Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) RAiN91 válasza Fferi50 (#34100) üzenetére


RAiN91
őstag

Magyar az excel, 2010-es.

Ha B1 helyett idézőjelbe rakok egy konkrét szöveget, illetve a másik cellába, akkor úgy működik, csak nekem hivatkozva kell.

[ Szerkesztve ]

(#34102) Fferi50 válasza RAiN91 (#34101) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Megmutathatnád képen, mi van a B1 cellában. Lehet, hogy az ott levő szöveget nem tudja értékelni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34103) RAiN91


RAiN91
őstag

Az előző már nem aktuális, viszont még lenne egy utolsó kérdés :)

Ez így működik, viszont szeretném, hogy soronként nézze végig az összes cellát, és ahol (35 oszlop sorai) amelyikben SZÖVEG mező van, írja be az adott sor másik cellájába is (12 oszlop sorai), és maradjon is ott.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Cells(10, 35) = "SZÖVEG" Then
Cells(9, 12) = "SZÖVEG"
End If
End Sub

---
Erre próbáltam ezt, de amint beíródik a "SZÖVEG" 35-ös oszlop bármely cellájába, megfagy az excel.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

Dim i as integer, k as integer
For i=10 to 100 step 2
For k=9 to 100 step 2

If Cells(i, 35) = "SZÖVEG" Then
Cells(k, 12) = "SZÖVEG"
End If

Next
Next
End Sub

Köszönöm a segítséget előre. :R

(#34104) Fferi50 válasza RAiN91 (#34103) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Itt is le kell állítani az eseménykezelést. Az első For elé be kell írni:
Application.EnableEvents=False

Az End Sub elé pedig:
Application.EnableEvents=True
A második Next elé beírnám DoEvents. Ez arra szolgál, hogy le tudd állítani a programot a Ctrl+Break gombbal, ha már nagyon sokáig menne :) .

Üdv.

(#34105) cekkk válasza Fferi50 (#34082) üzenetére


cekkk
veterán

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#34106) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Első körben egy elméleti kérdésem lenne, ha megoldható, akkor jövök a részletekkel :)
Van egy online teszt kitöltő oldal, melyet ha elvégeznek az illetők, akkor az eredmény letölthető excelben. Egy ember eredményei egy sorban szerepelnek. Ebből kellene nekem valami makróval elküldeni az adott személyhez tartozó sort +a "fejlécet" a személyhez hozzárendelt e-mail címre (ez még egy plusz feladat :)) Tehát nem az egész excel-t, hanem csak két sort.
Megoldható így az e-mail elküldés valahogy?

(#34107) bsh


bsh
őstag

üdv,
keresgéltem a neten de nem találtam jó megoldást arra, hogy copy+paste esetén ne csessze szét az excel a feltételes formázási szabályokat és ne hozzon létre új szabályokat minden másolt cellához. tényleg nem lehet ezt valahogy kikapcsolni?

(#34108) lappy válasza oke (#34106) üzenetére


lappy
őstag

igen itt van egy megoldás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34109) Fferi50 válasza bsh (#34107) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem copy+paste, hanem copy + pastespecial itt kiválaszthatod, hogy mit szeretnél beilleszteni, értéket, képletet, formátumot stb. (Magyarul irányított beillesztés)

Üdv.

(#34110) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Legördülő listához, hogy tudok új elemet hozzáadni?
Én azt hittem, hogy ha az adott oszlop egy cellájában megadok egy olyan értéket ami még nincs, akkor az automat bekerül a listába és szűrhető lesz. De azt írja, hogy az érték nem felel meg az adatérvényesítési korlátoknak. Megnéztem az adatérvényesítés, de ott csak úgy tudom megnézni a beállításokat, ha törli a meglévőket...

Mármint tudom, hogy a lista és ez a szűrős dolog nem ugyan az, de a lényeg ugyan az, hogy addig nem kerül be a szűrőbe az új érték, amíg nem tudom beírni az egyik cellába.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34111) Fferi50 válasza TheProb (#34110) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az adatérvényesítési lista pont azért van, hogy ne lehessen más értéket beleírni a cellába :) , ne csodálkozz, hogy nem engedi.
Először a lista elemei közé kell felvenned - ha kézzel van megadva, akkor a forrás sorba beírni, ha ott képlet van, akkor a képletet kell módosítani, hogy benne legyen az új cella és az új cellába írni az értéket.

