett így is átsiklik mindenki. Szerencsére legtöbbször én használom a dokumentumot, a nagy részét én alakítottam ki, de amint szabadságra megyek, az egész rendszer egy katyvasz lesz, mert vagy ez marad el, vagy az, ezt szeretném valahogy elkerülni. :D
A makrós megoldás mennyivel lenne bonyolultabb? Egy makró már fut, azt hiszem abban is Te segítettél anno...
:R

Up the Irons!

(#33689) Fferi50 válasza EmberXY (#33688) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem túl bonyolult, csak meg kell számolni az adott munkalaphoz tartozó "n" értékeket.
Sub figyelmeztet()
If Application.CountIf(Sheets(jegyzetlap).UsedRange, "n") > 0 Then MsgBox "Elintézetlen tétel van"
Endif

Ezt meghívhatod a Thisworkbook Workbook_Open eseményéből és a munkalapok Activate eseményéből.

A UsedRange változtatható aszerint, hogy melyik oszlopban kell keresni, ezt még akkor pontosítani kell.

Üdv.

(#33690) EmberXY válasza Fferi50 (#33689) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm előre is, reggel ezzel fogok kezdeni.
Ezt a "meghívást" is szerintem még pontosítani kell majd, mert ehhez én láma vagyok :D
És még annyit kérdeznék pluszban, hogy az "n" értékeknél konkrétan csak a különálló "n"-t keresi, vagy mindent, amiben "n" van?
Addig is köszönöm a segítséget. :R

Up the Irons!

(#33691) poffsoft válasza EmberXY (#33690) üzenetére


poffsoft
addikt

A figyelmeztet() subot a modul1 lapra írod be.
Majd a thisworkbook lapot megnyitva a jobb listából a workbook_open eseményt kiválasztva beírod a megjelenő üres sub-ba:
Call modul1.figyelmeztet

Ugyanígy az adott sheetek Activated eseményeinél.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33692) EmberXY válasza poffsoft (#33691) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, reggel megpróbálkozom vele. :R

Up the Irons!

(#33693) nordican


nordican
tag

Sziasztok, zárolt munkalapon szeretnék kiemelni valamilyen színű háttérrel nem zárolt (szóval kitöltendő) cellákat, van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet? Itt pont ezt tárgyalják: http://www.extendoffice.com/documents/excel/2604-excel-highlight-color-unlocked-cells.html
De az első opció nekem nem működik, a Kutools működik, de ha olyan gépen nyitják meg a fájlt, ahol nincs Kutools, nem látszódik a kiemelés.

[ Szerkesztve ]

(#33694) lappy válasza nordican (#33693) üzenetére


lappy
őstag

Macros megoldás esetleg?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33695) nordican válasza lappy (#33694) üzenetére


nordican
tag

A makróhoz nem értek. Az a durva, hogy mindenhol azt írják, hogy a feltételes formázásnál a =CELL("protect",A1)=0 képlet működik. Magyarul is próbáltam a képletet, sehogyse működik.

(#33696) lappy válasza nordican (#33695) üzenetére


lappy
őstag

Nálam Office365-nél működik!
elvileg 2007 excel-től már jó
Ja és magyar verzió
=CELLA("protect",A1)=0

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33697) nordican válasza lappy (#33696) üzenetére


nordican
tag

Nekem ezzel se jó: A beírt képlet hibás. Mit csinálok rosszul? (2010-es Excelt használok)

[ Szerkesztve ]

(#33698) lappy válasza nordican (#33697) üzenetére


lappy
őstag

én úgy csináltam hogy egy pár cellának kivettem a zárolást (a cellaformátum menüből éred el)
majd kejelöltem egy cellatartományt amiben benne van ez a pár cella
ezután feltételes formázás és képlettel formázás menü(az utolsó) beírtam a képletet, kiválasztottam a színt
és ok
és tényleg kijelölte :D

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33699) nordican válasza lappy (#33698) üzenetére


nordican
tag

Sehogyse megy, feladom. Majd talán egy másik gépen.

(#33700) lappy válasza nordican (#33699) üzenetére


lappy
őstag

Milyen excel van neked?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.