Üdv.

(#34112) szöszi29


szöszi29
csendes tag

sziasztok!

Kis segítséget kérnék! Adott egy raktárkészlet excelben, állandóan bővül! Folyamatosan végzek benne speciális szűréseket! Egyik kérdésem, hogy ha manuálisan színezem a cellák tartalmát(betűszín), az látszódik szűrésnél, viszont ha feltételes formázással színezném, azt nem mutatja a szűrésnél... van erre valami megoldás? hogy ne kelljen a cellákat egyenként színezni?

Illetve a másik kérdésem, hogy ha a HA függvényt szeretném használni, aminek a feltétele egy olyan cellára mutat, ahol kötőjeles, kettőspontos adatok vannak(1db-6db, itt a db a darab), miért nem működik? Például ha a cellában az van, hogy 1db-6db, akkor szeretném mellé a cellába iratni hogy "kevés", de nem csinálja meg, mindig azt írja hogy hamis.. megpróbáltam úgy is hogy 1db:6db, de így se...
van valami ötletetek?
köszi előre is
üdv.
István

(#34113) lappy válasza szöszi29 (#34112) üzenetére


lappy
őstag

A ha függvényed azért nem jó mert azt szövegként értelmezi így nem tudja eldönteni hogy az ksiebb vagy nagyobb.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34114) szöszi29 válasza lappy (#34113) üzenetére


szöszi29
csendes tag

köszi a választ, meglett a megoldás! idézőjel közé rakom a képletben, így "1db-6db" és működik...

(#34115) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok,
hogyan lehet diagram területre egy "fix vonalat tenni" vízszintesen mint mondjuk egy minimum értéke egy görbének. Elvileg rá tudom rajzolni sima "vonal" rajzolásával de az nagyon gagyi megoldás.
köszi

(#34116) oke válasza lappy (#34108) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Köszönöm, de ez nekem igen magas :) Egyelőre elnapolom :)

(#34117) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Hol tudom beállítani hogy az Excel teljes ablakban nyíljon meg és ne a Maximize gombbal kelljen kezdeni a munkát?

Nem makróval gondolom megoldani egy adott munkafüzet esetében (ismerem az Application.WindowState = xlMaximized parancsot) hanem rendszerszintű megoldás kellene.

Az összes többi telepített Microsoft termék (Word, Access, Powerpoint stb) teljes ablakban nyílik meg csak az Excellel van gond.

(#34118) szöszi29


szöszi29
csendes tag

sziasztok!

kérnék még egy kis segítséget!
össze lehet e hozni a HA és ÉS függvényt úgy, hogy van üres cella is, amire hivatkoznék?
arról van szó, hogy szeretnék automatikusan kitölteni cellákat, ha bizonyos feltételek érvényesülnek!
pl. ha E2 cella üres és I2 cella egyenlő "1db-6db"-al, akkor legyen kevés, egyébként pedig sok... illetve ha meg lehet ezt csinálni, akkor össze lehet e több ilyet fűzni valahogy?
két képletem van ami külön működik, ezeket hogyan tudom összefésülni?
a cél az lenne, hogy csak akkor írjon keves-et, ha E2 cella üres és ha a ha függvényből teljesül valamelyik feltétel..

=HA(I2="1db-2db";"kevés";HA(I2="3db-4db";"kevés";HA(I2="5db-6db";"kevés";HA(I2="7db-8db";"kevés";"sok"))))

=HA(ÜRES(E2);"kevesüres";"kevesnemüres")

ez a két képletem van, ezeket kellene összehozni

a fontos az lenne, hogy csak akkor teljesüljön a ha függvény, ha üres az E2-es cella..
pl. ha E2 üres és I2=1db-2db, akkor kevés, és ha E2 üres és I2=3db-4db, akkor kevés..... stb egyébként sok..

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#34119) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Van egy megnyitáskor automatikusan frissilő pivot tábla. Azonban a pivot részeit hiába állítom be mondjuk nagyobb betű stb. mégsem marad úgy, hanem visszaugrik.

Van erre valami egyszerű megoldás?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34120) lappy válasza szöszi29 (#34118) üzenetére


lappy
őstag

=HA(ÉS(ÜRES(E2);I2="1db-2db");"kevés";HA(ÉS(ÜRES(E2);I2="3db-4db");"kevés";HA(ÉS(ÜRES(E2);I2="5db-6db");"kevés";HA(ÉS(ÜRES(E2);I2="7db-8db");"kevés";"sok"))))
a te logikád szerint :DD

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34121) lappy válasza Lipton (#34115) üzenetére


lappy
őstag

segédoszlop amiben azonos értékek vannak.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34122) veneonee


veneonee
újonc

Sziasztok!

Nekem lenne egy nem túl bonyolult kérdésem. Eddig Macen a Numberst használtam, viszont ahogy ott használtam a képletet az Excel nem tudja úgy használni :F

Van egy ilyen képletem: "I9=HA(F9>=0;F9;0)+HA(H9=1;-F9; )

Szóval röviden, van az F oszlop az egy számolt összeg, annak kéne megjelennie az I oszlopban ha 0-nál nagyobb vagy egyenlő a szám az F-ben és itt jön be a gondom a H oszloppal, ami egy ismét fügvényes megoldás és ha beírom hogy "1" akkor törölje a mellete lévő I sorban az értéket vagy tegye egyenlővé 0-val. Viszont van mikor egymás után több sornál egyesíteni kéne a H oszlopban a cellákat és 1db "1"et beírnom, vinszont ilyenkor nem törli csak az egyesített cellák első sora melleti I értéket és a többit otthagyja, ami nekem nem jó... :(

Remélem érthető :DD
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#34123) oke válasza szabonagyur (#34119) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Próbáltad a kimutatás jobb gomb --> kimutatás beállításai-->elrendezés és formátum fül -->pipa a 'formázás megőrzése frissítéskor' ?

(#34124) RAiN91


RAiN91
őstag

Szeretném húzni az időt, ezt az egyszerű megoldást találtam. De amíg fut az az 5 másodperc, addig megáll a 200ms-ként frissülő excel tábla. Létezik hasonló egyszerű megoldás, ahol közbe nem áll meg az Excel?

If Range("O" & i).Value = "SZÖVEG" Then _

Application.Wait(Now + TimeValue("00:00:05"))

Range("O" & i).ClearContents

End If

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#34125) szöszi29 válasza lappy (#34120) üzenetére


szöszi29
csendes tag

Köszönöm a választ, ilyesmire gondoltam!
tökéletes arra, ha az E2 cella üres, viszont az a gondom, hogy ha az E2 cella nem üres, akkor nem szeretném ha írna bármit is, tehát hagyja üresen a cellát, ahol a függvény van..
ez is megoldható valahogy? vagy ez már bonyolult excel szinten?

(#34126) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Egy egyszerű IF függvényre lenne szükségem, ami a következőt csinálná.
HA X mezőben lévő név egyezik Y1 - Y41 mező közötti szöveggel, akkor Z(és az egyező mező) számon található szöveget rakná be.
Pl.
X1:Béla

Y1:Béla Z1:Nemjo
Y2:Jóska Z2:Dejo
Y3:Haverom: Z3:Legjobb

Tehát végiggörgetné a tartományt Y-on és ha megvan, akkor dobja be a nevet, ha nincs akkor marad az eredetin.

Köszi előre is.
üdv

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#34127) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

egy számotokra talán egyszerű kérdésem lenne.
van egy cella melynek random szám tartalma van(mondjuk 1-10) és az a1-es cellán
hogy nézne ki a makró kód ami azt tudja hogy gombnyomásra frissíti a cella tartalmát?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34128) szabonagyur válasza oke (#34123) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbáltam, sehogy sem akarja megőrizni. Beformázom, frissítek és visszaugrik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34129) oke válasza szabonagyur (#34128) üzenetére


oke
senior tag

Velem a cellarácsok szórakoztak így. Ha többet kijelöltem, és úgy állítottam be a cellarácsot, akkor frissítéskor eltünt. Viszont ha egyesével állítottam át, akkor megmaradt. Prőbálj meg egyszerre egyet átállítani és aztán frissíts.

(#34130) szabonagyur válasza oke (#34129) üzenetére


szabonagyur
félisten

Annyit nem ér, hogy egy hatalmas pivottal ennyit problémázzak. Marad így, de köszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34131) Fferi50 válasza Janaboy (#34126) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Képlet: =Fkeres(X1;Y1:Z41;2;0)

Üdv.

(#34132) Fferi50 válasza RAiN91 (#34124) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Időzítve kell futtatni a programot.
Nézd meg az Application.OnTime metódushoz tartozó Helpet.

Üdv.

(#34133) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok,

A csatolt képen látható egy kis tábla, 3 színnel, mind a háromnak van 1-1 intervalluma start és finish értékkel. Az alatta lévő oszlopban értékek vannak megadva és azt szeretném, hogy mellé, a B8-B20 tartományba a fenti táblát megvizsgálva a számhoz megfelelő színt rendelje hozzá.

Tehát ha a Date értéke 2, akkor Zöld-et adja. Ha 11, akkor Feketét, stb..

Köszönöm előre is!

(#34134) lappy válasza samfishR (#34133) üzenetére


lappy
őstag

Feltételes formázás menüben találsz rá megoldást

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34135) samfishR válasza lappy (#34134) üzenetére


samfishR
senior tag

A színektől tekintsünk el, lényeg, hogy az A2-3-4 cellákban lévő megfelelő szót jelenítse meg valahogy a B8-B20 cellákban az értékeknek megfelelően :F

(#34136) m.zmrzlina válasza samfishR (#34133) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

B8 képlete:

=IF(AND(A8>=1;A8<=5);"zöld";IF(AND(A8>=6;A8<=10);"kék";IF(AND(A8>=11;A8<=15);"fekete";"az érték nincs a tartományban")))

Ezt másolni lefelé ameddig kell.

[ Szerkesztve ]

(#34137) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Hol hibázik a kódom?

A RowCount érték ki van számolva, gyakorlatilag az lenne a célom, hogy ha nem üres a D oszlopban a cella, akkor az adott sor J és D celláját másolja át egy másik sheeten lévő lista aljára. A For ciklus mintha nem menne, csak a legelső nem üres D-ig megy, utána abbahagyja, nem másolja át a többit.

For i = 3 To RowCount
If Not IsEmpty(Range("D" & i)) Then
Range("J" & i).Select
Selection.Copy
Sheets("Submitter excl. trades").Select
Range("H65000").Select
Selection.End(xlUp).Select
Selection.Offset(1, 0).Select
l = Selection.Row
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
Sheets("Trading activity_NEW").Select
Range("D" & i).Copy
Sheets("Submitter excl. trades").Select
Range("I" & l).Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
End If
Next i

[ Szerkesztve ]

(#34138) Fferi50 válasza szőröscica (#34137) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem a legutolsó PasteSpecial után nem mész vissza a forrás munkalapra, hanem a cél munkalapon maradsz, ezért ott vizsgálja a következő "D" oszlopbeli cellát, aminek nagy eséllyel nincs értéke.
Tehát hiányzik egy
Sheets("Trading activity_NEW").Select
sor az End If elé.
Egyébként a rengeteg select teljesen elhagyható, de ezt most másra bízom.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34139) Janaboy válasza Fferi50 (#34131) üzenetére


Janaboy
veterán

Szia,

Koszi, sikerult!

Udv

Janaboy

(#34140) szőröscica válasza Fferi50 (#34138) üzenetére


szőröscica
addikt

O, tenyleg. Dinka vagyok. :) koszonom! Tudom, a selecteket kiveszem majd.

(#34141) samfishR válasza m.zmrzlina (#34136) üzenetére


samfishR
senior tag

köszönöm!! :R

(#34142) poffsoft válasza szőröscica (#34140) üzenetére


poffsoft
addikt

Option Explicit
Public Sub makro1()
Dim i As Integer
Dim l As Integer
Dim RowCount As Integer
Dim S1 As String
Dim S2 As String

RowCount = 10
S1 = "Submitter excl. trades"
S2 = "Trading activity_NEW"

Worksheets(S1).Select
For i = 3 To RowCount
If Not IsEmpty(Range("D" & i)) Then
l = Range("H" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
Range("H" & l) = Range("J" & i)
Range("I" & l) = Sheets(S2).Range("D" & i)
End If
Next i
End Sub

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#34143) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Ha van mondjuk ~1000 oszlopom, minden oszlop 2 sorában van adatom (oszlop név), és szeretném, hogy minden oszlop mellé tegyen be plusz egy üres oszlopot, ezt meg lehet csinálni a tartomány teljes kijelölésével és valamilyen speciális beszúrással, vagy csak egyesével lehet minden oszlop mellé egy újat beszúrni? (2013-as office esetében érdekelne a dolog).

:R

(#34144) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Olyan gondom lenne, hogy van egy makró, ami 1 órával ezelőttig szuperül futott, majd most indításkor hibaüzenet:
"File not found"

Ha debug módban F8-at ütök, akkor is, a nélkül, hogy egyáltalán belelépne a makróba! A makrón az utolsó futás óta érdemi változtatást nem csináltam, de szerintem valamit az excelen beállításain babrálhattam el...

Amit változtattam:
átraktam a file-t egy másik mappába (nam használ külső file-okat a makró)
ill. engedélyeztem az összes makró futását excelben, ne kérdezgessen

van ötletetek esetleg?

(Office professional plus 2010)

-->megoldódott, okát nem értem: 5 makró sort inaktívvá tettem, majd egyesével újra aktív és működik
:F

[ Szerkesztve ]

(#34145) Delila_1 válasza #25712384 (#34143) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lenti rövid kis makrót másold be egy modulba, ezzel hamar létrehozhatod a beszúrásokat.

Sub OszlopBeszuras()
Dim oszlop As Integer, uoszlop As Integer

uoszlop = Cells(1, Columns.Count).End(xlToLeft).Column

For oszlop = uoszlop To 2 Step -1
Columns(oszlop).EntireColumn.Insert
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34146) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Adott egy forma Excel táblázat, melyben adatokat kellene egyszerre több felhasználónak időpontra rögzíteni, de ha az egyikük egy hálózati helyről megnyitja , akkor az a többieknek írás védett.

Hogy lehetne megoldani hogy többen is tudjanak dolgozni?

20 éve a Prohardveren

(#34147) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy oszlopom amibe számok vannak pl 12541 vagy 821,257 azt szeretném ha az utolsó két számjegyet vágja le és írjon helyette oda 90-et ezt hogyan lehetne?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#34148) Fferi50 válasza odrif (#34146) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Meg kell osztanod a munkafüzetet - véleményezés - munkafüzet megosztása. Előtte azért nézd meg a hozzá tartozó súgót, mert pár funkció nem működik, illetve kezelni kell az ütközéseket (amikor ugyanazt a cellát többen is módosítják).

Üdv.

(#34149) m.zmrzlina válasza cekkk (#34147) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Egy lehetséges megoldás (ha az A:A oszlopban vannak a számok):

=LEFT(A1;LEN(A1)-2) & "90"

Ettől persze szöveggé váltak a számok ami nem baj akkor ha pl raktárnyilvántartás azonosítóiról van szó, azokkal rendszerint ui nem kell matematikai műveleteket végezni.

Ha az eredménybe szám kell akkor meg lehet pl szorozni 1-gyel a fv-t:

=(LEFT(A1;LEN(A1)-2) & "90")*1

[ Szerkesztve ]

(#34150) Fferi50 válasza cekkk (#34147) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha egészre szeretnél kerekíteni, akkor:
=KEREK.FEL(A1;-2)-10
Ez független a tizedesvessző mögötti értékektől.
Ha tizedesvessző utáni értékeket is cserélnéd, arra más képlet kellene, de ott soha nem fogsz 90-et látni, mert az utolsó 0 nem íródik ki :( , kivéve, ha kötelezőnek formázod, illetve az Excel sajátosságai miatt mással számol és mást látsz - meg kell határozni, hány tizedest szeretnél látni.

Persze más a kérdés, ha szövegről van szó.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.